m KEUKEN imaii :nd EINDELOOS GEKIBBELD OVER DE KLEUR VAN UW NIEUWE AUTO? Eerste vismarathon in 't Grote Gat NG USKAST OP SPUIPLEIN EN/OF ORANJEPLEIN 4^ ADZ-bestuur voor de helft vernieuwd RT ZEEUWS LAU ACH,NEEM DAN OOK EVEN DE TIJD VOOR DE BESTE VERZEKERING. Honderd evenementen tijdens de Veerse Meer-dagen iAANDEREN WOENSDAG 18 JUN11986 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND ten Restaurant Telépost wint toernooi Rode Kruis BRESKENS - De CDA-fractie in de Oost- burgse gemeenteraad heeft het college van B en W gevraagd te stimuleren dat winkels in Breskens worden geconcentreerd op het Spui- plein en/of Oranjeplein. Buijze wint kringconcours Chateauroux Schietingen markten ALGEMENE ZEE! JWSF./MTDDF.T .RI IRQ Plaatselijk nieuws Cadzand IJzendijke Oostburg Westdorpe examens IINGT hinese keuken is dit het zoals U die aantreft in ns niet de mogelijkheid J iemand die deze kunst gerechten hebben wij nu gediend in originele ijze ren maken 01150-97286 .30-22.00 uur eopend. CDA: Concentreer Breskense winkels Van ome correspondent BRESKENS - Telepost is winnaar geworden van het Rode Kruis-voetbaltoernooi te Breskens. De Postjongens deden dit door in de finalepoule Rats Boys en Douane achter zich te hou den. Tegen Douane speelde Telepost met 2-2 gelijk, terwijl van Kats Boys met 2-1 gewonnen werd. Kats Boys-Douane eindigde in een 2-l.Naast die voor de totaalzege waren er traditiegetrouw nog een aantal bokalen te verdienen. Verplegend Personeel mocht voor de derde keer in successie, en voorgoed, de wisselbe ker voor de sportiefste ploeg mee naar huis nemen. De bokaal voor de ongelukkigste ploeg ging naar de Douane, terwijl het Loodswezen als productiefste ploeg uit het toernooi kwam. Eindstand: 1. Telepost, 2. Kats Boys, 3. Douane, 4. Loodswezen, 5. Vissers, 6. Leeuwtjes, 7. De Ruyscher, 8. Gemeente, 9. AMRO, 10. Vooruit, 11. OBS Breskens, 12. Verplegend Personeel, 13. ROB, 14. Kombuis, 15. Vroon, 16. Cebeco. Van een onzer verslaggevers van onze duivensportmedewerker „Voor het concentreren van de winkels uit de Lan- geweg zou een bestemmingsplan-wijziging kunnen geschieden en wel zodanig dat de panden aan de Lan- geweg worden opgekocht en aan die percelen de be stemming woningbouw wordt gegeven", aldus frac tievoorzitter G. van Schaick in zijn brief. TERNEUZEN - De kring Zeeuwsch-Vlaanderen hield met 516 duiven een concours vanuit Chateauroux. Winnaar werd een duif van Joh. Buijze uit Terneuzen met een snelheid van 1026.80 meter per mi nuut. 2. C., de Cock, Stoppeldijk; 3. Th. van Zeele, Sas van Gent; 4. J, du Puy, Sluiskil; 5. R. van de Veke, Terneuzen; 6. A. Arens, Spui; 7. combinatie Wentzler-Pauwels, Stoppeldijk; 8. H. van de Hemel, Philippine; 9. P. Arens, Zuiddorpe; 10. R. Galle, Zaamslag. Herleving Kloosterzande met 145 duiven, 1008.75 mpm: i. L.Kerck- haert, 2. L. de Waal en zoon, 3. W. Voet en zoon, 4. B. van Leemput, 5. J. Roels, 6. H. van Dijk, 7. De Baer- De Roeck, 8. R. Mahu, 9. J. Col- paert, 10. R. Ruben. VZV Hoofdplaat met 89 duiven, 1008.99 mpm: 1, 3, 6, 8, en 9. H. Ca- lon, 2, 5 en 7. J. Boone, 4. J. Tem merman, 10. J. Waebeke. Nieuw Leven Koewacht met 151 duiven, 1025.28 mpm: 1, 4, 5 en 8. gebroeders Thijs, 2. L. de Bruijn, 3. P. Coene, 6. O. Bonne, 7. W. Ele- geert, 9. Jos. Elegeert, 10. O. van Damme. Inkorfeentrum Hulst met 209 dui ven, 1028.41 mpm: 1 en 10. Joh. van Spaandonck, 2. J. van de Branden, 3. R. Hendriks, 4. P. van Looij, 5. F. van Gaever, 6. L. de Wilde, 7. Ed. de Cock, 8. P. d'Hondt, 9. Ed. Wil- laert. De Getrouwe Duif Cadzand met 95 duiven, 1029.66 mpm: 1 en 3. Aart. Vasseur, 2 en 5. J. Huigh en zoon, 4. W. Goossen, 6. A. de Putter, 7. J. van de Plasse, 8 en 10. D. van Kerkhoven. 9. Abr. Vasseur. Nog Sneller Breskens met 71 dui ven, 984.46 mpm: 1 en 3. A. Ver meulen en zoon, 2. W. Daansen, 4. gebroeders Van Grol, 5 en 10. G. Dusarduijn, 6. gebroeders Pij eke, 7 H. Mookhoek en zoon, 8. W. Fe- nijn, 9. J. Reynvoet. Strijd in Vrede Groede met 75 dui ven, 999.14 mpm: 1, 3 en 10. E. Ulijn, 2. J. van de Hoeve, 4 en 8. Ch. Ras, 5 en 7. G. Dusarduijn, 6. G. Dusarduijn en zoon, 9. G. Schaut- teet. Steeds SneUer IJzendijke met 72 duiven, 995 mpm: 1, 2,7 en 9. C. de Putter en zoon, 3,4 en 8. A. Dusar duijn, 5.1, de Cocq, 6. M. Rodts, 10. F. Dieleman. Volgens het CDA zouden de benodigde gelden voor uitvoe ring van dit plan gezocht moe ten worden in subsidies en aanwending van de mogelijk heden van het fonds Stads- en Dorpsvernieuwing. Aanleiding voor de brief is het afwijzende standpunt dat een meerderheid van de raadscommissie Planologie in nam ten aanzien van een ver plaatsing van de supermarkt Lohmann naar de het pand van de broodfabriek aan de Ringlaan in Breskens. Het CDA was vóór die verplaat sing. Deze fractie vindt dat in het kader van de werkgele genheid in West-Zeeuwsch- Vlaanderen en bevordering van de concentratie van be drijven op kprte termijn ge meentelijke medewerking moet worden verleend. Bedoeling is dat naast het bedrijf Lohman ook bakker Zagers en slager Mijnders in de voormalige broodfabriek een onderkomen vinden. Een ontwikkeling waarmee dat al aan de Ringlaan gevestigde Aldimarkt minder gelukkig is. Zoals gemeld schijnt Loh man, ook volgens Oostburgse ambtenaren, juridisch vrij sterk te staan. Na afloop van de vorige week gehouden com missievergadering had Loh man al aangekondigd tegen een eventuele afwijzing van de raad - die een bestem mingsplanwijziging moet goedkeuren - in beroep te gaan. De sluiting van de broodfa briek in Breskens is overigens voor het CDA reden bij het college aandacht te vragen voor de broodvoorziening in de streek 'zeker met het toeris tenseizoen voor de deur', aldus Van Schaick. (ADVERTENTIE) ELLEWOUTSDIJK - Gewone schie ting en blokschieting van verenigde sociëteiten Oudelande en Ellewouts- dijk. Gewone wip: hoge vogelA. Dekker, Doel naar Hoger; eerste zij- vogel: W. Landsman, Terneuzen; tweede zijvogel: Jos. Goense, derde zij vogel: Jac. Traas, beiden Eensge zindheid; vierde zij vogel: P. Vette, Concordia. Blokschieting: De blok- vogel werd afgeschoten door: W. Voet en C. van 't Westeinde, Soranus; C. Stouthamer, Edele Handboog; J. Verberkmoes, Terneuzen; H. van de Dries en Jos Goense, Eensgezind heid; F.Koens, Spes Nostra; M. Ver donk, Concordia. 's-HEERENHOEK - Eensgezindheid, staande wippen, 43 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel en derde zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; tweede hoge vogel: J. Korstanje, eer ste zij vogel: C. Remijn, beiden Spes Nostra; tweede zij vogel: H. Boon man, Vrije Schutters; vierde zij vogel (na loting): J. Rijk, Concordia; groot ste aantal (8) P. Vette, Concordia. Wip 2: eerste hoge vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; tweede hoge vo gel: J. Rentmeester, Willem Teil; eerste zij vogel: H. Moison, VIOS; tweede zij vogel: L. de Jonge, Concor dia; derde zij vogel: B. Knuist, Julia na; vierdezyvogel; Jac Doene, Victo ria; grootste aantal (8): B. de Jonge, Concordia. AMSTERDAM, 17 juni - Aardap- peltermijnmarkt: In Bintje 50mm werden 2 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 25,00 per 100 kg, alsmede 154 contracten levering april tegen 31,60 tot 31,20. De stemming was voor november kalm en voor april goed prijshoudend. GOES, 17 juni - Golden Delicious: kil 135-137,60-67, kl2 98-140,72-121, 44-68, 38-57. Aardbeien open gr.ds.x200 gr: kil 83-107, kl2 60-87. Aardbeien open grond kg: kl2 310- 380. Frambozen glas doos x 150 gram: kil 250-410. Rode bes doos X 150 gr: kil 220. Totaal aantal colli 7179. Vanaf heden fruitveiling op maandag tot en met vrijdag om 12 uur. Groenteveiling tot nader or der op maandag, woensdag en vrijdag om 13 uur. Aanvoer van alle produkten uiterlijk 11.15 uur. Het organiserend viertal. Vlnr Ronny de Vos, Mare Herpelink, Johan Baert en Alex de Smet FOTO WIM KOOIMAN Van een onzer verslaggevers KORTGENE - Het Veerse Meer, één van de eerste ver worvenheden van de Deltawe- ren, bestaat vijfentwintig jaar. Aan dit jubileum van dit belangrijk recreatiegebied in het hart van Zeeland wordt speciale aandacht besteed tij dens de zo langzamerhand traditioneel geworden Veerse Meer-dagen, die van donder dag 19 tot en met zondag 22 juni voor het derde achtereen volgende jaar worden gehou den. Zo zal gedeputeerde J. Boersma donderdag het jubi leumboekje 'Veerse Meer, pa rel in de Delta' uitreiken aan de commissaris van de konin gin en de burgemeesters van de Veerse Meer-gemeenten. Tevoren vindt in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg een jubileumbijeenkomst plaats. In vergelijking met de vorige editie van de Veerse Meer-da gen, die ruim 70.000 bezoekers moet hebbengetrokken, is het aantal programma-onderde len verdubbeld tot bijna hon derd. Kortgene is deze keer 'gast- gemeente', maar deze plaats is slechts één van de vele plek ken waar een indrukwek kende hoeveelheid evenemen ten plaatsvindt op het terrein van de (water)sport, cultuur, historie, educatie, folklore, cu linaire presentaties en amuse ment. Ook Wissenkerke, Vee- re, Arnemuiden en Goes doen mee. Succesvolle onderdelen uit voorgaande jaren zijn ge handhaafd, zoals de opvoering van een zeeslag (vrijdag, Kort gene, 22.30 uur) en een show admiraalzeilen (zaterdag, Veersteiger Kortgene, 17 uur). De lijst van andere publieks trekkers van formaat is lang. Een greep: gratis zeilen (vrij dag, zaterdag en zondag vanaf 11 uur in de landbouwhaven te Kortgene), excursies naar het eilat\d De Haringvreter (vrij dag vanaf 16 uur vanaf de Campveerse Toren), publieks- waterskieën (zaterdag vanaf 11 uur, Veersestijger Kortge ne), duikdemonstraties, mo- delbotenshow, opvoering van het Tijl Uilenspiegelspel (za terdag 14 uur Campveerse To ren, Oranjeplein Veere), volksdansen, )'s avonds in een feesttent te Kortgene), en een waterski-show (zaterdag 16 uur in Kortgene). Piratenfees ten en bourgondische maaltij- dens zijn andere ingrediënten. Verder begint zaterdag om half twee een vliegshow op het vliegveld Midden-Zeeland. Dan treden onder meer di verse stuntvliegers aan. Ver der zijn er her en der verschil lende tentoonstellingen. Van onze correspondent VLISSINGEN - Het Algemeen Bestuur van het werkvoorzie ningschap administratie dien stencentrum Zeeland is voor de helft vernieuwd, en het da gelijks voor eenderde. Deze vernieuwing was nodig, want na gemeenteraadsverkiezin gen kan een nieuwe afgevaar digde van de diverse gemeen ten en werkvoorzieningschap pen worden benoemd. Voorzitter A. HoelKens uit Vlissingen noemde dit geen kleinigheid. In de afgelopen vier jaar is er veel tot stand gekomen bij het werkvoorzie ningschap en is het een boeiende periode geweest. Veel goede dingen zijn tot stand gekomen en een bloeiend bedrijf in een goede huisvesting is gerealiseerd, stelde hij. Ondanks dat ge meentes hun subsidies aan in stellingen korten is het werk van deze instelling bij het ADZ niet weggevallen. Hij be treurde het dat enige be stuursleden niet meer in het ADZ zullen terugkomen. Men sen met een staat van dienst 'van ongeveer twaalf tot der tien jaar vertrekken. Hiermee gaat een stuk kennis en erva ring verloren. Met name noemde hij de heer Wouters, algemeen bestuurslid, en de heer Van Schaick, vice-voor- zitter van het bestuur, als mede voorzitter van een aan tal commissies. Van Schaick, vice-voorzit- ter van het schap, dankte de heer Hoefkens voor hetgeen hij in de afgelopen vier jaar voor het ADZ heeft gedaan. Te betreuren vond hij het dat zo wel Hoefkens als hij zelf 'slachtoffers' van de politiek binnen de provincie zijn ge worden. Vervolgens werd een nieuw dagelijks bestuur gekozen van dit werkvoorzieningschaD. Van onze correspondent SINT-KRUIS - Op initiatief van een viertal fervente le den van de Aardenburgse hengelsportvereniging HSV wordt op zaterdag 12 juli een grootse vismarathon voor koppels gehouden in de kreek 't Grote Gat te Sint-Kruis. „Het idee voor de vismarathon werd geboren tussen pot en pint," aldus de initiatiefnemers bestuurslid Mark Herpelinck en de leden Ronny de Vos, Johan Baert en Alex de Smet. Zij legden hun idee aan het bestuur van HSV Aardenburg voor en die had daar wel oren naar. Vanwege eigen organisatorische bezigheden, zoals de voorbereiding van het Zeeuws-Vlaamse viskampioen- schap op 30 augustus, liet het HSV-bestuur de voorberei ding van de vismarathon over aan het viertal. Daarmee werden zij tot commissieleden gebombardeerd en nu, ruim een half jaar later, is alles in kannen en kruiken. Doordat de vismarathon gedurende het kermisweek- einde van Sint-Kruis gehouden wordt, heeft dit feeste lijke gebeuren en nog een attractie bij. Gestart wordt om zeven uur 's morgens en het evene ment duurt tot zeven uur s'avonds. De wedstrijdleiding berust bij Alex de Smet en Jan Baert. Men dient zich per soonlijk te laten inschrijven bij De Smet, MGR. de Backe- restraat 29 te Eede. De inleg bedraagt vijfentwintig gul den of 500 Belgische francs per koppel. Voor deelnemers die geen lid zijn van HSV Aardenburg wordt een toeslag gevraagd van tweeguldenvijftig of vijftig Belgische francs, zijnde de kosten van een dagvergunning. De deel nemers mogen zelf hun koppels vormen, maar tenminste één van de twee personen dient lid te zijn van de Aarden burgse hengelvereniging. Deelnemers moeten vijftien jaar of ouder zijn en in het bezit van een geldige Neder landse visakte. Gedurende deze koppelwedstrijd wordt er slechts door één persoon van het koppel gevist. Onderlinge afwisse ling is echter onbeperkt toegestaan. Om de drie uur worden wegingen gehouden waarbij één deelnemer van het koppel aanwezig moet zijn. Alle vis wordt teruggezet. Behalve voor hengelsport-gehandi capten is onderlinge hulp bij het vangen niet toegestaan. Het koppel mag elkaar wel assisteren. Omstreeks 20.00 uur zal in het dorpshuis van Sint- Kruis de prijsuitreiking plaatsvinden door sponsors en organisatoren. De hoofdprijs is in natura, de overige prij zen in geldbedragen en iedere deelnemer krijgt een me daille. Voor de winnaars is ook een wisselbeker beschik baar. EO ARNEMUIDEN - Surfcentrum - Olympisch surfkampioen Ste- phan van den Berg is zaterdag niet aanwezig bij de opening van het nieuwe surf- en catamarancentrum 'Het Veerse Meer' aan de Oranjeplaatweg te Arnemuiden. Van den Berg reist ver vroegd naar Amerika voor internationale wedstrijden in San Fransico. Reden voor de sponsor van de surfkampioen om af spraken over diens komst naar Arnemuiden te annuleren. Alle andere openingsevenementen gaan wel door: demonstraties van wereldkamioene Lilianne Pepermans, demonstraties catama ranzeilen, een demonstratie free-style door de Spaanse surf kampioen en een modesshow. De opening van het surfcentrum is één van de vele evenementen tijdens de Veerse Meer-dagen die van donderdag tot en met zondag worden gehouden. MIDDELBURG - Zuid-Afrika - Het Middelburgs comité Zuid- Afrika heeft met een steenlegging geprotesteerd tegen het uit roepen van de noodtoestand in Zuid-Afrika. Het nieuwe Zeeuwse PvdA-kamerlid John Lilipally legde de steen in het 'Wereldpodium voor de kunst' van de kunstenaar Marinus Boe zem op de Dam. MIDDELBURG - Afscheid - Het hoofd van de paspoortenafde ling op de provinciale griffie, mevrouw F. Meertse, gaat ver vroegd met pensioen. De provincie neemt vrijdagmiddag 27 juni afscheid van haar met een receptie in de voorzaal van het Sta- tencomplex. De receptie duurt van 15 tot 16 uur. Mevrouw Meertse zou op 19 augustus het 40-jarig ambtsjubileum vieren. Ze werd in 1946 als hulpkracht aangenomen om te helpen bij de hausse van paspoortaanvragen na afloop van de tweede we reldoorlog. Sinds 1960 had ze de dagelijkse leiding over de pas- poortafgifte, in 1977 werd ze formeel aangesteld als hoofd. Volleybal - Vanavond wordt om 09.30 uur in de nieuwe sporthal te Cadzand een vol leybalwedstrijd gespeeld tus sen Even Kijken uit Zuid- zande en een West-Zeeuws- Vlaamse selectie. Deze wedstrijd behoort tot de feestelijke activiteiten rond de ingebruikneming van deze pas gebouwde sporthal. Carlo de Baerdemaker uit Aarden burg is scheidsrechter. Gevonden voorwerp - Bij het politiebureau te IJzendijke zijn inlichtingen verkrijgbaar over een sleutelring met daar aan twee sleutels. Gevonden voorwerpen - Bij de rijkspolitie groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen kun- nen inlichtingen verkregen worden over de volgende ge vonden voorwerpen: sleutel bos, ring met 8 sleutels, etui met Euro-cheque-pasje, bos sleutels met 6 stuks, herenjas, fietsslot met cijferslot, goud kleurige armband, bruin tasje met 5 sleutels, damesjeugd- fiets Union, poëzie-album, grijze rugzak met bruine stre pen, Yamaha bromfiets, Y- sleutel aan hanger, goudkleu rig dameshorloge, groene sjaal, sleutelbos met hanger en 2 sleutels, springtouw, rood le deren potemenaie, zilverkleu rige sleutelhanger met 1 sleu tel, zwarte tas met regenpak en spin, bril met donker gesle pen glazen, sleutelbos met 4 sleutels, LCD Quartz-horloge, bromfietshelm Kiwi, 10 sleu tels en rode haak aan ring, blauw kinder vest/trui met ca puchon, koffer met filmcame ra, lederen handschoenen, bos sleutels met 6 stuks, licht blauw kinderjack, herenbril, bos sleutels met 9 stuks, meis- jesbril met ronde glazen. Fanfare - In zaal Concordia hield de plaatselijke muziek vereniging Eikels worden Boomen de jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing stelde de heer J. de Guchte- neire zich niet herkiesbaar. Tot voorzitter werd de heer A. Jongbloed herkozen. Hij kreeg twee stemmen meer dan de andere kandidaat, de heer J. Hilbrink. De fanfare zoekt nog steeds iemand die het penningmees terschap op zich wil nemen. De heer A. de Moor zal deze functie voorlopig waarnemen. Na de vergadering werd een muzikale rondwandeling door het dorp gemaakt waarbij en kele horecabedrijven werden bezocht. MIDDELBURG - Aan de Christe lijke Pedagogische Akademie voor Zeeland slaagden voor de AKTE KLEUTERLEIDSTER met B-AK- TE: Hermien de Pooter-Berkel Zaamslag; Anke van Iwaarden Terneuzen; Elly Kleppe Goes; Elise Slabbekoorn Kloetinge; Ageethe Tigelaar Ouwerker; Astrid Janse Middelburg; Willy Eijgenraam- Kokmeijer Koudekerke; Jeanne van de Kettelerij-Rodenburg Tho- len. EDOKA: (Eenjarige Dagoplei ding voor Kleuterleidsters met akte A)Monique Abrahamse Zie- rikzee; Marlou van Beek Oostburg; Jannie van Belzen Arnemuiden; Rianne Boerjan Biervliet; Diana van den Dreis, Lizethe Raas beiden Heinkenszand; Rieneke Hanse Noordwelle, Margriet de Kraa Vlissingen; Elsa Kreuze Bergen op Zoom; Jolanda van der Linde Goes; Helmi Ruisaard Yerseke; Lian van der Schelde Scharen- dijke; Linde Wisse Kloetinge; Els de Bree Grijpskerke; Marian Buijs, Klaaske Meliefste, Gonneke Konijn-van der Meulen, Aukje de Vries, allen Middelburg; Jolanda Poppe, Caroline Schouwenaar Koudekerke; Inge de Korte Melis- kerke; Marinka Verhage Bigge- kerke. MIDDELBURG - Aan de Oplei dingsschool voor het Christelijk Kleuteronderwij s slaagden voor het diploma KLEUTER- LEID(ST)ER met A-AKTE: Rose- marie van de Borgt Hans weert; Carla Verlinde-de Bruijne Sas van Gent; Sylvia Burgs Oost-Souburg; Willeke Busé, Desirée Nierijnck, Patricia Spinnewijn, Ingrid Theu- ne, Angelique de Regt, Ineke Val- star allen Vlissingen; Alexia Dop- hemont, Janneke van Vliet Axel; Klaartje Franken Bergen op Zoom; Petra de Guchteneire West dorpe; Sjaak Hamelink, Herma Reijenga, Bep van de Wege Ter neuzen; Annie van He vele St.- Kruis; Marion d'Hondt, Rianne de Witte Goes; Robert Lingier West- Souburg; Marleen Modde Oost burg; Ella Mussche IJzendijke; Wilma Quist Anna Jacoba Polder; Anja de Weert Welberg; Bianca Adriaanse, Ester Baljeu, Loes Beenhakker, Miriam van Bemmel, Coline van den Broeke, Anja Hol- dermans, Irma Hoste, Mar-Wil Janse, Marja Kruis, Petra Melse, Monique Schlingemann, Marina Stroo, Lianne van der Zanden te Middelburg; Lilian Adriaanse, Thea de Voogd Sint-Laurens; Re- gina Bakker Gapinge; Annemarie Pouwer Veere; Trudy van Belzen Arnemuiden; Ellen Clement, Tanja Sandee Kamperland; Saskia Dek Koudekerke; Maaike Dekker Nieuwdorp; Annette Dijkers Zou- telande; Annette Kramer Kapelle; Janine Ledelay Rilland; Jacque line Platschorre Hoedekenskerke; Lia de Rijke Stavenisse; Wilma I Verwijs Yerseke

de Stem | 1986 | | pagina 19