OLA'S enz 50. OOP G T" A rant een svogel Oppositie 'redt' bouw huizen in Bossestraat 6Recreatieterras is een visitekaartje CcimpTnci CcimpTnci p EKKEN EKKEN GOLA'S B EN W VAN HONTENISSE: Veel toeschouwers bij schaapscheren in Sterre Strippenkaarten bij Speel-o-theek Hulst Heel Nederland moet horen over het Vrouwenleerjaar Kleuters Nobelhorst vierden zomerfeest Tennistoernooi Goes laatste B-toernooi voor Van Rijthoven Geplaatsten blijven voorlopig overeind ECHT- HERMEN 25.00 24.50 25% KORTING 25% KORTING ALLE DONDERDAG 26 JUN11986 VAN ZEELAND rum°tuinarch/i uidogezellestraat 27 euzen tel.01150-17911 1 t GEMEENTERAAD HONTENISSE Plaatselijk nieuws St.-Jansteen examens NATUURLIJK LEKKER N LEKKER WENS INITIATIEFNEMERS: BURGEMEESTER HONTENISSE: Nu niet praten over de WOV Verzamelaar autoplaatjes aan het werk IN TENNISTOERNOOI HULST Sloeberfeest in Clinge 180 180 ogte 0 cm 0 cm 0 cm 0 cm 0 cm Lengte 200 cm 250 cm 250 cm 250 cm 250 cm T22 PAGINA ZEELAND 2 ogte 0 cm 0 cm 0 cm 0 cm Lengte 200 cm 250 cm 250 cm 250 cm afmetingen 7x7x290 cm 4.5x7x240 cm 7x7x 50 cm 7x7x 59 cm set afmetingen ante palen 7x9x290 cm ers 7x9x200 cm oren 7x9x 38 cm rs 7x9x 70 cm iw reklameboodschap dnnen op schoot! Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De oppositie in de Hontenisser gemeenteraad heeft gisteren kans gezien om de procedure door te drukken, die de bouw van twee woningen in de Bossestraat te Vogel waarde moet mogelijk maken. Dat kon omdat twee raadsleden van de 'regeringspartijen' verstek moesten laten gaan, waardoor er plots een 6 te gen 5 meerderheid ontstond. Ook B en W stelden aanvankelijk voor om medewerking te geven om de bouw van twee woningen mogelijk te maken, maar wilden dit voorstel gis teren tijdens de raadsvergadering te rugtrekken. Eerst was er namelijk vanuit gegaan dat met de bouw met een ook een eind zou komen aan de erg vervuilde en rommelige toestand op het betrokken perceel, dat momenteel nog de bestemming 'landbouw' heeft. Volgens de burgemeester is dat nu echter op losse schroeven komen te staan. Bovendien ligt er ook een briefje van de provincie, waarin erop wordt gewezen dat er nog genoeg lap jes grond in de bestaande uitbrei dingsplannen liggen. A. Sponselee (CDA) opperde om met de beide aspirantbouwers te proberen tot afspraken te komen over het ver wijderen van de rommel. „Waarom moeten deze twee nu de dupe worden van een beleidsombuiging", vroeg hij zich af. „Alle voorgangers hebben toe stemming gekregen om op open plek jes in de Bossestraat te bouwen". Wet houder J. Joossen schermde met het argument dat de gemeente nu nog te weinig garanties heeft dat er aan de desolate toestand een eind komt. Vol gens hem moet er eerst nog maar eens met de bouwkandidaten gepraat wor den. Dat vond CDA'er B. Pauwels al lemaal best, maar hij meende dat het college dat al lang had kunnen doen. L. Mangnus maakte aan de discussie een eind door voor te stellen om het aanvankelijke voorstel te handhaven. „Deze mensen hebben dezelfde rech ten als hun voorgangers", stelde hij. Hij kreeg de nipte meerderheid van de raad achter zich. Dat betekent dal de gemeente toch de zogeheten artikel 19 procedure gaat opstarten om de bouw van de woningen mogelijk te maken. Recreatietennissers zien vaak baan bezet' Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Burgemeester en wet houders van Honte- nisse hebben er bij de tennisclub in Kloos- terzande op aange drongen een goed schema te maken, zo dat alle leden aan bod kunnen komen. Bij de gemeente zijn dan wel geen klachten binnengekomen, maar volgens wethouder P. Mangnus is het algemeen bekend dat leden die voor de lol een balletje willen slaan de banen nogal eens bezet zien door competi tie- en toernooitennissers. De zaak werd gisteren tij dens de raadsvergadering aangekaart door C. Roctus (lijst P. Mangnus) bij het voor stel om de club een renteloze lening te verstrekken voor de aanleg van een vierde baan. Juist die nieuwe baan zou uit komst moeten bieden voor de recreatieve tennissers, onge veer 85 procent van het leden bestand. „Er moet voor ge waakt worden dat er niet te veel competitjes komen", meende Roctus, „dat is in het nadeel van de recreatietennis ser". B. Pauwels (CDA) vond dat de raad verkeerd bezig was door zich te mengen in de urenverdeling op de banen. „We beslissen toch ook niet wanneer het eerste en het derde elftal van Vogelwaarde moeten voetballen". Burge meester Kessen wierp tegen dat als de gemeente financieel bij de tennisclub wordt be trokken, er ook wel enige in spraak mag zijn. Kantine C. Roctus had in de stukken ook ontdekt dat de kantineop brengst in ieder geval enorm is toegenomen. „Wellicht om dat er toch heel wat recreatie spelers komen", grapte burge meester A. Kessen. „Ik denk meer door het lange wachten tot er een baan vrij is", meende Roctus. Wat de kantines van sport verenigingen betreft kondigde burgemeester Kessen aan om streeks september met een nota te komen over paracom- mercialisme. Volgens hem blijkt het dat kantines regel matig worden gebruikt voor doeleinden waarvoor ze niet bedoeld zijn. Bovendien zou den de clubhuizen nogal eens te lang open blijven. Smash - Tennisvereniging Smash hield op haar terreinen een onderling jeugdtoernooi. De jeugdcommissie kan op een geslaagd toernooi terugzien, Want er namen 47 jeugdleden deel. Ze werden gesplitst in 'wee categorieën, beginners en gevorderden. Bij de beginners werd Ronald Timmermans winnaar door Remco Prince met 6-3 te verslaan in de fina- 'e. Winnaar van de verliezers- tonde was Remco Kas. Bij de oudere jeugd werd Francesca Adriaansen winnares en An- gelique Coenen tweede. De uitslag was hier 4-1. Uit han den van voorzitter J. Bral ont ogen de winnaars een mooie prijs. Van onze correspondent CLINGE - Gistermiddag was er op de kinderboerderij Can- tecleer van het zwakzinnige ninternaat De Sterre een schaapscheermiddag, die zeer succesvol is verlopen. Honderden belangstellen den en vele bewoners van De Sterre hebben met veel inte resse gezien hoe een schaap vakkundig van zijn wollige vacht ontdaan wordt. Met een tussenpauze werden in totaal acht schapen geschoren. Heel interessant was het volksdansgroepje van De Sterre, dat op het terras enkele dansen uitvoerde. De oude ambachten waren ook aanwe zig. Er waren te zien een pot- tebakker, het maken van kraalwerk en het spinnen van draad van ruwe ongewassen wol. Verder was er een tentje MIDDELBURG - Christelijke Pedagogische Akademie voor Zeeland: volledig bevoegd on derwijzeres): Koni Buijze en Erik Kroon, Terneuzen; Ada Dieleman, Hoek; Francoise de Krijger, Hoofdplaat; Marijke Maas, Axel. De burgemeester heeft zojuist het naambordje ont huld. Van een onzer verslaggevers PERKPOLDER - Met en kele fikse rukken aan een touw onthulde burgemees ter A. Kessen gisteroch tend in Perkpolder de naam van het pas aange legde terras 'De Perk' bij de dijk te Perkpolder. Het zitterras met frituur en toiletten is de eerste aanzet om het leven van de dijkrecreanten in Honte- nisse te veraangenamen. Als het aan de burgerva der ligt zal het hier niet bij blijven, want hij zit vol frisse ideeën over het op peppen van de recreatie in zijn gemeente. Hij zei er trots op te zijn dat het ter ras binnen korte tijd ge- - FOTO DE STEM COR J. DE BOER realiseerd is. De gemeente heeft de helpende hand ge boden, maar het leeuwen deel van het werk is verzet door de uitbaters van het terras M. Stevendaal en P. Jonkheym. „Dank voor het vele werk", sprak de bur gemeester hen toe. „Dit is een visitekaartje waarop we trots mogen zijn". Mej. M. Stevendaal be loofde de dorstige en hon gerige dijkrecreanten zo goed mogelijk te zullen voorzien van een natje en een droogje. Ze sprak de hoop uit dat het nu nog eenvoudige terras de ko mende jaren kan uit groeien tot een grote re creatievoorziening. HULST - De Speel-o-theek 'Aap, Noot, Mies' uit Hulst ontplooit net voor de vakan tieperiode een nieuw initiatief. Voor de liefhebbers verkopen zij naast het bestaande jaar abonnement nu ook een strip penkaart. „We mikken op de vakan tiegangers en op de familiele den die neefjes, nichtjes of kleinkinderen te logeren krij gen", aldus voorzitster Tineke Spinhoven. „Met de vijfstrip penkaart, die slechts vier gul den kost, kan de bezitter vijf keer een speeltje lenen. In de vakantietij d is dat toch een welkome uitbreiding van het speelgoedarsenaal." Dit kort lopende abonne ment geeft net als de jaar kaart (a 15,00) recht op het lenen van speelgoed waar men per stuk dan nog twee kwartjes voor betaalt voor een periode van twee weken. De strippenkaart heeft een gel digheidsduur van een jaar. De werkgroep van de Speel-o- theek kwam op dit idee omdat hen vaak om advies wordt ge vraagd voor men duur speel goed aanschaft. De speel-o-theek draait lek ker in Hulst. Omdat de werk groep zich wil manifesteren tijdens de BIVO Braderie in augustus is zij op zoek naar gebruikte, tweede handse ba by- en kinderkleding. Informatie en inleveren kan tijdens de openingstijd (woensdag van 14.00 tot 16.00 uur in de Podiumzaal van het Houtenkwartier) of via Jea- nine Lauwers (telefoon 01140- 12860). Van een onzer verslaggevers HULST - Het Vrouwenleer jaar dat twee jaar heeft ge draaid in Hulst en Honte- nisse moet landelijke be kendheid krijgen. Dat is de vurige wens van de initiatiefnemers, het VEJV (Vorming en Educatie voor Jongeren en Volwasse nen) en EVA (Emancipatori sche Vrouwen Activiteiten). Een informatief boekje over opzet en ervaringen met het Vrouwenleerjaar zal in een oplage van dui zend stuks over heel Neder land worden verspreid. Voor de presentatie gisterochtend in Hulst was ook de lande lijke pers opgetrommeld, maar die vond Zeeuwsch- Vlaanderen blijkbaar wat al te ver weg. Eigenlijk niet te recht, want het Vrouwen- leeijaar is voor zover be kend uniek voor Nederland. „Dat is nog nergens ge beurd, dat een educatieve instelling, het VEJV, en een emancipatorische instelling, EVA, elkaar op deze manier gevonden hebben", zegt coördinator Toine Huijs- mans van het VEJV. Het idee onstond naar aanlei ding van een toch wat onte vreden gevoel over de VOS- cursussen. Daar werden vrouwen wel een hoop wijzer, maar om thema's dieper uit te graven was geen tijd. Ook bleek er meer behoefte aan kennis. Voor vrouwen die na een VOS- cursus verder wilden, was dat een moeilijke zaak. Im mers, de stap naar de moe der-mavo was voor de meesten te groot. Een vrouwenleerjaar is kort gezegd een educatief- emancipatorisch project voor vrouwen met een laag opleidingsniveau. Men is in Hulst kunnen starten dank zij een financiële injectie van de provincie en de ge meente. „De formule is zo goed gebleken dat men het eigenlijk in heel Nederland zou moeten opzetten", zegt begleidster Ria d'Hont en thousiast. inmiddels is ook in Terneuzen een Vrouwen leerjaar afgesloten. In Axel gaat er in september een van start en in Middelburg en Tholen wordt er nog over gepraat. Of er in Hulst op nieuw met een groep wordt gestart, hangt van de ge meente af. Omdat de pro vincie dit jaar in ieder geval niet meer wil bijpassen, zal de gemeente dan alle kosten op zich moeten nemen. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Bur gemeester A. Kessen van Hóntenisse heeft de gemeen teraad ernstig ontraden om nu al een discussie op touw te zetten over de Wester- schelde Oever Verbinding (WOV). Dit om naar de rest van het land niet de indruk te wekken dat de Zeeuws-Vla mingen het onder elkaar nog lang niet eens zijn. En bo vendien om te vermijden dat ondoordachte uitspraken wellicht tweedracht zouden kunnen zaaien tussen de ge meenten. Wie er wel een flinke boom over wilde opzetten, was CDA'er B. Pauwels. Hij vroeg om de kwestie rond de oeververbinding voor een volgende vergadering op de agenda te zetten. Hij kreeg bijval van zijn fractiegenoot H. Bruggeman. Die bleek er vanuit te gaan dat het tracé Perkpolder-Kruiningen nu een 'gepasseerd station' is. „Maar", vroeg hij zich af, „dan blijft nog wel de vraag wat er nu met de geplande rondwegen rond Kuitaart en Terhole moet gebeuren. Moeten die projecten dan nog wel doorgaan, hoe zit dat met de voorbereidingen die aan de gang zijn. Daar over moet toch gepraat wor den". Burgemeester Kessen vond de uitspraken van Bruggeman te voorbarig. „Het staat nog nergens vast waar die oeververbinding komt. De constructie die is vermeld in het plan voor Terneuzen kan evengoed hier in Perkpolder worden toegepast. Daarbij is afstand van oever tot oever hier nog het kortst". Wethouder P. Mangnus wees er nog op dat ook de provincie al een waarschu wende vinger heeft opgesto ken met het verzoek aan de gemeenten om niet onder ling te strijden, totdat de oeververbinding is vastge legd bij de kabinetsformatie. „Dat kan wel zijn", meende Pauwels, „maar Oostburg begint al te trekken om de WOV in hun richting te krijgen. En dat zouden wij dan maar over onze kant moeten laten gaan. Wat dat betreft zijn we veel meer mans dan die in Oostburg". Uiteindelijk werd overeen gekomen dat het aan B en W wordt overgelaten om het tij stip te kiezen om de hele zaak in de raad ter sprake te brengen. met bijen achter glas en alle middelen die nodig zijn voor het houden van bijen. In De Cantecleer-hoeve kon men de dieren in hun hokken bekij ken. Voor het muzikale gedeelte was er een groot draaiorgel, dat aan de lopende band vro lijke muziek ten gehore bracht. Van een onzer verslaggeefsters OUDENBOSCH - Zeven auto bezitters uit de Oudenbossche wijk Velletri zijn afgelopen dagen de dupe geworden van een verzamelaar van autop laatjes met daarop de merk naam van de auto. De Oudenbossche politie spreekt van een verzamelaar. Van onze correspondente HULST - De kleutergroepen van de basisschool 'De Nobelhorst' in Hulst vierden gisteren een vrolijk zomerfeest. Deze festiviteit is een jaarlijks terugkerende aktiviteit voor de vier- tot zesjari gen. De oudere groepen gaan meestal op schoolreis en de kleu ters zetten een zomerfeest op. Deze keer stond de aktiviteit in het teken van het circus. De kleintjes kwamen verkleed als clown, acrobaat of trapezemeisje naar school en werkten daar een aantal spelletjes af. Zo gooiden de jeugdige 'artiesten' ballen door hoepels, probeerden clowns koppen om te werpen en werden bovendien keurig geschminkt. Er waren ook heel wat versnaperingen. Men hapte om het snelst naar de aan touwtjes bengelende stukken koek en spoel den die dan weer met kleurige limonade door. De vier groepen genoten van het festijn dat door de leidsters met behulp van vele moeders was georganiseerd. Het zomer feest werd besloten met een zak frites. Van onze tennismedewerker GOES - Roosendaler Ton van Rijthoven speelt deze week in Goes zijn laatste B-toernooi. Met de Eindhovense club ELTV promoveerde hij van de hoofdklasse naar de eredivisie en wordt dan ook op de A 2- lijst geplaatst. In het TSI-toernooi zal hij dan ook vanzelfsprekend de eerste plaats voor zich opeisen in de B-categorie met Middel burger Remco Maandag wel licht als mogelijke tegenstan der in de finale. Ook BTCI- speler Wijnand Nuijts meldde zich ter elfder ure te Goes, ter wij 1 Jaap Moerland, Fons van Zundert, Bart van der Feen en Ad Breure eveneens deze week van start zullen gaan in deze categorie. „Bij de dames wordt het huilen met de pet", aldus typeerde wedstrijdleider Fons van Zundert het terug trekken van Annemarie Verr- ijzer, Emerance van Wingen en Angela Latuheru uit het toernooi. Lisette Petit, Marion Me- wiss en Chantal van Schelven moeten aldus uitmaken wie van hen de B-titel zal opeisen. In de C 1-categorie bij de he ren gaat het er overigens spannend aan toe. Jos Ver- schuure, die een dag eerder Jan Goense uitschakelde moest gisteren Stefan Haver- mans bekampen. Verschuure won weliswaar een set, maar Havermans pakte vervolgens de tie-break in de tweede set, waarna Verschuure uiteinde lijk definitief toesloeg (6-4,6-7 6-3). Verschuure krijgt in de halve finale te maken met de winnaar van de partij tusser Paul Richard Hellemans er. Marcel Wolfert. Manfred de Kok plaatste zich in de kwart finales via een zege op Roel Schuringa met 6-3, 6-2, terwij J Arthur-Jan Roose een moei zame overwinning behaalde op Eric Eversdijk (4-6, 6-3, 6- 1). In de poule bij de dames C1 versloeg Chantal van Schel ven met 6-0, 6-2 Jenny Kuijs terwijl bij de dames C 2 Ingric de Vries goed uit de ver. kwam tegen Els Ars nadat zi. in de derde set tegen een 2-5- achterstand had aangekeket (7-6,6-4,7-6). Van onze tennismedewerker HULST - Zowel in de C- als in de D-categorie ble ven de favorieten overeind in bet tennistoernooi van Hulster Ambacht. Jeroen Verstraeten en Jean-Loup Deltour, respectievelijk een vierde en zevende plaats bezettend op het schema bereikten als eer sten de kwart finales. Verstraeten plaatste zich door Henk Jansen te verslaan met 6-2, 6-2, nadat Jansen daarvoor had gewonnen van Harold de Puijsseleir (6-3,6-4). Deltour liet zich vervolgens niet verrassen door William Asselman (6-3, 6-2). In de ronde daarvoor had Asselman overigens de nodige moeite ge had met Frits Lij baart (7-5, 6- 4). Overigens is op dit schema de eerste ronde volledig afge werkt. Onno van Quekel- berghe speelde zich een ronde verder ten koste van Peter Kouwijzer (6-3, 6-0), terwijl het duel tussen Reggie Lam bert en Guido Tolhoek, met als inzet Ronald van Remortel als komende tegenstander een driesetter opleverde. Lambert won uiteindelijk met 6-3, 4-6, 6-2. Evert van Kampen plaat ste zich in de tweede ronde te genover clubgenoot Gij on As selman door met 6-1, 6-4 te winnen van Bennie de Boij. De derde geplaatste Jan-Willem Bartz kwam nog niet in actie. Wel is bekend dat Bernd van Quekelberghe zijn volgende tegenstander wordt. Hij ma- noevreerde moeizaam langs de geroutineerde Peter van Veld hoven (7-6, 3-6, 6-2). In de D- categorie plaatste ook Eddie Dobbeleir zich vor de derde ronde, zij het niet zonder moeite. Mark de Brouwer, die daarvoor Chris Jongelie het verder spelen had belet, maakte het de tweede ge plaatste Dobbeleir bijzonder lastig, maar de routine wee Dobbeleir uiteindelijk al winnaar aan (7-5, 7-5). Ed ward Bleijenberg deed vervol gens ook wat men van ee: derde geplaatste mag ver wachten. Met 6-4, 6-0 sneu velde Ton Willaert, terwi. Reggie Bun met 6-4, 6-2 d baas bleef over Manfred Löch ter. Enkele uitslagen: Heren enkel D: Cor De ij-Hans de Lel ter 6-0,6-1, Marc Arens-Alfred Koen 3- 6-4, 6-4, Reggie van de Berg-Eugene c Maagt 6-2,4-6,6-2, Lucas van de Voorde Guido Verstraeten 7-5, 3-6, 6-3, Rolar Renique-Eric Heijndrickx 6-4,6-2. Dames enkel D: Tiny Adriaansem Netty Deij 6-0, 6-0, Tiny Wentzler, Jo. Wil king 6-0, 6-1, Annemarie Begijn-At toinette de Bruijn 6-1, 3-6, 6-4, Diai Steel-Gerrie Leermakers 6-4,4-6,6-4. Heren enkel E: Jan Klaassen-René c Maagt 6-2,6-1, Willy Gijzel-Ronald de i Ruelïe 6-3,6-3, Dona Nanna-Leo Kool 6 2,6-1. Van een onzer verslaggevers CLINGE - In Clinge staat zon dag het beeld van 'Sloebe weer in het middelpunt van belangstelling. Om 12.00 uur vindt er bij ht beeld een kranslegging plaat en brengt de boerenkapel va Clinge een serenade. Dat gc beurt in het bijzijn van de m; ker van van 'Sloeber' paste Omer Geilleit uit Breskens. De hongerige magen kur nen daarna worden gevul met een speciale Sloebermaa tijd in café De Landbouw. E jeugd tot 12 jaar wordt o» 14.30 uur verwacht voor hi mastklimmen en een ha uurtje later begint in café I Landbouw een gaaibolwec strijd. Vanaf 17.00 uur ka daar ook gedanst worden c muziek van DJ Pedro. Maai dag krijgt het Sloeberfeest et vervolg met om 20.00 uur et vleesprijskaarting, waarb 500 gulden gewaarborg wordt.

de Stem | 1986 | | pagina 15