rde ese strijd Navratilova wint finale in Eastbourne nnen Ronse Wereldrecord voor Drechsler en Sedyhkj Dubbele Vader in winst Els St.Denis Pech voor Lex Bos NIEUWE BONDSCOACH SPITS RELATIVEERT SUCCES Titel bij amateurs voor ACV Controle voor alle spelers op Wimbledon eg Radio ar France ii Daggett mpioen •nen in VS ldleik%l!ldfdèrf*^ Noord-Korea wijst I0C-aanbod af Tegenstanders van NEC spelen gelijk an Huylenbroeck wint halve marathon Enschede Politie bedwingt supporters met traangas Ook damestweekamp WK schaken op twee plaatsen Europees record voor Oostduitse Astrid Strauss Barel Europees kampioen halve triathlon Military-ruiter verongelukt in Le Touquet M5INA SPORT a pioenschap wielrennen 88 aan België is toege. lamse plaats Ronse. jaar geleden ook Ronse gehouden. Toer Belg Benoni Behey veel bekendere land. lik van Looy. wereldkampioenschap. baan in 1988 werden izen aan Moeskroen. ordt in augustus be. met de bouw van een wielerpiste. an onze sportredactie JE - De NOS-radio ze ronde van Frankriji erslaggevers in. j0 Jorrit Jorritsma er Riickert zullen de re :s van Radio Tour di verzorgen. De verslag, op de TV wordt gedaan art Smeets en Jean Ne ijdens het toernooi indigd. De Nederlandse ïse vertegenwoordigers icols met 7-4 van de titelhouder Sundy- voor de slotontmoeting Bologna en Parma avond laat, werd Marty uitgeroepen tot de rerper van het toernooi arige Haarlemmer, die Zweden als reliever had tegen de Spaanse >en Viladecans indruk met een no-hit-no- fers: Parma: 2-0-0-0-2-0-1-0-1- »-0-1-0- 5-0-0-0-0 >rs Nicola: Haitze de Vries (4 S-0. Ron Giroldi (6 inn): 6-2-7-2. fers: Sundyberg: 1-0-0-0-0-3-0- 0-0-0-0-6-1-0-0 ;rs Nicols: Danny Scheer -1; Martin Heimig: (3 inn) 5-1- kN APO LIS (AFP) - Tim tt is zaterdag in India s Amerikaans turnkam jij de heren geworden, 14-j arige Daggett, die ij de Olympische Spelen Angeles deel uitmaakte Amerikaanse ploeg die imwedstrijd won, ver in de twaalfkamp punten, tweede plaats was voor 1 Hay den met 113,31 j. Dennis Hayden en Babcock deelden de plaats met 113,00 pun t2 PAGINA SPORT 5 nende combinatie is: 1 - 5- 19 - 34. Reservegetal: al deelnemers: 550.047; in* 2.457.213,00; prijzengeld l >,00. rinnende getal is: 241404. deelnemers: 238.896; inlegt 00; prijzengeld f. 143.337,00 nende combinatie is: 6 - 14' 39 -40. Bijkomende num- Jokernummer: 7388854. 1 Luw «m» ende getallen zijn: 10 - 21 32 - 49. Reserve-getal: 46. jnende getal is: 8117363. ;ring staat wel e constitutie van de NS' le leden voor, zij het da' leer voelt voor een één- ge leiding. Een proftó' 1 algemeen secretary van het bestuur, word ezen. NSF is van oudsher ge' jor een algemeen secre* (Wim van Zijll). Naas opvolger Wim de Heet >s tijd geleden Leen Al!' lis algemeen directeur ;teld. Zowel het tneet' dsstandpunt als >unt van de bestuurS' rheid zal op 1 septemb^ - e Buitengewone AW Ledenvergadering dal worden voorgelegd PEN HAAG (ANP) - Met de wereldrecords van Heike prechsler en Joeri Sedyhkj (ebben de Europese atleten pari Lewis dit weekeinde dui delijk afgetroefd. Heike Drechsler, de wereld kampioene verspringen, ver beterde haar record met twee (entimeter tot 7,45 meter. De tweevoudige Olympische kampioen Joeri Sedyhkj ver duwde zijn reputatie als s werelds beste kogelslingeraar; de Sovjet-atleet kwam met 88,66 meter 32 centimeter ver der dan ooit. Dat gebeurde tij dens de landen wedstrijd tus sen de Europese sportgroot- machten, Oost-Duitsland en de Sovjetunie, in Tallinn. In Eugene eiste de Ameri kaan Lewis de aandacht op met door rugwind positief be- invloede prestaties. De 24-ja- rige atleet werd Amerikaans kampioen op de 100 meter in 9,91 seconden en zegevierde bij het verspringen met 8,67 me ter. De viervoudige Olympi sche kampioen van Los Ange les liep een derde triomf mis. Op de 200 meter werd hij slechts vierde; de winst ging in 20,03 naar Floyd Heard. In Tallinn bevestigden de Sovjet-atleten hun leidende positie in Europa. Zowel de heren (122 punten tegen 90) als de dames (88 punten tegen 78) wezen hun Oostduitse colle- gass terug. Absoluut hoogte punt vormde het wereldrecord van Sedyhkj, die elf jaar gele den al deel uit maakte van de internationale top in deze spe cialiteit. Als outsider ver overde de inmiddels 31-jarige kogelslingeraar in Montreal (1976) de Olympische titel. Die prestatie herhaalde hij vier jaar later in Moskou. Het was de vijfde keer dat Sedyhkj het wereldrecord opschroefde. Heike Drechsler is zo ver nog niet. De 21-jarige atlete uit Jena leverde een sterke se rie af met vier sprongen van meer dan zeven meter (7,13 - 7,27 - 7,35 - 7,45). Met het tweede wereldrecord in haar loopbaan nam Drechsler, die ook nog de 200 meter won in een nieuwe seizoentopper van 22,13 seconden, revanche op Galina Tsjistjakova, die haar tijdens de Europese beker strijd had verslagen. Tsjistja kova werd met een nationaal record (7,34 meter) naar huis gestuurd. Dat lot trof ook Sergej Smirnov: een tweede plaats (achter Ulf Timmermann) en een Sovjet-record: 22,24. Tim mermann bleef slechts twee centimeter achter bij de beste prestatie van dit seizoen, die met 22,60 meter op naam van de Oostduitser staat. In Tal linn zorgde voorts twee esta fetteploegen, de Oost-Duits land (4 x 400 meter in 3.23,25) en Sovjetunie (4 x 100 meter 38,36 seconden) voor beste sei zoenprestaties. Olga Vladikina op de 400 meter (49,76 secon den) en Svetlana Goeskova op de 5000 meter (15.02,12) mogen zich nu ook aanvoerder van de jaarlijst op hun onderdeel noemen. Johnny Gray en Mary Kni- seley zorgden in Eugene voor seizoentoppers. De prestatie van Kniseley (8.46,18 op de drie kilometer) werd een dag later al door Natalja Samolenko in Tallin met meer dan tien se conden verbeterd (8.36,00). Gray noteerde een in Europa dit seizoen nog niet verwezen lijkte 1.44,73 op de 800 meter. Door afzegging van een aantal topatleten was de Ame rikaanse titelstrijd enigszins in waarde gedaald. Zo ver schenen de Olympische kam pioen Roger Kingdom, Valerie Brisco-Hooks en Joan Benoit alsmede San Graddy, winnaar van zilver in Los Angeles, niet aan de start. Ook Edwin Moses was er niet bij. De specialist op de 400 meter horden laat zich momenteel in Finland fysio- therpeutisch behandelen. Met hulp van veel wind was Charlie Simpkins (17,91 meter) in Eugene de beste hinkstap- springer. Ook Olympisch kampioen Mike Conley (17,84) kwam dit keer verder uit dan wereldrecordhouder Willie Banks (17,52 meter). Een jaar geleden liet Banks in Indiana polis 17,97 meter opmeten. Toen bleef de assistentie van de wind binnen de door de IAAF op twee meter per se conden gestelde perken. ULBURG (ANP) - Doelman lex Bos was nog voordat de lestserie tussen de hockey- leams van Nederland en Pa lastan begon de grote pechvo gel. De 28-jarige Bos, die voor (et eerste duel in Amstelveen de basis stond, brak zater dagochtend tijdens de laatste training een pink en moest worden vervangen door de Tilburger Frank Leistra. os moet ook gedurende het verdere vervolg van de testse rie (morgen in Rotterdam, vrijdag in Assen en zondag in Amstelveen) aan de kant blij - a De doelman van Jong Oran je, Egon Jesse (Amsterdam), rat zondag in Tilburg als re serve in de dug out. TOKIO (SID) - Noord-Korea is bij lange na niet tevreden met het IOC-aanbod bij de Olympische Spelen van 1988 de onderdelen boogschieten en tafeltennis ten Noorden van de 38ste breedtegraad te doen plaatsvinden. Volgens het Noordkore- aanse centrale persbureau is het IOC-aanbod als 'belache lijk' van de hand gewezen door Kim Duk Jun, de vice-voorzit- tir van het Noordkoreaanse Olympisch comité. Noord-Korea heeft ge vraagd de Olympische Spelen in tweeën te delen, waarbij het Noordkoreaanse gedeelte '24ste Olympische Spelen, Fjongjang' zou moeten heten. Afgevaardigden van Noord en Zuid-Korea ontmoetten elkaar vorige week in Lausan ne, waarbij het IOC een be middelende rol speelde. Het IOC bood Noord-Korea het boogschieten en tafeltennis aan. Voorts zou de wielren- wedstrijd over 100 kilometer in het Noorden moeten begin nen en in Seoel eindigen, ter wijl ook één van de vier groe pen van het voetbaltoernooi aan Pjongjang zou worden toegewezen. Dit alles onder supervisie van het Olympisch organisa tie-comité van Seoel. „Het is voor iedereen duidelijk, dat dit veel te ver afwijkt van het voorstel de organisatie over Noord- en Zuid-Korea te ver delen", aldus Kim Duk Jun «Bij zoveel brutaliteit schiet onze verbeeldingskracht te kort". Boedapest (SID) - mtk Boedapest en Fortuna Dussel- dorf hebben in de openings wedstrijd van groep 1 van de intertoto-voetbalcompetitie, waarin ook nec is ingedeeld, zaterdagavond in Boedapest gelijk gespeeld. In de wed strijd werd niet gescoord. NEC speelt zaterdag 28 juni zijn eerste wedstrijd. Tegen stander in de Goffert is dan MTK. Als vierde club maakt FC Luik deel uit van groep 1. Enschede <anp> - de zater- gelopen halve marathon v®n Enschede heeft dezelfde minnaar opgeleverd als de Marathon van Amsterdam. De Belg Willy van Huylen- öroeck zegevierde in 1.03.05. tsfvan Kerekjarto (Hon), de W'nnaar van vorig jaar, kwam vierde binnen, gevolgd Gerard Nij boer. Heren: 1. Willy van Huylen- ®ynai (Bel) 1.03.05, 2. John Vermeule L,v..dm° 70 Middelburg) 1.03.15, 3. Karel ufmont (Bel) 1.03.29, 4. Istvan Kerek- lartn ï.uo.aKf, isivau iveien.- <KL(50n> 103.48, 5. Gerard Nij boer Dam^la Deventer) 1.04.17. jT?11 Kristie Jakobsen (Den) 1.12,00, lof)?* Menkveld (AW34 Apeldoorn) penj ^- Grietje Hooisma (DOS Kam- Dubbele winst hockeyteam AMSTELVEEN/TILBURG (ANP) - Met twee overwinningen op de wereld- en Olympische kampioen Pakistan kon de nieuwe bondscoach van de herenhockeyploeg, Frans Spits, zich dit weekeinde geen beter debuut wensen. Zaterdag opende Oranje de testserie van vijf duels in het Wagenerstadion van Amstelveen met een zege van 2-1, zondag was een enkel doelpunt van Ronald Jan Heijn voldoende voor de winst (1-0). Het was Nederland sinds begin november 1983 in zeven wedstrijden niet meer gelukt Pakistan te verslaan. corners kwamen daar uit voort, maar zoals zo vaak wis ten de Aziaten daar niet zo goed raad mee. De enige manier om voor opluchting te zorgen was het hanteren van de hoge bal. Passing over het drijfnat ge spoten kunstgras werkte te remmend. De scoops en de chips vlogen door de lucht, maar daarbij schortte het weer aan het juiste aannemen van de bal. Alleen het kwar tier voor de pauze kwam Ne derland even gevaarlijk opzet ten. Heijn kreeg in de spits weer een bevlieging, maar zag de bal juist tegen de verkeerde kant van zijn stick huppelen, hetgeen de Franse arbiter Re- naud niet ontging. En Van 't Hek, die een keer vol op de kaak werd geraakt, miste een opgelegde kans, waar hij zo kwaad over was, dat hij zijn stick tegen een reclamebord smeet. ST.DENIS (ANP) - Els Vader heeft zaterdag bij internatio nale atletiekwedstrijden in St.Denis bij Parijs zowel de 100 als 200 meter gewonnen. Op de 100 meter kwam Va der tot een tijd van 11,33 se conden, waarmee zij de Fran- caise Laurence Bily, die in 11,46 seconden als tweede ein digde, ruim achter zich hield. Op de 200 meter bleef Els Vader met een tijd van 22,86 seconden slechts vijfhonderd ste seconde verwijderd van haar nationale record, dat se dert 2 augustus 1981 (Pescara) met 22,81 seconden op haar naam staat. In St.Denis was Els Vader ééntiende seconde sneller dan vorige week zondag in Barce lona, waar zij de 200 meter in 22,96 seconden, de beste Neder landse seizoentij d op haar naam bracht. Achter Vader werd de Francaise Marie Christine Cazier in 22,98 se conden tweede. Marjan Olijslager bracht het op de 100 meter horden niet verder dan de vierde plaats met een tijd van 13,51 seconden. Het nummer werd in 13,17 seconden gewonnen door de Francaise Laurence Elloy. Bij het polsstokhoog springen haalde wereldre cordhouder Sergei Boebka (Sov) zijn aanvangshoogte niet. Het nummer werd met 5,75 meter gewonnen door de Fransman Philippe Collet. Spits was de eerste, die het prille succes relativeerde. „Deze overwinningen beteke nen vier punten, meer niet", zei hij nuchter. „Want vergis je niet in Pakistan. Die ploeg is niet voor. niets wereld- en Olympisch kampioen gewor den. Als het er op aan komt, zijn ze er. Zo is het bijna altijd geweest. Ook na deze gewon nen wedstrijden beseffen onze spelers heus wel hoe goed Pa kistan nog steeds kan zijn". En aanvoerder Ties Kruize, die vooral zondag als ausputzer sterk op dreef was, zag het al niet anders: „Het is een goed begin. Maar we hebben tot het toernooi om het wereldkam pioenschap van oktober in Londen nog een lange weg te gaan". Pakistan heeft de voorbe reiding op het verdedigen van de wereldtitel zoals gebruike lijk rigoureus ter hand geno men. Na de derde plaats in het toernooi om de Champions Tr ophy van april in Karachi werden nog tien spelers waar dig bevonden de volgende fase, een trektocht van vijf weken door Europa (achtereenvol gens Frankrijk, Spanje, Ne derland, West-Duitsland en de Sovjet-Unie) mee te maken. Acht nieuwe spelers werden uit het enorme reservoir ge plukt. De roemruchte spits Hanif Khan is er niet meer bij maar de steeds meer kilo's tor sende rechtsbuiten Kalimul lah keerde terug. Alleen in de eerste helft van de openingswedstrijd in Am stelveen lieten de Aziaten zien dat ze tot de top van de wereld behoren. In die fase moest het ergste voor een nog stroef draaiend Nederlands elftal worden gevreesd. Het bleef echter bij een treffer van het jeugdige talent Shahbaz Ah med. Spits had er tijdens de cen trale trainingen en voor de wedstrijd extra op gehamerd, dat er veel over de vleugels moest worden gespeeld. Daar kwam aanvankelijk in Am stelveen niets van terecht. Keer op keer werden de ballen onderschept voordat ze ook maar bij Van Grimbergen of Weterings in de buurt konden komen. Spits: „Het zag er bij de rust niet zo rooskleurig uit, maar het was duidelijk waar het aan schortte. Er werd veel te vaak diagonaal gespeeld, waardoor er altijd wel een Pa kistaanse speler tussen kon komen. Toen we daar van af stapten en direct over rechts of links passten liep het veel beter". In samenspraak met zijn as sistenten Bellaart en Jor ritsma besloot Spits Weterings van de linker- naar de rech tervleugel over te hevelen en de als een slaapwandelaar over het veld sukkelende Van Grimbergen te vervangen door Heijn. Na een korte ge- wenningsfase voelden de Ne derlanders elkaar steeds beter aan. Er kwamen meer, en ver der doorgevoerde combinaties, en het gevolg was, dat de Pa kistaanse defensie onder druk werd gezet. Dat resulteerde halverwege de tweede helft in de gelijkmaker van Tom van 't Hek, die een vrije slag van Diepeveen doeltreffend ver lengde (1-1). Het betekende de honderdste Nederlandse tref fer tegen Pakistan in 55 inter lands. Met een zeldzaam gave treffer zorgde Ronald Jan Heijn er tien minuten voor tijd voor, dat Nederland de eerste wedstrijd winnend kon afslui ten. De flegmatieke Bloemen daler leek kansloos tussen vier Pakistaanse verdedigers. Hij goochelde zich echter dank zij een gave techniek tussen de groenhemden door en zette ook doelman Moinuddin op het verkeerde been (2-1). Overigens wees Spits zater dag Floris-Jan Bovelander aan om de strafcorners te ne men, in plaats van de logische keus Ties Kruize. De Bloe mendaler mocht drie keer aanleggen," maar had daarbij geen succes. Kruize: „Ik heb daar geen moeite mee. Het is prima als je een goed alterna tief achter de hand hebt en Bovelander was de laatste tijd bij Bloemendaal goed op dreef". Uitblinker Zondag in Tilburg nam uit blinker Kruize als vanouds de strafcorners weer voor zijn re kening. Ook de toekomstige coach van Klein Zwitserland kreeg drie kansen. Indirect vloeide hier na een kwartier bij de eerste korte hoekslag de naar achteraf bleek winnende treffer uit voort. Heijn, die nu - net als Mare Delissen - direct in de basis was opgenomen (voor Weterings en de licht ge blesseerde Boele van Hens broek), stond op de juiste plaats, toen de bal terugkaat ste van de doelman (1-0). Hef tweede duel, dat in grote hitte werd gespeeld, stond op een niet al te hoog peil. Zonder dat de Pakistani (die spits Hassan Sardar aan de kant lieten) tot grote hoogte reikten, afgezien van de en kele individuele hoogstandjes van met name Sherwani en Shahbaz Ahmed, doken ze toch herhaaldelijk op voor het doel van de prima reagerende plaatselijke favoriet Leistra. Niet minder dan negen straf- Statisch De tweede helft kon de 1400 toeschouwers niet meer beko ren. Van Grimbergen, die soms gewoon werd 'vergeten', bleef een statische rechtsbui ten, Weterings verving Heijn en Van Kersbergen verdrong Delissen, maar veel maakte het allemaal niet uit. Pakistan bleef volharden in een voor spelbaar spelletje hardlopen en doodlopen, waar de tot grote hoogte groeiende Ties Kruize wel raad mee wist. „Deze overwinningen zijn bin nen", aldus Spits. „Het viel niet mee, twee zulke zware wedstrijden achter elkaar. Nu gaan we eerst de schade op maken, want er zijn nogal wat blessuretj es. En ik kan nu al wel zeggen dat anderen dins dag een kans krijgen. Want ik wil zoveel mogelijk spelers van de selectie aan het werk zien". NEDERLAND - PAKISTAN 1-0 (1-0). 14. Heijn 1-0. Scheidsrechters: Santiago Deo (Spa) en Alain Renaud (Fra). -Toeschou wers: 1400. NEDERLAND: Leistra; T. Kruize; Klaassen (36. Kooyman), Bierens, Bove lander; Delissen (58. van Kersbergen), Van 't Hek, J. H. Kruize en Diepeveen; Van Grimbergen en Heijn (53. Wete rings). PAKISTAN: Moinuddin; Qazi Mohibur Rehman; Shahid-ul-Islam, Rashid-ul- Hasan, Nasir Ali; Ishtiaq Ahmed, Sher wani; Feroze, Hussain Khan, Shahbaz Ahmed en Kalimullah. NEDERLAND - PAKISTAN 2-1 (0-1). 13. Shahbaz Ahmed 0-1, 52. Van 't Hek 1-1, 60. Heijn 2-1. Scheidsrechters: Graham Nash (Eng) en Alain Renaud (Fra). Toe schouwers: 1.000. NEDERLAND: Leistra; T. Kruize; Klaassen, Bierens en Bovelander; Boele van Hensbroek (66. Delissen), Van 't Hek en Diepeveen; Van Grimbergen (36. Heijn), J. H. Kruize (57. Kooyman) en Weterings. PAKISTAN: Moinuddin; Qazi Mohibur Rehman; Shahid-ul-Hassan, Nasir Ali en Rashid-ul-Hassan; Istiacq Ahmed en Tariq Sheikh; Wasim Feroz, Farhat Hussain Khan, Hassan Sardar (59. Shah baz Ahmed) en Kalimullah. MUNSTER (DPA) - De politie heeft voor het eerst in de Westduitse voetbalstadions gebruik gemaakt van traan gas om te voorkomen dat een wedstrijd door toedoen van supporters uit de hand zou lo pen. Het incident gebeurde bij het promotieduel tussen Schöppingen en Rotweiss Es sen (1-5) om een plaats in de tweede Bundesliga. Volgens een politie-woord- voerder dreigde een horde Es- sener supporters over de om heining te klimmen, nadat een vlag in beslag was genomen. Toen de meute probeerde het spandoek te heroveren besloot de politie met behulp van traangas de orde op de tribune te herstellen. LUZERN (ANP) - In navol ging van de tweekamp tussen Kasparov en Karpov zal ook de strijd om het wereldkam pioenschap schaken voor da mes op twee plaatsen worden gehouden. De tweekamp tussen titel- houdster Maya Sjiboerdanidze en uitdaagster Elena Akmi- lovcskaja zal op 2 september aanstaande in Sofia (Bulga rije) beginnen en na acht par- tijen worden voortgezet in Bo- joemi (Sovjet-Unie). Daar vinden de overige acht partijen plaats. Hoofdarbiter van de tweekamp is Rudolf Maaric (Jsl). Martina Navratilova, die in de finale van Eastbourne zegevierde. Van onze sportredactie LONDEN - Alle mannelijke deelnemers aan het tennis toernooi van Wimbledon, dat vandaag begint, zullen een an- ti-doping controle moeten on dergaan. Dat heeft de MIPTC (de overkoepelende tennisor- ganisatie) bekendgemaakt. De controle strekt zich niet alleen uit tot alle deelnemers aan het enkelspel en de dub belspelen, maar omvat ook het bestuur en de' staf van de MIPTC en die van de spelers vakbond (ATP). Volgens ATP- directeur Michael Davies is de ATP de eerste spelers-organi satie in welke sport dan ook, die zich op een dergelijke wijze opstelt. „Wij geloven niet dat er een drug-probleem in tennis bestaat, maar dit is de manier om het publiek te tonen, dat wij schoon zijn", al dus Davies. OOST-BERLIJN (AFP) - Op de vijfde dag van de Oost duitse zwemkampioenschap- pen heeft Astrid Strauss een nieuw Europees record geves tigd op de 800 meter vrije slag. De zeventienjarige Euro pese kampioene legde de af stand af in 8.26.52, waarmee zij haar eigen record van 26 mei 1984 in Maagdenburg (8.28.36) met bijna twee seconden ver beterde. Ook de tweede aan komende Ka tja Hartmann bleef met een eindtijd van 8.27.35 binnen het oude record. De tweevoudige Europese kampioene Kathleen Nord verloor op de 200 meter wissel slag niet alleen de nationale titel, maar verspeelde met een derde plaats ook haar start plaats bij de strijd om de we reldkampioenschappen van half augustus in Madrid. De zwemster uit Maagden burg tikte aan in 2.16.29 achter Kristin Otto (2.15.81) en Corne lia Sirch (2.15.84). Voor Kristin Otto, de 20-ja- rige drievoudige wereldkam pioene van 1982, was het reeds de derde gouden medaille bij deze kampioenschappen en te vens de derde beste wereld prestatie. EASTBOURNE (AFP) - Voor de vijfde achtereen volgende keer en voor de zevende maal in de laatste negen jaren heeft de 29-ja- rige Amerikaanse Martina Navratilova zaterdag het met 200.000 dollar (500.000 gulden) gedoteerde dames- toernooi van Eastbourne op haar naam gebracht. In een herhaling van de eindstrijd van vorig jaar won Navratilova, die als eerste is geplaatst voor het Wimbledontoernooi dat maandag van start gaat, met 3-6,6-3,6-4 van de Tsjechoslowaakse Helena Sukova. De partij duurde één uur en 46 minuten. Voor de zege kreeg Na vratilova, die in de halve finales met 6-2,6-0 gewon nen had van de Westduitse Claudia Kohde 38.000 dol lar (95.000 gulden). De in vijftien confronta ties met Navratilova veer tien keer verslagen Suko va, had in de halve finales een al even gemakkelijke doortocht gehad: 6-0,6-2 tegen Robin White, die achtereenvolgens van Mandlikova en Sabatini had gewonnen. De 21-jarige Helena Su kova is de laatste speelster, die Navratilova op gras heeft overwonnen. Dat ge beurde in de kwartfinales van de Australische Open in december 1984 in Mel bourne. In het dubbelspel zege vierden Martina Navrati lova en Pam Shriver met 6-2,6-4 over Helena Sukova en Claudia Kohde-Kilsch. De 32-jarige Indiase spe ler Vijay Amritraj heeft zaterdag verrassend de eindzege behaald in het 100.000-dollartoernooi van Bristol. In de finale won de naar de 104e plaats op de we reldranglijst afgezakte Amritraj met 7-6 (8-6), 1-6, 8-6 van de als eerste ge plaatste Fransman Henri Leconte. De op Wimbledon als ze vende geplaatste Leconte won in kwart en halve fi nales achtereenvolgens van de Nederlander Mi- chiel Schapers (6-2,4-6,6-3) en de Amerikaan Bud Schultz (6-3,6-0). Amritraj zegevierde in de halve eindstrijd met 6-4,6-1 over de Australiër Mark Wood- forde. ANTWERPEN (Belga) - De Nederlander Rob Barel is in Antwerpen Europees kam pioen op de halve triathlon ge worden. Barel had voor de 1900 meter zwemmen, 90 kilo meter fietsen en 21 kilometer lopen 3 uur 54 minuten en 31 seconden nodig. De Nederlandse atleet had een voorsprong van meer dan tien minuten op de Belg Didier Volckaert, die tweede werd. Tom Diemendaal ging als derde over de eindstreep. Gre- gor Stam en Ben van Zeist werden respectievelijk vijfde en zesde. De Nederlandse af vaardiging won ook het lan- denklassement. Bij de dames zegevierde de Nieuwzeelandse Erin Baker in 4.21.01. De Europese titel ging naar de Britse Sarah Koope, die .ruim elf minuten na de winnares als tweede finishte. Irma Zwartkruis veroverde de bronzen medaille. Ze schoof op naar de derde plaats, doordat de Belgische Lieve Paulus, die voor haar eindigde, werd ge diskwalificeerd wegens het niet dragen van de verplichte valhelm bij het wielrennen. OSS (ANP) - Doelman Teeu- wen van TOP heeft zaterdag de fout gemaakt, waardoor zijn ploeg het amateurkam- pioenschaap van Nederland definitief is ontgaan. Zijn mislukte uittrap, in de 93e minuut van de wedstrijd TOP-ACV, besliste de strijd om de titel in het amateur voetbal. De bal belandde via AC V-spits Kenter in het doel, waardoor de eindstand van het duel op 2-2 uitkwam. Slechts enkele minuten heeft de Brabantse ploeg de overtuiging gehad dat het ACV op de knieën kon krijgen. Twee doelpunten binnen één minuut van Ruud van Lith en Albert Aaftink brachten de ploeg uit Oss op een 2-0 voor sprong, waarmee de nederlaag in Assen teniet werd gedaan. Doelpunten waar de ploeg eigenlijk geen recht op had. De ruim 1.500 toeschouwers had den in het eerste half uur wei nig spectaculairs gezien. Na die tweede treffer van Top moest de ploeg van trai ner Hans Westerhof wel op zoek naar een doelpunt. De kleine middenvelder Jan Pit stra soleerde langs drie tegen standers en klopte doelman Teeuwen met een lage knal; 2- 1. Een treffer die volkomen te recht was. ACV had in de eerste helft het betere spel en was ook in de tweede helft heer en mees ter. Slechts even floreerde er hoop bij de Top-aanhang, toen voorstopper Aaftink, na een uur spelen, de bal uit een vrije trap tegen de kruising joeg. De uitstekend fluitende scheids rechter Kok keurde de treffer af, omdat een TOP-aanvaller zijn tegenstander ruw opzij zette. Na die afgekeurde treffer was de wedstrijd in feite gelo pen. ACV bleef de bal goed rondspelen en kreeg diverse kansen om de stand gelijk te maken. De ploeg uit Assen slaagde daar pas in blessure tijd in. Kenter liep tegen een trap van Doelman Teeuwen op, waarna de bal tergend langzaam in het Osse doel huppelde. TOP - ACV 2-2 (2-1). 28. Van Lith 1-0,29. Aaftink 2-0. 45. Pitstra 2-1, 93. Kenter 2- 2. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers- 1500. LE TOUQUET (SID) - De Poolse ruiter Dariusz Soroka is zaterdag verongelukt tij dens een internationale mili tary in het Franse Le Touquet. De 19-jarige student uit Zie- lona Gora raakte bekneld on der zijn paard, nadat het dier bij het nemen van een hinder nis ten val was gekomen.

de Stem | 1986 | | pagina 13