oit imt or ij Argentinië kocht wereldtitel in 1978 E JONGEl ARGENTIJNEN KEGELEN BRITTEN UIT WK- TOERNOOI Uli Stein naar huis gestuurd OP TELEVISIE VARIA OP! ISCHUWING! ÜVERKOOP KORTING Robson:4Wij zijn niet echt in de wedstrijd geweest' jSflCÖÖQ AUTO LEASEN OF AUTO HUREN? 1 j|f I =11 ZONDAGSBLAD SUNDAY T ZEGT IN jltatieve sdag 24 juni wij onze grote en herenkleding 'Zo KORTING tiemode met er snel bij want ;rwarmingsinstallatie Watermaatschappij d-West-Nederland Mexicanen slechte verliezers Tele Santana neemt ontslag xe*6<> Passarella naar het ziekenhuis MEXICO-STAD - Twee unieke acties van Diego Maradona hebben Argentinië een plaats in de halve finales bij de strijd om de wereld beker voetbal gebracht. Moskou gesloten tijdens Goothv i 11 -spelen DOELMAN BELEDIGEND Poule-indeling EK volleybal GINNEKHNWEG 21 BREDA 076-222488 DE STEM^ge^ MAANDAG 23 JUN11986 T11 "Ooit" is hetgraj verenigingsblad! van de FacultatjJ 'n Tijdschrift ovj onderwerpen a "Hoe vertel je e ['Zelfdoding onder scholieren d door een kind", "De dood ijvend een proefnummer bij: ^0331, Hr. Ph. Nagtegeller. Warijnissen, tel. 01612-6226. jjr een betrouwbare el. 01148-1243 - Kloosterzande IS in uw rijs, s met olie >42 iwroom bv ater- tot \1Vv LONDEN (AFP) - Het En gelse zondagsblad Sunday Times beschuldigt Argenti nië ervan de wereldtitel voetbal 1978 in eigen land te hebben gekocht. Bovendien zouden enkele Argentijnse spelers destijds doping heb ben gebruikt. Volgens de Sunday Times, die zich beroept op uitlatin gen van een vroegere Ar gentijnse voetbalfunctiona ris en twee voetbal-autori teiten, die anoniem wensen te blijven, heeft de militaire junta, die destijds in Argen tinië aan de macht was, 50 miljoen dollar (destijds 150 miljoen gulden) uitgegeven voor het bereiken van de fi nale. Een deel daarvan zou zijn besteed aan het omkopen van Peru, waarvan met een verschil van minimaal vier doelpunten gewonnen moest worden om door te gaan naar de eindstrijd. De Ar gentijnen wonnen deze ont moeting met 6-0. Volgens de bronnen van het weekblad zou de zaak zijn geregeld door de Argen tijnse admiraal Carlos La- coste, die destijds vice-voor zitter was van de internatio nale voetbalfederatie (FIFA) en drie 'hoge officials' van Peru. De betaling zou onder meer hebben bestaan uit de verscheping van 35.000 ton fruit naar de Peruaanse ha ven El Callao en het deblok keren van 50 miljoen dollar door de centrale Argentijnse bank. De Sunday Times meent te weten dat destijds enkele Argentijnse voetballers de dopingcontrole omzeilden, nadat ze een flinke dosis amfetamine hadden geslikt. Eén van de Argentijnse ver zorgers, Ocampo genaamd, zou voor de vervangende urine hebben gezorgd. De Argentijnse teamarts Dr. Ruben Oliva zou hebben bevestigd dat hij na de 'mundial' heeft geprobeerd enkele Argentijnse spelers van het gebruik van doping af te brengen. Eén van die spelers zou Leopoldo Luque zijn geweest. Fokkerstraat 8, 4462 ET van Sas van Gent h werkzaamheden aan bestaat de kans dat vanaf I ii na 17.00 uur en op donder- 6 de gehele dag de druk van net in Sas van Gent lager zal lijk en er kans is op bruin wa- op het wasgoed kan achterla- Ij daarom in die periode voor- [ïet het wassen van kleding en| geval van bruin water het te I t tot het weer helder is. kunt u terecht op het distrikts-l euzen, telefoon 01150-13645. j/atermaatschappij É/est-Nederland (WMZ) poter Uur janome speciale verslaggevers IjlONTERREY - Dat Zuida- gerikaanse voetbalsupporters temperamentvol zijn, bewezen de Mexicaanse voet- i weer eens na de uit- I schakeling van hun nationale elftal tegen West-Duitsland. Nadat er in het stadion van Monterrey al enkele vechtpar tijen tussen beide supporters- groepen waren uitgebroken, achtervolgde een grote groep Mexicanen na afloop de Duit sers naar hun hotel. Daar aangekomen bleek dat je politie het hotel al uit voor zorg had vergrendeld. Toch slaagden de Mexicaanse 'sup porters' erin deuren en ramen van het hotel in te slaan. De hotelgasten konden slechts met behulp van het aanwezige meubilair de woe dende massa op afstand hou den. Pas na tussenkomst van een extra politie-eenheid kon- de vechtende supporters I uit elkaar worden gehaald. De Mexicaanse politie arresteerde zeventien Duitse vechtersba ai. Hoeveel Mexicanen vast werden genomen, maakte de politie niet bekend. Van onze speciale verslaggevers I GUADALAJARA - Binnen een uur na de dramatische uitschakeling van Brazilië in z strijd om de wereldtitel voetbal door Frankrijk diende I de Braziliaanse coach Tele Santana zijn ontslag in. Tijdens de persconferentie ia afloop van de kwartfinale wedstrijd in Guadalajara zei de 53-jarige trainer: „Dit was mijn laatste wedstrijd als trai ner". Santana, die pas in februari als trainer van de Braziliaanse was teruggekeerd, is niet van plan ooit nog eens als voetbaltrainer te gaan wer ken. „Ik blijf in Brazilië", al dus Santana, die daarmee ge ruchten ontzenuwde, die wil len dat hij naar Saoedi-Arabië lerugkeert, waar hij als trai ner heeft gewerkt. In 1982 was Santana ook Irainer van het Braziliaanse elftal, dat in Spanje bij de strijd om de wereldtitel in de tweede ronde werd uitgescha- Advcrteirn opent deuren, makelaar.}} Inlichtingen De Stem, 076-236911 fan ome speciale verslaggevers MEXICO STAD - Daniel Pas- sarella zal in het toernooi om net wereldkampioenschap ["etbal in Mexico niet meer 'jsnen spelen. De verdediger, "te in 1978 aanvoerder was fan het Argentijnse team, dat 10 eigen land wereldkampioen #'erd, is met een aandoening aan de dikke darm in een zie kenhuis in Mexico Stad opge- Passarella, die in Mexico derde toernooi om het we- eldkampioenschap speelt, is e laatste weken door pech j-htervolgd. Hij miste de eer- te twee wedstrijden van Ar- Kntinië wegens maagklach- n Toen hij daarvan hersteld .as. liep hij tijdens de trai- ng een blessure aan een been A waardoor hij opnieuw i, wedstrijden niet inzet bar was. ..^smarts Madero vertelde Mexico Stad dat Passarella je kii0 lichaamsgewicht had doren, nadat hij last van 2n "anag had gekregen. Dat Wichtsverlies bleef zich ook a din aanvankelijke herstel petzetten. Zaterdag moest [«ssarella met hevige pijnen t 6611 ziekenhuis worden op- nomen. Daar werd de aan- v J"në aan de dikke darm Maradona vernedert Engeland Van onze speciale verslaggevers De middenvelder scoorde voor zijn land beide doel punten tegen Engeland, dat alleen via Gary Lineker iets kon terugdoen. Het tweede doelpunt van Argentinië is in de maak, v.l.n.r. Terry Butcher, Diego Maradona en doelman Peter Shilton. - foto ap De treffers van Maradona mogen beiden tot de meer ge denkwaardige momenten van het toernooi worden gerekend. Bij de eerste actie had de Ar gentijn nog de hulp nodig van de Tunesische scheidsrechter Bennaceur. Na een slechte te rugspeelbal van de centrale verdediger Fenwick, ging Ma radona een duel aan met de Engelse doelman Shilton. De Argentijn sprong hoog, maar niet genoeg om de Engelsman te verslaan. Maradona ge bruikte daarom niet alleen zijn voetbalintellect maar ook zijn linkerhand. De paar cen timeters die hij daarmee in lengte won, waren genoeg om de bal net voor Shilton in het doel te tikken. Voor alle En gelsen en voor velen op de tri bunes, was de handbal-actie van Maradona duidelijk, voor Bennaceur niet. Ondanks felle protesten van de Engelsen keurde de Afrikaanse arbiter het doelpunt goed. De Tunesiër zou het wellicht heel moelij k hebben gekregen als die treffer beslissend was geweest voor de uitslag. Hij werd echter, in zekere zin, ge red door Maradona. Bij diens tweede doelpunt liet de Ar gentijn zich van zijn beste kant zien. Als geen ander blijkt hij tijdens dit toernooi in staat aanslagen op zijn lede maten te ontwijken. Na een van de vele mislukte aanvalspogingen van de En gelsen, pikte de Argentijn de bal op het middenveld op. Als eerste moest Peter Reid er aan geloven, De speler van Ever- ton kwam, zag en werd voor joker gezet. Terry Butcher werd het tweede slachtoffer van Maradona, Fenwick het derde. De Argentijn liep de Engelsen voorbij alsof ze er niet stonden. Butcher volgde de middenvelder nog wel in het strafschopgebied maar wist dat als hij maar een vin ger zou uitsteken, Maradona als een stervende zwaan zou neergaan. Gelukkig voor het voetbal greep de Engelse ver dediger niet in, een trap van elf meter was een onjuiste af sluiting geweest van de formi dabele actie van Maradona. Zijn laatste schijnbeweging met het lichaam had de Ar gentijn bewaard voor Shilton. De Engelse doelman reageerde te snel en was kansloos. De wedstrijd leek daarmee beslist. De Engelsen speelden de eerste helft en het begin van de tweede net als bij de poule-wedstrijden: angstig, van achteruit en zonder enig initiatief. De angst voor Diego Maradona zat bij de Europea nen blijkbaar zeer diep. Bobby Robson, die startte zonder Wilkins en Bryan Robson, had het niet nodig gevonden de Argentijn een bijzondere be handeling te geven. Gelukkig voor de Engelsen bleek andermaal dat Mara dona in het Argentijnse team op eenzame hoogte staat. Zelfs Valdano, de gevaarlijke spits van Real Madrid, kan nauwe lijks in de schaduw van de kleine gedrongen middenvel der staan. Ook hij begrijpt af Sierlijk speelt de Argentijn Jorge Burruchaga de bal; achter hem Steve Hodge. foto ap en toe de oplossingen niet die zijn teamgenoot heeft bedacht. De hakjes vlogen niet alleen de Engelsen om de oren, maar ook de Argentijnen. Niemand reageerde echter adequaat. Zelfs de treffers van Mara dona veranderden het spel van de Engelsen niet. De angst voor Maradona werd er alleen maar groter door. pij elke mislukte aanvalspoging, want verder dan proberen kwam de ploeg nauwelijks, snelde een ieder terug om het gevaar Ma radona in te dammen. Pas in de 68e minuut leken de Engel sen te beseffen dat angst een zeer slechte raadgever is. Bij een overtreding op Beardsley net buiten het strafschopge bied, trad Glenn Hoddle ein delijk eens voor het voetlicht. De middenvelder van Tot tenham was tot dusverre in het stuk niet voorgekomen. Aanvallen behoren binnen de ploeg over hem te lopen, de bal kwam meestal in de voeten van Peter Reid. Bij de vrije trap liet Hoddle eindelijk zijn geroemde traptechniek zien. Slechts ten koste van een arm- blessure kon de Argentijnse doelman Pumpido redding brengen. Toch leken de Engel sen eindelijk te realiseren dat Argentinië slechts speelt bij de gratie van Maradona. De an dere tien spelers in het veld zijn redelijk tot goede voetbal- Van onze specialew verslaggevers MEXICO STAD - Over één zaak waren Carlos Bilardo, de verantwoordelijke man bij de Argentijnen en de Engelse coach Bobby Robson het na de wedstrijd eens: het tweede doelpunt van Maradona was van uitzonderlijke klasse. „Maradona heeft daarmee an dermaal bewezen de beste voetballer in de wereld te zijn", orakelde Bilardo. „AI zijn treffers zijn spectaculair en hebben iets bijzonders, maar deze was wel heel mooi. Ik ben er ook trots op dat wij de laatste Zuidamerikaanse vertegenwoordiger in het toernooi zijn". Over het eerste doelpunt van Maradona wilde Bilardo weinig kwijt. „Ik heb niet pre cies gezien wat er gebeurde. Gelukkig maakten we kort daarop een tweede doelpunt, zodat de wedstrijd beslist was". Robson wilde de nederlaag van zijn ploeg niet volledig op hangen aan de beslissing van scheidsrechter Bennaceur het eerste doelpunt van Maradona goed te keuren. „Het was dui delijk dat hij de bal er met de hand intikte. Shilton heeft dat ook bevestigd. Maar de pro blemen lagen elders. Wij zijn niet echt in de wedstrijd ge weest. Ik had gehoopt dat wij de strijd op het middenveld in ons voordeel hadden kunnen beslissen. Dat mislukte echter. Dat wij niet zo aanvallend hebben gespeeld als de mensen van ons verwachtten, is een verdienste van Argentinië". Iers, maar sterren zijn het ab soluut niet. Robson begreep dat zijn ploeg alleen nog kans op een plaats in de halve eindstrijd zou hebben, als hij meer aan vallers in het team zou bren gen. Waddie en Barnes ver dubbelden het aantal spitsen tot vier. Eindelijk ontstond er ook iets van druk op het Ar gentijnse doel. De eerste mo gelijkheid was voor Butcher. De verdediger schrok echter zelf nog het meest van de kans die hij kreeg uit de voorzet van Barnes. De kopbal be landde recht in de handen van Pumpido. Vier minuten later was het wel raak. Barnes kwam weer zijn directe opponent Brown voorbij. De verder onzichtbare Lineker bewees een goaltjes- dief van het zuiverste water te zijn door de eerste kans die hij keeeg ook te benutten. Terwijl de Engelsen nog druk bezig waren de treffer te vieren, had invaller Tapia de wedstrijd kunnen beslissen. Fenwick trapte als een beginneling in een schijnbeweging. Ook Shil ton was kansloos tegen het schot van de middenvelder. De paal bracht redding. Met de moed der wanhoop stortten de Engelsen zich daarna in een echt slotoffensief. Het leverde hen nog een kans op via Bar nes en Lineker. De spits van Everton kwam echter een cen timeter tekort voor de gelijk maker. Argentinië-Engeland 2-1 (0-0). 51. Maradona 1-0, 55. Maradona 2-0, 81. Lineker 2-1. Scheidsrechter: Bennaceur (Tun), toeschouwers: 70.000. Gele baart: Reid (Eng), Ba tista (Arg). Engeland: Shilton; Stevens, Fen wick, Butcher en Sansom; Steven (Barnes), Hoddle, Reid (Waddie) en Hodge; Lineker en Beardsley. Argentinië: Pumpido; Cuciuffo, Ruggeri, Brown en Olarticoechea; Giusti, Batista, Enrique en Mara dona; Burruchaga (Tapia) en Val dano. MOSKOU (AFP) - Moskou zal voor de Russen een gesloten hoofdstad zijn tijdens de Goodwill-spelen van 4 tot 20 juli. Dat heeft het orgaan van Sovjetsyndicaten zaterdag be kend gemaakt. Alleen vrachtvervoer dat de voedselvoorziening in stand houdt, krijgt permissie de bin nenstad van de hoofdstad in te rijden. Verder zal alle autovervoer (personen en vracht) van bui tenaf verboden worden de stad in te gaan. Ook de bin nenlandse reiziger per trein en vliegtuig wordt toestemming onthouden zich tijdens de spe len in Moskou op te houden. De maatregelen vertonen veel overeenkomsten met die voor de Olympische Spelen van 1980 in Moskou. XJlli Stein op het vliegveld van Mexico Stad, kort voor zijn gedwongen vertrek naar huis. - fotoap Van onze speciale verslaggevers QUERETARO - Uli Stein, de reserve-doelman van het Westduitse elftal, is door coach Franz Beckenbauer naar huis gestuurd. Kort voor het vertrek van de se lectie naar Monterrey, waar de Duitsers zaterdag uit- kwamentegen Mexico, maakte Beckenbauer de dis ciplinaire maatregel bekend. Beckenbauer reageerde daarmee op uitlatingen van de doelman van Hamburger SV, die de coach 'een soe pheintje' en het elftal 'een stelletje zoetzure augurken' noemde. Stein vloog vrij dagavond naar Mexico-Stad en begon zaterdag aan de thuisreis. „Hij is te ver gegaan", zei Beckenbauer. „Hij heeft mij, het elftal en het Duitse voet bal beledigd. Hij zal in de toekomst niet meer uitgeno digd worden voor de selec tie". Stein had zelf na de wed strijd tegen Marokko het einde van zijn loopbaan als international aangekondigd. Daarna ging hij met Diet- mar Jakobs, Klaus Augen- thaler en Dieter Höness aan de zwier. Dat leverde het kwartet een reprimande op van Beckenbauer. Financiële gevolgen zal de strafmaatregel voor Stein niet hebben. De reservist achter Schumacher heeft ruim 30.000 gulden tegoed voor het bereiken van een plaats bij de laatste acht. „Een boete komt niet in aan merking", verklaarde Bec kenbauer. „Nog niet althans. Als hij doorgaat met ons diep te krenken, kan het er wel van komen". SOFIA (ANP) - Het Neder lands volleybalteam voor spe lers tot 21 jaar is bij de loting voor het Europees kampioen schap voor junioren, dat 17 augustus in Bulgarije begint, in een groep ingedeeld met Po len, Joegoslavië en de Sovjet unie. De groepsindeling is: Heren Poule 1: Nederland, Sovjetunie, Polen en Joe goslavië. Poule 2: Oost-Duitsland, West-Duitsland, Italië en België. Poule 3: Bulgarije, Frankrijk, Tsje- choslowakije en Roemenië. Speelschema: 17 augustus Nederland - Polen (20.00); 18 augustus Neder land - Joegoslavië (16.00); 19 augus tus Nederland - Sovjetunie (20.00). Dames Poule 1: Sovjetunie, Honga rije, Oost-Duitsland en Roemenië. Poule 2: Nederland, West-Duitsland, Italië en Polen. Poule 3: Bulgarije, Joegoslavië, Tsjechoslowakije en Griekenland. Speelschema: 17 augustus Nederland - Polen (17.00); 18 augustus Neder land - West-Duitsland (19.00); 19 augustus Nederland - Italië (19.00). Engeland 1:18. 35 uur WK voetbal. Duitsland II; 19.30 uur WK voetbal. De FIFA heeft moeite met de discipline in eigen gelederen. In een vriendschappelijk wedstrijd tussen een elftal van FIFA-of- ficials en het Mexicaanse organisatieteam werd van beide par tijen een speler het veld uitgestuurd. Volgens ooggetuigen na men beide ploegen het duel te serieus op. Na een serie overtre dingen van beide kanten ontstond er ruzie op het veld. De Mexi caanse arbiter Mario Rubio greep kordaat in. Hij stuurde de Zwitser Walter Gagg van de FIFA en een Mexicaan uit het veld. Afrikaanse en Aziatische landen dienen ook in aanmerking te komen voor de organisatie van het eindtoernooi. Dat verklaarde voorzitter Havelange zaterdag in Mexico. Hij zal op korte ter mijn opdracht geven de statuten dienovereenkomstig te wijzi gen. „Ik zou het toejuichen als China in 2002 het WK zou organi seren". Tot nu toe werd het eindtoernooi om de vier jaar beurte lings in Europa en Zuid-Amerika gehouden. Gallo Carlos is op geen stukken na de beste doelman van de Mundial, maar bijna had de keeper van Brazilië een record ge broken. Als Michel Platini hem niet in de 42e minuut, maarveertig mi nuten later gepasseerd had, had Carlos geschiedenis geschreven als de langst niet gepasseerde doelman op een WK. De Braziliaan hield nu 402 minuten zijn doel schoon. Het record staat nog steeds op naam van de befaamde Gordon Banks. De Engelsman vestigde zijn record in eigen lang op het toernooi van 1966, toen Banks 438 minuten lang niet gepasseerd werd. Destijds brak Eusebio de ban.

de Stem | 1986 | | pagina 9