Felius en Verrijzer fa DE STEM i Nieuwe opzet bekertoernooi JACQUES HANEGRAAF GEEFT OP Rafael Yaganjan in toernooi Amsterdam Becker toont vorm Titelstrijd atletiek in Hulst Bijzonder tintje aan titelduel Marokko de verrassing in groep F am uit erstrui PAGINA SPORT 3 rtugese rs eurgesteld Jan Schut trainer van Morres «VAN M E ^electie van proot Hulst ZEEUWSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN IN MIDDELBURG Karpov wint in Bugojno Glius van der Borgt blijft toch bij NAC De Boer bedwingt John van der Wiel' INA SPORT? naar huis. De 20-ja. dag bij de training eindronde in Mexico tig tevreden over de om 'Abuelo, Abuel0' -scandeerde bijnaam Cruz, die tot nu toe al- Ie daden mocht tonen ris worden. van gekkigheid niet tste mode bij de Mexi- tionale kleuren groen te tijdens het duel met touw achter zich aan. te dagen op een bloot Union Jack. Het corn- der vaak door de hoge e zeden. wol-in AG 13 JUN11986 T14 vlST (ANP)- Aan de strijd de KNVB-beker nemen burende het seizoen 1986- ,87 opnieuw 37 clubs uit het etaalde voetbal en 27 ama- kurverenigingendeel Anders dan in het afgelopen «zoen vindt voor wat de eer- te en tweede ronde betreft een vrije loting plaats. De 27 erenigingen uit het amateur- oetbal en de tijdens het sei nen '85/'86 geëindigde num- lers 15, 16, 17, 18 en 19 uit de ErSte divisie spelen de wed- trijd in de eerste ronde op Igen terrein. De overlevende amateurclubs zullen eveneens hun wedstrijd in de tweede ronde uitkomen in een thuis wedstrijd. Voorts is besloten dat de in het afgelopen seizoen als num mer een tot en met acht geëin digde eredivisieclubs ook in de tweede ronde niet tegen elkaar uitkomen. Pas vanaf de derde ronde vindt een vrije loting plaats. Namens het amateurvoetbal treden in de strijd om de KNVB-beker aan zes kam pioenen van het zaterdag- en het zondagvoetbal, ACV, Heerjansdam, IJsselmeervo- gels, TOP, De Treffers en Uni- tas. Als districtsbekerwinnaar van West II is het (betaalde) tweede team van Sparta inge schreven en als bekerwinnaar van Zuid II heeft Sittard zich aangemeld. Het district Noord levert Steenwij kerwold omdat de andere finalist ACV al deelneemt als zaterdagkam pioen. De overige drie beker winnaars zijn bekend nadat de finales AZS - Quick Amers foort (West I), DETO - DOSK (Oost) en BVV - Vlissingen (Zuid I) zijn gespeeld. Achilles '29, BWV, Elinkwijk, Geldrop, Kozakken Boys, Quick Boys en Sparta '25 zijn de periode kampioenen, die namens het amateurvoetbal aantreden. Donderdagavond besliste het door Martin Kastermans ge trokken lot, dat de vervan gende periodekampioenen Spijkenisse en Enter Vooruit afvallen, zodat AFC, Baren- drecht, Bennekom, Flevo Boys, GVVV, Noordwijk, Rheden en SC Enschede het aantal van 27 completeren. Knetemann verrast Kelly ONA (AFP/TT) - De oren Lilholt heeft don- de tweede etappe van de van Zweden gewon- weede etappe: 1. Sóren Lilholt km in 3 uur 22 minuten en 5] 2. Lars Wahlqvist (Zwe) z.t.,3 lo (Ned) z.t; 4. Eddy Schu- 5. René Beuker (Ned); ft (Zwe) 7. Raoul Fahlm Silvano Conti (Ita); 9. Jelle Nii. 10. Gilbert Duclos-Lassalle zelfde tijd als Schurer. nt: 1. Lilholt 7.56.1 op 0.04; 3. Dorgelo op 0.05; i op 0.07, 5. Gintaoetas Oema- op 0.09; 6. Mats Andersson 0.11; 7. Duclos-* Maassen (Ned) (Ned) op 0.14; 0.16. Van onze speciale verslaggever JESTAL - Gerrie Knetemann is nooit een goede vriend geweest van [oy Schuiten. In de vele wedstrijden, waarin zij elkaar tegenkwamen, iotsten hun karakters geregeld. De immer uitbundige, imotionele Kneet tegen- iver de ingetogen Schui- en. Donderdag schudden iij elkaar in een plechtig noment de hand, nadat [netemann was gehul- digd voor de zege in de weede etappe van de tonde van Zwitserland. In de angstig smalle iraatjes van Liestal had de Ducias-Lassaife opoljljj-jarige Knetemann niemand lN 1 ia'oiafTu^k fender dan Sean Kelly versla- in. De Ier werd tweede, vóór Italiaan Giuseppe Calcater- ABON (AFP) - De Portu- pers heeft donderdag tt- esteld gereageerd op dt tijdige uitschakeling van ationale elftal in Mexico, lgens het driewekelijks hijnende tijdstrift 'A Bo- jn de gebrekkige voorto ng en ruzies tussen enkele rs onderling en spelers officials de oorzaak van lechte spel van de Portu- n tijdens de openings- 'e in Mexico. „Hoe moei ploeg zonder hoofd nu en", stelde het tijdschrift et dagblad 'O Diario' de met de kop: 'Naar huis er succes'. Volgens dit kwam de opleving van dt g tegen Marokko te laai de nederlaag te voorko- e Portugese pers had ver geen goed woord over voor] Noordierse scheidsrechter! n Snoody. Deze zou tugese elftal een straf-l op hebben onthouden, toen sa aan het begin van dt de helft in het Marok- nse strafschopgebied ten werd gebracht. (ADVERTENTIE) OKOSCO O A D E R P AC ft Aanstaande moeders i L_, vieren met aanstaande - vaders ca i beetje feest] Ze geven bloemen. Knetemann, op de weg zijn rste zege van het seizoen kend, en zijn even oude ioegleider Schuiten zijn te- inwoordig de beste maatjes, lie verhouding is van januari So gegroeid, toen Knetemann - na de affaire met Skil - bij IDM in dienst trad. Tonny had daarbij als contact- irsoon gefungeerd. De pia- ,st kon niet aanzien, dat zijn iend, nota bene voormalig ireldkampioen, zonder ploeg zat. Knetemann accepteerde het aanbod en was helemaal blij, toen het klikte met Schui ten. De voormalige stratenma ker en tijdelijke NOS-verslag- jéver bezorgde de nieuwe Ne derlandse ploeg in de Zes laagst van Madrid de eerste en in Zwitserland de negende zege. De winst van de tweede etappe, over 163,5 kilometer van Winterthur naar Liestal, was het resultaat van de uit gekiende aanpak van de ploeg-Schuiten. Nadat aan een tachtig kilometer lange solo van de Zwitser Guido Winter berg, knecht van Hinault, Le- mond en gele-truidrager Hampsten, een einde was ge komen, resteerde een parkoers in Liestal. Daar moest het pe loton drie ronden van vijftien kilometer afleggen. Voor eigen publiek wilde Stefan Joho, ploegmaat van Kelly, wel even alleen voorop rijden. In de fi nal e kreeg Knetemann vier maten om zich heen. Kelly had er maar één. De Spanjaard Pedro Delgado, in de Tour de France Schuitens belangrijk ste renner, maakte tempo. „Rooks of Knetemann moet gaan!", schreeuwde Schuiten, die eigenlijk op de Zwitser Stefan Mutter had gerekend. Delgado liet 500 meter van de meet een gat vallen, waar de Kneet in dook. Kelly durfde niet eerder weg te gaan en had vervolgens niets in te brengen. De andere Nederlandse ploegen vielen alleen op door enkele renners, die een minder prettige dag beleefden. Natio naal kampioen Jacques Hane- graaf (Raas) gaf na 65 kilome ter op en Gert Jakobs (Swerts), een dag eerder nog in een kop groep van vier, kwam te laat door de finish. Uitslag: tweede etappe: 1. Gerrie Knete mann (Ned) 163,5 kilometer in 4 uur, 7 minuten en 43 seconden - gemiddelde snelheid 39.601 km/uur; 2. Sean Kelly (Ier); 3. Giuseppe Calcaterra (Ita); 4. Nico Verhoeven (Ned); 5. Greg Lemond (VSt); 6. Jürg Bruggmann (Zwi); 7. Mare Ser geant (Bel); 8. Pierino Gavazzi (Ita); 9. Stefan Mutter (Zwi); 10. Franco Chioc- cioli (Ita), 11. Michael Wilson (Aus), 12. Salvatore Cavallero (Ita); 13. Albert Zweifel (Zwi); 14. Michel Demies (Bel); 15. Jorg Muller (Zwi), 16. Niki Rüttimann (Zwi); 17. Alberto Volpi (Ita); 18. Mauro Gianetti (Ita); 19. Leo Schonenberger (Zwi); 20. Hennie Kuiper (Ned); 23. Peter Winnen (Ned); 25. Steve Bauer (Can); 32. Steven Rooks (Ned); 33. Pedro Delgado (Spa), 35. Jac van der Poel (Ned); 37. Ro bert Millar (Sch); 39. Eric van Laneker Bel); 40. Hans Daams (Ned); 42. Andrew Hampsten (VSt) 45. Gerard Veldscholten (Ned); 47 Peter Steevenhagen (Ned); 48. Bernard Hinault (Fra); 50. Guy Nulens (Bel); 53. Eric Breukink (Ned); 57. Jac van Meer (Ned); 58. Fons de Wolf (Bel); 59. Henk Lubberding (Ned) allen zelfde tijd als Knetemann; 64. Twan Poels (Ned) op 3.22; 66. Adrie van der Poel (Ned) z.t., 67 Jan Siemons (Ned) op 7.51; 72. Theo de Rooy (Ned) z.t.; 75. Adri van Houwelingen (Ned) z.t.; 81. Maarten Du- crot (Ned) z.t.; 83. Ludo Peeters (Bel) z.t.; Jos Lammertink (Ned) z.t; 98. Phil An derson (Aus) z.t.; 102. Jean Habets (Ned) z.t.; 103. Jean-Paul van Poppel (Ned) z.t.; 105. Gerrit Solleveld (Ned) z.t.; 119. Emiel Kerstens (Ned) op 9.30; 120. Henri Man- ders (Ned) z.t., 124. Hans Langerijs (Ned) op 14.40; 126 en laatste Noel Segers (Bel) op 15.56. Opgegeven: Jacques Hanegraaf (Ned). Te laat binnen: Gert Jakobs (Ned). Algemeen klassement: 1. Hampsten (VSt) 8.32.35, 2. Lemond op 0.02, 3. Rütti mann op 0.08, 4. Knetemann op 0.13; 5. Wilson op 0.13,6. Bauer op 0.14,7. Hinault (Fra) op 0.15, 8. Berard (Fra) op 0.17, 9. Chioccioli (Ita) op 0.18,10. Maier (Oos) op 0.18,11. Grezet (Zwi) op 0.19,12. Schónen- berger op 0.19, 13. Breukink op 0.20, 14. Müller op 0.22,15. Lubberding op 0.24,18. Delgado op 0.27, 21. Kuiper op 0.28, 22. Mutter op 0.29,23. Kelly op 0.30,25. Rooks op 0.30, 26. Millar op 0.31, 29. Winnen op Gerrie Knetemann schreeuwt het uit van vreugde als hij als eerste over de streep gaat. - foto anp 0.33, 31. Veldscholten op 0.33, 32. Verhoe- ven op 0.39, 33. Van Lancker op 0.41, 34. Steevenhagen op 0.43,44. De Wolf op 0.57, 49 Nulens op 1.02, 56. Van Meer op 1.11, 60. J. van der Poel op 1.30, 62. A. van der Poel op 3.55,63. Poels op 4.24,66. Solleveld opp 8.21,68. Van Houwelingen op 8.27, 71. Ducrot op 8.32, 72. Peeters op 8.34, 74. Lammertink op 8.38,79. Anderson op 8.43, 85. De Rooy op 8.47, 94 Siemons op 8.56, 96. Habets op 8.58, 101. Van Poppel op 9.12, 112. Manders op 10.38, 113. Kerstens 10.41,120. Langerijs op 16.10,126. en laat ste Viktor Schraner (Zwi) op 25.57. De eerste etappe van de Ronde van de Midi-Libre is donderdag gewonnen door de Fransman Franck Pineau. Hij had na de 210,5 kilome ter van Le Grau-du-Roi naar Port-Bacares een voorsprong van één minuut en 17 seconden op de Spanjaard Indurain en zijn landgenoot Pascal Jules. Voor de 23-jarige Pineau was de winst zijn eerste in zijn loopbaan als beroepsrenner. Hij demarreerde na 80 kilome ter uit het peloton dat hem pas na de einstreep terugzag. Pi neau nam door zijn overwin ning de eerste plaats in het al gemeen klassement over van de Zwitser Glaus die de pro loog had gewonnen. Uitslag eerste etappe: 1. Franck Pineau (Fra) 210,5 kilometer in 5.52.11; 2. Miguiel Indurain (Spa) op 1.17; 3. Pascal Jules (Fra) z.t., 3 Thierry Marie (Fra); 4. Christian Chabet (Fra); 6. Claude Cri- quielion (Bel); 7. Rudy Rogiers (Bel); 8. Robert Forest (Fra); 9. Joel Pelier (Fra); 10. Eric Caritoux (Fra) allen zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Pineau (Fra) 5.53.53; 2. Jules op 1.22; 3. Indurain op 1.23; 4. Pello Ruiz Cabestany (Spa) op 1.25; 5. Pelier op 1.28; 6. Forest op 1.29; 7. Caritoux z.t; 8. Jean-René Bernaudeau (Fra) z.t.; 9. Jos Haex (Bel) z.t.; 10. Cri- quielion op 1.30; 11. Christian Chaubet (Fra) z.t.; 12. Peter Pieters (Ned) z.t.. efvaders mogen niet opperen. Zij krijgen bloemen. op bloemen zijn. J beseft tie mooie ïten van liet vatler- hap als u al die doemen ziet. Vaders die moeten werken krijgen een bloemetje op hun wort bezorgd iij vaders van grote gezinnen gaat bet een leetie op een bioemen- 'iiiKcl ujkeiL Vaders die een tikkcfrj te dik zijn moeten va"! moeders hun blociiKj zelf plukken. M 9| Naast een spooitreintie heeft vader neel graa£ bloemen. Vader heeft 't hclcj^ zo netjes afgewassen dat liij een olocnierjo best verdiend heeft Uw zoontje komt nog met zo goed uit zijn woorden. Hij zegt het daarom met bloemen. Van ome volleybalmedewerker ULST - Jan Schut wordt de jjieuwe trainer van het eerste ierenteam van volleybalver- kiiging Morres uit Hulst. ihut was vier jaar geleden al eens trainer van de Hulstena ren, maar verhuisde toen naar De Sterre uit Zuiddorpe, waar kij echter na enkele jaren •trijd nog steeds geen titel in de derde divisie kon pakken. Jan Schut, samen met Jo 'eraert de twee Zeeuwse totrainers, gaf aan het eind an het seizoen te kennen bij De Sterre te willen opstappen. Horres sprong hier gelijk op We zijn zeer blij met zijn imst", aldus Jo Everaert, die ilf de coördinatie binnen de ireniging, de jeugdopleiding, jsmede de coaching van de imes op zich gaat nemen. Zoals bekend gaat Ron Reu- 's naar het Belgische Heren- Is en blijft Michel Everaert edivisie spelen. Toch zullen Je Hulstenaren volgend sei zoen met een zeer sterk en ta lentvol team in de tweede di- ysie uitkomen. Rini Bouterse gomt over van het Goese My- m n terwijl R°nald Purver re Polder) zich ook aanmeld- ae. Met verder Ko de Ruiter, Jóiliam Taelman, Peter Paul ^eraert (spelverdelers), dn de Beule, Ronald van irdenburg, Michel van Bre- ;n, Werner Tak kan Morres nieuwe seizoen zeker opvol tegemoet zien. Uw man is stapelgek op bloemen. 1 W®111 koopt u ze bij Itosscw Alle kans dat dc vaders onder de bloemen- maniicn hun kadootji van te voren raden. M.OKMKN 7=7 HulfMENBuBf AiJ HQuANO an on2e sportmedewerker LST - De selectie van de rneente Groot Hulst speelt Wag 13 juni om 19 00 uur «en de eredivisieclub FC in Bosch. [n°?.r feze selectie zijn uit- 1 'gd: de keepers Jos van nderen en Jean-Pierre de mk' ouclewijn van Crae- roeck, Jan de Visser, .n Jan Mechelink, Werner ■a) £ae5 Erwin Nachte- de W*u y Boussen, Jos van nttlej Cleyman, Peter Jn of1 Angelo Verbrae- Warrem TheghfrS en Thet> Theo Leeraert van aauw was verhinderd. Van ome tennismedewerker MIDDELBURG - Tennis park De Veste in Middel burg is de komende twee weekeinden het strijdtoneel van de Zeeuwse districts kampioenschappen tennis. Een respectabel aantal deel nemers bezetten de onder scheidende schema's, waar bij opvallend is dat er van uit Zeeuwsch-Vlaanderen weinig belangstelling be staat voor deze titelstrijd. Voor wat betreft de hoogste categorie bij de heren is dit niet van veel invloed, want Hans Felius en Serge Car- pentier lijken hier de dienst .uit te maken. Bij de dames is er aller minst sprake van een echt kampioenschap. Maakte vo rig jaar Sandra Begijn in Middelburg naam door met grote overmacht zowel Mar- tine van Maarleveld als An- nemarie Verrijzer met groot verschil achter zich te laten, de Hulsterse is er deze keer niet bij. Het is bepaald geen geheim dat haar tennisacti- viteiten zich min of meer hebben verlegd naar België en dat zal zeker zijn sporen nalaten voor het Zeeuwse tennis. Overigens is het schema bij de dames verder uitge dund door het terugtrekken van Martine van Maarle veld, die onlangs ook in Hulst tijdens de jeugdkam pioenschappen moest opge ven en Barbara du Fossé. Het aanvankelijk opge maakte schema ondergaat hierdoor verandering, waardoor Emerence van Wingen op een tweede plaats wordt gemanoeu vreerd na de als favoriet ge tipte Annemarie Verrijzer. Judith van de Berge en An gela Latuheru schuiven wellicht op om de overige beschermde plaatsen in te vullen. De strijd bij de heren spitst zich toe op regerend kampioen Hans Felius, die dit jaar in de gelegenheid wordt gesteld zijn titel voor de zevende keer binnen te halen. Het staat overigens allerminst vast dat dit hem ook "dit jaar zal lukken, want ook vorig jaar hing zijn fi naleplaats aan een zijden draadje, terwijl zijn oppo nent in de finale, Serge Car- Hans Felius pentier, het hem danig lastig maakte. De plaatsingscom missie, die deze keer het plaatsingsschema van de In ternationale Tennis Federa tie toepast, voorziet weer een finale tussen Felius en Carpentier, terwijl Joost Thoorenaar als mogelijke halve finalist het kan opne men tegen Felius en Remco Maandag moet trachten Carpentier tegen te houden. In de Cl-categorie bij de dames kreeg Maaike Ver- straeten de voorkeur boven de verliezend finaliste van vorig jaar Marion Mewiss, terwijl Liesbeth Voeten (die vorig jaar de titel voor zich opeiste) met Jeanet Engelse als derde en vierde op het schema voorkomen. Jeanine Moerland en Elisabeth Buijs zijn de overige geplaatsten. Bij de heren lijkt een hoofdrol weggelegd voor Middelburger Walter Mon- tenarie, die inmiddels naar het B-niveau is toegegroeid. Antoine van Bockel wordt wellicht zijn tegenstander in de finale, met Diederik van den Heuvel en Mario Titi- heru als naaste concurren ten. Jeroen Verstraeten, Manfred de Kok, Gyon As- selman en Paul Richard Hellmans completeren het achttal geplaatsten. Opval- - foto i willem mieras lend is dit jaar het wegval len van de veteranencatego- rie, waarvoor te weinig in schrijvingen werden ont vangen. De overige plaatsingen zijn als volgt: C2-heren: 1. Roel Schurin- ga, 2. Alex Greeve; 3/4. Bart Fe lius en Arthur Jan Roose. C2- dames: 1. Debbie Tituheru, 2. Elly Cijvat, 3/4. Anita Brand en Isabelle Leenhouwers. Dl-da- mes: 1. Vanessa de Haan, 2. He- leen André de la Porte. Dl-he- ren: 1. Ramon de Jong, 2. Mi chael Ouwehand. HD-B: 1. Maandag/Thöorenaar, 2. Car- pentier/Felius. DD-B: I. Van Maarleveld/Verrijzer, 2. Van de Berge/Van de Borgt. GD-B: 1. Van Maarleveld/Felius, 2. Verr- ij zer/ Carpentier. BUGOJNO (Rtr) - De Sov jet-grootmeester Anatoly Karpov heeft het interna tionale schaaktoernooi van Bugojno gewonnen. Karpov, die in Joegosla vië de laatste voorberei dingen trof op de revan che-tweekamp tegen we reldkampioen Kasparov, deelde in de laatste ronde het punt met de Brit Tony Miles. Karpov kwam uit op een totaal van 8,5 punten. Hij verdiende daarmee de eerste prijs van 15.000 gul den. De vroegere Sovjet schaker Boris Spassky, die tegenwoordig namens Frankrijk meedoet, kwam in de laatste partij remise overeen met de Nederlan der Jan Timman, DEN HAAG (ANP) - Toto nr. 23 van deze week heeft zes winnaars, die elk bruto f. 3.235,70 ontvangen. Eerste prijs:-6 winnaars, die ieder bruto f. 3.235,70 ontvangen, tweede prijs: 302 winnaars, cjie ieder f. 42,80 ontvangen; derde prijs: 3.490 winaars, die ieder f. 9,20 ontvangen. HILVERSUM (ANP) - Rafael Vaganjan, één van de verliezende grootmeesters in de halve finales van het kandidatentoernooi, maakt evenals de andere verliezer, Jan Timman, deel uit van de kroongroep van het vijfde Ohra-schaakfestival, dat van maan dag 21 juli t/m vrijdag 1 augustus in het Amsterdamse Krasna- polsky wordt gehouden. Karpov, Kasparov, Joesoe- pov en Sokolov, die eveneens op het wensenlijstje van de or ganisatie stonden, konden zich niet vrijmaken. In de kroongroep, die voor de tweede achtereenvolgende maal uit zes spelers bestaat, debuteert de Leidse groot meester John van der Wiel. De overige deelnemers zijn de Joegoslavische grootmeester Ljubomir Ljubojevic, de Hoogovens-winnaar Nigel Short en de 17-jarige Zweedse jeugdspeler Ferdinand Hel lers, die vorig jaar de groot- meestergroep won. Tot de grootmeestergroep van dit jaar zijn niet minder dan 32 spelers toegelaten. Zij spelen negen ronden Zwitsers. Onder hen bevindt zich de we reldkampioene Maja Sjiboer- danidze. De anderen zijn: de grootmeesters Jan Smejkal (Tsj), Serge Dolmatov (Sov), Efim Gellier (Sov), Alonso Zapata (Col), Florin Gheorghiu (Roe), Slavoljub Marjanovic (Jsl), Hans Ree (Ned), Edmar Mednis (VSt), Slobo dan Martinovie (Jsl), de meesters Ma nuel Rivas (Spa), Ferdinand Braga (Arg), Yaacov Murey (Isr), Frans Cuijpers (Ned), Rini Kuijf (Ned), Jaan Eslon (Zwe), Kick Langeweg (Ned), Rob Har- toch (Ned) en Leon Pliester (Ned), de FI- DE-meesters Albert Bles, Jeroen Piket, Paul Boersma, Piet Peelen, Rudy Dou- ven (Ned), Richard Meulders, Luc Wi- nants, Ronald Weemaes (Belg) en de pro movendi Marcel Piket, Joris Brennink- meijer, Arno Bezemer, Mare Kremer en Gert Pieterse (allen Ned) LONDEN (Reuter) - Zonder veel problemen hebben de favorie ten bij het tennistoernooi van Queens, de traditionele voorberei ding op Wimbledon, de kwartfinales gehaald. Titelverdediger Boris Bec ker speelde met en tegen de Australiër Simon Youl. De hernieuwde kennismaking met het gras in Engeland lijkt de Westduitser uitstekend te bevallen. Zijn harde opslag en goed geplaatste volleys maak ten van Youl al snel een kans loze. Meer moeite de vierde ronde te halen had Stefan Edberg. De Zweed had echter ook te maken met een tegenstander van iets meer kaliber. Paul McNamee behoort al jaren tot de sub-top in het internatio nale tennis. De Australiër be wees dat bij het toernooi om de open Franse kampioen schappen op Roland Garros nogmaals door Edbergs land genoot Joakim Nyström te verslaan. Tegen Edberg hield McNamee, nog steeds herstel lende van een blessure, het één set goed vol. Ook Jimmy Connors, num mer een op de plaatsingslijst, kwam eenvoudig verder. Al leen aan de weinig vaste op slag van de Amerikaan was te merken dat hij een schorsing van zestig dagen achter de te rug heeft. Wat overbleef was echter meer dan voldoende om de Fransman Guy Forget in twee sets te verslaan. De samenstelling van de kwartfinales kent in ieder ge val een, op papier, aardig duel. Becker ontmoet namelijk de Amerikaan Tim Mayotte, een speler die zeker op gras voor uitschieters kan zorgen. Zo be reikte hij een keer de laatste vier op Wimbledon en een keer de laatste acht. Uitslagen: achtste finales: Boris Becker (Wpi) - Simon Youl (Aus) 6-3,6-1, Stefan Edberg (Zwe) - Paul McNamee (Aus) 7-5, 6-3, Tim Mayotte (VSt) - David Pate (VSt) 7-6,6-1, Paul Annacone (VSt) - An drew Castle (GBr) 6-4, 6-1, Jimmy Con nors (VSt) - Guy Forget (Fra) 6-1, 6-3, Ramesh Krishnan (Nida) - Marcel Free man (VSt) 6-1, 6-2, Tim Wilkison (VSt) - Todd Nelson (VSt) 6-7,7-6,13-11. Marcella Mesker is er niet in geslaagd de vierde ronde van het tennistoernooi in Birming ham te bereiken. De Neder landse verloor donderdag enigszins teleurstellend van de Zuidafrikaanse Dinky van Rensburg. Uitslagen derde ronde: Dinky van Rens burg (ZAf) - Marcella Mesker (Ned) 6-3, 1-6, 7-5, Pam Shriver (VSt) - Betsy Na- gelsen (VSt) 7-6, 6-3, Manuela Malejeva (Bul) - Niege Dias (Bra) 6-0,6-0 Van onze sportredactie BREDA - Guus van der Borgt heeft in principe een overeen komst bereikt met NAC. Het gaat hierbij om een contract voor één jaar. Van der Borgt, die eerder te kennen had gegeven weg te willen bij de Bredase vereni ging, heeft dit toch wat onver wachte besluit genomen, na dat onderhandelingen met Go Ahead stuk waren gelopen. De eredivisieploeg uit Deventer wilde niet aan de financiële eisen van de Bredanaar vol doen. Hij op zijn beurt voelt er niets voor om er op achteruit te gaan. Met het toetreden tot Go Ahead Eagles zou Van der Borgt zijn huidige baan (naast het voetballen bij NAC) op moeten geven. Dit verlies woog uiteindelijk zwaarder dan hetgeen Go Ahead hem wilde bieden. SCHAKEN (ANP)- In de zesde ronde van het nationaal schaakkampioenschap, dat in Hilversum wordt gehouden, bedwong De Boer Van der Wiel, die daarmee de maxi male score kwijtraakte. Uitslagen zesde ronde: De Boer - Van der Wiel 1/2-1/2, Ligterink - Ree 1-0, Kuijf - Peelen 1-0, Boersma - Scheeren afg., Douven - Goldstern 1-0, Van der Sterren - Gelpke 1/2-1/2; afgebroken partij vijfde ronde: Gelpke - Douven 1/2-1/2. Stand: 1. Van der Wiel 5 1/2 pnt, 2/3. Van der Sterren en Kuijf beiden 4 pnt, 4. Lig terink 3 1/2 pnt, 5. Boersma 3 pnt en 1 afg.partij, 6 t/m 8 Peelen, Ree en De Boer allen 3 pnt, 9. Douven 2 1/2 pnt, 10. Gelpke 2 pnt, 11. Scheeren 1 pnt en 1 afg.partij, 12. Goldstern 1/2 pnt f6 Amateurs: 1. W. van Loenhout, Nieuw-Vossemeer 284 punten; 2. T. van der Steen, Bruinisse 203; 3. P. Hofland, Roosendaal 201; 4. J. de Crom, Hoogerheide 172; 5, M. de Baat, De Heen 159; 6. N. van der Klundert, Hoogerheide 156; 7. J. Nieuwkoop, Roosendaal 154; 8. K. van Goethem, Kloosterzande 148; 9. R. Boeren, St.-Willebrord 135; 10. A. Verplanke, IJzendijke 132; 11. W. Wieme, IJzendijke 130; 12. P. Barten, Zevenbergen 129; 13. J. Ge vers, Rijsbergen 120; 14. R. Zijl mans, Oud-Gastel 115; 15. P. van Eist, Fijnaart 114 punten. Junioren: 1. V. Timmermans, Hoo gerheide 242 punten; 2. J. Melsen, Roosendaal 198; 3. R. van Wesen- beek, Heerle 188; 4. J. van Steen, Fijnaart 183; 5. R. Tak, Ouden bosch 155; 6. R. de Vrieze, Goes 135; 7. A. Tak, Oud-Gastel 133; 8. J. van de Ameele, Terneuzen 118; 9. C. Voogt, Breda 112; 10. W. Geys, Kwadendamme 109; 11. L. Goeree, Kruiningen 104; 12. J. van Ginne- ken, Etten-Leur 103; 13. ex aequo E. de Crom, Hoogerheide en F van Son, Zevenbergen 100; 15. J. Valen- tijn, St.-Willebrord 99 punten. Nieuwelingen: 1. R. Kroon, Oud- Gastel 187 punten; 2. A. de Ridder, Arnemuiden 167; 3. P. Konings, Roosendaal 134; 4. R. van Kapelle, Made 131; 5. R. Tolhoek, Yerseke 119; 6. H. Brans, Bosschenhoofd 118; 7. P. Kroonen, Raamsdonks- veer 114; 8. M. Casteleyns, Steen bergen 110; 9. E. van Alphen, Bos schenhoofd 107; 10. R. Jeltema, Roosendaal 104; 11. H. Stok, Sprun- del 102; 12. R. Ammersdorffer, Raamsdonksveer 97; 13. A. van Dijke, Tholen 93; 14. F. Dingeman- se, Hoogerheide 68; 15. E. van Meer, Oud-Gastel 60 punten. Van onze atletiekmedewerker HULST - Het Hulsterse RKHAV is zaterdag 14 juni gastheer voor de Zeeuwse kampioenschappen CD-junioren individueel. De belangstelling in deze jeugdcategorieën is in tegenstelling tot de provinciale baanatletiek voor senioren goed. Een kleine 200, welgeteld 182, voorinschrijvingen rolden bij Anges Reunis in de brievenbus. De titels die in Hulst te verdelen zijn, betreffen de volgende onderdelen: C-meisjes: 80 en 1000 meter, 80 meter horden, kogel stoten, discuswerpen, speerwerpen, verspringen, hoogspringen en 4 x 80 meter. D-meisjes: 60 en 1000 meter, 60 meter horden, kogelstoten, hoogspringen, verspringen, speerwerpen en 4 x 60 meter. C-jongens: 100 en 800 meter, 100 meter horden, versprin gen, hoogspringen, kogelstoten, discuswerpen, speerwerpen en 4 x 100 meter. D-jongens: 80 en 1000 meter, 80 meter horden, ver springen, hoogspringen, kogelstoten, discuswerpen, speerwer pen en 4 x 80 meter. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. Het wedstrijdsecretariaat is gevestigd in de kantine van RKHAV aan de Tabakstraat. Van onze tennismedewerker MIDDELBURG - Het is dit jaar voor de 55e keer dat de Zeeuwse tenniskampioen schappen worden gehouden en voor districtsvoorzitter Cees Zuidweg is dat een reden om aan deze titelstrijd een bijzon der tintje te geven. „De deel nemers zullen dit wel merken aan de attentie die zij ontvan gen," aldus Zuidweg. Men heeft echter meer in petto, want alle voorzitters die het district Zeeland de afgelo pen jaren heeft gekend, zullen stuurlijke jaren steken voor alsnog sterk af tegen de 33 ja ren van de heer Spuijman en de 10 jaren van de heren Scherphuis en Wondergem. Bovendien wordt de prijsuit reiking op de finaledag, zon dag 22 juni verricht door gede puteerde E. Maris-Koster. zaterdag 15 juni in Middelburg aanwezig zijn vanaf half drie. „Het is een initiatief dat we hebben genomen omdat er tij dens alle voorgaande kam pioenschappen nooit iets bij zonders werd gedaan," legt Zuidweg uit. Zijn twee be- Van onze speciale verslaggevers MONTERREY/GUADALA JARA - Marokko heeft in Me xico tot nu toe voor de grootste verrassing gezorgd. Het Noordafrikaanse land spotte in groep F met alle prognoses en eindigde na een verdiende overwinning (3-1) op Portugal op de eerste plaats. Engeland, zo slecht begonnen in deze groep, herstelde zich keurig op tijd door Polen met 3-0 opzij te zetten. Door deze resultaten werd Portugal het kind van de reke ning. De Zuideuropeanen die zo verrassend begonnen wa ren door Engeland met 1-0 te kloppen, vonden zich na drie wedstrijden terug op de vierde en laatste plaats. Een ontwik keling die niemand voor mo gelijk gehouden had. Marokko derhalve groeps winnaar. Door twee keer doel puntloos gelijk te spelen en Portugal van het veld te spe len. Met fraai voetbal. Tech nisch uitstekend, op de juiste momenten versnellend. Portugal, twee jaar geleden de revelatie op het EK in Frankrijk, werd totaal over donderd. Reeds voor rust werd de ploeg van Torres op achter stand gezet. De treffers kwa men op naam van Khairi. Twee schitterende doelpunten. Na de hervatting probeerde Portugal wat terug te doen. Er werd echter veel te traag ge speeld om de hechte Marok kaanse defensie in verlegen heid te brengen. In de 61 mi nuut scoorde Krimau uit een pass van de waarlijk fantas tisch spelende Timoumi de derde treffer voor zijn land. Dat Diamantino nog voor 3-1 zorgde was niet belangrijk meer. In het snikhete Monterrey had Engeland tegen Polen een kwartier nodig om orde op za ken te stellen. Zonder Robson, Wilkins en Hateley liep Enge land over de Oosteuropeanen heen. Lineker was de grote man. Hij scoorde eenn punt gave hattrick. Polen was to taal van de kaart en slaagde er niet meer in een en ander recht te trekken. Ook niet in de tweede helft die bij wijze van spreken schriftelijk afge daan had kunnen worden.

de Stem | 1986 | | pagina 7