ER OP \U Martin Kemp toont goede vorm in Kruiningen Warmste TT sinds tien jaar FBK-Games Hengelo groeit groter GEPLAATSTE SPELERS SNEUVELEN BU BOSJES NOOREN LAAT ZICH ZIEN V oetbalcarrière Van de Korput mogelijk ten einde ZATERDAG 28 JUN11986 REAU NCB L ZEELAND leidend onderwijs voor lessen: Kroes snelste op 50 meter Interesse Den Bosch voor Van Velzen Olympisch elftal in zware groep WIMBLEDON SPORT IN 'T KORT Slang bijt golfspeelster Hockeyers gelijk tegen Pakistan Satelliet circuit T19 PAGINA SPORT 2 Tilburg (werkgebied de pro- Iderland. Naast het eid over het werk- uit de agrarische ig van de cliënt op ied alsmede op het eelsbestand omvat JSZAND roepen wij andig opstellen van jrarische sector en rhouden van telefo- n uitmonden in het /an de cliënten. de plaats waar het zijn van een MEAO- ervoor studerende. 3n/of administratie met het agrarische oor waar de werk- snsioenvoorziening, ng. de heer R. Heling, sollicitatie met mo- van uw keuze, te ICB, Dienst Sociale <K Tilburg, t.a.v. mr. ier zullen doen toe- 4330 AG Middelburg tel. 01180-16457 bonden: en voor het algemeen ader van de wet op het or jeugdigen, ële leerplicht: oject k.m.b.o.) S 1986: kellngsuren) Recht t.b.v. ankbedrijf. gstelsel opleidingen. SIDING ngen. redigheid van de in programmering en jr, de heer A. Buijs, ervaring, eventuele 4 juli a.s. te zenden indag 7 en/of dinsdag 8 itiviteiten 14-2312 V I I I I I I I Van onze sportmedewerker KRUININGEN - Mathieu Hermans is vrijdagavond winnaar geworden van de profkoers in Kruiningen. De renner in Spaanse dienst hield in de eindsprint Ludo Peters, Kees Priem, Jan Jonkers en Jan Siemons met gering ver schil achter zich. Genoemd vijftal was twee ronden voor het einde ge sprongen uit een toen nog be staande kopgroep van 8, waar van ook deel uitmaakten Eddy Nieuwdorp, Jack van Meer en de Spanjaard Cabastani, die in de slotfase echter pech kreeg. De plaatselijke favoriet Vester Aarts en Jack van der Poel hadden eerder moeten afha ken toen met nog 15 kilometer te gaan 10 renners zich hadden los gemaakt uit het peloton. Voordat deze tien de finale hadden ingeluid, was het een levendige wedstrijd geweest. Als eersten, reeds kort na het begin, streden in de frontlijn Henry Manders, Jan Jonkers, Adrie van Houwelingen, Frits Pirard en Erwin Nijboer. Zij kregen hooguit 15 seconden en werden na 20 kilometer in de kraag gevat. De nieuwe poging van Jan van Houwelingen, Theo Smit, Theo Appeldoorn en Cabas tani leed eveneens schipbreuk. Na 50 kilometer werd een nieuwe gaatje geslagen door Kees Priem, Peter Hoondert, Frits Pirard, Jan Jonkers, Martin Kemp, Mathieu Her mans, Erwin Nijboer en de Spanjaard Murcia. Maar ook dit keer reageerde het Deloton attent. Speldeprikken werden daarna nog uitgedeeld door Ad Tak, Martin Kemp, Adrie van Houwelingen, Erwin Nij boer en Emille Kerstens, maar opnieuw kreeg deze poging geen effect. Met nog 30 kilometer voor de wielen probeerde Nijboer, Tak en Fons van Katwijk te ontsnappen, maar ook dit keer kreeg men geen ruimte, tot dat na 85 kilometer 10 man op het vinkentouw sprongen, en in korte tijd een halve minuut winst pakten. Zoals reeds ver meld vielen enkelen nog uit deze kopgroep weg, en vochten 5 man om de bloemen. Ma thieu Hermans verraste Ludo Peters en de anderen. Martin Kemp stak de leidersprijs van 1000 gulden op zak. Uitslag: 1. Mathieu Hermans. 100 kilometer in 2.28.05, 2. Ludo Péters (België), 3. Kees Priem, 4. Jan Jon kers, 5. Jan Siemons, 6. op 5 sec. Heddy Nieuwdorp, 7. op 30 sec. Jack van Meer, 8. op 50 sec. Jan van Houwelingen, 9. Fons van Kat- wijk, 10. Ron Makay, 11. Peter Hoondert, 12. Mark Dierickx (Bel gië), 13. Ad Tak, 14. Theo Appel doorn, 15. J. Villamaio (Spanje) 16. Erwin Nijboer, 17. René Beuker, 18. Martin Kemp, 19. Hans Daams, 20. Leo Nevels, 21. J. Sanchez (Spanje), 22. Frits van Bindsbergen, 23. Peter Heeren, 24. Ad Wijnands, 25. Hans Langerijs, 26. Jack van der Poel, 27. Henry Manders, 28. René Kos, 29. Emille Kerstens, 30. Theo Smit. AMERSFOORT (ANP) - Hans Kroes heeft zich in het druk kend warme Amersfoortse Sportfondsenbad gemeld als de smaakmaker van de eerste dag van de Nederlandse kam pioenschappen. De zwemmer uit Heemstede deed dat door zowel in de serie als in de fi nale van de 50 meter vrije slag een tijd te zwemmen van 23,14. Hij voldeed daarmee als eerste aan de limiet van de zwem- bond voor uitzending naar de wereldtitelstrijd in augustus in Madrid. Op de 1500 meter vrije slag deed Arthur de Rouw een moedige poging de Neder landse toptijd van 15.47,01 aan te vallen. De Veenendaalse zwemmer van de lange adem hanteerde heel lang een schema dat duidde op een eindtijd van 15.45. In de slot fase leverde hij toch nog en kele seconden teveel in 15.49,51. De estafetteploeg van HPC heeft vrijdagavond het Neder lands clubrecord op de 4 x 100 meter wisselslag dames ver beterd en gebracht op 4 minu ten 21,69 seconden. Het Heem- steedse viertal Van der Lans, Hillenius, Van Deursen en Bakker knabbelde ruim vier seconden af van de vorige Ne derlandse toptijd. Het zilver was een prooi voor het eerste team van de Dolfijn, met Jo- landa de Rover als startzwem ster. De Olympisch kampioene had voor het rugslagonderdeel 1.03,88 nodig. Echt tot de ver beelding sprak de prestatie van Conny van Bentum, die, als ze niet in de Verenigde Staten studeert en zwemt, ac tief is namens de Barneveldse vereniging DWK. Van Bentum nam de vlinderslag voor haar rekening en legde de honderd meter met vliegende start bin nen de minuut af59,77. DEN BOSCH - De Brabantse eredivisionist FC Den Bosch is in onderhandeling met RKC- er Peter van Velzen. De Waal- wijkse eerste-divisieclub zou haar productieve aanvaller willen afstaan in ruil voor de FC Den Bosch-spelers Johan Bijnen en Fred van der Hoorn. Hendrie Krüzen heeft vrij dag een contract voor twee jaar getekend bij FC Den Bosch. De 21-jarige midden velder speelde drie seizoen bij Heracles. In het seizoen 1983/ '84 werd de Almeloër uitgeroe pen tot de beste speler van de eerste divisie. Welk bedrag met de overgang van Krüzen is gemoeid, wilden beide par tijen niet bekendmaken. MEXICO-STAD (AFP) - Het Nederlands Olympisch elftal is in een zware poule inge deeld voor de kwalificatie voor de Zomerspelen van Seoel. Dat was vrijdag in Me- xico-Stad het resultaat van de loting, die tijdens het wereld- titeltoernooi werd verricht door het organisatiecomité van de in 1988 te houden Spe len. De wedstrijden moeten tussen 31 augustus van dit jaar en 30 april 1988 worden gespeeld. Over de gehele we reld doen 115 landen mee. Nederland, dat de voorron den in het najaar hoogstwaar schijnlijk met een jong team zal starten, is in de Europese groep twee ingedeeld met Ita lië, ,Oost-Duitsland, Portugal en IJsland. Titelhouder Frankrijk speelt in groep drie tegen Hongarije, Spanje, Zwe den en Ierland. In totaal ne men 25 Europese landen deel aan de kwalificatie, verdeeld over vijf groepen. Er zijn 27 kandidaten. In groep één moe ten Griekenland en Cyprus om een plaats spelen, in groep vier zijn dat Zwitserland en Liech tenstein. be indeling voor de Europese zone >s Groep 1: West-Duitsland, Polen, Roemenië, Denemarken en de win naar van Griekenland - Cyprus. Groep 2; Italië, Oost-Duitsland, Portugal, Nederland en IJsland. Groep 3: Frankrijk, Hongarije, jpanje, Zweden en Ierland. Groep Noorwegen, Sovjetunie, Bulga- b)e, Turkije en de winnaar van Zwitserland - Liechtenstein. Groep 5: Joegoslavië, Tsjecho-Slo- jvakije, Oostenrijk, België en Fin land. Wfnbledou dunt verder eit LONDEN - Dit jaar werden er op Wimbledon voor het eerst gele ballen gebruikt, voor het eerst werden er ballenmeisjes ingezet en voor het eerst bepaalde de ATP-computers de plaatsingslij sten. De gele ballen en de meisjes hebben zich, naar het zich laat aanzien een vaste plaats verworven tussen de veelal stokoude gebruiken en gewoontes op Wim bledon, maar of de computer volgend jaar opnieuw de 16 beschermde spelers in het veld van 128 aan zal mo gen wijzen, zal door de heren van de All England Lawn Tennis and Croquet Club nog wel een keertje in overweging genomen worden. Want als er de afgelopen dagen een ding duidelijk is ge worden dan is het wel het ge geven dat een wereldranglijst, die voornamelijk bepaald wordt door de geboekte uitsla gen op tapijt, cement en gra vel, van generlei belang is zo dra de spelers in kwestie aan treden in de Groene Kathe draal of op een van de andere banen van de All England Club. In voorgaande jaren werden allerlei andere facetten in overweging genomen bij het samenstellen van de plaat singslijsten, zodat een speler als Tim Mayotte, die nog nooit in de top-tien gestaan heeft, op Wimbledon altijd ver boven zijn wereldstand verheven werd. Terecht, want de 'Gent leman' uit Bradenton, Florida, is in de laatste vijf jaar op Wimbledon altijd minstens tot de laatste zestien gekomen. Nu de plaatsingen bepaald zijn door de ATP-rankings heeft dat tot gevolg gehad dat het rijtje beschermden, zowel bij de dames als bij de heren, al aardig uitgedund is. Van de acht in de bovenste helft van het schema zijn er na gisteren nog maar twee over (Lendl en Mayotte, want de derde 'survi vor' van de acht, Joakim Nys- trom, sneuvelde gisteren tegen Ramesh Krishnan, de kleine artiest uit India die ieder jaar wel weer een wereldpartij neerlegt in Londen om vervol gens in de volgende ronde roemloos ten onder te gaan. Krishnan, gadegeslagen door vader Ramathanan, in de jaren zestig eens halve finalist op Wimbledon, is een speler die begenadigd is met de flu welen techniek van McEnroe, maar die alleen niet zo goed serveert en loopt als de groot ste afwezige in Londen. Wat Nystrom, de nummer 6, ook probeerde, niets lukte tegen het kleine tovenaarlje, die al leen op een 5-1 voorsprong in de vierde set een beetje ner veus werd en een handvol matchpoints aan zijn neus voorbij zag gaan alvorens de set en daarmee de wedstrijd alsnog met 6-4 naar zich toe te trekken (6-7 (6-8), 6-2,7-6 (8-6), 6-4). Het koningsdubbel Flach en Seguso had elkaar in de vol gende ronde in het enelspel kunnen ontmoeten, ware het niet dat beiden gisteren verlo ren. Ken Flach ging ten onder tegen de Joegoslavische reus 'Bobo' Zivojinovic (4-6, 6-4, 7- 5,6-3), zijn makker Robert Se guso, die een paar dagen gele den nog in het middelpunt van de belangstelling stond, nadat hij in de eerste ronde niemand minder dan Jimmy Connors verrast had, verloor van een van de twee overgebleven Zuidafrikanen, Christo van Rensburg (5-7,6-4,6-0,6-2). De andere Afrikaner, op Wimbledon nog niet lastig ge vallen door anti-apartheid de monstranten, maar dat heeft wellicht te maken met de ge peperde prijzen van de toe gangskaarten op de zwarte markt, is Eddie Edwards, die zich langs de Zwitser Jacob Hlasek werkte, vorig jaar nog verliezend finalist in Rotter dam (3-6,4-6,6-2,6-3,6-1). Desondanks zou de aanwe zigheid van de twee Afrika ners in de bovenste helft van het schema nog wel eens tot problemen kunnen leiden. Van Rensburg speelt namelijk in de volgende ronde tegen Zivo- jinovic, dus het is even af wachten of de autoriteiten in dat communistische land hun goedkeuring hechten aan die ontmoeting. Meer problemen kunnen verwacht worden als Edwards Mayotte zou ver slaan want loopt hij in de halve finale Ivan Lendl tegen het lijf, die dan eerst de Ame rikaan Matt Anger de baas moet blijven. Ook al ligt de aanvraag voor het Ameri kaanse staatsburgerschap van Lendl bij de immigratiedienst in Washington, hij heeft nog steeds een Tsjechisch pas poort. Lendl is al een keer ge schorst door de Tsjechische partijbonzen nadat hij een ex hibitie in het Zuidafrikaanse Sun City had afgewerkt, waarbij hij te verstaan heeft gekregen dat hij zich daar, en in enkele andere landen zoals Chili, Israel en Taiwan, niet meer mocht vertonen. Voorlopig gaan de zaken in ieder geval volledig naar wens voor de Tsjechische zuurp ruim, die in Londen nog op zijn eerste glimlach betrapt moet worden. „Come on Lendl, smile", zo schreeuwde gisteren een van de Engelse boulevard bladen over de volle breedte van de voorpagina, maar ook gisteren gaf de wereldkam pioen aan die smeekbede geen gevolg. Voor de derde achtereenvol gende maal stond hij geen set af, het werd nu 6-2, 6-4, 6-4 te gen Amos Mansdorf, overi gens een Israëli, maar ook nu na afloop alleen maar een cha grijnig gezicht en obligate uit spraken over hoe moeilijk het allemaal weer was geweest. Zelfs Mayotte moet er een beetje door beinvloed zijn ge weest, want hij viel zowaar een beetje uit zijn anders al tijd zo vriendelijke en beleefde rol. Vloekend, maar uiteraard alleen tegen zichzelf, en smij tend met het racket sloeg hij zich langs Lendl's landgenoot Tomas Smid (6-4,6-2,2-6,6-2). Als laatste speler van de on derste helft tenslotte, bereikte titelverdediger Boris Becker gisteren de vierde ronde, na dat zijn wedstrijd tegen Tom Gullikson donderdagavond vanwege de invallende duis ternis bij 6-3, 6-4 en 2-2 in het voordeel van Becker was afge broken. Becker maakte het karwei tegen de linkshandige helft van de tweeling uit Boca Raton in een vloek en een zucht af (6-2), nadat hij een dag eerder, vlak voor het af breken, niet te beroerd was om er een lolletje tegenaan te gooien. Toen hij met twee dave rende aces een servicegame met 30-0 had ingeluid, tikte hij de derde service onderhands over het net, waarbij de bal na Hockey PAKISTAN heeft in de halve finale van een vijf-landen- toernooi met 2-1 gewonnen van Maleisië. Bij rust leidde Pakistan met 1-0. Wielrennen VOOR het toernooi om het Ne derlands kampioenschap stayers voor beroepsrenners is geen belangstelling. De KNWU heeft laten weten dat de wedstrijd, maandag in Am sterdam, niet doorgaat. Door John van Dinther ASSEN - Jaap Timmer had ruim veertien dagen geleden een vooruitziende blik. Tij dens de persconferentie voor de 56e Dutch IT vandaag in Assen voorspelde de voorzitter van de Stichting Circuit van Drente: „Dit jaar krijgen we een hete TT". Aan 'Mister TT' kunnen de talrijke weersvoor- spellers in ons land een voor beeld nemen. Volgens de vooruitzichten zal het kwik vandaag boven de 30 graden stijgen. Een tro pische temperatuur die echter voor coureurs en toeschouwers problemen kunnen opleveren. Tien jaar geleden zinderde het circuit op de Drentse heide voor het laatst op de racedag. Dat gebeurde dusdanig dat een aantal coureurs bewuste loos raakte na de race. Een van hen, de Zwitserse bakke nist Jean Mathile viel zelfs klinisch dood uit de zijspan- combinatie na de finish. Snel ingrijpen van de artsen redde toen zijn leven. Het hoofd van de medische dienst in Assen, Jan de Vries, verwacht echter niet dat het ditmaal tot zulke hachelijke situaties zal komen. „De con ditie van de coureurs is aan merkelijk beter dan tien jaar geleden", aldus de arts. „Zij prepareren zich optimaal. Ik hoef hen niet te vertellen dat zouttabletten, thee en bouillon de juiste middelen zijn om het vochtgehalte op peil te hou den. Meer zorgen baart het publiek dat de hele dag in de brandende zon moet zitten. Wij zullen het waarschuwen niet teveel te drinken en dat het op zijn minst voor een pet of een ander hoofddeksel zorgt. Want voordat ze het in de gaten hebben, hebben ze een zonnesteek." De tropische hitte bezorgt ook het Asser zijspanduo Streuer en Schnieders hoofd brekens. De kanshebbers op de overwinning kampen al de hele week met bandenproble men. Het zijspanduo rijdt nor maal op uiterst zacht rubber. Door de hitte slijt het mate riaal eens zo snel. Gisteren had Streuer nog steeds geen oplossing gevonden. Een alter natief is hardere banden te monteren. Dat betekent echter dat snelheid ingeleverd moet worden. „Een paar keer tij dens de training deze week was de temperatuur van de band opgelopen 140 graden", vertelde de tweevoudige we reldkampioen. „Het rubber schroeide gewoon los." Lendl wist het zweet van zijn voorhoofd. twee stuitertjes dood bleef lig gen. Iedereen lachte zich het apezuur, zelfs Gullikson, Bec ker liep al naar de andere kant om op 40-0 verder te serveren, maar de scheidsrechter kon de grap niet waarderen en keurde het punt af omdat Gul likson nog niet klaar gestaan zou hebben. Waarna Becker zijn brede schouders laconiek ophaalde, en zijn gram haalde door op de tweede opslag alsnog een ace te slaan voor 40-0. Uitslagen: Heren, derde ronde: Tim Mayotte (VSt) - Tomas Smid (Tsj) 6-4, 6-2, 2-6, 6-2 Eric Jelen (WDI) - David Pate (VSt) 7-5, 6-3, 6-4 Ramesh Krishnan (India) - Joakim Nys trom (Zwe) 6-7, 6-2, 7-6, 6-4 Ivan Lendl (Tsj) - Amos Mansdorf (Isr) 6-2, 6-4, 6-4 Christo van Rensburg (ZAf) - Robert Seguso (VSt) 5-7, 6- 4,6-0,6-2 Dames, tweede ronde: Claudia Kohde-Kilsch (WDI) - Alycia Moulton (VSt) 6-2, 6-2 Terry Phelps (VSt) - Susan Sloane (VSt) 6-4,6-2 Isabelle Demongeot (Fra) - Jenny Byrne (Aus) 6-4, 6-1 Patty Fendick (VSt) - Mary-Lou Piatek (VSt) 6-0, 6-3 Manuela Malejeva (Bul) - Susan Mascarin (VSt) 6-4, 7-6 Gabriela Sabatini (Arg) - Ca therine Suire (Fra) 6-3) 6-3 Bettina Bunge (WDI) - Larissa Savtsjenko (Sov) 6-7, 6-0, 7-5 Elisabeth Smylie (Aus) - Wendy White (VSt) 6-1,1-6, 12-10 Barbara Gerken (VSt) - Anna Maria Fernandez (VSt) 5-7, 7-6, 6-4 Elizabeth Minter (Aus) - Jennifer Mundel (ZAf) 6-4, 6-1 Martina Navratilova (VSt) - Jane Forman (VSt) 6-0, 6-4 Dianne Ba- lestrat (Aus) - Candy Reynolds (VSt) 6-2, 6-3 Raffaella Reggi (Ita) - Hu Na (VSt) 6-2, 6-4 Catarina Lindqvist (Zwe) - Helen Kelesi (Can) 6-3,3-6,6-3 NIJMEGEN (ANP) - De favorieten hebben zich vrijdagavond in Nijmegen in het eerste onderdeel van de driedaagse strijd om de na tionale titel voor springruiters direct bovenin het klassement genesteld. Het pittige parkoers van bouwer Sieto Mel- lema zorgde er op het fraaie terrein Brakken- stein voor, dat het kaf meteen al van het koren werd gescheiden. Slechts heel weinigen bleven binnen de maximaal toegestane tijd van 97 se conden. Henk Nooren was de enige, die boven dien foutloos rondkwam en zo de leiding nam in de voorlopige stand, voor titelhouder Emiel Hendrix, Rob Ehrens en Sven Harmsen. Uitslagen bijprogramma: Springconcours, tabel A, 1.30 meter: 1. Emiel Hendrix met De- cision, 0 strafpunten, 28,22 seconden (in de barrage), 2. Wout- Jan van der Schans Whistling Song 0 - 28,98 3. Wiljan Laarak kers Walatin 0 - 29,12. Springconcours, tabel A, 1.40 meter: 1. Wout-Jan van der Schans met Valeur D, 0 strafpunten, 45,13 seconden 2. Dion van Groesen Expo Creation, 0 - 53,75 3. Willy van der Ham Pytha goras z, 4 - 42,53. Jachtspringconcours over 645 meter met 14 hindernissen en 16 sprongen (toegestane tijd: 97 seconden): 1. Henk Nooren met the Shinto, 88,09 seconden 2. Emiel Hendrix Optiebeurs Een, 93,75 3. Rob Ehrens Oscar Drum, 94,24 4. Sven Harmsen Star Maker 96,06 5. Wout-Jan van der Schans Olympic Treffer 96,21 6. Wout-Jan van der Schans Okay Jumper 96,63 7. Piet Ray- makers Salvador GII 97,32 8. Toon Holtus Jonggor 98,36 Van onze sportredactie WAGENBERG - Michel van de Korput houdt er rekening mee, dat zijn voetbalcarrière voorbij is. De 29-jarige libero van 1FC Köin schat de kans op volledige genezing van zijn achillepees- blessure op minder dan vijftig procent. De libero werd tijdens een Bundesliga-duel tegen zijn achil lespees getrapt, waardoor de pees volledig afscheurde. Daaraan is de Wagenberger in Keulen geopereerd, maar later is er op de zelfde plaats een ontsteking bijgekomen. De 29-jarige verdedi ger, die op zijn vijftiende naar Feyenoord ging, tussentijds naar AC Torino vertrok, bij Feyenoord terugkeerde en later naar Duitsland getransfereerd werd, is momenteel onder behande ling bij de bekende fysiotherapeut Dick van Toorn. Het contract van Van de Korput bij 1FC Köln loopt een dezer dagen af. Hockey HET ledenaantal van de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) is de 125.000 ge passeerd. Dit is vrijdag be kend gemaakt. In grootte is de KNHB de zevende sportbond in Nederland. De KNVB is met ruim een miljoen leden het grootst, gevolgd door de KNLTB (tennis), het KNGV (gymnastiek), de NeVoBo (vol leybal), de KNZB (zwemmen) en de KNSB (schaatsen). Handbal DE TWEEDE editie van de Haarlemse handbalweek wordt van 5 tot 9 november gehouden. Naast het Neder landse herenteam doen zeker de Verenigde Staten, Noorwe gen, IJsland en Egypte mee. De zesde deelnemer zal naar alle waarschijnlijkheid Tsje- choslowakije, de winnaar van de eerste week, of de Sovjet unie zijn. HENGELO (ANP) - De Fanny Blankers Koen-Games in Hengelo blijken na vallen en opstaan vrijdagavond de stap naar de volwassenheid te heb ben gemaakt. Voor ruim 13.000 toeschouwers en onder vrijwel ideale omstandigheden, wer den drie Nederlandse records verbeterd. Op de 400 meter door Els Vader (51,92) en Arjen Visserman (45,68) waarna Erik de Bruin zijn nationale record discuswerpen opvijzelde naar 66,52 meter. Daarnaast werden nog beste wereldseizoenprestaties gele verd door de Olympische kampioenen Sebastian Coe (1500 m in 3.34,32), Julius Korir (3000 m steeple chase in 8.15,41) en de wereldrecordhoudster op de tien kilometer en mara thon, Ingrid Kristiansen. De Noorse liep de 5000 meter in 14.58,70 en kwam daarmee als eerste vrouw dit seizoen onder de grens van vijftien minuten. De Nederlandse atletieklief- hebber, die in eigen land zel den een topwedstrijd ziet, kon in Hengelo zijn hart ophalen. Het veld vol wereldtoppers had met de 13.000 een record aantal toeschouwers gelokt. De twee Nederlandse top- sprintsters Nelli Cooman en Els Vader zorgden met een flitsende 100 meter voor een uitstekende opening. Voor de tweede keer in acht dagen be wees de tweevoudige Europese kampioene en wereldrecord- houdster op de 60 meter, Nelli Cooman, superieur te zijn aan Els Vader, die ook in Hengelo geen verweer had tegen de blitz-start van Cooman. De donkere Rotterdamse won in 11,23 seconden, waarmee zij haar persoonlijke record van 4 juni (Wenen) met driehon derdste scherper stelde. Natio naal recordhoudster Vader kwam in de slotfase wel terug maar kon het gat dat bij de start was geslagen niet dich ten. Zij finishte in 11,30 secon den. Erik de Bruin ontbeert in eigen land ook altijd tegen stand. Jos Hermens, die de buitenlandse deelnemers, er was een budget van zes ton be schikbaar, verzorgde, had goede discuswerpers gehaald met de Tsjechoslowaakse we reldkampioen Imrich Bugar en diens landgenoot Geza Va- lent. Het inspireerde De Bruin duidelijk. Hij legde met 65,50- 65,78-65,88-66,52-65,10-66,14 meter een flonkerende serie neer. Het leverde hem in de vierde worp niet alleen een nieuw nationaal record op maar ook de overwinning. Bu gar moest met 65,88 ruim een halve meter toegeven. Uitslagen Heren: 400 m: 1. Franks (VSt) 45,33, 2. Uti (Nig) 45,56 3. Visserman (AAQ 'fci 45,68 (NR), 4. Allan Ellsworth (Ly- curgus) 46,76,5. Amike (Nig) 47,78 5000 m: 1. Yoneshige (Jap) 13.29,87, 2. Akutsu (Jap) 13.41,79, 4. Robson (GBr) 13,42,68, 5 De Brouwer (AVR '69) 13.44,70, 6. Nelson (Can) 13.44,79, 7. Lambregts (Unitas) 13.45,65, 8. Muir (Sch) 13,49,25, 9. Wijns (Bel) 13,54,09,10. Butler (Can) 13.57,64, 11. Van de Abbeel (Bel) 13,57,69 polshoog: 1. Tarpenning(VSt) 5,50 m, 2. Dial (VSt) 5,40 m, 3. Bright (VSt) en Leeuwenburgh (Sparta) beiden 5,40, 5. Womack (VSt) en Zintl (WDI) beiden 5,20, 7. Maes (Bel) 5,00 m 800 m: 1. Gray (VSt) 1.45,13, 2. Bar- bosa (Bra) 1.45,41, 3. Mack (VSt) 1.45,52, 4. Druppers (Hellas) 1.45,60, 5. Labbi (Mar)1.45,65, 6. Scammel (Aus) 1.46,08,7. Van Helden (VLTC) 1.46,13, 8. Harries (WDI) 1.46,53, 9. Van Treijen (AV Nijmegen) 1.48,88 1500 m: 1. Coe (GBr) 3.34,32 (beste wereldseizoenprestatie), 2. Abascal (Spa) 3.35,38,3. Mönckemeier (WDI) 3.35,39,4. Koech (Ken) 3.35,67, 5. Na- bein (WDI) 3.35,98, 6. Jones (VSt) 3.36,19, 7. Harris (VSt) 3.36,52, 8. Kulker (Ned) 3.36.54 3000 m: 1. Padilla (VSt) 7.46,87, 2. Nyambui (Tan) 7.47,39,3. Maminski (Pol) 7.47,83, 4. Lonergan (Can) 7.49,17, 5. Borghans (Unitas) 8.06,91, 6. Van Rooy (AAC) 8.07,17 discus: 1. De Bruin (VLTC) 66,52 m (NR), 2. Bugar (Tsj) 65,88, 3. Wag ner (WDL) 62,06, 4. Valent (Tsj) 61,28, 5. De Wolff (AAC) 57,32, 6. Meijdam (Hercules) 55,52 ver: 1. Maas (Sprint) 7,81 m, 2. Alli (Nig) 7,64, 3. Kerkhofs (Bel) 7,20, 4. Kweekei (Spark) 7,19, 5. Kuiper (Ilion7,05,6. Sedoc (AAC) 7,00 3000 m steeple chase: 1. 1. Korir (Ken) 8.15,41 (beste wereldseizoen prestatie), 2. Marsh (VSt) 8.26,13, 3. Nakkim (Noo) 8.28,20, 4. Gjovaag (Noo) 8.29,00, 5. Aikyo (Jap) 8.31,49, 6. Ten Kate (Fortis) 8.34,74, 7. Hof stee (DOS D) 8.42.14, 8. Pichler (WDI) 8.44,64,9. Kohls (WDI) 8.46,86 hinkstapsprong: 1. Bouschen (WDI) 16,35 m, 2. Lucassen (Unitas) 15,01 m Dames: 100 m: 1. Nelli Cooman (AVR) 11,23, 2. Els Vader (AVR) 11,30, 3. Marjo van Agt (PSV) 12,06, 4. Anne Car- rette (Bel) 12,17, 5. Desiree de Leeuw (ADA) 12,56. 400 m: 1. Els Vader (AVR) 51,92 (NR), 2. Marjo van Agt (PSV) 52,93, 3. Desiree de Leeuw (ADA) 53,91, 4.Mirjam Knijn (Sparta) 54,30, 5. Olga Commandeur (ADA) 54,46, 6. Yvonne van Dorp (Holland,L) 54,96 ver: 1. Carol Lewis (VSt) 6,51 m, 2. Jasmin Feige (WDI) 6,35 m, 3. Edine van Heezik (ADA) 6,31 m 1500 m: 1. Brigitte Kraus (WDI) 4,04,65, 2. Sue Addison (VSt) 4.05,13, 3. Elly van Hulst (PAC) 4.05,47, 4. Vera Michalek (WDI) 4,05,63, 5. Wendy Sly (GBr) 4.06,06, 6. Ruth Wysocki (VSt) 4.10,08, 7. Jane Shields (GBr) 4.14,61, 8. Corine De- baets (Bel) 4.14,71 100 m horden: 1. Marjan Olijslager (Sprint) 13,19, 2. Lavonna Martin (VSt) 13,20, 3. Cindy Greiner (VSt) 13,72, 4. Tineke Hidding (Hera) 13,84, 5. Els Stolk (Sagitta) 14,57, 6, Annemiek Stavenuiter (ADA) 14,94 speerwerpen: 1. Bernadette Frans- sen (AVR) 52,10 m, 2. Nicole Heuw- kemeier (Sagitta) 47,94, 3. Lida Berkhout (DEM) 46,46 m. 5000 m: 1. Ingrid Kristiansen (Noo) 14.58,70 (beste wereldseizoenpres tatie), 2. Lynn Jennings (VSt) 15.08,36, 3. Aurora Cunha (Por) 15.25,59, 4. Sabrina Doernhofer (VSt) 15.44,30, 5. Ute Jamrosy (WDI) 15.50,64, 6. Grete Kirkeberg (Noo) 15.52,44, 7. Carla Beurskens (Festina) 15,53,83, 8. Lieve Siegers (Bel) 16.19,34, 9. Elizabeth Francis (WDI) 16,40,70 hoog: 1. Carol Lewis (Vst) 1,79 m, 2. Monique van de Weide (Sparta) 1,79 m, 3. Ellen Neelen (Sagitta) 1,76 m, 4. Jolanda Bleeker (DEM) 1,76 m HILVERSUM (ANP) - De Britse golfspeelster Carole Swallow heeft tijdens de open Nederlandse titelstrijd in Hil versum een zeldzame blessure opgelopen. Terwijl ze de bal wilde slaan, werd ze gebeten door een kleine slang. Eén van de omstanders trad krachtda dig op. Hij zoog het gif uit het been van de sportvrouw. Een te hulp gesnelde arts ver zorgde het wondje even later, waarna Swallow het spel kon vervolgen. De Britse slaagde er vrijdag niet in zich te plaat sen voor de finale van het toernooi. ASSEN (ANP) - De vierde wedstrijd uit de testserie tus sen de nationale hockey-elf- tallen van Nederland en Pa kistan is vrijdagavond in As sen in een gelijk spel geëin digd: 1-1. Bij rust was die stand al bereikt. Hassan Sar- dar maakte na 45 seconden de eerste treffer. Ronald Jan Heijn maakte vijf minuten later voor Neder land gelijk. In de serie van vijf wedstrijden heeft Nederland nu twee zeges achter de naam, Pakistan één. Zondag volgt in Amstelveen het laatste duel tussen de twee hockeyteams. Nederland - Pakistan 1-1 (1-1), 1. Hassan Sardar 0-1, 6. Heijn 1-1. Scheidsrechters: Nash (Gbr) en Deo (Spa). Toeschouwers: 1200. Nederland: Leistra; T. Kruize; Kooijman, Klaassen en Bovelan- der; Boele van Hensbroek, H. Kruize en Diepeveen; Van Grim bergen (Van Kersbergen), Van 't Hek en Heijn. Pakistan: Moinuddin; Rehman; Hasan, Nasir Ali en Islam; Shah- baz Ahmed en Mahmood (Ishtiaq Ahmed); Kaleemullah, Sardar, Hussain Khan (Sherwani) en Fero- ze. TILBURG (ANP) - De als tweede geplaatste Zuidafri kaan met Nederlandse tennis- nationaliteit Freddie Sauer is vrijdag uitgeschakeld in de kwartfinales van het eerste zomer satellietcircuit. In Til burg verloor hij met 3-6, 4-6 van de Argentijn Thomas Stalhandske. De als eerste ge- plaatse Nederlander Jan Wil lem Lodder won in twee sets van de Joegoslaaf Igor Flego. De uitslagen: Kwartfinales, enkelspel: Jan Willem Lodder (Ned) - Igor Flego (Joe) 6-1,6-4 Magnus Gustafsson (Zwe) - Richard Bergh (Zwe) 6-2, 6-0 Christian Feenstra (Ned) - Marc van Eekeren (Ned) 6-2, 6-1 Thomas Stalhandske (Arg) - Freddie Sauer (Ned) 6-3,6-4

de Stem | 1986 | | pagina 11