Verslaafdenzorg wordt lappendeken DOOR HALVERING LASTEN CAMPINGS Weleens'n goeie tik gehad? Cola-tik w na roef IBM DUJARDIN vieux! 'Het zijn hier doorzetters9 Belgen ontvangen bijna nooit Nederlandse acceptgirokaart va tel ij lie betaalt Feestelijke opening De Wegwijzer VAN RAAD VERLAAT OOSTBURGSE MUZIEKSCHOOL PAGINA ZEELAND 3 I VRIJDAG 27 JUN11986 VAN ZEELAND REORGANISATIES EN BEZUINIGINGEN SPOTTEN MET PRAKTIJK Jeugdbelang verovert Frankrijk Plaatselijk nieuws IJzendijke Aardenburg Oostburg Rommel-, vogel en antiekmarkt in IJzendijke weekenddiensten T20 PAGINA ZEELAND 4 ,Stel dat er stoffen zijn die jij voorbeeld niet met folie af "e dekken zijn, dan moet u dat log afwegen tegen de situatie lat er ergens anders een stort noet komen". Hij sprak van ianvaardbare risico's omdat r zelfs als er van de 35.000 ianwezige kubieke meters ;rond 10.000 kubieke meter ge- aneerd moet worden, daar naar liefst 225 beschikbaar s, terwijl de meest voorko- nende saneringskosten tussen le 100 en 200 liggen. Wethouder van openbare verken A. Doorduijn sloot lich op zijn beurt bij Van Hooijen aan. Doorduijn 1 ïoemde de ruil 'de meest aan- rekkelijke optie', om de vuil- itort tot na het jaar 2000 voort ;e kunnen zetten. Van een onzer verslaggevers I tflDDELBURG/TERNEU- I ZEN - Reorganisaties en be zuinigingen zoals de rij'ks- erheid die aan het doorvoe ren is, maken van de verslaaf denzorg een lappendeken. Er kallen niet alleen spaanders bij instellingen en hun cliën ten, ook de overheid zelf komt bedrogen uit. De maatregelen zijn zo weinig op de praktijk gericht dat de instellingen elk aar soms voor de voeten lopen en aan de andere kant hun ta- apakket zien verbrokkelen. Die klacht uit het Zeeuws I Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs (ZCAD) in het jongste jaarverslag. De rijks overheid, aldus het ZCAD, is bezig de zorg voor alcohol- en drugsverslaafden te scheiden in hokjes als volksgezondheid, maatschappelijke dienstverle ning en justitie, die allemaal door verschillende organen en instellingen worden bediend. „De verslaafdenzorg en wel in het bijzonder de preventie gaat echter dwars door al die sectoren heen", aldus het ZCAD, waar de opvatting wordt gehuldigd dat de voort gang van de verslaafdenzorg alleen gegarandeerd is wan neer men alle terreinen kan bestrijken. De ontwikkelingen binnen de reclasseringszorg en de drugshulpverlening zorgen in Zeeland volgens het ZCAD voor de eerste schreden op het pad van de versnippering. Zoals gemeld heeft de nieuwe Stichting Reclassering Zeeland een deel van de ZCAD-reclasseringstaak (rap porteren over alcohol- of drugsgebruikers die met justi tie in aanraking komen) over genomen. Om de greep op jus- titie-klanten met alcoholpro blemen niet te verliezen, heeft het ZCAD besloten om toch op z'n minst met alle reclasse- rings-klanten een eerste ge sprek aan te gaan. Volgens ZCAD-voorzitter C. Brinkman is deze 'extra service' steeds afhankelijk van de toestem ming die WVC moet geven voor het opvullen van open- vallende vacatures bij het ZCAD. Mede door de houding van het rijk kon op Walcheren geen samenwerking tot stand komen tussen ZCAD en het Vlissings Huiskamerproject voor Drugsverslaafden (HKPD). Dat heeft ertoe geleid dat er op Walcheren nu twee methadonverstrekkingspun- ten zijn: het ene van het HKPD-project in Vlissingen, waar het zou ontbreken aan afdoende medisch-therapeuti- sche begeleiding; het andere van het ZCAD in Middelburg, waar onvoldoende deskundig heid beschikbaar is voor so ciaal-maatschappelijke bege leiding. ZCAD-voorzitter C. Brink man noemt de handelwijze van de subsidiërende rijks overheid niet erg wijs. Hij voorspelt dat na verloop van enige tijd 'al die aparte versla vingszorghokjes' weer moeten gaan samenwerken omdat te veel versnippering is opgetre den. Een andere uitkomst zou kunnen zijn dat de overheid bestraffing belangrijker gaat vinden dan hulpverlening. Brinkman is ervan overtuigd dat zoiets de problemen op den duur alleen maar zal vererge ren. „Overheden hebben er zelf belang bij een werkbare situatie te scheppen. Doen ze dat niet dan leidt dat tot on vrede bij de burgerij en pro blemen op het terrein van de openbare orde". Van onze correspondent IIJZENDIJKE - Showband Jeugdbelang uit IJzendijke «ordt in Frankrijk veel ge vraagd. Al vier keer trok het dit jaar naar de Franse mu ziekliefhebbers. Ook binnen- kort staan deze tochten weer i het programma, zoals 6, 13 I en 20 juli naar respectievelijk C'ambrai, Lille en Tournehem. Ook de eigen bevolking wordt niet vergeten, want vandaag (vrijdag) is er een rondgang. Deze fanatieke showband I zou er graag nog wat nieuwe leden bij zien komen in de leeftijd van 9 tot 35 jaar. Zij kunnen bij de secties slag- blasswerk komen. Ook voor de colourguard zijn nieuwelingen welkom. Voor de vlaggen- groep geldt een minimum leeftijd van 12 jaar. Natuurlijk kunnen belangstellenden eerst kennismaken met deze show band. Zij kunnen op dinsdag Ishow) en donderdag (muziek; vanaf 19.00 uur terecht in het plaatselijke jeugdgebouw. Heffing Vrije van Sluis gaat omhoog 't hij een zeldzaam exemplaar „Voor je hobby moet je iets over hebben", besluit hij. „Het zou mooi zijn als ik wat meer open was, maar dan zou ik wat van mijn werk moeten laten liggen. Dat gaat niet, want ik heb werk genoeg". De privéverzameling van De Zeeuw is te bezichtigen op vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. Wie een afspraak wil maken, kan eventueel ook op andere tijden terecht. Tijdens de bouwvakvakantie is het pri vé-museum gesloten. irdenburgse raad positief staat idscentrum Katelijne is die niet leer ook de provincie dit doet. mans. De lopende bezwaar- procedure, door Katelijne bij de provincie aangespannen wegens afwijzing van de sub sidie, wordt afgewacht. Valt I die positief voor Katelijne uit dan kan het gezondheidscen trum ook op Aardenburgse subsidie rekenen. Want Kate lijne op zich is een goede zaak, zo meende de raad. De verhoudingen in de Aar- I denburgse raad tekenden zich ook gisteravond weer een paar keer af. Enkele voorstellen, waaronder het instellen van een interim-commissie voor de Hof van Eede, haalden het met de zes stemmen van de 'regeringsfracties' voor en de vijf van de 'oppositie' tegen. Akkoord ging de raad met het I geven van ongeveer duizend gulden voor de computer-to- mograaf. De voorwaarde dat dit apparaat ook voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen be schikbaar moest zijn,ontlokte I R. v.d. Wijnckel de opmerking dat op die manier het be staansrecht van het Oost- burgse ziekenhuis wordt on dergraven, omdat juist een van de voordelen hiervan is dat goede contacten met het ziekenhuis in Brugge best gaan. „En die samenwerking moet in stand blijven", zo was zijn mening. Zoektocht - Het feestcomité Watervliet en de VW IJzen dijke houden van 15 juni tot 15 september een toeristische zoektocht over zowel Belgisch als Nederlands Vlaanderen. Er is in totaal een prij zenbedrag van 35.000 Bfrs. Inschrijffor- I muiieren zijn te krijgen bij E. I Tack te Watervliet en de VW-kantoren te IJzendijke enGroede. Polderroute - De riante Pol derroute, een toertocht over 90 kilometer van de Trimclub Aardenburg, kende een ma tige bezetting. Vier heren en I negen dames kwamen op de afgesproken plaats. Onder de I deelnemers waren de 84-jarige Piet Geijsels uit Sluis en de 58- jarige mevrouw C. de Vriend- de Koster, die beiden zonder problemen de tocht uitreden. De volgende damestoertocht van TC Aardenburg is zater dag 30 augustus gepland, wan neer men de Beverhoutsroute fietst. Vrouwenbond - De FNV- Vrouwenbond houdt dinsdag 1 juli haar laatste vergadering van dit seizoen. Vanaf 19.30 uur kan men terecht in vrou wencontact Lotje. Er wordt gesproken over de bestuurs wisseling en de plannen voor volgend seizoen. Na de pauze worden dia's vertoond door boswachter Riemslag. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het West-Zeeuws-Vlaamse Waterschap 't Vrije van Sluis ontkomt er niet aan de verontreiningsheffing voor de burgers te verhogen. Een besluit hiertoe is nog niet genomen maar aan gezien de jaarrekening van vorig jaar een tekort van vier ton laat zien, zal in een extra algemene vergade ring in september een voorstel tot verhoging aan de orde komen. Dit is gisteren medegedeeld. Van onze correspondent SCHOONDIJKE - De onlangs verbouwde protestants christelijke basisschool De Wegwijzer wordt vandaag (vrijdag) feestelijk geopend. De officiële opening wordt om 14.00 uur verricht. Op het schoolplein wordt een fancy fair gehouden. De opbrengst is bestemd voor schooivoorzie- ningen in Nepal. Eveneens in het kader van de actie Zeeland helpt Ne pal,zijn er in het schoolgebouw een stand met informatiema teriaal en een film te zien. Om 16.30 uur start het jojokam pioenschap voor de basis- schooljeugd van Schoondijke. In de school wordt een video opname vertoond van de mini- elfstedentocht, die deze winter op De Molenkreek is gehou den. De Wegwijzer is door een ingrijpende verbouwing aan zienlijk uitgebreid. De onder en middenbouw hebben een nieuwe behuizing gekregen met een geïntegreerde activi teitenruimte. De ruimten voor de onderbouw zijn geheel nieuw. Van 16.00 tot 19.00 uur is het open huis. Belangstellenden worden uitgenodigd de school aan de Koningin Julianastraat te bezichtigen. Voor een streek als West- Zeeuwsch-Vlaanderen, waar erg veel kampeerbedrijven zijn, heeft dat besluit ver strekkende gevolgen voor de inkomsten van een water schap en dus ook voor de bur gers die door die beslissing in hun portemonnee getroffen worden. Hoeveel het heffingsbedrag zal stijgen is nog niet bekend, het is 't Vrije niet gelukt om alle cijfers nu al op en rijtje te hebben. Door de halvering van de lasten van de campings komt mogelijk ook de bouw in '87 van het nieuwe zuiverings installatie te Breskens in ge vaar. De kans is niet gering dat door de benarde financiële situatie de bouw uitgesteld moet worden. Van afstel zal echter geen sprake zijn want die installatie moet er hoe dan ook komen. Het schap is namelijk niet van plan om bij IJzendijke een nieuwe zuivering te bouwen maar de kernen IJzendijke en Biervliet via persleidingen te verbinden met de nieuwe zui vering te Breskens. Ook ligt het in de bedoeling het afval water van Aardenburg en om geving naar de installatie te Oostburg te transporteren. Dat de campings een grote invloed op het zuiveringswerk van het schap hebben, toonde de dijkgraaf aan met een klein voorbeeldje. „De zuiveringsin stallatie bij Retranchement verwerkt nu 33000 eenheden, zonder de kampeerbedrijven zouden dat er maar 18.000 zijn", vertelde hij de hoofdin gelanden. Als positief bericht kon hij echter bekend maken dat het rijk hoogstwaarschijn lijk vijftig procent van de bouwkosten van de nieuwe in stallatie te Breskens voor zijn rekening zal nemen. Tijdens de vergadering maakte hij eveneens bekend dat griffier J. de Doelder per 1 juni volgend jaar stopt. Hij maakt dan gebruik van de •VUT-regeling. De gezworenen G. Bonte uit Aardenburg en E. Buijck uit Oostburg traden wegens het bereiken van de leeftijdsgrens af. De hoofdingelanden H. van de Vijver (eerste plaats) en A. D'Hoore (tweede kandidaat) werden door de vergadering aanbevolen om Bonte op te volgen. J. Cuelenaere (eerste) en J. Simonse (tweede) staan op de aanbevelingslijst voor de vacature van Buijck. (ADVERTENTIE) Dujardin Vieux is verrukkelijk als tik in 'n koele longdrink. En vooral in de cola. Dujardin Vieux is óók heerlijk in de koffie. Zo maak je er 'n extra feestelijk kopje van. En wie van puur houdt, geniet gewoon van Dujardin Vieux als verrassend zachte borrel. Van onze correspondent IJZENDIJKE - In de maand juli staat IJzendijke bol van de activiteiten. Op 19 juli is er weer de traditionele folkloris tische dag, met na lange tijd weer een avondprogramma. Ieder jaar was na een succes volle en druk bezochte dag omstreeks 17.00 uur de markt weer helemaal leeg. Gelukkig hebben de organisatoren deze rode draad weer opgepakt. Zaterdag 26 juli houdt de VW IJzendijke in samenwer king met vogelvereniging Vo gel vreugd'79 de jaarlijkse rommel-, vogel- en antiek markt. Inlichtigen over kraamverhuur is te krijgen bij A. de Lozanne van het plaat selijke VW-kantoor. De ge hele dag kunnen kopers te recht voor allerlei soorten vo gels, rommel en antiek. Ook dit jaar belooft het weer een grandioos spektakel te wor den. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - „West- Zeeuwsch-Vlamingen zijn doorzetters. Mijn ervaring is dat als ze ergens aan begin nen, ze het ook afmaken. Voortijdig stoppen is er niet bij". Frans van Raad (61) heeft nog meer complimentjes voor de inwoners van de regio, een streek waar hij ook al weer zo'n zeventien jaar woont. „Ze zijn hier erg vriendelijk". Voordat hij zich in Oostburg vestigde, verbleef hij in en om Den Haag. Zuid-Holland heeft hij echter verlaten omdat het daar te druk werd ('ik ben een buitenmens') en omdat hij di recteur kon worden aan de Oostburgse muziekschool. Toen hij hier kwam, ging het niet zo goed met die school. Er was veel verloop en de bevol king had duidelijk het ver trouwen in het instituut verlo ren. Het is Van Raad echter ge lukt om de school weer een goede naam te bezorgen. Mid den jaren '70, de tijd dat alles kon, telde het instituut 440 leerlingen, ruim het dubbele van '69. Nu is dat aantal wat afgenomen, maar dit jaar kre gen toch ruim 370 inwoners daar een of andere vorm van muzikaal onderricht. „Ik verwacht dat het ko mende jaar weer minder men sen de school zullen bezoeken. Dat komt omdat er minder kinderen zijn maar vooral ook omdat de lessen steeds duur der worden. We krijgen steeds minder subsidie en dat is toch niet zo leuk. Bovendien merk ik dat het muzikaal onderwijs een van de eerste bezuini gingsposten bij de gezinnen is", zegt hij. Betere banen Wat hem de laatste jaren ook is opgevallen, is dat de kinderen van de geboren en getogen Zeeuwsch-Vlamingen steeds minder de muziek school bezoeken. Kinderen van ouders die hier niet zijn gebo ren maar naar hier zijn geko- Frans van Raad bezig aan een van zijn laatste lessen. men voor een baan, bezoeken nog steeds volop de school. „Een duidelijk bewijs dat de mensen van over het water hier de betere banen hebben, want de eigen inwoners zijn echt niet minder muzikaal", zegt Van Raad, die per 1 juli zijn functie, regio-directeur West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zeeuwse Muziekschool, neerlegt. Per die datum maakt hij gebruik van de VUT-rege ling. Hij is in Den Haag geboren, in '49 bezocht hij het Konink lijk Conservatorium in zijn woonplaats. Na zijn studie, piano en orgel, werd hij direc teur-organist van een kerk in Leidschendam. Enkele jaren later ging hij bij een andere kerk werken. „Ze hadden daar een beter orgel", gaf tevens privéles en gaf leiding aan verschillende koren. Dat duurde tot hij in '69 een adver tentie zag van de Zeeuwse Muziekschool. Naast de school, lesgeven en de organisatie verzorgen, is hij de organist van de kerk van Watervliet en staat hij voor - FOTO DE STEM COR J. DE BOER het Breskense koor. Nu hij de VUT ingaat blijft hij die laat ste twee dingen doen en ver der hoopt hij eindelijk tijd te vinden voor de dingen die hij al altijd heeft willen doen, zo als het schrijven van muziek stukken en zijn archief op orde te brengen. Vandaag vindt er om 19.00 uur speciaal ter gelegenheid van zijn afscheid een concert plaats in het multi-functioneel centrum Den Hoekzak, ver volgens is er tussen 20.30 en 21.30 uur een receptie. Van onze correspondent OOSTBURG - Op de gisteren gehouden zitting van het kan tongerecht te Oostburg waren de Belgen weer ver in de meerderheid. Aangenomen dat van de honderd opgeroe- penen zeker de helft Neder landers was, verscheen er daarvan slechts één. Opval lend is overigens ook dat een acceptgirokaart, verstuurd door het parket te Middelburg, haast nooit bij onze zuiderbu ren in de bus glijdt. Op de vraag door de officier van jus titie haast altijd gesteld: „Waarom heeft u het schik kingsbedrag niet betaald?", volgt in negen van de tien keer het antwoord dat men die kaart nooit heeft ontvangen. Daarentegen, zo blijkt, wordt een dagvaarding wel door de Belgische postbode bezorgd. „Dat was op één dag een heel scala aan overtredingen," kreeg J.L. uit Brasschaart van kantonrechter mr. H. de Mul te horen. Het waren er vier op slechts enkele kilometers weg dek in de gemeente Oostburg. L. reed 23 juli van het vorig jaar over de Zuidzandestraat in de bebouwde kom van Oostburg met een snelheid van 90 kilometer, negeerde daarna een stopstreep, reed vervolgens over rijksweg 58 met een snelheid van 118 kilo meter en verzuimde nog eens voorrang te verlenen, waar door de bestuurder van het be trokken voertuig krachtig op de remmen moest staan om een aanrijding te voorkomen. L. ontkende geen van deze hem ten laste gelegde feiten. Hij had graag willen betalen, maar ook hem had het schik kingsbedrag niet bereikt. Of ficier van justitie mr. J. Boog- ers sprak van een rijgedrag dat alle perken te buiten ging. Hij eiste in totaal een geld boete van 525 gulden of 12 da gen. Mr. De Mul vonniste con form de eis. 146 kilometer „Een forse snelheidsover treding van 66 kilometer," verweet mr. Boogers M.S. uit Gent. De man reed 13 juli van het vorig jaar over rijksweg 61 toen de hem volgende politie agenten hun teller tot 146 kilo meter zagen oplopen. S. dacht 120 te mogen, maar wist dat hij harder reed. Eis en uit spraak 265 gulden of 6 dagen. Nederlands geld Als mevrouw M. van V. uit Antwerpen 8 juli 1985 Neder lands geld bij zich had gehad, zou ze direct betaald hebben voor de parkeerovertreding aan de Kanaalweg te Sluis. Ook zij had daarna niets meer vernomen tot de dagvaarding kwam. Dit keer liet mr. Boog ers het niet bij de politieschik- king, maar eiste een boete van 60 gulden of 2 dagen en de kantonrechter was het daar- Mevrouw B. van M. uit Be- veren had vorig jaar 24 juli aan de Zwartepolderweg in de gemeente Oostburg haar per sonenauto gedeeltelijk gepar keerd op het fietspad. „Er was nergens anders dan daar ruimte meer," was haar ver weer. Terug gekomen op de plaats waar ze het voertuig had neergezet, bleek het te zijn verdwenen. Qp het politiebu reau kreeg ze te horen dat haar auto door een takelwa gen in opdracht van de politie was weggesleept. Omdat ze de kosten daaraan verbonden had betaald, kwam ze er giste ren vanaf met een schuldig zonder verdere strafoplegging. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maandag morgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oran- jestr. 10, tel. 01155-1555. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dok ter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. dinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. La ter- veer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmorgen 8 u. dokter J. Geldof, Korteweg 23, Drie wegen, tel. 01195-275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hol landerlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter J. Deen, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Spreekuur zat. en zond, 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreek uur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198- 1231 (boodschappen tussen 9 en 10 u.). Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelminalaan 13, Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van dokter Lips en dokter Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst wordt waargenomen door dokter Lips, tel. 11674. Spreekuur spoedgevallen zat.; 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. de Wijs, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 urn en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Constandse, tel. 01134-1444. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 urn en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter F. Buy- tendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zon dag dokter S.v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zon der afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter L. Feijen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-i777. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter P. Vercauteren, J.v. Len- nepstr. 87, praktijk; Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Meyerink, Serlip- pensstr. 11, praktijk: Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgeval len zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter Snij der, tel. 13933. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter A. Mijnliefftel. 12525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wil- helminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106- 1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap in spreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en tele foonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land - Dierenarts M. Karelse, 's-H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Reimers- waal - Dierenarts Mosselman, Hoge- nakkerweg 8, Kruiningen, tel. 01130- 1233. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Ter- neuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneu zen, tel. 01150-95017, zaterdag; Terneu zen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150- 95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreek uur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikli niek voor kleine huisdieren 'De Steen- berghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneu zen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12- 13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdie ren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Die renarts W. Kapsenberg, I Novemberstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts A.v. Herk, Breedestr. 25, Oostburg, tel. 01170-2493. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts P. de Booy, praktijk: Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158-3022, privé: tel. 01158-3011. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat. en zond. 10- 11 u. Walcheren - Tandarts J. Rombouts en B. Willemsen, Langeviele 47, Middel burg, tel. 01180-12882. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts J. Castelein, Westsingel 1, Goes, tel. 01100- 23984. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Zoetevaart, Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Voor spoedgevallen bui ten openingstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis bereikbaar onder nr. 14255. Middelburg - Apotheek Stromenwij k-'t Zand, Maasstr. 56, tel. 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1986 | | pagina 13