bij Spanje voetbalt een helft goed blijft volgen Toch Mexicaans feest Engeland lijdt in broeikas 9 hSÏ èsuausw HUGO SANCHEZ ZONDEBOK NA MISSEN STRAFSCHOP Trainers tevreden elillien Engelse fans gearresteerd IONTSJEV Boniek leidt Polen naar winst 4Onverwacht ACHTEN LGINASPORTO j MAANDAG9JUNI1986 MEXICO STAD - In een seconde werd Hugo Sanchez van Mexico's voetballieveling tot zon debok. MIGUEL MUNOZ: I De COACHROBSON: 'PLOEG ONHERKENBAAR' Andere spelers Wissels TWEEDE TREFFER IN GROEP MONTERREY Van orue speciale verslaggevers NOORD-IERLAND ME 2-1 VERSLAGEN 14 PAGINA SPORT 3 speler overigens, kat, nog niet aan, hij worJ jpg niet geaccepteerd. Pj, beft wel zo'n man, (met Smolarek is hij 1 de rest is van goed clyk, L.w In Polen noch Hongarjj( je hier en goed beeft fco is niet met Europa ■lijken en bovendien ij pajaar nog ver weg. voordeel dat we afgeschud. De ploeg, die vier jaar geleden de Spanjaarden hli de wereldtitelstrijd m eigen land uit het toernooi ke- pplde, verloor nu In Guaqala- La met 1-2 en heeft slechts yeine kansen om nog de acht ste finales te bereiken. Daar voor moet in de slotwedstrijd van groep D gewonnen wor den van het al geplaatste Bra zilië. Spanje bracht zichzelf terug in de race om het wereldkam pioenschap, waarvoor het voor (het begin van het toernooi een It we weten wie op welft |ie speelt. Voor mezelf j emooi geweldig lttt. Ik let er steeds op hi* ben de dekking verzorgt, feen heeft een andere ng. Nergens kun je aj i meer leren dan hier". op. ng in Gorinchem o, ndidatuur voor de titel b lan de leiding met vijf pun. uit Groesbeek kan nog ge gavond de laatste wedstriji akelde Unitas in winst o» bondag een beslissingswei POP en De Treffers. 2. Zwaan 1-1, M. Van Lith 1-i 0. Waarschuwing: Van Opbj van de favorieten was. De ne derlaag (0-1) tegen Brazilië bracht twijfel in de Spaanse ploeg. Die onzekere gevoelens werden zaterdag meteen uit gebannen. Binnen 60 seconden maakte Butragueno de voorlopig snel ste treffer van het toernooi. Zijn collega van Real Madrid, middenvelder Michel, zette hem met een scherpe diepte pass vrij voor Jennings, die op het bekeken schuivertje van de de kleine Madrileen geen antwoord had. Spanje, dat voor de wedstrijd het publiek mild had gestemd door bossen bloemen in de tribunes te gooien, ging door met fraai voetbal. Vooral de inbreng van de van een darminfectie genezen Gordillo en Gallego was op merkelijk. Gordillo verving in het hart van de defensie, met een sterke voorkeur voor het middenveld, de met een knie blessure naar huis gestuurde Maceda. Met vijf spelers van Real Madrid stak de as van het elftal goed in elkaar. De snelle beweeglijke aanvallers brachten de grote Noordierse verdedigers doorlopend in verwarring. In de achttiende minuut was het weer raak. Julio Salinas dook op in het strafschopgebied en kon, niet gedekt, uithalen met het lin kerbeen. Jennings stond als een beginneling te glibberen. Tot rust beheerste Spanje het duel. Na de pauze raakte de ploeg van coach Munoz het spoor snel bijster. Gallego kopte in de 47ste minuut de bal terug op doelman Zubizarreta. Die gleed uit en Clarke kon koppend voor 2-1 zorgen. Spanje werd nerveus, denkend aan het debacle van 1982, toen in Sevilla met 0-1 verloren werd van Noord-Ierland. De druk van de dappere ploeg van coach Billy Bingham SPANJE-NOORD-JERLAND 2-1 (2-0). 1. Butragueno 1-0, 18. Sali nas 2-0, 47. Clarke 2-1. Scheids rechter: Brummeier (Oos). Toe schouwers: 25.000. Gele kaarten: Victor (Spa) en Hamilton (NIr). SPANJE: Zubizurreta; Tomas, Goicoetchea, Gallego en Cama- cho; Victor, Michel, Francisco en Gordillo (53. Galdere); Butra gueno en Salinas (78. Rincon). NOORD-IERLAND: Jennings; Nicholl, O'Neill, McDonald en Do- naghy; Penney (53. Stewart), Mcllroy, McCreery en Worthing- ton (70. Hamilton); Clarke en Whiteside. groeide met de minuut, maar de grootste kansen waren toch voor het geraffineerd counte rende Spanje. Jennings, in zijn 118de interland, blokte echter inzetten van Michel, Goicoet chea en Butragueno. De laat ste kwam vrij voor Jennings en wilde hem door de benen spelen. Mexico zwak tegen Paraguay gisteren RKC in Waal i I promotie naar de ere# litkomt tegen Willem H j jjke ploeg voorlopig vol i Vitesse. Jaan, Hiddink, Nijgh, Multo 'eldmate, Gall, Keukens; Kloijf ra, Redmeyer. Villem II schakelde Vil agenoeg uit voor proi aar de eredivisie en flaarmee de eigen kansen idf de hand. Zowel Willem I |ils Vitesse kreeg legio kans» vaarvan alleen de thuiscl» er slechts twee wist te benul en: 2-0. De eerste 45 minuten m Iden gekenmerkt door zenuw-, [achtig spel. Beide ploegen va- Idedigden slordig uit en I beerden heel voorzichtig aanvallen te denken. Maar echte initiatieven kwam wat betreft dat laatste Geen aantrekkelijk schooi spel derhalve voor de vijldaj zend Tilburgse supporters,1 de spelers alleen over het denveld zagen schuiven. Pas na rust kwamen de ringsmogelijkheden. Vooral i Tilburgers kregen ze volop Van Straalen, Vos en vi Maddock. De openings kwam uiteindelijk door strafschop in de 52ste mini De goed leidende scheids: ter Blankenstein legde de op de stip, nadat Vitesse- dediger Bos de bal met hand had weggeslagen. H( zette keeper Doesburg op verkeerde been: 1-0. Vijf nuten later kreeg Vitessf eveneens via een penalty mogelijkheid om gelijk te ken. Keeper Verkerk Smands onderuit gehaald, zette de zaak zelf weer ri door het slappe schot van nen te keren. Zijn colli Doesburg had geluk dat Tilburgse voorhoede haar niet had. Met name de Engi spits Maddock kwam geregi vrij voor het doel, maar telkens de zuiverheid om voorsprong te vergroten, was uiteindelijk Vos, die voor tijd van een gat in Arnhemse verdediging bruik maakte en met een ver schot de eindstand o[ bepaalde. WILLEM II - VITESSE 2-0, 52. Hoofs 1-0 (strafschop), 88. V» 0. Scheidsrechter: Blanker Toeschouwers: 5.000. WILLEM II: Verkerk; Schilders, Busio en Hoofs; Fe» Van de Ven en Broeken; Mad< Vos en Van Straalen (Soffers). VITESSE: Doesburg; Braam, fleu. Bos en Smands (KreileU Le Grand (Neijenhuis), Koene» Klop; Sehouwenaar, Talan en" Paraguay-doelman Roberto Fernandez, 'de kat', krijgt een hand achter de'bal. Hugo Sabchez ziet het met lede ogen aan. - foto ap. MEXICO-STAD - Cayetanc Re, trainer Paraguay, was na afloop van het duel in he( Azteken-stadion uitermate tevreden. De Zuidameri kaan die zijn spelers bij de rust woedend bij scheids rechter Courtney weghaal de, vertelde met vochtige ogen: „Ik ben trots op mijn spelers. Voor ons betekent dit gelijk spel een overwin-, ning. Mijn ploeg heeft gevoch ten tot het einde en Mexico onder moeilijke omstandig heden zelfs gedomineerd. Romero was onze beste man. Óndanks dat hij ziek was heeft hij gescoord. Romero is werkelijk onmisbaar voor ons". Bora Milutinovic, trainer Mexico: „Het enige waar we op uit waren was de kwali ficatie voor de tweede ronde. Die hebben we ook met 1-1 bereikt. Sanchez is ook maar een mens gebleken. Elke speler kan een strafschop missen". MEXICO-PARAGUAY 1-1 (1-0). 3. Flores 1-0, 85. Romero 1-1. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 110.000. Gele kaart: Negrete, Trejo en Sanchez (allen Mex), Mendoza en Schettina (beiden Par). MEXICO: Larios; Trejo, Felix Cruz, Quirarte en Servin; Negre te, Aguirre, Munoz en Boy (58. Es- pana); Flores (75. F.J. Cruz) en Sanchez. PARAGUAY: Fernandez; Torales (80. Hicks), Delgado, Schettina en Zabala; Romero, Canete en Nu nez; Ferreira, Cabanas en Men doza (62. Guash). Van onze speciale verslaggevers JONTERREY - Na de wed strijd Engeland - Marokko (0- ,0) van vrijdag in Monterrey rijn achttien Britse fans gear- esteerd. Volgens Jose Lopez, hoofd van de politie in deze hoog gelegen stad, zullen ze al lemaal weer vrij zijn voor de tierde groepswedstrijd van de Engelsen, 11 juni tegen Polen. „Dat ze dronken waren is Riet zo erg", aldus Lopez. f„Deze supporters zijn hoofd zakelijk aangehouden omdat ze in het openbaar urineerden, naakt in fonteinen sprongen of rekeningen van restaurants niet betaalden". Lopez sprak de vrees uit, dat hij zijn 'klanten' spoedig na de vrijlating weer terug zou zien. Twee speciaal uit Londen meegevlogen consu- laats-beambten konden op het politiebureau aan het werk om de voor dit soort gevallen gel dende formaliteiten te vervul len. Van ome speciale verslaggevers MEXICO-STAD - Ondanks het gelijkspel (1-1) tegen Paraguay werd er zaterdagavond na afloop van de wedstrijd in de straten van de hoofdstad toch massaal feestgevierd. De stemming was echter deze keer heel wat vredelievender dan na de overwinning in de eerste wedstrijd tegen België, toen er ongeveer 200 personen bij vechtpartijen gewond raakten. Uit voorzorg was wel een enorme politiemacht op de been gebracht. Alleen al rond de Reforma, de grote promenade in Mexico-Stad, stonden 2.000 agenten geposteerd. In totaal 5680 ordebewakers waren extra ingezet. Mede door het ontbreken van het spitsuur op zaterdagmiddag, waardoor er niet zo'n onontwarbare ver- keersknoop ontstond, en een hagelbui bleven de festiviteiten be perkt tot zang en dans, begeleid door de traditionele Mariachi's, het spontaan versieren van bussen met vlaggen en het spelen van voetbalpartij 1j es midden op straat. Tevoren hadden politiefunctionarissen nog hun vrees uitge sproken voor hernieuwde rellen. Deze zorg was mede ingegeven door een nieuwe dramatische koersval van de nationale munt eenheid, de peso. Voor een dollar gaven de banken vrijdag 740 peso,-maar liefst tweehonderd meer dan een week eerder. Van onze speciale verslaggevers In de laatste minuut van de grimmige partij tegen Paraguay in groep B kreeg de Mexicaanse spits een strafschop te nemen. Het was een cadeautje van scheidsrechter Courtney. Voor de tweede overwin ning met 2-1 en een zekere plaats in de tweede ronde was nog slechts één zuiver schot vanaf de stip nodig. Sanchez, mentaal toch wat gewend sinds hij in Spanje speelt, raakte in het met 110.000 luid ruchtige Mexicanen volge pakte Azteken-stadion uit zijn gewone doen. Zijn schot ging wel zuiver naar de hoek, maar was iets te zacht. De Para- guayaanse doelman Fernan dez kreeg zijn vuist voor de bal en werd even later plat ge walst en nat gekust door jube lende ploeggenoten. Fernandez redde met zijn duik naar de hoek de dik ver diende 1-1 voor Paraguay. Door de remise kwamen Me xico en Paraguay weliswaar samen bovenaan in groep B te staan met drie punten uit twee wedstrijden, maar geen van beide landen was na het tweede duel al zeker van een vervolg van de groepswed strijden. Tegen Paraguay kende Me xico een flitsende start. Het volkslied galmde nog na toen het eerste doelpunt viel. Een voor Sanchez bedoelde voorzet kwam bij Flores. De man met rugnummer 15 schoot met links hard in. Mexico had zich geen idealere start kunnen wensen. Alles was aanwezig voor een definitieve overstap naar V de volgende ronde. Een snelle voorsprong, thuispubliek en bekend klimaat. Gek genoeg dicteerde Paraguay na Flores' openingstreffer het spelbeeld, bouwde een veldoverwicht en kreeg kansen. Mexico moest zich vastklampen aan de hoop op een succesvolle uitval, waardoor het 2-0 zou worden en de wedstrijd daarmee be slist zou zijn. Sanchez kon in de 38e minuut vrij doorlopen, omspeelde zijn bewaker Schettina maar strandde toen voor de eerste keer op doel man Fernandez, die ook de re bound van Boy keerde. San chez en het publiek claimden vergeefs de strafschop, die in de slotminuut genereus werd toegekend. Vijf minuten voor het einde kreeg Paraguay de verdiende gelijkmaker. Romero kopte onhoudbaar in. Hugo Sanchez speelde trouwens een dubieuze rol. Hij speelde meer toneel dan voetbal. Toen hij een kwartier voor tijd andermaal de zwaargewonde ster uithing kreeg hij van Courtney de gele kaart. Het was zijn tweede dit toernooi, hetgeen betekent dat hij tegen Irak niet mag mee doen. De Mexicaanse spits kon die spijt niet verzachten toen hij in de 90e minuut een straf schop mocht inschieten, nadat hij zelf theatraal het 16-me- tergebied was binnengevallen op een duwtje van Schettina. Zijn misser was niet meer dan gerechtigheid. De Noordier Sammy McLlroy kan zijn emoties niet de baas na afloop van het duel tegen Spanje. Voor de deur van de kleedkamer laat hij zijn tranen de vrije loop. - fotoap Van onze speciale verslaggevers GUADALAJARA - Miguel Munoz, de Spaanse coach, was verrast door de goede prestatie van zijn elftal tegen Noord-Ierland. „Na de talrijke problemen, ziektes en blessures had ik zo'n goede verrichting van mijn team niet verwacht. De Noordieren hebben zeer hard gespeeld. Wij hebben in ieder geval van het psychologische effect van de snelle treffers geprofiteerd." Billy Bingham, de trainer van de Noordieren, had hartzeer van de eerste twintig minuten. „Ik ben echt heel ongelukkig met deze nederlaag. We kregen een koude douche door die snelle treffer van Butragueno en zijn daar de eerste twintig minuten niet van bijgekomen. Spanje heeft tot aan het tweede doelpunt goed gespeeld. Daarna waren wij beter. We hebben gestreden, maar nooit te hard gespeeld." |45. |S4. iDe KC). Ids; frs; Ids. fel- RKC-Veendam 1-2 Willem II-Vitesse 2-0 1. Veendam 2. Willem II 3. Vitesse 4. RKC 4 4 0 08 1 4 3 0 1 5|' 4 1 0 3 2{j 4 0 0 4 f |n van linkerspits Eykelkamp va®)j Igles, die nog na Jontsjev werd (r s voorzitter Renze de Vries, ld was over het advies, kan zij" éénjarig contract uit, dat met ït Bulgaarse Intersports werd f Door Henk Mees IIONTERREY - Vier wed strijden, twee goals. In de Voeikas van Monterrey zakt jhet kijkgenot met de dag. Bijna even hard als de koers Wan de Mexicaanse peso, die in "ten week tijd 30 procent in waarde is gekelderd. In groep F zijn de voetballers reken- neesters geworden. Na de tweede ronde, met Sngeland-Marokko (0-0) en Polen-Portugal (1-0) geldt poor Engeland de laagste Deursnotering. Zelfs een over winning van 1-0 op Polen, ko- ïiende woensdag, biedt de En gelsen geen absolute garantie PP een plaats in de achtste fi nales. In de noordelijke groep kan Pet ingewikkelde schema dat s uitgedokterd om twee of Irie ploegen per groep naar de ■volgende ronde te laten pro moveren, tot de meest bizarre complicaties leiden. Loting be- jhoort zelfs tot de reële moge- ijkheden. litte Na de 1-0 nederlaag tegen Portugal en het 0-0 gelijke ppel tegen Marokko heeft En- Beland niet alleen de slechtste iPapieren. De Britten verdra- ENGELAND - MAROKKO 0-0. Scheidsrechter: Gonzales Roa (Par). Toeschouwers: 20.200. Geel: Wilkins en Hateley (Eng), Khalifa en Khairi (Mar). Rood: Wilkins. ENGELAND: Shüton; Gary Mi chael Stevens, Fenwick, Butcher en Sansom; Hoddle, Robson (40. Hodge) en Wilkins; Lineker, Ha teley (76. Gary A. Stevens) en Waddie. MAROKKO: Zaki; Kahlifjf, El- Biyaz, Bouyahiaoui en Lemriss (72. Ouadani); Dolmy, Bouder- balla en Timoumi; Khairi, Kri- mau en Merry (86. Soulaimani). gen ook het minst van alle vier de hitte van Monterrey, waar het kwik royaal de 30 graden overschrijdt, en in een be nauwde atmosfeer gevoetbald moet worden. „Voor onze manier van voetballen is het een groot na deel dat we hier terecht zijn gekomen", concludeert Bobby Robson, de Engelse bonds coach. „Aan het zwembad is het nog geen half uur uit te houden. Hoe kan ik dan van mijn spelers verlangen dat ze anderhalf uur blijven pompen zoals ze in hun eigen competi tie gewend zijn." De coach van Engeland heeft voorlopig grote zorgen aan zijn hoofd. Op de parkeer plaats bij het Technoligico- stadion laat hij dat nadrukke lijk merken. De teleurstelling over het gelijke spel tegen Ma rokko is nog niet verteerd. Ca meraploegen van BBC en ITV, de commerciële tv-zender van Engeland, volgen hem op de voet. Zelfs als een Mexicaanse hostess hem aanschiet, louter en alleen met de vraag hoe hij de al vertrokken spelersbus achterna wil reizen. „Stop met opnamen maken", gebiedt Robson. „Een onderonsje heeft niets met voetballen te ma ken." „Je moet zo oppassen hier. Voor je er erg in hebt, maken ze er een sexschandaal van in Engeland", legt hij ons uit. „Echt, dat gebeurt als je niet uitkijkt. Zo iets kan ik nu he lemaal niet gebruiken." Rob son maakt zich zichtbaar on gerust. Thuis knorren de fans, in Mexico gaat alles mis met de enige Europese ploeg die in de WK-kwalifikatiewedstrij- den ongeslagen bleef. Robson: „Ik snap er niets van. De voorbereiding verliep prima. In maart winnen we uit bij Rusland, in april van Schotland en twee weken ge leden hebben we Mexico in Los Angeles helemaal van het veld gespeeld. Okay, Mexico zonder Sanchez en Boy, maar we hebben ze vermoord daar, terwijl Mexico toch tien wed strijden achter elkaar in LA had gespeeld zonder te verlie zen." In Mexico tellen de uitsla gen uit het verleden niet. In Engeland vormt de hitte geen excuus. Voormalige WK-deel- nemers uit 1970 als Bobby Charlton en Allan Ball herin neren het thuisfront nu gretig aan hun eerder verstrekte ad viezen meer technisch ge schoolde spelers op te stellen dan de krachtpatsers voor wie Robson koos. Vaardige spitsen als Trevor Francis (Sampdo- ria) en Tony Woodcock (Arse nal) moesten het afleggen te gen types als Hately (AC Mi lan) en Gery Lineker (Ever- ton). Een zuinig -Italiaans- spelende middenvelder als Gordon Cowans (Bari),. uiter mate geschikt voor de Mexi caanse temperaturen, moest eveneens thuisblijven. In Monterrey houdt Robson krampachtig vast aan zijn ge lijk. „Ik hoef toch niet de se- lektie aan de omstandigheden hier aan te passen. De spelers hebben zich daarop maar in te stellen. Ik blijf zeggen dat wij hier in Monterrey de beste ploeg hebben. Ik voel dat, maar we laten het niet zien." Bryan Robson, geen familie, haakte inmidels af nadat op nieuw zijn arm uit de kom was geschoten. Een bijna chroni sche kwaal die hem sinds maart al plaagt. Zonder een geblesseerde Robson en ge schorste Wilkins zal Engeland woensdag met een ander ge zicht een vroegtijdige uitscha keling moeten zien te voorko men. Mogelijk laat Robson zelfs ook aanvalsleider Hately vallen. Wellicht is de enkel blessure van de Everton-spe- ler Peter Reid genezen. MONTERREY - Zbigniew Boniek kan nog steeds een wedstrijd naar zijn hand zetten. Het felle is er een beetje af bij de dertigjarige Poolse Romein, zijn bewe gingen zijn iets meer gedo seerd, hij is mogelijk wat minder scherp, maar zijn in zicht is gegroeid. Daardoor heeft Polen zaterdagavond in Monterrey met 1-0 van Portugal gewonnen. Daardoor ook zijn alle be slissingen in de 'warmste groep', waar de doelpunten zo schaars zijn, uitgesteld tot de laatste speeldag. Daar door heeft Engeland nog steeds een kans zijn reputa tie waar te maken. Het doel punt dat Wlodzimierz Smo larek diep in de tweede helft maakte, na door Boniek op pad te zijn gestuurd, was pas de tweede treffer in Monter rey. Het doelpunt was even zeer een zware straf voor het Portugese elftal dat wei gerde gebruik te maken van de omstandigheden die zo duidelijk in zijn voordeel waren. Portugal speelde zijn troeven, de enige ploeg met een winstpartij en de hoge temperatuur, die technici veel betere kansen biedt dan spelers die het van inzet en kracht moeten hebben, niet uit. Integendeel. De Portuge zen haalden al het tempo uit de wedstrijd, speelden het vervelende statische voetbal van Porto en voorkwamen dat de gemiddeld wat log gere en in alle opzichten iets lompere Polen diep in hun fysieke reserves moesten tasten. Polen ontweek bo vendien, voorzover moge lijk, de confrontatie op het middenveld waar Andre; Sousa, Carlos Manuel en Pa- checo van de Polen een speelbal hadden kunnen maken. Een weloverwogen zet van coach Antoni Piechnic- zek was ook om niet een van zijn flankverdedigers op te offeren voor de bewaking van Carlos Manuel, maar middenvelder Waldemar Matysik. De speler die tegen Engeland de enige treffer had gemaakt en in Stuttgart met een geweldig afstands schot West-Duitsland de ne derlaag had bezorgd in de kwalificatieronde, werd daardoor vrijwel lamgelegd. Piechniczek hield daar- Wlodzimierz Smolarek viert feest. Door zijn treffer won Polen met 1-0 van Portugal. - foto ap Polen - Portugal 1-0 (0-0). 68. Smolarek 1-0. Scheidsrechter: De- nacier (Tun). Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Wojcicki en Dzieka- nowski (beiden Pol). Polen: Mlynarczyk; Pawlak, Ma- jewski, Wojcicki en Ostrowski; Komornicki (57. Karas),-Matysik, Urban en Boniek; Dziekanowski en Smolarek (75. Zgutczynski). Portugal: Damas; Alvaro, Rosa, Oliveira en Inacio; Diamantino, Jaime Pacheco, Andre (73. Magal- haes) en Sousa; Carlos Manuel en Gomes (46. Futre). door tevens ruimte voor voorwaartse bewegingen van zijn backs Pawlak en Ostrowski en maakte het zijn centrale verdedigers, van wie Wojcicki een echt uitstekende voorstopper was, niet moeilijker. Portu gal immers gebruikte te veel tijd om de bal in de buurt van de afwachtende Gomes en de weinig geïnspireerde Diamantino te brengen. Dat Gomes, bij Porto al tijd op dreef maar in de na tionale ploeg nooit opval lend, na rust vervangen werd, lag in de lijn der ver wachtingen. Futre, het ta lent van Portugal, kwam binnen 'de lijnen. De jonge aanvaller gaf meteen zijn visitekaartje af door twee maal met de bal aan de voet op de Poolse keeper af te stevenen. Eenmaal werd hij bruut gestuit door de Poolse voorstopperWojcicki. De tweede keer greep de keeper goed in. Portugal leek de wed strijd defintief naar zich toe te trekken. Polen liet zich echter niet van het veld ve gen en bleef loeren op suc cesvolle counters. Uit een van die aanvallen verslikte Portugal zich in de buiten- spelval. Smolarek glipte er door heen en scoorde 1-0. Portugal ging vervolgens verwoed op zoek naar de ge lijkmaker, was daar dichtbij toen een Poolse verdediger bijna in eigen doel kopte, maar moest uiteindelijk toch met gebogen hoofden het veld af. Polen bleef over eind.

de Stem | 1986 | | pagina 11