Geweld en verveling troef Hongarije levert wanprestatie tegen Canada www, VARIA erheid VËRDEDIGINGSFOUT ALGERIJE FATAAL ten Portugese doelman Bento breekt enkel OP TELEVISIE MCÖörQ ediensten Blessures bij de Belgen VRIJDAG 6 JUN11986 VERLOEDERING IN TOPVOETBAL NIET TOT STAAN GEBRACHT DOOÖ Organisatie WK kwaad op Socrates Eerste rode haart voor Sweeney Afit f Je zult toevallig maar grijze vloerbedekking nodig hebben i Bij ons keuze uit zo'n 32 rollen grijs I ruud michels [id wil meer vrouwen i vooral ook zij solliciteren. 16IÏ166ÏI (v/m) ale Zaken en an de Arbeid, listrict Breda pal van de Arbeid c.q. de actie van de Havenarbeid fjrderen van optimale en in bedrijven. Hieronder vgl de Irg, menswaardige op de mens afgestemde i ontplooiingskansen en pat omvat behalve een orburg als uitvoerende Lspectie, Inspectie van de lenst voor het Stoomwezen, an door deskundigen op zeer I sche gebieden en op medisc: ;h en gedragswetenschappeliji I: instellen van onderzoeken in| Jen, winkels, kantoren e.d. t |ing van de naleving van i m.b.t. de arbeid en den in bedrijven; verrichten vij jgunnings- en In inzake bijzondere Overwerk, werktijdverkorting, en van adviezen en rganisatorische en eventueel e aspecten van de werksituatie! |uLO/MAVO; diploma MTS ge combinatie van opleiding e: j enige jaren bedrijfservaring; 'i PBNA toegepaste trekt tot aanbeveling. euzen. ÏI8,- per maand. onderzoek maakt deel uit van A Irden verstrekt door de heer ing| (076) 223400. zij die al eerder gesolliciteerd It opnieuw te reflecteren. IJunt u solliciteren door inzendii: formulier voor 28 juni 1986, c )er briefkaart onder vermelding immer en uw huisadres met ;'ijks Psychologische Dienst. |ar kunnen ten hoogste voor orden aangesteld, tenzij zij reei brkzaam zijn bij een er. n de 25-jarige leeftijd of 5 jaar I bezien worden of de lat het aantal uren uit te breide:] 'de volle werktijd. (bruto)salaris geldt bij een veek (38 uur) en is in het }kelijk van leeftijd, opleiding j exclusief VW/o vakantie- junt u zenden aan de Rijks i Dienst, Postbus 20013, bvenhage. 'ormulier wordt u door het Rezonden. IS TOCH GOEDKOPER DE STEM si f. DOmEN-ST JOSEPHSTRAAT 92 01623-21241 j| Brazilië kan niet imponeren ifan onze spèciaiè verslaggevers GUADALAJARA - Algerije zal dit keer niet door een perfide coalitie worden gedwars boomd. Vier jaar geleden hield een combine tussen West- Duitsland en Oostenrijk de Noordafrikanen uit de tweede ronde, in Mexico is het heel goed mogelijk dat Algerije eventuele uitschakeling aan zich zelf te wij ten zal hebben. De blunder die Medjadi vrijdag in Guadalajara tegen Brazilië beging zou bij de af rekening, in groep D wel eens fataal kunnen zijn. Voor 40.000 toeschouwers deed Algerije, dat in Spanje al verraste door West-Duitsland met 2-1 te verslaan, was in geen enkel opzicht de mindere van de ploeg van bondscoach Tele Santana, die toch te boek staat als een van de favorieten voor de toernooizege. Hoewel de Brazilianen in de eerste helft een voortdurend veldoverwicht hadden, hield de goed georganiseerd verde digende Algerijnen de tegen stander op afstand. Op meer dan een schot tegen de paal (Junior) konden de Zuidame rikanen niet bogen, totdat lin- kervleugerverdediger Medjadi een voorzet onder dè voet door liet lopen. Careca had in de 22e minuut van de tweede helft toen geen moeite Brazilië naar de tweede ronde te schieten. Brazilië is met vier punten uit twee duels zeker van een plaats bij de laatste zestien. De laatste ontmoeting van de voorrondegroep, tegen Noord- Ierland, kan als een opwarmer 1 voor het grote werk worden beschouwd. Tevens lijkt het vrijwel zeker dat de Brazilia nen het toernooi dan kunnen voortzetten in Guadalajara, waar zij een aanzienlijke aan hang onder de plaatselijke be volking hebben verworven. Tijdens de tweede helft leek housiaste medewerk(st)ers fenlijk verder uit te bouwen. van zelfstandigheid cwaliteiten cwaliteiten ele eigenschappen ite instelling. ebben als standplaats salaris is inclusief vakantie- naand. Voorts bestaat er oeslagregeling, waarvan de ijk is van de bereikte omzet- puterdiensten B.V. biedt kende secundaire arbeids-' een premievrije pensioen- tie wordt gaarne verstrekt s. P.L. Ragetlie, 344015. sollicitatie kunt u richten aan .iputerdiensten B.V., 600 MA Eindhoven, t.a.v. de de Vrieze. de stemming in Estadio Jalisco echter te keren. Omdat Brazi lië, opnieuw zonder Zico, toch niet aan de hooggespannen verwachtingen voldeed, groeide bij de kijkers langza merhand de sympathie voor outsider Algerije. Tot twee keer toe miste Assad een riante kans te score te openen. Een onnozele verdedigingsfout deed Algerije uiteindelijk de das om. Brazilië blijft de liefhebbers van het samba-voetbal teleur stellen. De drievoudige we reldkampioen werd tijdens in de kwalificatiereeks al enige keren op de rand van een ne derlaag bebracht. Een uur lang lieten Junior en de zijnen niet meer dan middelmatig voetbal zien. Met het weinig indrukwekkende treffen tegen Spanje in de herinnering, keerde het publiek zich ver volgens van de favorieten af. Het 'Argelia, Argelia' weerklonk en dat moet de Al gerijnen nogal zenuwachtig hebben gemaakt. Bondscoach Rabah Saadane was niet erg tevreden over het resultaat dat in de openings wedstrijd tegen Noord-Ierland werd geboekt (1-1). De team chef besloot tot vier wijzigin gen. Zijn keuze om doelman Larbi te vervangen door Drid bleek in ieder geval juist. Met middenvelder ".Belloumi, die ook in de historische triomf opr de Duitsers in Gij on een hoofdrol speelde, behoorde Brazilië - Algerije 1-0 (0-0). 67. Careca 1-0. Scheidsrechter: Mendez (Gua). Toeschouwers: 40.000. Brazilië: Carlos; Julio Cesar; Edson (Falcao), Edinho en Branco; Alemao, Socrates, Elzo en Junior; Careca en Casagrande (Müller). Algerije: Drid; Megharia; Medjani, Mansouri, Guendouz, Benmabruk, Kaci-Said en Assad (Bensouala); Madjer, Menad en Belloumi (Zidane). STAND in groep D is: 1. Brazilië 2 20042-0 2. Noord-Ierland101011-1 3. Algerije2 01111-2 4. Spanje10010 0-1 Programma: 7 juni: Spanje-Noord- Ierland; 12 juni: Spanje-Algerije en Brazilië-Noord-Iërland. Braziliaan Elzo slalomt tussen de Algerijnen Mansour (liggend) en Assad (rechts) door naar het Algerijnse doel. - fotoap Drid tot de uitblinkers. In het laatste kwartier behoedde de doelman de Algerijnen voor een grotere nederlaag. Brazilië opende net als in de oude sterren, die al in de eerste wedstrijd vlak en wei- tiende minut inviel voor de ge- nig geïnspireerd. Ook de blesseerde Edson, veranderde komst van Falcao, een van de daar niets aan. Een tempover snelling na een half uur bracht aardige mogelijkheden voor Careca en Casagrande, maar Drid stond treffers in de weg. Verder dan een afstands schot van Julio Cesar kwam Brazilië niet. In de tweede helft nam Al gerije het initiatief over. De fout van Medjadi maakte echter aan alle illusies een einde. Het is echter over dreven te stellen dat de zeker heid van een voorsprong de Brazilianen ook tot briljant spel inspireerde. Wel dwong Junior Drid zijn eerste foutje af. En bracht een verre bal van Socrates - weer niet erg op dreef - Careca in stelling. MONTERREY - Manuel Bento, de doelman van het Portugese elftal, heeft don derdag tijdens een trai ningspartijtje zijn linker enkel gebroken. De 37-ja rige aanvoerder van het Portugese team speelde tijdens de training als aan valler en kwam daarin met een ploeggenoot in botsing. Het genezingsproces zal volgens teamarts Augusto Camacha Vieira, die het been meteen in het gips zette, geen complicaties ge ven. In de tweede wedstrijd van Portugal, zaterdag nacht tegen Polen, zal Bento waarschijnlijk wor- Manuel Bento kijkt niet zo blij. Voor hem is het toernooi in Mexico voorbij. - foto ap den vervangen door de 38- jarige Vitor Damas van Sporting Lissabon. Door Henk Mees MEXICO STAD - Een computer in de TV-schakelcentrale van Mexico Stad baart de organisatoren van het WK voetbal momenteel de grootste zorgen. Meer dan de verloedering van het inter nationale topvoetbal zoals die zich in de eerste ronde in Mexico voltrekt. President Joao Havelange van de in ternationale voetbalfederatie (FIFA) heeft warempel het lef gehad zich vleiend uit te laten over de discipline op het veld, de arbitrage en het technisch niveau van de spelers. Hij ergert zich al leen maar aan de storingen die bij de TV-uitzendingen optreden. Zeker nu is gebleken dat de computer, die daarbij een onmisbare schakel vormt, al drie maanden in het ongerede is. De Mexicaanse staatspresident Miguel de la Madrid heeft inmiddels zelfs een speciale crisismanager ingeschakeld om verdere storingen te voorkomen. De kwaliteit van voetbal als TV-produkt blijkt eens te meer belangrijker dan wat zich werkelijk in de Mexicaanse arena's afspeelt. Dat tal van tv-kijkers geeuwend de nepvertoningen voor hun bed hebben verruild, telt niet. Het gevaar dat de ad verteerders in de stadions minder aan hun trekken zouden kunnen komen, weegt veel zwaarder voor de FIFA-bon- zen. Alle partijen dragen daaraan hun steentje bij. De Mexicaanse TV, die de voetbalbeelden in eigen land tijdens de wedstrijd met de ene na de andere recla mestrip lardeert, vraagt heel gewiekst en doordringend aandacht voor de bor den langs de lijn, waarover de spelers bijna hun nek breken. De scheidsrech ters beseffen kennelijk ook dat reclame zendtijd duur is en fluiten vrijwel steeds stipt af als de 90 minuten op zijn. Blessu retijd vergeten ze in de meeste gevallen gemakshalve. De schijn is na de eerste week zo sterk dat aan opgezette bedoelingen wordt ge dacht. De Braziliaan Socrates kreeg deze week de volle laag in de Mexicaanse pers toen hij zich daarover uit liet. „Aan alles valt te merken dat er hier politieke en economische motieven een rol spelen om Brazilië en Mexico op de voorgrond te brengen", filosofeerde Socrates. Bewij zen van bevoordeling voerde hij niet aan. De Braziliaan liet. slechts heel op merkelijk zijn gevoel spreken. De uitla tingen bewogen het Mexicaanse sport dagblad Esta tot de grote kop 'Socrates is gek'. Het Mexicaanse voetbalpubliek laat zich daardoor niet in de boot nemen. De armoelijdende meerderheid van de be volking kan zich niet eens een kaartje veroorloven; de rest blijft in grote getale thuis. De organisatie gaat er nog altijd van uit een bezettingsgraad van 85% van de stadioncapaciteit te halen, maar de lege tribunes in de eerste week hebben dat doel al vrijwel onbereikbaar ge maakt. Maar weinigen in de internationale voetbaltop liggen schijnbaar wakker van de tanende belangstelling. Maatre gelen die kunnen bijdragen tot kwali teitsverbetering op het WK zijn tot dus verre uitgebleven. De lakse scheidsrech ters laten alles op hun beloop en komen pas laat in de wedstrijd met gele kaarten op de proppen. Zodat de aanleiding voor een rode kaart, via twee keer geel, ook automatisch minimaal is. Alsof een her senspoeling is toegepast, weigert het scheidsrechtersgilde moed te tonen en via een snelle rode kaart orde op zaken te stellen. Twee jaar terug traden de arbiters op het EK in Frankrijk stukken strenger op. Het werd een swingend toernooi toen. Ondanks vijf rode kaarten in de 15 wedstrijden. In Mexico stond de score na 15 wedstrijden op 0, maar het geweld en de verveling hebben grotere vormen dan ooit aangenomen. Voor de verruwing zijn diverse ver klaringen aan te voeren. Vast staat dat de machthebbers van de Europese voet balunie (UEFA) twee jaar geleden aan zienlijk strenger optraden dan de scheidsrechters hebben verlangd dan de lijdzaam toekijkende FIFA in Mexico. In het verlengde daarvan heeft de norm vervaging de huidige generatie spelers zo ver aangetast dat ze het kennelijk als een normale zaak zijn gaan beschouwen bij elk duel onderuit geschoffeld te wor den. Hoe valt anders te verklaren dat Maradona bijna klakkeloos alle geweld dadigheden incasseert en donderdag zonder enige terughoudendheid Bagni, zijn clubgenoot bij Napoli, na afloop om de nek viel. Nadat deze Bagni hem met alle denkbare praktijken, die het top voetbal intussen kent, het spelen vrijwel onmogelijk had gemaakt. Wat oök op valt op de slagvelden van Mexico is dat de Latijnstalige landen als Italië, Argen tinië en Uruguay het grootste voetbalge spuis vormen. Bij de Westeuropeanen krijgt het voetbal zelf tenminste nog het zwaarste accent waarbij de meeste bewondering na de eerste week uitgaat naar West- Duitsland. Tegen de 'messenslijpers' van Uruguay bleven de Duitsers zichzelf en volgde in de slotfase de dikverdiende ge lijkmaker. „Gedwongen of niet, wij heb ben tenminste nog aangetoond in deze omstandigheden de hele wedstrijd door te kunnen jagen. Dat heb ik nog geen en kele andere ploeg zien doen," conclu deerde Franz Beckenbauer terecht. Mor gen, tegen de Schotten, moet blijken of de krachtsinspanning niet te veel heeft gevergd van de Duitsers. Als TV-storin- gen uitblijven is dat tussen de reclame borden door nog te zien ook. IRAPUATO - Hongarije zal maandag van Frankrijk moeten winnen om niet uitgeschakeld te worden als een van de twee slechtste nummers drie. Gisteren kwam een ongehoord lamlendig spelend Hongaars team niet ver der dan een magere en nauwe lijks verdiende 2-0 zege tegen Canada, dat lange tijd uitzicht op een remise had gehad. Kennelijk waren de Hongaren de klap van de 6-0 tegen Rusland nog niet teboven. Overtuigend hadden zij zich voor de Mundial geplaatst, sidderend van'angst betraden zij gisteren het sta dion voor de wedstrijd tegen Canada, ofschoon groepsleider Jan Huijbregts hen uit morele overwegingen een an dere kleedkamer had toegewezen. Met die wedstrijd tegen de Fransen (die zelf met slechts 1-0 van Canada wonnen) nog in het vooruitzicht, zou den de Hongaren met een monsterscore tegen de Canadezen via een gelijkspel in de laaste wedstrijd de tweede plaats nog hebben kunnen halen. Ofschoon zij reeds binnen twee minuten scoorden, lieten zij zelf die kans liggen. De Hon garen hielden tegen hun onbeduidende tegenstander doorlopend vijf man ach- ter, vertraagden en namen zo min mo gelijk aanvallende initiatieven. Aldus drongen zij zichzelf het ongunstige uit- gangspunt tegen de Fransen op Coach Mezey had na het echec tegen de Rjissen drie zondebokken weten te Hongarije - Canada 2-0 (1-0). 2. Esterhazy 1-0, 76. Detari 2-0. Scheidsrechter: Jamer El-Sharif (Syr); toeschouwers: 8.500. Geel: Lenarduzzi (Can), geel en rood: Sweeney (Can). Hongarije: Szendrei; Sallai, Kardos, Garaba en Varga; Nagy (63. Dajka), Burcsa (29. Roth), De tari en Bognar; Kiprich en Esterhazy Canada: Lettieri; Lenarduzzi, Bridge, Samuel en Wilson (41. Sweeney); Ragan, Norman, Gray én James (54. Segota); Vrablic en Valentine DE STAND in groep C 1. Sovjet-Unie..2 110 3 (7-1) 2. Frankrijk.2110 3 3. Hongarije2 10 12 4. Canada200 Programma: Hongarije - Frankrijk (9 juni, Leon); Sovjet-Unie - Canada (9 juni, Irapuato). vinden, doelman Disztl, verdediger Roth en middenvelder Piter. Hun ver vangers waren Szendrai, Varga en Burcsa, die zodra de 1-0 op het bord stond al weer vervangen werd door verdediger Roth. Bij de Canadezen stond de drie tur ven hoge Lettieri, door de Soccer Bowl verlaat in Mexico aangekomen, weer onder de lat en speelde ook Gray voor het eerst mee. De kleine middenvelder ontpopte zich samen met de clubloze voorstopper Samuel als de beste speler op het veld. Overigens zijn de best aardig combi nerende, maai» weinig slagvaardige Canadezen niet meer dan een folkloris tische lïieeloper in het toernooi. Zij hebben opmerkelijk veel fans bij zich - zeker voor een land zonder eigen competitie - die de kansloosheid van hun team opmerkelijk blijmoedig ver werken, zolang er maar gewerkt wordt. En dat deden de Canadezen ook gisteren. De Hongaren die gisteren tegen de Russen net zoveel goals hadden moeten incasseren als in drie jaar interland voetbal, waren uitstekend begonnen. Na 1.54 min openden zij reeds de score via Esterhazy, drie seconden sneller dan zij maandag tegen de Russen op achterstand gezet waren; 1-0. Iedere ploeg zou onmiddellijk zijn doorgegaan, zoniet de Hongaren. Coach Mezey bracht met Roth zelfs een extra verdediger in het veld. Met onuitstaan bare voorzichtigheid zagen de Honga ren er vervolgens op toe dat de Cana dese toeristen geen gedonder in de gla zen konden veroorzaken. Dat dat in derdaad lukte was voornamelijk te danken aan het Canadese onvermogen te scoren, meer dan aan de verdedi gende kwaliteiten van de Hongaren. Want die waren, ondanks de routine van Kardos, Garaba, Roth en Nagy ver beneden peil. De Hongaren acteerden ais waren zij en niet de Canadezen de debutanten op het toernooi. i De Canadese coach Tony Waiters kwam pas in de tweede helft met zijn beste aanvaller Segota op de proppen, die prompt de Hongaren in voortdu rende staat van paniek bracht. Canada speelde bijna de gehele tweede helft op de Hongaarse helft, kreeg een handvol kansen, maar liep echter onfortuinlijk in het mes. Detari, die de bal gelukkig voor de voet kreeg, verzilverde een gluiperige counter, zodat het toch nog mogelijk is dat de Oosteuropeanen de tweede ronde bereikt. Eindelijk kunnen de Hongaren een feestje bouwen. De openingstreffer tegen Canada werd uitbundig be groet. - fotoap P Duitsland II: 06.00-09.00 uur; Nederland II: 19.55-21.50 uur: Vandaag Goede Morgen Mexico, berichten en informatie. Spanje - Noord-Ierland (rechtstreeks). Ook op BRT II. Duitsland II: 19.55-21.50 uur: Mexico - Paraguay Nederland II: 23.55-01.50 uur Duitsland I: 10.00-11.00 uur Duitsland II: 19.30-19.55 uur: Nederland II: 19.55-21.50 uur Polen - Portugal (rechtstreeks). Ook op Duits land I en BRT II. Tijdens de rust van deze wed strijd samenvatting van Mexico - Paraguay. Morgen Mexico gisteren en vandaag. Voorbeschouwingen en interviews. West-Duitsland - Schotland (rechtstreeks). Ook op Duitsland I. BRT II: 19.55-21.50 uur: België - Irak (rechtstreeks). Nederland II: 21.50-22.20 uur: 23.55-01.50 uur België - Irak (samenvatting). Ook op Duitsland I. Uruguay - Denemarken (rechtstreeks). Ook op Duitsland II. Hoewel de belangstelling voor het gros der wedstrijden behoor lijk tegenvalt, is er toch nog een handel op de zwarte markt ont staan. De Mexicaanse politie heeft in de eerste week 47 mensen aangehouden die probeerden kaartjes tegen woekerprijzen te verkopen. De arrestanten riskeren eeii boete van 60 Amerikaanse dollar of anderhalve dag hechtenis. Voor zuinige scheidsrechters kan het wereldkampioenschap wel eens een goudmijntje worden. Door de FIFA wordt dage lijks een vergoeding verschaft van 100 dollar, zo'n 250 gulden. Van dat inkomen, dat het gemiddelde maandloon van een boer in de derde wereld overschrijdt, hoeft alleen maar wat gegeten te worden. De Mexicaanse organisatie betaalt de hotels. Uruguay heeft naar aanleiding van de gang van zaken tijdens het duel tegen West-Duitsland vier protesten ingediend. Drie daarvan betroffen scheidsrechter Christov. De Tsjechóslowaak zou niet hebben opgetreden tegen Berthold die met een hard manchet om zijn pols speelde. Volgens Uruguay had Christov verder te lang gewacht met het toekennen van hun doelpunt en had hij de Zuidamerikanen een strafschop onthouden. Het laat ste protest geldt Klaus Allofs en Rudi Voller. Zij begaven zich niet direct naar de dopingcontrole maar verbleven eerst nog een tijdje in de kleedkamer. De doping-controle heeft na de eerste vijftien wedstrijde nog geen positieve resultaten opgeleverd. De dertig spelers die hun plas bij de artsen moesten inleveren, bleken geen gebruik te hebben gemaakt van stimulerende middelen. Het noodweer tijdens de wedstrijd Zuid-Korea - Bulgarije ver oorzaakte niet alleen problemen op het veld. De wolkbreuk in Mexico-Stad, waarbij 61,4 liter per vierkante meter viel/zorgde op de tribunes voor paniek. Van de 18.000 toeschouwers stelden zich 78 onder behandeling van artsen. De meeste van hen waren het slachtoffer van een valpartij. De regen veroorzaakte ook over stromingen, uitwllen van de stroomvoorzieningen en verkeers chaos. Voor Charlie Nicolas is het te hopen dat Schotland de tweede ronde van de strijd om het wereldkampioenschap haalt. De aan valler raakte in het eerste duel tegen Denemarken, zwaar ge blesseerd aan zijn enkel. Er werd gevreesd voor gescheurde en kelbanden. Dat zou betekenen dat de spits voor de rest van het toernooi was uitgeschakeld. De ernst van de kwetsuur bleek echter mee te vallen. In de wedstrijden tegen Uruguay en West- Duitsland kan Nicolas echter zeker nog niet mee spelen. Een op treden in de tweede ronde is echter wel mogelijk. De wereldvoetbalbond heeft donderdag twee protesten van de Spaanse bondscoach Munoz naast zich neergelegd. Munoz had aan de FIFA toestemming gevraagd de plaats van de wegens een blessure naar huis gestuurde voorstopper Macedo in de se lectie op te vullen. De wereldbond wees dat verzoek af. Ook het protest van de bondscoach tegen de bevoordeling van Brazilië vond geen genade in de ogen van de bestuurderen. De Zuidame rikanen spelen al faun groeps-wedstrijden in één stadion. Spanje werkt zijn drie duels in verschillende accommodaties af. De eerste Engelse supporter is donderdagnacht door de Mexi caanse politie op het vliegtuig naar Londen gestuurd. De autori teiten namen dat besluit nadat William Taylor woensdag in een restaurant eerst weigerde te betalen en daarna de ober met een mes bedreigde. De uren tot zijn vertrek bracht Taylor door in een cel. MEXICO-STAD - De kriti sche uitlatingen van de Brazi liaanse stervoetballer Socrates over mogelijke manipulaties tijdens de' wedstrijden van Mexico en Brazilië, zijn de or ganisatie en de wereldvoetbal bond, de FIFA, in het ver keerde keelgat geschoten. De leiding van het Zuida- merikaanse elftal moet vol gende week bij de bond op het matje komen om de uitlatin gen van middenvelder te ver antwoorden. Volgens de Zwitser Josef Blatter, secretaris van de FI- FA, worden spelers en offi cials in Mexico regelmatig verkeerd geciteerd. „Dat is waarschijnlijk ook met de uit spraken van Socrates gebeurd. We zuilen onderzoeken of hij zich werkelijk zo uitgelaten heeft, voor we met maatrege len komen. Daarom praten we eerst met de Brazilianen". Socrates zei eerder deze week dat de uitslagen van de wedstrijden van gastland Me xico en favoriet Brazilië vooraf al bepaald waren, om dat het voor de organisatie be langrijk is dat beide ploegen zo lang mogelijk in het toer nooi blijven. Van onze speciale verslaggevers TOLUCA - België maakt zich zorgen over drie spelers. Daags voor het tweede WK-duel, morgen tegen Irak, heeft aanvalslei der Erwin Vandenbergh last van een knieblessure, klaagt Erik Gerets over een verstuikte grote teen en wordt Michel de Wolf geplaagd door een handblessure. Van onze speciale verslaggevers IRAPUATO - De Canadees Sweeney heeft vrijdag een twijfel achtig record achter de naam gekregen. Sweeney kreeg in Irapuato in het duel Hongarije-Canada de eerste rode kaart uit de eindronde. De voor Wilson ingevallen speler had in de 52e minuut al geel gekregen van scheidsrechter Al Sharif uit Syrië, toen hij Kiprich onderuit haalde. Vier minu ten voor tijd gaf Sharif Sweeney de rode kaart wegens her haalde zware overtredingen. De Canadees trok Bognar aan het shirt terug, toen de Hongaar dreigde door te breken.

de Stem | 1986 | | pagina 11