D66 kapittelt Van Agt PROVINCIE GEEFT GEEN GELD MEER Sportzaal Zuidzande weer in gebruik Cadzandse sporthal krijgt een grootse inwijding RT ZEEUWS M Dolle Woensdagen in Breskens Middenstandscommissies Oostburg positief over verplaatsing weekmarkt erneuzen .nctie ACH, NEEM DAN OOK EVEN DE TIJD VOOR DE BESTE VERZEKERING. NA ZEELAND 3 ijgt buis jn been WOENSDAG 11 JUN11986 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND Kantoorhouder postagentschap neergestoken AARDENBURG - Het Zeeuws provinciebe stuur blijft weigeren om ook aan de laatste fase van de restauratie van de toren te Sint Kruis mee te betalen. Gedeputeerde Staten vinden dat de gemeente zelf geld genoeg heeft om het karwei af te laten maken. Merkwaardig idianen entraal bij Wereldwinkel Eede Wandelaars lopen kilometers te veel markten ALGEMENE ZEE! JWSE/MIDDF.T BI JRO MACHTSPOLITIEK TEN KOSTE op het terrein van Dow termorgen zwaar ge. t per ambulance met ken bovenbeen worden in Terneuzen. Daar n 3. De man in dienst zig met het vastmaken -n kraan verplaatst zou oment gedeeltelijk on- r de stalen buis met een van dertig centimeter van het slachtoffer. Van ome correspondent BRESKENS - Winkeliersver eniging Ons Belang houdt de komende tijd in nauwe sa menwerking met de plaatse lijke horeca een aantal actie- Hagen onder de naam Dolle Woensdagen. Op 9» 16, 23 en 30 juli en 6 augustus zijn er di verse activiteiten, zoals touw- {rekwedstrijden, blik- en steltlopen, garnaalpelwed- strijden, en ook een visschie- ting op de liggende wip. Hoogtepunt wordt onge twijfeld het optreden van Al- bert West en andere bekende artiesten in een feesttent. Eveneens een in het oog sprin gende gebeurtenis wordt het auto te water laten in de Kaai. Voor dit evenement ligt even wel nog geen datum vast, om dat de vergunningen nog niet helemaal rond zijn. Een paar- detam, een looporkest, een straatclown en een echte buik danseres omlijsten een en an der sfeervol. Verschillende ar tiesten, onder wie Piet Brak man, zijn uitgenodigd om acte de présence te geven. De eerste Dolle Woensdag wordt muzikaal geopend, waarna een grandioos water spektakel begint. Op het Spui- plein wordt een waterbassin geplaatst met evenwichtsbalk en diverse ander spelletjes. Tijdens elke Dolle Woensdag is er een open lucht barbeque en staan er diverse viskramen opgesteld. De Dolle Woensdagen be ginnen telkens om 19.00 uur rondom de muziektent tegen over het PTT-kantoor. De bui tenevenementen zijn nage noeg allemaal gratis en voor iedereen toegankelijk. Op 6 augustus wordt bovendien een braderie gehouden. Deze be gint al om 13.00 uur. De actiedagen, waaraan ook door de Bedrijfsbelangen Ver eniging Breskens medewer king wordt verleend, worden gehouden in het kader van het 50-jarig jubileum van Ons Be lang. Het bestuur van de win keliersvereniging wil met de Dolle Woensdagen inspringen op het toenemend toeristisch gebeuren en de stillere periode tussen de Breskense kermis op 5 juli en de Visserijfeesten op 9 en 10 augustus overbruggen met recreatieve evenementen en ontspanning voor zowel de plaatselijke bevolking als dag toeristen en vakantiegangers. Restauratie toren in Sint Kruis in gevaar Van een onzer verslaggevers anna-jacobapolder - Bij een roofoverval op een postagentschap in een dorps winkel te Anna Jacobapolder is maandagavond de 65-jarige m. n. met een mes verschil lende malen in de buik gesto ken. De toestand van de man, die naar het Lievensbergzie- kenhuis te Bergen op Zoom is gebracht, wordt door de politie als 'zeer ernstig' omschreven. Het steekwapen, een scherp keukenmes, is in de winkel ge- 8 vonden. Over de dader(s) tast de politie nog in het duister. Er zijn omstreeks elf uur maandagavond twee mannen in de buurt van de winkel an nex postagentschap gezien. De politie beschikt evenwel van wege het nachtelijk duister niet over een signalement. „Wie weet waren dat gewoon buurtbewoners die er niks mee te maken hadden", aldus voorlichter Ton Muller van, de rijkspolitie uit Middelburg. Bij het onderzoek naar de overval zijn tien politiemensen, be trokken onder wie enige leden van de rp-groep uit Tholen en leden van de tactische en tech nische recherche plus speur- hondgeleide van de rp uit Middelburg. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers „Wij zijn er in uw geval niet van overtuigd dat zon der een aanvullende bijdrage onzerzijds het project geen doorgang zou kunnen vinden", schrijven de pro vinciebestuurders aan de gemeente. De Aardenburgse gemeen teraad had de bui al zien han gen en besloot enkele weken geleden nog eens extra aan drang bij het provinciebestuur uit te oefenen, maar de ver antwoordelijke gedeputeerde R. Barbé (CDA) bleef onver biddelijk. Wel zal de staten commissie voor economische zaken zich nu nog over de kwestie buigen. Aardenburg klopte in no vember van het vorig jaar al bij de provincie aan. De ge meente had het oog op een bij drage van 40 procent uit het provinciaal fonds bijzondere voorzieningen, zoals ook bij de voorgaande restauratiefase het geval was geweest. Een dergelijke bijdrage zou neer komen op 72.000 gulden. De restauratie vindt plaats via een leerling-bouwplaatspro ject. Ook de laatste fase is als zodanig erkend. De laatste fase had een maand geleden eigenlijk al kunnen beginnen. Maar de provincie had toen nog niet op het subsidieverzoek gerea geerd. Als de aannemer de werkzaamheden niet snel kan vervolgen, vervalt een korting van 45.000 gulden. In Aardenburg vindt men de afwijzende houding van de provincie merkwaardig omdat planning en financieringsop- zet van het begin af aan bij G.S. bekend waren. Daarbij komen nog de financiële con sequenties van het onderbre ken van de restauratie. Maar G.S. hebben erop gewezen dat het fonds bijzondere voorzie ningen alleen bedoeld is om overheidswerken 'van de grond te tillen die zonder onze hulp geen doorgang kunnen vinden'. De brief van de provincie komt tijdens het eerstvolgende overleg van het Aardenburgs college aan de orde. Van onze correspondent OOSTBURG - De Oostburgse middenstandscommissie staat met grote meerderheid posi tief tegenover de verplaatsing van de weekmarkt op woens dag. Dit naar aanleiding van de horeca-ondernemers die tij dens de weekmarkt hun ter rassen moeten afbreken om plaats te maken voor de standhouders. De heer de Mol- liano maakte van het onlangs ingestelde 'inspreekrecht' ge bruik om de grieven naar vo ren te brengen. Hij zou graag zien dat de markt zich ver plaatst in zuidelijke richting, en zich concentreert in de straten achter de bestaande frituur. Met uitzondering van de PvdA die eerst een lopend onderzoek af wil wachten, stond iedereen welwillend te genover dit voorstel. Sommigen opperden zelfs om het Ledelplein te gaan ge bruiken, dat met name ver keerstechnisch een geschikte lokatie zou zijn. De standhou ders zelf hebben in een eerder statium al te kennen gegeven op de huidige plaats te willen blijven. Minder eensgezind was de commissie aangaande de her nieuwde aanvraag van de heer J. Provoost, om zijn vergun ning voor een seizoenwinkel aan te passen. Een kwestie die al zes jaar lang sleept, aange zien de betrokkene vijftien meter buiten de bebouwde kom van Nieuwvliet woont, en zijn collega middenstanders bang zijn dat de grenzen van Provoosts ondernemingsdrift niet te zien zijn. Het advies van burgemeester en wethou der betreft wijziging van het bestemmingsplan, om Pro voost op die manier een sei- zoenwinkelvergunning te kunnen verlenen. De PvdA was bij monde van mevrouw W. Verplanke-de Vuyst bang dat juist de wijzi ging van het bestemmingsplan voor een dergelijk geval in de toekomst precedenten zou scheppen, en was dan ook te gen. Ook van de zijde van d< campinghouders kwam ei aardig wat tegenwind voor di Nieuwvlietse on dernemei Ook het georganiseerde be drijfsleven schijnt weinig po sitieve belangstelling te tonei in deze zaak, zodat de menin gen na een langdurige discus sie verdeeld bleven. Ook verdeeld was men ove de verplaatsing van de super markt Lohman in Bresken: Deze wil zijn zaak verplaatsei van de huidige lokatie aan d Langestraat naar het geboui van de voormalige broodfa briek -die dicht gaan- aan d Ringlaan. Ook het advies i deze van B en W is negatie Te weinig parkeerruimte te plaatse, en de gedachtengan om de concentratie van d Breskense middenstani rondom het Oranje- en Spui plein te laten plaatsvinden lig gen ten grondslag aan dit ad vies. Met 6 stemmen voor en tegen kwam deze zaak uit d middenstandscommissie. theek zou graag meer rkracht en ruimte hebben meer contact te kunnen ben met groepen van bij- rbeeld scholen. In het jaar slag wordt de teleurstelling gesproken over het niet tot nd komen van een 'multi- ctioneel cultureel centrum arvan de bibliotheek eer. lerdeel zou moeten zijn als toonstellings- en verga- ruimte. Iet aantal ingeschreven le- s is met 12.526 nagenoeg ge gebleven. Opmerkelijk 1 dat de dependance liskil 73 lezers minder he< ïad en 69 leden meer bij lotheek. Van een onzer verslaggevers 1RNEUZEN - De Wereld' nkel in Terneuzen boud' nderdag 12 juni een tbe i-avond in het pand in alstraat waarbij de probk itiek van de indianen «e°' tal staat. Centraal die avond staat os m 'Het is de aarde die huilt i een korte pauze gaat op de dreigende deportat in Navajo indianen in idwesten van de Verenig"' aten. De avond is georgam erd in samenwerking "Vl ;t Nicaragua Comité, Narh i de Steltkluut. De aanvat 19.30 uur. WEKEN ZITTEN PIE KEREN OVER DIE NIEUWE CARAVAN? Van onze correspondent CADZAND - De ingebruik name van de Cadzandse sport hal zal bepaald niet onopge merkt voorbij gaan. De naam van het complex zal pas ko mende vrijdag 13 juni tijdens de officiële opening door gede puteerde J.B. Ventevogel be kend worden gemaakt. Een opening die om 16.00 uur is gepland, waarna er een receptie wordt aangeboden en er voor de belangstellenden vanaf 17.15 uur de mogelijk heid bestaat om de tweede sporthal in de gemeente Oost burg te bezichtingen. Dit ter wijl er intussen diverse sport- demonstraties gaande zijn die om 19.00 uur muzikaal worden besloten door de IJzendijkse showband. De Cadzandse sport- en ont spanningsvereniging Asoc neemt de daarop volgende week de organisatie van de opening voor haar rekening. Een programma dat er in het kort als volgt uitziet. Zaterdag 14 juni -instuif voor kinderen van de basis school van 10.00-15.00 uur. Zondag 15 juni tennistoernooi tussen clubs uit de drie West- Zeeuwsch-Vlaamse gemeen ten aanvang 10.00 uur. Maan dag 16 juni zaalvoetbaltoer- nooi tussen teams uit Cadzand en Sluis, aanvang 19.00 uur. Dinsdag 17 juni judo- en kara- tewedstrijden, aanvang 19.00 uur en om 21.00 uur demon stratie jazzballet door de groep Releas. Woensdag 18 juni kindermiddag van 15.00- 17.00 uur. Met de kindershow van Joepie en Poepie. In de avonduren volleybal om 19.00 uur, en basketbal om 20.30 uur. Donderdag 19 juni badminton en tafeltenniswedstrijden van 19.00-22.00 uur. vrijdag 20 juni volksdansen van 14.00-16.00 uur. Vervolgens optredens van de muziekvereniging Veronica uit Zuidzande 20.00-21.00 uur. Operettevereniging Zoma 21.30-22.30, jeugdband Vero nica vanaf 22.30 uur. Zaterdag 21 juni sqwash-demonstratie vanaf 17.00 uur, gevolgd door een optreden van Blue Sette, een avondvullend programma van 5 uur door dit gezelschap. Wethouder A. de Feyter en raadslid Toos de Blok testen de nieuwe vloer en moesten tot de conclusie komen dat er niet zomaar doorheen zakt. - foto wim koovman Van onze correspondent ZUIDZANDE - Samen met Trees de Blok -die destijds door de vloer ging- opende Oostburgs wethouder A. de Feyter gisteren de gereno veerde sportzaal in Zuidzande. Afgaande op hetgeen beiden lieten zien -springend op de vloer- zit het nu wel goed met de vloer die is uitgevoerd met als deklaag plastic 2000. Het is overigens voor de eerste keer dat een dergelijke laag op een houten vloer wordt toegepast. „Een experiment en aan u de beoordeling", stelde de wet houder in zijn openingstoe spraak, waarbij naast een aantal gemeentelijke verte genwoordigers ook Jan Schol, voorzitter van de Zuidzandse dorpsraad en een aantal ge- bruiksvertegenwoordigers van de sportzaal aanwezig waren. Tot slot van de openingsfes tiviteit overhandigde de heer P. Lohman, die de renovatie uitvoerde en voor wie wethou der De Feyter zijn bewonde ring uitsprak, het 'luikje' waardoor Trees de Blok des tijds kopje onderging in de sportzaal. O DEN HAAG - Commissaris - De Vlissingse burgemeester Jaap van der Doef (PvdA) is sinds gisteren ook commissa ris van de PTT. Minister Smit-Kroes (Ver keer en Waterstaat) instal leerde gisteren de voorlopige raad van commissarissen van de nog op te richten naamloze vennootschap PTT. De raad, onder voorzitterschap van W. Smit, voorzitter van het be stuur van Berenschot BV, ad viseert de minister tijdens het verzelfstandigingsproces van de PTT. Van der Doef heeft de PTT als Kamerlid én als staatsse cretaris jarenlang in zijn por tefeuille gehad. Plaatselijk nieuws KVO - De KVO houdt dinsdaj 17 juni een fietstocht voo haar leden naar IJzendijkc Daar brengen zij een bezoe) aan het streekmuseum, waa deze zomer de tentoonstelling De geschiedenis van de kerkei in Zeeuwsch-Vlaanderen' een traal staat. De leden mogei ook per auto. Verzamelen on 14.15 uur op de markt te Ijzen dijke. De fietsters vertrekkei om 13.00 uur. Bij slecht wee gaat iedereen per auto. Mei kan zich voor zondag 15 jur, opgeven bij een van de be stuursleden. Excursie - De NCB en KVC Eede gaan zaterdag 28 juni ge zamenljk op excursie naar pa leis Het Loo in Apeldoorn. Zi vertrtekken om zes uur morgens via Antwerpen ei Noord-Brabant. Op paleis He Loo van wijlen koningin Wil helmina, wordt een geleid be zoek aan het paleis, het na tuurpark en de koninklijk stallen gebracht. Omstreek 16.30 uur gaan de leden naa Den Bosch, waar een bezoe aan de kathedraal wordt ge bracht. Op de terugweg wore nog halt gehouden voor ont spanning. De reiskosten be dragen 65 gulden, inclusief en tree Het Loo, gidskoster warme maaltijd en fooi chauf feur. Opgave voor 23 juni bi A. Rammelaere. Van onze correspondente WOENSDRECHT - Deelne mers aan de wandeldrie daagse in Woensdrecht zagei gisteravond 'groene sneeuw De eerste tocht werd voor di deelnemers op de tien kilome ter een vermoeiende puzzel tocht. Al in het begin van de routs ontstond onenigheid. Degenen die de fout in gingen, zagen dis fout bestraft met een te loper afstand van zestien kilometer De laatste van de 220 deelne mers aan deze afstand AMSTERDAM, 10 juni - In bintj' 35-50mm april kwam 1 contract to stand tegen 18.00. De stemmin, was kalm. In bintje 50mm apri kwamen 44 contracten tot stand te gen 30.30-29.90. De stemming wa ook hier kalm. GOES, 10 juni - Bloemkool st kl 2,10-2,70. Winston kl2 70/80 1,10 1,32 65/70 0,68 60/70 0,37 60/65 0,43 Gloster kil 80/90 0,85 70/80 0,83-0,» 60/70 0,41-0,46 kl2 70/80 0,64. Goldei Delicious kil 80/90 1,46-1,51 70/» 1,18-1,27 60/70 0,53-0,63 kl2 80/9 1,22-1,28 70/80 0,45-1,13 65/75 0,2; 65/70 0,43-0,60 60/70 0,30-0,58 60/6 0,34. Mutsu kl2 80/90 0,78 70/80 0,7 65/70 0,67. Conference kl2 55/65 0,71 Aardbeien glas kg kl2 a 5,60. Aard beien glas ds x 200 gr kil 1,37-1,5 kl2 0,97-1,27. Frambozen glas doo x 150 gr kil 4,30-4,40 kl2 2,60-5,01 Rode bes doos x 150 gr kil 2,30. To taal aantal colli 11171. Fruitveilin; alleen op dinsdag. Van een onzer txrslaggevers HEINKENSZAND - Onder aanvoering van de Brabantse commissaris van de koningin, oud-premier Van Agt, pakt het politieke krachtenspel rond het energiebeleid in Ne derland uit in het nadeel van Zeeland. Dat zei het statenlid Jopie Boogerd-Quaak (D66) uit Zaamslag gisteravond tij dens een spreekbeurt in Hein- kenszand. Ze wees er daarbij op dat de voorzitter van het Zeeuwse energiebedrijf, PvdA-gedepu- teerde W. Don, recentelijk is gewipt uit de Raad van Com missarissen van de SEP, het landelijk samenwerkingsor gaan van de energiebedrijven. Met name door de directeuren van de energiebedrijven wordt hij als een te grote dwarslig ger gezien. Verder refereerde ze aan de besprekingen over de oprich ting van een zuidelijk energie- produktiebedrijf, waarbij de Zeeuwse PZEM zich geplaatst ziet tegen een blok van de Brabantse PNEM en de Lim burgse PLEM. „Het is duide lijk dat als Van Agt en de zij nen hun zin krijgen die nieuw te vormen zuidelijke energie maatschappij aanmerkelijk minder controleerbaar zal zijn als thans met de PZEM het ge val is. Dit alles zal tot stand komen ten gunste van groot schalige energievoorzienin gen, waaronder kernenergie", voorspelde ze. Volgens Boogerd-Quaak gaat Van Agt weinig elegant om met de macht en de invloed die hij behalve aan zijn hui dige functie ook nog ontleent aan zijn voormalig premier schap De manier waarop Bra bant en Limburg een zuidelijk energie-prsxluktiebedrijf wil len structureren doet in haar ogen te weinig recht aan de noosizaak van duidelijke pu blieke controle. Behalve bij het wippen van de Zeeuwse gedeputeerde Don als SEP-commissaris ston> Boogerd-Quaak ook even sti bij het wippen -door CD/ WD en klein-rechts- van ee D66-vertegenwcx>rdiger, eer der dit jaar, uit de Raad va Bestuur van de PZEM. Als ds trend zich voortzet, waarbi. potentiële bestuurders die al ternatieven aandragen vooi kernenergie, systematisch ui bestuurlijke organen worder geweerd en als het juist is da' dit mede gebeurt onder in vloed van de directie van ds energiemaatschappijen, komt de besluitvorming volgens Boogerd-Quaak te liggen bij de technocraten. „Waar dal toe leidt, hebben we in Rus land gezien".

de Stem | 1986 | | pagina 15