ïsta' lukking Ploeg Swerts niet in de Tour Frits Bakker derde in NK bandstoten wmm PHIL ANDERSON: Ploeg Hinault slaat hard toe in proloog Schapers kansloos tegen Connors Patrick Merckx klasse apart Matige belangstelling atleten Giesberts wint in Belsele LGINASPORT; T14 PAGINA SPORT 3 ï£f WINTERTHUR - Phil Anderson heeft nooit de ziekte van Bechterev gehad. Zijn verblijf van anderhalve maand in de Verenigde Staten was slechts bedoeld om op conditie te komen na een weliswaar slepende, maar tijdelijke rheumati- sche aandoening. Herrera groots Henk de Winter zesde in Assen jGeen record voor Gert van der Weele [terNEUZEN - Tijdens de Grand Prix-wedstrijden in Den Haag zag Gert van der «eele van AV'56 zijn poging om het Zeeuws record op de 800 meter te pakken, misluk ken. A V56-kivartet evenaart Zeeuws record WILLAERT VIJFDE IN FLANDRES MARATHON Verpoorte wint toernooi Kravo ÏEUWSE KAMPIOENSCHAPPEN HORDEN, 3.000 EN 10.000 METER Schoondijke wint van Groede Zevende plaats Zeeuwse atletiekploeg Derde plaats John Vermeule at nu toe letterlijk beo Stad, die geen Jen betalen en even- pe-toestel bezit, in Daarvoor waren in |in Amerika aange- waren daar ge- flmachtige commer- llermo Canedo, toe- 1 organisatie-comité leen vermogen ver- |met zijn beeldwan- ch deerlijk. De toe- berekend dat er in komen opdagen. Die een hapje eten, een |ens van zijn poten- popen. Dat zou dan 'Televisa' goedge- Imoesten vastleggen levisa' te kopen. vaard gerekend, die lien aandiende. Toen |ijnen door het Olim- chts enkele tiental fan de beeldkwaliteit pr hard regent, zitten jkplaatsen zijn door Isrd in enorme mod- pn dan ook nog een hebben of bezitten fn doorweekt broodje want de standhou- rwoedend en zondag pderden verkopers de geld terug eisten, al doen. WOENSDAG 11 JUN11986 |ag na de nederlaag tegen Uruguay met verhoging ren probeerde nog wel de wol toen de koorts tot 4) nee. De Sovj et-internatio- i Canada slechts een lichte J kan zeker in de achtste fl-| liev beschikken. Kent op strafschoppen. Dejj |Hugo Sanchez miste in dc| net Paraguay vrij van [dden, dat het nemen van! naanden weer in het trai-J eg is opgenomen. ana heeft Edson gewaar| erde maandag aan de Verkeerde Edson in kenne-j supporters, die na het duel! Jonterrey werden gearres f j kunnen desgewenst de bel; koeken. Een Engelsman, die pgaan, verkeert nog in heel- sn keer. 1146 die zich eren met vermaken in Door Hein Groothuis WlNTERTHUR/BREDA Het feit dat de Skala-Skil- nrofformatie van ploegleider Roger Swerts niet is toegela ten tot het deelnemersveld van He Tour de France, dat dit jaar 210 renners (21 ploegen van tien coureurs) telt, een record aantal, Is als een mokerslag aangekomen bij de ploeg. Er heerst bij ons een heel gedrukte stemming", ver- Klaarde Hoger Swerts gisteren telefonisch vanuit hotel Frie- den in Winterthur, waar de proloog van de Ronde van Zwitserland werd gehouden. De renners zijn verschrikke lijk ontgoocheld en ikzelf ook. tVij waren er allemaal heel ze ker van dat wij zouden deel- nemen. Het is voor mij een on begrijpelijke zaak. Er zijn ver schillende ploegen toegelaten, die minder kwaliteit hebben dan wij. Ik denk daarbij onder andere de Amerikaanse ploeg, waar totaal geen talent meer in zit, de tweede Colombiaanse ploeg, die niets te zoeken heeft in de Tour, twee van de Spaanse ploegen en een ploeg als Gis, die in de Giro totaal niks gepresteerd heeft. Wij re kenden ook al helemaal op deelname, omdat we in de Giro hebben laten zien een ploeg met inhoud te hebben. Van Poppel (de sprinter heeft bijgetekend voor 1987 - red.), die heel gemotiveerd was voor de aanloop naar de bergen in de Tour, werd winnaar van twee etappes en wij hebben aangevallen waar het kon, on der anderen met Verhoeven en Jakobs. Niet in de bergetap pes, maar in een stuk of elf, twaalf andere etappes waren wij gewoon de beste ploeg. Torriani, de organisator van de Giro, kwam mij zelfs tot tweemaal toe feliciteren met ons goede rijden. Nee, deze be slissing is echt als een donder slag bij heledere hemel geko men. Wij hadden al aan alle formaliteiten voldaan. Voor 1 mei was de helft van het start- geld betaald en de tweede schijf, die voor half juni bin nen moest zijn, was ook al on derweg. Voorts hadden wij alle inlichtingen verstrekt, die de organisatie nodig had. Alles leek iri'orde en dan ineens dit en dan op zo'n moment. Als ik het eerder had geweten, was ik nooit naar de Ronde van Zwitserland met zijn zware bergetappes gegaan, maar bij voorbeeld naar de Ronde van Zweden. Zwitserland was al leen maar een must met het oog op de Tour. Ik heb er geen idee van, waarop de motivatie van de organisatie berust. Om dat te weten te komen, is mor gen het eerste wat ik doe l'E- quipe (de organiserende krant - red.) bellen". Behalve Skala-Skil viel ook de zevende Franse ploeg (Mi- ko) af. De 21 ploegen komen uit zeven landen. Het zijn: Frankrijk: Fagor, Kas, La Vie Claire, Peugeot, Système U en RMO; België: Hitachi en Lotto; Colombia: Café de Co lombia en Postobon; Spanje: Seat, Teka, Reynolds en Zor; Nederland: Panasonic, Kwan tum en PDM; Italië: Carrera, Gis en Malvor; Verenigde Sta ten: 7-Eleven. De Ronde van Frankrijk is van 4 tot en met 27 juli. Aan de derde Ronde van Frankrijk voor vrouwen ne men dertien ploegen van ze ven deel: Australië, België, China, Colombia, Verenigde Staten, Frankrijk A en B, Groot-Brittannië, Nederland, Italië, West-Duitsland, Zwe den en Zwitserland-Oosten rijk. 'Nooit ziekte van Bechterev gehad' Van onze speciale verslaggever Dat vertelde de Australiër uit de wielerploeg van Peter Post althans zelf, dinsdag in Winterthur, vlak voor de start van de proloog van de vijftigste Ronde van Zwitserland. In de tuin van een hotel in het Noordzwitserse provincie stadje, wuifde de 28-jarige Anderson breed grijnzend alle verhalen over zijn ziekte weg. „Wat een onzin. Het was om gek van te worden. Ik zou zelfs in een rolstoel zittea Natuur lijk ben ik ziek geweest, dood ziek zelfs, maar het was echt een tijdelijke aandoening". Dat niemand Anderson ge loofde, was ook wel logisch. Diverse medici hadden im mers bevestigd dat Anderson de ziekte van Bechterev had. Hij zou evenwel te eigenwijs zijn dat te accepteren. De ren ner, vorig seizoen bij Post goed voor vijftien zeges - inclusief de Ronde van Zwitserland - plus de vijfde plaats in de Tour de France en de tweede plaats in het Super Prestige- klassement, vertrouwde ech ter blindelings op zijn Belgi sche dokter. „Hij maakte dui delijk dat alles goed zou ko men. Sterker nog, twee dagen voor mijn vertrek naar Ame rika was de ziekte uit mijn li chaam. Maar het was geen doen bij de ploeg te blijven. Mijn conditie lag op nul. Bo vendien werd ik gek van de geruchten over mij. Daarom leek een verblijf in ons huis in Seattle, waar mijn vrouw vandaan komt, de uitkomst". Kon Anderson, tijdens, zijn verhaal de vrolijkheid zelve, het wel maken plotseling af te reizen? Hij deed dat immers half april, de dag voor de Bel gische klassieker de Waalse Pijl. Peter Post maakte toen een lichtelijk aangeslagen in druk. In een verhaal in de krant Sport Zürich zei PR- man Fred de Bruyne vrijdag nog: „Wij weten niet waar Anderson is, we hebben niks rechtsreeks van hem ge hoord". Ook op dit punt rea geerde Anderson laconiek. „Ik heb voortdurend contact ge had met mijn dokter. Die was de belangrijkste Voor mij. Voor de rest had ik het te druk met trainen. Ach, mijn ploeg genoten begrepen wel waarom ik weg ging". Phil Anderson, die zich in de Ronde van Zwitserland goed wil testen. - foto de stem/ben steffen Op het Noordamerikaanse continent heeft Anderson zich met alle mogelijke vormen van training bezig gehouden, tot aerobic dancing toe. Voorts reed hij vier koersen, met als tegenstanders onder anderen de renners uit de ploeg van Eric Heiden. Bovendien won hij een individuele rit over zestien kilometer met een stij ging van duizend meter. „Heerlijk, in de anonimiteit, die ik in Europa nooit zou heb ben gehad". Waarom koos Anderson eigenlijk voor de Ronde yan Zwitserland voor zijn rentree? „Ik moest toch ergens begin nen. Ik had ook eerder kunnen starten, maar dat leek mij on verstandig. Dacht je dat ik niet de kriebels had, als ik op de televisie Kelly weer eens een rit zag winnen? Bovendien is Zwitserland een goede test voor de Tour de France. Eer lijk gezegd had ik de Tour niet meer op mijn programma staan. Maar als ik hier aardig meedraai, kan dat nog veran deren". Post heeft al gezegd dat hij op korte termijn niets van An derson verwacht. De Austra liër denkt er net zo over. „Of ik de Tour rijd, is niet alleen af hankelijk van mij of Post, maar ook van de ploeg. Die moet immers baat hebben bij mijn deelname". Van onze speciale verslaggever WINTERTHUR (ANP) - Bernard Hinault en zijn ploegmaten sloegen dinsdag hard toe hl de proloog van de vijftigste Ronde van Zwitserland. Zij bezetten liefst zes van de eerste tien plaat sen. De vijfvoudig winnaar van de Tour de France werd zelf ze vende, maar zag de Amerikanen Andy Hampsten en Greg Le- mond en de Zwitser Niki Riittimann respectievelijk op de eer ste, tweede en derde plaats eindigen. De Canadees Steve Bauer (zesde) en de Fransman Charly Bérard (negende) maakten de triomf van de Zwitserse ploegleider Köchli in eigen land com pleet. Gerrie Knetemann uit de ploeg van Roy Schuiten en de Australiër Michael Wilson konden enigszins bijblijven. Knete mann verloor de vierde plek aan Wilson op enkele tienden van seconden. De overige Nederlandse formaties vielen niet op, al mocht Peter Post met Eric Breukink op de veertiende plaats te vreden zijn. Klassementsrijder Robert Millar, die 31ste werd, verloor bijna een halve minuut op Lemond. Pedro Delgado, de Span jaard uit de ploeg van Schuiten, werd 23ste en reed twintig se conden langzamer dan de Amerikaan. Uitslag proloog: 1. Andrew Hampsten (VSt) 8 km in 11 min. 6 sec. (gem. 43,191 km/u); 2. Greg Lemond (VSt) op 2 sec.; 3. Niki Rüttimann (Zwi) op 8 sec.; 4. Michael Wilson (Aus) op 13 sec.; 5. Gerrie Knetemann (Ned) z.t; 6. Steve Bauer (Can) op 14 sec.; 7. Bar nard Hinault (Fra) op 15 sec.; 8. Daniel Wyder (Zwi) op 17 sec; 9. Charly Bérard (Fra) z.L; 10. Franco Chioccioli (Ita) op 18 sec.; 11. Harald Maier (Oos) z.t; 12. Leo Schonen berger (Zwi) op 19 sec.; 13. Jean-Marie Grézet (Zwi) z.t; 14 Eric Breukink (Ned) op 20 sec.; 15. Jörg Miiller (Zwi) op 22 sec.; 18. Rolf Golz (WD1) op 24 sec.; 17. Henk Lubber- ding (Ned) z.t; 18. Jean-Claude Leclercq (Fra) op 25 sec.; 19. Beat Breu (Zwi) op 27 sec.; 20. Urs Zimmermann (Zwi) z.t; 21. Gert Jakobs (Ned) z.t; 23. Pedro Delgado (Spa) z.t; 24. Hennie Kuiper (Ned) op 28 sec.; 25. Stefan Mutter (Zwi) op 29 sec,; 27. Hans Daams (Ned) op 30 sec.; 28. Steven Rooks (Ned) z.t; 29. Sean Kelly (Ier) z.t.; 30. Gerrit Solle- veld (Ned) z.t; 31. Robert Millar (Sch) op 31 sec.; 36. Peter Winnen (Ned) op 33 sec.; 37. Adrie van der Poel (Ned) at; 3a Gerard Veldscholten (Ned) op 34 sec.; 40. Adri van Houwelingen (Ned) op 36 sec.; 42. Nico Verhoeven (Ned) op 39 sec.; 44 Eric van Lanc- ker (Bel) op 41 sec.; 46. Maarten Ducrot (Ned) z.t.; 48. Ludo Peeters (Bel) op 43 sec.; 49. Peter Stevenhaagen (Ned) z.t; 57. Jos Lammertink (Ned) op 47 sec.; 66. Phil Anderson (Aus) op 52 sec.; 69. Frits van Bindsbergen (Ned) op 54 sec.; 77. Theo de Rooy (Ned) op 56 sec.; 79. Fons de Wolf (Bel) op 57 sec.; 90. Guy Nulens (Bel) op 1.02; 91. Twan Poels Roche (Ier) z.t; 93. Jacques Hanegraaf (Ned) op 1.03; 98. Jan Sie- op 1.07; 111. Jac van Meer (Ned) op 1.11; 112. (Ned) z.t; 92. Stei mons (Ned) op 1.05; 100. Jean Emiel Kers tens (Ned) z.t; 118. Henri Manaers (Ned) op 1.18; 121. Jean-Paul van Poppel (Ned) op 1.21; 127. Hans Langerijs (Ned) op 1.30; 129. Jac van der Poel (Ned) z.t 133. en laatste: ClaudioSanti (Ita) op 1.50. LONDEN (Rtr) - Michel Schapers zal zich voorlopig door middel van trainingen moeten gaan voorberei den op het toernooi van Wimbledon. Zijn eerste moge lijkheid dit jaar om via wedstrijden het spelen op gras onder de knie te krijgen, werd een uiterst korte aan gelegenheid. De Nederlandse kampioen trof het ook niet met zijn eerste opponent bij het toernooi van Queens. Jimmy Connors was onbegonnen werk voor Schapers. Het spelen op gras is een Amerikaanse voorkeur. Dat bleek dinsdag ook duidelijk: 1-6,2-6. Met zijn optreden tegen Schapers maakte Connors zijn rentree op de tennisbanen in een officieel toernooi. Zestig dagen heeft hij door een schorsing van de zijlijn moe ten toekijken hoe de Tsjecho- slowaak Ivan Lendl alle grote prijzen binnenhaalde. Na het afhaken van Connors en McEnroe was er bijna nie mand meer die Lendl in ge vaar kon brengen. Op Queens hoopt Connors te laten zien dat er zeker op gras nog reke ning met hem moet worden gehouden. Alleen een tijdens de training verdraaide knie kan de tweevoudige winnaar van Queens nog parten spelen. Uitslagen: enkelspel: eerste ronde: Jimmy Connors (VSt) - Michiel Schapers (Ned) 6-1, 6- 2, Boris Becker (WD1) - Ken Flach (VSt) 6-2, 6-2, Andrei Tsjesnokov (Sov) - Tom War- necke (VSt) 6-4,6-3. BELSELE (ANP) - De Belg Ludo Giesberts, door Peter Post voor de Ronde van Italië gecontracteerd als vervanger voor de geblesseerde Phil An derson, heeft dinsdag in Belse- le-Waas zijn eerste overwin ning als prof behaald. Uitslag: 1. Ludo Giesberts (Bel) 150 km in 3 uur en 30 min.; 2. Roger Ilegems (Bel) op 15 sec.; 3. Flip van Vooren (Bel) z»t; 4. Eric Vanderaerden (Bel) z.t; 5. Luc Go- vaerts (Bel) z.t; 6. Bert van Eijnde (Bel) z.t; 7. Frans van Vlierberghe (Bel) z.1; 8. Peter Harings (Ned) z.t; 9. Alan Peiper (Aus) op 45 sec.; 10. Edwin Baf cop (Bel) z.t; klasseringen overige Nederlanders: 18. Theo Appeldoorn; 22. Mario van Vïimmeren; 27. Jan Jonkers; 30. Silvester Aarts. TOMMY POST uit Oosterhout heeft gisteren de Ronde van Numansdorp, een derny-wed- strijd voor amateurs op zijn naam geschreven. Bob Rasen- berg (Terheijden) werd twee de. LOUIS VAN MOOK (Ooster hout) legde in het amateurcri terium te Numansdorp beslag op de negende plaats. MANIZALES (Reuter) - Luis Herrera heeft dinsdag op on dubbelzinnige wijze laten zien dat hij één van de favorieten is voor de komende, bergachtige Ronde van Frankrijk. In de Ronde van Colombia degra deerde de klimmer alle andere deelnemers in de zevende etappe tot figuranten. De rit over 170 kilometer eindigde met een 85 kilometer lange klim naar de top van de Colle Letras. De eindstreep was getrokken op 3645 meter hoogte, 700 meter hoger dan de hoogste top in de Tour. De renners kwamen dicht bij de Nevado del Ruiz-vulkaan, die vorig jaar uitbarstte en dui zenden mensenlevens eiste. Hgrrera reed er in solovlucht naar toe. Minuten voor ieder een uit. Voor de klim begon reed hét peloton een gevaar lijke afdaling. Er deden zich verschillende valpartijen voor. Fabio Parra, vorig jaar ze vende in de Tour, kwam zo zwaar ten val dat hij de strijd moest staken. In deze omstan digheden was voor de buiten landers geen eer te behalen. De eerste finishte na 26 Co- lombianen op de 27ste plaats. Uitslag zevende etappe: 1. Luis Herrera 170 km in 4.28.33; 2. Omar Hernandez op 4 min. 17 sec.; 3. Edgar Corredor op 4.18; 4. Abelardo Rondon op 5.47; 5. Israel Corre dor op 5.53; 6. Pedro Saul Morales op 6.21; 7. Rogelio Arrango op 6.30; 8. Christobal Perez op 6.31; 9. Ruban Dario Beltran z.t.; 10. Pablo Wilches z.t Algemeen klassement, eveneens allen Colombia: 1. Herrera 22.18.47; 2. Edgar Corredor op 3.57; 3. Hernandez op 4.58; 4 Israel Corredor op 5.43; 5. Heriberto Uran op 6.20; 6. Rondo op 7.02; 7. Arango op 7.10; 8. Morales op 7.11; 9. Wilches op 7.57; 10. Reynel Montoya op 8.19. Van onze motorsportmedewerker OVEZANDE - Tijdens motor races op het circuit van Assen behaalde de 22-jarige Henk de Winter uit Ovezande op zijn Gouddoppertje Yamaha een zesde plaats in de 350 Yamaha-klas. Bij de start kwam De Win ter niet goed weg. Hij vertrok als 15de. Toch werkte hij zich (in vijf ronden op naar een zesde plaats, die hij tot de laatste ronde vasthield. Zondag (15 juni) rijdt De Winter op de motorraces te Almere. Hij staat nu op een zesde plaats in de stand voor het Nederlands kampioen- i schap. Van onze atletiekmedewerker Hij won weliswaar zijn se ll rie in een tijd van 1.52.45, maar bleef ruim boven de recordtijd I van zijn clubgenoot Niek Flip- se, die 3 juli 1976 in Hechtel tot I 150.7 kwam en Jan de Waard, laie 3 september 1980 in Nijme gen dezelfde tijd liet opteke- jjten. Erik Stigter, eveneens j van AV'56, kwam tijdens de- i zelfde meeting op de 800 meter tot een tijd van 1.54.29. VLISSINGEN - Tijdens de tweede wedstrijddag in het kdder van de A/B-juniore- natletiekcomeppitie in Vlissingen evenaarde de jongenspioeg van het Goese AV'56 zijn eigen Zeeuwse record (gelopen 27 mei 1984) op de 4x100 me ter. Dit met een tijd van 43.7. Mede door deze pres tatie eindigde de AV'56- formatie op een keurige tweede plaats in de eerste klas. Individuele successen waren er voor Ilse Murre van Scheldesport bij het speerwerpen met 31.12 en Mirjam de Vos van Schel desport op de 100 meter horden in 17.6; Karen Gle- rum van Marathon op de 400 meter in 1.01.7, Richard van der Gaaat van Mara thon met verpringen met 6.38 en Ab van Overbeeke van Scheldesport op de 800 meter met een tijd van 2.06.7. André Verwei van AV'56 liep een sterke 400 meter in 51.1, wat hem overigens maar een tweede plaats opleverde achter Wim Raats van Spado uit Ber gen op Zoom, die 51.0 liep. Een nieuw baanrecord was er voor Paul van Dorst van het Roosendaalse THOR. Dit op de 100 meter in 11.0. Eindstanden: meisjes: eerste klas: 1. THOR 11535 punten, 2. Marathon 10512, 3. Scheldesport 10435,4. Spado 10392, 5. AV'56 10114; tweede klas: 1. Dynamo 5622, 2. Achilles 5282, 3. Diomedon 5122, 4. DJA 5043, 5. THOR 14704; Jongens: eerste klas: 1. THOR 14334, z AV56 12114,3. Spado 11794, 4. Scheldesport 10792. 5. Groene Ster 7390; tweede klas: 1. Achilles 6970, 2. Groene Ster 6653, 3. Marathon 6582,4 Delta Sport 6135,5 Dynamo 5832 punten. Van onze atletiekmedewerker BEVEREN - Patrick Merckx uit het Belgische Sinaai schreef ais eerste zijn naam op de erelijst van de Flandres Marathon, die als startplaats Graauw had en de deelnemers via St.-Niklaas naar Beveren voerde. Een marathon, die met name door de wind bijzonder lastig was en waarin de atle ten dan ook beneden hun streeftijd bleven. Toch mag de 2.26.52 van Merckx goed ge noemd worden, al was hij weggegaan op een tijd van rond de 2.20. Merckx maakte er een one man-show van. Rond de 30e kilometer kwam hij alleen voorop'om eenzaam zijn strijd tegen de natuurelementen te voeren. Men moest in Beveren een kleine twaalf minuten wachten voor nummer twee, Walter Beeken, zich meldde. Gilbert Pieters, lange tijd mee vooraan, verloor in de tweede wedstrijdhelft zelfs bijna een kwartier op de man uit Sinaai. In al dit Belgische geweld hield een aantal Zeeuws-Vla mingen zich knap staande. Onder meer Mark Willaert uit Nieuw-Namen, die op een eer volle vijfde plaats beslag legde tussen 142 deelnemers. Wil laert, die in de beginfase voor zichtig te werk ging, kon wel iswaar zijn streeftijd van 2.39 niet halen, maar kon in de slotfase sterk terugkomen om te worden afgeklokt op 2.44.43. Ook Arnold Polderman liep een uitstekende marathon. De visueel gehandicapte atleet uit Vogelwaarde eindigde op een 14e plaats in het totaalklasse ment in de tijd van 2.54.17, waarmee hij onder de limiet voor de Europese kampioens- cahppen voor gehandicapten (3.10) dook en dus zijn koffers gereed mag maken voor het Zweedse Gotenburg. Polder man, goed gegangmaakt door in eerste instantie William Verdonck en later door het trio Oswald van Overloop, Fred Waijenberg en Erik Ver- schraegen, moet tijdens die Europese titelstrijd hoge ogen kunnen gooien. Oswald van Overloop ein digde vlak voor hem. De Hul stenaar werd 12e in 2.51.51 en was daarmee de tweede niet- Belg. Was de belangstelling aan Zeeuwse kant matig, in België leefde dit gebeuren. Een hoofdafgevaardigde van de Belgische atletiekbond verze kerde Remy Magnus zelfs dat hij deze wedstrijd zal aan kaarten bij de Belgische bond om er een Vlaams marathon kampioenschap aan te verbin den. De organisatie was in handen van SV Aloy, Volhar ding Beveren en De Sterre uit St.-Niklaas. Uitslag: 1. Patrick Merckx, België, 2.26.52; 2. Walter Beeken, België 2.38.38; 3. Gilbert Pieters, België 3.41.42; 4. Roger van der Veeken, Bel gië 2.42.47; 5. Mark Willaert, Nieuw- Namen 2.44.43; 12. Oswald van Over loop, Hulst 2.51.51; 14. Arnold Polder man, Vogelwaarde 2.54.17; 19. Hans Cornells, Groede 2.57.42; 50. Jan Kempe, Zaamslag 3.22.11; 55. Mari- nus Rijk, 's-Heer Arendskerke 3.24.098; 60. Willy van Gimst, Terneu- zen 3.26.25; 75. Jan van der Weijde, Kapelle 3.34.59; 89. Piet van Dale, Cadzand 3.45.47. Eerste rolstoelatleet werd Gerard de Witte uit België in 2.47.24. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Verpoorte heeft het vijfde toernooi van de zaalvoetbalvereniging Kravo gewonnen. Die ploeg eindigde met evenveel punten als de winnaar van de voor gaande twee edities, OAZ, maar had een iets beter doel saldo. OAZ verloor het eerste duel van het organiserende Kravo met 2-0, maar won daarna alle wedstrijden en klopte Ver poorte met 3-1. Kravo werd toch scherprechter voor OAZ, want het speelde het laatste duel tegen Verpoorte. Ver poorte won die wedstrijd met 3-0. Eindstand: 1. Verpoorte, 2. OAZ, 3. De Post, 4. Kravo, 5. Wapen van Axel, 6. Gemeente. Van onze atletiekmedewerker GOES - De Zeeuwse baanatletiekkampioen- hlGm1*;? Z1?6? nog steeds in het slop. Dat j,J e belangstelling van de atleten voor eerste schijfje dat vandaag op de accom modatie van AV'56 in Goes wordt afgewerkt °R de voorinschrijvingen voor de ?rden (400' HO en 100 meter), de J.W0 meter dames/A- en B-meisjes en de 10.000 deeld en' wortlen er diverse titels niet ver- vijf voorinschrijvingen en mini- Dioen^b16 vertrekkers hebben om een kam- hoM?nn, P te laten gaan-Met name °P de SDeeli daif10;618 .1S dat rdet haalbaar. Men ren «m,! T de Sedachte om de A-junio- te voegen, zodat er toch een Zeeuws kampioenschap kan doorgaan. Het enige num mer dat kwantitatief kan doorgaan, is de 10.000 meter bij de heren met Frank Kooman, Peter Picavet en Jaap Oele als voornaamste heren in het 19-koppige veld. Op de 3.000 meter dames komen onder meer in actie Jopie Daane, Elly Nieuwpoort, Hugette de Clercq, Susan Herman, Caroline Houtepen en Irene Pos. Naast deze titelstrijd, die 2 juli in Vlissingen met 200 en 800 meter en steeple en 5 juli met de resterende nummers eveneens in Vlissingen wordt voortgezet, staat er in Goes nog een aantal bijnummers, zoals verspringen, hoogspringen, kogelstoten en speerwerpen op het programma. Ook voor de NIS-atleten is er een programma met een 100 en 200 meter, ko gelstoten en speerwerpen. De wedstrijden be ginnen om 19.00 uur. SCHAESBERG - Zes van de zeven partijen winnen en dan toch nog maar als derde eindigen. Dat overkwam KOT-speler Frits Bakker in het kampioenschap van Ne derland bandstoten eerste klas in het Limburgse Schaesberg. In zijn totaliteit bekeken mag de derde plaats van Bakker als eervol bestempeld worden, maar zes gewonnen partijen zijn meestal voldoende voor de hoofdprijs. Die ging naar Louis van de Ouweland uit het Bra bantse Gilze, die eveneel matchpunten als Bakekr had, maar over een beter moyenne beschikte. Het was erop of eronder voor Bak ker, toen hij aan de laatste partij begon. Tegen Veer, de- koploper op dat moment, moest hij winnen en als dat met enkele caramboles ver schil gebeurde, dan pas seerde hij hem in de klasse ring. Dan was hij nog niet verzekerd van de titel, want daarvoor was hij ook afhan kelijk van de partij op de andere tafel, waar Van Ouweland in actie kwam. „Frits Bakker won die slot- partij nipt met 100-98 in 22 beurten, maar wist toen al dat hij geen kampioen was. Van de Ouweland had de partij ook winnend afgeslo ten en bleef Bakker op moyenne voor. Toch ver keerde de Terneuzenaar in de veronderstelling, dat hij Veer nipt op moyenne zou passeren en nog tweede zou worden. Volgens de wed strijdleiding was dat niet het geval en moest hij met een derde plaats genoegen nemen. Toch kan Bakker terug blikken op een goed kam pioenschap. Vooral in de eerste vijf ronden speelde Frits Bakker; eervolle derde plaats. - foto oestem/corj. de boer hij sterk. Hij begon met winst in 16 beurten. Daarna speelde hij zijn kortste par tij tegen Van Erp in 6 beur ten en stond na twee par tijen met een gemiddelde van ruim 9 achter zijn naam. Dat gemiddelde zakte in de derde ronde iets door winst in 16 beurten en daalde nog meer in de vijfde partij door een overwinning in 22 beur ten. In de vijfde ronde bleef zijn gemiddelde gehand haafd met winst in 17 beur ten en in de zesde ronde moest hij de eerste neder laag incasseren tegen Van Ouweland in 16 beurten. Bakker scoorde een alge meen gemiddelde van 5.66 en een hoogste serie van 38. GROEDE - In een aantrekke lijk duel heeft Schoondijke Groede met 3-6 geklopt in het kader van het nederlaagtoer- nooi, dat Groede houdt. Bij rust stonden er al 2-4 cijfers op het bord in het voordeel van een beter Schoondijke. Na de pauze bleef dat overwicht voortduren en benadrukte Schoondijke dat door nog twee keer te scoren. De doelpunten voor Schoon dijke werden gemaakt door Bram Hubregtsen (2x), Rudie de Smit (2x), Bram Dieleman en André de Bart. Voor Groede scoorden Robbie Faas, Leen Dey en invaller Rudie Simpelaar. Die speler had daarvoor ook al gescoord voor het tweede team van Groede tegen Schoondijke 2. Een duel dat met 2-1 door Groede 2 gewon- 1 nen werd. Nadat Hans Luyck Schoondijke 2 voor rust op voorsprong had gebracht, zorgden de eerder genoemde Rudie Simpelaar en Adrie Dey dat Groede 2 aan de positieve kant van de score kwam. Zondag speelt Groede tegen IJ- zendijke. Het tweede elftal om 12.30 uur en het eerste team om 14.30 uur. Van onze atletiekmedewerker ARNHEM - De Zeeuwse atle tiekploeg is tijdens de Jeugd Olympische Dag op het sport centrum Papendal in Arnhem op een zevende plaats geëin digd. Karen Glerum en Ivan Beck pakten er uit met een ze ge, wat hen recht geeft om vol gend jaar present te zijn tij dens de internationale Jeugd Olympische Dagen, die tevens op Papendal doorgang vinden. Beck won het kogelstoten bij de jongens met 16.29 meter, dat slechts één centimeter on der zijn persoonlijk record was. Karen Glerum won de A- finale op de 800 meter in 2.14.82. De resultaten van de overige leden van de Zeeuwse formatie waren: meisjes: Liesbeth van Acker, 100 me ter horden 4e in de serie in 17.73,4e in de C-finale in 18.02, 3e in de serie 100 meter in 13.32 en 3e in D-finale in 13.37; Susan van Acker, 5e in serie 100 meter in 13.80 en le in C-finale in 13.50; Ingrid Pul, 7e in serie 400 meter in 67.80 en 4e in C-finale in 68.0; Ma- rielle Lamain, 13e met speer 26.83; Jolanda de Koning, 7e bij het hoog springen 1.55; Bianca Cornelissen, 16e met de kogel 10.0; 4 x 100 meter: Liesbeth van Acker, Susan van Ac ker, Jolanda de Koning, Karen Gle rum, 6e in 52.80; jongens: Ivan Beck, 7e met de speer 48.44; Raymond van Maurik, 5e in serie 100 meter horden in 16.74 en 6e in B-finale in 16.75; Marco Boekema, 5e in serie 400 meter in 55.28 en 3e in C-finale in 56.48; Ste ven Schilders, 5e op de 100 meter in 12.15 en le in C-finale in 12.16; Ma- rius Bogaard, 3e in serie 100 meter in 11.77 en le in B-finale in 11.75; Mark van der Riet, 6e bij verspringen met 6.36; Reinier Broeksma, 9e op de 800 meter B-finale in 2.09.4; Peter van Oeveren, 5e met hoogspringen met 1.80; 4 x 100 meter met Mark van der Riet, Michel Geijsels, Steven Schil ders en Marius Boogaard, 2e in 45.26. Op de 1500 meter steeple eindigde Stephen Grondman als tiende in 4.51.4, Ab van Overbeeke als 14e in 5.01 en Ard Wondergem als 15e in 5.02. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - In een sterk bezette 10 kilometerloop in Den Haag legde John Ver meule op een derde plaats be slag. De tijd van de Middel burger was 29.39. Zijn clubmakker eri plaats- genboot Kim Reynierse ein digde als vierde in 29.42. Win naar werd Cor Lambregts. Zijn winnende tijd was 29.27. Klaas Lok werd tweede in 29.35.

de Stem | 1986 | | pagina 9