{lU/U"u$uM Samen kan je de hele wereld aan. DE RENAULT 9 LOUISIANEi Wie verhuist van stad naar uithoek, kan er over meepraten. Wie een drukke baan plotseling vervangen ziet door een rustig bestaan in een stille driekamerflat, eveneens. Iedereen is weieens eenzaam Dat 't niet altijd leuk is, is een tweede. Maar wat doe je er aan? Als u om te beginnen beseft, dat'die- mevrouw-van-hiernaast" in dezelfde situatie verkeert, geeft dat al 'n minder eenzaam gevoel. Als u haar eens opzoekt, komt u wel licht samen tot iets. Wat dacht u van turnen, volleybal, een cursus beeldhouwen doen of samen gezellig een middagje naar de bios? En wat vindt u van samen koken voor bejaarden of helpen in de schoolkantine? Het zijn maar suggesties. Iedereen doorbreekt de eenzaamheid tenslotte op zijn eigen manier. De een pakt een boek. De ander belt een verre vriendin. U zoekt het in de buurt en als u ideeën op wilt doea belt u het nummer van de Telefonische Hulpdienst op de achterzijde van het telefoonboek Of u draait het centrale nummer 030- 942424 waar men u dé weg wijst naar de dichtstbijzijnde hulpdienst. Zo komt u aan alle informatie over de mogelijkheden in uw woonplaats. Eenzaam zijnis niet uniek. Het over komt u, uw buurvrouw en nog anderen in uw buurt of dorp. Wie de bonte drukte van de binnen stad heeft verwisseld voor de grijze eentonig heid van de slaapsteden, wordt er mee gecon fronteerd. NEDERLANDS NEDERLAND 2 Suske en Wiske: „Dl OKKE: De hinderla DE STEM VAN DONDERDAG 26 JUN11986 PONDERDAG 26 JUNI Goes; Centrum Goes, Marconistraat 3, Tel. 01100-12320. Hulst; G. Cappendijk Zn. B.V., Absdaalseweg 58, Tel. 01140-13524. Oostburg; Garage J.l. Brugge Zn B.V., Industrieweg 8, Tel. 01170-4171Terneuzen; Renoca, Mr. Haarmanweg 58, Tel. 01150-17751. Als Renault u een bijzondere aanbieding doet dan is die meteen zo overweldigend royaal dat u met 'n beetje fatsoen niet kunt weigeren. Dat geldt zeker voor de speciale Renault 9 Louisiane. Een zogenaamde 'série limitée', oftewel in beperkte serie geproduceerd. De Renault 9 Louisiane heeft ster allures in de vorm van o.a.: apollogrijze metallic carrosserie- kleur, zonwerend glas, stijlvolle Louisiane striping, 'pilote' wieldoppen, moquette tapijt voor en achter. Verdere luxe extra's zijn: elektrisch bediende zij ruiten vóór, centrale portiervergrendeling met afstandsbediening, leren stuur, 5-versnellingsbak en nog veel meer. U begrijpt dat deze 'kasmagneet' van Renault zéér beperkt voorradig is. En ook zéér snel uitverkocht als u weet dat deze vip-voorzieningen bij de toch al aanlokke lijke prijs zijn inbegrepen. Kom nu langs voor een proefrit. Er is reeds 'n Renault 9 vanaf f 19.325,- (incl. BTW). Renault adviseert elf oliën. 5 jaar plaatwerkgarantie. De Renault dealer adviseert u desgewenst over financiering of leasing. Prijswijzigingen voorbehouden. Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SDtE 20.49 Ellis Island Aan het begin van deze eeuw zochten miljoenen arme Europeanen hun toe vlucht tot de Nieuwe Wereld op zoek naar een betere toe komst. De vierdelige tv-se- rie 'Ellis Island' naar het ge lijknamige epos van Fred Mustard Stewart vertelt de geschiedenis van vier van deze immigranten. Op een mistige morgen van het jaar 1907 zetten ze in de baai van New York bij Ellis Island voet aan wal. Een van hen is de Russische jood Jacob Ru- h< Vf BVttN GAAT HET HEET TOE Vaak zit er slechts Vi balkonnetje tussen eenzaam zijn of samen naar de bios. Uitrusting Renault 9 Louisiane 'pilote' wieldoppen centrale portiervergrendeling met afstandsbediening 5-versnellingsbak zonwerend glas stijlvolle Louisiane striping kaartleeslamp voor passagier elektrisch bediende zijruiten vóór lederen stuurwiel met Louisiane monogram carrosseriekleur apoUogrjjs metallic van binnenuit verstelbare buitenspiegel moquette tapijt voor en achter waarschuwingssignaal voor verlichting bestuurdersstoel is kantelbaar voorbumper met spoiler speciale bekleding verstel bare rugleuning op de voorstoelen digitaal klok en aansteker verstelbare hoofdsteunen vóór kaartenbak aan linker voorportier instrumen tenpaneel met regelbare verlichting waar schuwingslampje voor remblokslijtage 1.4 liter motor met geïntegreerde elektro nische ontsteking en tweetrapscarburateur lektuurspot Prijs f22.400,- (incl. BTW). Afleveringskosten: f415,-. De zomer van d Loucheux-lndlanei De in 1985 bekroonde Cana dese documentaire 'De zo mer van de Loucheux-In- dianen' geeft een portret van de meest noordelijke India nen in Canada. De Lou- cheux-Indianen behoren tot dezelfde groep als de Apa ches en de Navaho's. Ze trekken ieder jaar in de zo mer naar de Mackenzie-ri- vier om hun wintervoorraad vis te vangen. De film reist mee met de 28-jarige Alesti- ne, die zich bij haar familie in het primitieve kamp voegt Hier leert ze haar driejarig nichtje reeds de eerste beginselen van het drogen van de vis en luistert ze geboeid naar de verhalen van haar 93-jarige groot moeder. De joden en onze beschaving De Israëlische politicus Abba Eban is de presentator van de Amerikaanse serie 'Heritage, civilization and the Jews'. Hierin wordt de geschiedenis van driedui zend jaar jodendom behan deld en de invloed ervan op onze westerse beschaving. De negendelige serie is het resultaat van ruim vijf jaar filmen in negentien landen, waaronder ook Nederland. Iedere aflevering opent met het portret van Anne Frank. De joodse geschiedenis be gint met de geboorte van het joodse volk temidden van de oude beschavingen van Me- sopotamië en Egypte en ein digt in 1948 bij de proclama tie van de staat Israël. De BRT zendt vanavond de de serie The Winners. Sherrié I brose spelen er hoofdrollen in. C16-B

de Stem | 1986 | | pagina 20