'ZEELANt 7 Hockeytitel voor Rapide STEM Morres winnaar internationaal jengdtoernooi Terneuzen heeft goede titelkans IJISKÏI w ladering •bank Zuid-Korea houdt stand tegen Bulgarije Flandres marathon start in Graauw Henk Buys oppermachtig op Smitsschorre-circuit T\C F SPELVERDEELSTER LINDA VAN ECK VANSCMORRES: SCHELKENS OP DREEF lie maten! )E e.o. i rs (ERING (V/M) COACH HANS PELGRIM DIK TEVREDEN CLINGE - SC Morres werd in het afgelopen volleybalseizoen onverwacht bekerfinalist terwijl het ook in de competitie vrij aardig ging. De Hulsterse dames hebben dus een re delijk goed seizoen achter de rug. Nadorstloop Middelburg Titelstrijd korfbal in Souburg Trekpleister 'M/ - S' t \\f i y SA 5 v RUIM 100 MEDEWERKERS Zege voor De Crab 1 Atletiekduel junioren in Vlissingen Toernooi van Disco Love srnaast leveren wij alle soorten glas UIT VOORRAAD! T14 PAGINA SPORT 3 Hl 3KIL |538 AH TERNEUZENI JNSTSTOFRAMEK an de provinciale griffie van de zorg voor hel dagelijks fer, receptie, telefooncentra- ringen ten behoeve van de eptie; leze functie waar. |are civiele opleiding danwel gen gelijkwaardig werk- en heeft; (functie; 3, afhankelijk van leeftijd, op- fmaand (maximum schaal 7, i vrouwen en mannen bij de litgenodigd te solliciteren, pij de selectie betrokken: pt hoofd algemene dienst, de Izijn van de chef van de afde- Iriffie van Zeeland, onder ver- -Boerenleenbank "Kloos- net bijwonen van de AL- wordt op MAANDAG, HOTEL VAN LEUVEN te laad van Toezicht Ie vorige vergadering, als- sden op het hoofdkantoor B.J.J. Beltman, notaris te iten, erf- en huwelijksgoe- Stolk, verzekeringsdeskun- en er gelegenheid bestaat beginnen zijn ook NiET- Kloosterzande, Q2 juni 1986 Het bestuur Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De heren van Rapide zijn kampioen geworden in de vierde klas E van de hockeycompetitle. Na de degradatie van vorig sei zoen uit de derde klas heb ben de Hulsterse heren het verloren gegane terrein vlot terug veroverd. Toch was het niet gemakkelijk, want Goes en met name Vlissin- gen deed niet veel onder voor Rapide. Coach Ben Pel grim: „Het is een heel jaar een nek-aan-nek-race ge weest. Pas op de laatste com petitiedag viel de beslissing. Buiten Goes, Vlissingen en ons team waren de overige ploegen te zwak. Het kwam dan ook aan op duels tegen elkaar. Vlissingen haalde nogal uit tegen Goes en won ook van ons. Het team van Bart de Koning ging dan ook als favoriet van start op de slot dag van de competitie. Wij gingen naar Mistral en dat werd een voorspelbare mon sterzege. Wij hadden het zo geregeld met onze tegen stander dat we vroeg konden spelen, zodat we met het complete team naar Goes- Vlissingen konden gaan kij ken. Het werd een spannend duel. Goes bleek uit op re vanche voor de gevoelige 7- 2-nederlaag in Vlissingen en Vlissingen kon geen afstand nemen en het werd 1-1. Door deze uitslag werden wij kampioen, maar Vlissingen diende onverwacht een offi cieel protest in. Volgens de Vlissingse spe lers was een strafcorner ge geven waar een strafpush op zijn plaats was geweest. Vol gens het reglement moet deze strafpush direct na af loop van het duel genomen worden en deze werd benut, dus als het protest van Vlis singen gehonoreerd werd zou die club kampioen zijn. We hebben wel gefeest, maar er was toch een gevoel van onbehagen. Stel je voor dat de beoordelingscommis sie Vlissingen gelijk zou ge ven. Gelukkig voor ons kwam donderdag het bericht dat het protest was afgewe zen, zodat wij ons officieel kampioen konden noemen van de vierde klas. Ik denk trouwens terecht, want we zijn constant ge weest en hebben met veel zelfvertrouwen gespeeld. Ik denk dat we nu ook een goede basis hebben voor de derde klas. We zullen zonder meer goed mee gaan draaien in de derde klas. Wij zijn als ploeg gegroeid en dat is ook een verdienste van Frank van Campenhout, die toch nog onverwacht de training is gaan waarnemen. Ik zie het wel zitten voor volgend seizoen met deze groep." 'Ik train non steeds met plezier' Amateurs: 1, W. van Loen- hout, Nieuw-Vossemeer 284 punten; 2. T. van der Steen, Bruinisse 203 3. P. Hofland, Roosendaal 183; 4. J. de Crom, Hoogerheide 172; S. M. de Baat, De Heen 159; 6. N. van der Klundert, Hooger heide 156; 7. K. van Goethem, Kloosterzande 148; 8. J. Nieuwkoop, Roosendaal 142; 9. ex aequo A. Verplanke, IJ- zendijke en W. Wieme, IJ- zendijke 130; 11. P. Barten, Zevenbergen 129; 12. H. Rovers, Roosendaal 128; 13. P. Boeren, St.-Wlllebrord 123; 14. C. de Jong, Schijf 102; 15. R. Zijlmans, Oud-Gastel 101 punten. Junioren: 1. V. Timmermans, Hoogerheide 222 punten; 2. J. Melsen, Roosendaal 198; 3. J. van Ginneken, Etten-Leur 184; 4. J. van Steen, Fijnaart 183; 5. R. van Wesenbeek, Heerle 173; 6. R. Tak, Ouden bosch 155; 7. R. de Vrieze, Goes 135; 8. A. Tak, Oud- Gastel 133; 9. J. van de Amee- le, Terneuzen 118; 10. C. Voogt, Breda 112; 11. ex aequo E. de Crom, Hooger heide en F. van Son, Zeven bergen 100; 13. J. Valentijn, St.-Willebrord 99; 14. L. Goe- ree, Kruiningen 93; 15. A. Roks, Breda 94 punten. Nieuwelingen: 1. R. Kroon, Oud-Gastel 187 punten; 2. A. de Ridder, Arnemuiden 167; 3. P. Konings, Roosendaal 134; 4. H. Brans, Bosschen- hoofd 118; 5. R. van Kappel, Made 112; 6. M. Casteleyn, Steenbergen 110; 7. R. Jelte- ma, Roosendaal 104; 8. R. Tolhoek, Yerseke 103; 9. ex aequo H. Stok, Sprundel en P. Kroonen, Raamsdonks- veer 102; 11. R. Ammersdorf- fer, Raamsdonksveer 97; 12. ex aequo A. van Dijke, Tho- len; E. van Alphen, Bos- schenhoofd 75; 14. P. Bos, Steenbergen 59; 15. F. Dinge- manse, Hoogerheide 53 pun ten. Door Willy van Leeuwen Eén van de steunpilaren binnen het team is spelver- deelster Linda van Eek uit Clinge. Met de uitspraak: „Ik train nog steeds twee keer per week met plezier," benadrukt de 35-jarige wedstrijdsecretaresse haar enthousiasme voor de sport. Linda van Eek was een van hebben toen met een negental de dames van het eerste uur van deze binnenkort twintig jaar oude vereniging. SC Mor res ontstond in de sportieve geest van enkele werkneem sters van het Hulsterse meu belbedrijf en zag in 1966 het levenslicht. „Wij zijn toen bij de BeVoBo begonnen," vertelt Linda. „Het was toen een leuke competitie, waar we vijf jaar achtereen kampioen wer den." Toch was dat nog slechts een stap in de juiste richting. „Het waren eigenlijk steeds dezelfde tegenstanders. We Van onze atletiekmedeioerker MIDDELBURG - De Middel burgse atletiekvereniging Dy namo houdt zaterdag 7 juni de Nadorstloop, een wegwed strijd over 10 Engelse Mijl. Het lijkt een volledig Zeeuwse aangelegenheid te worden, met in de favorietenrollen Sam Polderman, Peter Ha- meeteman, Albert Karstanje en de voor Sprint Breda lo pende Hulstenaar Jan van Laarhoven. Met name de kansen van Hameeteman moeten hoog worden aangeslagen. Bij de veteranen is 'thuisloper' Ron Abuijs torenhoog favoriet. Het aamespeloton is dun bezaaid Alleen Monique Decorte en Hugette de Clercq schreven in. Het startschot wordt gegeven om 15.00 uur aan de Nadorst- weg bij het gelijknamige ,Tegeliik met de wedstrqda tieten worden de tnmlopers weggestuurd. MiUhfL A tien Engelanse Mijl bestaat voor hen ook de mogelijkheid om een 4, 8 of 10 kilometer te lopen. Het secre tariaat is gevestigd in de kan tine van het sportpark 'De Na- Van onze korfbalmedewerker OOST-SOUBURG - In Sou burg wordt zaterdag 7 juni om het korfbalkampioenschap van Nederland voor afdelings junioren gespeeld. Aan dit toernooi, dat gehouden wordt door de plaatselijke korfbal vereniging Animo, wordt deelgenomen door De Alge mene uit Leiden, Antilopen uit Leusden, DKOD uit Heelsum, Nieuwerkerk en ZKV uit Zaandam in poule A. In poule B komen uit DOS'46 uit Nijeveen, GKV uit Gorinchem, NKC uit Nuenen, De Pein uit Opeinde en Sparta uit Zwolle. Het toernooi begint op de velden van Animo om 11.00 uur. Verschillende ploe gen reizen al vrijdag naar Souburg af. De nummers 1 spelen omstreeks 16.30 uur voor het kampioenschap, waaraan een wisselbeker is verbonden. Deze beker wordt door Zeeuws bestuurslid Ton Marteyn uitgereikt. speelsters besloten in de Ne- VoBo-competitie te gaan spe len." In de tweede klas werden ze direct kampioen, terwijl ook het verblijf in de eerste klas van korte duur was. „Onze collega-vereniging Morres was toen onze grootste concurrent," weet ze zich te herinneren. „Uiteindelijk zijn we doorgestoomd naar de pro- motiekias, samen met Voor waarts, dat van een nieuwe regeling profiteerde." Inmid dels spelen de Hulsterse dames al voor het zesde seizoen in de promotieklas en zeker niet on verdienstelijk. Wat de jeugd betreft valt er helaas weinig aanwas te verwachten. vV 0 v 4 Linda: „Die jeugd gaat alle maal naar Morres zelf, waar Jo Everaert de trekpleister is voor deze jongeren. Krijgen we er een jeugdspeelster bij dan wordt deze eerst inge speeld bij de recreanten. Daar hebben we nog twee dames teams en één herenformatie in de competitie." De begeleiding van de jeugd zou volgens Linda van Eek geen probleem hoeven te zijn. „Toch wil ik zelf zo lang mogelijk blijven doorspelen." Met de rivaliteit tussen de Hulsterse volleybal verenigingen valt het wel mee, integendeel. De samenwer king met de zustervereniging is optimaal. „We krijgen van Jo Everaert vaak adviezen wat we moeten veranderen of op welke manier we het beter kunnen doen en dat waarde ren we." In het afgelopen seizoen hadden de dames van de jubi lerende vereniging een matige periode na de winter. Ook Guido de Beule, eerste divisie speler, kreeg de dames maar moeilijk uit het slop. Toch viel A if'* Linda van Eek: „Promotieklasse is een mooie klas." er de laatste wedstrijden een knap herstel te signaleren. „Van Guido hebben we veel geleerd. We trainen op condi tie, techniek en hebben nu ge lukkig sinds enige tijd een vaste coach. Wilma van Geer trui neemt eenmaal per week de training voor haar reke ning." Voor Linda van Eek be staat het leven voor een be langrijk deel uit volleybal en zwemmen. Ook het gezin komt op een vooraanstaande plaats, maar tochIk heb er vrede mee hoor, ze moet toch wat om handen hebben," zegt haar luisterende echtgenoot, zelf actief in de voetbalsport bij de plaatselijke vereniging HW'24. De trainingen vormen voor Linda en haar teamgenotes geen enkele belasting. „Dat gaat met veel plezier en de op komst is steeds goed. Ik leef nu al naar de trainingen van het nieuwe seizoen toe, want de promotieklas is toch de mooi ste klas om in te spelen." Plezier in deze sportieve hobby staat bij SC Morres voorop. Toch heeft Linda van Eek wel enige moeite met en kele facetten. „Ik vind vooral het ontbreken van de tweede scheidsrechter enorm lastig, terwijl ook meer op techniek mag worden gefloten." On danks dat heeft Linda geen zin om nu al te stoppen. De volley- balsport zal haar altijd blijven trekken. „Ik ga misschien geen vijf jaar meer mee, maar nu denk ik nog niet aan stoppen. Later ga ik dan misschien in - FOTO ERIK OSSEWAARDE de BeVoBo spelen," zegt ze, fa natisme uitstralend. SC Morres bestaat dus in september twintig jaar en dat wordt op gepaste wijze ge vierd. Eerst is daar een groot jubileumtoernooi en wordt er een feest gehouden. De taken zijn, ook ten aanzien van het feestelijk gebeuren, goed ver deeld. Het tekent de saamho righeid van deze vijftig leden tellende vereniging. „Ieder heeft zijn deel. We hebben een vriendenkring en ondanks dat de prestatie altijd voorop staat, blijft de sfeer goed. We balen wel eens als we verlie zen, maar spelen we een goede partij dan is er voldoening. Als je niet beter kan, dan houdt het op." MIDDELBEERS - Morres uit Hulst heeft het grote in ternationale jeugdtoernooi Van Middelbeers gewon nen. De meer dan 250 teams uit Italië, Frankrijk, West-Duitsland en België streden er om de hoogste eer. De Hulstenaren gingen in de ereklasse, er waren verschillende klassen, met de eerste prijs lopen. Com- paen uit Zaandam werd tweede, Nashua en Nuvoc werden respectievelijk derde en vierde. Vooral bij de B-meisjes speelde de Hulsterse jeugd be resterk. Zij wonnen van het Italiaanse ERV Genova, Bro ther Martinus, FV Olpe (West- Duitsland) en kwamen daar door in de finale. Ook de C- meisjes deden het niet slecht. Zij speelden gelijk tegen Kom pass uit San Remo met 12-15 en 15-8, wonnen van Mesum uit West-Duitsland en speel- Van onze sportmedewerker Jeugdige Sassenaar Michel Scheikens hetNeHciolfi a, vor?g Jaar' gekwalificeerd voor de finale van Vsniiit i kampioenschap fietscrossen bij de 10-jarigen. landse ,„^1" I ,er onm°gelijke positie, versloeg hij de Neder- wedsfHiJ Z ^e laatste Grand National in Valkenswaard, een Plaats hü alT 1^nde voor kwalificatie, en veroverde zich een Nederland* acht rÜders, die mogen deelnemen aan het strilwordt ,an\P10enschaP in Veldhoven. Die nationale titel- Schelken* nJ, „1 ag 14 sePtember afgewerkt. Hièrmee bevestige als vorig iaar tot de Nederlandse top te behoren. den opnieuw gelijk tegen Olympus. Daardoor werd dat team tweede in de poule. Het B-team moest in de fi nale de meerdere erkennen in de Italiaanse tegenstander met 7-15 en 13-15. Hierdoor werd de totaalscore voor de Hulstenaren: ere-jongens 50 punten, B-meisjes 35, C-meis- jes 25 en B-jongens 15 punten. Een totaal van 125 punten. Dat leverde een wisselbeker op. Ook de andere Zeeuwse deelnemer, Wiska uit Wissen- kerke, deed het uitstekend. Wiska werd in de finale pas gestuit door het Belgische Ze vendonk en werd zodoende tweede. De overige Morres- jeugd was eveneens actief. De mini-jongens, die in de inter land tegen België moesten aantreden, kregen evenals de andere Nederlandse teams weinig vat op die tegenstan der. Morres eindigde als derde Nederlandse team op dé ze vende plaats. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De kam pioen in de eerste en derde klas van het Terneuzense zaalvoetbal mogen bekend zijn, in de tweede klas is dat nog niet het geval. De positie van koploper Terneuzen 2 mag riant genoemd worden - de ploeg staat met evenveel punten als de naaste concur rentie, maar heeft één wed strijd minder gespeeld - maar het destijds afgelaste duel tegen PZEM moet nog gespeeld worden. Dan pas zal bekend zijn of Terneuzen 2, dat het gehele seizoen in de schaduw van Gemeente 2 en PSV meesloop, de titel pakt. In de eerste klas slaagde daar op overtuigende wijze RIO/DTS 1 in. Een aanwinst voor het regiovoetbal met talenten als Akke en Prim Ganpat, Edelhert Saman en Ivan Stroband in de gelede ren. De ploeg wordt daar naast gecompleteerd met routiniers doelman Theo de Jonge, Paul Ij an Asen, Henk Faas en Herbert Versluijs. Voor degradatie in de eer ste klas lijkt SV Ovet in aan merking te komen. De ploeg heeft evenveel punten als Belastingen 1, maar een aan zienlijk slechter doelsaldo. In de tweede klas degradeert met zekerheid Sneldienst. Uitslagen eerste klas: SV Ovet-RIO/DTS 1 3-17, OAZ-Be- lastingen 13-7, FSV-Terneuzen 1 5-1, Witte/Boussen-NLC 6-8, Ge meente 1-Dow 1 4-6. Tweede klak: Gemeente 2-RÏO/Yugo 10- Elndstand eerste klas: RIO/ DTS 1 20-37, FSV 20-33, NLC 20- 28, Witte/Boussen 20-22, Ge meente 120-17, OAZ 20-16, Dow 1 19-15, Terneuzen 1 19-13, Spor ting van de Hemel 20-13, Belas tingen 1 20-11, SV Ovet 20-11. Tweede klas: Terneuzen 2 21-35, PSV 22-35, Gemeente 2 22-35, W Van Strien 22-27, HKC 22-26, Terneuzen 3 22-21, Philips 1 22- 21, Stoffels 22-15, PZEM 22-14, RWS 22-14, RIO/Yugo 22-12, Sneldienst 22-7. Van onze speciale verslaggever MEXICO STAD - Bulgarije heeft zich met sober en Zuid- Korea heeft zich met soepel voetbal verzekerd van een nog niet ai te sombere uitgangspo sitie voor de laatste ronde in groep A van het voetbaltoer nooi om het wereldkampioen schap. De teams speelden in het nog niet voor een derde ge vulde Olympisch stadion van Mexico Stad 1-1. De Bulgaren, dinsdag tegen de Argentijnen spelend, hebben net als Italië twee punten. Zuid-Korea, met één punt op zak, speelt op de zelfde dag tegen de wereld kampioen. Het duel speelde zich af te midden van regen- en donder buien, die de aanblik er voor de twintigduizend toeschou wers niet vrolijker op maak ten. Door het doelpunt van de later door oud-Feyenoorder Jeliaskov vervangen Getov kwam Bulgarije in de elfde minuut op voorsprong. De Oosteuropeanen beperkten het risico vervolgens tot een mini mum. Zij gokten duidelijk op de kleine zege, die hen op drie punten en op gelijke hoogte met groepsleider Argentinië zou brengen. Deze instelling werd afgestraft door invaller Jong-Boo Kim, die in de 69ste minuut op fraaie wijze gelijk maakte. Hij plukte halver wege het strafschopgebied de bal uit de lucht na een voorzet van rechts en scoorde in een vloeiende beweging. BULGARIJE - ZUID-KOREA 1-1 (1-0). 11. Getov 1-0, 69. Jong-Boo Kim 1-1. Scheidsrechter: Al-Sha- nar (SAr). Toeschouwers: 20.000. Gele kaarten: Joo-Sung Kim en Young-Jeung Cho (beiden ZKo) en Gospodinov (Bul). Bulgarije: Mikhailov; Arabov, Si- rakov, Dimitrov en Zdravkov; Pe- trov, Sadkov, Gospodinov en Getov (56. Jeliaskov); Iskrenov (46. Kos- tadinov) en MIadenov. Zuid-Korea: Oh; Young-Jeung Cho, Jung, Kwang-Rae Cho (72. Min-Kook Cho) en Kyung-Hoon Park; Chang-Sun Park, Byun, Huh en Joo-Sung Kim; No (46. Jong-Boo Kim) en Cha. Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Het SV Aloy van Remy Magnus pakt zondag 8 juni weer eens uit met een topevenement. In samenwerking met de Belgische atletiekverenigingen Volharding uit Beveren en De Sterre uit St.-Niklaas staat de eerste Flandres marathon op het programma. Ruim 100 medewerkers zijn de afgelopen tijd in actie geweest of komen zondag in actie om de zaak vlekke loos te laten verlopen. „Dit is heel wat anders dan een rondje uitzetten. Er moet na het uitzetten maqr een pijl verdraaid worden en de zaak loopt in het honderd," aldus Remy Magnus over de 42 kilo meter en 195 meter lange ma rathon, die start in Graauw om vervolgens via St.-Niklaas naar het eindpunt Beveren te lopen. Om precies aan de af stand te komen is de start niet voor het clubgebouw van SV Aloy in de Graauwse Dorps straat, maar 60 meter ver derop richting Zandberg. Met 100 voorinschrijvingen is Remy Magnus meer dan te vreden. „Het is natuurlijk nog niet de massa, maar ik denk dat we ons organisatorisch eerst moeten bewijzen en dan denk ik in de toekosmt toch aan een 400-tal inschrijvin gen." Er kan overigens nog tot half één, een half uur voor de start, worden na-ingeschreven in het clubgebouw van SV Aioy. Onder de deelnemers maar zes Zeeuws-Vlamingen. Dit halve dozijn bestaat uit Jack de Braai, Jan Kempe, Altons Verdurmen, Mark Willaert, Oswald van Overloop en Willy van Gimst. In de karavaan twee doktoren die op alle me dische calamiteiten zijn voor bereid. Ook wat verversings- posten betreft is er niets aan het toeval overgelaten. Na vijf kilometer is er iedere 2,5 kilo meter een spons of drinken aanwezig. Naast de maart-marathon van SV Aloy moet dit het eve nement van het jaar worden voor Magnus en zijn kornui ten. „Begin juni in een land schap vol leven moet toch aan- trekklijk zijn om te sporten," aldus Magnus, die op de eis van een aantal gerenom meerde Belgen wat betreft startgeld niet is ingegaan. „Onze organisatie blijft ons wapen en met de geldbuidel rammelen daar beginnen we niet aan." Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De Crab I heeft in de nacompetitie zaal voetbal te Sas van Gent de eerste punten gepakt. Door Corn Boys met 3-2 te verslaan kon de eerste competitiezege begroet worden. Aan de kop van het klasse ment maakte Fabricom 1 geen fout door met ruime 7-1-cij- fers het reserveteam terug te wijzen. Naaste concurrenten W Polderken en De Rijke lie ten een punt liggen en daar door is De Crab 2, na winst te gen De Rijnvaert, naar de tweede plaats opgerukt. Uitslagen: De Rijnvaert-De Crab 2 0-4, De Rijke-De Tukker 1- 1, W Polderken-Royal 1-1, De Crab 1-Corn Boys 3-2, Fabricom 1- Fabricom 2 7-1. Stand: Fabricom 1 5-9, De Crab 2 5-7, De Rijke 5-7, W Polderken 5-7, De Tukker 5-4, Royal 5-4, Fa bricom 2 5-4, Corn Boys 5-4, De Rijnvaert 5-2, De Crab 15-2. Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Op het Vlis singse kunststof wordt zondag 8 juni de tweede wedstrijd af gewerkt in het kader van de landelijke AB-juniorenatle- tiekcompetitie. Dit voor jon gens- en meisjespoules eerste en tweede klas. In actie komen de vereni gingen Groene Ster, Schelde- sport, AV'56, Thor, Spado, Ma rathon, Diomedon, Achilles, Delta Sport, Dynamo en De Jonge Atleet. De organisatie is in handen van het Vlissingse AWOC en de wedstrijden be ginnen om 12.00 uur. Van onze sportredactie KLOOSTERZANDE - De zaalvoetbalvereniging Disco Love uit Kloosterzande houdt zondag 8 juni een zaalvoetbal toernooi in sporthal Den Dul- laert in Hulst De deelnemende ploegen zijn: Reizende Man, De Instuif, De Zwaan, 't Polderken, Pri mus/ Pluym en Disco Love. Er zal een halve competitie wor den afgewerkt. Tijdens het toernooi is er een verloting met aantrekkelijke prijzen. De prijsuitreiking in de kantine van Den Dullaert is gepland om 18.30 uur. Van onze motorsportmedewerker AXEL - De derde wedstrijd in de RES-motorcrosscompetitie voor licentiehouders kende weer een bijzonder hevige strijd in de 125 cc-klasse. Op het zware Smitschorre-circuit ging de Middelburger Henk Buys keihard in de slag met BVM-startbewijshouder Pa trick Meerschaert uit Clinge. Het duellerende tweetal voerde het tempo zo hoog op, dat zelfs de Smitschorre-spe- cialist bij uitstek, Ronnie Wal- hout, moest afhaken. In de eerste reeks nam Henk Buys al meteen na de start het initiatief. Meerschaert ging in zijn wiel mee, maar Ronnie Walhout kwam slecht weg en moest zich vanuit de midden moot naar voren werken. Daar had de Sluiskillenaar weinig moeite mee, maar toen hij ein delijk de derde plaats had be reikt had het leidende duo al een flinke voorsprong. Een al lerlaatste aanval van Meer schaert in de slotronde pakte verkeerd uit en met een door- geremde motor zag Meer schaert Buys op de zege af gaan. Ook Walhout rook zijn kans, maar hij kwam op de meet een neuslengte tekort. In de tweede reeks gingen werkelijk alle registers open. Meer schaert pakte de koppositie na de start, maar Henk Buys sloop ronden na ronde dichter bij. In de derde ronde kwam Buys op de dubbelsprong langszij en brutaal zette hij zijn motor voor Meerschaert in de bocht. „Het was krap, maar het ging net. In de KNMV-wedstrijden kom ik uit tegen kereltjes van vijf tien., zestien jaar en die hebben zülke kleppen op, daar maak je die taferelen constant mee. Maar Meerschaert is een ex- BMB-international, dus die is vast wel wat gewend," aldus Buys over de actie die hem de finitief de leiding opleverde. Meerschaert drong niet meer aan en stelde zijn tweede plaats veilig. In de 250 cc-klasse stond er weer een startveld van inter nationale klasse aan de start. Guy van Gijseghem bleek in beide reeksen sterker dan Bennie Poppe en Kees Zuidhof en pakte in fraaie stijl de eind zege. Uitslagen 125 cc-klasse: 1. Henk Buys, Middelburg; 2. Patrick Meerschaert, Clinge; 3. Ronny Walhout, Sluiskil; Mar tin Boodt, Biggekerke; 5. Patrick Pies- sens, St.-Jansteen; 6. Gerton Traa, West- dorpe; 7. Martin van der Weele, Brou wershaven; 8. Theo Geschiere, Seroos- kerke; 9. ingmar Smet, Koewacht; 10. Dominique ae Rechter, Hulst. 250 cc- klasse: 1. Guy van Gijseghem, Aalst; 2. Bennie Poppe, Meliskerke; 3. Jan Jansen, Hoek; 4. Peter van der Weele, Brouwers haven; 5. Jaap van Cadsand, Axel; 6. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 7. Dirk Rossignol, Liederkerke; 8. Hans Kolijn, Terneuzen; 9. Simon Francke, Ooqtka- pelle. 500 cc-klasse: 1. Kees Zuidhof, Kwadendamme.

de Stem | 1986 | | pagina 15