ider «iburj? NIETS NIEUWS VANUIT PARIJS Vierde plaats voor Dijkstra in Oostenrijk Zeeuws elftal tegen Engels selectieteam clielid isterdasi Sterk WK-debmit van Denemarken Gouden medailles voor Zeeuwse afvaardiging Clubrecords voor sterke Ivan Beck Zaaltoernooi The Movies Ton Coraelisseï naar Graafschan Algerijn Madjeij uit ziekenhuis Titel bantam voor Pinango ROLAND GARROS PARIJS - Wie nog iets nieuws weet te melden over de eeuwigdurende zusterstrijd tussen Martina Navratilova en Chris Evert-Lloyd moet het maar zeggen. Eerste zege Jan Timman in Bugojno KiflilllfMIiViill' Toernooi van TOGO in Goes DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN LEIDEN Wieier jeugd gaat naar Papendal Demonstratie trainers in Krabbendijke Schellekens op vijfde plaats Toernooivoetbal Trimkoers in Krabbendijke Zaalteam in nationale titelstrijd Wallenloop in Sluis Fraai debuut Van der Endt SPORT IN 'T KORT PAGINA SPOILT i VRIJDAG 6 JUN11986 T14 PAGINA SPORT 2 ad met Rooks en Maiei- l/oorsprong van 21 second® liet peloton. Jelle Nijdam, uit de fon jtie van Jan Raas en in de n foog met de derde plaat; beste Nederlander, staat in algehele rangschikking aj Fste op negen seconden IRooks. ■Uitslag eerste etappe: 1. iDhaenes (Bel) de 155,3 kilon Ivan Luxemburg-stad naar Ipach in 3 uur, 59 minuten en conden; 2. Steven Rooks (Ned |3. Harald Maier (Oos) z.t.; 4.1; Ibert Matt (WD1) op 0.21; 5. Vja llav Aksemeeko (Sov) z.t; 6. I Lamote (Bel) z.t; 7. Michel Ver 1 (Bel) z.t; 8. Bjarne Riis (Den) a\' I Dirk Clary se (Bel) z.t; 10. 1 Bernardy (Lux). Algemeen klassement: 1. B' 14.04.30; 2. Willem Wijnants (B<ë 0.06; 3. Maier z.t; 4. Dhaenes zi Dante Rezze (Fra) op 0.07; 6. S! LUholt (Den) z.t; 7. Pascal Tri (Lux) z.t; 8. Jelle Nijdam (Ned 9. Christophe Lavainne (Fra; 0.10; 10. Johan Capiot (Bel) z.t van den Berg, hoofd van dei Ordening, Grondzaken en Ou jtmsterdam, is als derde direcl I Olympische Spelen Amstenl irectie zijn: voorzitter Ir. Ki nga. lemeente Amsterdam vrij ges; ■en. Het nieuwe directielid, dai lerdam ambtelijk verantwooil In de Amsterdamse kandidate li Los Angeles, is in het bijzon Ide uitvoering van de activite: I presentatie van Amsterdam Internationaal Olympisch cor ad zal op 17 oktober de keuze sche Zomer- en Winterspelen; Van onze sportredactie DOETINCHEM - De Grl schap heeft gisteren Ton nelissen (22) voor een jaart huurd van RKC. De Oost houter neemt bij de Doe) chemse club de plaats in FC Wageningen-speler Krommendijk, die vo( week een mondelinge o'i eenkomst met De Graaf se) schond. De transfer van Grid schap-verdediger Edw( Sturing naar Emmen is on ker. De Drentse club heeft; Sturing een overeenkomst] sloten, maar weigert hetvt goedingsbedrag van If te voldoen. Emmen zou verder willen gaan ƒ50.000. Van onze speciale verslaggever GUADALAJARA - De Al) rijn Rabah Madjer, die dag in de wedstrijd tussen i gerije en Noord-Ierland i een hosting met een teg| stander een hersenschuddi en een shock opliep en in t ziekenhuis moest worden genomen, is woensdag bij zijn ploeg teruggekeerd. Het is nog de vraag of de I jarige Noordafrikaan, die J het Portugese FC Porto s vrijdag weer voor Algerije! kunnen uitkomen in het dj met Brazilië, dat in Guad jara wordt gespeeld. Kamp toen TJ VITKOVICE is woen avond voor de eerste voetbalkampioen van 74 choslowakije geworden, ronden voor het einde vaefl competitie won de ploeg Spartak Trnava. Vitkoce 1" zeven punten voorsprong j[ Spartak Praag, de kampq1 van vorig jaar. DEN HAAG (ANP) - De weekse Toto 22 heeft meer' 1.500 winnaars opgeleverd. "j hen was een prijzenbedrag 1 schikbaar van f. 73.312,93. Ie prijs: 6 winnaars, elk bru^j 3.665,60; 2e prijs: 163 winnaars.1 f. 89,90; 3e prijs: 1.368 winnaars.' f. 26,70. Voor de ruim 2.000 winnaars 1 het cijferspel, behorend van W, 22, bedraagt het totaal aan Pr"' 282.750 gulden. 6 cijfers goed: 2 winnaars,1 bruto f. 100.000-; 5 goed: 2 r naars, elk bruto f. 10.000,-; 4 t 19 winnaars, elk f. 1.000,-; 3 f 214 winnaars, elk f 100-• 2 i 2.235 winnaars, elk f. 10 -' Weer Navratilova en Evert EAST RUTHERFORD (Reuter/AFP) - Bernardo Pinango uit Venezuela is woensdagavond in East Rutherford (VSt) wereldkampioen boksen in het bantamgewicht volgens de versie van de World Boxing Association (WBA) geworden. De Venezolaan versloeg titelhouder Gaby Canizales uit de Verenigde Staten in een gevecht over vijftien ronden op punten. De drie juryleden gaven de partij unaniem aan de uitdager: 146-142,148-144 en 147-138. Er waren 3200 toeschou wers in de Meadowlands Arena in East Rutherford. tyfONDSEE (DPA/APA) - De Nederlandse wieleramateur Her- bert Dijkstra is donderdag als derde geëindigd in de negende en voorlaatste etappe van de Ronde van Oostenrijk. De rit, van Innsbruck naar Mondsee over 201 kilometer, werd gewonnen door de Noor Jbrg Skaane. Hij versloeg in de eindsprint van een kop groep zijn medevluchters Lad- silav Ferebauer en Dijkstra. De Oostenrijker Helmut Wechselberger eindigde in de grote groep en behield zijn voorsprong in het algemeen klassement. Hij heeft een voorsprong van een minuut en 35 seconden op de Zwitser Trinkler. Gerrit de Vries blijft m het algemeen klassement de beste Nederlander op de zesde plaats. Zijn achterstand op Wechselberger bedraagt vier minuten en dertiens econden. Uitslag negende etappe: 1. Skaane (Noo) 4 uur, 27 minuten en 19 seconden; 2. Fere bauer (Tsj) z.t; 3. Dijkstra (Ned) z.t; 4. Königshofer (Oos) op 13 seconden; 5. Kuum (Noo) z.t; 6. Eudeline (Fra) z.t; 7. Jagt (Ned) z.t.15 en aequo Gerrit de Vries, Tom Cordes en Patrick van Passel (allen Ned) allen dezelfde tijd als Kö nigshofer. Algemeen klassement: 1. Wechselberger (Oos) 25.41.52; 2. Trinkler (Zwi) op 1.35; 3. Matejka (Tgj) op 2.32; 4. Pavlic (Joe) op 3.37; 5. Bannamour (Fra) op 3.43; 6. De Vries (Ned) op 4.13; 23. Van Passel (Ned) op 12.44; 36. Jagt op 16.57; 42. Cordes op 20.2156. Dijkstra op 32.01. De Tsjechoslowaak Jiri Travnicek heeft donderdag de tiende etappe van de Ronde van Groot Brittannië gewon nen. De leiderstrui bleef in handen van de Britse profes sional Joey McLoughlin. Uitslag tiende etappe, over 143 kilometer, van Bournemouth naar Swindon: 1. Jiri Travnicek (TSj) 3 uur 24 minuten en 3 se conden; 2. Philippe Louviot (Fra); 3. Mi- roslav Jonak (TSj); 4. Luc Wallays (Bel); 5. Matt Willis (VSt). Algemeen klassement: 1. Joey McLough lin (GBr) 34.13.28; 2. Malcolm Elliot (Gbr) op 2.45; 3. Shane Sutton (GBr) op 2.56; 4. Petr Oegroemov (Sov) op 3.17; 5. Jes per Skibby (Den) op 3.53. Henri Manders heeft don derdag een profcriterium in België gewonnen. In Piétrain vluchtte de wielrenner uit de ploeg van Jan Raas op het juiste moment uit het peloton. Manders arriveerde na 145 ki lometer met vijf seconden voorsprong op de grote groep, waarin de Belg Van Ooyen de spurt won voor Sean Kelly. Uitslag: 1. Henri Manders (Ned) 3.34.00; 2. Franky van Ooyen (Bel) op 0.05; 3. Sean Kelly (Ier) 2.t; 4. Eric McKenzie (NZ1) z.t; 5. Wim Arras (Bel) z.t; 13. Hans Daams (Ned) z.1 Gisteren was het op de banen van Roland Garros 'ladies day' en dat betekent dat er de laatste jaren op de tweede donderdag van een Grand Slant toernooi in de regel weinig te genieten valt voor de aanwezigen. het begin van haar imposante carrière niet af heeft kunnen leren, maar die vooral met het verstrijken der jaren irritante vormen aan begint te nemen. Evert-Lloyd, die in haar twee voorgaande partijen, te gen Carling Bassett en Ga- briela Sabatini, een sét prijs had moeten geven, had een on verwacht makkie, uitgerekend tegen Hana Mandlikova. De Tsjechische, gedoodverfd als een van de opvolgsters van de heersende regering in het da mestennis, was eerder deze week al op haar rechterhand gevallen tijdens een poging om een onhaalbare bal te retour neren. Gisteren, nadat Evert-Lloyd in de openingsgame de service van haar tegenstandster had gebroken, viel ze bij een 1-3 achterstand opnieuw op de rechterhand, met als gevolg een schaafwond plus een pijn lijke blessure aan de wijsvin ger. Een röntgenfoto zal moeten uitwijzen of er iets gescheurd is, maar het moge duidelijk zijn, dat de door Betty Stöve gecoachte langbenige atlete niet veel venijn meer in haar slagen kon leggen. Dat werd dan ook in de cijfers tot uit drukking gebracht door Evert-Lloyd die met 6-1 en 6-1 nog wat extra zout in de schaafwond strooide. De laatste was sportief ge noeg om toe te geven dat die blessure het wedstrijdverloop nogal beïnvloed had: „Ik stond helemaal op scherp voor deze wedstrijd", aldus Evert-Lloyd, „maar ik kan natuurlijk nooit zeggen dat ik toch wel gewon nen had. Je kon duidelijk zien dat ze last had van die vinger. Jammer, want ik was er op gebrand om van haar te win nen, temeer daar ik de laatste twee onderlinge ontmoetingen Heel vroeger, toen de hon den, bij wijze van spreken, nog niet konden blaffen, stonden er nog wel eens andere dames dan het illustere duo in de fi nales van Grand-Slam toer nooien, nu gebeurt dat alleen bij wijze van hoge uitzonde ring. Zoals vorig jaar septem ber in New York, toen Hana Mandlikova in de finale op Flushing Meadows Martina Navratilova eindelijk weer eens een slecht humeur be zorgde. Gisteren leek het er slechts even op dat een andere Tsje chische, Helena Sukova, Mar tina de weg naar haar zoveel ste grand Slam finale zou kunnen gaan versperren. Su kova lapte hem dat in 1984 al een keer in de halve finales in het Australische Melbourne en gisteren begon ze voortvarend door de eerste set op haar naam te schrijven. Pas in de tie-break van de tweede set ontliep Navratilova een re prise van de Australische exe cutie om in de derde set defini tief orde op zaken te stellen. (4-6,7-6 (7-4), 6-2. Zodat ze na afloop opnieuw als een baby, die gekieteld wordt, kraaide van plezier. Een gewoonte die ze al sinds - Hana Mandlikova laat haar geblesseerde vinger zien aan haar trainster Donna Pallulat. De Tsjechische kwam niet ver tegen Evert-Lloyd. - fotoanp verloren heb. Ik had nog wat goed te maken." De finale van zondag wordt de zeventigste ontmoeting van de twee vriendinnen in Grand Prix verband. Van de voor gaande 69 edities won Navra tilova er vijf meer dan Evert- Lloyd, 37 tegen 32, maar daar staat tegenover dat Evert- Lloyd op gravel iets beter uit de verf pleegt te komen, zij won acht van de tien duels die op die ondergrond werden af gewerkt. De laatste ontmoeting van het duo op de gemalen bak steen speelde zich uitgerekend een jaar geleden hier in Parijs af, en ook toen was het de fi nale. Dat was overigens een schitterende partij, die in drie sets door Evert-Lloyd gewo nen werd. Zeventien maal kwamen ze elkaar in Grand Slam toernooien tegen, altijd in de halve finales of in de fi nale, en in die serie leidt Na vratilova weer met 11-6. Uitslagen: dames enkelspel, halve fina les: Martina Navratilova (VSt) - Helena Sukova (Tsj) 4-6, 7-6, 6-2; Chris Evert- Lloyd (VSt) - Hana Mandlikova (Tsj) 6-1, 6-1. Gemengd dubbelspel kwartfinales: Ro- salyn Fairbank/Mark Edmondson (ZAf/Aus) - Regina Marsikova/Dacio Campos (TStf/Bra) 6-2,6-2. Halve finales: Ka thy Jordan/Ken Flach (VSt) - Raffaella Reggi/Sergio Casal (Ita/Spa) 6-0,6-3. BUGOJNO (AFP) - Jan Timman is het tweede gedeelte van het internationale schaaktoernooi in de Joegoslavische plaats goed begonnen. De Nederlandse grootmeester, die uit de eerste zeven wed strijden twee punten binnen haalde, won woensdag met wit van de Sovjet Artoer Joesoepov. Voor zijn klassering maakte Het re sultaat van de Amsterdammer weinig uit. Hij blijft laatste. Aan de kop van de ranglijst veranderde wel wat. Oud-we reldkampioen Anatoly Karpov, die het toernooi in Bugojno ge bruikt als laatste voorbereiding op de revanche-match voor de wereldtitel tegen Gary Kasparov, versloeg zijn vroegere landge noot Boris Spassky. De Brit Tony Miles begon de tweede reeks slecht. Hij verloor van de Joegoslaaf Ljubojevic die hij in de eerste ronde nog ver slagen had. Van de vier partijen in Bugojno eindigde alleen het duel tussen de Sovjet Sokolov en de Hongaar Portisch in remise. Uitslagen: Achtste ronde: Sokolov (Sov) - Portisch (Hon) Timman (Ned) - Joe soepov (Sov) 1-0; Ljubojevic (Joe) - Miles (GBr) l-0;Karpov (Sov) - Spassky (Fra) 1-0. Stand: 1. Karpov 4V» punten; 2. Ljubojevic 4 en 1 afg.; 3. Sokolov en Spassky 4; 5. Miles 3% en 1 afg.; 6. Joesoepov en Portisch 3%8. Timman 3. Van onze speciale verslaggever NEZAHUALCOYOTL - Denemarken beeft bij zijn debuut in de eindronde van de wereldtitelstrijd voet bal bewezen een smaakmaker en pottenbreker te kunnen zijn. Het Deense elftal won gisternacht in het Westeuropees frisse Nezahualcoyotl het treffen met Schotland met 1-0. Elkjaer-Larsen en Michael Laudrup bleken het gouden Deense koppel te vormen, dat op het hoge niveau in Mexico zijn reputatie kon waarma ken. Beide in Italiaanse dienst voetballende spitsen waren zeer actief, waarbij Laudrup de beste indruk maakte. De Schotten konden de demarra ges van de aanvaller van Ju- ventus niet weerstaan, waar door vooral in de tweede helft i ,de onzekerheid in de defensie sloop. Daar stond tussen de er varen verdedigers Miller en i McLeish Elkjaer-Larsen ge posteerd, die zijn faam van de Europese titelstrijd van 1984 in Mexico wil uitbouwen. De snelheid en beweeglijk heid, maar vooral zijn inzet, bleken teveel voor Schotland. Larsen bleef proberen, waar elke andere spits allang ge noegen had genomen met een mindere openingswedstrijd. Kans na kans vermorste hij, tot de 57ste minuut, toen Ar- nesen hem weer in stelling bracht. Op kracht en met het beetje geluk dat een kansen- li ruiker nodig heeft, kwam hij langs zijn bewaker het straf schopgebied in. Met het zwak kere linkerbeen werd de bal niet eens vol geraakt. Doel man Leighton was echter kansloos op de inzet, die via de paai tegen het net hobbelde: 1- 0. SCHOTLAND - DENEMARKEN 0-1 (0- 0). 57. EUqaer-Larsen 0-l.Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Berggreen (Den). Schotland: Leighton; Gough, Miller, McLeish en Mal pas; Souness, Strachan (75. Bannon), Aitken en Nicol; Sturrock (60. McAvennie) en Nicholas. Denemarken: Rasmussen; Busk, Morten Olsen, Nielsen en Lerby; Jesper Olsen (80. Mölby), Berggreen, Bertelsen en Ar- nesen (75. Sivebaek); Elkjaer-Larsen en Laudrup. De stand in poule E 1. Denemarken 11002 (1-0) 2. Uruguay 10101 (1-1) 3. W-Duitsland 10101 (1-1) 4. Schotland 10010 (0-1) Programma: 8 juni: West-Duitsïand - Schotland, Denemarken - Uruguay; 13 juni: Denemarken - West-Duitsland, Uruguay - Schotland. Feest rond Preben Elkjaer-Larsen in het Deense kamp. - FOTO AP Van onze korfbalmedewerker GOES - De korfbalvereniging TOGO uit Goes houdt zater dag 7 juni het jaarlijkse twee- vakken-toernooi. In totaal 80 ploegen, waaronder enkele Belgische, strijden op de korf- balvelden van sportpark Het Schenge om de prijzen. Het toernooi herbergt alle catego rieën, zodat het een echt vere- nigingsgebeuren is. In de hoogste poule spelen naast de organiserende ver eniging ook Tjoba en Zuid westers, alsmede de Belgische verenigingen Volba en NKV. In de tweede poule komen uit: TOGO 2, Blauw Wit, Luctor, Volba 2 en Putse. Poule 3 be staat uit Olympia, TOGO 3, Zuidwesters 2, Tjoba 2 en Zaamslag. Het toernooi begint om 10.00 uur. De laatste wed strijdronde begint om 15.30 uur, waarna de prijzen om streeks 17.30 uur worden uit gereikt. Na afloop is er een feestavond. Van onze atletiekmedewerker J LEIDEN - Zes gouden, vier zilveren en zeven bronzen medailles. Dat was de oogst van de Zeeuwse atletiekafvaardi- Ring tijdens de districtskampioenschan- j Pen in Leiden. De gouden plakken bij de senioren waren voor John Vermeule op de 5000 meter in 14.20.20 en Gert van der Weele op de 800 meter in 1.52.3. Het RKHAV- duo Jolanda de Nijs op de 400 meter en Ivan Beck met de kogel pakte de titel bij ae A-meisjes en B-jongens met respec tievelijk 59.3 seconden en 16.30 meter. Het B-meisje Karin Glerum van Ma- rathon bevestigde haar talent met twee jgouden plakken. Dit op de 800 meter nnJT m8t 210'4 maar liefst 3 seconden a Persoonlijke record dook en itP^f la|? meter die zij liep in 4.44.1. Haar clubgenote Christel Logghe was goed voor goud op de 800 meter A-meis jes met een tijd van 2.15.7. Marius Boog aard van AV'56 mocht eveneens een titel mee naar huis nemen. Hij won de 100 meter bij de B-jongens met een uitste kende tijd van 11.4. Ivan Beck pakte naast het goud nog een zilveren plak mee voor zijn rijk ge vulde prijzenkast. Dit met de discus waarmee hij een afstand overbrugde van 44.82 meter. Ook Gert van der Weele nam nog een zilveren plak mee. Op de 400 meter eindigde hij als tweede in 49.6. De beide overige zilveren medailles wa ren voor Bart van Haeringen bij het ver springen met 6.95 meter en Edwin Hoo- gerland bij de A-jongens 800 meter in 2.02.3. Jopie Daane veroverde in Leiden twee bronzen plakken. Haar derde plaatsen werden behaald op de 1500 meter in 4.42.1 en 3000 meter in 10.04.5. Brons was er eveneens voor Erik Stigter van AV'56 op de 800 meter in 1.53.3. Roel van Laere van Scheldesport sprong 6.70 meter ver, Pe ter Catsman van AV'56 gooide 58.82 me ter met de speer en B-junior Mark van der Riet van Delta Sport liep 15.6 op de 110 meter horden. Martin de Feyter van Scheldesport werd derde op de 400 meter A-jongens in de serie met 52.9, Jeroen Poppe van Scheldesport werd vijfde op 800 meter B-jongens met 2.02.0, Bertus van Iwaar- den van Scheldepsoart vijfde bij het hoogspringen B-jongens met 1.80, Mir jam van Dijke van AV'56 zesde met de discus B-meisjes met 27,72 meter eh zesde met de kogel met 8.46 meter. Sas- kia Blom van AV'56 werd negende bij het verspringen A-meisjes met 4.76 en derde in haar serie op de 100 meter in 13.3. MIDDELBURG - Eindelijk komt dan het Zeeuwse elftal in actie. Zaterdagmiddag 7 juni om half vier treedt de Zeeuwse selectie in Middelburg aan tegen het Engelse selectieteam van de Medway Area Sun day Football League. Vorig jaar speelde het Zeeuwse elftal in Londen te gen die selectie en in het kader van een jaarlijkse uitwisseling zijn de Engelsen thans in Zee land te gast. Overigens een sterkere selectie dan vorig sei zoen, zo liet men vanuit Enge land weten. Coach Jo de Waal heeft in principe de beschikking over een volledige selectie, maar als Vlissingen voor de beker moet spelen met de finale waar schijnlijk ook in dat weekein de, dan bestaat de kans dat de Vlissingers weer afschrijven. Voor dat geval zijn al als re serves aangegeven Henk de Nood en Hugo Crucq van Ar- nemuiden en Willy de Jager van Breskens. De Zeeuwse selectie ziet er als volgt uit: John Jasperse van Arnemuiden is de keeper en reservedoelman is Ad Ver meulen van Walcheren. Ver der Jaap Meerman, Ruud Cor nells, Ron van Dam, John Spaans en Frans Schaap van Vlissingen, Paul Schipper van Middelburg, Eugene Fagg, Stoffel Schipper en Adriaan Nieuwenhuize van Oostkapel- le, Jan Riemens en Pieter den Hollander van Serooskerke, Henk Ottens van Breskens en Chris Schroevers van Arne muiden. Naast Jo de Waal wordt het elftal begeleid door verzorger Ton Sheilds en begeleider Lau Traas. Scheidsrechter in Mid delburg is Aad de Koster en de grensrechters zijn Ko Witte en Rinus van Belzen. Hierna komt het Zeeuwse elftal pas weer in actie in Knokke, 30 j uli tegen KSV Waregem en moge lijk daarna nog een keer in Zeeland tegen Club Brugge, begin augustus. Van onze sportmedewerker AXEL - Een drietal jeugdle den van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is goed door de provinciale voorronde gekomen. Dit houdt in dat die jeugdrenners zaterdag 7 juni mogen uitkomen tijdens de Jeugd Olympische Dag in Pa pendal. Het trio van de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen, dat met nog 57 andere ren- nertjes van start gaat, bestaat uit Ricardo de Smit uit IJzen- dijke, Jan Dey uit Maldegem en Johnny van Cadsand uit Westdorpe. Van onze sportmedewerker AXEL - Het zaalvoetbalteam van The Movies houdt vrijdag 6 juni in sporthal Den Duilaert te Hulst een sterk bezet toernooi. Naast de organiserende vereniging komen in poule 1de teams van Shing Garden, Den Hamer en 't Polderken uit. In de tweede groep spelen de formaties van Pierrot, Storm, Disco 1 en De Maayer. De eerste duels beginnen om 18.30 uur. De finale start omstreeks 22.45 uur. De prijsuitreiking staat voor mdidernacht op de rol. Een bokaaloverhandiging in disco The Movies. In dit onderkomen verzorgt sportschool Bobo's Gym daarna een krachtsportdemonstratie. Van onze sportmedewerker KRABBENDIJKE - Op het terrein van de voetbalvereni ging Krabbendijke wordt za terdag 7 juni een trainersde monstratie gegeven,georgani seerd door de WON afdeling Zeeland. Gastdocent is Sjef Vergoossen, oefenmees ter bij VW in Venlo. De opening wordt verzorgd door de voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland, Kees Blomaard, om half tien 's mor gens. De demonstratie duurt tot 16.00 uur. Van onze sportmedewerker AXEL - De regionale KNWU- fietscrossers kwamen tijdens de Grand National in Val- kenswaard niet in aanmer king voor de ereprijzen. Voor de beste prestatie zorgde Mi chel Schellekens uit Sas van Gent, die als vijfde finishte bij de 10-jarige experts. Stefan Dobbelaar uit Ter- neuzen werd in zijn groep achtste. Dezelfde klassering bereikte Monique Schouten uit Oostburg. Dennis Ploegaart uit Terneuzen kwam als zesde over de meet. De overige ren- nertjes uit de regio werden in de series of kwartfinales uit geschakeld. Zondag 8 juni komen deze fietscrossers in Goes aan de start. De crossers die rijden in het Zeeuws kampioenschap kunnen zaterdag 7 juni in Westdorpe starten. Het start schot voor de eerste heat op het terrein van de Kreekcros sers klinkt om 13.00 uur. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het toer nooivoetbal begint in de slot fase te komen. Er werden er nog enkele toernooien ge speeld. De eindstanden daar van zijn samengevat in het volgende overzicht GRAAUW - De voetbalver eniging Graauw hield een toernooi voor C-junioren en E- pupillen. Eindstand C-junioren: 1. Graauw, 2. Zaamslag, 3. Serooskerke, 4. Philippine, 5. Hoek. E-pupillen: 1. 't Straatje, Steke- ne; 2. Terneuzense Boys, 3. Vogelwaarde, 4. Clinge, 5. Graauw. HOOFDPLAAT - Bij de voetbalvereni ging Hoofdplaat kwamen de A-junioren en E-pupillen in actie. Eindstand A-ju nioren: 1. Hoofdplaat, 2. Sluiskil, 3. RIA, 4. Oostburg, 5. IJzendijke. E-pupillen: 1. Hoofdplaat, 2. Philippine, 3. IJzendijke, 4. RIA, 5. Terneuzen E3. ^-GRAVENPOLDER - Apollo'69 hield toernooien voor dames, A- en C-junioren en en D- en F-pupillen. Eindstand da mes: 1. Patrijzen, 2. Kapelle, 3. SVD, 4. Kruiningen, 5. Apollo. A-junioren: 1. Kruiningen, 2. Apollo, 3. Robur, 4. Lewe- dorpse Boys. C-junioren: 1. Apollo, 2. Ar nemuiden, 3. Yerseke, 4. Robur, 5. Krab bendijke. D-pupillen: 1. Kwadendamme, 2. Apollo, 3. Heinkenszand, 4. Wol- phaartsdijk, 5. Volharding. F-pupillen:; 1. Apollo, 2. Kloetinge, 3. Robur, 4. Cort- gene, 5. SSV. Van onze sportmedewerker KRABBENDIJKE - De jaarlijkse trim wielerronde van Krab bendijke wordt zaterdag 7 juni verreden. Om 13.00 uur klinkt het eerste startschot voor de C-categorie. B-renners en veteranen vertrekken om 14.30 uur en tenslotte beginnen om 16.00 uur de A-renners aan hun karwei over 63 ki lometer. Bij laatstgenoemde categorie komen als plaatselijke fa vorieten de bekende schaatser Frans van de Berge en Co Schrij ver in actie. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN - De RKHAV-afvaardiging was tijdens de jeugddis- trictskampioenschappen in Leiden weer knap op dreef. Voor B-junior Ivan Beck waren er drie clubrecords. Dit met de kogel, waarmee hij te vens de districtstitel pakte met 16.30 meter, met de discus waar zijn 44.82 meter goed was voor een tweede plaats en als lid van de 4 x 100 meter-esta fetteploeg, waarmee hij samen met Laurenzo Jansen, Danny Goossen en Michel Geijsel als vierde eindigde in 47.4. Naast deze drie clubrecords was er een groot aantal per soonlijke records. Dit voor A- meisje Jolanda de Nijs op de 400 meter die zij knap won in 59.3. Voorts voor Chrtistel van Waes op de 800 meter (zevende in 2.29.5) en met de discus (vijfde met 23.10) en voor Ha rold Herreweg op de 110 meter horden met 18.9, wat hem een derde plaats opleverde. De overige resultaten wa ren: B-meisjes: Susan van Ac ker tweede in de serie op de 100 meter met 13.0 en zesde in de finale met 13.1; Sandra Frankevijle derde op de 200 meter in de serie met 13.0; An- cia Marcanovic negende bij het hoogspringen met 1.30 en een tweede plaats voor de es- taftteploeg met Sandra Fran kevijle, Jolanda de Nijs, Susan van Acker en Mariam de Vos, die voor de 4 x 100 meter 53.0 nodig hadden. B-jongens: Mi chel Geijsels tweede op de 100 meter serie in 12.0 en zesde in de finale met 11.9; Danny Goossen vierde in de serie 100 meter in 12.2. Van onze sportmedewerker AXEL - Het Zeeuwse zaal voetbalteam is voor de Neder landse kampioenschappen in gedeeld in een zware poule. In Emmen, waar het zaterdag 7 juni deelneemt aan de natio nale titelstrijd, hoeft het dan ook niet op presentjes te reke nen. De Zeeuwse selectie, be staande uit John Elburg, John Bish, Rob en Gerard de Nooyer, Taco van de Velde, John Tahapary, Hans en Peter Pivacet, Marcel de Nijs en Ro meo van Aerden, is ingedeeld bij de selecties van Drente, Zwolle, Leiden, Rotterdam en Nijmegen. Van deze groep gaan de eer ste twee over naar de finale ronde. De Zeeuwen, die vrij dagavond afreizen, openen om kwart over tien tegen Nijme gen. Coach van de Zeeuwse af vaardiging is Armand Does burg en als teamleider fun geert Sam de Koeyer. Van onze atletiekmedewerker SLUIS - De atletiekvereniging De Wielingen houdt vrijdag 6 juni de Wallenloop in Sluis. Een trimloop met als afstan den 4,5 en 9 kilometer over de schilderachtige wallen van het Belfortstadje. Het startschot voor beide afstanden wordt om 19.30 uur gegeven. Er kan worden inge schreven vanaf 19.00 uur aan het Walplein, waar ook het startschot wordt gegeven. Van onze motorsportmedewerker GOES - Tijdens de Raalte-ra- ces op de Luttenbergring heeft de Goese motorracer Kees van der Endt met uitstekende prestaties zijn rentree in de internationale kwartliterklas gemaakt. Van der Endt zou dit jaar in die klas uitkomen voor de SNRT, maar werd door spon sorproblemen door die stich ting aan banden gelegd. Kop- pejan Motors uit 's-Graven- polder stak het Goese talent als eerste een hand toe en stelde Van der Endt een motor beschikbaar voor de 750 cc- standaardklas. Enkele dagen voor Raalte kwam daar nog een.nieuwe sponsor bij. Via het Docshop/ Assmex-team kreeg Van der Endt de beschikking over een nieuwe Honda RS 250. Van der Endt beschikt namelijk als een van de Nederlandse toppers over een internationaal start bewijs en weet daarnaast ook uiterst kundig met de gashan- del om te springen. Na een korte proefrit op het circuit van Zolder kreeg Van der Endt de machine al in zoverre afgesteld dat hij hoopvol af reisde en ondanks het feit dat de machine niet optimaal was afgesteld, reed hij zowel in de series als in de finale naar de vierde plaats achter gerenom meerde namen als Doorakkers en Schouten. Van der Endt: „Ik ben ge lukkig dat ik eindelijk weer eens iets heb kunnen later zien, maar eigenlijk is er maar één probleem en dat is dat alle sponsorbudgetten natuurlijk al uitbesteed zijn. Maar als het even kan wil ik toch nog eer paar EK-wedstrijden en Ne derlandse kampioenswedstrij den meepakken." Voor Johnny Willemsen bleef er een vloek op het Raal- te-circuit rusten. Na er in 198J en 1984 ten val gekomen te zijn, dook Willemsen ook nu ir de strobalen en kwam door flinke materiële schade niet meer aan de start. Dammen BURGEMEESTER PAUL Gi- lissen van de Limburgse ge meente Valkenburg is door de Werelddambond benoemd tot adviseur. De Limburger, vorig jaar al al geëerd voor zijn ver diensten voor de damsport wegens de in zijn gemeente gerealiseerde evenementen verklaarde op dat er een am bitieus plan ligt (tot in de ja ren negentig) voor een jaar lijks groot damtoemooi.

de Stem | 1986 | | pagina 9