Theo Appeldoorn positief Wayne Gardner verbetert ronde-record NEDERLANDSE GEEFT OP NA NEGEN GAMES Dunlop in Assen op herhaling Seb Coe in ictie Hengelo mensen Oosting in kwart finales Elstrup Vandenbergh UITSLAGEN Ifijn WIMBLEDON Overwinning Edwin Moses UITSLAGEN NEUSDRUPPELS WESTBRABANTSE PROF NOODLOTTIG TRAININGEN TT ASSEN Tourstart Kelly nog onzeker Proloogzege van Bernard De zaakwaarnemer van Lokhoff, ex-NAC-speler Bertus fjaars, voert de besprekingen met Nimes, omdat Lokhoff met jltantie is. De Prinsenbeker keert morgenavond terug uit jjanje. „En dan zullen we binnen een week een beslissing ne- jen over een eventueel vertrek bij PSV", meldde Quaars gister- jiddag. „Als wij dan akkoord zijn, moeten de clubs maar eens ,et elkaar gaan praten. Ik heb het idee, dat Ton zeer welwillend iaat tegenover een verhuizing naar Nimes". De belangsteling van de Franse club is vooral gevoed door nee mensen. De trainer is Kristen Nygaard, die als speler iomfen vierde bij AZ'67. Hij kent het Nederlandse voetbal en trinnerde zich de capaciteiten van Lokhoff. Jan Poortvliet, jeier bij Nimes, is eveneens niet onbekend met Lokhoff. Hij tetbalde ooit bij PSV samen met de momenteel door zijn werk- iver begeerde rechtermiddenvelder. PSV deed Lokhoff aan het eind van vorig seizoen het voorstel om zijn aflopende contract onder dezelfde condities met een jaar te verlengen. „Daarmee gaan we niet akkoord", aldus Quaars. Feyenoord heeft een tweejarig contract afgesloten met de 23- jarige Lars Elstrup, centrumspits van de Deense landskampioen Brondby IF. Elstrup werd in het voorjaar door Brondby aangetrokken. Daarvoor speelde hij bij Freja Randers in Jutland. Mede door zijn vijftien doelpunten, waarmee Elstrup topscorer in de tweede divisie werd, promoveerde Freja naar de hoogste divisie in Denemarken. Feyenoord heeft de Deen viermaal bekeken, waarvan twee keer in intertoto-wedstrijden in de afgelopen veertien dagen. In die duels scoorde hij tweemaal. Elstrup zal op 7 juli op de eerste training van Feyenoord present zijn. De overgang van Alistair Dick naar Ajax is zo goed als rond. Beide partijen gaan er van uit, dat volgende week de contract besprekingen afgerond worden. De Schotse linkerspits van Tot tenham Hotspur zal voor drie jaar vastgelegd worden. De 21-ja- rige Dick is Ajax' vierde aankoop na Arnold Scholten, Jan Wou ters en Danny Blind. Erwin Vandenbergh, de 27-jarige aanvaller van de Belgische eersteklasser Anderlecht, heeft donderdag een contract gete kend bij de Noordfranse eersteklasser Olympic Lille. Erwin Vandenbergh heeft vier seizoenen lang bij Anderlecht gespeeld. In totaal werd hij vijf maal topschutter in de hoogste klasse van de Belgische voetbalcompetitie. Bij Olympic Lille staat ook de voormalige Waregem-speler en international Filip Desmet onder contract. piesker in voetsporen Schapers T /"\TVT I 1 Li'TVT I v rrrw-i f T TS~\ ik biertappend, re- bmakend, poserend, Ichoppen nemend en ndoor een broodje ge- btend. Wellicht. Maar Irengt zo weinig geld ^ij hebben gisteren in ant meer dan vijf en ligduizend gulden op- pld. Het hoogste tot nu 3e kreet in de groep Jij begeleid, is na zo'n de reiskosten hebben uit! Een grapje, zeg snel bij, want grapjes je niet teveel maken astige zaken als lief- Jheid. De mensen ho- vaak dat er teveel de strijkstok blijft jen, vandaar. Nu zit ik I uitgeteld en wel te fen van driftig tik- journalisten. Ik zou aag in een zin zeggen er van vond giste- al die mensen, die Joor deze actie hebben et te doen begrijpen |k voel. Ik gooi mijn kop koffie om en liet veel verder dan: hkt lieve mensen, en dat Mies Bouwman voorgeweest. de Jonge jnes enkelspel, tweede ronde: Ro- |- White (VSt) - Andrea Holikova Sji 6-1 6-3, Lori McNeil (VSt) - liarcella Mesker (Ned) 4-5 Mesker séft geblesseerd op, Katerina Ma ma (Bul) - Nathalie Tauziat (Fra) 6-2, Chris Evert-Lloyd (VSt) - ICasale 6-0 5-7 6-1, Helena Su- i (Tsj) - Andrea Betzner (WD1) 16-1, Iva Budarova (Tsj) - Camille njamin (VSt) 7-6 7-6, Carling Bas le!! (Can) - Rosalyn Fairbank (ZAf) El 7-6, Melissa Gurney (VSt) - Tine Icheuer-Larsen (Den) 6-4 6-2, Anne libbs (GBr) - Zina Garrison (VSt) JlO-6 6-4, Kathleen Horvath (VSt) - llriana Villagran (Arg) 6-4 6-4, Ka- 1} Jordan (VSt) - Ann Henricksson ÏStl 6-1 6-1, Marie Christine Cal- j (Fra) - Niege Dias (Bra) 6-2 6-4, Eisy Nagelsen (VSt) - Lisa Short- Jjin (VSt) 6-1 7-6, Elise Burgin ■St) - Ronnie Reis (VSt) 6-1 7-5, ime Minter (Aus) - Lisa Bonder |St) 3-6 6-2 6-2: jtn enkelspel, tweede ronde: Brad Pert (VSt) - Mike Leach (VSt) 7-6 6-2, Paul McNamee (Aus) - liristo Steyn (ZAf) 7-5 6-1 3-6 6-3, lirk Kratzmann (Aus) - Carlos Irmayr (Bra) 7-5 6-2 4-6 6-1, Ra- jsh Krishnan (Ind) - Mike Bauer lit) 4-6 6-2 6-3 5-7 7-5, Mikael lenfors (Zwe) - Andreas Maurer (Dl) 7-5 6-2 4-6 6-2, Miloslav Mecir fc]l - Ulf Stenlund (Zwe) 6-2 6-1 4-6 Jay Lapidus (VSt) - Hansjörg Jhwaier (WD1) 6-2 6-7 5-7 6-3 6-3, ny Giammalva (VSt) - Jonas B. imsson (Zwe) 2-6 6-2 6-1 6-4, John (tzgerald (Aus) - Danie Visser 6-3 3-6 4-6 7-6 6-3, Henri Le- tfite (Fra) - Colin Dowdeswell 6-1 6-4 6-4, Wally Masur (Aus) IStephen Botfield (GBr) 6-4 6-2 6-2, Y'.' Wilander (Zwe) - Andrew Cas- R (GBr) 4-6 7-6 6-7 6-4 6-0, Milan hjber (Tsj) - Heinz Günthardt 6-3 4-6 4-6 7-6 6-3, Pat Cash Ijs) - Russell Simpson (NZe) 6-7 6- TS-27-5. els: „Het gaat om een al wedstrijden tegen in Argentinië. Menotti| It daar voor een bedrijf |e trip wil sponsoren. Wat etreft ga ik er graag of |e KNVB heeft me verze- dat er in januari de |te bestaat om een tiental1 op reis te gaan met de Qua voetbalontwikke- pouden we er zeer gebaat cunnen zijn". Ik Michels is in Mexit Jonder de indruk geraakt Je Argentijnse sterspeler Maradona. „In zijn indi- ble acties is Maradona be- Pan Pele en Cruijff aan dat hij in de finale i West-Duitsland ook wel| I van doorslaggevende Jis zal zijn", aldus Mi- I zondag de finale om hef L bijwonen. Een regerings' I bekend gemaakt. West' linning op Frankrijk vo°' tohl de wedstrijd, die hef Igewonden. «dagavond een gelukstele Itballers, die ten koste va' pet wereldkampioenschap spel getuigde van geest- |itijnen'. boensdagavond in Stud'1 Her woedend opstapte na- l hem niet zo maar binnet Ider of deze een bezoekef' Tan even wilde melden a9j kon krijgen. Mulder om liet herkend had, maak' verdween op hoge pote' zaak snel oplossen en Er, c'est mourir un peu' klaart nu al dat de porti' IPHOL (ANP) - Sebastian de Olympische kampioen ie 1500 meter van Moskou Los Angeles, hoopt van- id tijdens de Fanny Bian- Koen Games in Hengelo kwalificatie voor de Spe- van het Britse Gemenebest Edinburgh af te dwingen. Brit, sedert vijf jaar we irecordhouder op de 800 r met 1.41.73, zegde begin week zijn komst naar igelo toe aan organisator Hermens. |Seb Coe donderdag op Iphol: „Voor de Europese npioenschappen in Stutt- ben ik voor-geselecteerd, f Edinburgh niet. Ik wil 'el in Edinburgh als Stutt- 't de 800 en 1500 meter lo- aldus de Engelsman, die g seizoen in de schaduw Steve Cram moest leven. rekent er overigens op, bij zowel in Edinburgh als tegart op de hem gewenste '«leien zal uitkomen. „De meter zal geen probleem Mijn bond heeft geen li- ten gesteld. Ik weet dus ge- te niet waar ik aan toe ben, ik verwacht toch wel dat '45.66 die ik op 4 juni in [fricl liep voldoende zal zijn nujn kwalificatie. Op de ['meter zal het een andere '4zijn. Ik heb pas één 1500 jkr gelopen, in een tijd rond minuten en 45 seconden, is natuurlijk geen presta- baarom hoop ik dat het dagavond snel zal gaan", terwij 1 hij een blik wierp ten van de borden in de 'omsthal, waarop de cij- 3 1 stonden, merkte hij Met zo'n tijd zou ik dik te len zijn". 'er tegenstand zal Coe 'aag niet behoeven te kla- •tes Hermens heeft als te- tenders de Nederlander Kulker, de Amerikanen jay, Harris en Aragon, als- 'e de Keniaan Peter Koech Wrokken. Het enige pro- te waarmee Hermens nog J8 een goede haas. „Ik ben °P zoek. Ik moet een man 'n, die de eerste kilome- 1,1 ongeveer 2 minuten en teden kan lopen". 'R Corbijn komt ook het telde seizoen op huurbasis faor VW. De Venlose ere- F'eclub heeft daarover ftenstemming bereikt met ■de werkgever van de lin- teits. LONDEN - Twee Nederlandse vertegenwoor digers waren er in Londen aanwezig om de vergane vaderlandse tennis-eer weer wat op te krikken, maar beiden zorgden tegen wil en dank voor records in de vorm van de kortste partijen van het toernooi. De ene, Michiel Schapers, verrekte al voor de eerste wedstrijd een spier en hield het nog negen games vol, de andere, Marcella Mesker, zag gisteren in de tweede ronde eveneens na negen games allerlei mooie plan nen in duigen vallen. Op 5-4 en 15-15, zelf serverend voor de eerste set, stoof ze naar het net om een ser vice-return van tegenstandster Lori McNeill met een backhand-volley te beantwoorden, maar ze maakte daarbij een beweging die haar rechterknie niet hele maal goed kon volgen. Er kraakte iets en dat was dat. Eerst moest er nog enkele minuten op de fysiotherapeute van het damestoernooi, Donna Pallulat, gewacht worden, die overigens over een ijzeren conditie moet beschikken, want het mens rende ook gis teren weer van de ene baan naar de andere zonder buiten adem te raken. Zoals dat op Wimbledon met alles gaat, werden ook nu de regels weer strikt gehanteerd, zodat scheidsrechter en lijnrechters met onbewogen gezichten toe keken hoe Mesker op de grond lag te krimpen van de pijn.Een lijnrechter scheen zowaar even een helpende hand toe te willen steken, maar hij raapte alleen het racket van Mesker op, want dat lag daar blijk baar een beetje slordig rond te slingeren in zijn ogen. Nadat de knie van Mesker met tape omwikkeld was, deed de Haagse nog een poging tot serveren, maar dat had geen enkele zin meer, want van de pijn liet ze het racket weer vallen, en moest ze wel opge ven. Vandaag zullen foto's uit moeten wijzen wat er allemaal precies beschadigd is, maar dat Mesker, die op Wimbledon waarschijnlijk nooit meer zo gelukkig zal loten, minstens enkele weken uit de running is, kan gevoeglijk worden aan genomen. Op zich niet zo'n ramp, want ze had na Wim bledon toch enkele weken rust ingelast, maar of ze weer her steld zal zijn voor de strijd om de Federation Cup, eind juli in Praag, moet nog maar worden afgewacht. Sportief gezien gebeurde er gisteren van alles. Nadat in de eerste drie dagen de geplaatste spelers al bij bosjes sneuvel den, balanceerde gisteren de nummer twee, Mats Wilander, lange tijd op het randje van de nederlaag. Uiteindelijk wist hij in een vijfsetter de beslis- LAPEENRANTA (RTR) - Olympisch en wereldkam pioen Edwin Moses, die vorig atletiekseizoen miste door een beenblessure, heeft donderdag zijn indrukwekkende zege reeks op de 400 meter horden in de Oostfinse stad Lappeen- ranta voortgezet. Moses, die sinds 1977 niet meer verslagen is op zijn specialiteit, finishte als eerste in 48,89 seconden. Moses heeft in Finland een be handeling ondergaan voor zijn kwetsuur. De Brit Steve Ovett, die nog hoopt selectie af te dwingen voor de vijf kilometer op de Gemenebest Spelen, won de race over 3000 meter in zeven minuten en 51,43 seconden. De Amerikaan Steve Scott, één van de twee atleten die de drie kilometer meer dan honderd keer binnen vier minuten liep, eindigde als tweede in 7.52,42. NK schaken voor dames Eerste ronde: Ester de Kleuver - Corrie Vreeken Tweede ronde: Ada van der Giessen - Cathy van.der Mije Ni-Vi, Annemarie Benschop - Erika Belle 1-0, Astrid Riem slag - Pernette Cameron Vi-Vt, Cochta Pluymert - Jeannette Mulder 0-1, Mar jolein Theunissen - Mieke van Eist 0-1, Franziska Selmeier - Patricia de Wit 1-0, Heieen de Greef - Arjette Cameron Vi- Vt, Carla Bruinenberg - Sylvia de Vries 1-0, Corrie Vreeken - Karla de Paauw 1- 0, Silvia de Beer - Jessica Harmsen 0-1. Stand aan kop: 1. Van Eist, Benschop en Mulder 2 punten, 4. Van der Giessen, Van der Mije, Selmeier, Bruinenberg, Vree ken, Riemslag en P. Cameron 1 Vt sende set dan nog met 6-0 te winnen, maar het zegt al ge noeg dat die pot bijna vier uur duurde, en dat komt op gras toch niet vaak voor: 4-6 7-6 (7- 3) 6-7 (0-7) 6-4 6-0. Bovendien was zijn tegenstander een Brit, de 22-jarige Andrew Cas tte, dus het was lange tijd volop feest op baan 1, waar de nummer 283 van de wereld tot de vijfde set minstens gelijk waardig was aan de nummer twee. Slechts eenmaal eerder heeft Castle, die voor een tweelingbroertje van Peter Fleming door kan gaan, op gras resultaten geboekt en dat is alweer elf jaar geleden, toen hij de Britse kampioen onder twaalf jaar werd. Zo ziet U maar weer hoe inspirerend de atmosfeer op Wimbledon en de massale steun van het thuis front uit kan pakken. Hetzelfde gebeurde op 'het kerkhof', baan 2 derhalve, waar Ann Hobbs, een Britse speelster, een thuiswedstrijd speelde tegen de nummer ne gen, Zina Garrisson uit de Verenigde Staten. Garrisson won uiteindelijk twee ganes meer dan haar tegenstandster, maar dat was niet genoeg, want miss Hobbs, die na af loop bejubeld werd alsof de fi nale zojuist achter de rug was, trok met 6-4 0-6 en 6-4 mooi aan het langste eind. Bij het vallen van de sche mering legde Stefan Edberg, de nummer vijf van het toer nooi, een copie neer van de Donna Pallulat verzorgt de knie van Marcella Mesker, maar de blessure bleek zo ernstig dat verder spelen niet mogelijk bleek. partij van zijn vriend en land genoot Wilander, maar nu te gen de Amerikaan Paul Anna- cone. Die wedstrijd nam ook enkele uren en vijf sets in be slag en ook toen pas was de weerstand van de weer sterk serverende Annacone zo ge broken, dat hij in de finale met 6-0 verloor: 6-4 6-7 (3-7) 4-6 7-5 6-0. Niet kapot te krijgen die Edberg, want een dag eerder speelde hij ook al een slopende vijfsetter in het dubbelspel, die overigens verloor, samen met Jarryd. Is het contigent Amerika nen dit jaar, bij afwezigheid van McEnroe, en door de voor tijdige eliminatie van onder meer Connors en Annacone, al wat kleiner dan in voorgaande jaren, hoewel er nog genoeg overblijven die potten kunnen breken (Gilbert, Seguso, Sadri, Anger, Flach en Pate bijvoor beeld), opvallend is de renova tie van het Australische ten nis. Elf 'kangaroos' stonden er in het startveld van 128, er zijn er na drie ronden nog vijf over. Het meeste vuurwerk kan verwacht worden van de her boren Pat Cash, die gisteren in een opvallend vrolijke bui verkeerde, nadat hij op een achteraf baantje van de Nieuwzeelander Rusell Simp son had gewonnen: 6-7 (6-8) 6- 3 6-2 7-5. Na het laatste punt - FOTOEPA smeet hij pols- en zweethand jes in het publiek en poseerde hij vrolijk met de helm van een 'Bobby' op zijn natte kop. De andere Australiërs, Paul McNamee, Wally Masur, John Fitzgerald en Mark Kratz mann zullen ook nog wel van zich laten horen. Wilander zal in ieder geval in zijn volgende wedstrijd de handen vol heb ben aan Kratzmann, de junio renkampioen van 1984. Hoe een en ander ook ver loopt, voor de Australiërs is Wimbledon 1986 een schitte rende trainingsstage voor de Davis Cup-ontmoeting tegen Engeland, die over vier weken op baan 1 wordt afgewerkt. Van onze sportredactie BREDA - Theo Appeldoorn, de professio nele wielrenner uit Zegge, is positief be vonden na een dopingcontrole in een cri terium van 16 mei jongstleden in het Bel gische Laarne. Als gevolg hiervan heeft Appeldoorn de gebruikelijke boete van 1500 gulden opgelegd gekregen, plus een voorwaardelijke schorsing van één maand. „Ik heb inderdaad neusdruppels inge nomen. Maar ik wist echt niet dat daar efedrine in zat", aldus Appeldoorn in re actie op de beschuldiging. „Je probeert toch dingen te nemen, die niet op de ver boden lijst staan". Een verkoudheid werd de renner fa taal. Door die verkoudheid had Appel doorn wat last van een verstopte neus. Niet erg genoeg om thuis te blijven, wel lastig genoeg om een goede prestatie in de koers te verhinderen. „Ik moet toch mijn brood verdienen. Over mijn basissalaris hoor je mij niet klagen, maar wij wiel renners moeten het hebben van de geld prijzen in de Belgische en Nederlandse criteriums. Voor zo'n verstopte neus blijft een fabrieksarbeider niet thuis. Ik ook niet, maar bij mij is een goede ademha ling wel van het grootste belang". Reden genoeg voor Appeldoorn om neusdruppels te gebruiken. Appeldoorn: „Bij dopingcontroles wordt alleen naar de stof gekeken, niet naar de hoeveelheid die ingebracht is. Ik weet zeker dat de ge ringe hoeveelheid die ik ingenomen heb mijn rijden niet beïnvloed heeft. Daarbij, er is tegenwoordig toch ook 'moderne do ping', daar moeten ze maar eens tegen optreden. Dat is pas echt een ernstige zaak". Ploegleider Piet Bos verkondigde dat hij volledig achter zijn pupil staat: „Ik ben nu elf jaar ploegleider, maar dit is de eerste keer dat ik dit meemaak", zegt hij. „Ik moet zeggen dat het in Laarne een in dividuele koers betrof, buiten ploegver- band dus. Toch staan wij volledig achter Appeldoorn. We zullen dan ook geen sancties tegen hem treffen". „Het is een volstrekt belachelijke si tuatie, dat iemand voor een paar onschul dige neusdruppels zo aan de schandpaal genageld wordt. Waarom zou een coureur die toch ook alle grote klassiekers rijdt in zo'n kermiskoersje stimulerende midde len gaan gebruiken?" Niettemin heeft Bos Appeldoorn een waarschuwing gegeven. „Dat moet ik wel. Met die neusdruppels heeft hij teveel risico genomen, en de naam van onze sponsor in diskrediet gebracht. Gebeurt zoiets nog een keer, waar ik trouwens niet van uit ga, dan zullen we wel dege lijk in moeten grijpen". Opvattend is overigens dat de kopman van de Transvemij/Van Schil-ploeg van Piet Bos, de Belg Jan Bogaert in dezelfde koers door de mand is gevallen. Bos: „Bo gaert is aan het begin van het seizoen ge vallen en liep een zeer pijnlijke rugbles sure op. Een normaal mens gaat daarmee een maand in het gips. Een wielrenner niet, die moet voor zijn brood doorrijden. Om de pijn te verdrijven, heeft Bogaert pijnstillers geslikt. Die werken verdo vend, niet stimulerend". Bogaert heeft inmiddels dezelfde straf gekregen als Appeldoorn. Van onze speciale verslaggever ASSEN - Niet Eddie Lawson, de onbetwiste leider in de strijd om de wereldtitel in 500cc-klasse, liet gisteren in het drukkend warme Assen de snelste trainingsti jd door de computer registre ren. De Amerikaan moest in de tweede training voor de 56ste Dutch TT de Australiër Wayne Gardner, tweede op de ranglijst met 23 punten (72-49) achterstand, voor zich dulden. Gardner, teamgenoot van de geblesseerd Freddy Spencer, verbeterde het trainingsrecord van Spencer (2.13.90) tot 2.13.39, hetgeen een gemiddelde snel heid van 165.548 km/u. bete kent. Beste Nederlander in de halfliter-klasse was Boet van Duimen met een veertiende plaats op bijna zeven seconden achterstand. Uitstekend presteerde de zijspancombinatie Streuer/ Schnieders. Het tweetal was zowel in de eerste als tweede training het snelste, 's Och tends reden zij in 2.22.11 al de snelste tijd, 's middags knab belden zij enkele tienden van seconden van dit tijd af: 2.21.59. Opvallend was dat de Zwitser Biland 's ochtends niet trainde en 's middags slechts drie rondjes reed. „Problemen met de versnel- lingbak", zei de Zwitser. Resultaten eerste trainingen Dutch TT: 250cc (2 sessies): 1. Lavado (Ven) Yamaha 2.18,40 (159,555 km/u); 2. Wimmer (WD1) Yamaha 2.19,23; 3. Taira (Jap) Yamaha 2.19,66; 4. Mac- Kenzie (GBr) Armstrong 2.20,86; 5. Pons (Spa) Honda 2.21,12; 6. Mang (WD1) Honda 2.21,18; 7. McLeod (GBr) Armstrong 2.21,35; 8. Roth (WD1) Honda 2.21,58; 9. Lindner (Oos) Rotax 2.21,73; 10. Mattioli (Fra) Yamaha 2.21,94; 24. Doorakkers (Ned) Honda 2.23,91; 29. Van der Wal (Ned) Assmex 2.24,84; 33. Herweh (WD1) Aprilia 2.25,16; 41. Schouten (Ned) Honda 2.27,47; 80cc (2 sessies): 1. Martinez (Spa) Derbi 2.34,25 (143,160 km/u); 2. Dörf- linger (Zwi) Krauser 2.35,27; 3. Spaan (Ned) JVM Casal 2.35,59; 4. Herreros (Spa) Derbi 2.35,88; 5. Bian- chi (Ita) Seel 2.36,69; 6. McConnachie (GBr) Krauser 2.37,23; 7. Nieto (Spa) Derbi 2.37,77; 8. Fischer (Oos) Krau ser 2.39,07; 9. Reyes (Spa) Autisa 2.39,08; 10. Waibel (WD1) Real 2.39,81; 17. Zeelenberg (Ned) JVM Casal 2.41,79; 18. Van Kessel (Ned) Krauser 2.41,99; 22. Timmer (Ned) JVM Casal 2.42,56; 25. Van Dongen (Ned) Krau ser 2.43,63; 27. Smit (Ned) BZ 2.45,18; 30. Koopman (Ned) Ziegler 2.46,44; 33. Besseling (Ned) CJB 2.46,84, 125cc (2 sessies): 1. Cadalora (Ita) Garelli 2.26,56 (150,671 km/u); 2. Gre- sini (Ita) Garelli 2.27,01; 3. Gianola (Ita) MBA 2.27,63; 4. Auinger (Oos) MBA 2.27,81; 5. Brigaglia (Ita) Duca- dos 2.29,03; 6. Waibel (WD1) Real 2.29,67; 7. Bianchi (Ita) MBA 2.29,71; 8. Feuz (Zwi) LCR-MBA 2.29,78; 9. Hautaniemi (Fin) MBA 2.30,01; 10. Pietroniro (Bel) MBA 2.30,15; 22. Straver (Ned) MBA 2.32,84 27. Eg- gens (Ned) LCR-EGA 2.34,37; 38. Spek (Ned) MBA 2.38,75; 46. Van Erp (Ned) 2.42,66; 500cc (2 sessies): 1. Gardner (Aus) Honda 2.13,39 (165,548 km/u); 2. Law son (VSt) Yamaha 2.13,70; 3. Baldwin (VSt) Yamaha 2.14,82; 4. Mamola (VSt) Yamaha 2.14,95; 5. McElnea (GBr) Yamaha 2.14,96; 6. Sarron (Fra) Yamaha 2.15,19; 7. Roche (Fra) Honda 2.16,58; 8. De Radigues (Bel) Honda 2.16,85; 9. Burnett (GBr) Honda 2.17,20; 10. Haslam (GBr) Honda-Elf 2.17,85; 14. Van -Duimen (Ned) Honda 2.18,88; 19. Pajic (Ned) Honda 2.20,00; 22. Punt (Ned) Honda 2.20,50; 34. Boerman (Ned) Assmex 2.23,87; 35. Duyzers (Ned) Suzuki 2.24,28; zijspannen (2 sessies): 1. Streuer/ Schnieders (Ned) LCR-Yamaha 2.21,59 (155,960 km/u); 2. Michel/ Fresc (Fra) 2.22,30; 3. Egloff/Egloff (Zwi) 2.23,47; 4. Webster/Hewitt (GBr) LCR Yamaha 2.23,71; 5. Stein- hausen/Hiller (WD1) Busch 2.24,21; 6. Biland/Waltisperg (Zwi) LCR Krau ser 2.24,67; 7. Van Kempen/De Haas (Ned) LCR Yamaha 2.24,76; 8. Kuma- no/Diehl (Jap/WDl) Yamaha 2.25,08; 9. Bayley/Nixon (GBr) LCR 2.25,42; 10. Abbott/Biggs (GBr) Windle Yamaha 2.25,74; 26. Van Reeuwijk/ Blaauw (Ned) Yamaha 2.32,41. ASSEN (ANP) - Joey Dunlop is al vier jaar de snelste cou reur op de renmotoren, die het meest op de voor het dagelijks gebruik geschikte machines lijken. De kleine Noordier, de held van het eiland Man, heeft vier wereldtitels achter de naam in de Formule 1. Na de race van donderdagavond in Assen, de vierde uit de compe titie, is Dunlop op weg naar zijn vijfde wereldkampioen schap in de klasse, waarin viertaktmotoren tot 750cc de overhand hebben. Dunlop, winnaar op Hoc- kenheim en Man, kreeg het donderdag bij de prolongatie van zijn TT-succes in Assen, voor liefst veertigduizend kij kers, nog even benauwd. Hij was halfweg als koploper de LILLE (AFP) - De ne gende start van Sean Kelly in de Ronde van Frankrijk is slechts voor vijftig procent zeker. De Ierse wielrenner, kandidaat voor een vierde overwinning in het puntenklassement, ondervindt nog steeds veel hinder van de gevol gen van een valpartij tij dens de laatste etappe van de Ronde van Zwit serland, vorige week vrijdag. Een wond aan zijn linker-kuitbeen moest worden gedicht met zeven hechtingen. In het weekeinde bepaalt de behandelende dokter of Kelly volgende week vrijdag in de Ronde van Frankrijk kan starten. CLERMONT-FERRAND (AFP) - Menno Oosting heeft donderdag de kwartfinales van het tennistoernooi in Cler- mont-Ferrand bereikt. Hij versloeg de Spanjaard Jorge Bardou met 6-0 6-4. Voor de kwartfinales plaat sten zich tevens Claudio Pa- natta (Ita), Victor Pecci (Par) en Peter Elter (WD1). pits ingegaan om te tanken. In Italië immers verspeelde Dun lop door brandstofgebrek in de laatste ronde de winst. Na de tankstop van Dunlop, een kar wei dat slechts enkele secon-, den kostte, nam zijn landge noot Neil Robinson de kop over. De Noordier leek het gat van tien seconden niet te kun nen dichten. Robinson reed met een zuiniger motor met grotere tankinhoud en hoefde niet naar binnen. Drie ronden voor het eind van de 150 kilo meter lange race kwam Dun lop, vorig jaar al winnaar in Assen, toch weer in aanmer king voor de hoogste trede van het erepodium, toen Robinson met een gebroken ketting aan de kant bleef staan. De Nederlanders telden niet mee in de race. Peter Smetsers werd de beste Formule 1-cou- reur van het nationale veld. Hij eindigde als zestiende. In de eerste drie Fl-races op As sen hadden Flameling (8e), Brand (6e) en Pajic (4e) met heel wat meer recht het po dium beklommen voor de hul diging van beste Nederlander. Uitslag: 1. Joey Dunlop (GBr) Honda 59.39,17 (154,242 km/u), 2. Kevin Schwantz (VSt) Suzuki op 13,02 secon den; 3. Paul Iddon (GBr) Suzuki op 13,72; 4. Kenny Irons (GBr) Yamaha op 22,66; 5. Anders Andersson (Zwe) Suzuki op 28,54; 6. Ernst Gschwender (WD1) Suzuki op 28,90; 7. Marco Lucchinelli (Ita) Ducati op 48,87 8, Klaus Klein (WD1) Suzuki op 1.04,21; 9. Trevor Nation (GBr) Suzuki op 1.19,56; 10. Jari Suhonen (Fin) Yamaha op 1.36,76; 16. Peter Smetsers (Ned) Yamaha op 2.01,09; 22. Kees van der Endt (Ned) op 1 ronde; stand WK na 4 races: 1. Dunlop 45 punten; 2. Andersson 28; 3. Iddon 22; 4. Lucchinelli 19; 5. Irons 16; 6. Schwantz, Geoff Johnson (GBr) en John Weeden (GBr) 12; 9. Rubatto 11; 10. Rob Phillis (GBr) en Andy McGladdery (GBr) 10. RENNES (AFP) - Jean-Fran- cois Bernard is de beste pro loog-rijder van het wielerjaar 1986. Donderdag zegevierde de 24-jarige Fransman uit de ploeg van Bernard Hinault in de proloog van de Ronde van Armor. Op een circuit van 2,9 kilometer in de stad Rennes ging Bernard met drie secon den de Fransman Gilbert Du- clos-Lassalle en de Brit Sean Yates vooraf. Jean-Francois Bernard ze gevierde dit seizoen eerder in de prologen van de Ronde van Romandië en de Dauphiné Li- béré. Voorts zegevierde hij in tijdritten in de Ronde van de Middellandse Zee, de Ronde van Romandië en de Dauphiné Libéré. Het is nog onzeker of Bernard wordt opgenomen in de ploeg voor de Ronde van Frankrijk. Uitslag: 1. Jean-Francois Bernard (Fra) 2,9 km. in 3.19.99, 2. Gilbert Duclos-Las- salle (Fra) op 0.03,3. Sean Yates (GBr) op 0.04,4. Jörg Müller (Zwi) op 0.04,5. Frank Hoste (Bel) op 0.05, 29. Bernard Hinault (Fra) op 0.15.

de Stem | 1986 | | pagina 7