DE STEM PETER MOL VERSPEELT OVERWINNING IN LAATSTE METERS Jan Jonkers: driemaal scheepsrecht 24 DAGEN VOOR HALFGEU) Toernooien van Goes en Apollo betrokk RIJKSPOL Brabantse wieier- uitslagen OVERWINNING IN EIGEN WOONPLAATS OUD- GASTEL Man laat moeder bestelen Korflbaltitel Nieuwerkerk 24 DAGEN Westerweele zegeviert in Wallenloop Merijntje Tg MAANDAG 9 JUN11986 SPORT IN 'T KORT Primus Pluym boekt succes LAMS WA ARDE - Rob Bijvank werd zater dagavond de verrassende laureaat van de tiende Leon Strobbe-in-memoriam-wedstrijd voor amateurs. Bijvank dankte de zege aan de fout die Peter Mol in de laatste meters maakte. Mol schoot immers uit zijn voethaken en kon daardoor de zege op z'n buik schrijven. Veteranen van Groede delen de punten: 2-2 fjoor 4'in~1 -krant- DE STEM de 4in1 krant" I 126ste jaargang Kaï Rijn stijgt tot probleemhoogte Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De eindstanden van enkele voetbaltoernooien die in Zeeland gehouden werden, zijn samengevat in het vol gende overzicht. 'S-GRA VENPOLDER - De voetbalvereniging Apol- lo'69 hield een toernooi voor lagere elftallen. Dit geslaagde toernooi stond ook engiszins in het teken van het afscheid van het echtpaar Dekker, dat er na 16 jaar kantinebeheer een punt achter zette. Een re ceptie voor die jaren trouwe dienst, wordt vrij dag 13 juni aangeboden. Eindstand A-poule: 1. Kloe- tinge 5, 2. Apollo 3, 3. Kruinin- gen 5, 4. SVD 3. Poule B: 1. Waarde 4, 2. Kloetinge 7, 3. Apollo 4,4. Dauwendaele 4. GOES - Bij de voetbalvereni ging Goes kwamen de A-, B- en C-junioren in actie. Eind stand A-junioren: 1. Internos, 2. Goes, 3. Diepenveen, 4. For- tuna, Breda; 5. Goes A2. B-ju- nioren: 1. Diepenveen, 2. Goes, 3. Wissenkerke, 4. Heinkens- zand, 5. Fortuna. C-junioren: 1. Diepenveen, 2. Goes, 3. Robur, 4. Wissenkerke, 5. Fortuna. Van onze korfbalmedewerker SOUBURG - Het toernooi om het korfbalkampioenschap van Nederland voor afdelings kampioenen junioren is ge wonnen door Nieuwerkerk uit de afdeling Rotterdam. Het versloeg DOS'46 in de finale met 2-3. Nieuwerkerk had de finale bereikte na een span nende strijd in de poule. DKOD miste de finale op één punt, terwijl De Algemene en Antilopen slechts twee punten achter Nieuwerkerk eindig den. ZKV kwam er njet aan te pas. Het haalde slechts één punt. In poule B precies hetzelfde beeld. DOS'46 bleef één punt voor op GKV en twee punten op NKC en Sparta, terwijl daar De Pein met slechts één punt laatste werd. Ton Mar- teyn, Zeeuws hoofdbestuurs lid, reikte de prijzen uit, waar onder een wisselbeker voor kampioen Nieuwerkerk. Daarnaast was er een sporti- viteitsprijs voor de ploeg die zich qua uiterlijk, omgangs vormen enzovoorts het best presenteerde. De hieraan ver bonden wedstrijdbal ging naar het team van Sparta uit Zwolle, dat de prijs uit handen van afdelingsvoorzitter Wim Miehielsen ontving. Rob Bijvank in Lanswaarde LAGE ZWALUWE - De uitslagen van de ronde van Lage Z wal uwe: amateurs: 1. Jos Gevers (Rijsbergen) 90 km. in 2.05.57, 2. R. Brouwers (Teterin- gen), 3. A. Overbeeke (Dordrecht), 4, J. de Vries (Etten-Leur), 5. L. van Mook (Oos terhout), 6. A. Prinsen (Raamsdonks- veer), 7. T. van Loon (Zegge), 8. T. Kayen (Zevenbergen), 9. R Boeren (St.-Wille- brord), 10. J. van den Toorn (Zevenber gen), 11. G. van Kamp (Rotterdam), 12. P. Jaspers (St-Willebrord), 13. E. van Gin- neken (Schijf), 14. K. Raats (Nispen), 15. C. Rombouts (Terheijden), 16. H. Bogers (Fijnaart), 17. M. Verhoef (Dordrecht), 18. C. van der Meyden (Puttershoek), 19. P. Kentie (Sliedrecht), 20. E. van Eden (Dor drecht); nieuwelingen: 1 D. Overgaag ('s Gra- venzande) 40 km. in 1.01.37, 2. R. van Kappel (Made), 3. H. Neus (Breda), 4. G. Hommers (Delft), 5. R. Tolhoek (Yerse- ke), 6. B. Gosink (Coevorden), 7. D. Schil- peroord (Dordrecht), 8. E. van Alphen (Bosschenhoofd), 9. P. Kroonen (Raams- donksveer), 10. M. Broeren (Best), 11. A. Kreeft (Zwijndrecht), 12. S. van Berkel (Ammerzoden), 13. J. Bucher (Oud- Gastel), 14. R. Westerbeek (Prinsenbeek), 15. U. Janssen (Papendrecht), 16. T. Vel- thuyzen (Kaatsheuvel), 17. J. Broos (Bos schenhoofd), 18. B. Konings (Ouden bosch), 19. R. Sestig (Oosterhout), 20. W. Ruijzing (Dinteloord) liefhebbers: 1. KL van Maanen ('s-Gra- vendeel) 60 km. in 1.24.26, 2. D. Zijlmans (Raamsdonk), 3. J. van Baal (Breda), 4. C. van de Bergh (Oud-Gastel), 5. P. Vos (Papendrecht), 6. C. van dpr Made (Moer dijk), 7. J Stam (Oud-Beijerland), 8. L. van der Wiel (Breda), 9. J. Bakkers (Bre da), 10. N. Westerbeke (Westkapelle), 11. A. de Haan (Eethen), 12. G. van Teterin- gen (Wagenberg), 13. H. Vijfhoek (Wil lemstad), 14. S. van der Pijl (Nieuwen- dijk), 15. S. Broersma (Zoutelande). Pijl van Achtmaal voor eerste- en tweede jaars amateurs: Uitklagen: 1. Gerard Möhlman (Apel- doorii) 180 km in 4.38.26, 2. Tommy Post (Oosterhout), 3. op 33 sec. Marcel Piels (Rosmalen), 4. Tonnie Akkermans (Ze venbergen), 5. Theo Akkermans (Nieuw- Vossemeer), 6. Rini Boogaars (Den Haag), 7 Jan de Wit (Dordrecht), 8. op 11.05 min. Eddie Jansen, 9. op 11.42 min. Rik van Dongen (Dongen), 10. Angel Pol- verosa (Roosendaal), 11. Leo Groenen boom (Oud-Beijerland), 12. Ronald Kok (Loenen), 13. Frank Veenendaal (Sassen- heim), 14. Wim Meijer (Emmen), 15. Peter Strik ('s-Gravezande), 16. Henry Bie- mans (Hoeven), 17. Peter Asveld (Veld hoven), 18. Arjan Merks (Empel), 19. Paul Casteleijns (Steenbergen), 20. Renè Mar tens (Baarle-Nassau), 21. Bas de Wit (Zegge), 22. Tonnie Keiler (Steenbergen), 23. Pierre Haast (Rijsbergen). Ploe- genklassement amateurs: 1. WV De Jonge Renner, 2. WV De Adelaar, 3. RTC 't Luchtschip, 4. De Hoekse Renners. Nieuwelingen: 1. Raymond Kroon (Oud- Gastel), 2. op 1.20 minuut Eric Dekker (Hoogeveen), 3. Marcel Strijker (Ker- kersveld), 4. Freddie van de Werff (Drie- sum), 5. Jaap Viergever (Drunen), 6. Hans-Peter Meijer (Vlaardingen), 7. Henry Stok (Sprundel), 8. P. Diepstraten (Papendrecht), 9. Pierre de Bruin (An- del), 10. M. van de Meer (Leeuwarden), 11. J. van de Laar (Someren), 12. P. Ge- lens (Breda), 13. L. Keijzers (Baarle-Nas sau), 14. F. Boele (Nieuw-Vennep), 15. J. van Zeggelen (Someren), 16. M. Dinge- mans (Hoogerheide), 17. B. van de Meer (Leeuwarden), 18. E. van Meer (Oud- Gastel), 19. R. Koster (Hoogeveen), 20. J. Hermes (Liempde), 21. op 1.49 min. P. van der Meijden (Puttershoek), 22 op 2 min. E. Onderstal (Ede), 23. op 4.29 min. D. Butter (Purmerend), 24. R. Daniels (Aar- le-Rixtel), 25. A. Damen (Rijsbergen). loegenklassement nieuwelingen: 1. ZW Diana ploeg 1 3.11.30 uur, 2. De Pedde laars 3.12.50 uur (5 punten), 3. ZW Diana ploeg 2 3.12.50 uur (22 punten), 4. WV Buitenlust 3.12.50 uur (26 punten), 5. WV De Friese Leeuw 3.12.50 uur (27 punten). Sampdoria SAMPDORIA HEEFT zater dag de eerste wedstrijd van de finale van het toernooi om de Italiaanse voetbalbeker tegen AS Roma met 2-1 gewonnen. Bij rust was de stand 1-1. Mancini opende de score voor de thuisclub in de 20e minuut. Het werd in de 45e gelijk door Tovalieri. Het winnende doel punt viel in de 67e minuut. Galia was de maker. Er waren 25.000 toeschouwers. De tweede wedstrijd is op 14 juni in Rome. Canadese zege DE CANADEES glenn Michi- bata heeft de finale herenen kelspel van het internationale tennistoernooi in Manchester gewonnen. Hij versloeg de Amerikaan Jay Lapidus met tweemaal 6-3. Bij de dames won de Zuidafrikaanse Yvonne Vermaak in de eind strijd met 5-7 7-6 6-4 van de Amerikaanse Anna Maria Fernandez. Ver weg IN DE strijd om de wereldbe ker skieën staan er voor de da mes voor het eerst in de ge schiedenis wedstrijden buiten Europa op het programma. De dames beginnen op 29 novem ber met een slalom in het Ca nadese Jackson Hole. De heren starten al op 9 augustus met de afdaling van Las Lenas in Ar gentinië. Van onze sportmedewerker AXEL - Het zaalvoetbalteam van Primus/Pluym beeft het toernooi van HCG gewonnen. In de finale versloegen de sporthalbewoners Dow met 3- 0. In de strijd om de derde plaats ging HCG met de winst lopen. Tegenstander was hier OAZ. De volgende plaatsen gin gen respectievelijk naar Die- leman, Hoekse Rakkers, Phi lippine en De Maayer. De regie van dit sportieve treffen in de Axelse sporthal 't Sportuus was in handen van het arbi trale duo Eddy Seghers en Mi- chiel van Heeze. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Philippine 1, koploper in het zomer avondvoetbal rayon Sas van Gent, ging afgelopen week in de fout. Tegen Corn Boys 1 werd verrassend met 1-3 ver loren. Philippine 1 was de gehele wedstrijd sterker dan Corn Boys 1, maar verzuimde de kansen de verzilveren. Vooral voor rust was het eenrich tingsverkeer, al was het wel Corn Boys 1 dat al na enkele minuten via een schot van Pe ter Roos op voorsprong kwam. Na rust, toen Corn Boys iets meer tegengas kon geven, werd het zelfs 2-0 door Wouter de Vrieze. Antoine Haers miste daarna een strafschop voor Philippine, maar zag me despeler Willy Duisserinck even later van dichtbij 2-1 sco ren. Philippine was terug in"de wedstrijd. Pas kort voor tijd viel de definitieve beslissing toen opnieuw Wouter de Vrieze scoorde. Door die nederlaag is De Tekkelaars 1, na een 4-0-zege tegen CSM, op gelijke hoogte gekomen met Philippine 1. Corn Boys 2 had geen enkele moeite met De Tekkelaars 2 en won met 7-2. Stand: De Tekkelaars 1 7-12, Philippine 1 7-12, Corn Boys 1 7-8, CSM 7-8, Corn Boys 2 7-6, Philip pine 2 6-2, De Tekkelaars 2 7-0. Door Eddy de Schrijver „Normaal gesproken wint Peter Mol, maar het blijft sport. Ik ben trouwens blij met deze overwinning. Die heeft nog steeds een speciaal tintje gezien het jubi leum hier", aldus Rob Bijvank, die zijn tweede over winning op zijn palmares mocht bijschrijven. Bij de junioren won Vital Timmermans. Hij stak met kop en schouders boven de rest uit. Homme won bij de nieuwelingen. De tiende editie van de Leon Strobbe-in-memoriam-wed- strijd in Lamswaarde kan als geslaagd te boek worden ge steld. Bij de amateurs was er overigens van veel strijd wei nig sprake. Streekfavoriet Ka- rel van Goethem was al zeer vroeg van het toneel verdwe nen. Hij reed lek op een tube die die naam eigenlijk niet waardig was. Maar Van Goe them moest de dag er na aan treden in de ronde van Lim burg, trouwens Bijvank ook, en waarschijnlijk zat 'm daar de kneep. Niet iedereen kon overigens het met stille trom vertrekken van de Klooster- zandenaar goedkeuren. Al vrij vroeg kwamen tien renners aan de leiding en met een was de koers een bekeken zaak. Het verloop was daarna bijzonder eentonig. De tien lei ders waren Werner Wieme, Kees de Nooyer, hij zou later door een val uit de koers ver dwijnen, Erik Vereecken, Conno van de Sande, Rob Bij vank, Peter Hofland, Peter Mol, Hans Vis, Louis de Ko ning en Gerard van Antwer pen. Flarden Het leidende groepje reed in een mum van tijd alles aan flarden en vanaf de twaalfde plaats werd dan ook iedereen op een ronde achterstand, meer dan twee minuten, gezet. Ook in de kopgroep was er weinig strijd. Er werd alleen stevig gestreden voor de lei- dersprijs én die stak Bijvank in zijn zakken. In de laatste ronden kwam er dan toch nog een afscheiding met Wieme, Mol en Hofland. Bijvank sprong naar dit trio toe en meteen was de kloof geslagen. Hans Vis moesten bij de ach tervolgers de rol lossen en pakte zodoende de negende plaats, terwijl Vervaet en Barhorst zich niet lieten dub belen, hetgeen een knap staaltje was. In de laatste meters ste vende Peter Mol op een over winning af, maar vijftig meter voor de streep schoot zijn voet uit de 'haak' en hij verloor zo doende jammerlijk deze koers. De attente Bijvank gaf direct het antwoord en won. Eric Vereecken won de spurt van de achtervolgers voor de vijfde plaats. Winnaar Rob Bijvank gaf de overwinnings- bloemen later af aan voorzit ter Lo Seghers. Die bloemtuil werd zondag op het graf van Leon Strobbe gelegd, waarmee een traditie hoog werd gehou den. Rob Bijvank gaat zegevierend over de streep in de amateurkoers te Lamswaarde. Bijvank maakte gebruik van een fout van favoriet Peter Mol (links), die op de tweede plaats beslag legde. FOTO WIM K00YMAN. Bij de junioren was er één renner die er met kop en schouders bovenuit stak. Dat was Vital Timmermans. Hij reed vanaf de eerste kilometer in de frontlinie en won sole rend. Van Ginneken bleef nog het langst in zijn spoor, maar moest Timmermans laten gaan en daarmee boekte Tim mermans zijn tweede seizoen zege. Robin van Hecke reed een uitstekende wedstrijd en bolde als vierde over de streep. Uitslagen De Sassenaar is in goede doen getuige zijn zesde plaats op vrijdagavond in Beveren. Bij de nieuwelingen viel het aantal deelnemers wat tegen, maar er werd wel strijd gele verd op het zeer winderige parkoers. Van Alphen en Homme kwamen voorop en vochten onderling een vinnig duel uit dat in het voordeel eindigde van de Delftenaar Homme. Amateurs: 1, R. Bijvank, Westdorpe, 95 kilometer in 2.15.58; 2. P. Mol, *s-Gra- venpolder; 3. P. Hofland, Roosendaal; 4. W. Wieme, België; 5. op 20 seconden E. Vereecken, St.-Jansteen; 6. C. van de Sande, IJzendijke; 7 L. de Koning, Heen- vliet; 8. G. van Antwerpen, Driewegen; 9. H. Vis, 's-Gravenpolder; 10. G. Barh Biervliet; 11. C. Vervaet, Walsoorden; 12. F. Franse, Kwadendamme; 13. W. van Kooten. Bruinisse; 14. H. Vermue, Lewe- dorp; 15. F. Geensen, Terneuzen; 16. C. Hoefnagels, Clinge; 17. P. Hiel, Osse- nisse; 18. F. van Waterschoot, Graauw; 19. A. Verplanke, IJzendijke; 20. F. Gom- mers, Philippine. Junioren: 1. V. Timmermans, Hooger heide 70 kilomter in 1.46.57; 2. J. van Gin neken, Etten-Leur; 3. W. Geys, Kwaden damme; 4. R. van Hecke, Sas van Gent; 5. R. de Braber, Oudenbosch; 6. R. van We- senbeeck, Heerle; 7. T. Moonen, 's-Hee- renhoek; 8. R. Jonker, Warmenhuizen; 9. J. Schroevers, Arnemufden; 10. L. Goe- ree, Kruiningen; 12. R. van Loon, Zeven bergen; 13. R. Castelijns, Steenbergen; 14. P Herijgers, Zundert; 15. R. de Jonge, Lewedorp; 16. K. Kools, Oudenbosch; 17. R. van Oorschot, Zundert; 18. M. Geen sen, Terneuzen; 19. F. van de Velden, Rijsbergen; 20. R. Lockefeir, Ouden bosch. Nieuwelingen: 1. G. Homme, Delft 40 ki lometer in 1.03.40; 2. E. van Alphen, Bos- schenoofd; 3. A. van Dijke, Tholen; 4. F. Zoetewei, Kapelle; 5. E. van Meer, Oud- Gastel; 6. R. Dingemans, Hoogerheide; 7. L. Vreeke, Oudenbosch; 8. A.- Baselier, Bergen op Zoom; 9. G. van Dijke, 's-Gra- venpolder; 10. J. Broos, Bosschenhoofd; 11. P. Hoefkens, St.-Laurens; 12. E. Pro voost, Biggekerke; 13. R. Groffen, Bergen op Zoom; 14. K Dalebout, Goes; 15. K Klaasse. 's-Heer Hendrikskinderen. Door Rob van Deursen OUD-GASTEL - Met enig ge weld aan de werkelijkheid zou na de vijfde profronde van Oud-Gastel van zaterdag avond voor plaatselijk favo riet Jan Jonkers kunnen gel den driemaal scheepsrecht. Immers, in 1984 eindigde Jon kers in zijn eigen woonplaats als derde, vorig jaar bezette hij de tweede plaats en sinds zaterdag prijkt de overwin ning van de profronde van Oud-Gastel op zijn overigens bescheiden ere-lijst. De zege van Jonkers mag gezien worden als een logisch gevolg van de aangepaste rangorde in het Nederlandse profpeloton. De formatie van Transvemij/Van Schilt wordt op een meer professionele leest geschoeid dan die van Jos Elen, waartoe Jonkers tot eind vorig seizoen behoorde. Een kwestie van geld. En dat telt binnen het metier. Vandaar dat de mannen van Transve- mij - en dan zeker in de vesti gingsplaats van co-sponsor Van Schilt, Oud-Gastel - meer rechten hebben. Dat betekent niet dat Jan Jonkers zaterdag de triomf cadeau kreeg. Zeker niet, want om bij* de profs te winnen moet je altijd nog een aardig stukje kunnen fietsen. De vaste stel regel 'een krabber wint nooit' geldt als de rode draad, die door het circus van de koersen rond de kerktoren in Neder land loopt. Vandaar dat de blijdschap van Jonkers na af loop terecht was. Zeker, omdat de coureur uit Oud-Gastel tij dens de koers zelf bemerkte dat hij een slechte dag door maakte. „Ik had het erg moei lijk. Tevoren was ik erg ze nuwachtig. Misschien had het daar mee te maken". Jonkers stelde naar zijn zeggen de overwinning veilig door twee ronden voor het einde alleen weg te gaan uit de kopgroep van negen man, waar twee toeren eerder zijn ploegmakker Jan Bogaert door een lekke tube (in de fi nale van de prof koersen krij gen de renners geen ronde vergoeding meer) uit wegviel. Jonkers: „Het was geen echte demarrage. Meer een tempo versnelling. Ik pakte twintig meter en toen dacht ik: ik pro beer het maar. Tenslotte zat Frank Verleyen achter me bij die overgebleven zeven. Als het mij niet zou lukken, kon hij het nog in de eindsprint voor de ploeg afmaken". Het scheelde trouwen niet veel (hoogstens een meter) of het ging voor Jonkers nog ver keerd. Terwijl hij wanhopig in de laatste honderd meters zocht naar de sprint-cadans, stormden de zeven achtervol gers op volle snelheid naar de eindstreep. Hans Daams drukte een fractie van een se conde later dan Jonkers zijn voorwiel op de streep en dat leverde hem 'slechts' de tweede plek op. Jonkers: „Ppfffftttblij dat het nog voor elkaar kwam. Nogmaals, ik was niet in mijn beste doen. Daarom heb ik me in het begin van de koers ook vrij rustig gehouden. Ik wilde zo veel mo gelij k krachten sparen voor de finale". De vijfde prof ronde van Oud-Gastel trok - gratis en tree - meer publiek dan de laatste jaren. Dat houdt echter niet automatisch in dat er een vervolg komt. Sommige leden van het organiserend comité willen het wat de profs betreft voor gezien houden. En hoofd sponsor Kees van Schilt: „We zullen trachten deze profronde te behouden, maar ergens moeten we een grens trekken. Alleen kan ik het ook niet alle maal betalen. Dus als de meerderheid er mee wil kap pen, zal ik me daar bij neer leggen". Dat zou, gezien het wed strijdverloop van zaterdag, zonde zijn. Immers, de heren coureurs maakten er een aan trekkelijk geheel van. En meer nog, de vaart zat er constant in. Na enkele ontsnappingen verschil tussen het wild Jon kers en de jagers. Op de meet nog slechts vijf procent daar van. Wel genoeg echter om te winnen. En dat was voor Jon kers het belangrijkste. leek na 28 ronden (van de in totaal 53) de beslissing te zijn gevallen. Wereldkampioen Zoetemelk, Martin Kemp, Ma rio van Vlimmeren en Peter Harings gingen toen op avon tuur. Het viertal (Zoetemelk verrichtte de meeste arbeid) nam een fikse voorsprong, (Jitslaffen: maar de mannen van Trans- vemij vonden kennelijk het spelen van de kaart Van Vlim meren te link. -Vandaar dat met nog zestien ronden te gaan een hergroepering tot stand kwam. Voor Teun van Vliet het sein om vol op de pedalen te gaan staan. In zijn wiel volg den Bogaert, Verleyen en Jon kers (Transvemij), Daams en Solleveld (Kwantum), Adrie van Houwelingen en Verhoe ven (Skala), Langerijs (PDM) en Van Vliet's ploeggenoot Harings. Al snel werd duide lijk dat dit de beslissende slag was. Ook al omdat de Panaso nic's Van Vliet en Harings de 'gaskraan' vol opendraaiden. Het wachten was op de zet ten van Bogaert, Verleyen en Jonkers. Zij moesten de koers verder dragen. Verleyen pro beerde, werd teruggepakt, Bo gaert trachtte, werd terugge pakt. Dus het woord was aan Jan Jonkers. Dat kwam twee ronden voor het einde. Twin tig meter, niet meer, was het profs: 1. Jan Jonkers (Oud-Gastel) 94 km in 2.12.23, 2. Hans Daams (Hoogerheide), 3. Frank Verleyen (Belg), 4. Teun van Vliet (Baarle-Hertog), 5. Peter Harings (Sibbe), 6. Nico Verhoeven (Berkel En- schot), 7. Adrie van Houwelingen (Zalt- bommel), 8. Hans Langerijs (Waddinx- veen), 9. Gerrit Solleveld (De Lier), 10. Ad Tak (Oud-Gastel), 11. Mare Sergeant (Belg), 12. Wim Arras (Belg), 13. Jos Lammertink (Wierden), 14. Fons van Katwijk (Oploo), 15. Jean-Paul van Pop- pel (Veldhoven), 16. Peter Stevenhaagen (Haarlem), 17. Theo Smit (Zwanenburg), 18. Bert Wekema (Peize), 19. Emiel Ker- stens (Rijsbergen), 20. Martin Kemp (Made), 21. Pleddy Nieuwdorp (Wemel- dinge), 22. Paul Haghedoorn (Belg), 23. Vester Aarts (Kruiningen), 24. Mario van Vlimmeren (Hoeven), 25. Roger Decnijf (Belg), 26. Jac van Meer (Wouw), 27. Theo Appeldoorn (Zegge), 28. Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque), 29. Werner Slaphof (WDI), 30. Peter Hoondert (Heinkens- zand); amateurs: 1. John de Vries (Etten-Leur) 80 km in 2.01.20, 2. Pierre Raas ('s-Hee- renhoek), 3. Bas de Wit (Zegge), 4. Pierre van Est (Fijnaart), 5. Edwin Rovers (Roosendaal), 6. Wies van Dongen (Bre da), 7. Ruud Zijlmans (Oud-Gastel), 8. Paul Jaspers (Sint Willebrord), 9. Jac Nieuwkoop (Roosendaal), 10. Jan Tim- mers (Prinsenbeek), 11. Kees Jonkers (Oud-Gastel), 12. Hennie Rovers (Roosendaal), 13. Cor de Jong (Schijf), 14. Ton van Oorschot (Etten-Leur), 15. Ad Franken (Roosendaal), 16. Richard Thijs (Etten-Leur), 17. Jos Bol (Hoeven), 18. Antoine Goense (Ovezande), 19. Toine van Loon (Zegge), 20. Ad Verheyen (Oud- Gastel). Van onze sportmedewerker GROEDE - Vanuit alle hoekt; van Nederland waren de velt ranen van de voetbalveren ging Groede zaterdag op h, sportpark aan De Travers present. Het was immers 'hu dag om het 60-jarig jubileun van de blauw-witten te vierei Eerst met een onderlinge wed strijd, waarvoor één van j oprichters, de 89-jarige Janni Casteleyn, de aftrap verricht) en die geleid werd, eveneen door een veteraan uit Groei; Rinus Wolfert. Wolfert, jarenlang een bt kende verschijning op h toernooiveld, zag de veten nenteams met 2-2 gelijk len. Dit na een l-l-ruststai; Dat Joop de Jonge het score nog niet verleerd is, maakt hij met twee treffers duidelijt Aan de andere zijde vonds Theo Provoost en Rob Dussai deijn de weg naar het net. t afdeling 'sterke' verhala kwam daarna aan de beu tijdens de ondanks matis weersomstandigheden, uiten succesvolle barbecue. (ADVERTENTIE) vfR hom Ito Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- OStWHi som abonnement op die allemenselijk gevarieerde ÏT*. Vul dus snel in die bon £33 en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de yv-A bus. Postcode Woonplaats: bezorg mij de stem VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. {Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon tn een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, ^800 vb breda Bellen kan ook: 076-236911. AXEL/TERNEUZEN - IJ Axel is gisteren de advocaa mr Guido V. aangehouden Volgens de Middelburgse offi cier van justitie mr Tempe wordt V. verdacht van 'be trokkenheid bij financiële ma nipulatie in de periode 1980 1985'. V. is in Middelburg in ver zekerde bewaring gesteld. Mr Tempel kon gisteren nog niet: zeggen over de duur van d< detentie. Evenmin wilde hij 'ir het belang van het onderzoek ingaan op verdere vragen. Eer woordvoerster van het juri disch adviesbureau van V. ir Terneuzen liet weten dat hi; Blo Van onze atletiekmedewerker SLUIS - Tachtig trimlopo trotseerden het slechte w« om op de fraaie wallen vt Sluis slag te leveren. In da door de West-Zeeuw Vlaamse atletiekverenigii De Wielingen gehouden tril loop, stonden twee afstand: op het programma, een 4,5 ei kilometer, bestaande uit één twee ronden. Op de langste i( stand werd het een spann duel tussen Piet Westerns:' van de organiserende vera ging en Peter Picavet van t Huls terse RKHAV. Een duel dat Westerweele; zijn voordeel besliste. De Aai denburgse postbode grot weer naar zijn oude niveaus een langdurige blessure. Opa kortste afstand liep in eeno ophoudelijke regenstroom Ls Dingemanse naar de zeg Dingemanse, ooit een vooi 'treffelijk wedstrijdatles hield Pascal de Grave uit S van Gent dertien seconds achter zich. Uitslag 4,5 km: 1. Lou 1 gemanse, Zoutelande 15.47; Pascal de Grave, Sas van Gei 16.00. 9 km: 1. Piet Westeree le, Aardenburg 30.52; 2. Peil Picavet, Hulst 31.19; 3. Ange Obrie, Sas van Gent 31.52; Mare Groosman, Hoek I Marco van der Meulen, IJz« dijke 32.15. HENGELO (ANP) - Een 34-jarige inwoner van Hengelo heeft zijn 72-ja- rige moeder in Stad-Del- den laten bestelen van een kist met 125.000 gul den aan waardepapieren en geld. Zelf durfde hij niet via het balkon bij haar bin nen te klimmen omdat hij hoogtevrees heeft. Hij schakelde daarvoor een 26-jarige Hengeloër in, aldus maandag een be kendmaking van de poli tie. Een andere man uit Hengelo (eveneens 26 jaar oud) verzilverde pandbrieven die in de kist zaten. Het geld zou volgens de politie dienen voor de handel in heroï ne. In verband met deze heroïnehandel zijn afge zien van dit drietal nog eens elf mensen aange houden. Van onze correspondent BONN - De aanhoudende re genval van de afgelopen week in het stroomgebied van de Rijn heeft de waterstand in deze rivier aanzienlijk ver hoogd. In Keulen werd vanmorgen een stand gemeten die nor maal alleen 's winters voor komt: meer dan 6 meter boven het peil dat overeenkomt met het Nederlandse NAP. De scheepvaart zijn de eerste be perkingen opgelegd. In veel plaatsen langs de Rijn in Duitsland zijn toevoer wegen naar de Rijnoever af gezet, omdat die laatste onder water is gelopen. Toeristische wandel- en fietspaden zijn op veel plaatsen onbegaanbaar geworden. Een aantal veer diensten is gestaakt. In ons land ziet de Directie Bovenrivieren van Rijkswa terstaat vooralsnog geen pro blemen met hoge waterstan den. Minister HET politie-escorte dat gister middag de EG-landbouwmi- msters van kasteel Doorwerth naar Wageningen begeleidde, bestond niet alleen uit politie mensen. Een van de motoren werd bestuurd door de Engelse minister van Landbouw Jop- ln8- Hij had tegenover een motoragenten gegrapt aat hij graag een stukje wilde njden. Daar moet op gedronken worden

de Stem | 1986 | | pagina 16