Nog geen duidelijkheid over disco in Oostburg Hulde aan minne Muziek en nog eens muziek in Heikant 'Zoommeer moet zoet 6Eenmaal komt de klap en zit er een schip tegen de brug9 E JONGE VOORWAARDE: OOK GEBRUIK IN WEST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN geboden VAN ZEELAND Parketvloeren Vloerverwarming loolhouder/ster AARDENBURG - Ook het Aardenburgse col lege van b en w wil een bijdrage afstaan voor de aanschaf van een mobiele computer-tomo- graaf zodat Zeeland in het bezit kan komen van het geavanceerde medische apparaat. stel Stegemann's Autorijscholen rij-instructeur-Bj|80STEVERJAARDAG rqSALIE DE WITTE-RIDDERING Nieuwe fietsen 2e-hands fietsen; Interprice Rosas Grieks eiland rondreis 2355,-. Bei 070-652» Lariiswaarde Gent en Brugge Plaatselijk nieuws irdenburg I "femeuzen Sterritten van start JAARLIJKS MUZIEKFEEST Puzzelrit voor automobilisten Raadscommissie in Sluis over oeververbinding ALGEMEEN DIRECTEUR M. VAN DER BAN VAN AUG. DE MEYER: Ay UAANDAG9JUNI1986 T6 VAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers AANGETEKENDE BRIEF NIET BEANTWOORD Ie dagen vóór de gewenste ïi wi]U kunt ook terecht op ■zie elders). Wij vragen in faling voor opdrachten van tjd en de rubrieken woningruil RTICULIEREN, regelprijs incl. B T W. lant Zeeland gehele Fkoerier Z.VI.Koerier oplage ZVK WBK 15.69 7.18 18.90 |5 23 2.39 6.30 |KEN. labant Zeeland -gehele Z.VI.Koerier oplage [7.68 7 80 19.89 1.36 0.60 1.53 [N I 1 x plaatsen Ingewljzigde plaatsingen, derde Irden van gem. 6 letters Inte betaling j 4.- 13.50 extra Ivoor advertenties zonder eren (art. 16 Regelen voor het Isprakelijkheid aanvaarden voor [ook, ontstaan door het niet, niet 1 I advertenties Teven advertenties of fouten jandschnft van de opdrachtgever worden vergoed. [twee dagpn vóór plaatsing om |I800 MB Breda lit vrijdag 12.00 uur. OSTBURG - Het is nog ■eds niet duidelijk of de «óstburgse manege De Brugse Vaart een discotheek wordt. Dat komt vooral omdat de ge- leente nog steeds met heeft Lq weten of men akkoord ■at met de plannen van de idernemers die daar een uit- ransgelcgenheid willen be nnen. Begin april heeft Frapo, de iderneming uit Westkapelle «je de disco daar wil opzetten, een aangetekende brief naar de gemeente gestuurd met de raag of het college zich kan inden in de plannen. „Een itwoord op die brief is echter 3g steeds niet binnen", aldus •ank Versluys, een van de ree mensen achter Frapo. De onderneming is al ge ruime tijd op zoek naar een lo- katie in West-Zeeuwsch- Vlaanderen om een discotheek te beginnen. Eerst wilde men het Ledeltheater kopen, maar daar ging de gemeente niet mee akkoord. Toen probeerde men de voormalige op slagloods van Verstraeten in IJzendijke over te nemen. De eigenaar besloot op het laatste moment echter de koop niet door te laten gaan. Ook de oude melkfabriek in IJzen dijke bleek niet te koop. Burgemeester C. Spijker boer was erg verbaasd toen hij hoorde dat Frapo al geruime tijd op een antwoord zit te wachten. „Daar is mij niets van bekend", verklaarde hij. Volgens hem heeft het college er geen bezwaar tegen als de manege wordt veranderd in een discotheek. „Het is een goede lokatie, wat ons betreft kan de uitgaansgelegenheid daar komen", verklaarde de burgemeester. Ook wethouder economi sche zaken J. Thomaes, die al tijd pleit voor een bedrijfs- vriendelijk beleid, weet niets af van de aangetekende brief. „Als die werkelijk begin april is aangekomen en wij weten daar nog steeds niets van, is dat een erg slechte zaak", zei hij. Thomaes vraagt zich wel af waarom de mensen van Frapo tussentijds niets van zich hebben laten horen. „Ze hadden toch wel even kunnen vragen waar het antwoord bleef". Het is echter niet meer ze ker of de dicotheek daar nog wel kan komen. Er zijn inmid dels ook andere belangstellen den voor de manege. Zo wil een Belg de manege voortzet ten. Volgens Frank Versluys zou het een erg trieste zaak zijn, dat de koop nu weer niet door kan gaan, omdat de brief niet is beantwoord. „Als we een antwoord hebben, dan kunnen we aan de slag. Eerder openen we de onderhandelin gen niet", zei hij. Aardenburg betaalt voor'tomograaf lormen. NEN 2072. Ook schu- (tie. ^straat 46bis (Edisonplein) bij |>r vrijblijvende inlichtingen 176-714342 of 01608-20960. voor 30 m2 v.a. 570,-, oi in onderdelen leverbaar. Erkend installateur Th. van Soerland b.v, Ceresstraat 30, Breda. [n een half jaar kunt u na van de Kadersohool bezit i nieuwe dag- en zaterdagof I) heeft vast en zeker werk |ogelijkheden. Veel rijschool jicteurs (m/v), maar u magoii Vilt u snel een fijn beroet' diegids. Bel ('s avonds oil it Van een onzer verslaggevers Hiermee volgt het dagelijks bestuur het voorbeeld van de buurgemeenten Sluis en Oostburg om geld be schikbaar te stellen uit solidariteit met de gemeenten van boven de Westerschelde. Velen bezochten de receptie van Tante Roos (links) - fotowimkooijman itre- feten Khe- 83 83 84 82 9-82 83 83 83 83 83 85 84 84 84 84 81 84 79 81 83 83 82-83 83 81 l„ 83 83 ar. of lil en vraagt een in Breda. Sollicitaties^ 05788-4500. v.a. 295.- grote sortering Kanaalweg 86, Sluisk| Tel. 01157-2042. 906 SLUISKIL - Rosalie de Wit- te-Riddering uit Sluiskil, [beter bekend als tante Roos, [vierde zaterdag haar 80ste [verjaardag in café Dallinga te Sluiskil. Haar kinderen hadden naar een uniek verjaardags- ladeau toegedacht. Tante Roos, die meer dan 50 jaar als kraamhulp (de minne of baker) in Sluiskil werkzaam is geweest, kreeg de verras sing van haar leven toen ze een tiental oud-kraamvrou wen met kinderen binnen Te huur appartement v.a. 470,-. Bel 652209. Club-jongereiij campingreis 17 dgn. Rosas/Salou® bus, vertrek 13/6 3» Rest juni, juli, aug. Tevens geschikt vj alleenreizigers. Bel 652209. clubreizen incl. lijnvM clubhotel h.p., 9" waterskiën, windsui etc. v.a. 1045,-. Bel 0! 652209. 14-daagse door Griekenland incl |j vlucht, hotels v.p., «*r sies, overtochten zag komen, elk met een roos. Veel van de kindéren die tante Roos had 'gevangen', kwamen naar de receptie methun kinderen. Tante Roos 'deed' op haar 21ste haar eerste bevalling. „Het is altijd liefdewerk ge weest. Voor 75 cent per et maal ging je voor dag en nacht naar het gezin en dat zo'n tien dagen lang. Zo deed ik twee gezinnen per maand. Van de inmiddels overleden huisarts Weggelaar uit Sluiskil heb ik het 'vak' ge leerd." Het is nog maar zes jaar geleden dat tante Roos, die nog steeds een goede ge zondheid geniet, haar laatste bevalling 'deed'. Op de druk bezochte re ceptie kwamen verder een afvaardiging van de bow lingclub, het koor De Nach tegalen en de Bonte Avond Club (BAC) uit Sluiskil de 80-jarige feliciteren. Zowel De Nachtegalen als BAC, waarvan de jarige ere-lid is, bracht haar een muzikale groet. Aardenburg wil per inwo ner 35 cent schenken, zodat als de raad akkoord gaat, de kik kergemeente ruim duizend gulden zal bijdragen. De ge meenten uit de Kanaalzone en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen hebben nog steeds niet laten weten of men bereid is de actie te ondersteunen. Het college van Aardenburg stelt wel als voorwaarde dat de tomograaf straks ook af en toe naar West-Zeeuwsch- Vlaanderen moet komen. Ge beurt dat niet, dan wil men geen geld spenderen. Zoals bekend vindt er mo menteel in Zeeland een blik- sem-inzameling plaats voor de computer-tomograaf. Al heel wat Zeeuwse gemeenten heb ben besloten een bijdrage te leveren, evenals een deel van het bedrijsleven. Doordat de provincie volgens de lande lijke normen te weinig inwo ners heeft wil het ministerie zo'n medisch apparaat niet be talen en moeten de Zeeuwen naar Rotterdam of België om zich te laten onderzoeken. De tomograaf kan snel en pijnloos allerlei onheil in het menselijk lichaam opsporen. Voor de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen is de aanschaf van de tomograaf niet zo urgent omdat de zie kenhuizen van Gent en Brugge het apparaat bezitten. Het dagelijks bestuur van Aardenburg heeft met de Bel gen dan ook afgesproken dat in noodgevallen de inwoners nog steeds naar Gent of Brugge kunnen om gebruik te maken van het apparaat. De Belgen hebben daar geen be zwaar tegen. Het voorstel komt donder dag 12 juni aan de orde tijdens de vergadering van de raads commissie financiën en onder wijs. Tevens stelt ht college dan voor om erfpachtcanons te herzien en extra geld ter be schikking te stellen voor par ticuliere woningverbetering. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. lisbolling - Uitslag bol- Jg bij De Zwaan: 1. W. Roe- gier :E. de Vreeze-W. Coppe- jaitó, 2. R. Goethals-N. de Dec ker-L. Rogge, 3. M. de Rijcke- ■Evers-A. Breijaert, 4. C. van Rie-P. de Geeter-L. van Dur- roe, 5. R. Lampo-A. de Waele- J.plussche. T.K. stalen motorja» L11xBr3.20, diepg- m„ 68 PK Bedford iWJ eiken inr., 5 slaappl- "j toon, dieptem., keukelïi m. gastel 60.000,-. KeerkopOT Paragon hydraulisch 750,-. StroomagTO merk Masse 600 Tel. 01150-13326. BHdi»e - in café De Vier Jaar getijden speelden leden van de ■Jdgeclub de tweede wed strijd in de zomercompetitie. Het was een draaiende mit- ™ell met 13 paren. Uitslag: 1. fleren Rademakers-Van Leeu wen mevrouw Kint-de heer He Booy, 3. mevrouw De Kort- de heer Van Damme, 4. me dici Van Waterschoot-de fl£ei' De Schrijver, 5. dames Kint-De Booy, maandelijkse ledenvergade ring in restaurant Vijverhof, aanvang 19.30 uur. Na de rondvraag en gelegenheid om het aquariumwater op diverse factoren te laten testen, vormt de lezing over het paludarium het hoogtepunt van de avond. ONI - Hengelaarsvereniging ONI (Ontspaning Na Inspan ning) hield vrijdagavond voor haar jeugdleden op de Oost- kolk een viswedstrijd. In ver band met de slechte weersom standigheden werd de wed strijd na een uur door de lei ding gestaakt. Van de twintig deelnemertjes had op dat mo ment slechts de 7-jarige Mark Florussen één karper gevan gen. Hij werd dan ook tot win naar uitgeroepen. KNAPPE, slanke j°f man, 32 jr. zoekt ken] making. Br.o.nr. 90325' ar een betrouwbare RWARMINGSINSTALLATIE Tel. 01148-1243 - Kloosterzande °PC' huis - De Dag- en >ndscholengemeenschap iuwsch-Vlaanderen' te j".neuzen houdt vrijdag 20 J™" e,> zaterdag 21 juni een huis. Vrijdags is de looi aan de Walstraat open ?en 19.00 en 21.30 uur en za- «ags tussen 11.00 en 13.30 uur Deze twee open dagen ^len samen met de Terneu- pe Havenfeesten, luarium - Aquariumvereni- He Albino Zwaarddrager donderdag, 12 juni, de Van onze correspondent SLUIS - Met de Schippers- huisrit start woensdag 18 juni de derde editie van de West- Zeeuws-Vlaamse sterritten- competitie voor toerfietsers. Dit seizoen zijn er drie club- prijzen en drie keer vijf indi viduele prijzen. Daar café Tramzicht in Draaibrug is ge sloten is het organiserende Wielertoerist verhuisd naar café De Tol, gelegen tussen de buurtschap Heille en het Bel gische Middelburg. OP 3 september vindt de prijsuitreking plaats. Een moment tijdens de uitvoering van drumband Heikant - FOTOWIMKOOIJMAN Van onze correspondente HEIKANT - Aan het jaarlijkse muziek feest te Heikant is medewerking verleend door talrijke muziekgezelschappen en ma- jorettenkorpsen uit de omgeving. Zaterdagmiddag werd het feest geopend door de organiserende muziekvereniging Heikant met een muzikale rondgang door het dorp. 's Avonds traden in gemeen schapscentrum 't Heike de volgende drum bands voor het voetlicht: de drumband van Heikant, de drumband uit Hulst, showband Kloortje uit Kloosterzande, De Volharding uit Zaamslag en de Vliegende Hollander uit Terneuzen. Voor deze optredens bestond veel belang-' stelling. Ook de concert-uitvoeringen die zondag in 't Heike werden gehouden zijn zeer goed bezocht. Achtereenvolgens traden hier op de Ko ninklijke Stedelijke harmonie uit Hulst, de muziekvereniging Heikant, de harmonie De Vliegende Hollander uit Terneuzen. Het Heikants muziekfestival werd beslo ten met concerten door harmonie De Ver enigde Vrienden uit Sas van Gent en de ko ninklijke harmonie St. Cecilia uit Klooster zande. De fanfare Nooit Gedacht uit Graauw was verhinderd. Vertegenwoordigers van de optredende gezelschappen werden door het bestuur van de muziekvereniging Hei kant in 't Heike ontvangen. Van onze correspondent SCHOONDIJKE - De West-Zeeuws-Vlaamse Autoclub (WZA) houdt za terdag, 14 juni, een auto- puzzelrit met start en fi nish in Schoondijke. Deze 'Maoneblussersrit' heeft een lengte van ongeveer 30 kilometer, te rijden met een adviessnelheid van 20 kilometer per uur. De rit telt tevens mee voor het clubkampioen- schap van de WZA. Er is alleen een toerklas. In schrijven voor deelname is mogelijk vanaf 17.30 uur in zaal Wijffels aan de Wil- lemsweg. De start van de eerste equipe is om 18.00 uur op De Brink. De rit, die tot stand kwam in samen werking met de Schoon- dijkse winkeliersvereni ging DES, is uitgezet dor Piet Huigh en Frank Tre- sonie. Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH - GS van Brabant vinden dat er, wat het Zoommeer betreft, absoluut geen ruimte is om af te wijken van het uitgangs punt-van een zoet Zoommeer. Het Brabantse college zegt dit in een reactie op de nota van Rijkswaterstaat, directie Zee land, over het toekomstige beheer van het Zoommeer bij Bergen op Zoom. GS staan op het standpunt, dat het Zoom meer mede als zoetwaterbekken voor de land bouw (watervoorziening) dienst moet doen. GS vinden het belangrijk dat een verder gaand onderzoek wordt ingesteld naar de voor- en nadelen van een zomerpeil van NAP +0,25 meter en een winterpeil van NAP. Het college verwacht van deze variant een gunstige uitwerking op zowel de landbouw (te gengaan van verdroging) als de recreatie, zon der dat een evenwichtige ontwikkeling van het milieu wordt belemmerd. GS van Brabant ondersteunen de in de nota getrokken conclusie, dat aan een geforceerde ontzilting de voorkeur gegeven moet worden, gelet op zowel de zoetwatervoorziening als op de recreatie van het milieu. Het hoofd van Rijkswaterstaat in Zeeland, ir. H. Engel, had onder meer aan GS van Bra bant gevraagd of de nota zo volledig en even wichtig is, dat zij kan dienen als basis voor de ministeriële besluitvorming over het beheer van het toekomstige Zoommeer. Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluise raadscom- missie algemene bestuurlijke zaken bespreekt volgende week het nieuwe rapport over de Westerschelde-oeverver- binding. Het plan gaat uit van een tunnel ten oosten van Ter neuzen en de opheffing van de veerverbindingen over de Westerschelde. Als het plan wordt uitge voerd zal tussen Breskens en Vlissingen op z'n hoogst een pontje voor fietsers en voet gangers komen, maar dat is nog helemaal niet zeker. De commissie bespreekt ook een voorstel van het college van b en w om de grondprijs voor het bedrijfsterrein aan de St. Annastraat vast te stellen op ƒ35 per vierkante meter. Het terrein is 12.150 vierkante meter groot. De gemeente hoopt het terrein in tien jaar uit te geven. De bijeenkomst vindt maandag 16 juni plaats in de commissiekamer, aanvang 19.30 uur. De leden krijgen ook het nieuwe reglement van orde voor de raadsvergaderin gen onder ogen. Door Emile Calon DE KANS is gering -maar is er- dat vandaag of morgen een schip de brug bij Sluis kil eens flink raakt, waar door hij ontzet raakt. Enige tijd terug gebeurde zoiets bij Sas van Gent, met het ge volg dat het verkeer dik drie maanden moest omrijden. De verkeersbrug bij de grote sluis van Terneuzen is ook al enkele keren geraakt door een schip. Onmogelijk is het dus niet dat vandaag of an ders morgen Sluiskil aan de beurt is. Dat de brug bij Sas er een flinke tijd uitlag was erg lastig maar het verkeer kon via Zelzate of Sluiskil toch wel aan de andere kant ge raken. Als de brug bij Sluis kil er echter uit ligt, zjj n de gevolgen veel ernstiger, want dan is het oostelijk in dustriegebied van Terneu zen per spoor niet meer te bereiken en per jaar wordt er toch zo'n 700.000 ton vracht over dat spoor ver voerd. Bedrijven als de NSM, Ovet, de Cokesfabriek en Aug. de Meyer zijn jaar lijks goed voor zo'n 600.000 ton. De NSM gaat de pro- duktie van ammoniak, als de nieuwe fabriek klaar is, flink opvoeren en De Meyer zal in de nabije toekomst, als de nieuwe bulkterminal is gestart, ook heel wat meer aan- en afvoeren. M. van der Ban, algemeen directeur Van Aug. de Meyer, maakt zich zorgen over de kwetsbaarheid van de spoorverbinding. „Theo retisch is Sluiskil nu aan de beurt, het kan nog lang du ren maar eenmaal komt die klap, dan zit er een schip te gen de brug", zegt hij. Zijn bedrijf zit dan in de proble men, evenals de andere on dernemingen die voor een deel afhankelijk zijn van het spoor. Hij wil dan ook een waar* schuwend geluid laten ho ren. „Het is niet mijn bedoe ling om paniek te zaaien, maar we moeten met z'n al len eens nagaan wat de ge volgen kunnen zijn van een flinke botsing van een schip met de brug", zegt hij. „We moeten die discussie nu maar eens op gang bren gen". Van der Ban is dan ook van plan om binnenkort de kwestie aan de orde te stel len bij de Kamer van Koop handel en bij de werkge verskring. Van beide orga nisaties is hij lid en hij is er verbaasd over dat deze kwestie nog nooit is aange roerd. De genoemde bedrijven zijn niet helemaal afhanke lijk van het spoor, ze liggen alle aan water en zijn ook over de weg te bereiken. Toch zal een defecte brug bij Sluiskil voor ernstige pro blemen zorgen. Zo krijgt Aug. de Meyer onder andere papier uit Zweden per trein. Ligt de brug er voor langere tijd uit, dan wordt die lading niet in Terneuzen maar in Gent gelost. Duurt de strem ming lang, dan is het niet onmogelijk dat na het her stel van de brug de banden tussen Gent en Zweden zo zijn aangehaald dat de trei nen naar de Belgische plaats blijven rijden, met het ge volg dat De Meyer een klant kwijt is, met alle gevolgen voor de werkgelegenheid van.dien. „Zoiets dreigt niet alleen voor ons, maar ook voor de andere bedrijven", zegt Van der Ban. Zo is de NSM af hankelijk van het spoor om ammoniak te vervoeren naar Frankrijk. Per schip mag die stof België niet pas seren en wegens de zeer hoge kosten is transport per auto niet echt rendabel. „Met die ene spoorlijn zijn we te kwestbaar, het is noodzakelijk dat er een vei ligere verbinding komt", al dus de directeur. Hierbij denkt hij aan een verbin ding via de oostelijke kant van het kanaal naar België of een spoortunnel. De Zeeuws-Vlaamse Ka mer van Koophandel pleit regelmatig voor de aanleg van een tunnel onder het kanaal, vooral voor het weg verkeer want de brug staat per uur minstens twaalf mi nuten open, waardoor vooral het werkverkeer tijd verliest. Zo'n tunnel is ech ter vreselijk duur en voorlo pig zal die er dan ook niet komen. Alleen als er een vierde sluis bij Terneuzen komt bestaat er een moge lijkheid. De Belgische spoorweg staking, korte tijd geleden, heeft Van der Ban aan het denken gezet over de kwest- baarheid van de verbinding. Toen was Terneuzen enkele dagen niet te bereiken per spoor. Bij een ernstig defect aan de brug zal die onbe reikbaarheid echter heel wat langer duren. Die sta king heeft wel voor extra kosten bij het Terneuzenze bedrijfsleven gezorgd, maar de ondernemingen zijn toen niet in de problemen ge raakt. Als er een tweede spoorlijn ligt, zal bij een nieuwe staking Terneuzen weer niet bereikbaar zijn, maar aangezien stakingen tegenwoordig nooit zo lang duren zijn de problemen in zulke gevallen te overzien. Tevens wijst de directeur op de andere vervoerspro blemen in Zeeuwsch-Vlaan deren. Een veel te kleine grensovergang bij Kapelle- brug en de slechte oost-west verbinding, met name in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren. „Al het verkeer moet door plaatsjes als Zaamslag, Kuitaart en Terhole rijden. Dat is niet echt prettig, noch voor de chauffeurs, noch voor de inwoners van die plaatsen. Daar komt nog eens bij dat een gedeelte van de weg Terneuzen-Terhole boven op een dijk ligt, ook niet ideaal". Nu de tractaatweg er komt, zijn volgens hem de problemen voor het noord zuid-verkeer grotendeels opgelost. „We moeten alleen nog die tunnel onder de Westerschelde hebben, ik hoop dat heel Zeeuwsch- Vlaanderen zich sterk zal maken voor die verbinding. Laten we eerst zorgen dat de tunnel er komt, daarna kun nen we bekijken of het mo gelijk is om de veerverbin- ding tussen Breskens en Vlissingen in stand houden, We moeten het eens zijn over het hoofddoel, de nood zaak van de tunnel en de plaatselijke belangen even vergeten".

de Stem | 1986 | | pagina 7