Jan van Laarhoven sterkste Corretje pakt kampioenschap Mijnders pakt kampioenschap MOEITELOZE WINST OP ENGELS SELECTIETEAM Robbie Meijer rap in sprint Zwemwedstrijden De Stelleduikers Zesde plaats Zeeuwse ponyruiters Receptie Zaamslag Van Gils achtste ■UHi aiw NADORSTLOOP DYNAMO'70 IN MIDDELBURG Zaalteam stelt teleur I Zwemduels De Otters Niet produktief Toernooizege Shing Garden Ina van Doorn sterkste in ladies-week 3 UUIMI I3ÖO to fMOi imm orun i o T47 [l?'. Een groepje Kore- ïeemt mij in het in- /aar een paar weken tam neerstreek, onder Iter Sangjin Chyun, rech- Vn de Koreaanse comité's, van '88 en de Aziatische )aas van de comité's, die de Spelen in Seoel organiseren. concurrentie, dit keer'. t nen voor beide Spelen uit t het niets tot stand brachten, verbaast ieder die Seoel be zoekt. Pièce de resistance van het kolossale sportcom- n plex is het Olympisch sta- le dion, dat een oppervlakte :r beslaat van 132.000 vier- n kante meter en dat 100.000 V bezoekers kan ontvangen, ie Het kostte 73 miljoen Ame- i, rikaanse dollars. Het stadion k is overigens al sinds '84 in ig gebruik. Architect Kim Su- 26 Gun zette er de eerste lijnen ld voor op papier, nadat hij een te kijkje in de Olympische sta dions van München en its Montreal was gaan nemen. ?e Het Olympische park, el waar spelers, officials en te journalisten ondergebracht worden en dat in juli wordt r- opgeleverd, ligt vier kilome- 's ter van het sportcomplex, in paradijselijk, heuvelachtig i- terrein. :r 10 De Olympische Spelen 31 moeten Zuid-Korea, het ■n land dat al jaren vecht om le toegelaten te worden tot de 20 Verenigde Naties, in '88 in het centrum" van de belang' ;n stelling zetten en - zo voegt ïn Sangjin Chyun eraan toe - „the games will stimulate es Korea's economie develop' j- ment". Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - De 'oudjes' bleken weer goed op dreef. Jan van Laarhoven en Piet Vonck beheersten samen met Peter Hameeteman de Middelburgse Nadorstloop over tien Engelse mijl, gehouden door Dyna- mo'70. Jan van Laarhoven schreef uiteindelijk zijn naam op de erelijst van de Middel burgse klassieker. Daarmee bewees de Hulsterse leraar, die begin dit seizoen overging van RKHAV naar het Bredase Sprint, nog weinig last van 'slijtage' te hebben. Van Laar hoven, niet vaak in het Zeeuwse in actie, liet drie kilo meter voor het einde Piet Vonck ter plaatse om naar een uitstekende tijd van 52 minu ten en 22,1 seconden te lopen. Ook Vonck, op wie de jaren helemaal geen vat schijnen te hebben, eindigde nog in de 52, slechts 8 tellen achter zijn plaatsgenoot. Ondanks het matige aantal voorinschrij vingen kreeg Dynamo toch een keurig veld aan de start. In totaal 76 atleten passeerden de inschrijvingstafel in de kantine van sportcomplex De Nadorst. Na vier kilometer wedstrijd lag de zaak al in de beslissende plooi. Het zevental dat op dat moment in de spits van de wedstrijd liep, bestond uit Peter Hameeteman, Jan van Laarhoven, Piet Vonck, de sterk lopende Jan de Wilde, Rian van de Broeke, Bert Her tog en Henk Cijsouw. Daar achter het duo Jan van Dron- gelen en Sam Polderman, ter wijl eerste veteraan Ron Abuijs in tiende stelling door kwam. Het tempo lag zo hoog dat na 10 kilometer nog slechts drie man aan het commando liepen. Een trio dat bestond uit Jan van Laarhoven, Piet Vonck en Peter Hameeteman. Hameeteman moest bij kilo- meterpaal 13 de rol lossen zo dat het een duel tussen de Zeeuws-Vlamingen werd. Een duel dat rond de vijftiende ki lometer in het voordeel van Jan van Laarhoven uitviel. Dit na een wedstrijd van uit stekend gehalte, waarin Ron Abuijs als eerste veteraan werd afgevlagd. Bij de dames had Trijnie Smeenge zoals verwacht geen tegenstand. Het belette de gazelle uit Grijpskerke niet naar een nieuw persoonlijk record te lo pen in 59 minuten en 47 secon den. Uitslagen heren: 1. Jan van Laarhoven, Sprint 52.22.1; 2. Piet Vonck, RKHAV 52.30.2; 3. Peter Hameeteman, Marathon 52.54.3; 4. Jan de Wilde, AV'56 53.17; 5. Rian van de Broeke, Marathon 53.56; 6. Bert Hertog, Marathon 53.58; 7. Henk Cijsouw, Sprint 54.27; 8. Sam Polderman, Marathon 54.47; 9. Jan van Drongelen, Dynamo 54.49; 10. René Zweedijk, AV'56 55.12; 11. Rini Bruggeman, AV'56 56.11; 12. Jan Brandenburg, AV'56 56.53; 13. Henk Hamelink, Seheldesport 56.59; 15. Charles Vermeule, AV'56 57.06; 16. Wil Zweemer, AV'56 57.08; 20. Raymond de Paauwe, AV'56 58.21. Veteranen: 1. Ron Abuijs, Dynamo 55.53; 2. Giel Boone, Ma rathon 56.36; 3. Job Matthijsse, Dy namo 56.56; 4. Cor Peute, Dynamo 57.44; 5. Helmuth Vercammen, Ma rathon 57.57. Dames: 1. Trijnie Smeenge, Dynamo 59.47; 2. Hugette de Clercq, Marathon 1.10.52; 3. Mo nique Decorte, AV'56 1.10.59; 4. Coby Meiboom, AV'561.17.37. Van ome sportmedevxrker EMMEN - „In de eerste wed strijd hebben we nog redelijk gespeeld, daarna was het slecht," aldus Armand Does burg, coach van het Zeeuwse zaalselectieteam na de Nèder- landse kampioenschappen in Emmen. In deze plaats kwa men de districtsteams in actie om te spelen voor het natio nale kampioenschap. Een titelstrijd waarin de Zeeuwse selectie met een 3-1- zege opende tegen de equipe i uit Nijmegen. De vier duels die het Zeeuwse keurkorps daarna mocht afwerken, wer den allemaal verloren. Tegen Zwolle en Drente wees het scorebord een 1-3-nederlaag aan, tegen Rotterdam stonden er 1-5-cijfers op het scorebord en tegen Leiden werd de eind stand 0-5. Dat betekende te vens dat de Zeeuwen niet ver der kwamen dan de poulewed- I strijden. Zeeuws elftal is goed op dreef Van onze sportmedevxrker AXEL - De sombere weers voorspellingen speelden de zwemvereniging De Otters uit Axel niet in de kaart. De wed strijden voor niet-startver- gunninghouders trokken niet zoveel deelnemers als waarop gerekend was. Zwemclub De Schelde uit Terneuzen liet zelfs verstek gaan. Ondanks dat deden er toch nog 130 zwemmers mee aan de wed strijden in zwembad 't Plaatje. Winnaars: 25 meter vrije slag meisjes tot 8 jaar: Kim de Booy, ZCK 23.9; 25 meter schoolslag meisjes tot 10 jaar: Kristien Due- rinck, ZCK 22.6; 50 meter vrije slag meisjes tot 12 jaar: Ursula van Langevelde, BRU 42.1; 50 meter vlinderslag meisjes tot 14 jaar: Thea Wijna, Otters 41.5; 25 meter vrije slag jongens tot 8 jaar: Rik van Laarhoven, ZCK 28.8; 25 meter schoolslag jongens tot 10 jaar: Ro bin Agterhuis, Otters 24.3; 50 meter vrije slag jongens tot 12 jaar: Ro bert Meerman, Otters 37.4; 50 me ter vrije slag jongens boven 14 laar: Wim de Die, BRU 31.7; 25 me ter schoolslag jongens tot 8 jaar: Bert van Waes, ZCK 29.7; 25 meter vrije slag jongens tot 10 jaar: Ro bin Agterhuis, Otters 24.9; 50 meter rugslag jongens tot 12 jaar: Robert Meerman, Otters 50.3; 50 meter vrije slag meisjes boven 14 jaar: Christa de Kort, Otters 34.5; 25 me ter schoolslag meisjes tot 8 jaar: Charlotte Brops, ZCK 26.7; 25 me ter vrije slag meisjes tot 10 jaar: Kristien Duerinck, ZCK 19.1; 50 meter rugslag meisjes tot 12 jaar: Christel van Hecke, Otters 51.6; 50 meter schoolslag meisjes tot 14 jaar: Wendy de Keyzer, ZCK 48.1; 50 meter rugslag meisjes boven 14 Jaar: Linda Willemsen, Otters 41.6; 50 meter schoolslag jongens tot 14 Jaar: Jos Verdurmen, ZCK 47.3; 50 meter rugslag jongens boven 14 Jaar: Pascal Faas, Otters 38.9; 4 x 50 meter wisselslag estafette meis jes tot 12 jaar: 1. ZCK 3.39.7; 2. Ot ters 3.49.2; jongens tot 12 jaar: Ot ters 3.48; 4 x 50 meter schoolslag estafette meisjes boven 12 jaar: 1. ZCK 3.25.8; 2. Otters 3.17.2; jongens boven 12 jaar: Otters 3.19.7. Van onze sportmedewerker MIDDELBURG - Het Zeeuws KNVB-elftal heeft zaterdag geen moeite gehad om een ruime 4-0-zege te behalen op een Engels selec tieteam van de Medway Area Sunday Football League. Wanneer de Zeeuwse selectie niet zo slordig was omgesprongen met de vele kansen, was de score zelfs hoger uitgevallen voor de mannen van Jo de Waal. laatstgenoemde speler ging rakelings naast. Ook een vrije schop van Hugo Crucq, die de lat scheerde, had een beter lot verdiend. Het werd toch 2-0 toen de Engelse doelman Rees de bal niet klemvast kreeg bij een inzet van Ron van Dam en Riemens profiteerde in de re bound. Met deze stand ging de rust in en de Engelsen, die aanval lend tekort waren geschoten in die eerste helft, mochten met deze achterstand de han den dicht knijpen. Na de her vatting, toen aan Zeeuwse kant Chris Schroevers en Henk de Nood, beiden van Ar- nemuiden, mochten opdraven voor Fagg en Stoffel Schipper, terwijl ook Paul Schipper op de bank plaats mocht nemen en Piet den Hollander van Se- rooskerke binnen de lijnen kwam, werd het nog meer een 'kat-en-muis-spel' dan voor de rust. Ondanks hun over wicht waren de Zeeuwen niet produktief. Vooral Hugo Crucq had het vizier niet op scherp staan deze middag. Toen de Engelse doelman een inzet van Henk de Nood niet onder controle kreeg, scoorde echter toch Johnny Spaans (nu beter op dreef dan in de eerste helft) uit de re bound 3-0. De weinige toe schouwers zagen daarna Jan Riemens tegen de paal schie ten en een spetter van Pieter den Hollander sorteerde even min effect, omdat de bal van de onderkant van de lat terug in het veld kwam. Niet lang daarna bewees Jan Riemens echter dat zijn keuze in het Zeeuwse team gerechtvaar digd was en liet zijn derde treffer aantekenen. Uit een van de sporadische tegenstoten van de gasten mocht John Jasperse nog even zijn talenten tonen bij een schot van Cairns en in de slot fase belette de Zeeuwse doel man Ambler het scoren door perfect op tijd zijn doel uit te komen. Even voor tijd liet aan de andere kant Frans Schaap nog een goede kans liggen. Het bleef dus 4-0 en dat was zeker niet geflatteerd. Het Engelse team werd op alle fronten overklast door de Zeeuwen, maar stelde ook in technisch en tactisch opzicht niet veel voor. Vooral op het middenveld kreeg het Zeeuwse team een zee van ruimte en dit had tot gevolg dat het Engelse doel onder hoge druk kwam te staan. De veel pratende, of zeg maar dikwijls tegen elkaar schreeuwende gasten waren schijnbaar ook conditioneel niet opgewassen tegen het Zeeuwse team. Het boottochtje en alles wat daarmee samen hing had hen kennelijk geen goed gedaan. Alleenin het eerste kwartier wogen de par tijen aardig tegen elkaar op. Weliswaar waren Johnny Spaans en Paul Schipper toen al dicht bij een treffer, maar ook Medway Area had de Zeeuwse defensie een paar keer aan de tand gevoeld. Na twintig minuten zorgde de 31-jarige Jan Riemens van Serooskerke voor de openings treffer. Dat betekende het be gin van een stormloop op het Engelse doel. Paul Schipper van Middelburg faalde echter twee keer in de afwerking, terwijl ook Hugo Crucq, de topschutter van Arnemuiden, het doel te hoog zocht. Een vloeiende Zeeuwse aanval over rechts, waarbij Riemens Johnny Spaans van Vlissingen lanceerde, werd bijna be kroond, maar de kopbal van Spelmoment uit de wedstrijd tussen het Zeeuwse elftal en een Engels selectieteam. Het eerste doelpunt van de Zeeuwen, gescoord door Jan Riemans van Serooskerke (tweede van links). - FOTO WILLEM MIERAS. Van ome sportmedevxrker HULST - Het zaalvoetbalteam van Shing Garden heeft het toernooi van The Movies ge wonnen. In de finale klopte Shing Garden het Sasse 't Pol derken met 1-0. De derde plaats ging naar de formatie van Storm, vóór Pierrot, The Movies, De Maayer, Disco Number 1 en Den Hamer. De arbitrale lei ding van dit sportieve treffen was in handen van Johnny Mac Taggert en Fons van Bunderen. Na de prijsuitrei king in The Movies verzorgde sportschool Bobo's Gym uit Hulst een krachtsportdemon stratie. Een show waar zo'n 200 enthousiastelingen naar kwamen kijken. Van onze sportmedewerker Het zat De Stelleduikers uit Hein- sSb tmÏÏ3? b,epaald mee. Voor de zwemwed- afmeldinera w^enS rgUnnin6houders reeende het werd toen iriteewSf aeergu^ende regenbuien. In allerijl waar toch nol UW naaF overdekte bad in Kapelle, men. zwemmers en zwemsters in actie kwa- ters,OTEL285le25imetCT^.ff?r|Sch?°,lsla? tot 8 jaar: Anouk Pie-. 18.5; 50 meter v'imferefn il 110 jaar: Stefanie Smidt, GA meter rugslae tot Jaa£ Judith Dijkstra, GA 45.3; 50 slag bovm i4 iaar- Rianno j Dek' KAP 39.4; 50 meter vrije vrije slartot 8 jaar-^ftVK ,der U"den' STEL 35.1; 25 meter slag tot 10 £ar- StS'alte<^i£e£*\STEL 293; 25 meter sch°o'- Jaar: Mirriam Huyge GA%o in 50 n?ete,r "We slag tot 12 Rianne Dek, KAP 45 3: Simïl»' ,r schoolslag tot 14 jaar: van BovenM 0 ioNGPvsT «dersia« b»™?14 Jaar: Corine Bob Roose, KAP 24 4- 25 mpSf meter schoolslag tot 8 jaar: der Does, STEL 16 9- *»n jaar: Reinier van KAP 43.0; M meier 12 jaar: Jan de 363; 50 meter vrije slae hnL^ il jaar: Henk van de Brink, STEL meter vrije slaltot 8 jai?- R Jaar: Serge NiJsten. STEL 27.8; 25 slag tot 10 JaarfiSan de KAP 22 81 25 meter sehciol- Jaar: Jan de Loof, KAP 32(T5n^\ 23.0; 50 meter vrije slag tot 12 van de Brink, STEL420to m ™eter schoolslag tot 14 jaar: Henk han Melio, STEL 33 5 vii-f meter vlinderslag boven 14 jaar: Jo boven 14 iaar:st„ni,Stafe„ttSs:4,'i 50 meter vrije slag meisjes 9; 4. Zee- Van onze sportmedewerker KRABBENDIJKE - Robbie Meijer won zaterdag de trim- koers in zijn vroegere woon plaats Krabbendijke. Meijer was in de A-categorie de rap ste in de eindsprint. Hij liet zes concurenten achter zich. Na veertig kilometer had zich een kopgroep geformeerd van zes man, die later nog versterking kreeg van de sterk rijdende Jan Minnaar. In de B-categorie zegevierde Frank Goorden en bij de C- renners eiste de Zeeuws-Vla ming Stan Brooymans de overwinning voor zich op. De plaatselijke renner Jan Knuijt toonde zich bij de veteranen de rapste. Uitslag A-categorie. 1. R. Meijer, Putte; 2. J. Lepoeter, Oost-Sou burg; 3. H. Slabbekoorn, Kapelle; 4. J. Minnaar, Wemeldinge; 5. F. Hommel, Oud Vossemeer; 6. K. Schrijver, Krabbendijke; 7. K. Tol- hoek, Yerseke; 8. A. van Loon, Woensdrecht; 9. E. Koevoets, St.- Willebrord; 10. W. Hoondert, Hein- kenszand., B-categorie: 1. F. Goor den, Breda; 2. H. Boeren, St.-Wille- brord; 3. F. van Oirschot, Putte; 4. A. van Ree, Willemstad; 5. J. Smet, Nisse; 6. C. van der Horst, Stand- daarbuiten; 7..J. Smeijers, Bergen op Zoom; 8. A. Kemps, Nispen; 9. K. Beenhakker, 's-Heer Arendskerke; 10. T. Petiet, Bergen op Zoom. C- categorie: 1. S. Brooymans, Ter hole; 2. J. Maas, St.-Willebrord; 3. T. van Dijke, Tholen; 4. J. de Nijs, Dinteloord; 5. G. de Wael, Hein- kenszand; 6. G. Schüller, Rotter dam; 7. C. Goutziers, Breda; 8. P. Bastianen, Bergen op Zoom; 9. W. Matthijssen, Roosendaal; 10. J. van den Dries, 's-Heerenhoek. Vetera nen: 1. J. Knuijt, Krabbendijke; 2. J. van Daalen, Goes; 3. P. Jopse, Kruiningen; 4. K. van Stel, Krui- ningen; 5. A. Floresse, Oost Sou burg; 6. P. Wisse, Souburg; 7. H. Vreeke, Krabbendijke; 8. H. van Kampen, Oude Tonge; 9. G. La- mers, Goes; 10. F. Wassink, Mid delburg. Van onze paardesportmedevxrke. PAPENDAL - De Zeeuwse ponyruiters die deelnamen aan de springwedstrijden tijdens de Jeugd Olympische Dag op sportcentrum Papendal hebben een goede prestatie geleverd door als zesde te eindigen. De Zeeuwse afvaardiging was via een selec tiewedstrijd in Goes tot stand gekomen en be stond uit de combinaties Jeroen Goossens met Ramora Kayam en Marco Quaak met Golds- car, beiden van De Haringruiters; Sandy den Exter met Meivin van Noord-Beveland en Rian Dane van De Oranjeruiters uit Willem stad. Na de eerste manche had de Zeeuwse equipe nog een goede uitgangspositie voor een van de ereprijzen. Er werden door Zeeland in de eer ste manche twee fouten gemaakt, hetgeen acht strafpunten betekende. In de tweede manche sloeg het noodlot echter toe. Marco Quaak raakte bij de driesprong compleet uit balans en liep ruim veertig strafpunten op in die tweede manche. Hierdoor verspeelde de Zeeuwse ploeg een topplaats en belandde op de zesde stek in dit sterk bezette veld. Van onze sportmedevxrker AXEL - In de hoogste afdeling van het Axelse zaalvoetbal is Corretje kampioen geworden. De beslissende punten pakte het in de confrontatie met Le Feber. Een duel dat het met 3- 0 won. Door deze zege van de mannen van coach Daan Ba- reman werd de droom van Ratjetoe verstoord. Immers, had Corretje verloren, dan had dat team de titel gepakt. Nu was het de formatie met Hank Risseeuw, Eddy van de Braak, Rudi Wiemes, Jos Lambert, Rudi Giele, Johnny de Kort, Eric Naessens, Tim van Beest en Rudi van de Ber ge, die met de eer ging strij ken. Een titel die tevens pro motie naar de eerste klas van het regiovoetbal betekent. In de tweede klas is de strijd nog niet beslist. Hier staat nog een reeks inhaalduels op de rol. Uitslagen tweede klas: Van Al- ten-Cito 0-4, HCG-Haak 7-1, De Meyer-Moy Fa 2 1-5, Wilton-Bliek en Vos 1-1, Haak-Markt Boys 3-2, Elocoat-Van, Alten 3-2. Stand eerste klas: Corretje 28- 47, Ratjetoe 28-45, Moy Fa 28-37, Le Feber 27-33, Primus/Pluym 27-32, Kota Radja 28-32, Groovy 28-32, Den Hamer 27-31, De Pooter 28-23, Wapen van Axel/Kesbeke 27-22, Dieleman 28-21, Reizende Man 26- 19, Groosman/ Smulders 28-19, Dax 28-14, Kerckhaert 28-7. Tweede klas: HCG 26-48, Disco Love 24-43, Cito 24-36, La Bourse 26-36, Eeu wige Lente 24-36, Bliek en Vos 27- 31, Wilton 28-29, Moy Fa 2 26-24, Haak 27-23, Van Alten 26-20, Markt Boys/Schoot 27-14, De Meyer 27-14, Elocoat 27-13, Broom- chemie 27-13. Van onze sportmedewerker PAPENDAL - De jeugdwiel- rennertjes van de wielervere nigingen Zeeuwsch-Vlaande ren en Theo Middelkamp heb ben zich prima geweerd tij dens de Jeugd Olympische Dag op sportcentrum Papen dal. Vier van de vijf afgevaar digden zaten in de kopgroep die spurtte om de eindzege. In dit massale geweld werd Randy van Gils uit Oost-Sou burg achtste. Achter hem fi nishten Ricardo de Smit uit IJlzendijke, Johnny van Cad- sand uit Westdorpe en Ri chard Siereveld uit Vlissingen. Jan Dey uit Maldegem kwam als eerste in de tweede groep 'er de meet. Bij de zwemwedstrijden werd Zeeland achtste van de 12 provincies. De tijden die ge zwommen werden waren niet de beste. Dit kwam omdat, zo als men meldde, er gezwom men werd in een 12-banenbad. En dat maakt het water erg roerig. Winnen bij de zwem wedstrijden deed de provincie Noord-Holland, met Gelder land op de tweede plaats. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De ladies- week van tennisvereniging Animo in Terneuzen kende in Ina van Doorn de verrassende winnares. Favoriete Pia Vos verloor van haar in de finale bij de gevorderden met 6-5. Eerder versloeg Ina van Doorn met 7-4 Elke Corele- meijer, waardoor zij zich plaatste voor de halve finale, waarin zij te sterk bleek voor Greet Bochard met 7-3. Pia Vos had overigens in de kwartfinale de nodige moeite gekend met Yvonne van Stra ten (8-7), waarna zij Magda Roelofs met 8-3 succesvol be streed. De verliezersronde in deze categorie werd een over winning voor Tiny van Zwee- den, die met 8-4 van Sari Ha melink won. Het duo Meta de Heus/Nell Hendrikse was het sterkst in de dubbelcategorie. Het won in de finale van de combinatie Magda Roelofs/ Ineke van der Klis met 9-4. De combinatie Ina van Doorn/ Carla de Visser won de verlie zersronde van het duo Hof- man/Ysebaert met 7-3. Uitslagen beginnersfinale: Ur sula Tamis-Olga Slootweg 9-3. Verliezersronde: Judith Schoonen- Martha Kuiper 5-4. Dubbel: Buijs/Timmermans-Van Riet/Van der Heijden 7-5. Verliezersronde: Nijhoff/Loof-Schoonen/Meijer 9- 3. Van onze sportmedevxrker OOSTBURG - In de voorlaat ste wedstrijdweek zijn alle be slissingen in het Oostburgse recreatieve zaalvoetbal geval len. In de tweede klas werd Mijnders kampioen. Na een moeizame competitiestart bleef het in de slijtageslag overeind en mocht na het duel tegen 'Van Looy/Groosman de champagne ontkurkt worden. Met dit team promoveren Kombuis en De Block mee naar de eerste klas. Kombuis deed dit via winst op Rabo 1, terwijl De Block in een recht streeks duel Administratief Personeel uit de promotie schuit hield. In de eerste klas werden de laatste wedstrijden afgewerkt. Hier" waren de prijzen al in een eerder sta dium verdeeld. Uitslagen eerste klas: Chez Re- né-OBV 5-2, Leliaert/Leekens- Jansen/Telepost 0-5, FC'83-Aers 2- 3, De Corner-Albert Heijn 2-6, Ve teranen-De Cocq 6-3, Oud Sluis- Gemeente Oostburg 3-2. Tweede klas: Van Looy/Groosman-Mijn- ders 4-8, Kombuis-Rabo 1 4-3, Musson-GL Shop 5-1, Rode Leeuw-OBS Breskens 2-7, Van Looy/Groosman-De Block 7-3, Mijnders-Riemens 3-1, Admini stratief Personeel-De Block 1-4, Rabo 2-PZEM 3-0. Stand eerste klas: Albert Heijn 22-37, Oud Sluis 22-34, Veteranen 22-29, OBV 22-28, Aérs 22-25, De Corner 22-23, FC'83 22-20, De Cocq 22-20, Chez René 22-17, Gemeente Oostburg 22-11, Leliaert/Leekens 22-10, Jansen/Telepost 22-8. Tweede klas: Mijnders 24-38, Kombuis 24-35, De Block 24-33, Administratief Personeel 23-29, Musson 24-25, Rode Leeuw 24-24, Rabo 2 23-21, Van Looy/Groosman 23-21, OBS Breskens 24-21, Rabo 1 24-20, Riemens 24-19, GL Shop 24- 17, PZEM 23-5. Van onze korfbalmedewerker ZAAMSLAG - De korfbalver eniging Zaamslag hield een redelijk bezochte receptie ter gelegenheid van de promotie naar de eerste klas van het af delingskorfbal. In zijn toe spraak memoreerde voorzitter Daan Hamelink de geschiede nis van de club na de hero prichting eind zestiger jaren. Op de resultaten van de ploeg, die nu op het veld in één ruk van de derde naar de eerste klas is gestoomd, was hij dan ook trots, niet in het minst om dat oud-voorzitter Jan van Fraeyenhove, die ook aanwe zig was, hem had voorgehou den dat het vroegere Scampolo veel betere resultaten had be reikt. Het huidige Zaamslag is nu vrijwel de evenknie van de oude glorie, aldus Daan Ha melink. Hij hoopte dat de prima resultaten op het veld gevolgd worden door hetzelfde resultaat in de zaal. Hij felici teerde de ploeg en coach Hen- nie Minnaert met het behaalde resultaat en hoopte dat de der by's tussen Luctor en Zaam slag, die volgend seizoen op het programma komen, in sportiviteit worden gespeeld. Afdelingsbestuurder Rinus Nieuwdorp feliciteert Jolanda de Zeeuw van het gepromoveerde Zaamslag. team van de korfbalvereniging - FOTO WIM KOOYMAN.

de Stem | 1986 | | pagina 15