Yoetbalbaas Irak geeft iedereen en alles de schuld Frans Maassen beroepsrenner bij ploeg Raas Zevende winst voor cricketers Nog geen zekerheid ploeg Swerts Weer nederlaag basketballers GEZAGSGETROUWE JAN KEIZER ALWEER NAAR HUIS i jom Europees record voor Rolf Beab Botbreuken voor Nederlandse TT-eoureurs Sigarettenfirma's roken vredespijp tijdens Dutch TT UITSLAGEN bONDERDAG 26 JUN11986 T19 PAGINA SPORT 2 1699:- voor1499.- 2299.- 2999.- 3499.- 2299.- 2098.- 2299.- 3299.- 1499.- or )r 749.- 749.- 349.- 149.- .125.- 99.- .199.- vm 1898— _1499r ;ed,van 399.- 549.- ïlsin rijs, Beverwijk, de, Oosterhout, lardingen 'oorraad strekt 1 voorbehouden. ),IEXICO-STAD - De halve finales zijn giste ren aan Jan Keizer voorbij gegaan. De Neder landse voetbalscheidsrechter zat al in het vliegtuig. Op weg naar huis. >akket met i reductie- kartikelfa- «zoek van de OVER DEELNAME TOUR DE FRANCE Jan Siemons deelnemer aan Tour IgAGDAD (RTR) - Uday Saddam Hussein, oudste zoon van de Ijraakse president Saddam Hussein en tevens voorzitter van de Ivoetbalbond in zijn land, heeft iedereen en alles de schuld gege- a van de vroegtijdige uitschakeling van zijn land in Mexico. or nederlagen tegen Mexico (0-1), België (1-2) en Paraguay kon de sterkste ploeg uit het Midden-Oosten al snel weer var huis. Dit zinde Hussein j unior absoluut niet. De hoofdschuldige voor het falen zijn ploeg was al snel gevon- iwJn, bondscoach Evaristo de Macedo. De Braziliaan, die speciaal ivoor het toernooi en de voorbereiding gehuurd was van Qatar, ijiu zo'n beetje alles fout hebben gedaan. Volgens Hussein had je Macedo niet de beste spelers in het veld gezet en diegenen die rjj wel opstelde, op een voor hen foute positie. 8,-t n nv\sbiavj: 4JIU ftf&g g. !d, 5 911 De andere factoren die tot de vroege uitschakeling hadden ge leid waren het falen van de scheidsrechters in alle duels van de Irakezen en de blessures van topschutter Hussein Saeed en ver dediger Adnan Dirjal. Volgens Hussein junior had vooral de ar biter bij het duel tegen Paraguay, Pico-Ackong uit Mauritius, zijn team benadeeld. Een speler van Irak werd uit het veld ge stuurd en vijf liepen tegen een gele kaart op. De Macedo was in Mexico ook niet te spreken over het func tioneren van de scheidserchters. De Braziliaan was echter wel tevreden over zijn spelers en hoopte dat zij van het toernooi veel zouden hebben geleerd. Dat zullen de Irakezen dan binnenkort moeten bewijzen bij de verdediging van de eerste plaats bij de Azie-Spelen. Als het aan Hussein ligt, en dat doet het waarschijnlijk, speelt de ploeg dan wel een ander soort voetbal. De voorzitter heeft namelijk aange kondigd dat er wordt overgeschakeld van de Braziliaanse naar de Westduitse school. Voor mij zat er niet meer in' Door Henk Mees Ook voor de finale of de strijd om de derde plaats kwam hij niet meer in aanmerking. Zo kon Jan Kei zer zelf uitrekenen. ne. Bij elke stap die de arbiters verzetten in Mexico werden ze op de vingers gekeken. Daina heeft daar vertrouwelijk zijn ergernis over uitgesproken. Als toeschouwer bij Schot- land-Uruguay kwam de ont lading. Terwijl de Fransman Joël Quiniou de grootste moeite had het beestenspul uit Uru guay aan de lijn te houden, werd het gezicht van Daina met de minuut grauwer. .Pal na afloop stortte de Zwitser in, slechts twee meter van mij vandaan. De vrees voor een hartaanval bleek achteraf on gegrond. t U als U Uw onder- /an De Stem u het dan. Als u ruim- ien van onze kantoren stuurt, dan garanderen ïlicitatiedienst „Het is een ijzeren wet op io'ii WK dat je geen wedstrijd krijgt van een ploeg die je eer ier al bent tegengekomen. Op liet moment dat ik de uitsla gen van de kwartfinales hoor de, wist ik hoe mijn kansen er voor stonden. Argentinië heb ik tegen Italië gefloten en Bel gië krijg ik niet omdat ze ons, Nederlanders, vaak met Bel gen vereenzelvigen. Toen mi nister Brinkman laatst in Te xas was, werd hij toch ook als Belg aangekondigd." Keizer accepteert de uitleg goedmoedig. „Daar wordt ge woon goudeerlijk over gespro ken. Tom Wharton, die grote Schot van de scheidsrechters- commissie, heeft me dat uit voerig uitgelegd. Wat mij be treft komt daar nog bij dat ik twee jaar geleden door de zelfde commissie ben aange steld voor de finale van het voetbaltoernooi op de Olympi sche Spelen. Dat speelt ook een rol, maar het andere is pri mair. Er zitten veel scheids rechters in hetzelfde schuitje als ik. De meesten gaan een dezer dagen naar huis." Op die manier is het dus lang geen uitgemaakte zaak dat de beste scheidsrechter van het toernooi de belang rijkste wedstrijd krijgt te lei den? Keizer zwijgt nu. Daags voor de afreis houdt hij zich nog altijd aan de strenge voor schriften die inhouden dat buitenstaanders geen kijkje in de scheidsrechterskeuken mo gen krijgen. De gezagsge trouwe Keizer heeft met de huisregels weinig moeite ge had, zegt hij. Sommigen onder de 36 scheidsrechters konden de verleidingen nauwelijks weerstaan, anderen hadden de grootste moeite met de druk daarvan. Zonder zich te buiten te gaan heeft vooral de Zwitser André Daina zwaar te lijden onder de FIFA-doctri- Opgelucht heeft Daina het er vervolgens een paar dagen van mogen nemen en is toen naar Zwitserland vertrokken. In Mexico-Stad wilde Daina over zijn opgekropte gevoelens nog niets kwijt. Wellicht in Europa, zei Daina, die vorig jaar ook al zoveel te verduren had toen hij voor de taak stond de Europa Cup-finale tussen Juventus en Liverpool te lei den, terwijl de lijken uit het Heizel-stadion werden afge voerd. Jan Keizer heeft in Mexico niets gemerkt van enige druk die op de scheidsrechter is ge legd. Opgetogen vertelt de Vo- lendammer hoe fantastisch hij het kon vinden met diverse of ficials. Geen kwaad woord krijgt Jan over zijn lippen. Niet over de talrijke scheids- rechtersfouten of de enerzijds lakse en anderzijds pietluttige arbitrage. Niet over de merk waardige instructies wat tij d- rekken en blessuretijd betreft. En evenmin over de scheids rechters die als grensrechter op soms zo genante wijze hun collega's, concurrenten ook, in de kou hebben gezet.- Nee, het is prachtig geweest in Mexico, vindt Jan Keizer. „Ik heb twee finales gehad, fantastisch toch. Italië-Argen tinië was vier jaar geleden de HANNOVER (SID) - Op de tweede dag van de Westduitse wemkampioenschappen heeft Rolf Beab het Europese record op de 50 meter schoolslag verbeterd. De 22-jarige zwemmer uit Dormagen legde woensdag in Hannover de afstand af in 28,46 seconden. Dat was 2/100e sneller dan de tijd van de Rus Mmitri Volkov vier maanden geleden. Het Europese record van Rolf Beab op de 50 meter schoolslag (28,46) kwam bij de Westduitse zwemkampioen- schappen woensdag als een complete verrassing, niet in de laatste plaats bij de kersverse recordhouder zelf. Op de dubbele afstand, waarop hij zijn titel verdedig- de, werd Beab verslagen door zijn clubgeboot Bert Göbel en °P de 200 meter schoolslag overleefde hij de serie niet eens. „Ik verwacht er vandaag eigenlijk helemaal niets meer van", zei Beab nog een half uur voor zijn recordrace. De vroegere wereldrecordhouder Gerald Mörken dreef op de hekgolf mee naar een even eens prima tijd: 28,71. De 50 meter vrije slag, in augustus in Madrid voor het eerst onderdeel van het WK- programma, werd gewonnen door Stefan Güsgen in 23,37. De favoriet Rolf-Dieter Maltzahn, met 22,88 tweede op de ranglijst van dit seizoen, kwam ditmaal niet verder dan 23,84 en de vijfde plaats. Karin Seick, al sinds 1977 deel uitma kend van de Westduitse zwemploeg, veroverde haar vijftiende nationale titel op de 50 meter vlinderslag. De win nares van het Olympische brons tikte na 28,29 seconden aan. I ^HEERENHOEK (ANP) - Frans Maassen uit Haelen wordt in I jet volgende wielerseizoen beroepsrenner in de ploeg van Jan ["aas. De bronzen-medaillewinnaar in het Nederlands kam- I Pioenschap voor amateurs tekende woensdag het contract. I 'bassen finishte vorige week ook als tweede in de open Ronde I tJn Zweden achter de Fransman Gilbert Duclos-Lassalle. Jan Keizer spreekt opgewonden Argentijnen toe tijdens het door hem gefloten duel tussen de Zuid-Amerikanen en Italië. - fotoap moeilijkste wedstrijd van het WK in Spanje. Ik ben er nu toch maar in geslaagd van die lastige wedstrijd hier een ge wone te maken. Is daar in de eerste helft veel gebeurd, ach kom toch. Ik heb er een prach tig cijfer voor gehad. Onge veer het gemiddelde van alle scheidsrechters in de eerste ronde, 8,6. In de tweede wed strijd, Denemarken-Spanje, heb ik van de ene rapporteur een 9 en van de andere een 10 gekregen." En dan toch afgewerkt na de achtste finales. Net als Bul garije en Marokko. „Ik moet reëel zijn. Voor mij zat er niet meer in. Zo gaat dat nou eenmaal op zo'n toernooi. Als er nou wat meer Zuidame- rikaanse ploegen de halve fi nales hadden gehaald, zouden de kaarten anders hebben ge legen." Hoe liggen ze dan nu? Kei zer: „Kijk maar om je heen. Wie er nog niet naar huis gaat." Dan doen we dus. De Noord ier Allan Snoddy loopt nog rond in het hotel van de scheidsrechters. In het begin van dit seizoen smeerde hij Ruud Gullit een rode kaart aan, die nog altijd doorweegt met een restant-schorsing van twee Europa-Cup-wedstrij den. Snoddy haalt de beste re sultaten bij de dagelijkse bos- lopen en is een discipel van Harry CaVan, de Noordierse voorzitter van de scheidsrech- terscommissie. Diverse Zuida merikanen willen nog niet naar huis. Ene Rumulo Men- doza Molina uit Guatamala wordt zelfs getipt voor de fi nale. De Australiër Christopher Bambridge wil wel een tipje van de sluier oplichten. „Er zijn nog drie kandidaten over voor de finale", vertelt hij met hoorbaar Engels accent, zijn afkomst als emigrant verra dend. „Courtney, Arppi Filho uit Brazilië en Erik Frederiks- son, die Zweed. Wanneer Ar gentinië de finale haalt komt Courtney als Engelsman niet in aanmerking. Die Braziliaan heeft tegen dat vier jaar gele den een andere Braziliaan de finale heeft gefloten. Ga er dus maar vanuit dat Frederiksson de beste kans maakt." CLOUCESTER (ANP) - Het Nederlandse cricketteam behaalde in Engeland in het toernooi om de ICC trophee de zevende over winning. De Fiji-eilanden werd woensdag in Gloucester met een verschil van negen wickets royaal verslagen. Morgen ontmoet de Oranje- ploeg het team van Gribaltar. Bij een overwinning is Neder land vrijwel zeker van een plaats in de halve finales. Een hoofdrol tegen Fiji was weggelegd voor de grieperige Ron Elferink, die in slechts tien overs zes batsmen aan de kant zette voor 14 runs. Met deze triomf behaalde hij niet alleen de beste bowlingcijfers uit zijn internationale loop baan maar werd ook record houder van alle bowlers tot dusverre van het toernooi. De wickets van Fiji vielen regelmatig en slechts Sorowa- kati, die twee uur stand hield en met 27 not out bleef, bood goed weerwerk. De cricketers uit de Stille Oceaan waren in 40 overs all out voor 103 runs. De overige bowlingcijfers: Van Heyningen 1 voor 14, Bakker 1 voor 23, Van Weelde 1 voor 41. Nederland had aan bat slechts weinig tijd nodig om het totaal van Fiji te passeren. Atkinson en Lifmann bespeel den de bowlerij met veel suc ces, alvorens Lifmann na een persoonlijke score van 38 op een stand van 88 werd ge bowld. Kort daarna was het echter met Fiji gebeurd. Met een ko lossale zes sloeg Atkinsons de bal voor de tweede maal het veld uit en dat betekende op een stand van 106 voor 1 de winning hit na slechts 20 overs. Atkinson verliet onge slagen het veld met een score van 52. Door Rob van Deureen VLIJMEN/ZOLDER - Met de dag wordt de kans kleiner dat in de ko mende Tour de France naast de ploegen van Post, Raas en Schuiten nog een vierde Nederlandse équipe, die van Swerts (Skala), zal mogen deelnemen. Voor de tweede keer namelijk heeft de directie van de Tour de France de toezegging dat een beslissing zou wor den genomen niet waargemaakt. Aan vankelijk werd beloofd dat afgelopen maandag het ja of het nee aan ploeglei der Roger Swerts zou worden medege deeld, op de maandag zelf werd het na komen van die belofte weer uitgesteld tot gisteren. Ook toen echter kon zowel Swerts als manager Henny Libregts geen zekerheid krijgen. Libregts, gisteravond: „Ik begin er steeds minder in te geloven. Het verve lende is dat er nu weer een ander ver haal vanuit Parijs tot ons kwam waarom er nog geen besluit is genomen. Een van de assistenten van Felix Levi- tan liet weten dat wij misschien de plaats zouden kunnen innemen van het Amerikaanse Seven Eleven, waar men sinds de inschrijving taal nog teken van had vernomen. Er zou een telex naar Amerika worden gestuurd met de vraag wat de bedoeling was. Allemaal leuk en aardig, maar voor ons begint de tijd te dringen. Binnen onze firma heeft de re clame-afdeling een campagne voor de periode tijdens de Tour al afgelast om dat men de onzekerheid van deelne ming te groot vindt. Zelf zeg ik dat we voor vrijdagmorgen zekerheid moeten hebben. Anders vertellen we de heren dat we geen trek meer hebben". De gehele affaire rond het wel of niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk bezorgt Libregts zo langzamerhand een nare smaak in zijn mond. „Je begint al lerlei dingen te bedenken en te horen. Zo heb ik al horen fluisteren dat wij toch geen toestemming krijgen omdat de Fransen bang zijn dat de vier Neder landse ploegen een te sterk blok gaan vormen. Maar dat is natuurlijk onzin. Wie goed naar het Nederlands kam pioenschap van afgelopen zondag heeft gekeken weet dat de ploegen van Post en Raas elkaar de laatste tijd niet bij ten, maar dat onze formatie en de van Schuiten daar buiten staan. Wij zelf hebben in de ronde van Italië openlijk de strijd gezocht met Panasonic. En zo hoort het ook". Henny Libregts dus pessimistisch wat betreft de afloop, Roger Swerts is dat beslist nog niet. „Je zou denken dat er een spel met ons gespeeld wordt, maar aan de andere kant krijg ik van uit Parijs de mededeling dat alles voor ons klaar ligt en staat. De volgauto's, de reclamestickers voor op de wagens en ga zomaar door. Mij werd ook verteld dat het van Seven Eleven afhing of wij zouden mogen vertrekken. En dat voor vrijdag het besluit zou vallen. Dus we moeten nog even afwachten. Als het vrijdag een voor ons positieve beslissing wordt dan hebben we nog een dag of vijf om de zaken aan het draaien te krijgen. Net genoeg, omdat we eigenlijk op een paar kleine dingetjes na alles al geregeld hebben. Extra personeel staat klaar en voor de coureurs is alles in ge reedheid gebracht. Maar ik geef toe al met al wordt het toch kort dag". Binnen het Skala-bedrijf is inmiddels het zoeken naar een nieuwe co-sponsor voor volgend seizoen op gang gebracht. Skil heeft namelijk te kennen gegeven het wieleravontuur eind van dit jaar te willen afsluiten. En aan de andere kant voelt men bij Skala niet zo veel voor een voortzetting van de samenwerking. Dit omdat diverse malen werd bemerkt dat Skil binnen het wielerwereldje toch niet zo'n goede naam opbouwde. Ook al om dat in het buitenland de in veler ogen onrechtvaardige afwikkeling van de af faire rond het opstarten en uiteindelijk niet doorgaan van een equipe onder Ne derlandse licentie doordrong. In Arnhem is woensdag een begin ge maakt met de nationale sehaakstrijd voor dames. Aan het toernooi wordt door dertig speelsters deelgenomen. Er wordt gespeeld volgens het Zwitsers systeem. De uitslagen uit de eerste ronde zijn: Sylvia de Vries (Wormer) - Heieen de Greef (Vlaardingen) 1/2-1/2 Cathy van der Mije (Haarlem) - Cora van Gent (Mijdrecht) 1-0 Arjette Cameron (Roosendaal) - Carla Bruinenberg (De venter) 1/2-1/2 Jessica Harmsen (Eind hoven) - Marjolein Theunissen (Amster dam) 0-1 Esther de Kleuver (Uithoorn) - Corrie Vreeken (Maassluis) afgebroken Erika Belle (Velp) - Masjenka Dubbel dam (Terneuzen) 1-0 Karla de Pauw (Mierlo) - Franziska Gelmeier (Gronin gen) 1/2-1/2 Pernette Cameron (Roosen daal) - Ivy Mesman (Rotterdam) 1-0 Ka rin Prins (Groningen) - Cochita Pluy- mert (Dordrecht) 0-1 Mieke van Eist (Gerwen) - Re na te Limbach (Apeldoorn) 1-0 Sonia Sondij (Weesp) - Ada van der Giessen (Alphen aan den Rijn) 0-1 Jea- nette Mulder (Amsterdam) - Silvia de Beer (Hellevoetsluis) 1-0 Heieen Hollen- berg (Vlijmen) - Annemarie Benschop (Wassenaar) (M Patricia de Wit (Den Bosch) - Annie Meijer (Damwoude) 1-0 Inge Reisberman (Almelo) - Astrid Riemslag (Nijmegen) 0-1. Windstilte heeft verhinderd dat er op d vierde dag van de Kieler zeilweek geva ren. Alleen de windsurfers en finnjollei; kwamen woensdag in actie. Bart Ziel- huis werd in de vierde race van de flnn- klasse zevende. De uitslagen zijn: Plankzeilen, divisie 2, zesde race lichtgewichten: 1. Eybl (Oos), 2. Wallner (Oos), 3. Kelbert (Fra), 4. Kec- zery (Hon), 5. Müller (Wdl) zwaarge wichten: 1. Zvan (Joe), 3. Kendler (Oos), 3. Kuusing (Wdl), 4. Budig (Wdl), 5. Ja- ques (Ita) Finn, vierde race: 1. Lixenfeld (Wdl), 2. MacLeod (Vst), 3. Pirsch (Wdl), 4. Ortolando (Gri), 5. Ledbetter (Vst), 7. Zielhuis (Ned) ASSEN (ANP) - De derde dag van de 1T-Speedweek van Assen leverde voor twee Nederlandse motorcoureurs botbreuken op. Beide pechvogels, Hans Coster en Dirk Brand, kwamen uit in de TT formule 1-klasse, die donderdagavond zijn vierde race uit de wereldtitelstrijd 1986 beleeft. Woensdag waren er slechts in die categorie van de zware viertakten tijdtrainingen; in de andere klassen werd niet geklokt. Hans Coster brak bij een val de rechterbovenarm en blesseerde de linkerenkel dermate zwaar, dat operatief ingrijpen noodzakelijk was. De verwonding van Brand was minder serieus. Hij brak het sleutelbeen. In de ochtenduren was de training in de TT formule 1 al stilgelegd, toen de machine van de Westduitser Ernst Gschwender uitbrandde. In de 500cc ging de Japanner Syunji Yatsushiro in de Veenslang met motor en al de sloot in. De met een dure Honda V4 rij dende Yatsushiro kwam met schrik vrij. In het rennerskwartier liep ook oud-wereldkampioen Kenny Roberts, tegenwoordig manager van een één de Yamaha- fabrieksteam me Mamola en Baldwin als rij ders, met een pijnlijk gezich rond. De 34-jarige Amerikaan was maandag in Misano bij testritten voor het Italiaanse merk Cagiva onderuit gegaan en had daarbij de linkerpinl. gebroken. De andereverwon dingen bleken mee te valler Roberts heeft een lucratie contract met de fabriek, waar voor Boet van Duimen ooit ooi testwerk deed. Tijdtraining TT formule 1: X. Iddon (Gbr) Suzuki 2.20,47 (157.204 kilome ter per uur); 2. Dunlop (Gbr) Honda 2.21,15; 3. Decker (Zwi) Yamaha 2.21,28; 4. Robinson (Gbr) Suzuki 2.21,54; 5. Parrish (Gbr) Yamaha 2.21,94; 6. Schwantz (Vst) Suzuki 2.22,26; 7. Lucchinelli (Ita) Ducati 2.23,26; 8. Klein (Wdl) Suzuki 2.23,63, 9. Huewen (Gbr) Suzuki 2.23,67; 10. Gschwender (Wdl) Suzuki 2.23,68; 18. Henk de Vries (Ned) Yamaha 2.24,96 25. Dirk Brand (Ned) Yamaha 2.25,97. 33. Peter Smetsers (Ned) Yamah; 2.26,71. VALENCIA (ANP) - Het Nederlands basketbalteam heef woensdag het vierlandentoernooi in Valencia zonder overwin ning afgesloten. Op de slotdag werd verloren van de All Stars een team van in Spanje spelende Amerikanen. Na 42-50 bij di rust werd de tweede helft voor de nationale ploeg een catastrofe 76-104. De selectie van coach Ruud Harrewijn, waaruit Bert Kragtwijk is weggevallen, kan in Valencia terugzien op drie geslaagde eerste helften. In alle wedstrijden was het spel peil na de pauze zo bedroevend dat grote nederlagen het ge volg waren. Harrewijn weet de terugval aan de zware trai ningen in de ochtenduren, waardoor de vermoeidheid de spelers in het tweede deel van de wedstrijden ver terug wierp. Tegen de All Stars waren in het eerste bedrijf Ronald Schilp en Hans Heydeman goed op dreef. Zij hielden de ploeg tegen de Amerikanen in de race en de achterstand van acht punten bij de rust (42-50) leek overbrugbaar. Leek, wan in de tweede helft viel Oranj ver terug en kregen de Ameri kanen vrij spel. Engier met 1 en Simpson met 13 puntei profiteerden dankbaar. Bi Nederland werden Schilp ei Heydeman met elk 17 puntei topscorer. Marco de Waarc haalde ook de dubbele cijfer: met 10. Nederland eindigde in Va lencia als vierde en laatste Een positie die enkele dager eerder ook bereikt werd in he vierlandentoernooi in Grie kenland. De nationale selectie wacht nog twee informele oefenwedstrijden tegen West- Duitsland, voordat de ploeg vertrekt naar Tenerife voor de strijd om de wereldtitel. ASSEN - Voor mensen die van plan zijn te stoppen met roken, maar deze week de Dutch TT in Assen bezoeken is het aan te raden hun goede voornemens tot na het motorsportevene ment uit te stellen. Rond het circuit raken de wapperende vlaggen van de vier adverterende sigaretten- firma's verstrikt. Hostessen van de merken bieden je om de tien meter een sigaret aan. As sen zelf is veranderd in één groot reclamebord voor siga retten. Alle vrije plekjes zijn volgeplakt met stickers. Dins dag ontbrandde zelfs een siga- rettenoorlog in de Drentse hoofdstad tussen Barclay en Marlboro. Een uitgekiende uitbater van een café had beide firma's toestemming ge geven hun stickers op de ra men te plakken. Uiteraard te gen beloning in de vorm van gratis sigaretten jacks, stic kers en meer van die spullen. De vertegenwoordigers van de firma's losten het probleem onderling op. Bekocht voelden zij zich wel. „Die man heeft op een slimme manier een slaatje geslagen uit de aanwezigheid van ons. We hebben nu ieder de helft van het raam beplakt. Niet ideaal, maar dat leek de beste oplossing", aldus de ver tegenwoordigers. De twee andere merken - HB en Rothmanns - houden zich aanmerkelijk rustiger, ook al struikel je bij wijze van spreken ook over hun recla meboodschappen. De organi satie van de TT zal het een zorg zijn. De concurrerende si garettenfirma's zorgen voor een flinke som geld. En daar is het om begonnen. PUTTE (ANP) - Roy Schutte: heeft woensdag zijn ploe voor de Ronde van Frankrijl afgerond. Hij heeft de tie: renners aangewezen, die vol gende week vrijdag in Boulog ne-Billancourt van start gaai De Spanjaard Pedro Delgad is de kopman. De debuterende ploegleide selecteerde verder de Belgi sche sprinter Wim Arras, de Zwitser Stefan Mutter en ze ven Nederlanders: «Stever. Rooks, Gerard Veldscholten, Gerrie Knetemann, Peter Ste- venhaagen, Jan van Wijk, Jan Siemons en Henk Boeve. Eer ste reserve is Peter Hoondert.

de Stem | 1986 | | pagina 9