VERSPREID OVER ALLE KERNEN 'Voor alles komt een tijd STANDPL Drukpers haalt het maar net Gent verwijst Utrechts W esterschelde-rapport naar de prullemand Hoofdprijs en eerste koningspoule voor A. Vasseur in vlucht uit Chateauroux VOORZITTER BESTUUR LTS NEEMT AFSCHEID DONDERDAG 26 JUN11986 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 politierapport markten PAPIER1 VOOR UW PEN Kniesoor Compiègne Troyes Behoefte Nog actief Tobbevaren in Sas van Gent Plaatselijk nieuws Schoondijke Terneuzen Kermis in St.Jansteen Zeeuwsche Kruis houdt cursus beweging ouderen pONDERDAG 26 JUNI BRESKENS-De poli tie hoeft er niet aan te pas te komen om de problemen rond de 'il legale' winkel van de Bressiaander A. Cop poolse op te lossen. De winkelier heeft giste ren van wethouder J, Thomaes te horen ge kregen dat hij voolo- pig door mag gaan met zijn activiteiten, het verkopen van groente en fruit in zijn schuur en dat hij waarschijnlijk in de nabije toekomst zelfs officiële goedkeuring krijgt. Veel speldjes voor personeel v.d Vijver Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Hoewel er weddenschappen wa ren afgesloten over de vraag of hij het zou halen of niet, werd de nieuwe drukpers van de Centrale Stichting voor Sociaal Kultureel Werk in Ter- neuzen gistermiddag uiterst secuur door het raam van het stichtings- pand in de Nieuwstraat naar binnen getakeld. Uit tevoren gemaakte berekeningen bleek dat het welslagen van de ope ratie twijfelachtig zou zijn; de drukpers was net te groot. Teleurstelling dus bij degenen die had den gewed dat het raam te smal zou zijn. Klaar? Daar gaat ie dan Passen en meten. Milimeterwerk En de klus is geklaard - FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER HULST - Bij een verkeerson geval op de Absdaalseweg te Hulst is gitermorgen een per sonenauto, bestuurd door E. A. uit Sint Jansteen, aanzienlijk beschadigd. Hijzelf kwam met de schrik vrij. Het ongeval ge beurde rond 11 uur op de krui sing met de Stelleweg toen A. komende uit de richting Axel een over de Stelleweg nade rende Belgische personenauto, bestuurd door R. van H. uit Sint Gilles Waas, zag naderen, die aanstalten maakte linksaf de Absdaalseweg in te slaan. A. week bij het naderen van het kruispunt teveel naar links uit, kwam in een slip en bij het corrigeren sloeg zijn voertuig over de kop en kwam aan de andere zijde van de rij baan in een sloot terecht. KOEWACHT - Het verkeer op de Emmabaan te Koewacht is dinsdagavond enkele uren ge stremd geweest. Oorzaak was een omstreeks 17.30 uur op de rijbaan gekantelde vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door R. van D. uit Koewacht, die zwaar werd beschadigd. Omstreeks 21.30 uur kon het verkeer weer normaal gebruik maken van de rij baan. Terneuzen bespreekt woonwagen - plaatsen Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - B en W van Terneuzen bespre ken momenteel met de fractievoorzitters uit de Terneuzense gemeente raad de mogelijkheid om in totaal 21 stand plaatsen voor woonwa gens binnen de ge meente te realiseren. Uitgangspunt is dat de standplaatsen in kleine aantallen worden ver spreid over alle kernen van Terneuzen, met uitzonde ring van Sluiskil, waar nu, oostelijk van het kanaal, al een centrum ligt. Volgens het huidige woon wagenplan had Terneuzen al tien nieuwe standplaatsen moeten realiseren. Volgens het nieuwe woonwagenplan ko men er daar nog vijf bij, ter wijl de plannen voor na 1990 nog eens een uitbreiding met zes standplaatsen te zien ge ven. In totaal dus eenentwin tig- Zoals bekend volgt het Zeeuws provinciebestuur de Terneuzense woonwagenplan nen met argusogen en heeft gedeputeerde E. Maris-Koster zelfs al eens met de vuist op tafel moeten slaan. Plannen van Terneuzen een centrum in Biervliet te realiseren vonden bij het provinciebestuur, hierin gesteund door de verte genwoordiger van de rijks overheid, geen steun. Volgens ingewijden gaan de besprekingen tussen college en het seniorenconvent 'de goede kant op'. „Dat is ook het beste. Men kan beter met een plan in de raad komen dat tevoren goed is doorgesproken in plaats van met allerlei losse flodders", zo werd gezegd. Niet uitgesloten is dat de kernen Hoek, Zaamslag, Bier vliet én Terneuzen straks plaats gaan bieden aan woon wagens, zij het in kleinen ge tale. Daarmee zit Terneuzen dan op de lijn die zo'n drie jaar geleden al was aangegeven door gedeputeerde Maris-Kos- ter, die de Scheldestad de sug gestie van kleine woonwagen centra in de diverse kernen had meegegeven. Mevrouw Maris weigerde commentaar op de Terneu zense besprekingen. „Het enige dat ik weet is dat het in Terneuzen de goede kant op gaat, meer kan ik er niet over zeggen", zo zei ze. Over de woonwagenplan nen in Terneuzen is de afgelo pen tijd veel te doen geweest. Zo kwam Biervliet in het ge weer toen deze kern door het Terneuzens college werd aan geduid als dé plaats waar de uitbreiding tot stand moest komen. Ook de Dorpsraad Zaamslag toonde zich niet on verdeeld gelukkig toen bleek dat ook deze kern in aanmer king kwam als lokatie voor een centrum. AMSTERDAM, 25 juni - Aardap- peltermijnmarkt. In bintje 35- 5ömm werden 10 contracten ver handeld voor levering april tegen 19,50. De stemming kalm. In bintje 50mm werd 1 contract ver handeld voor levering november bij een prijs van 28,00 per 100 kg, alsmede 603 contracten levering april tegen ƒ35,70 tot ƒ34,50. De stemming was vast. GOES, 24 juni - Aardappelen (excl. BTW): Bintje, veldgewas, direkte levering op auto geleverd 6-10 cent per kg. Voeraardappe- len 4%-514 cent per kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 23 juni 1986: Bintje 35-50 cm 514-614 cent per kg. Bintje, 50 mm opwaarts 18-19 cent per kg. Vlas (excl. BTW) op auto geleverd: ongere- peld 25-35 cent per kg, afwij kende partijen 15-24 cent per kg. Hooi (excl. BTW) op auto gele verd: weidehooi 260,00-300,00 per 1000 kg, dijkhooi ƒ240,00- ƒ275,00 per 1000 kg, lucernehooi 300,00-325,00 per 1000 kg. TERNEUZEN, 25 juni'- Per stuk Sla 1: 18-29, Bloemkool A: 147-151, a2: 120,. b: 80. Komkom mers 47-56. Per Bos: Bospeen 61, Uien 38-44, Kroten 33-40.Per doos: Aardbeien klasse l;58-60, klasse 2; 25. Per kilogram: Eer stelingen, grote 76-108, Drielin gen 69, Kriel 81-101. Kroten 66, Peulen 180-490, Prei 154-194, Sa- vooije kool 30-47, Rode kool 99-103, Spinazie 29-45, Spitskool 28—42,, Broccoli 198-219. 7ERS<**gB,£ lL£o OESTe^-at w®*1 1*00 'Ervaring is niet overdraag, baar'. Door diverse oude-er- varen bestuurders van Aar denburg is herhaaldelijk be weerd, dat 50% van de ont- werpkosten 'Plan IJdewalle' door de projectontwikkelaar betaald zouden worden. Welnu, laat deze oude-erva- ren bestuurders dit voor de rechter bevestigen en Aar denburg krijgt 60.000,- terug. Dat dit 'grapje' Aar denburg dan toch nog 60.000,- kost, ach een knies oor die daar over zeurt! Hel is de moeite waard, niet waar!? Aardenburg S. van Jelgerhuis Van onze correspondent GENT - Het studierapport over de scheepvaart op de Westerschelde dat in mei werd uitgegeven door de universi- tiet van Utrecht is door Gent naar de prullemand verwezen. Er wordt aan het stuk 'een ze ker simplisme verweten dat niets te maken heeft met een nuchtere zakelijke benadering van het zeehavenbeleid'. Ook Antwerpen zou eerder op het rapport met gefundamen- teerde argumenten reageren. In een werkstuk conclu deerden de Nederlandse on derzoekers Scheele en Boor- mans dat Antwerpen geen be hoefte heeft aan verdieping van de Westerschelde en dat Gent geen grotere sluis be hoeft in Terneuzen. Het zou hier telkens gaan om niet meer dan prestige-projekten. Professor Anselin van de Gentse universiteit en voorzit ter van de Gentse havenge meenschap, die industriële en andere betrokkenen bij de Gentse haven groepeert, stelde dinsdagavond dat de Neder landse onderzoekers zich overmatig vergalopperen. Zo is er bij voorbeeld in de studie nergens sprake van het pro bleem van het getij den venster. Hierdoor ontstaat de indruk dat de bevaarbaarheid van de Westerschelde 24 uur het zelfde is en dat de sluis in Ter neuzen in één etmaal schepen van alle diepgang kan schut ten. In de praktijk is het echter zo dat de grote schepen waar van het aantal dat de Gentse haven als bestemming heeft elk jaar toeneemt, telkens moet wachten op hoog water om in de sluis binnen te kun nen. „Als de gehele schutcapaci- teit niet volstaat, moeten som mige schepen wachten op een volgend tij en dat kost geld en verlies aan imago in de wereld van reders en bevrachters. Dr. Scheele schijnt daar geen en kele notie van te hebben", al dus Anselin. Met betrekking tot de hui dige economische betekenis van de zeehavens van Gent en Antwerpen geeft het Utrechts rapport enkel de groei van 1979 tot 1982, gegevens die bo vendien niet eens afkomstig zijn van de statistieken van de havens zelf. „Waarom in een publikatie van mei '86 niet de gegevens tot en met 1985? Wat betekent een evolutie van slechts driejaar? Waarom niet de periode 1970-1985 geno men wat een veel zinniger evaluatie van de investeringen in de haven- en sluisprojekten voor een komende periode van twintig jaar zou toelaten", al dus nog professor Anselin. Hij wijst er nog op dat de groei van de scheepvaarttrafiek in Gent veel sterker is dan des tijds door specialisten voor speld werd. Gent zal met name reeds dit jaar de prognosecij fers bereiken die voor het jaar 2000 werden voorspeld. Ook de toename van dieper liggende schepen is veel groter dan destijds werd voorzien. Dat alleen al noodzaakt op korte termijn een verdubbe ling van de Westersluis in Terneuzen aangezien nu reeds de maximum benuttigings- graad is bereikt. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Het provin ciale concours vanuit Cha teauroux gehouden, is gewon nen door een duif van Aart Vasseur uit Cadzand. Vasseur won ook de eerste hoofdprijs en de eerste koningspoule. De beide eerste series, zowel aan geduid als onaangeduid en de eerste ploegenprijs waren voor de gebroeders Thijs uit St.-Jansteen, die verder drie prijzen binnen de eerste tien op de uitslag lieten prijken. In concours waren 3273 dui ven, hoogste snelheid 1029,66 meter per minuut: 1. Aart Vasseur, 2. Joh. van Spaan- donck, St.-Jansteen; 3. Joh. Bruijze, Terneuzen; 4,8 en 9. gebroeders Tijs, 5. L. de Bruijn, St.-Jansteen; 6. R. van Kerkhoven, Hulst; 7. P. Coene, Koewacht; 10. C. van Leeu wen, Oostburg. Verwachting Axel, 227 oude duiven, 1172 mpm: 1,5 en 8. P. de Poorter, 2 en 6. P. Arens, 3. C. de Poorter, 4. A. de Feijter, 7,9 en 10. M. Dieleman. Met 169 jonge duiven, 1142,6 mpm: 1. J. Giele. 2 Visser-Lensen. 3. J. van de Berghe, 4. J. en J. Nolet, 5 en 7. H. de Waal, 6. P. de Poorter, 8. C. de Poorter, 9. B. Liplijn, 10. G. Meijer. Eerlijk Vreest Niemand Stop peldijk, 82 duiven, 1144,3 mpm: 1,2 en 3. J. Boeijkens, 4 en 5. L. van Leuven, 6. B. Burm, 7 en 10. R. Duerinck, 8. combinatie Wentzler-Pauwels, 9. J. van Belle. De Eendracht Terneuzen, 207 oude duiven, 1177 mpm: 1,4 en 8. R. de Schoolmeester, 2. F. Mollet, 3. J. de Smidt, 5. J. den Hamer, 6. A. Nieuwelink, 7 en 9. P. de Blaeij, 10. J. Moes en zoon. Met 154 jonge duiven, 1146 mpm: 1. J. den Exter, 2. Joh. Zegers, 3,4 en 8. Koch- Riemens, 5. A. Nieuwelink, 6. J. Peeman, 7. J. den Hamer, 9. R. van de Veke, 10. J. Geel- hoedt. De Reisduif Sluiskil, 128 jonge duiven, 1164,46 mpm: 1,3,4,5 en 10. A. De Caluwé, 2 en 7. ge broeders Visser, 6. J. Dane, 8. A. Bouchaut en zoon, 9. A. Snoeck. Met 104 oude duiven, 1189,49 mpm: 1. A. van Kerk hoven, 2. Klerck-Dhaene, 3,5 en 9. Du Puy-Van Biezen, 4 en 8. A. Bouchaut en zoon, 6. ge broeders Visser, 7. A. de Calu- weé, 10. Feber-Maas. Met Moed Vooruit Boschka- pelle, 68 oude duiven, 1150,31 mnm- 1 A "Woii+m*c 9 on R Th van Vlieberghen, 3. F. Dobbe laar, 4. Th. Dobbelaar, met 83 jaarlingen, 1160,71 mpm: 1. A. Wauters, 2 en 4. A. Nicolaas, 3. L. Kerckhaert, 5. A. de Poor ter. Met 108 jonge duiven: 1. C. Dobbelaar, 2,6 en 8. E. Stroob- and, 3 en 7. Jos de Klerk, 4. P. Dobbelaar, 5. R. van Poorten, 9. W. Dobbelaar, 10. D. Dobbe laar. Volharding Westdorpe, 129 jonge duiven, 1163,31 mpm: 1,4 en 10. A. Rombout, 2 en 3. A. de krijger, 5,6,7 en 8. H. van de Veeke, 9. C. van Acker. Met 68 jaarlingen, 1213,32 mpm: 1,5,6 en 9. P. Baecke, 2,8 en 10. H. van de Veeke, 3 en 4. A. Rom bout. Met 85 oude duiven, 1180,19 mpm: 1,2 en 4. P. Baec ke, 3. H. van de Veeke, 5. A. de Krijger. De Reisduif Philippine, 163 oude duiven, 1201,98 mpm: 1,3,5 en 6. Joh. de Mul en zoon, 2 en 4. A. Rammeloo, 7 en 9. H. van de Hemel, 8. E. en L. Breepoel, 10. A. van de Bossche. Met 159 jonge duiven, 1110,32 mpm: 1. O. Haers, 2. C. Hofman, 3. P. de Winne, 4 en 7. W. Lauret, 5. A. Rammeloo, 6. M. Hendrikse, 8. F. Dieleman, 9. Th. Rammeloo, 10. J. Kornelis. De Reisduif Graauw in sa menspel met De Postduif Lamswaarde, 183 duiven, 1994 AA mnm 1 Rft e»n 10 T vr n Vliemberghen, 2 en 3. J. Par don, 4,6 en 9. J. van Denderen, 7. Jos van Laere. De Postduif Heikant, 160 oude duiven, 1176,16 mpm: 1. L. Her- wegh, 2. D. Nice, 3. gebroeders Thijs, 4. Ed Verschuren, 5. ge broeders Sturm, 6,8 en 10. Th. de Block, 7. J. Gijsel, 9. gebroe ders Van Houten. Met 139 jaarlingen, 1185,76 mpm: 1. L. Hazevoet, 2,3 en 10. gebroeders Van Houten, 4. Ed Verschuren, 5. L. Herwegh, 6. D. Nice, 7. Lex Thijs, 8 en 9. Th. de Block. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 162 duiven, 1195,68 mpm: 1,3,4,5 en 9. gebroeders Scheele. Zij wonnen tevens de eerste prijs in het bondscon- cours, waaraan door ruim 10.000 duiven werd deelgeno men. 2 en 6. Ad van Hoeve, 7. W. van Hoeve, 8. J. Bareman, 10. De Bruijne-Zegers. Vanuit St.-Vincent met 45 duiven, 799,5 mpm: 1. De Bruijne-Ze gers, 2 en 4. W. van Hoeve, 4. M. Scheele en zoon, 5. gebroe ders Scheele. De Scheldeklievers Ossenisse, 70 duiven, 1160 mpm: 1,8 en 10. C. Machielsen, 2,6 en 9. Van Poorten-Boeij, 3 en 7. P. Rens, 4. F. Valckx, 5. A. Rens. TERNEUZEN - K. Veling neemt morgenmiddag af scheid als voorzitter van het bestuur van de LTS in Ter neuzen. Veling (71) is de leeftijd, waarbij hij herbe noemd kan worden, gepas seerd. Hij is acht jaar lang aan de LTS verbonden ge weest. Het voorzitterschap is een van de vele bestuurs functies die hij vervult. Zijn verklaring: „Als je wat wilt doen na je pensionering en je hebt geen zin in tuinieren, dan moet je wat anders doen". Veling heeft naast het voorzitterschap van het LTS-bestuur bestuursfunc ties bij het Middelbaar Be roeps Onderwijs, de LOM- -scholen, de VVV-Terneu- zen en de Streek VW. Vorig jaar nam hij al afscheid als penningmeester van het Zeldenrustcollege. „Flink bezig zijn, leiding geven, dat heb ik altijd al gedaan, ook toen ik nog als bankdirec teur werkte. Ik houd ervan 'in de roulering' te zijn", al dus Veling. Hoewel hij het jammer vindt afscheid te nemen, zegt hij: „Je kunt natuurlijk niet aan de gang blijven. Voor alles komt er een tijd, ook voor het af scheid". „Ik heb natuurlijk in de afgelopen jaren de slechte tijd meegemaakt waarin het erg moeilijk was jongeren die hun diploma hadden in het bedrijfsleven te plaat sen. Maar ik merk nu duide lijk dat het weer beter gaat. Een aantal leerlingen kiest na de LTS voor het MBO, anderen weten nu al dat ze aan de slag kunnen. Het aantal dat geen plaats vindt, is niet groot meer". „Er is in de Kanaalzone veel behoefte aan mensen met een MBO diploma. Ik raad iedereen dan ook aan na het behalen van het exa men nog een diploma erbij te halen. Dat kan in het MBO, maar bijvoorbeeld ook via het leerlingwezen, waarbij men een aantal da gen werkt en een aantal da gen studeert". „Het bedrijfsleven klaagt wel eens dat het beroepson derwijs te theoretisch is en niet aansluit bij de praktijk. Voor een deel is dat mis schien wel waar en ik sta ook altijd open voor ideeën van de kant van de onderne mers. Maar men moet niet vergeten dat het Lager Be roeps Onderwijs een basis opleiding is en ieder apart bedrijf toch zijn eigen ken merken heeft. Tijdens het werk doen de leerlingen hun vaardigheden op". „De LTS is een goede school, met een uitstekend bestuur. De directie en de docenten zijn geen theoreti ci, maar veelal mensen uit de praktijk. Dat bevalt me zeer goed. Als ik mijn opvol ger, de heer Van der Zee, en raad mag geven, zou ik te gen hem zeggen: blijf er bo venop zitten en onderhoudt je contacten met de directie en het personeel. Laat je vooral veel zien bij de men sen waarmee je werkt". „Ik ga nu heus niet zitten te treuren", besluit de ver trekkende voorzitter. „Ik blijf wel bezig. De andere functies die ik nog bekleed, houd ik voorlopig nog ge woon aan. Ik denk dat ik zo lang ik nog gezond ben ac tief zal zijn". K. Veling Van onze correspondent SAS VAN GENT - Tijdens de Bruinvis Zwemweek 1986 wordt een recordpoging "Tob- bevaren' gehouden. Bedoeling is dat één persoon in een zo kort mogelijk tijd kans ziet een uitgezet traject (over wa ter uiteraard) af te leggen. De wedstrijden vinden plaats op 7, 9 en 11 juli, aanvang steeds 19.30 uur. Er bestaan twee klassen: dames en heren. De ere-trofee voor dit gebeuren is beschikbaar gesteld door De Stem. Het jaarlijkse Bruinvisbal tijdens de afsluitende feest avond, vindt dit jaar plaats in De Speye op zaterdag 12 juli. Muzikale medewerking wordt verleend door het Hammond Trio. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Landbouw - Op de Middelbare Agrarische School te Schoon dijke worden woensdag 9 juni de diploma's uitgereikt. De plechtigheid begint om 19.15 uur in de aula van de school. Open huis - Vrijdag houdt de openbare basisschool De Meerpaal open huis. Belang stellenden kunnen dan tussen 19.00 en 20.30 uur een kijkje nemen in het schoolgebouw aan de Sloelaan. De kinderen van De Meerpaal hebben de afgelopen weken speciaal voor deze avond een tentoonstelling over de Schelde gemaakt. Be zoekers kunnen tevens ver schillende vissoorten proeven. Rommelmarkt - De kinderen van de samenwerkingsschool De Triangel aan de Korte Kerkstraat houden zaterdag een rommelmarkt en Vlaamse kermis op het schoolplein. De opbrengst is voor de helft voor de actie Zeeland helpt Nepal en voor de andere helft voor de eigen school voor aanschaf van materialen. Het evene ment begint om 10.00 uur en gaat door tot 15.00 uur. Spullen voor de rommelmarkt kunnen tot en met vrijdag aan de school worden ingeleverd. Soosavond - Het COC in Ter neuzen houdt morgen (vrij dag) in het kader van de Roze Week een soosavond, in het pand van de jongerenbewe ging aan de Blokken 16. De aanvang is 21.00 uur. Zaterdag vertrekt er uit Zeeuwsch- Vlaanderen een bus naar de Internationale Homodag in Utrecht. Terminal - De burgemeester van Terneuzen, C. Ockeloen, neemt vrijdagavond om streeks 22.00 uur een kijkje bij de nieuwe computerterminal van het postkantoor aan de Markt. De nieuwe terminal stelt klanten van de PTT in staat bedragen tussen 500 en 10.000 gulden voortaan recht streeks op te nemen. Vroeger moest men daarvoor naar de overkant. SINT-JANSTEEN - Het dorp Sint-Jansteen staat komend weekeinde weer in het teken van de jaar lijkse kermis. Ter gelegenheid daar van wordt de zaterdag avondmis in de parochie kerk opgeluisterd door de fanfare St. Jan en het da meskoor. Het dorpsplein wordt geheel gevuld met ker misattracties. Ingeschre ven hebben een autoscoo ter, een paardemolen, kindermolen, fietsenrace, suikerspin- en nougat- kraam, een gokspel, lijn- trekspel en een visser- spel. Als sluitstuk van de kermis staat dinsdag een wielerwedstrijd voor amateurs op het pro gramma. TERNEUZEN - De dienst I Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO) van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwsche I Kruis begint in september met I een cursus 'MBvO-leider gymnastiek en spel' in 'S-Heer Hendrikskinderen. De reden voor de nieuwe I cursus is de toenemende druk I op de huidige groep gekwalifi-1 ceerde lesgevers die de gymnastiekgroepen voor! ouderen in Zeeland momen-l teel begeleiden. Met name in I Zeeuwsch-Vlaanderen, op I Tholen en Schouwen-Duive-| land is er sprake van een te-1 kort aan goed opgeleide lesge-1 vers. De cursus is een verderel specialisatie voor mensen diel al een voorbereidende oplei-l ding achter de rug hebben. Het I lespakket bestaat uit 90 les-f uren en 20 stage-uren. De 1 sen zijn op dinsdagavond enl de stages moeten overdag! doorlopen worden. De oplei-f ding is erkend door het minis l terie van WVC. In mei 196? I moeten de deelnemers eenl theoretisch en praktisch exa-| men afleggen. Proh wink De compagnons van Coppoolse mogen echter geen gebruik meer ma ken van het schuurtje van de Bressiaander, ze moeten een standplaats vergunning aanvragen en kunnen dan hoogstwaar schijnlijk eenmaal in de week in de v^ijk Ghistel- kerke hun waren, brood, vleeswaren, zuivelpro- dukten en bloemen, ver kopen. Coppoolse verkoopt al ruim tien jaar groenten en fruit in zijn schuur achter zijn woning aan de Rijksweg zonder de no dige ontheffingen te hebben. Twee weken terug heeft hij te vens een bakker, slager en bloemist een plaats aangebo den in zijn schuur om zo meer publiek te trekken. Die 'ille gale winkel' was een groot succes, vooral omdat de wijk Ghistelkérke, die achter het huis van Coppoolse ligt, geen winkels telt. De bevolking uit die wijk kwam daarom mas saal naar de schuur van Cop poolse om daar inkopen te doen. De gemeente zag die activi teiten met lede ogen aan en besloot om op te treden, want die winkel was in strijd met het bestemmingsplan. De on dernemer kreeg eind vorige week een aangetekende brief waarin stond dat hij onmid dellijk moest stoppen met zijn activiteiten. Die brief viel ech ter niet in goede aarde bij Coppoolse en zijn compagnons, ze lieten weten niet te zullen wijken, zelfs niet wanneer de sterke arm zou worden inge zet. Om de zaak niet te veel uit de hand te laten lopen, heeft de ondernemer een gesprek gehad met wethouder J. Tho maes. Deze deelde hem mee dat, aangezien Coppoolse al ruim tien jaar die winkel heeft, hij hoogstwaarschijnlijk toestemming krijgt om zijn bedrijfje voort te zetten. SCHOONDIJKE - Tijdens een personeelsbijeenkomst zijn vijf personeelsleden van het Schoondijkse bedrijf Van de Vijver-Cammaert onderschei den. Uit handen van directeur A. van de Velde van het Regio- haal Opleidings- en Vor mingscentrum (ROVC) te Ede (Gelderland) ontvingen de eursisten een bronzen of zilve ren speld, naar gelang het aantal gevolgde cursussen op het gebied van hydrauliek en Pneumatiek. Brons was er voor R. van Bamme met vier cursussen, tjlver voor B. Kools, G. van Rie, F. van Waterschoot en J. Westendorp met vijf gevolgde cursussen. Een gouden speld Wordt pas toegekend na zeven °f meer cursussen. Voor de da mes was er een bloemetje, voor de vele avonden alleen zitten. Van de Velde sprak zijn Waardering uit over de presta- ues die de gehuldigden hadden geleverd door meerdere jaren nog een cursus te volgen in de avonduren. De directeur kreeg een gou den dasspeld uitgereikt. Hij ontving deze voor zijn ver mensten als regionaal docent voor de provincie Zeeland. In me hoedanigheid verzorgde "ij vijftien jaar lang 35 cur sussen, waarbij meer dan zes honderd cursisten een diploma behaalden.

de Stem | 1986 | | pagina 16