tijd9 STANDPLAATSEN IN WIJK Eerste Zeeuwse kunstbeurs toont bonte variatie Panorama van Vlissingen Boulevard of Broken Dreams tien dagen in Vlissingen SPD-I EN 11=BIJNA HEAO FSCHEID NOG TE ZIEN VERWACHT Festival Nieuwe Muziek INA ZEELAND 3 DONDERDAG 26 JUN11986 di§MM VAN ZEELAND tess&r LS«iSf lfosKS^" IER OR UW PEN iesoor wsche Kruis dt cursus eging ouderen dermis in ït.Jansteen BRESKENS - De poli tie hoeft er niet aan te pas te komen om de problemen rond de 'il legale' winkel van de Bressiaander A. Cop- poolse op te lossen. De winkelier heeft giste ren van wethouder J. Thomaes te horen ge kregen dat hij voolo- pig door mag gaan met zijn activiteiten, het verkopen van groente en fruit in zijn schuur en dat hij waarschijnlijk in de nabije toekomst zelfs officiële goedkeuring krijgt. Kinderen vinden ponyskelet Veel speldjes voor personeel v.d Vijver Leerlingen van de BMW-dealer Garage Verbrogge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 DC KL-HCAO: IEDER katholieke leergangen T20 PAGINA ZEELAND 4 ring is niet overdraag- Door diverse oude-er- n bestuurders van Aar- urg is herhaaldelijk be- d, dat 50% van de ont- kosten 'Plan IJdewalle' de projectontwikkelaar aid zouden worden, u, laat deze oude-erva- stuurders dit voor de ter bevestigen en Aar- urg krijgt ƒ60.000,- g. Dat dit 'grapje' Aar- urg dan toch nog CC,- kost, ach een knies- ~'e daar over zeurt! Hef e moeite waard, niet- r!? enburg n Jelgerhuis UZEN - De dienst Bewegen voor Ouderen van de Provinciale 'ging Het Zeeuwsche begint in september met cursus 'MBvO- leider astiek en spel' in 'S-Heer iks kinderen. reden voor de nieuwe is de toenemende druk huidige groep gekwalifi- e lesgevers die de 150 astiekgroepen voor en in Zeeland momen geleiden. Met name in wsch-Vlaanderen, op n en Schouwen-Duive- is er sprake van een te- aan goed opgeleide lesge- cursus is een verdere alisatie voor mensen die n voorbereidende oplei- achter de rug hebben. Het kket bestaat uit 90 les- en 20 stage-uren. De les- "n op dinsdagavond en tages moeten overdag open worden. De oplei- is erkend door het minis- van WVC. In mei 1987 de deelnemers een retisch en praktisch exa afleggen. Veling INT-JANSTEEN - Het orp Sint-Jansteen staat omend weekeinde weer het teken van de jaar- i jkse kermis. Ter gelegenheid daar- an wordt de zaterdag- vondmis in de parochie- erk opgeluisterd door de anfare St. Jan en het da- ïeskoor. Het dorpsplein wordt eheel gevuld met ker- ïisattracties. Ingeschre- ;en hebben een autoscoo- een paardemolen, indermolen, fietsenrace, uikerspin- en nougat- raam, een gokspel, lijn- "ekspel en een visser- pel. Als sluitstuk van de lermis staat dinsdag een elerwedstrijd voor mateurs op het pro- ramma. Probleem rond illegale winkel lijkt nu opgelost De compagnons van Coppoolse mogen echter geen gebruik meer ma ken van het schuurtje van de Bressiaander, ze moeten een standplaats vergunning aanvragen en kunnen dan hoogstwaar schijnlijk eenmaal in de week in de wjijk Ghistel- kerke him waren, brood, vleeswaren, zuivelpro- [1 ukten en bloemen, ver kopen. Coppoolse verkoopt al ruim tien jaar groenten en fruit in zijn schuur achter zijn woning aan de Rijksweg zonder de no dige ontheffingen te hebben. Twee weken terug heeft hij te vens een bakker, slager en bloemist een plaats aangebo den in zijn schuur om zo meer publiek te trekken. Die 'ille gale winkel' was een groot succes, vooral omdat de wijk Ghistelkerke, die achter het huis van Coppoolse ligt, geen winkels telt. De bevolking uit die wijk kwam daarom mas saal naar de schuur van Cop poolse om daar inkopen te doen. De gemeente zag die activi teiten met lede ogen aan en besloot om op te treden, want die winkel was in strijd met het bestemmingsplan. De on dernemer kreeg eind vorige week een aangetekende brief waarin stond dat hij onmid dellijk moest stoppen met zijn activiteiten. Die brief viel ech ter niet in goede aarde bij Coppoolse en zijn compagnons, se lieten weten niet te zullen wijken, zelfs niet wanneer de sterke arm zou worden inge zet. Om de zaak niet te veel uit de hand te laten lopen, heeft de ondernemer een gesprek gehad met wethouder J. Tho maes. Deze deelde hem mee dat, aangezien Coppoolse al ruim tien jaar die winkel heeft, hij hoogstwaarschijnlijk toestemming krijgt om zijn bedrijfje voort te zetten. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Een zestal spelende schoolkinderen heeft dinsdagavond in een bouwput achter de Oude Vaart in Ter- neuzen het skelet gevonden van een pony. Tijdens 'schatgraven' stuit ten de schoolkinderen plotse ling op een aantal botten. Die renarts P. de Vos stelde later vast dat het om het skelet van een pony ging. SCHOONDIJKE - Tijdens een Personeelsbijeenkomst zijn tijt personeelsleden van het Schoondijkse bedrijf Van de Vijver-Cammaert onderschei den. Uit handen van directeur A. van de Velde van het Regio nal Opleidings- en Vor mingscentrum (ROVC) te Ede (Gelderland) ontvingen de cursisten een bronzen of zilve- ren speld, naar gelang het aantal gevolgde cursussen op het gebied van hydrauliek en Pneumatiek. Brons was er voor R. van Damme met vier cursussen, tijver voor B. Kools, G. van F. van Waterschoot en J. Westendorp met vijf gevolgde cursussen. Een gouden speld Wordt pas toegekend na zeven of meer cursussen. Voor de da- was er een bloemetje, 'oor de vele avonden alleen htten. Van de Velde sprak zijn Waardering uit over de presta ties die de gehuldigden hadden geleverd door meerdere jaren "og een cursus te volgen in de avonduren. De directeur kreeg een gou den dasspeld uitgereikt. Hij ontving deze voor zijn ver wensten als regionaal docent 'oor de provincie Zeeland. In we hoedanigheid verzorgde wj vijftien jaar lang 35 cur sussen, waarbij meer dan zes honderd cursisten een diploma behaalden. EINDREDACTIE: Henk Postma VLISSINGEN - 'Een bonte verscheidenheid en een aardige staalkaart van de beeldende kunst in Zeeland'. Dat belooft Kunst Ten Toon 86, de eerste beeldende kunst-beurs in Zeeland die van maandag 30 juni tot en met zondag 6 juli plaatsvindt in hotel Britannia aan de boulevard in Vlissin gen. De bezoeker wacht een grote verkooptentoonstel ling, waarop hedendaags werk van meer dan vijftig Zeeuwse kunstenaars onder de aandacht wordt gebracht. Een groot aantal galeries en andere tentoonstellings ruimten maakt van de gele genheid gebruik zich aan den volke te presenteren. Ondanks de bonte varia tie, zowel in kwaliteit en stijl als materiaalgebruik - er is zowel traditionele als 'nieuwe(re)' kunst te zien', men treft er landschaps schilderijen en abstract werk, tekeningen en grafiek, beelden en textiel- geldt de beurs niet als representatief. Opvallend is bijvoorbeeld het ontbreken van de Zeeuwse 'koplopers' als Ma- rinus Boezem, Piet Diele- man en David van de Kop, nationale namen die bij het provinciebestuur zoveel ont zag inboezemen dat men er grote happen uit de provin ciale aankoopbudgetten naartoe brengt. Regionaal gezien is wel sprake van een goede sprei ding. Hoewel een belangrijk deel van het Zeeuwse kunst leven op Walcheren is sa mengebald vindt men even veel deelnemers uit andere Zeeuwse gebieden, ook uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Naast de galeries Esprit (Clinge) en Bellemans (Axel), beiden bij de organi satie betrokken, doet ook Galerie 66 (Oostburg) mee. Tot de deelnemende kunste naars behoren verder Ma rie-José de Cock (Terneu- zen), Han Deij (Axel), Krijn Doolaard (Hoofdplaat), Willy de Houck (Waterland- kerkje), Joost G. Heeren (Terneuzen), Ernst Joachim (Biervliet), Johan Klein (Terneuzen), J. Kollaard jr. (Waterlandkerkje), Hans Lücken (Westdorpe), Kaza Poorter Holslag (Hulst), Marten Postma (IJzendijke), Hans de Ruijter (Axel), Fer- diand Slock (Westdorpe), Jan Verschoore (Oostburg) en Jenneke Weijland (Hulst). Zowel de kunstenaars, met name die uit Vlissingen, BIERVLIET - De leerlingen Johan Wijne uit Sas van Gent en Camiel Gremberghe uit Westdorpe van de acade mie voor Schone Kunsten te Eeklo stellen in de Bier- vlietse galerie Art House, Markt 1, hun werk tentoon. Wijne laat enkele schilde rijtjes zien, waaronder vier jaargetijden, en de Westdor- penaar wat beelden, studies van een naakt. Te zien tot 20 juli. Open: maandag t/m vrijdag 9-12 uur. Zaterdag 9-12 en 13-16 uur. als de kooplustigen onder het publiek zijn goed af. Zo wel de provincie als de ge meente Vlissingen stellen aankoopsubsidies beschik baar, Vlissingen overigens alleen voor werk van kun stenaars uit eigen gemeente. Dat betekent dat kopers kunnen rekenen op 20 tot 45 procent subsidie, bedrijven zelfs op 50 procent. Het mi nisterie van WVC werkt bo vendien met een regeling die kopen op afbetaling moge lijk maakt zonder dat rente hoeft te worden betaald. Wel gelden voor dit soort rege lingen allerlei voorwaarden, die de koper soms onder een papieren rompslomp doet bezwijken. De beurs, die maandag avond om 20 uur door de Zeeuwse cultuur-gedepu teerde J. Boersma wordt ge opend, wordt omlijst door verschillende culturele, met name muzikale, en culinaire attracties. Wie meer wil doet een stapje naar buiten, waar men terecht kan bij de Bou levard of Broken Dreams, een reizend spectakel dat vanaf morgen op de Vlis- singse boulevard present is en zorgdraagt voor theater, muziek en andere vormen van kunstzinnig vertier. Kunst Ten Toon 86 is maan dag open van 20-22 uur, dinsdag t/m zaterdag van 10.30-21 uur en op de laatste dag van 10.30-18 uur. Detail uit het ruim twee meter lange panorama, dat Vlissingen anno 1613 laat zien VLISSINGEN Vroeg in de zeventiende eeuw, in 1613 om preciezer te zijn, organi seerden de Staten van Zeeland een grootse ontvangst. Met veel pracht en praal haalden de bestuurders de latere Winterkoning, Fre- derik V, binnen. Deze keurvorst uit de Palts was op de terugreis vanuit Engeland, waar hij zojuist Elisabeth Stuart had getrouwd, de dochter van de Engelse koning. Vuurwerk en saluutschoten verwelkom den de bark, versierd met rood fluweel, waarmee twintig Engelse voetknechten het vorstelijk paar de Vlissingse haven inroei- den. Op de rede lag het vorstelijk schip, de Prince Royal, versierd met beeldhouwwerk en verguldsel en begeleid door een in drukwekkende vloot. De gebeurtenis verhoogde het prestige van het huis van Oranje-Nassau en tal van kunstenaars lieten zich door de plechtighe den inspireren. Zo verscheen vijf jaar later een meer dan twee meter lange kopergravu re. Dit kunstwerk beeldde de aankomst uit op een panorama van Vlissingen. Het was gemaakt door de gebroeders Van de Venne uit Middelburg. In totaal bleven er vier af drukken van bewaard. Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap heeft nu een reproduktie van het panorama uitgegeven. Rondom dit initiatief is in het Stedelijk Museum van Vlissingen een uitge breide tentoonstelling opgebouwd. Het pa norama is een van de oudste vergezichten op Vlissingen en geeft allerlei belangwekkende topografische en maritieme informatie. De tentoonstelling laat naast het panorama on der meer schilderijen, aquarellen, gravures, scheepsmodellen, archiefmateriaal en origi nele restanten van enkele afgebeelde gebou wen zien. Te zien tot 27 september. Open: maandag t/m vrijdag 10-17 uur, zaterdag en zondag 13-17 uur. Esprit Clinge, Gravenstraat 99. Explosieve schilderijen van de Bredanaar Piet Vloe- mans. Sculpturen van Joz. de Loose. Tot 30 juni. Open: elke dag (behalve dinsdag) 13.30-18 uur en op afspraak. Twee Duiven Groede, Slijkstraat 7 Groede. Ab stract en foto-realistisch werk van Theo Jordans (30) uit Groede en Marten Postma (29) uit IJzendijke. tot 18 juli. Open: dagelijks, behalve zondag, van 9- 18 uur. Kindergalerie Bellemans Axel, Ooststraat. Illustraties van Gertie Jacquet uit Am sterdam. Tot 14 juli. Open tijdens winkeluren. Galerie 66 Oostburg, Oude Stad 66. Werk van het Ja pans collectief Art Uniden tified. Tot 29 juni. Open: woensdag t/m zondag 14-17 uur. Gemeentemuseum Aar denburg. Zeeuwse en Noord-Vlaamse landschaps schilderijen van Gregoir Verstrynge en M. de Wan del, beiden uit Maldegem (B). Tot 13 juli. Open: zondag t/m vrijdag 13.30-17 uur, dinsdag t/m vrijdag ook 9-12 uur. entreef f 1,00. Galerie Trouvaille Ter neuzen, Axelsestraat. Zeef drukken, olieverfschilde rijen en pastelkrijttekenin gen van de Vlaamse Eliane van de Walle. Tot 29 juni. Open tijdens winkeluren. Galerie Blokken 7 Ter neuzen. Kleren en (batik) doeken in indigo. Expositie samengesteld door Cockie Acke. Tot 1 juli. Open dage lijks behalve zondag van 14- 17 uur. Stadhuis Terneuzen. Ma ritieme aquarellen van de Amsterdammer Arne Zuid hoek. Tot 1 juli. Open tijdens kantooruren. Sint Anna ter Muiden, voormalig gemeentehuis. Zomers boeket. Grafisch werk, schilderijen en foto's van Nico van Bekkeum, Horst de Blaere, Liesbeth Hiiser, Theo Jordans, Ernest Joachim en Willem Krul. Tot 1 september. Open: vrij dag 17.30-20 uur, zaterdag en zondag 14- 17 uur. ieder weekend De Stenge Heinkenszand. Kunstzinnig werk van het diplomatenechtpaar Maar ten 'Mourik en Margriet Zijlstra. Visuele poëzie en olieverfschilderijen, tot 1 ju li. Open: maandag t/m vrij dag 13.30-17 uur, woensdag en vrijdag ook 18-20 uur. Grote Kerk Goes. Provin ciale aankopen: beelden, sculpturen en schilderijen van Marinus Boezem, Piet Dieleman, David van de Kop, Gust Romijn en Frits van Til. Tot 1 juli. Open: elke dag behalve zondag 10- 16 uur. Toonzaal Arend Vlissin gen. Kleuretsen van Guido Eckhardt uit Vlissingen. Open tijdens kantooruren. BKR-uitleencentrum Middelburg, Balans 17. Pila ren van Elsa Westland uit Middelburg. Tot 6 juli. Open: woensdag t/m zater dag 12- 17 uur. Kunstuitleen Middelburg, Kuiperspoort 22. Acrylschil- derijen van Bea de Visser. Sieraden, tassen, koffertjes en stropdassen van Maria Hees. Tot 18 juli. Open: dins dag t/m zaterdag 13- 17 uur, donderdag ook 19-21 uur Vleeshal Middelburg. Li bretto 86, installatie van de Amsterdammer Richard Hefti. Tot 21 juli. Open: dinsdag t/m zaterdag 11-17 uur, zondag 13-17 uur. Kloveniersdoelen Middel burg. Twee tuininstallaties van de Zeeuwse kunstenaar Pieter Slagboom (Zeeuws Kunstenaars Centrum). Mu ziekinstallaties (Nieuwe Muziek). Tot 7 juli. Open: dagelijks, behalve zondag, vanaf 11 uur. Zeeuws Museum Middel burg. Abdij. De Zeeuwse cultuur-gedeputeerde J. Boersma opent vrijdagmid dag om 16.30 uur een exposi tie van de schilder Bob Pin gen (35) uit Vlissingen. Tot 13 september. Pand 25 Hulst. In het vege tarisch eethuis aan de Grote Bagij nestraat begint zater dag een expositie van de Zeeuwsvlaamse fotograaf Peter Verdurmen. Hij toont recent werk en oudere opna mes onder de titel 'Portret ten sociaal getinte fotogra fie'. Te zien tot 21 juli (ADVERTENTIE) HEINKENSZAND - Muziek festival - In het Ontmoetings centrum 'De Stenge' te Hein kenszand wordt zaterdag 28 juni het Nationaal Jeugdfesti- val 1986 gehouden van de Ko ninklijke Nederlandse Fede ratie van Muziekverenigingen. Aanvang 10.30 uur. Dit jaar wordt dit evenement op twee plaatsen gehouden. Het tweede festival vindt plaats op 4 oktober in Assen. Er hebben 21 eenheden ingeschreven waaronder jeugdfanfares, jeugdbrassbands, jeugddrum bands, jeugdmajoretten en jeugdshow-orkesten. De op tredens tijdens dit Nationaal Jeugdfestival worden beoor deeld door deskundigen, die van de optredens een kritisch verslag zullen opmaken. MIDDELBURG - Vrouwen emancipatie - De Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland is gestart met een 'provinciaal nieuwsbulletin', dat minstens twee keer per jaar zal ver schijnen. Het nieuwe commu nicatiekanaal wordt noodza kelijk geacht nu de Zeeuwse vrouwenkrant na enkele eer ste nummers alweer van de baan is. In het eerste nieuws bulletin onder meer verslagen van een studiedag vrouwen hulpverlening, een provinciale themadag over kinderopvang, de Algemene Vrouwenverga dering Zeeland en de Zeeuwse Vrouwenraad. ,r Verder artike len over de perikelen rond het V rouwengezondheidscentrum Katelijne in Zeeuwsch-Vlaan deren en de start van de vrou wenvakopleiding oftwel Jan- neke Dierx School. VLISSINGEN - Televisie kijkend Nederland kon er de vorige zomer al uitgebreid mee kennis maken: met de Boulevard of Broken Dreams, een tiendaags mo dern en tegelijkertijd nosta- ligsch theater- en muziek festival, dat van de 'illusie werkelijkheid maakt', har- tezeer en droefenis onder dompelt in zoete verstrooi ing. Tientallen theater- en muziekgroepen, loslopende artiesten en ander ongere geld volk treden op in een circusachtig tentenkamp, waar een samenbundeling van energie voor horden pu bliek moet zorgen. Dit jaar trekt de Boule vard weer door het land. De gemeente Vlissingen haalt het spektakel van vrijdag 27 juli (morgen) tot en met zon dag 6 juli in huis als voor bode van de talrijke cultu reel/toeristische evenemen ten die in augustus moeten culmineren in de derde edi tie van een groots opgezet straatfestival. De Boulevard kost de gemeente een uit koopsom van 100.000 gulden en voor dat geld treden en kele tientallen gezelschap pen op. Het programma speelt zich af in een Grote Tent, een Paradetheater, een Operatent, een Danspaleis en enkele kleinere mobiele overkappingen. Het hoofd programma in de Grote Tent herbergt een aantal speciale produkties: Op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 mei presenteren het Werktheater, Orkater en Boulevardmedewerkers de toneelvoorstelling Medio Mei, een spel rond liefde en politiek (20.30 uur). Op za terdag 28 en zondag 29 juni brengen Bram Vermeulen en Yoka Beretti een muziek theaterstuk (21.15'uur). Op maandag 30 juni en dinsdag 1 juli speelt Orkater het sprookje 'De Kleine Zee meermin' van Andersen (20.30 uur). Woensdag 2 en donderdag 3 juli biedt de Grote Tent onderdak aan Jules Deelder (20.30 uur). Vrijdag 4 en zaterdag 5 juli geeft het Shusaku Dormu Dance Theater een speciale festivalvoorstelling (20.30 uur). Zaterdae 5 en zondag 6 juli geven de Gebroeders Groothof samen met het Werktheater de kindervoor stelling Broertjes (15.00 uur) In het danspaleis spelen diverse orkesten tango-, fla- mengo- en rockmuziek. Men kan er elke dag vanaf 19 uur gewoon op los dansen, naar demonstraties kijken of les nemen. Op zaterdag 5 juli is er een rock 'n roll-marathon met the Red Hot Peppers. Op andere dagen treft men er de Argentijnse tango-spe cialist Juan Tajes, het orkest Tango Quatro, Hit the Pearl of het Boulevardorkest. Het Paradetheater biedt onder meer plaats aan Ja pans poppentheater (maan dag 30 juni en dinsdag 1 juli, 21.15 uur), een muziekthea terstuk van Jodi Gilbert met o.a. Misha Mengelberg en Ernst Reyseger (woensdag 2 en donderdag 3 juli, 21,15 uur) en het theaterstuk Epi fanie van het Werkthéater (zaterdag 5 en zondag 6 juli, 21.15 uur) Dies le Due speelt met Zeeuwse muzikanten op de Soundmachine, een muziek installatie in de Scheldehal (o.a. op zaterdag 28 juni, vrijdag 4 en zaterdag 5 juli, 20.30 uur). Verder zijn er on der meer concerten van De Nieuwe Snaar, M.M. Wops, de Gangbusters, Jaap Blonk (Uronate van Kurt Schwit- ters) Sint Juttemis en optre dens van Dog Troep, De Stijle Want en Zebra Com bo. Het slot van de Boule vard of Broken Dreams wordt in de nacht van zater dag 5 op zondag 6 juli inge luid met de Nacht van de Nocturnes, romantische pia nomuziek uit her en der op gestelde piano's moeten zor gen voor een ingetogen slot, waarin verbroken dromen oplossen in melancholie. Het Festival Nieuwe Muziek gaat de tweede week in. Het programma voor de ko mende dagen, dat zich voor namelijk afspeelt in de Klo veniersdoelen te Middel burg, ziet er als volgt uit. Donderdag (vandaag): 20.30 uur: Het Nederlands Blazersensemble en de Slag werkgroep Den Haag met een Italiaans programma (o.a. werk van Scelsi); 23.00 uur: Future Schock (jazz/ pop/funk). Vrijdag: Karei Goeyvaerts dag met pianist René Eckhardt, le zing en discussie 17.00 uur) en het Gijsbrecht van Aem- stelkwartet (21 uur). Verder om 23 uur Trio Jan Kuiper (geïmproviseerde muziek). Zaterdag: Jan Boerman dag. 14.00 uur regio-experimenten (pop muziek); 17 uur lezing en discussie met Jan Boerman. 20 uur in de Oostkerk koor werken door het Koor Nieuwe Muziek, het Am sterdams Universiteitskoor, het Nederlands Universi teitskoor en koperblazers van het Xenakis Ensemble; 21.30 uur in de Oostkerk Slagwerkgroep Den Haag; 23 uur pianoduo Gerard bouwhuis en Cees van Zee land. Dinsdag 1 juli 17 uur gitarist Martin Kaay; 21 uur Jan Kuiper en Sean Bergin (geïmproviseerde muziek); 23 uur Jacques Charlier (playback show met 'chansons idiotes'. Woensdag 2 juli Per Norgard dag. 17 uur le zing. 21 uur Per Norgard (piano); 21.30 uur Johan Fa- ber (slagwerk). Donderdag 3 juli Morton Feldman dag. 17 uur lezing. 21 uur Trio Takahas- hi. Van 2 t/m 6 juli geeft Morton Feldman een college over hedendaags compone ren. Hij voert daarbij onder meer gesprekken met Per Norgard, Iannis Xenakis en Bunita Marcus (dagelijks 11-12.30 en 15-16.30 uur). Vrijdag 4 juli Iannis Xenakis dag. 17 uur lezing; 21 uur Xenakis En semble met Elisabeth Choj- nacka (clavesimbel) en Aki Takahashi (piano) en pre sentatie Xenakis-elpee. Zaterdag 5 juli 14 uur regio-experimenten (popmuziek); 17 uur lezing door Bunita Marcus; 21 uur Kronos Strijkkwartet (he dendaagse composities uit Amerika); 23 uur Maxima list (Belgische formatie met 'energieke minimal music'. Zondag 6 juli 21 uur Kronos Strijkkwartet met Aki Takahashi. Wie donateur wordt (mi nimaal 15 gulden) heeft gra tis toegang tot het festival. Anders betaalt pen een tientje per dag. (ADVERTENTIE) De avond-HEAO van de Katholieke Leergangen biedt met studeren in modulevorm ieder jaar een certificaat. Bovendien kunt u met het module-cursuspakket tussentijds examen doen voor. SPD, NIMA en AMBI diploma's. Voorlichtingsdag: 28 juni 1986 van 11.30-13.30 uur; adres: Westhoeve, Reitse Hoevenstraat 12, Tilburg. SPD-Opleidingen in Tilburg, Roosendaal, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Helmond, Venlo en Sittard. Katholieke Leergangen, Pyreneeënweg 10, 5022 DN Tilburg, tel. 013-394224. I

de Stem | 1986 | | pagina 17