OP TELEVISIE VARIA O DXOXOÖ RISICOLOOS VOETBAL ITALIË EN ARGENTINIË Mraöo Tevredenheid bij Bilardo en Bearzot MOÖTO FRANKRIJK EN SOVJET-UNIE VERWENNEN TOESCHOUWERS COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 6 JUN11986 Altobelli achterhaalt Valdano 'Tactisch plan heeft gewerkt DROOMKRULLEN 40," bij: Bisschopshoeve 12 - Brabantplein P - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 Maradona weer goed waard Van onze speciale verslaggevers 3UEBLA - Diego Maradona was donderdag veer eens goud waard voor Argentinië. Dank ai een onnavolgbare treffer van de bejubelde (virtuoos kwam de wereldkampioen van 1978 ■na ruim een half uur spelen op gelijke hoogte met de titelverdedigers: 1-1. Al na zeven minuten hadden de Italianen in Puebla ie leiding genomen door Al to belli, die een door icheidsrechter Jan Keizer toegekende strafschop be- jutte. tigde meteen de aandacht op zich door in de zevende mi nuut een strafschop aan de Italianen toe te kennen, nadat Garre de bal bij een voorzet van Conti met de hand had be roerd. Keizer aarzelde niet, maar het duurde even voordat Altobelli kon aanleggen, om dat de Argentijnen furieus reageerden op de beslissing van de Nederlandse arbiter. Doelman Pumpido was ver volgens kansloos bij de inzet van de Italiaan (0-1). De vroege achterstand noopte Argentinië de druk op het Italiaanse doel te vergro ten. Dat lukte, vooral door het geniale werk van Maradona. In de tweede helft werd het ,pel van beide ploegen in Pue- ila beheerst door de angst te verliezen Met uitzondering iran een schot tegen de paal iran Conti kwamen er dan ook nauwelijks meer gevaarlijke momenten voor beide doelen voor. Het gelijke spel -voor ttalië al de tweede keer na de jt-1 in de openingswedstrijd i legen Bulgarije- betekent ver- jnoedelijk voor beide teams sen plaats in de volgende ron- Verscheen Italië in de zelfde {opstelling als tegen de Bulga ren, dus zonder Paolo Rossi, bij de Argentijen waren en- kele wijzigingen doorgevoerd. Zo stelde coach Carlos Bilardo in de plaats van rechterverde- diger Clausen dit keer Cu- i ciuffo op en maakte Borghi Zijn opwachting in de aanval bp de positie van Pasculli. Verdediger Pasarella bleek nog altijd niet hersteld te zijn van zijn maag- en darmstoor nissen. Tegenvallend was de J publieke belangstelling: het Cuauhtemocstadion was met nauwelijks 25.000 toeschou wers slechts voor de helft ge vuld. Maradona vond een be ende schaduw naast zich: ilvadore Bagni, zijn clubge- jot bij AC Napoli. De Ita- iaan kon met name in de eer- s helft niet verhinderen, dat aradona enkele malen met hitterende foefjes openingen jbrceerde. Scheidsrechter Keizer ves- De Argentijnen kwamen steeds dreigender opzetten, maar dat leverde aanvanke lijk niet meer op dan drie hoekschoppen. In de acht tiende minuut kreeg Mara dona de handen op elkaar door in één vloeiende beweging tus sen twee Italiaanse verdedi gers door te glippen. Na ruim een half uur, toen het Argentijnse offensief even was geluwd, had Maradona wel succes met een doelpunt, dat nu al in aanmerking mag komen voor de schoonheids prijs van het hele toernooi. Uit een moeilijke hoek boog Ma radona de bal 'op miraculeuze wijze om de Italiaanse aan voerder Scirea en de verblufte doelman Galli heen (1-1). Even dreigde de wedstrijd twee minuten later uit de hand te lopen toen enkele Ita- Alessandro Altobelli schiet vanaf elf meter raak. Maradona (links) en Burrugacha kijken toe. Argentinië - Italië 1-1 (1-1). 7. Altobelli (strafschop) 0-1,34. Maradona 1-1. Scheidsrechter: Jan Keizer (Ned). Toeschouwers: 25.000. Gele kaarten: Giusti (Arg), Garre (Arg) en Bergomi (Ita). Argentinië: Pumpido; Brown; Ruggeri, Garre; Batista (59. Olarticoe- chea), Borghi (74. Enrique), Maradona en Giusti; Cucciuffio, Burru- chaga en Valdano. Italië: Galli; Scirea; Bergomi, Vierchowod, Cabrini; Conti (63. Vialli), Bagni, De Napoli (88. Baresi), Di Gennaro; Galderisi en Altobelli. DE STAND in groep A: 1. Argentinië2110 3 4-2 2. Italië2 0 20 2 2-2 3. Bulgarije1 01011-1 4. Zuid-Korea100101-3 Programma: 10 juni: Zuid-Korea - Italië en Argentinië - Bulgarije. liaanse aanvallers onbeheerst op de Argentijnse sluitpost Pumpido instormden. Een tiental spelers mengden zich in het tumult en Keizer had de grootste moeite de ruziema kers te scheiden. Pas in de tweede helft greep Keizer naar zijn voorraad gele kaarten. Toen beboette hij de Argentijnen Garre en Giusti en de Italiaan Bergomi, die de wedstrijd tegen Zuid-Korea moet missen omdat hij ook al geel had gekregen tegen Bul garije. Die tweede periode kende eigenlijk nog maar één hoog tepunt: een schot tegen de rechterpaal van Conti in de tiende minuut, na goed voor bereidend werk van Altobelli. Daarna zakte het tempo be duidend en werd het spelbeeld nogal rommelig, door nodeloze harde acties en veel wisselin gen. Slechts een enkele maal - FOTO AP. drongen beide ploegen nog aan, waarbij de Argentijnse verdediger Ruggeri zich met het hoofd probeerde te onder scheiden en Bagni voor Italië net over schoot. Het laatste kwartier had net zo goed overgeslagen kunnen worden. Met slaapverwek kend schuifvoetbal weigerden de acteurs nog enig risico te nemen, waarop het publiek reageerde met een striemend fluitconcert Druk maakten de Italianen en Argentijnen zich daar niet om, tevreden als ze waren met de voor beiden per spectief biedende uitslag. ropananda voor aanvallend voetbal Door Ted van Leeuwen SON - Frankrijk en ftusland zijn gisteren in ie harmonie uiteen gegaan. De 1-1 waarmee rij hun wedstrijd in groep 1 besloten, geeft zowel de nagiërs van het artis tieke spel als de stoïcijnse voetbalatleten een riant ■itzicht op de volgende onde. In een wedstrijd die een >paganda voor aanvallend stbal was, hadden de Fran sen graag gewonnen om ■oepswinnaar te worden, ingezien het doelsaldo van de Sovjets onaantastbaar lijkt na de 6-0 op Hongarije. Die kans was ook aanwezig swest, maar op het fatale loment miste Jean-Pierre ipin. De 24-jarige Norman- iër, die anderhalf jaar gele- n nog in de Franse derde di- ïie speelde, maar bij het Bel- iche Club Brugge groot ferd, kwam een kwartier voor tijd oog in oog met doel man Dasajev. Op de prachtige grasmat m het stadion van Leon, 'aar West-Duitsland in 1970 de inmiddels historisch ge- irden wedstrijden tegen jk en Italië speelden, inde beide ploegen weinig ontzag voor elkaar. De Fran sen, die al 15 jaar niet van de Russen gewonnen hebben, waren het meest nerveus. Geen wonder, zij hadden de winst nodig. Coach Henri Mi chel, die zelf nog met Platini en Rocheteau in het nationale elftal gespeeld heeft, had de raatste na diens magere optre- Michel Platini rukt op. Het Russische loopwonder Yako- venko is waakzaam. - fotoap. De Fransman Manuel Amoros brengt de Sovjetrus Zavorov trick Battiston zorgt voor alle zekerheid voor rugdekking. den tegen de Canadezen naar de tribune verwezen en de kwieke Stopyra naast Papin in de aanval geplaatst. Logi scherwijze was het Russische team ongewijzigd begonnen aan de partij. De Russen waren net zo overdonderend gestart als te gen de Hongaren, maar Bossis en Battiston maakten in het Franse centrum niet zulke rare fouten als him Hongaarse collega's. Bovendien troffen de loopwonders uit de Oekraïne op het middenveld natuurlijk Van onze speciale verslaggevers MEXSCO-STAD - Na de wedstrijden Italië - Argentinië en ItalL^ïir ,PT*nkriik. beiden geëindigd in 1-1, delen de vanSÏÏjiT en de Argentijn Valdano de eerste plaats uJst van topscorers met ieder twee treffers. (AxR)S\^lhLït V?!g!; 2 doelpunten: Altobelli (Ita) en Valdano Belanov (sSn^TfUe'ïïkov <Sov>' <wdl), Alzamendi (Uru), <Por>' Chang-Sun (Z-Kor), Elkjaer- tarte (Mex) Rata^S?*? f1?)' Maradona <Arg), Papin (Fra), Qui- (Arg), Sanchez c: Podlonov <Sov). Romero (Par), Ruggieri (Bel) Whitf»3irio n\T .s'rakov (Sov), Socrates (Bra), Vandenbergh dane'(Alg) Ier). Jakovenko (Sov), Jaremtsjoek (Sov) en Zi- ook een ander stel aan dan de desolate-Hongaren. Voor Pla tini, Giresse en Tigana is dit, net als voor Bossis en Roche teau gezien hun leeftijd ver moedelijk hun laatste WK, dus die wilden er nog wel even te gen aan. Bovendien kunnen de Fransen rekenen op de in breng van Luis Fernandez, een werker die ook nog kan voetballen. De Franse lichtgewichten hadden een technisch over wicht dat voldoende gewicht in de schaal legde tegen het Russische loopvermogen en positiespel. Aan het eind van de eerste helft die uit een aaneenscha keling van hoogtepunten be stond van beide kanten overi gens, liep de Sovjet-machine wat stroever. Bijna had Pla tini ervan geprofiteerd, maar zijn vrije trap sloeg ditmaal tegen de paal. Het was een van de weinig topakties van de mopperend over het veld schuivende vedette. De solide voetballers uit de Sovjet-Unie namen in de eer ste helft weinig risico. Zij na men niet de kortste wee naar onreglementair tot staan. Pa- - FOTOAP. het doel van de notoire twijfe laar Bats, maar zochten hun heil in het minder spectacu laire combinatiespel, dat zij ook perfect bleken te beheer sen. Wie overigens meende dat de Sovjets door hun spel de harten van de Mexicaanse voetbalsupporter heeft gesto len, vergist zich danig. Net als in Irapuato werden zij ook gis teren in Leon uitgefloten. De Sovjets deed het net zo weinig als de gevreesde hitte die in Leon gisteren dertig graden bedroeg. Zij pakten na rust de draad automatisch weer op en bleven de bal als handballers rondschuiven tot zij een gaatje in de Franse muur vonden. Een dergelijk buitenkansje verwierven zij zich tien minu ten na rust, toen Frankrijk nog stond na te hijgen van de eindspurt waarmee zij de eer ste helft besloten hadden. Na een langdurige combinatie kwam Rats vrij en schoot hoog in: 0-1. de Russen waanden zich al in de volgende ronde, brachten met de 'oude' Blochin (die zijn 101e interland speel de) zelfs een derde aanvaller in het veld, maar het Franse Frankrijk - Sovjet-Unie 1-1 (0-0). 54. Rats 0-1, 61. Fernandez 1- l.Scheidsrechter: Arppi (Bra). Toeschouwers: 25.000. Gele kaarten: Rats en Belanov (beiden Sov), Fernandez en Amoros (beiden Fra). Frankrijk: Bats; Ayache, Battiston, Bossis en Amoros; Tigana, Gi resse (83. Vercruysse), Platini en Fernandez; Papin (76. Bellone) en Stopyra. Sovjet-Unie: Dassajev; Larjonov, Koeznetsov, Bessonov en Demja- nenko; Jaremtsjoek, Jakovenko (69. Rodjonov) en Alejnikov; Zava- rov (59. Blochin), Belanov en Rats. DE STAND in groep C: 1. Sovjet-Unie2110 3 (7-1) 2. Frankrijk21103(2-1) 3. Canada10010(0-1) 4. Hongarije„.10010 (0-6) Programma: 6 juni: Hongarije - Canada; 8 juni: Hongarije - Frankrijk en Sovjet- Unie - Canada antwoord volgde onmiddellijk. Eerst richtte Platini net naast, zeven minuten na de openingstreffer was het al weer gelijk, toen Giresse een foutje van libero Bessonov ge bruikte om Fernandez te be dienen: 1-1. De Russische coach Loba- novski greep opnieuw in en bracht alweer een spits binnen de lijnen, Radionov. Dat schit terende principe werd hem bijna in dezelfde minuut fa taal, toen het tandem Stopyra- Papin er tussen uit trok. Papin raakte echter niet voorbij Da sajev. Om het aanvallende ka rakter van de wedstrijd te on derstrepen, miste Rats vervol gens aan de overzijde. Van een onzer speciale verslaggevers LEON - Michel Platini, de aanvoerder van het Franse voet balelftal, stapte als een tevreden man onder de douche van daan. „We hadden angst voor deze wedstrijd, maar we zijn in onze opzet geslaagd. De organisatie binnen onze ploeg heeft zichzelf betaald. Tactisch waren we sterk. De motivatie en de lichamelijke conditie waren ook veel beter dan in het duel tegen Canada. Wat mezelf betreft; ik denk dat ik één van de betere wedstrijden van de laatste tijd heb gespeeld. We kun nen ons nu in alle rust voorbereiden op het afsluitende voor ronde-duel tegen Hongarije. Ik denk dat ik vrijdag maar eens ga kijken naar de wedstrijd van de Hongaren tegen Ca nada". Duitsland I: 06.00-09.00 uur: 13.15-13.45 uur: 17.15-17.45 uur: Duitsland II: 19.30-19.55 uur: Nederland II: 19.55-21.50 uur: 21.50-22.20 uur: 23.55-01.55 uur Voetbal bij het ontbijt. Mexico gisteren en vandaag. Mexico Magazin. Voorbeschouwingen op wedstrijden van van daag. Brazilië - Algerije (rechtstreeks). Ook op Duits land II en BRT II. Canada - Hongarije (samenvatting). Ook op Duitsland II en BRT II. Marokko - Engeland (rechtstreeks). Ook op Duitsland II en BRT II. Van een onzer speciale verslaggevers PUEBLA - In de commentaren na afloop bleek over duidelijk de tevredenheid van zowel Italiaanse als Argentijnse kant over het bereikte gelijkspel van 1-1. „Dit betekent voor ons zoveel als de hoop op het halen van de volgende ronde", hield Enzo Bearzot, coach van wereldkam pioen Italië, het nog bescheiden. „Wel moeten we nu tot elke prijs van Zuid-Korea winnen. In de eerste helft was de wed strijd van groots gehalte. De Argentijnen waren ons toen fysiek te sterk af. Na de pauze kregen een paar van onze spelers met conditieproblemen te kampen. We hebben tot het eind gepro beerd nog een doelpunt te maken. Het beste bewijs daarvoor was het schot tegen de paal van Conti". „Het was een zware en gelijkopgaande wedstrijd", meende coach Carlos Bilardo van Argentinië. „Met de uitslag kan ik niet anders dan tevreden zijn. De Italianen hadden het voordeel, dat ze twee dagen langer uit hadden kunnen rusten na hun eerste duel. Toch hebben we nog genoeg kansen gehad op onze eerste overwinning in een toernooi om de wereldtitel tegen Italië. Ma radona werd op bewonderenswaardige wijze bewaakt, maar be hoorde toch tot onze beste spelers. Over de strafschop laat ik me niet uit, want ik praat uit principe nooit over scheidsrechterlijke beslissingen. Iedereen, die de wedstrijd heeft gevolgd, kan zich een mening vormen". Een hevig onweer heeft woensdagavond storingen veroor zaakt in het omroepcentrum in Mexico-Stad. Als gevolg daar van misten televisiekijkers in binnen- en buitenland gedeelten van de wedstrijden Uruguay - West-Duitsland en frak - Para guay. Zico, de aanvallende middenvelder van Brazilië, is woensdag bij een training weer geblesseerd geraakt aan de linkerknie, waardoor zijn optreden voor vrijdag twijfelachtig is geworden. Volgens de behandelende arts Lamar is de kwetsuur niet ern stig. Zico werd vorig jaar aan de knie geopereerd en kon niet worden ingezet in het eerste duel tegen Spanje. Rabah Madjer, de Algerijnse aanvaller, verblijft nog steeds in het ziekenhuis van Guadalajara na zijn botsing met de Noordier Donaghy. Madjer sloeg met het hoofd tegen de schedel van Do- naghy en bleef drie minuten buiten bewustzijn. Het Algerijnse kamp verwacht, dat Madjer niet terugkeert in het elftal voor de twee resterende poule-wedstrijden. De Engelse voetbalfan Terry Ekelby heeft Mexico niet be reikt. De Brit moet een gevangenisstraf van zes maanden uitzit ten in Texas. Hij werd gearresteerd op de luchthaven van Hous ton, nadat hij in het vliegtuig onder invloed van alcohol het rookverbod had overtreden. Jimmy Nicholas heeft afscheid moeten nemen van het WK- toernooi. De Schotse aanvaller van Arsenal scheurde tegen De nemarken de enkelbanden. Verantwoordelijk daarvoor was met een wrede tackle de Deen Klaus Berggreen, die de gele kaart daarvoor ontving. In Denemarken is de aap uit de mouw gekomen. De Deense mi lieu-organisatie heeft monsters genomen van de duizenden liters water die door de Deense voetbalbond in containers mee naar Mexico zijn genomen. Het Deense water blijkt de infectieziekte te hebben veroorzaakt, waardoor 18 van de 22 Deense spelers de af gelopen weken zijn getroffen. Henrik Andersen, die 5 kilo aan gewicht heeft verloren, is nog steeds niet hersteld. Aanvankelijk werd aangenomen dat een Mexicaans virus de oorzaak was. Als verslaggever voor de Zweedse radio is ook ex-PSV-er Ralf Edström in Mexico actief. Zijn profvoetballoopbaan is voorbij door een chronische rugblessure, maar met de interna tionals van de Zweedse ploeg die in 1974 op het WK in West- Duitsland tegen Nederland gelijk speelden (0-0) is Edström nog altijd actief. „We spelen alleen maar demonstratiewedstrijden en benefietduels of zo. Af en toe spelen we ook wedstrijden tegen ploegen uit de derde divisie. Dan zijn we nog sterk genoeg om te kunnen winnen." Voetballen in een drukkende hitte en op grote hoogte, blijkt een gunstige invloed te hebben op het lichaamsgewicht. Althans, voor mensen die enige kilogrammen willen kwijtraken. Voor en na het duel van de Polen tegen Marokko, begaven de Polen Ma- tysik, Boniek en Smolarek zich op de weegschaal. Kampioen-af valler was middenvelder Matysik. Hij bleek in de negentig mi nuten tegen de Marokkanen vier kilo lichter te zijn geworden. Boniek en Smolarek volgden op anderhalve kilo. De grote nederlaag van het Hongaarse nationale team tegen de Sovjet-Unie heeft niet alleen zijn neerslag gehad op het moreel van de spelers. Ook de veertig journalisten die de ploeg volgen, zijn teneergeslagen door het verlies. Een aantal van hen heeft al contact gehad met de redacties en gevraagd of ze al naar huis te rug konden. Om tijdens de training twee elftallen te kunnen formeren, heeft de Braziliaanse coach Tele Santana de hulp ingeroepen van spelers van Universidad de Guadalajara. De Mexicanen mogen meespelen als Braziliaanse vedetten rust moeten nemen vanwege blessures. In twaalf eindronde-wedstrijden hebben de scheidsrechters al twintig keer geel getrokken. Engeland, Italië, Mexico, Noord- Ierland, Zuid-Korea en Uruguay hebben elk twee spelers met een waarschuwing. Wie twee kaarten heeft ontvangen, mag de daarop volgende wedstrijd niet meedoen. Eike Immel, de derde doelman van het Westduitse elftal, heeft in Mexico alle tijd om zijn persoonlijke zaken te behartigen. De 25-jarige goalie van Borussia Dortmund kwam donderdag tot overeenstemming met Vfb Stuttgart voor een contract van drie jaar. Dortmund, dat tot 1988 nog een overeenkomst met Immel heeft, vraagt 2,2 miljoen gulden voor de viervoudig internatio nal. Stuttgart, dat onlangs vier miljoen gulden ontving voor de verkoop van Karl-Heinz Förster aan Olympique Marseille, heeft 1,7 miljoen geboden. De vrijwel afgeronde transfer is de duurste transactie rond een doelman uit de geschiedenis van de Bundesli- 9a.

de Stem | 1986 | | pagina 7