6Kalkar voldoet niet aan eisen9 Haïti: geweld laait weer op RUSSISCHE ONDERHANDELAAR ISRAEL JAN: |undig üorgend Voetbaltoernooi neemt onvoorziene wending levende Sikhs dreigen premier Gandhi te vermoorden Wmnmnnm buitenlane (m/v) Ihten ilpen :hoonmaker timmerman 'lasser teurs icretaresse idigen ALLINCO COMPUTERS EN SOFTWARE: ALLES SN ÉÉN VISIE SPD-PARLEMENTARIËR APOSTEL IN ARNHEM: ZATERDAG 7 JUN11986 T21 PAGINA 5 :BUITENLAND: DEN HAAG (ANP) - De leider van de Sovjet-dele gatie bij het Geneefse overleg over een verbod op de chemische bewapening, Viktor Israeljan, heeft vrijdag gedreigd dat de produktie van nieuwe Amerikaanse strijdgassen wel eens het einde zouden kunnen betekenen van de onderhandelingen. LEGE TRIBUNES INBRAAKBEVEILIGING RLRPinsysTEms; 01620-57377 A UTOMA TÊSEREN? bel ^ÖMICRO plan b.v. 0 1 6 5 0 -5 3 2 8 0 I 't gaat om de inhoud PRESIDENT NAMPHY WAARSCHUWT VOOR BURGEROORLOG IEUWSOVERZICHT DDOOü Angola meldt aanval Z-Afrika Actie tegen diplomaten-terreur Onderdak voor evacuees Tsjernobyl Laatste drempel Kanaaltunnel genomen Libische olie taboe Protest tegen Chinese discriminatie Jeruzalem vierde 'hereniging' Meer overvallen in Belgie Nederland enige tegenstemmer Zon en maan 1 Hoogwater Scheepsberichten leen liis jit loners. bestaan momenteel (m/v) (m/v) :e functies zijn: lenverpleging A, |erd met het diploma kenverzorging en het bpleiding Zieken- Iheid deze opleiding in leidinggevend sr geval in het beroep I b, c.q. zieken- jimunicatieve en |chappen, met, maar in ieder oudere mens. ^fd wordt gekenmerP' en van leiding, andei bn de uitvoering van Inde en verzorgende eidsvoorwaarden zijn lenhuiswezen De fingeschaald volgens fgssysteem. taties binnen Tg Personeels- Jtaak/functie- den [o]l nlo K'/l kg 4 - 3328 HN Dordrect Terneuzen Inderen en overige projecten omgeving Terneuzen erneuzen bm dan even contact op met at 81, 01150- 18600 I- 225822. Jverleg C-wapens in gevaar Tegelijkertijd zal de Sovjet unie militaire tegenmaatrege len treffen, zo suggereerde de onderhandelaar tijdens een be zoek aan Nederland voor een conferentie over chemische wapens. „De produktie en plaatsing van componenten van binaire wapens zal de onderhandelingen ernstige schade toebrengen, misschien zelfs wel op blazen, dat kan ik U verzekeren", al dus gevolmachtigd ambassadeur Is raeljan in een gesprek met het ANP. Gevraagd of Moskou dan ook binaire chemische wapens zal gaan produce ren, zei de ambassadeur eraan te wil len herinneren dat de geschiedenis van de wapenwedloop heeft uitgewe zen dat iedere stap of maatregel van de ene kant een tegenmaatregel op roept van de andere kant. De Verenigde Staten willen na een onderbreking van 17 jaar de produk tie van nieuwe chemische wapens hervatten. Daarbij gaat het om bi naire chemische wapens. Deze be staan uit twee, op zich onschadelijke componenten die pas na het afvuren van de granaat met elkaar worden verbonden tot een giftige substantie. Een van de argumenten van de Amerikaanse regering om weer nieuwe strijdgassen te gaan vervaar digen was dat daarmee de Sovjet unie, die volgens westerse schattin gen over grote voorraden chemische wapens zou beschikken, onder druk wordt gezet om een akkoord te slui ten. Volgens Israeljan zal het tegen deel het geval zijn. Hij onderschreef daarmee indirect de opvatting van minister De Ruiter, die onlangs bin nen de NAVO ernstige bezwaren maakte tegen de Amerikaanse plan nen met het argument dat dit een verkeerd signaal aan Genève zou zijn. De chemische wapens stonden cen traal bij het bezoek van Israeljan aan Nederland. Hij was aanwezig bij een door het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken georganiseerde werkbijeenkomst over chemische wapens. Daarbij ging het met name over de vraag hoe kan worden ge controleerd dat in de civiele chemi sche industrie niet in het geheim de voorlopers van chemische wapens worden geproduceerd, nadat in het kader van een wereldomvattend ver bod alle bestaande voorraden en mi litaire produktiefaciliteiten zijn ver nietigd. Nederlandse deskundigen hebben een inspectiemethode ont wikkeld waarover de vertegenwoor digers van de landen die deelnemen aan de VN-ontwapeningsconferentie in Genève (forum voor overleg over c-wapens) werden ingelicht. Israeljan oordeelde positief over het Nederlandse initiatief. Het was een nuttige bijeenkomst. Maar, zo beklemtoonde hij, het zou onjuist zijn te zeggen dat met de conferentie alle problemen rond de inspectie van de civiele chemische industrie zijn op gelost. Volgens de ambassadeur heeft de bijeenkomst niet meer dan een bijdrage geleverd aan de oplossing van een van de moeilijkste proble men in het Geneefse overleg. Maar meer hadden de Nederlandse organi satoren ook niet voor ogen, aldus Is raeljan, die verklaarde dat de opge dane informatie in Moskou zal wor den bestudeerd. Een moeilijkheid is volgens hem nog altijd de vrees van de chemische industrie dat inspectie hun commer ciële belangen schaadt door het mo gelijk uitlekken van bedrijfsgehei men. Dat probleem ondervonden de conferentiegangers aan den lijve, al dus de ambassadeur, bij een bezoek aan een fabriek van Shell Chemie in Pernis, waar de Nederlands deskun digen een proefinspectie hebben uit gevoerd. „We werden herhaaldelijk gewaarschuwd geen foto's te ne men." Israeljan verklaarde dat de 40 lan den die in Genève onderhandelen het inmiddels wel min of meer eens zijn over de vernietiging van de be staande voorraden strijdgassen en produktiefaciliteiten. De Sovjet-Unie is akkoord gegaan met verplichte permanente internationale inspectie van plaatsen waar die vernietiging wordt uitgevoerd. Voorts stemt Mos kou in met het beginsel dat inspecties kunnen worden uitgevoerd naar aanleiding van vermoedens dat de afspraken geschonden worden. Maar een verzoek tot een dergelijke in spectie moet gebaseerd zijn op goede gronden. Als dat niet het geval is, moet een land de internationale in specteurs kunnen weigeren. Daarom is Moskou, aldus Israeljan, ook tegen het Amerikaanse voorstel voor een open uitnodiging. Dit voorstel be helst dat alle landen verplicht zijn binnen 24 uur overal op hun grond gebied internationale inspectie toe te staan. Inzake het vraagstuk van de ruim te- en kernwapens wilde Israeljan niet bevestigen of Moskou inderdaad, zoals de New York Times onlangs meldde, voorgesteld heeft een begin te maken met de vermindering van de strategische bewapening in ruil voor een belofte van de VS dat zij zich gedurende een langere periode aan het ABM-verdrag zullen houden. Dit verdrag verbiedt het ontwikke len, testen en plaatsen van anti-ra ketsystemen, maar staat enig onder zoek toe. Hij bevestigde dat op de top van het Warschaupact, die volgende week in Boedapest plaatsvindt, Sov jet-leider Gorbatsjov zijn voorstel tot een wezenlijke vermindering van de conventionele strijdkrachten in Europa, van de Atlantische Oceaan tot de Oeral, zal concretiseren. Op de vraag of Moskou nog wel heil ziet in onderhandelingen met Washington na de herhaalde Ameri kaanse weigering zich aan te sluiten bij een moratorium op kernpoeven, de aangekondigde produktie van nieuwe chemische wapens, het veto over een slotverklaring op de CVSE- conferentie over menselijke contac ten en het op de helling zetten van Salt-II, zei Israeljan: „We zijn woe dend, maar we hebben geen andere keus dan te onderhandelen." Wel roept hij derde landen op niet met de handen over elkaar toe te kijken, maar ook initiatieven te ontplooien. „De rol van andere landen kan be slissend zijn." MEXICO-STAD (RTB) - Het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal in Mexico, bedoeld om de hele wereld ervan te overtuigen dat het land hersteld is van de aardbeving van vorig jaar, heeft de Mexicaanse regering tot nu toe meer problemen dan plezier opgeleverd. Het feest na de overwinning van het nationale elftal op België liep uit op een bloedige demonstratie tegen het be wind van president Miguel de la Madrid, waarbij honderden gewonden vielen. Deze uitbar sting van geweld zorgde direct voor een sterke koersdaling van de Mexicaanse munt-een- heid, de peso. Voor het begin van het voet balfestijn leverde een dollar (iets meer dan twee gulden vijftig) 520 pesos op, deze week kreeg de tourist al 640 pesos voor de dollar. Ook de toe schouwersaantallen blijven achter bij de begroting. Kon digde de organisatie eind vorig jaar al aan, dat alle wedstrij den uitverkocht waren, dage lijks zijn grote lege plekken in de stadions te zien. Gezien de prijs van de kaartjes, ruim 50 dollar (ongeveer 125 gulden) en het geringe inkomen van de meeste Mexicanen geen ver rassing. Wie woensdag de wedstrijd tussen Engeland en Portugal volgde kreeg het idee dat het Technologico-stadion (capaci teit 40.000) vrijwel leeg was. Toch waren er 20.000 toeschou wers aanwezig, maar de Mexi caanse televisie liet alleen de onderste helft van de tribunes zien, waar geen enkele fan zijn toevlucht had gezocht. De meeste kaartjes zijn door grote organisaties en welge stelde Mexicanen opgekocht met het plan ze voor veel geld aan de toeristen te verkopen. Nu de toeloop naar Mexico echter tegenvalt, blijven de rijken met de kaartjes zitten en zijn de stadions maar voor de helft gevuld. (ADVERTENTIES) lel Diaconessenhuis Breda omval een alge meen ziekenhuis mei 261 I bedden en een verpleegtehuis net 137 bedden De identiteit Is protestant christelijk lis ontstaat per 1 septem- 7 patiënten, met verschil- jlogie. K.N.O.- en oog- len met een kollega onder fidere belast met leiding- ische begeleiding van leer- le hoofdverpleegkundige rvullen, dienen in het bezit ïg en bij voorkeur van het opleiding et hoofd personeelszaken, ermelding van kodenum- ALLINCO BV POStbUS 7155 1800 CD Breda Telefoon 076 - 22 60 8 De Duitse anti-kernenergiebeweging verwacht vandaag 100.000 betogers bij de kerhcentrale-Brokdorf. - fotoa Van een onzer verslaggevers ARNHEM - De snelle kweekreactor bij Kalkar heeft nog altijd niet voldaan aan bijna zevenhonderd voorwaarden, die In eerder afgegeven vergunningen zijn gesteld. De Kalkar-di rectie is pas aan 69 van de 760 voorwaarden tegemoet gekomen. De rest is nog in studie. Mede daarom vindt het' deelstaatparlement van Noordrij nland- Westf alen, dat de laatste twee vergun ningen pas mogen worden afgegeven, wanneer alle twijfels zijn weggenomen. Die laatste vergunningen zijn nodig voor o.m. het in brengen van plutoniums- plijtstof in de kweekreactor. Dat verklaarde gisteren Rudolf Apostel, lid van het deelstaatparlement van Noordrijn-Westfalen, in het Arnhemse provinciehuis. Apostel was een van de sprekers op de studiedag over Kalkar, die werd geor ganiseerd door de Gelderse Milieufederatie en enkele energiegroeperingen. Deze week sprak het Westduitse deelstaatparlement zich uit tegen inbedrijfstelling van de snelle kweekreactor in Kalkar. Uiteindelijk zal het parlement in Bonn hierin het laatste woord hebben. Het PvdA-Kamerlid Zijl stra wees op de voorwaar den, die de Westduitse elek triciteitsbedrijven vijf jaar geleden hebben verbonden aan het meebetalen aan de explosief gestegen bouwkos ten van de Kalkarcentrale. Een ervan was, dat Kalkar hoe dan ook in bedrijf zou komen. Daarmee is de Bondsdag toen akkoord ge gaan. Zijlstra noemde dit een hypotheek die op het Westduitse parlement ge legd is en waarvan de conse quenties nu afgewacht moe ten worden. Het Kamerlid becijferde de totale kosten van Kalkar op ruim elf miljard gulden; „Drie miljard meer dan onze Oosterscheldewerken". De Nederlandse bijdrage be draagt 1,1 miljard. Hij zei te vrezen, dat ons land voor omvangrijke nieuwe kosten komt te staan, wanneer de centrale in gebruik zou wor den genomen. Reiner Szepan, ex-mede werker van de Gesellschaft für Reaktorsicherheit in Keulen, wees op de grote kwetsbaarheid van de kweekreactor en van de vei ligheidssystemen. Hij noemde Kalkar de eerste in West-Duitsland gebouwde kerncentrale die van bui tenaf te vernietigen is. „Als iemand de hoogspannings leidingen naar Kalkar on klaar maakt, is de centrale hopeloos verloren." Loco-burgemeester Brus van Gendringen pleitte voor een rampenplan voor Kal kar, dat zou moeten gelden voor alle gemeenten in een straal van 20 tot 25 kilometer rond de kweekreactor; ook al noemde hij „bij grote ca lamiteiten geen plan goed genoeg." De studiedag werd bijge woond door o.m. een flink aantal gemeentebestuur ders, met name uit Oost- Gelderland. Dat er uitslui tend anti-Kalkargeluiden te horen waren, kwam volgens Margot van 't Hof van de Gelderse Milieufederatie doordat er moeilijk voor standers te vinden zouden zijn. „En eigenlijk vinden we een discussie tussen voor- en tegenstanders niet meer zo interessant." PORT-AU-PRINCE (AP) - Bij botsin gen tussen demonstranten en militairen is in de de Haitiaanse hoofdstad Port- au-Prince een dode gevallen, zes ande ren raakten gewond. V') tenminste zeven andere steden op Haïti zijn demonstraties tegen de rege ring gemeld. Politieke leiders van Haïti kwamen in spoedzitting bijeen om een oplossing te zoeken voor de gespannen situatie in het and, die sinds 30 mei alleen maar toe neemt. Onder hen waren de oppositielei- ers Hubert de Ronceray en Gregoire ugène, Silvio Claude van de Christen- jwaratisch6 fartij, Rene Theodore niü- u Haitiaanse Verenigde Commu- mstische Partij, Serge Gilles van de So listische Partij en Mare Bazin van de Weging voor het herstel van de demo cratie op Haïti. In een verklaring die na de bijeen komst werd uitgegeven beschuldigde de politieke vergadering de regering ervan de eisen van het Haitiaanse volk te nege ren. De groep onderschrijft het verzoek tot aftreden van kolonel William Regala, een lid van de raad, minister van justitie Leslie Delatour en de op een na belang rijkste man op het ministerie van infor matie Aubelin Jolicoeur. Bij de ongeregeldheden maakten sol daten gebruik van traangas en losten schoten in de lucht om de menigte uiteen te jagen. De demonstranten hadden be langrijke toegangswegen tot de stad ge- blokkerd met brandende autobanden en bekogelden passerende automobilisten. In Gonaives, 169 kilometer ten noor den van Port-au-Prince, gingen betogers voor de vierde achtereenvolgende dag de straat op. Een menigte van bijna 3.000 mensen trok, gewapend met knuppels, doot de straten en gooide wegversperin- gen op. Zij eisten het aftreden van de uit militairen en burgers samengestelde re gerende raad. De onlusten op Haïti begonnen don derdag in Les Cayes, op 200 kilometer te zuiden van Port-au-Prince, en in vijf andere steden op het eiland. De demon stranten in Les Cayes blokkeerden toen de toegangsweg tot de hoofdstad. Alleen wagens van het Rode Kruis kregen toe stemming de blokkade te passeren. Zij brachten voedsel en kleding voor de slachtoffers van de hevige overstromin gen begin deze week, waardoor tiental len mensen dakloos raakten. Dertien mensen kwamen daarbij om het leven. De onlusten begonnen enige uren na dat luitenant-generaal Henri Namphy, president van de drie man sterke rege ringsraad, had gewaarschuwd dat de de monstraties een voorbode waren van een burgeroorlog. AM RITS AR (AP) - Militante Sikh-leiders hebben tijdens een herdenkingsbijeenkomst van de legeraanval op de Gou den Tempel gedreigd hoogge plaatste regeringsleiders, on der wie premier Rajiv Ghandi, te zullen vermoorden. Honderden met zwaarden bewapende militante sikhs hebben zich gisteren verza meld voor de Gouden Tempel in Amritsar in de Indische deelstaat Punjab. De sikhs hebben gezworen dat zij het heiligdom, dat twee jaar gele den door Indische troepen werd bestormd, zullen bevrij den. Politie-eenheden die de Gouden Tempel bewaken, hielden zich afzijdig. De militanten vormen de voorhoede van een protest mars van bijna 5.000 sikhs door Punjab naar Amritsar. De mars staat in het teken van de 'Week van de genocide' die de militante sikhs hebben uit geroepen ter herdenking van de bestorming van het tempel - complex in 1984, waarbij meer dan duizend doden vielen. De politie heeft de Gouden Tempel afgegrendeld nadat woensdag een bewaker was doodgestoken door radicale sikhs. Na de onlusten heeft de politie 150 mensen gearres teerd, maar zij is nog steeds op zoek naar de aanvoerster van de militanten, Bimal Kaur Khalsa. Zij is de weduwe van de een van de sikh-lijfwachten die in 1984 premier Indira Gandhi vermoordden uit wraak voor de bestorming van de Gouden Tempel. In Punjab zijn de afgelopen maand 80 mensen, voorname lijk hindoes, om het leven ge komen. LISSABON/MOSKOU (RTR) - Angola heeft melding gemaakt van een Zuidafrikaanse aanval met patrouilleboten op olie-op slagtanks en vrachtschepen in de Zuid-Angolese haven Namibe (het vroegere Mocamedes). Het Sovjetpersbureau TASS heeft gisteravond gemeld dat twee Sovjetschepen en één Cubaanse schip bij de Zuidafrikaanse aanval ernstig zijn beschadigd. Het Angolese persbureau Angop meldde donderdag dat een Zuid afrikaanse marinescheschip de belangrijke haven in Zuid-An gola had bestookt met raketten. Drie lege opslagtanks werden vernield of ernstig beschadigd en een vrachtboot werd tot zin ken gebracht door magnetische mijnen die kikvorsmannen had den aangebracht. Het Angolese regeringsleger behaalde intus sen eerder deze week een overwinning op de rebellen van UNI- TA, die de strategische stad Cangumbe in de oostelijke provincie Moxico moesten prijsgeven. Het Angolese leger is vorige week een lang verwacht offensief begonnen tegen UNITA-boIwerkeri in het zuiden van Angola. WASHINGTON (RTR) - De VS en andere landen zouden ophef fing van de diplomatieke onschendbaarheid moeten overwegen bij diplomaten die betrokken zijn bij terreurdaden, zo stelde de Amerikaanse minister van Defensie, Caspar Weinberger, in een rede voor Amerikaanse advocaten. Weinberger noemde de Sov jet-Unie, Libië, Syrië, Iran, Cuba en Nicaragua als landen die zich hebben verbonden met terroristische bewegingen. Hij vond het tijd worden voor herziening van de internationale conven ties, die diplomaten vrijwaren van arrestatie wegens criminele of civiele delicten. Onder de huidige regels van diplomatieke on schendbaarheid is de ambassade een vrijplaats. MOSKOU (UPI) - Het politburo in Moskou heeft besloten dat de duizenden mensen die na de ramp met de kerncentrale in Tsjer nobyl zijn geevacueerd, voor oktober definitief onderdak moeten krijgen. Uit het gebied rond de kerncentrale zijn volgens Sovjet- gegevens 92.000 mensen geëvacueerd, maar later zijn nog meer evacuaties gemeld uit delen van Wit-Rusland. Volgens het par tij dagblad Prawda is inmiddels gebleken dat slechts een klein deel van de 92.000 naar hun eigen huis zal kunnen terugkeren. Ook is meegedeeld dat het aantal dodelijke slachtoffers is geste gen tot 26. LONDEN (RTR) - Het Britse Lagerhuis heeft in tweede lezing met ruime meerderheid een wet goedgekeurd die voorziet in de aanleg van een tunnel tussen Groot-Brittannle en Frankrijk. De wet inzake de bouw van de Kanaaltunnel, die in de zomer van 1987 moet beginnen en in totaal 4,3 miljard pond sterling (16,2 miljard gulden) gaat kosten, moet nu nog door het Hogerhuis worden goedgekeurd. Volgens politieke waarnemers was de tweede lezing in het Lagerhuis echter de laatste belangrijke hin dernis. De ruime meerderheid in het Lagerhuis toont aan dat de parlementaire oppositie tegen de aanleg van de Kanaaltunnel flink is afgenomen. WASHINGTON (UPI) - De commissie van buitenlandse zaken van het Huis van Afgevaardigden heeft een wet goedgekeurd die alle Amerikaanse bedrijven verplicht te stoppen met de produk tie en het verhandelen van Libische olie. Vijf Amerikaanse olie maatschappijen hebben tot 30 juni de tijd hebben om gehoor te geven aan president Reagans order om hun aktiviteiten in Libië te staken. Het besluit van Reagan, dat de goedkeuring kreeg van Democraten en Republikeinen is een reactie op terroristische aanslagen die worden toegeschreven aan de Libische leider Moammar Gaddafi. PEKING (RTR) - Bijna 150 voornamelijk Afrikaanse studenten hebben in Peking gedemonstreerd tegen discriminatie door Chi nese studenten. De betogers eisten garanties voor hun veiligheid na gevechten met Chinese studenten. Eén van de demonstranten droeg een shirt met daarop de tekst: „Jullie hebben ons uitgeno digd. Waarom behandelen jullie ons zo?". De demonstratie was gericht tegen recente botsingen tussen Afrikaanse en Chinese studenten op een aantal universiteiten. Volgens de Afrikaanse studenten hebben zich ook op de universiteiten van Nanjing, Shenyang en Xian dergelijke schermutselingen voorgedaan. In China studeren bijna 350.000 buitenlandse studenten, voorname lijk uit de Derde Wereld. JERUZALEM (AFP/UPI) - Duizenden joden en islamieten heb ben gisterochtend vroeg elk aan een zijde van de Klaagmuur in Jeruzalem de 'hereniging' van Jeruzalem gevierd resp. in pro testen betreurd. Er deden zich enkele incidenten voor bij de her denking van de verovering van Oost-Jeruzalem door Israël tij dens de zesdaagse oorlog in 1967.1sraëlische politietroepen ver spreidden groepjes joodse betogers die trachtten door te dringen op de Tempelberg, die onder beheer staat van de islamieten. In totaal liepen in de nachtelijke uren naar schatting 10.000 joden, onder wie de onlangs aangekomen Sovjet-dissident Anatoli Sjtsjaranski, naar de Klaagmuur om de 19e verjaardag van de internationaal nooit aanvaarde 'hereniging' van Jeruzalem te herdenken. In het Arabische deel van Jeruzalem vierde de be volking het eind van de islamitische vastenmaand Ramadan met gebeden. Er werd geprotesteerd tegen de Israëlische bezetting. De in grote getale aanwezige leger en politietroepen hielden de groepen gescheiden. BRUSSEL (ANP) - Vorig jaar zijn er in België 754 gewapende overvallen gepleegd waarbij bijna 27 miljoen gulden is buitge maakt. Slechts 106 van die overvallen konden worden opgehel derd. De Belgische minister van Justitie, Jean Gol, heeft dat meegedeeld.Uit de gegevens blijkt dat sinds 1980 het aantal ge wapende overvallen in België fors is toegenomen, namelijk van 237 tot de genoemde 754. In 1980 werd een kwart van die overval len opgehelderd en in 1985 was dat een zevende. In 1985 bedroeg de gemiddelde buit ruim 35 duizend gulden. Een 'topjaar' was 1982. Toen werden er in België 434 gewapende overvallen ge pleegd waarbij ruim 37 miljoen gulden werd buitgemaakt; ge middeld dus 85 duizend per overval. DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft als enige van de aanwe zige landen tegen de slotverklaring gestemd van het VN-semi- nar over een olie-embargo tegen Zuid-Afrika dat in Oslo is ge houden. In die slotverklaring werd de landen gevraagd doeltref fende wetten aan te nemen ter versterking van een olie-em bargo tegen het apartheidsbewind en reders en oliemaatschap pijen te straffen die olie aan Zuid-Afrika leveren. VANDAAG/ Zon op: 05.21Zon onder: 21.56. Maan op: 04.45. Maan on der: 22.32. MORGEN/ Zon op: 05.20. Zon onder: 21.57. Maan op: 05.19. Maan onder: 23.32 MAANDAG/ Zon op: 5.20. Zon onder: 21 58. Maan op: 6.04. Maan onder: VANDAAG/ Bath: 04.08-16.30. Hansweert; 03.41-16.03. Terneuzen: 03.07-15.30. Vlissingen: 02.48-15.10. Wemeldinge: 04.19-16.38. MOR GEN/ Bath: 04.44-17.04 Hansweert: 04.17-16.37 Terneuzen: 03.42- 16.04. Vlissingen 03.23-15.44 Wemeldinge. 04.54-17.13. MAANDAG/ Bath: 5 19-17.39. Hansweert: 4.52-17.11. Terneuzen: 4.17-16 38. Vlissin gen: 3.58-16.18. Wemeldinge: 5.29-17.47. GROTE VAART/ ACMAEA 5 680 o Mogadiscio nr Bahrain, AMSTELMEER 5 150 zwz Lissabon nr Rosario, AMSTELMOLEN 5 te Bell Bay, BARKEN verw 11 te Tyne, CHRISTINA 5 vn New York nr La Ceiba, FULGUR 5 555 wnw Fremantle nr Ruwais, MAASSTAD 4 15 w Lesvos nr New York, MIJ DRECHT 5 240 wnw Luanda nr Kaapstad, NEDLLOYD CLARENCE 5 2Q0 ono Aden nr Suez, NEDLLOYD COLOMBO 5 87 o Hong Kong nr Keelung, NEDLLOYD LINGE 6 te Singapore, NEDLLOYD NIGER 5 vn Parimaribo nr Cayenne, NEDLLOYUD ROUEN 5 te Jeddah, NEDLLOYD SAN JU AN pass 5 Bridgetown nr Port of Spain, PRINS MAURITS 5 vn Fawley nr Zeebrugge, STELLARIS 5 320 ozo Hong Kong nr Mizushima, YEMEN PIONEER pass 5 Mersin nr Yakacik. KLEINE VAART/ ATLANTIC CAPE 5 pass Kp Dagata nr Mersin, BONTE GRACHT 6 vn Kielerkan. nr Tanger, CORRIE BROERE 5 vn Grangemouth nr Swansea, DUTCH SPIRIT 6 te Rotterdam, FAIRLIFT 5 140 o Cuba nr Trini dad, GEZIENA 6 150 zw Brest nr Sevilla, HEEMSKERKGRACHT 6 te Rauma, KEIZERSGRACHT 5 300 w Kp Blanc nr Londen, PACIFIC DUCHESS 5 "n Rotterdam nr Iemand, RINGGRACHT 5 50 w Helsinki nr Amsterdam

de Stem | 1986 | | pagina 5