s. fARRYD VERSLIKT ZICH IN AMERIKAAN EDWARDS Basketbalspeler Len Bias dood na snuiven cocaine Sterke bezetting koers Hoofdplaat Gerard Bras pakt titel Trimevenement's-Heerenhoek Zola Budd niet welkom in Oslo De Ridder is goed op dreef Toernooi Casino in Oostburg A6d DONDERDAG 26 JUN11986 DF, FUTVM^ncyit genbelasting en zijn ook dat levert u een dan eens aan de ee ten goede. NISSAN HINDERWET WIMBLEDON Rentree van Goelko in schaakwereld Wereldrecord vrije slag Matt Biondi Overwinning Wim de Waal Triathlon Terneuzen afgelast Jeugdatleten Zeeland tegen WBAC Succes voor Van Dorssen Sinte Pierloop in Nieuwvliet Halve marathon Golijnsplaat Yermeule tweede T14 PAGINA SPORT 3 halogeen koplampen ubbeltónige claxon Itersweg 1, tel. 01170-2679. shofweg 15, tel. 01150-12612. ter en wethouders van Hulst maken, ikel 24, tweede lid, onder c, van de ne bepalingen milieuhygiëne, bekend, rnemens zijn onder voorschriften ter of beperking van gevaar, schade ol en de inrichting, vergunning te verle- Ige de Hinderwet aan: Muggenhoek 11 te Kieldrecht, tot het van een akkerbouwbedrijf, opslag en an landbouwprodukten en een vee- annex mestopslag op het perceel ong. te Nieuw Namen; lix, Gentsevaart 5 te Kapellebrug, tot thten van een inrichting bestemd tot het van voedings- en genotmiddelen in vetten (frituur) op het perceel Sportlaan luist; op de bij de aanvragen behorende he ader is aangegeven. D-beschikkingen, alsmede de aanvra- !ere ter zake zijnde stukken, liggen met heden gedurende twee weken op de ecretarie, afdeling algemene zaken, ;t 21 te Hulst, ter inzage, elke werkdag tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 Ie op 28 juni en 5 juli 1986 van 09.00 Jr op het Groepsbureau der Rijkspolitie Ier Maelstedeweg 52 te Hulst; na deze bezwarentermijn tot het einde lijn waarbinnen beroep kan worden in- en de beschikking op de aanvraag, op itesecretarie, elke werkdag van 08.00 ur en van 13.00 tot 17.00 uur. ger, alsmede degenen, die bezwaren jebracht naar aanleiding van de aan- en ieder, die aantoont, dat hij daartoe ijs niet in staat is geweest, kunnen ge- ee weken na heden bij het gemeente- motiveerde schriftelijke bezwaren in- et betrekking tot de ontwerp-beschik- e een bezwaarschrift indient, kan ver- persoonlijke gegevens niet bekend te ini 1986. B. W. voornoemd de burgemeester, mr. F.A.W. Jacobs de wnd. secretaris, G.A.F. d'Hondt Makkie voor Marcella Mesker LONDEN - Er zijn van die dagen dat alles wat er fout kan gaan, ook goed fout gaat, er zijn van die dagen dat er eigenlijk niets gebeurt dat de moeite van het vermelden waard is. De duizenden die gisteren weer in een keurige rij van een kilometer of drie voor de poorten van Wim bledon stonden, hadden zich die moeite kunnen be sparen, want zij troffen typisch een dagje uit de laat ste categorie. Was het een dag eerder bij het vallen van de avond nog een gekkenhuis bij de nakende uitschakeling van Jimmy Connors, gisteren deden zich eigenlijk nauwelijks verras singen voor. De enige uitglijder kwam op naam van Anders Jarryd, die vorig jaar nog tot de halve fi nale en Boris Becker reikte, maar die zich gisteren in de tweede ronde lelijk verslikte in de Afrikaner Eddie Ed wards. Jarryd won de eerste set op zijn sloffen, om vervol gens het spoor enigszins bijs ter te raken: 3-6, 6-4, 7-6 (7-2) en 6-2. Eindelijk eens een beetje mazzel voor Edwards derhal ve, die op gras best aardig uit de voeten kan, maar die tot dit jaar op Wimbledon steevast de pech had dat hij al in de eerste ronde tegen een van de jokers van het toernooi lootte. In de drie voorgaande jaren bij voorbeeld verloor hij in de eerste dagen van Connors, McEnroe en Noah.'In decem ber won hij in Adelaide zijn eerste toernooi, op dit moment staat hij op de 96e plaats van de wereldranglijst. Misschien hoort u de komende dagen nog meer van hem, want als zijn kwart van het schema een beefje volgens de prognoses verloopt heeft hij nog wel een kansje om Tim Mayotte in de vierde ronde tegen het lijf te lopen Marcella Mesker, die giste ren pas voor de eerste keer in actie hoefde te komen, trof het met haar tegenstandster, de Chileense Laura Gildemeister, een jonger zusje van de voor malige gravel-specialist Hans. Gravel is ook het spul waarop Laura wel eens een potje wil winnen, maar, gezien de ma nier waarop ze zich gisteren op het gras van baan zeven bewoog, mag betwijfeld wor den of ze ooit eerder een voet op een gazon gezet had. Mesker verkeerde boven dien in de vorm van haar le ven, dus de 6-3, 6-1 cijfers stonden al binnen een uurtje op het scorebord. „Het ging de laatste dagen bij de training al zo goed", al dus de Haagse, „dat is er eigenlijk een beetje zenuw achtig van werd". Houden zo, want de namen in het kwart van het schema van Mesker hoeven vooralsnog geen reden tot ongerustheid te geven. Shriver verdween dinsdag al door toedoen van Betsy Nagel- sen, van de als dertiende ge plaatste Barbara Potter valt over twee ronden nog het meeste gevaar te verwachten. Als Mesker de goede vorm tenminste weet te bewaren tot haar volgende partijtje, tegen de Amerikaanse Lori McNeill. Michael Pernfors, die. op het moment dat hij ruim veertien dagen geleden in Parijs de fi nale van Ivan Lendl verloor, ooit, om precies te zijn, tien minuten op gras had geten nist, heeft op Wimbledon in middels een geslaagd debuut achter de rug.. Hij verloor de eerste set van de Amerikaan Mike Depalmer, maar paste zich vervolgens verrassend snel aan de gewijzigde om standigheden aan (2-6, 6-4,6-4, 7-5). „Heerlijk spul", zo ver klaarde Pernfors na afloop opgewekt, „ik heb er de afge lopen week vijftien tot twintig uur op getraind en het bevalt me opperbest. Mijn service is er wel geschikt voor, want de ballen slippen lekker door, dat is meegenomen. Van volleyen Eddy Edwards in actie tegen Anders Jarryd. weet ik nog niet veel, dat heb ik nog niet kunnen uitprobe ren, want ik ben maar drie of vier keer aan het net geweest in de hele wedstrijd, want zo lang het goed gaat aan de ba seline, blijf ik lekker daar". de nadelen van bekend zijn aan den lijve mogen ondervin den. „Mijn leven is definitief veranderd na Parijs", vertelde hij gisteren, „ik kan niet meer op straat lopen zonder dat er allerlei mensen aan me begin- Pernfors heeft intussen ook nen te trekken en om handte keningen beginnen te zeuren. Tot een bepaalde hoogte vind je dat leuk, en dan niet meer, maar ik zal er mee moeten le ren leven". Wie nooit heeft leren leven met de publieke heisa rond zijn persoontje is John McEn roe, nu al weer een half jaar in vrijwillige verbanning. Wees gerust, want er zijn tekenen die er op wijzen daat de man met het mooiste tennisspel dat er bestaat binnenkort zijn rentree weer zal maken. De stupide plannen van de Internationale Tennisfedera- tie ten aanzien van de doping controle hebben intussen een hoop Engels stof doen opwaai en. De Narcoticabrigade van Scotland Yard heeft zich er zo waar mee bemoeid omdat men op de burelen van die organi satie van mening is dat het geen pas geeft, en volgens de Engelse wet zelfs wel een strafbaar zou kunnen zijn, om eerst een controleapparaat in het leven te roepen om vervol gens de resultaten daarvan geheim te houden. En een van die Engelse oer conservatieve politici, in dit geval ene Sir Humprey At kins, is gisteren ook in de gor dijnen geklommen via een in gezonden brief in de achtens waardige Times. „Een zeer slecht voorbeeld voor de En gelse jeugd, die de tennisspe lers als idolen ziet", aldus At kins, „en een schande dat de All England Club zich achter de plannen van de MIPTC ge schaard heeft". Uitslagen: Heren enkelspel, eerste ron de: Michael Westphal (WD1) - Flrin Se- garceanu (Roe) 7-5,6-4,6-7,7-6; Mike Leach (VSt) - Ricki Osterthun (WD1) 6- 3,7-6,7-6; Brad Gilbert (VSt) - Mark Woodforde (Aus) 6-3,6-4,6-4; Mark Kratzmann (Aus) - Nduka Ozidor (Nig) 4-6,6-3,7-6,4-6,8-6; Mikael Pernfors (Zwe) - Mike Depalmer (VSt) 2-6,6-4,6-4,7-5; Paul McNamee (Aus) - Paul Chamberlin (VSt) 6-3,6-4,7-6. Heren enkelspel, tweede ronde: Eddie Edwards (ZAf) - Anders Jarryd (Zwe) 3- 6,6-4,7-6,6-2; Amos Mansdorf (Isr) - Peter Lundgren (Zwe) 7-6,6-2,6-2; Matt Anger (VSt) - Nick Fullwood (GBr) 6-2,6-4,6-2. Dames enkelspel, eerste ronde: Manuela Malejeva (Bul) - Kate Gompert (VSt) 6-2 1-0, Gompert trekt zich terug; Wendy White (VSt) - Elna Reinach (ZAf) 6-4,6-1; Patty Fendick (VSt) - Beth Herr (VSt) 6- 3,6-1; Eli se Bur gin (VSt)-Svetlana Park- homenko (Sov) 6-0,6-2; Alycia Moulton (VSt)-Katerina Skronska-Bohm (TSj) 7- 6,6-4; Jennifer Mundel (ZAf) - Molly van Nostrand (VSt) 6-3,6-2; Raffaella Reggi (Ita) - Carina Karlsson (Zwe) 5-7,6-0,6-1; Elizabeth Smylie (Aus) - Dinky van Rensburg (ZAf) 6-3,6-2; Claudia Kohde- Kilsch (WD1) - Etsuko Inoue (Jap) 0-6,6- 1, 6-2; Elizabeth Minter (Aus) - Dianne Farrell (VSt) 6-1,3-6,6-1; Dianne Bale- strat (Aus) - Yvonne Vermaak (ZAf) 6- 4,6-3; Candy Reynolds (VSt) - Niurka So- dupe (VSt) 6-3,6-4; Bettina Bunge (WD1) - Gigi Fernandez (Porto Rico) 4-6,6-4,6-2; Gabriela Sabatini (Arg) - Christiane Jo- lissant (Zwi) 6-2,1-6,6-4; Helen Kelesi (Can) - Anne Smith (VSt) 4-6,6-3,6-3; Ca therine Suire (Fra) - Pat Medrado (Bra) 6-3,3-6,6-4; Mary Lou Piatek (VSt) - Penny Barg (VSt) 6-0,6-1; Katerina Ma- leeva (Bul) - Mercedes Paz (Arg) 6-3,6-2; Zina Garrison (VSt) - Beverly Bowles (VSt) 6-1,6-4; Robin White (VSt) - Kim Sands (VSt) 6-3,6-4; Jo Durie (GBr) - Re- gina Marsikova (TSj) 6-1,1-6,8-6; Lori McNeil (VSt) - Rebecca Bryant (Aus) 6- 4,6-3; Rosalyn Fair bank (ZAf) - Peanut Louie Harper (VSt) 6-4,6-2; Anna Maria Fernandez (VSt) - Sandra Cecchini (Ita) 6-1,6-2; Anne Hobbs (GBr) - Belinda Borneo (GBr) 6-0,2-6,6-4; Marcella Mes ker (Ned) - Laura Gildemeister (Per) 6- 3,6-1. MARSEILLE - Voor de eerste teer na zijn vertrek uit de Sovjetunie, neemt de vroegere Kussische schaakkampioen Boris Goelko deel aan een schaaktoernooi. Na een strijd van meer dan zeven jaar en verscheidene hongerstakingen om de auto riteiten te dwingen hem een uitreisvisum te verschaffen, mocht de van joodse afkomst zijnde Goelko eind mei met zijn vrouw eindelijk de Sov jet-Unie verlaten. De 38-jarige wiskundige vertrok naar Is rael dat hem al tijdens zijn verblijf in de Sovjetunie de Is raëlische nationaliteit ver schafte. Bij het toernooi in Marseille, dat van 5 tot en met 13 juli wordt gehouden, verdedigt Goelko dan ook voor de eerste keer de kleuren van zijn nieuwe vaderland. In de Zuid- franse stad speelt Goelko on dermeer tegen de Tsjechoslo- waakse grootmeester Jan Smejkal, de Hongaar Jozsel Pinter en de Joegoslaven Bo- rislav Ivkov en Slavoljub Marjanovic. ORLANDO (Reuter) - De Amerikaan Matt Biondi heeft in Orlando het wereldrecord op de 100 meter vrije slag ver beterd. Bij de Amerikaanse selectiewedstrijden voor de wereldtitelstrijd had Biondi voor het sprintnummer 48,74 1 seconden nodig. De beste tijd op deze afstand was al in handen van de Ame rikaan. Op 6 augustus 1985 was hij bij wedstrijden in Mis sion Viejo 21/100e van een se conde langzamer geweest. BALTIMORE (RTR) - De Amerikaanse basketballer Len Bias, die vorige week plotseling overleed, is gestor ven aan een acute hartstil stand na het snuiven van co caine. Dat heeft de sectie deze week naar voren gebracht. De 2.03 meter lange 22-ja- rige sterspeler van het univer siteitsteam van Maryland, stierf vorige week donderdag in zijn slaapkamer, vlak na het gebruiken van cocaine, verklaarde anatoom patholoog John Smialek op een perscon ferentie. Volgens de arts verkeerde Bias verder in een uitstekende conditie. De cocaine, genomen na een hele nacht feesten met vrienden en ploeggenoten, veroorzaakte echter een sto ring in de hersenen die weer de hartstilstand tot gevolg had. De anatoom patholoog had bij de sectie niet kunnen vaststellen hoe groot de hoe veelheid cocaine was geweest die Bias moet hebben ge bruikt. „Maar het was in ieder geval geen overdosis. De con centratie die in zijn lichaam was te traceren, had misschien niet deze gevolgen gehad bij iemand anders. Maar aan de andere kant er zijn ook men sen gestorven die een kleinere hoeveelheid tot zich hebben genomen". Eerder op de dag had Offi cier van Justitie Arthur Mars hall bevestigd dat de politie cocaine in Bias' auto en in een blikje, verborgen zat achter zijn l?ed, had gevonden. „Als er een boodschap uit deze ge schiedenis mag worden ge trokken is het wel deze: als co caine iemand als Len Bias kan doden, dan moeten mensen daar maar aan denken als ze weer eens van dat spul snui ven. Op verzoek van Marshall start volgende week een ge rechtelijk onderzoek naar de oorzaak en achtergronden van de dood van Bias. De Officier hoopt op die manier achter de naam te komen van de leve rancier van de cocaine aan Bias. „En die zal zeker worden aangeklaagd". OSLO (SID) - Zola Budd, de uit Zuid Afrika stammende en sedert 1984 voor Groot-Brit- tannië startende wereldkam pioene veldloop, zal zaterdag 5 juli niet kunnen deelnemen aan de wedstrijden voor het Grand Prix-circuit in Oslo. Een woordvoerder van deze organisatie heeft gisteren in de Noorse hoofdstad bekend gemaakt, dat de 20-jarige we reldrecordhoudster op de 5.000 meter niet zal worden uitge nodigd. De organisatoren zijn bevreesd dat de komst van Zola Budd aanleiding zou worden voor politieke demon straties. Van onze sportmedewerker HOOFDPLAAT - De 54e editie van de ronde van Hoofdplaat voor amateurs die zondag 29 Juni wordt verreden kent een uitstekende bezetting. Met 52 tenners op het programma rad mogen Frans Sutin en ziJn mannen bepaald niet kla- 8on, temeer omdat er vol doende kwaliteit zit in het "nnersveld. Met Matti de Baat, Rob Bij- vank, John de Crom, Karei van Goethem, de gebroeders Peter en Nico van de Klundert, Louis de Koning - lid van de Nationale selectie van Bos- samp - Werner Wieme, Ab verplanke en Antoine Goense, Kan er een aantrekkelijke Koers in het vooruitzicht ge steld worden. Daarnaast aar dig wat streekfavorieten met teannen als Freddy de Muynck, die het voortreffelijk doet, Guus Barhorst, Frank vommers, Conno van de San- de, Ronnie Hamelink, Cyriel Hoefnagels, Werner Dhondt, Hans Moens, Peter van Acker, Theo de Krijger, Mare de Smit, Frans van Waterschoot, Wim Wolfert, Paul Hiel en Peter van 't Westeinde. Jongens die bepaald niet ge doemd zijn een figurantenrol te vervullen. Zeker niet op het fraaie vijf kilometer lange parkoers, dat twintig keer moet worden afgelegd. Hon derd kilometer, die als de wind- zijn partijtje meeblaast in de kuiten gaan zitten. Start en fi nish zijn evenals de voor gaande edities aan de Oostlan- geweg, waarna men met een lus de polder induikt. Het startschot zal om half drie worden gegeven, met naar alle waarschijnlijkheid op het al lerlaatste moment nog de Bel gische klepper Danny Lippens in het gezelschap, want de man uit Bentille heeft de Zeeuws-Vlaamse koerssmaak goed te pakken dit seizoen. Rob Bijvank, één van de kanshebbers in de amateurkoers te Hoofdplaat. - foto de stem/ben steffen Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Adri de Ridder en Rinus Scheele, de nostalgi sche motorracers uit Terneuzen en Sluiskil, hebben met succes hun viertacten weer eens op de Belgische circuits laten ronken. In het plaatsje Andenne stuurde Adri de Ridder zijn Triton in alle drie de wedstrij den naar de overwinning. Een prestatie waarmee hij zelfs de aandacht van het Luxem burgse televisiestation RTL wekte. Rinus Scheele kreeg in een van de reeksen met koppe lingsproblemen te kampen en werd in die manche vijfde. In beide andere reeksen kwam hij als derde over de streep. In Moeskroen werd De Rid der geplaagd door mechani sche problemen. Terwijl De Ridder in leidende positie lag in de voorlaatste ronden, ver oorzaakte een ontstekingsde fect een gat in de zuiger. Met een nam de Belg Van Buylaere de leiding over en op tweehon derd meter voor de finish kwam ook zijn maat Rinus Scheele voorbij, waarna de tweede zuiger eraan ging en De Ridder op tien meter voor de finishlijn tot stilstand kwam. Van onze sportmedewerker AXEL - Wim de Waal heeft zijn overwinning bij de ama teurs op zak. In het Belgische Bassevelde was hij samen met de Belg De Buck aan de haal gegaan en in de eindsprint had De Waal geen moeite met zijn tegenstrever. In Bassevelde kwamen 36 amateurs aan de start. Peter Mol werd vierde en Han Ha- rinck klasseerde zich als ze vende. Wilfried de Krijger legde beslag op de tiende plaats. Van onze atletiekmedewerker GOES - Gerard Bras is de nieuwe lange afstandskam pioen van het Goese AV'56. Hij pakte de titel in Wilhelmina- dorp, door in de laatste kilo meter zijn compagnon Leo de Leeuw los te lopen. Jaap Oele eindigde als derde. Voor dié twintig kilometer kwamen maar liefst 36 deelne mers aan de start met als kampioen bij de veteranen Koos Oggel. Adri Verstelle werd clubkampioen bij de ve teranen II en bij de dames ging de titel naar Tony Dijk stra en Monique Decorte (ve terane). Naast de 20 kilometer werd er ook gestreden om de club- titel op de 10 kilometer. Hier werd triatleet Jan Louisse de nieuwe kampioen bij de senio ren. Krijn Goossen was de sterkste bij de veteranen en bij de dames passeerden Mia Eversdijk en Susan de Wilde gelijktijdig de streep. Uitslagen: heren 20 km: 1. Ge rard Bras 1.10.25, 2. Leo de Leeuw 1.10.30, 3. Jaap Oele 1.11.43, 4. René Zweedijk 1.12.52, 5. Akronius Kra mer 1.12.53. Veteranen 1: 1. Koos Oggel 1.20.44. Veteranen 0:1. Adri Verstelle 1.26.48. Dames-vetera nen: 1. Monique Decorte 1.28.38. Dames: 1. Tony Dijkstra 1.31.56. Heren 10 km: 1. Jan Louisse 37.50, 2. Gerrit Spaans 41.58. Veteranen: 1. Krijn Goossen 40.41. Dames: 1. ex aequo Mia Eversdijk en Susan de Wilde 49.10. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De triathlon die voor zaterdag 28 juni in Terneuzen op het programma stond is afgelast. Dit in ver band met het feit dat de orga nisatie niet rond te krijgen was. Van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK - In het komende week einde staat er een groot wielerevenement voor trimmers op het programma. In 's-Hee- renhoek wordt dan de '24 uur van Borsele' verreden, waarvoor 16 ploegen van vijf man staan ingeschreven. Geen enkele deelnemer mag in het bezit zijn van een KNWU-licentie is het voorschrift van de organiserende stich ting Vitesse in Heinkenszand. Deze stichting koos 's-Heerenhoek voor dit trimgebeuren omdat daar veel café's zijn op en rondom het parkoers. Behalve twaalf prij zen in natura zijn er tien bekers beschikbaar voor de eerste tien ploegen in het eindklasse ment. Naast een aantal gewone ritten in lijn, staan er twee ploegentijdritten op het pro gramma, twee afvalritten en een individuele tijdrit. Vrijdagavond begint men om zeven uur met de voorstelling van de ploegen, waarna twee trimronden worden verreden, een af- valrit en een ploegentijdrit. Vanaf twaalf uur 's nachts volgt een neutralisatie die duurt tot de volgende morgen tien uur. Dan begint de derde trimronde, gevolgd door een indivi duele tijdrit. Van twaalf tot één uur is er weer neutralisatie en om één uur wordt het programma voortgezet met een sprinttoer- nooi. Daarna volgen nog twee trimronden, een ploegentijdrit en een afvalrit. Om zeven uur 's avonds gaat men de eind- balans opmaken, waarna om half negen de prijsuitreiking volgt in café De Kroon. Als favoriete ploeg in deze '24 uur van Borsele' vertrekt de formatie bestaande uit Jan de Bruine, Daan Verhulst, Huib Slabbekoorn, Kees van den Dries en Frans van de Berge. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse atletiekjeugd - CD-junioren en pupillen - treedt zaterdag 28 juni aan tegen de West- Brabantse Atletiek Combina tie (WBAC). Een traditioneel geworden ontmoeting de laat ste jaren met deze keer de ac commodatie van het Steenber- gense Diomedon als plaats van handelen. Met twee bussen, één uit Walcheren en één uit Zeeuwsch-Vlaanderen, ver trekt men naar Brabant. Hul stenaar Hans Dhondt is alge meen ploegleider, Bram Hoo- gesteeger heeft de leiding bij de CD-jongens, Wies de Waal en Jo van waesberghe bij de jongens-pupillen, Elly de Jon gen bij de CD-meisjes en Marjo Vermaire en Dinie Goe- degebuure bij de meisjes-pu pillen. Bas de Vos maakt als afdelingsvertegenwoordiger het gezelschap compleet. De wedstrijden beginnen om 13.00 Van onze sportmedewerker QOSTBURG - De Breskense zaalvoetbalvereniging Casino houdt zaterdag 28 juni een zaalvoetbaltoernooi in de Oostburgse sporthal De Veer- hoek. De deelnemende teams zijn: Kombuis, Mijnders, Ho- lierook, Jopie, Markt 15, Du Commerce, Paepe en Casino. Er wordt gespeeld in twee poules gevolgd door kruisfina les. De aanvang is 12.30 uur en de prijsuitreiking in het Ca sino te Breskens is om 20.00 uur gepland. Van onze sportmedewerker AXEL - Tijdens judowedstrij den in Frankrijk zijn Marion van Dorssen uit Sas van Gent en Robbert de Moor uit Axel goed voor de dag gekomen. Van Dorssen werd in haar ca tegorie eerste en De Moor in zijn groep derde. Dit duo was uitgezonden door het CIOS in Sittard. Bei den kwamen in een team uit dat deelnam aan het interna tionale treffen tussen leerlin gen van sportopleidingen. Van Dorssen, die in haar groep tot 72 kilogram won, werd met haar team eveneens winnaar. Het jongensteam van CIOS- Sittard werd tweede in de to taalstand. Robbert de Moor kwam uit in de groep tot 78 ki logram. Van onze atletiekmedewerker NIEUWVLIET - De West- Zeeuws-Vlaamse atletiekver eniging De Wielingen houdt zaterdag 28 juni de viertiende editie van de Sinte Pierloop. Deze trimloop omvat de af standen 4 en 8 kilometer. De 8 kilometer start om 14.00 uur en de deelnemers aan de loop over 4 kilometer vertrek ken tien minuten later. Er kan worden ingeschreven vanaf 13.00 uur in de kantine van camping 'De Panneschuur' in Nieuwvliet Bad. Voor iedere deelnemer is er een herinne ring en na afloop wordt er nog een aantal prijzen verloot. Voor de basisschool met de meeste deelnemers is er een wisselbokaal beschikbaar. COR VERPLANKE uit Bier vliet boekte een fraaie over winning in een WAOD-koers in het Belgische Kluizen, waar maar liefst 65 renners aan de start kwamen. CARLOS BOERMAN legde beslag op een vijfde plaats. Van onze atletiekmedewerker COLIJNSPLAAT - De voet balvereniging Colijnsplaatse Boys houdt zaterdag 28 juni in samenwerking met de Goese atletiekvereniging AV'56 een halve marathon. De minimum leeftijd voor deelname is zes tien jaar. Naast de halve marathon is er een trimloop over 10 kilo meter, die tegelijk - om 15.30 uur - van start gaat. Hier is geen leeftijdsminimum. Er kan worden ingeschreven vanaf 14.30 uur in de kantine van Colijnsplaatse Boys, waar tevens douche- en kleedac commodatie aanwezig is. ENSCHEDE - John Vermeule eindigde in de halve marathon van Enschede op een knappe tweede plaats. De Middel burgse atleet liet een tijd voor zich noteren van 1 uur, 3 mi nuten en 15 seconden. De zege was voor de Belg Willy van Huylenbroeck in 1.03.05. Karei Lismont werd derde in 1.03.29.

de Stem | 1986 | | pagina 11