BEDRIJFSLEVEN: BRUG BIJ SLUISKIL TE KWETSBAAR Schuur in Hoofdplaat brandt uit W JE UIT 'Geen nieuwe banen door arbeidsduurverkorting' Laatste dag redt braderie in Sluis 'Volle bak'bij eerste poëzie-avond Oostburg Zomerfeest Zonnebloem Terneuzen druk bezocht HET WEER Geen tenten op velddag van VERON in Sluiskil T48 pagina 4 c* De stad gebruikte auto's z.g.a.n. KIMENAI AUTOHUIS DONGEN MAANDAG 9 JUN11986 Zacht en zonnig pagina zeeland 1 T15 JAARVERSLAG SVRZ: TERNEUZEN - Het Terneuzense bedrijfsle ven is voor een niet onbelangrijk deel voor de aan- en afvoer van produkten afhankelijk van de spoorlijn die loopt over de brug bij Sluiskil. politierapport Kans klein DEMONSTRATIE VAN VOORPOST GESLAAGDE AVOND IN GALERIE '66 MUZIEK EN SPELLETJES Deelder Lawaai bij werkzaamheden pijpleiding Dow-Chemical Weer in Europa DIT WEEKEINDE IN IJZENDIJKE Ceril Dhaeses eindwinnaar van bolling-tweedaagse Majoretten uit Hulst verslaan landskampioen ij®— -V sk 3 Ie 'shopping-plaza' na de an- Ire gebouwd, met allemaal de- lfde hoge graad van lelijkheid, al die panden zijn weer om-1 ■ven door enorme parkeer- laatsen van zwart asfalt. door Jo Wijnen Dan komen de hotels. I taarna de banken. En tenslotte I jrdt dat alles omgeven door n kleurig, maar evengoed ijk en ogenschijnlijk ondoor ingbaar woud van reclame-1 >rden. Omdat in Amerika 'eral dezelfde hamburgerbak- :rs, kippebraders en pizza- raaiers aan het werk zijn, om- Eat nagenoeg alle hotels zijn ge- tandariseerd en alle benzine- nerken zijn gelijkgeschakeld, is langs de uitvalswegen altijd de- elfde geforceerde vrolijkheid et uitbundigheid waar te nemen, he, bij nadere beschouwing, een Teemd gevoel van eenzaamheid en ontreddering in een mens Iwakker roept. En de binnensteden met hun Isoms bewogen verleden? Dit; kwijnen weg, vervallen, lopen leeg. Zo was het onze beklagens waardige stad in de zuidelijkt Appalachen ook vergaan. Hel vrije spel der economisch krachten had de stad van haat ziel beroofd. De stad bestoni uit niets dan leegte die werd ge maskeerd door de activiteiten van de dertig of veertig grote ondernemingen die, met hun le lijke reclameborden en eenvot- mige gebouwen, de aanblik van Amerika al voor een groot hebben verwoest. Maar toch: de volgende grolt opstand die in Amerika uil breekt zal zich tegen deze vont van zelfvernietiging richten. Dt drang tot zelfbehoud heeft i miljoenen Amerikanen op ha spoor van geborgenheid, stijl warmte en gezelligheid gea Uitgerekend de Amerikaan tl op den duur geen vrede mes hebben met de gelijkgesch kelde wereld waarin hij nu na gedwongen is te leven. Er zijt Amerikanen die begrijpen dal datgene wat als vooruitgang wordt beschouwd, in feite eet beschamende vorm van achtti- lijkheid is. Toen we na drie dagen uit 4 stad in de zuidelijke Appalacht: wegvluchtten, hadden we meri waardigerwijs al onze hoop oj Amerika gesteld. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii muth tenslotte legt een be schermend laagje op de zweer. Sindsdien is er ongelofe lijk veel onderzoek gedaan om te kijken hoe deze spul len eigenlijk helpen. Ze blij ken het allemaal even goed te doen. 80 procent van alle patiënten raakt snel binnen enkele dagen van de pijn af en de zweer zelf verdwijnt dan wat later. Wekenlange bedrust hoeft niet meer. Het cijfer is geflatteerd, want als erfoppillen worden gebruikt dan gaat in 40 procent van de gevallen de ellende ook over. MAAR. Maagzweren zijn bijna een bezit voor het le ven; je hebt 70 procent kans dat je ze binnen een jaar weer terug hebt Dat is al erg genoeg, maar bovendien wordt de kans op complica ties zoals een bloeding, ver stopping, of lekken van maag of darm ook groter- Vandaar dat men tien jaar geleden tamelijk snel over ging op een operatie. Daar is men behoorlijk van teruggekomen. Om twee redenen. Vooral het klassieke weghalen van een deel van de maag (de Billroth li-ope ratie) veroorzaakt bij mis schien wel een derde van de patiënten tamelijk verve' lende bijwerkingen die moeilijk zijn te verhelpen- Reden twee is dat de nieuwe middelen in het merendeel van de gevallen het ontstaan van een nieuwe ulcus tegen houdt of flink uitstelt. Te~ genwoordig opereert men al leen als echt niets meer help' of bij ernstige complicaties- met 12 mnd. garantie incl. accu en uitlaat. Bolkensteeg 4 ;y Dongen Telefoon 01623-13970 VAN ZEELAND Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Invoe ring van arbeidsduurverkor ting (ADV) bij de Zeeuwse verpleeg- en rusthuizen heeft niet geleid tot nieuwe banen, hoewel dat toch te bedoeling is. Dit staat te lezen in het jaarverslag over 1985 van de stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland (SVRZ). Door de invoering van de ADV hebben de part-timers wel extra werk gekregen. Vol gens de algemeen directeur van de stichting, M. Almekin- ders, heeft de arbeidsduurver korting er wel voor gezorgd dat er erg veel energie en tijd gestoken moeten worden in het opstellen van de dienst roosters. 'Hierdoor ontstaat produktieverlies, waardoor bepaalde werkzaamheden niet uitgevoerd kunnen worden', schrijft hij. Volgens het verslag hebben vorig jaar de verzorgingshui zen bijna geen leegstand ge kend, alleen de duurdere flat woningen in Terneuzen ston den vorig jaar af en toe leeg. Daar trad ook betonrot op waarvoor ruim één ton moest worden uitgetrokken om de schade te herstellen. De directeur laat zich kri tisch uit over het bezuinigsbe- leid van de overheid. Daar door konden de verpleeghui zen minder bejaarden opne men waardoor deze ouderen terecht kwamen in de bejaar denoorden waar ze geen echt passende hulp kregen. „Zulke oorden missen namelijk vol doende kundig personeel". Het jaarverslag komt aan de orde tijdens de openbare ver gadering van de stichtings- raad van de SVRZ, vrijdag, 13 juni, in de conversatiezaal van de zwakzinnigeninrichting Vijvervreugd te Middelburg, aanvang 10.00 uur. Tweede spoorlijn naar België Van een onzer verslaggevers Als die brug, om welke reden dan ook, defect raakt dan zit het bedrijfsleven in de problemen omdat in dat geval de brug zal worden opengezet, zodat het scheep vaartverkeer zonder teveel hinder door kan varen. De algemeen directeur van het overslagbedrijf Aug. de Meyer, M. van den Ban, vindt dat er een nieuwe spoorver binding met België moet ko men, of bij Sluiskil moet er een spoortunnel worden aange legd zodat bij een eventuele calamiteit bedrijven als Ovet, NSM, de Cokesfabriek en Aug. de Meyer hun produkten toch via de rails kunnen blijven vervoeren. BRESKENS - Bij de heer De M. aan de Promenade is inge broken. Via de achterzijde heeft men zijn pand betreden. Er worden een koperen spie gel, een koperen plantenbak en vier toiletspiegels vermist. De totale waarde is ruim dui- zend gulden. CADZAND - Zaterdagmiddag omstreeks 12.45 uur heeft zich op het kruispunt Potjes een aanrijding met twee auto's voorgedaan. Die werd veroor zaakt doordat H.S. uit het Bel gische Riedeken geen voor rang verleende aan de perso nenauto, bestuurd door C. v. L. uit Sluis, die op de voorrangs- weg reed. Het 13-jarige zoontje E. v. L. werd bij deze aanrijding gewond en moest in het ziekenhuis te Oostburg worden opgenomen. Beide voertuigen werden geheel ver nield. 'S-H.HENDRIKSKINDEREN - In de nacht van zaterdag op zondag is uit het schoonmaak bedrijf van J. M. aan de Van Maelstedestraat een bedrag gestolen van ruim 10.000 gul den. Men had zich toegang verschaft door de deur te for ceren. Eenmaal binnen werd het de dader(s) wel gemakke lijk gemaakt, want M. had het geld wel uit de kassa gehaald en in een enveloppe gedaan, doch die vergeten mee te ne men. TERNEUZEN - Voetganger J.S. uit Terneuzen is vrijdag avond tijdens het plotseling oversteken van de rijweg aan de Markt in zijn woonplaats, door een personenauto, be stuurd door W.W. uit Terneu zen, aangereden. De man liep vermoedelijk een gebroken knie op. Hij werd per ambu lance overgebracht naar het Julianaziekenhuis te Terneu zen. THOLEN - Sluisenaar A.L. (48) is in de nacht van zaterdag op zondag ter hoogte van Poortvliet op het eiland Tho- len aangehouden, omdat hij zonder rijbewijs en in kenne lijk staat zijn auto bestuurde. Een politie-surveillance, die achter de Sluisenaar reed, zag dat de man slingerde en hield hem aan. Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen deelt de me ning van Van den Ban dat het voor het bedrijfsleven goed zou zijn als er een tweede spoorverbinding met België komt, gelegen aan de oostzijde van het Kanaal. „Wij zijn mo menteel binnen de gemeente aan het discussiëren of zo'n tweede lijn noodzakelijk is en of het mogelijk is zo'n spoor- verbing aan te leggen", aldus de burgemeester. Aan de oost kant van het kanaal ligt een oude spoorbaan richting Bel gië, zodat het niet te moeilijk moet zijn om daar een spoor lijn aan te leggen. Ockeloen wijst er wel op dat de kans heel erg klein is dat de brug bij Sluiskil voor enige tijd onklaar raakt. „Het is ech ter ook niet uitgesloten dat er in de nabije toekomst iets ge beurt", zegt Ockeloen. Volgens hem is de zaak momenteel echter niet actueel. Van de kant van het bedrijfsleven is hij nog nooit gewezen of de ri sico's van de spoorverbinding over het kanaal. „Als het bedrijfsleven ech ter aandringt op een oplosing, dan moeten we kijken of we aan die vraag tegemoet kun nen komen", zegt de burge meester. „We zulen dan vooral moeten bekijken of een tweede lijn economisch rendabel is". Een spoortunnel acht hij erg moeilijk te verwezenlijken aangezien zo'n verbinding geen stijle hellingen mag .heb ben. Wordt zo'n tunnel toch aangelegd, dan wordt erg veel land opgeslokt. Zie ook pagina twee van dit regio katern. SLUIS - De dertiende Sluise braderie is toch nog geslaagd. Was de start vrijdag door het slechte weer zeer matig,, zaterdag stroomde het publiek toch nog toe en gisteren zat het vesting stadje propvol. Vele kilometers buiten Sluis stonden auto's geparkeerd. De stichting Sluis-Promotie, de organisator, is dan ook zonder meer tevreden. De enige smet op de brade- Van onze correspondent SLUISKIL - Op het Kanaalei land te Sluiskil zijn dit week einde zo'n 20 zendamateurs bijeen gekomen voor de jaar lijkse velddag van de VERON, afdeling Zeeuwsch-Vlaande ren. Dit jaar werd deelgenomen aan een internationale wed strijd, waarbij de deelnemers contacten moesten leggen op de korte golf, zonder gebruik te maken van het bestaande elektriciteitsnet. Door het slechte weer lieten verschillende tentbezitters het dit jaar afweten. Een vaste kern van caravanbezitters trotseerde de weergoden en wist wereldwijd contacten te leggen. Een aggregaat zorgde voor de nodige energie. Elders in de wereld werd er ook wel gebruik gemaakt van zonne- energie. Dat zat er in Sluiskil bij lange niet in. Het doel van de velddag is om voorbereid te zijn op even tuele calamiteiten, waarbij de zendamateurs vaak de eerste contacten weten te leggen. Ook werden beelden van de velddag via de amateurtelevi sie uitgezonden op kanaal 17, frequentie 434 Mhz. De beel den waren in heel Zeeland te ontvangen, doordat gebruik werd gemaakt van de eigen schappen van de ionosfeer. Verder werd er geëxperimen teerd met een mobiele anten ne, waarmee op de korte golf wereldwijde contacten werden gelegd. rie vormde zaterdag een korte demonstratie van een tiental leden van Voorpost, een fas cistische beweging die streeft naar hereniging van Frans- en Belgisch-Vlaanderen met Ne derland. Het gemeentebestuur was zo verstandig geweest om Voorpost geen toestemming te geven om met een stand aan wezig te zijn op de braderie. Die weigering viei eenter met in goede aarde bij de fascisten en daarop hielden ze zaterdag middag korte tijd het bordes van het stadhuis bezet en ont hulden ze een vlag en een spandoek, met daarop de leus 'België barst, Vlaanderen en Nederland één'. Verder deel den ze pamfletten uit die ech ter door de meeste aanwezigen snel werden verscheurd. De politie verwijderde het groepje van het bordes en nam zeven actievoerders mee naar het politiebureau. Na het opmaken van pro ces-verbaal wegens overtre ding van de Algemene Politie Verordening, werden de vijf Belgen en twee Nederlanders weer op vrije voeten gesteld, waarna alles verder rustig verliep. Zaterdagmiddag is in Hoofdplaat een schuurtje uitge brand, dat behoort bij de woning van de familie C.S. aan de Mgr. In dit schuurtje bevonden zich onder meer twee kippen en twee biggen. De vermoedelijke oorzaak wordt gezocht in een kooktoe- stel, dat vlam gevat heeft. Een van de bewoners van het pand wist de dieren te redden. De brandweer van Breskens, die spoedig ter plaatse was, kon niet voorkomen dat het schuurtje geheel uitbrandde. - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent OOSTBURG - De door Gale rie '66 georganiseerde poëzie- avond is zaterdag uitgegroeid tot een groot succes. Ongeveer 40 bezoekers genoten van op tredens van André van der Veeke en Tom Lanoye. „De eerste keer en meteen uitverkocht", jubelde mede galeriehouder Jan Verschoore in zijn openingswoord. Even later werd die opmerking tref fend, maar in spottende zin, herhaald door Van der Veeke: 'volle zalen trok hij met het voorprogramma'. Terneuzenaar Van der Veeke bracht gedurende een half uur eigen werk. Beel dende poëzie, sober voorge dragen, met hier en daar een kwinkslag. Hij las onder meer een drietal stukken voor uit zijn bundel 'Spaande aarde onder glazuur', en uit zijn dit najaar te verschijnen 'Zuinige gedichten-oefeningen in be- Van onze correspondent TERNEUZEN - De 200 gasten van De Zonnebloem, afdeling Groot-Terneuzen, hebben za- IJerdag in het Zeldenrustcol- ege het traditionele zomer feest gevierd als voorproefje op de zomer. Er waren diverse spelletjes vaaraan kon worden deelge nomen. Verder verzorgde Teekzanger Piet Brakman het rad van avontuur. Terwijl het weer buiten meer aan de herfst dan aan de zomer deed denken, was het zaterdag in het Zeldenrustcollege gezellig. Regio-voorzitter Mechelink opende het feest door het ont hullen van een spandoek met de tekst 'Zomer-Zonnebloem- feest'. Lovende woorden had hij voor de Terneuzense afde ling, waar 'alles' kon. Hierna konden de gasten deelnemen aan het spelletjescircuit met spelen als de 'puut van Gies', sjoelen, touwtrekken, dobbe len, ringwerpen, muizenbaan en kegelbaan. Er werd doar de gasten met veel enthousiasme gespeeld. „Het feest was voor iedereen toegankelijk: Na afloop kon den we constateren dat ook veel buitenstaanders een be zoekje aan het zomerfeest hebben gebracht. Op deze ma nier proberen we zieken en ge- handicapten uit hun isolement te halen", zei Piet Gerreman, voorzitter van de evenemen tencommissie van De Zonne bloem. Dansgroep Marijke uit Ter neuzen verzorgde een demon stratie volksdansen. Voor de muzikale opluistering zorgde de boerenkapel uit IJzendijke. Namens de buurtvoetbal- commissie bood Hans van Leeuwen het bestuur van De Zonnnebloem een cheque van 1000 gulden aan. Dit was de opbrengst van het vorige week gehouden buurtvoetbaltoer- nooi. De verzorging van de gasten was weer in handen van de verzorgingsgroep van De Zonnebloem, terwijl de scouts van de Doormangroep uit Terneuzen allerlei hand en spandiensten verleenden. knoptneid'. Op 5 juli is Van der Veeke te zien in 'Boule vard of broken dreams', in Vlissingen. Tom Lanoye's optreden duurde, tot zichtbaar genoe gen van hemzelf als van het publiek, aanzienlijk langer dan gepland. In een wervelen de, bijna tweeëneenhalf uur durende one-man-show, bracht hij onder meer frag menten uit 'Slagerszoon met een brilletje' en 'In de piste'. Lanoye had al meteen de la chers op zijn hand met zijn verhaal over epilepsie in de middeleeuwen, getiteld 'De val van Antwerpen', een humoris- tiche beschouwing over de verschillen tussen de Neder landse en Vlaamse drankcul tuur. Met een vaart die soms aan Deelder deed denken, den derde Lanoye zingend en stampend, nu weer schreeu wend, dan weer fluisterend, rond. Helse kritieken uit 'Ro- zegeur en maneschijn', waarin achterenvolgens Simon Vin kenoog -'met een nasale stem die de grotten van Han ver achter zich laat'- Kees Fens, Mireille Cottenje en Frans Boenders het moesten ontgel den, werden afgewisseld met ondubbelzinnige humor uit de verzamelbundel 'Bagger'. Na de tweede pauze las La noye, tot groot vermaak, een 'briefwisseling' met de Belgi sche minister van cultuur voor om tenslotte te eindigen met een niet eerder gepubliceerde 'kritiek' op de situatie van de Vlaamse literaire tijdschrif ten. Van Lanoye verschijnt binnenkort een nieuwe bun del, getiteld 'Het circus van slechte smaak'. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Morgenoch tend in alle vroegte, rond 6.00 uur, wordt bij de afsluitersta tions van de pijpleiding van Dow-Chemical stikstof afge blazen. Dat afblazen gebeurt bij de stations Patrijzendijk te Hulst en Meerdonk bij Ant werpen en zal nogal wat her rie veroorzaken. De stikstof wordt vandaag in de pijpleiding gepompt, om dat er aanvullende werk zaamheden worden uitge voerd aan het compressorsta tion bij Clinge. Wanneer de stikstof in de leiding zit, kun nen de werkzaamheden veilig worden uitgevoerd. Woensdag hoopt Dow de pijpleiding weer in gebruik te kunnen nemen, welke vanaf Antwerpen naar het Terneu zense bedrijf loopt. Volgens een woordvoerdster van het chemisch bedrijf zal het afbla zen geen overlast veroorzaken in de woonkernen. De boeren die in de omgeving van de sta tions wonen, zijn reeds op de hoogte gebracht van de werk zaamheden. 19. Zacht, vrij zonnig en droog weer. Maximum temperaturen van 18 tot 22 graden. Er waait een matige zuidenwind. De vooruitzichten van dins dag tot donderdag: overwe gend zonnig en droog. Na een warme dag dinsdag wordt het opnieuw frisser. (Bron: Ukkel) Amsterdamzwaar bew14 Eindhovenzwaar bew.16 Vlissingenzwaar bew.15 Aberdeenhalt bew.16 Barcelonazwaar bew. Berlijnregenbui17 Boedapestlicht bew.16 Bordeauxhalf bew.22 Brusselzwaar bew.16 Dublinzwaar bew.17 Frankfortzwaar bew.18 Genèveonbewolkt20 Helsinkizwaar bew.19 Innsbruckzwaar bew.18 Klagenfurtlicht bew.19 Kopenhagen., regenbui13 Lissabononbewolkt25 Locarnoonbewolkt23 Londenzwaar bew.18 Luxemburgzwaar bew15 Madridlicht bew. Malaga onbewolkt23 Mallorcaonbewolkt22 Moskouonweer26 Münchenzwaar bew.17 Niceonbewolkt20 Osloregenbui14 Parijszwaar bew.20 Praaghalf bew.17 Splitlicht bew26 Stockholmzwaar bew15 Warschaulicht bew.19 Wenenonbewolkt18 Zurichzwaar bew.19 Casablancahalt bew.22 ZAAMSLAG - In de nacht van zaterdag op zondag is ingebro ken in de kantine van voetbal vereniging Zaamslag aan de Sportlaan. Men verschafte zich toegang door het ont wrichten van een raamsluting. Meegenomen werden een slof sigaretten en een bedrag van 250 gulden. Ook in het nabij staande gebouw van de ten nisvereniging Zaamslag werd een inbraak gepleegd. Hier be droeg de buit wat kleingeld en twee kratten bier, nadat men was binnengedrongen door het forceren van een deur. Van onze correspondente IJZENDIJKE - Ceril Dhaeses uit het Belgische Bassevelde is de eindwinnaar geworden van de bolling tweedaagse, die de IJzendijkse bolclub Molen- zicht afgelopen weekend hield. Meer dan 250 boilers waren tijdens deze tweedaagse actief. Rosa Timmerman uit Oost- Eeklo eindigde op de tweede plaats, gevolgd door de 13-ja- rige Andy de Schipper van de organiserende bolclub. Door de slechte weersom standigheden waren de orga nisatoren de eerste dag ge dwongen de wedstrijden al leen op de binnenbanen te la ten afwerken. Hierdoor werd zaterdagavond net voor mid dernacht de eerste wedstrijd dag afgesloten. Drie Belgische deelnemers gingen met de eer ste prijs aan de haal, Geert de Meijer (Maldegem), Frank Martelee (Oostkamp) en Ceril Dhaeses (Bassevelde). Dhaeses zou trouwens tij dens deze tweedaagse toch een zeer belangrijke rol gaan spe len. Gisteren waren er 105 in schrijvingen en nu kon dank zij de zon wel van de twee bui tenbanen gebruik worden ge maakt. Rosa Timmerman, Andy de Schipper (de jeugdige koning van Molenzicht) en Al- bert Buize, de opa van Andy, werden gisteren eerste. „Het is zeer geslaagd ge weest en natuurlijk voor her haling vatbaar. We willen er een jaarlijks evenement van maken", aldus een uiterst te vreden Theo Vermeulen, voor zitter van Molenzicht, gister avond. De resultaten van deze twee dagen werden bij elkaar opge teld, zodat uiteindelijk Ceril Dhaeses met 11 punten eind overwinnaar werd. Rosa Tim merman werd de eerste vrouw, op de tweede plaats, met 10 punten, terwijl Andy de Schipper, na een kamp met Frank Marterlee en Michel Eecke, alsnog derde werd. Zij ontvingen uit handen van voorzitter Vermeulen de door De Stem beschikbaar gestelde trofeeën. Van onze correspondente HULST/ALPHEN - De Hui ster majoretten De Vossen hebben niet alleen een eerste prijs behaald, maar versloe gen ook de nationale kam pioen tijdens het drum- en majorettenconcours (DRU- MA), gisteren in Alphen in Noord-Brabant. De meisjes waren vol goede moed vertrokken naar deze eerste wedstrijd van het sei zoen. Zij hadden zich als doel gesteld een eerste plaats te veroveren met 144 punten, om zo verzekerd te zijn van deel name aan de kampioenswed strijd, die 26 november in Den Dullaert in Hulst gehouden wordt. Hiervoor had de groep van 13 leden in de leeftijd van 13 tot 18 jaar, met Sonja Heyens als miss majorette, een show ingestudeerd onder leiding van Jannine van Hoije, die te vens de choreografie verzorg de. In het sportpark van Al phen, dat deze keer het zon nige toneel vormde voor het DRUMA-concours van de Westbrabantse en Zeeuwse muziekbond, haalde De Vos sen maar liefst 151 punten in de tweede divisie sectie A. Dit was goed voor een dikke eerste prijs. De jury, met E. Knoop, L. Bustjens en A. Thissen, had dan ook veel lof voor de Hul ster formatie. Het rapport ver meldde een gemiddelde van 8,5 in de 6 rubrieken. De grootste triomf voor de Vossen was echter het feit dat ze gisteren het hoogste aantal punten behaalden van het hele concours, en bovendien met twee punten verschil de natio nale kampioen de Rainbows uit Roosendaal versloegen.

de Stem | 1986 | | pagina 5