5 BV Oostburg nieuwe club it/ ider EWEGP' Tim van Veldhoven een talent JARENLANG ACTIEF VOOR DE TURNSPORT Imelda de Poorter is ambitieus Toernooi om Zilveren Bierpul in Terneuzen ZATERDAG 28 JUN11986 PAGINA SPORT 3 AND Iheden variëren van het |ies en ontwerpen tot en fingen voor machines, complete fabrieken, sn wij de directie bij de lage van fabrieken en opdrachten afkomstig ot aantal verschillende istrie, bieden we onze •s afwisselend werk, lats is voor creativiteit ief. van onze nieuwe vesti d (Lage Dijk 26) zoeken /l/V TEURS «/V UNIEKE TRANSFER IN HET DAMESVOETBAL BASKETBALLERS NEMEN INITIATIEF NAC tegen Breskens Titelstrijd veteranen in Kapelle PHILIPPINENAAR TENNIST OM TE WINNEN Triathlon in Breskens nog niet vol Wielerkoers Westkapelle st zoeken wij T14 sn technische in et echniek. sen 30 en 35 voorbereiden ;king hebben de ervaring te 3t schrijven br het n de iert aan de in met de Jere informatie van der Wal, 150-19000, tst. tan afdeling personeelszaken AH TERNEUZEN Werktuigbouwkunde (voor de cteur) en MTS-Werktuigbouw- nctie van tekenaar-construc- s geldt dat, naast technische electie gelet wordt op zelfstan- i inventiviteit. Omdat veelal in «ordt gewerkt, is teamgeest v schriftelijke sollicitatie, met van persoonlijke gegevens, ring, richten aan B.V. Alpha eer J. Boone, Postbus 1093, reid u meer informatie te geven 140. Imelda de Poorter heeft het Spui-shirt ingeruild voor Assenede. Een opmerkelijke transfer in het Zeeuwse damesvoetbal. - fotowim kooyman Van onze sportmedewerker AXEL - Werd je enkele ja ren geleden regelmatig ver rast door het vertrek van een regionale voetballer naar het betaalde Belgische voet bal, tegenwoordig gebeurt dat nog maar mondjesmaat. En dan nog slechts transfers naar clubs die in de lagere regionen van het Belgische voetbal uitkomen. Een uit zondering hierop maakt Imelda de Poorter uit Axel. Deze vedette van de voetbal vereniging Spui komt vol gend seizoen uit in de eerste nationale bij onze zuiderbu ren. En dat is zonder meer een opmerkelijke transfer te noemen. De 21-jarige Axelse lera res aan de LHNO in Sas van Gent had daar enkele maan den geleden nog niet van durven dromen. Toch kreeg zij de kans zich waar te ma ken in de hoogste afdeling van het Belgische dames voetbal bij Assenede. Hoe dat tot stand kwam, verdui delijkt Imelda: „De eerste contacten werden tijdens een zaalvoetbalduel in Sas van Gent gelegd. Ik speelde daar in de selectie van het rayon en daar was men blijkbaar van onder de in druk. Enkele dames van As senede zochten daarna con tact met mijwaarna een ge sprek is ontstaan met de clubleiding. Dit resulteerde weer in de overgang van Spui naar Assenede." Opmerkelijk hierbij is dat Imelda de Poorter als speel ster gecontracteerd werd en niet zoals te verwachten zou zijn, als keepster. Immers, bij Spui staat zij onder de lat. Een stek die zij eveneens uitstekend aan kan. Imelda: „Ik ben vier jaar geleden bij Spui gaan spelen. In die pe riode was er geen keepster, dus ben ik het maar gaan doen. Dat ik in Sas van Gent als veldspeelster rondliep, was eigenlijk toevallig." Dat het vertrek van Imelda de Poorter bij Spui een leemte achter laat, is iets dat Spui- secretaris Piet Schuitvlot grif toegeeft. Toch is de klein van stuk zijnde Axelse nog niet helemaal verloren voor Spui. Huur Immers, in plaats van een transfersom te bedingen, kwam men een overeen komst overeen die van jaar tot jaar wordt bekeken. De Belgen 'huren' als het ware de Spui-speelster. „Zelf ben ik ook vrij om te stoppen. Ik ben dus niet, zoals zo vaak wordt gezegd, bezit van As senede. En dat vind ik toch een plezierige gewaarwor ding," aldus Imelda de Poor ter. Dat zij het niet gemakke lijk krijgt in de hoogste Bel gische afdeling, staat voor haar vast. Ze zegt: „Ik zal niet zonder meer een vaste plaats krijgen in het basis team. Ik zie het aanstaande seizoen dan ook als een leer jaar. Een periode, waarin ik nog veel bij zal moeten scha ven door flink te trainen. Met name het loopwerk moet verbeteren. De tech niek is goed, trouwens daar ben ik op uitgekozen." Of de linksvoetige, en in mindere mate rechts trap pende Imelda de Poorter na haar intrek bij Assenede nog langer in de zaal uit zal ko men voor haar team Marine Service, is een vraagteken. „Afhankelijk van de moge lijkheden die er! zijn, wil ik dat wel doen. Alleen zal het moeilijk worden. Temeer, omdat zowel de Belgische als de Sasse competitie op zater dagen wordt gespeeld. Als ik dus ergens ver in België 's middags op het veld moet uitkomen, wordt het toch ra cen om op tijd terug in Sas van Gent te kunnen zijn. Want dat Assenede voorrang krijgt, is duidelijk. Zij bie den mij de kans om hogerop te gaan spelen en die moge lijkheid wil ik benutten," be sluit Imelda de Poorter, die mogelijk met haar transfer een unieke plaats inneemt in het damesvoetbal. Een stek die zij intussen ambitieus heeft aanvaard door al en kele keren bij Assenede te gaan trainen. Een training waarop zij twee keer per week wordt verwacht. Van onze basketbalmedewerker OOSTBURG - De oprichting van een nieuwe Oostburgse basketbalvereniging is een feit. BV Oostburg luidt de voorlopige naam, maar inmid dels is reeds een prijsvraag uitgeschreven voor de meest originele naam. De oprichtingsvergadering werd gehouden in aanwezig heid van een twintigtal be langstellenden. Onder hen be vond zich Hans Jordaens van de propagandacommissie van de NBB rayon Zuid kern Zee land. Nadat de begroting voor gesteld .was, hield het voorlo pige bestuur een intentie verklaring. Daarop volgde een stemming. Volgens de richtlij nen van de NBB moet een nieuw op te richten basketbal vereniging beschikken over minimaal twaalf leden. BV Oostburg overschreed deze li miet ruimschoots. Zestien van de twintig aanwezigen rea geerden positief op de inten tieverklaring. En daarmee was de oprichting van de nieuwe basketbalvereniging een feit. Tijdens de officiële oprich ting werd eerst het nieuwe be stuur voorgesteld, bestaande uit zeven personen: Ronnie Zoetaert, Geert Lybaert, Ed win de Dobbelaere, Jan Mog- gré, Ruud van de Runstraat, Eddy Eversdijk en Han Moer man. Vervolgens werden en kele principes van het te voe ren beleid aangestipt. BV Oostburg wil een aantal pro motie-activiteiten organise ren. Op die manier moet het basketbal in West-Zeeuwsch- Vlaanderen een nieuwe im puls krijgen. Om dit doel te bereiken werd de contributie zo laag mogelijk gehouden. Het bestuur had een nog lager tarief willen invoeren, maar dan zou de contributie niet langer kostendekkend zijn. Overigens was Operatie'71 uitgegaan van een verhoging van 20 procent voor het sei zoen 1986-1987, dus wat dat be treft is de nieuwe contributie voor BV Oostburg aantrekke lijker. Inmiddels heeft het nieuwe bestuur ook zaalhuur aange vraagd. De gemeente heeft daarop positief gereageerd, zowel betreffende de trainin gen als de wedstrijden. Dit be tekent dat De Veerhoek op nieuw de thuishaven van bas ketballend Oostburg zal zijn. De nieuwe basketbalvereni ging zal volgend seizoen met twee heren-seniorenteams aan de competitie deelnemen. Het bestuur heeft aan Pierre Bollen, de competitieleider, gevraagd of BV Oostburg 1 de plaats van Operatie'71 1 mag innemen. Het eerste heren team zal namelijk prestatiege richt blijven spelen en hoopt dus in de tweede klas uit te komen. Het tweede herenteam zal meer recreatief basketbal bedrijven. Met de gemeente is overigens overeengekomen dat beide teams samen hun thuiswedstrijden zullen spe len. De competitieleiding is eveneens accoord met deze re geling: BV Oostburg zal om de twee weken een dubbel thuis programma krijgen. Bij de oprichting waren eveneens enkele dames aan wezig, die ook welkom zijn. Han Moerman stelde echter een minimum van tien dames als voorwaarde voor deelname aan de competitie. De kosten verbonden aan het vroegtijdig terugtrekken van een team uit de competitie konden in het nieuwe beleid niet verant woord worden. Ook wat de as piranten betreft werd op ze kerheid gespeeld. Een mini mum van acht spelers werd vooropgesteld. Momenteel be schikt BV Oostburg over slechts vijf jongens-aspiran ten. Hein Mijnsbergen stopt Van onze sportmedewerker KOUDEKERKE/GOES - Turn veteraan Hen drik Marinus (Hein) Mijnsbergen, die vele ja ren achtereen grote verdiensten heeft gehad voor zijn vereniging Volharding in Goes en voor de Zeeuws-Brabantse Turnkring (Zebra) gaat er defintiief een punt achter zetten. Vorige week vierde hij zijn 80e verjaardag en uiter aard vindt hij het nu welletjes. Men kan letterlijk stellen dat Hein Mijnsbergen een mensenleeftijd actief is ge weest in de tak van sport die hem zo na aan het hart lag en waarvan hij een propagandist bij uitstek is geweest. Naast een actieve carrière (hij be hoorde ooit tot de 23 beste tur ners van de Nederlandse B- groep aan ringen, rek, paard en brug) maakte Mijnsbergen zich immers bijzonder ver dienstelijk als besuturslid, trainer en jurylid. Geen won der dus dat zijn vereniging Volharding, waarvan hij al 68 jaar lid is en de Zebra hem op Van onze sportmedewerker BRESKENS - Breskens is er opnieuw in geslaagd een be taalde voetbalclub naar sport park 'Baersande' te halen. Zondag 27 juli treden de wi- themden van trainer Jaap van Maris aan tegen het Bredase NAC. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Door een te gering aantal deelnemers werden afgelopen weekeinde geen Zeeuwse tenniskam pioenschappen gehouden voor de categorie veteranen. Toch heeft men besloten alsnog een titelstrijd te houden voor deze categorie en wel te Kapelle van donderdag 28 tot en met zondag 31 augustus. Het vorige seizoen werden de veteranentitels opgeëist door Martin Titiheru en Ad Hijmans bij de heren. Bij de dames werd Nely Wondergem kampioene. waardige wijze zullen uitwui ven. Dat gebeurt vandaag, zater dag 28 juni in het Sportcen trum te Goes, waar om acht uur 's avonds een demonstra tie wordt gegeven door leden van Volharding met een at tractief tintje, terwijl daarna een gezellig afscheidsfeest volgt in het restaurant van de sporthal. Hein Mijnsbergen zal dan ongetwijfeld vele han den moeten schudden, gezien de grote populariteit die hij zich verwierf. Het begon allemaal toen Hein Mijnsbergen zich als ventje van twaalf jaar als lid aanmeldde bij Volharding. „Ik betaalde toen zes cent contri butie per week," weet hij zich nog te herinneren. Het was de start van een sportloopbaan die bol zou staan van activitei ten. Want zoals al vermeld was Mijnsbergen niet alleen succesvol als turner, maar kreeg hij ook grote bekend heid op het leidinggevende vlak. Bij Volharding was hij onder andere 50 jaar bestuurs lid en vervulde tientallen ja ren een trainersloopbaan. Trainer Bij de Zebra fungeerde hij 17 jaar als trainer bij de keur- ploegen en was eveneens 15 jaar lid van de technische commissie, terwijl hij ook een lange periode afwerkte als Ze bra-jurylid. Dat jureren heeft Mijnsbergen nog geruime tijd volgehouden nadat hij een bij scholingscursus moest gaan volgen. De evolutie, ook in de turnsport, bracht dit uiteraard met zich mee. Maar met het volgen van zo'n cursus waren lange reizen gemoeid van zo'n 250 kilometer. „En dat werd op den duur echt wel wat te veel voor me," zegt hij „Nu ik dan ook de acht kruisjes heb bereikt is het echt mooi genoeg geweest en ik hou het voor gezien. Ik heb een prachtige tijd achter de rug, die vaak boeiend en fascine rend was, dus wat wil je nog meer." In zijn huidige woon- van V produceert Leur jgers alsmede tranche bied van o a tit. rganisatie is jen over de en de te liddelen en elzijdige funktie onge M.T.S.-ers voorzien van een ;en wij U te ien Fabricage len B.V Philippine - Deze week speelt hij een mogelijke favo- fietenrol in het tennistoernooi Ie Hulst, waar hij een zesde Plaats kreeg toebedeeld in de C-categorie bij de heren. Tim van Veldhoven uit Philippine, bet 13-jarige tennistalent, lijkt tijp voor het grote werk. Speelt hij momenteel een hoofdrol in het Zeeuwse jeugdtennis, hij lijkt zich te vens te scharen in het rijtje van andere jeugdtennissers bie een rol van betekenis spe len. Aanwaaien komt dat aller minst. Keek hij in de jongste leeftijdscategorie zo'n drie laar geleden nog op tegen Bernd van Quekelberghe en Guido Tolhoek, in een tijdsbe stek van enkele jaren streefde "ij beiden voorbij. Zijn vader, Peter van Veldhoven, is de stuwende kracljt achter de Prestaties van zoon Tim. Peter van Veldhoven: „Tim is pas 8oed gaan spelen toen hij in Wedstrijden uitkwam tegen de 'eeuwse top." Hij beaamt zon der meer dat hij hard voor zij n zoon is. „Dat moet ook. Ik ben er van overtuigd dat je de zaak keihard moet aanpakken om de top te kunnen berei ken," aldus Peter van Veldho ven. Hoewel Van Veldhoven vanuit de plaatselijke tennis vereniging Phil-ten werd in gedeeld in de districtstrainin gen, liet dat toch een jaar op zich wachten. „Inderdaad werd hij het eerste jaar niet ingedeeld, maar dankzij zijn prestaties in het jeugdtoernooi te Axel werd hij het jaar daarop wel degelijk geselec teerd," zegt zijn vader. In een kort tijdsbestek speelde Tim van Veldhoven zich in de eigen leeftijdsgroep aan de top. De successen sta pelden zich op met een Zeeuws kampioenschap in 1985 als voorlopige kroon op het werk. Zijn vader daarover: „Wat zonder meer positief heeft ge werkt is het feit dat hij in de fase-groep meteen goed werd opgenomen. Onder leiding van trainer Jan Willem Visser werd hem de nodige techniek bijgebracht, hetgeen als basis voor tennis als wedstrijdsport onontbeerlijk is." In de molen Vanuit de Zeeuwse top is de stap naar de nationale tennis- evenementen niet zo groot meer. Zit men eenmaal in de 'molen', dan wordt men vlot geconfronteerd met het reizen naar de meest ver verwijderde plaatsen in ons land. Op deze momenten wordt er van de ouders nogal wat verlangd. „Het is inderdaad goed dat we met het gehele gezin achter de tennissport staan. Er zijn da gen geweest dat we 800 kilo meter hebben gereden om Tim zijn eerste partij te zien ver liezen," zegt vader Van Veld hoven. Training staat trouwens hoog in het vaandel, hoewel Tim van Veldhoven daar zelf zo zijn mening over heeft. Hij zegt: „Ik vind wedstrijden leu ker dan training." Een goede leerschool is voor hem zeker geweest de overgang naar de Terneuzense vereniging Ani mo, waar hij dit seizoen uit komt in de derde klas. „Op een gegeven moment bleek dat Tim de sterkste was in Philip pine. Het wordt dan tijd naar andere wegen uit te zien, want anders hebben de traininen weinig zin meer," stelt Peter van Veldhoven. „Het is dan ook belangrijk dat je een team kunt formeren van gelijk ni veau en de keus viel uit op Animo, omdat die club presta tiegericht leek. De handhaving in de derde klas is daarom ze ker een goed uitgangspunt voor het volgende jaar." Momenteel traint Tim van Veldhoven vrijwel dagelijks en naast de districtstrainingen neemt hij privé-lessen bij de jeugdige Mike Simon, die de komende winter in de Vlaan- derenhal in Sas van Gent met een tennisschool van start gaat. Simon zelf geeft een dui delijke voorkeur aan voor pri vé-trainingen ten opzichte van Tim van Veldhoven, het jeugdige tennistalent uit Philippine. - foto de stem/cor j. de boer groepstrainingen. „Een speler als Tim valt weg in de massa, terwijl de visie teveel gericht is op de techniek. Als hij niet werkt, komt hij er niet," aldus een ambitieuze Mike Simon. Hein Mijnsbergen, de man die zich jarenlang voor de turnsport heeft ingezet. foto willem mieras plaats Koudekerke gaat de oud-Goesenaar dan ook van een welverdiende rust genie ten. Nou ja, rust, dat is mis schien niet direct het goede woord, want Mijnsbergen voelt zich nog vitaal genoeg om dagelijks behoorlijk lange fietstochten te maken. Nee echt stilzitten, daar staat zijn hoofd niet naar. Een man als Mijnsbergen is natuurlijk al diverse keren in het zonnetje gezet. Als waar dering voor zijn vele werk in de turnsport ontving hij onder andere een koninklijke onder scheiding toen hij 40 jaar bondslid was van het KNGV en in 1981 werd hem de Goese sportprijs toegekend. Erelid van Volharding is Mijnsber gen al geruime tijd. Het zijn zo maar een paar grepen van huldeblijken van deze taaie doorbijter die nooit voor één gat te vangen is geweest. Dat bleek bijvoorbeeld tij dens de bezettingsjaren toen hij eens alle meubels uit zijn achterkamer sleepte en de lamp van het plafond haalde om samen met enkele andere leden van Volharding te kun nen trainen op het onderdeel paardvoltige. „Dat moest toen wel zo," verklaarde hij la chend. De Duitsers hadden onze gymzaal gevorderd en omdat wij persé wilden trai nen heb ik dat paard toen maar in mijn achterkamer ge zet." En dit tekent Hein Mijns bergen nog eens ten voeten uit. Van onze sportredactie TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje in Terneuzen wordt zaterdag 23 augustus het tiende 'Zilveren Bierpul- toernooi' zaalvoetbal gehouden. De organisatie van dit toernooi is in handen van de Terneuzense zaalvoetbal- vereniging De Post. Het toernooi begint om 10.00 uur. Ook dit jaar wordt gespeeld om de Zilveren Bierpullen - eerste tot en met de tiende prijs - en vanwege dit tweede lustrum zijn er voorts tien extra surprises. Voor de win naar is er de extra De Post Bierpul-wisselbeker en is er een extra bokaal voor de sportiefste ploeg. Organisator Jan de Wolf: „Ter gelegenheid van dit tiende toernooi hebben we enkele sterke nationale zaal voetballers gecontracteerd. Zo spelen in Terneuzen zeker Arie Riedijk en Frans Bouwman, die worden ingedeeld bij één van de teams in poule A, met uitzondering van Bliek Terneuzen en André van der Ley en Ronny van Poucke, die worden ingedeeld bij één van de teams in poule B, met uitzondering van De Post." De deelnemende teams zijn ondergebracht in twee poules. In poule A komen uit: Bliek Terneuzen, De Maayer, Oostburg; 't Keldertje, Terneuzen; Bogaert, Hulst en Buitenlust, Oostburg. In poule B spelen: Bliek Breda, De Post, Terneuzen; OAZ, Terneuzen; Cok, Oost burg en FC Molenkreek, Sas van Gent. De teams in de poules spelen een halve competitie. De poulewedstrijden en plaatsingswedstrijden duren twaalf minuten, de strijd om de derde en vierde plaats vijftien en de finale om de eerste en tweede plaats twintig minu ten. Scheidsrechters in dit toernooi zijn Piet Herrebout, Jannis van de Voorde en Wim Boeye. Als grensrechters fungeren Piet en Ko van Es. De prijsuitreiking in de kan tine van sporthal 't Zwaantje bij Johan Tacq is gepland om ongeveer 17.30 uur. De scheidsrechters, grensrechters, contractspelers en verder alle zaalvoetballers en hun coa ches krijgen een gratis lunch aangeboden in de kantine van de sporthal. Van onze atletiekmedewerker BRESKENS - De inschrijving voor de Breskense triathlon, die zaterdag 5 juli wordt ge houden, staat in tegenstelling tot eerdere berichten nog steeds open. Ruim zestig deelnemers hebben zich bij Jaap van Pe perstraten aangemeld, zodat er nog zo'n veertigtal start plaatsen beschikbaar is. Van onze sportmedewerker WESTKAPELLE - In West kapelle op Walcheren wordt woensdag 2 juli weer de jaar lijkse wielerronde verreden, waarin eerst de liefhebbers/ veteranen acteren en daarna de amateurs. Wat laatstge noemde categorie betreft heeft men zich weer weten te verze keren van een sterk deelne mersveld. Zeeuwse favorieten zijn Toon van der Steen, Kees de Nooyer, Werner Wieme, Toine Goense, Ab Verplanke, Karei van Goethem en Martin Stroo- snijder. Vooral uit Brabant is er flinke concurrentie voor de Zeeuwen. Van de partij zijn namelijk ook John Leijs, John de Crom, Tonny en Harry Ak kermans, Ryan Post, Tommy Post en Nico en Peter van de Klundert. De ruim vijftig amateurs die staan ingeschre ven, rijden 80 kilometer en vertrekken om acht uur 's avonds. Om kwart over zes klinkt het startschot voor de liefheb bers/veteranen, die 50 kilome ter moeten afleggen. Bij de kleine vijftig vertrekkers zijn Nout Westerbeke, Sam Broersma, Leo de Jonge, Chris van de Bergh en Niek van Bel- zen de grootste kanshebbers op de bloemen. i

de Stem | 1986 | | pagina 13