is een echte 'Schieten doe-sport9 PvdA'ers moeten tegen opheffen veer stemmen ook in de BIOSCOOP Tip-paspoort voor inwoners Oostburg 4Diamantin Philippine AFDELING TOT PROVINCIEBESTUURDERS: Slotavond vierdaagse Terneuzen ROB KINKELAAR ACTIEF BU DOW-SCHIETCLUB Definitief plan reconstructie Boulevard de Wielingen Plaatselijk nieuws Cadzand-Bad Oostburg politierapport Wallenloop Fietspad op St. Bavodijk Nieuwvliet Rubberboot aangespoeld bij Cadzand D. van Waterschoot districtskatecheet VRIJDAG 6 JÜNI1986 Markt Oostburg niet verplaatst Dansuitvoering Zuidlandtheater Boete voor beschieten zwarte kat van buren VANZEELAND M. MMJL CADZAND - Aan de Wulpen laan is de auto van de heer V beschadigd. Men heeft een rui ingeslagen. Van de dader ont breekt elk spoor. NIEUW VLIET - Op de St. Ba vodijk is bij de heer van A. u Ridderkerk getracht in zij zomerwoning binnen te k< men. Men heeft geprobeer een deur te forceren, maar waren op dat moment mense in de woning aanwezig. Dez hoorden gerommel in de w< Niro en Meryl Streep. Zie ning, ontstaken het lich waarop de inbrekers het haz< wel of the Nile', het komi- pad kozen. Aan de voordeur enige schade ontstaan. TERNEUZEN tussen 30 mei en 4 juni zijn een parkeerplaats bij poort van Dow Chemical te Terna zen veertien personenauti beschadigd aan de laklaag. I schade is volgens de polil van een installatie in de recte omgeving van de pa keerplaats. Von een onzer verslaggevers 'Runaway Train' van An drei Konchalovsky draait thans in Mignon in Breda. Spannende, metaforisch be doelde achtervolging van twee gevluchte misdadigers in een trein, die onbestuurd door een somber sneeuw landschap raast. Met goede hoofdrol van Jon Voigt. Erg gewelddadig en bloederig. 'Absolute Beginners', de gigantische 'videoclip' van, Julien Temple over het Soho van 1958, is geprolongeerd in Cinesol 2 in Breda, Cine- m'actueel 3 in Bergen op, J Zoom en Centraal in Gee- truidenberg. 'Out of Africa' met Meryl Streep als de schrijfster Ka ren Blixen, blijft nog steeds in Casino 1 in Breda, Cine- m'actueel 1 in Bergen op Zoom en De Koning van England in Hulst. Casino 2 in Breda prolongeert het 1 spannende gijzelingsavon- I tuur The Delta Force' van Menahem Golan. Gebaseerd op de kaping vorig jaar van een Amerikaans vliegtuig door Palestijnen tussen Athene en Rome met be stemming Beiroet. Casino 3 brengt "Falling In love' van Ulu Grosbard te- rug. Goed spel van Robert de 8 ook video-rubriek. The Je- sche avontuur van Kathleen1 Turner en Michael Douglas in de woestijn, is weer terug In de periaj in Grand Theater in Breda. To live and die in LA', een simpele, harde politiefilm! van William Friedkin, is tel zien in Luxor in Terneuzen. 'Spies like us', met de komie ken Chevy Chase en Danl ontstaan bij het zandstral Aykroyd, draait in Cine-Ï OOSTBURG - De besprekiï gen over de reconstrucie vi dag 7 juni draait om 19. Boulevard de Wielingen nai ren het eindstadium. Woeri 'Accatone' uit 1961. Onopge- dag 11 juni wordt het de fir. smukte realistische kijk op tieve plan besproken tijdei het leven van enkele figurei de bijeenkomst van de Oral yit de sociale marge wie) burgse commissie openbar» werken. Eerst buigen de leden zi( echter nog over plannen va cieel afhankelijk is van de Breskense zakenman Lohman, die het pand van daar echter niet aan meewe ken. Aan het betin van de ve: gadering krijgen belanghel gebruik te maken van spreekrecht. m'actueel 2 in Bergen op Zoom en De Koning van En geland in Hulst. Nobelskoop in Etten-Leurl komt maandag en dinsdag met de film 'Ei Norte' van Gregory Nava, een Ameri kaan van Mexicaanse af komst. De film gaat over in dianen en Mexicanen die een bestaan proberen op te bou-| wen in Amerika, het be-I loofde land in het noorden ,f Een integere impressie van| een sociaal-cultureel pro-, bleem voor een groot pu bliek. Filmhuis Concordia Breda gaat nog tot en met 111 juni door met het Pasolini-j festival. Vanavond en zater-' uur Pasolini's filmdebuut! bestaan op het scherp van de snede wel in een dram^ moet eindigen. Franco Cit is een ruw type, dat finan-l prostituee. Als die in de ge vangenis belandt, is hij bro-J plaatselijke broodfabriek i» deloos. Pogingen om op eer overnemen. De gemeente v I lijke wijze de kost te verdie nen en een relatie aan gaan, mislukken. Oorspronl kelijke vormgeving, dij benden de mogelijkheid o mede te 'danken' is aan heï gebrek aan filmtechniek. Tot en met zaterdag 7 ji draait om 22.00 uur 'Medea, uit 1970 met Maria Callas M de titelrol. Niet geheel over tuigende filmversie vaiï Euripides' tragedie over dJ vrouw die uit liefdessmart haar twee kinderen doodt! Hij mist de poëzie en primiX tieve kracht van 'Oedipoes en andere Pasolini-films. Van maandag 9 tot en mei woensdag 11 juni 'PorcUÏ uit 1969. Zwartgallige metal foor over kannibalistisch! rebel die zich verzet tegen d> lijk geopend. De feestelijkhel consumptiemaat- hemntorr, ifion,,„r schappij in zijn liefde vo De bijeenkomst begint o 9.00 uur in de commissiekam van het OOstburgse gemee tehuis. Sporthal - Het nieuwe spoi en recreatiecomplex aan Noorddijk te Cadzand-Bi wordt vrijdag 13 juni feesl begint om 16.00 uur. Bridge - De Oostburgse br geclub speelde een competit wedstrijd. In de groepen A B werd een howell met ti paren gespeeld en in groep Uitslag A-groep: 1. echtpi B sen Steenbergen en dames See'1 Witteveen, 3. mevrouw Badts-de heer Van Wanrooi varkens, die hem tensloti opvreten. Nogal droog-the retisch van karakter hoofdzakelijk interessati als discussiestof. Meto.J Jean-Pierre Léaud, Pier-' Clémenti, Franco Citti Ninetto Davoli. Op donderdag 12 juni gad een howell met acht pa«* in Filmhuis Concordia 'Si van Andrei Tarkovski Van der Putte, 2. heren Lani uit 1Ö79 draaien (tot en mei dijk-Jacobs, 3 mevrouw Mj 18 juni). Fascinerende, myi teijn-de heer Van der Ho» teneuze film over dè eid --groep: i dames Christ® stalker die een wetenschap sn-Hendrjkse, 2. echtpaarper en een schrijver een ver ree, 3. dames Faas-Luteyn- boden gebied bj groep: 1 en 2. echtpaar dat door militairen herm. ^«sch werd afgesloten t aar seen regels van logici i gezond verstand mi .elderp Filosofische gi 'J"ek^en vo1 symboliek da achtergrond v; feSde qk geioto^ Iandschappen'. erboden zone zeu in eers- astantie wel eens kunni jerwrizen naar en dSr r; activiteit besmet gebi< daarov, ,een uitsluitsel wordt geg( AMSTERDAM, 5 juni - In I 35-50mm werden 10 contt>rj verhandeld tegen 17,70 voor ring mei. De stemming was k# In Bintje 50mm werden 1 tracten verhandeld voor lev® november bij een prijs van If tot ƒ25.00 per 100 kg, alsmeflj contracten levering april :j 30.20 tot 29.50. De stemminS j kalm. doende kreeg men een prima behuizing. Ondanks deze forse aan pak gaan de plannen weer een stukje verder. Rob Kin kelaar: „Momenteel zijn we de zaken rond aan het maken betreffende een vijftig me ter-baan. Een object dat bui ten komt te liggen en waarop eveneens met klein kaliber geweer geschoten kan wor den. Want ondanks de ge ringe bekendheid van het schieten, en de toch nog altijd negatieve klank die er rond hangt, blijven wij optimis tisch doorbouwen. Een nood zaak om bekendheid en er kenning te verkrijgen." Activiteiten Om dat stukje erkenning te verkrijgen, is de schietvere niging Dow actief bezig een reputatie op te bouwen. „In dat kader houden wij 7, 12, 13 en 14 juni wedstrijden waar- AXEL - Een personenauto be stuurd door P.D. uit Axel werd woensdagavond bij een ver keersongeval op de Buitendijk te Axel zwaar beschadigd. D. reed met zijn voertuig tegen een op dat moment op de rij weg manoeuvrerende vracht auto, die achteruit een oprit van een bedrijf wilde inrijden. BRESKENS - Aan de Lange- weg is een poging gedaan een aanhangwagen van de heer De B. uit Breskens mee te nemen. De ketting waarrpee de aan hangwagen aan een lichtmast was bevestigd werd doorge knipt. Vervolgens is men naar een parkeerplaats gegaan, doch daar heeft men geen kans gezien de wagen, die met een slot vergrendeld was, ach ter een auto te krijgen. Men heeft de aanhanger toen maar laten staan. CADZAND - Op het strand tussen Cadzand en Nieuwvliet is gistermorgen een onbe mande oranjekleurige rubber boot aangespoeld. De Zodiac, die de naam Achilles voerde, was omstreeks 06.15 uur drij vend ontdekt in De Wielingen door de bemanning van een boot van de Olaulijn, die de veerdienst Vlissingen-Sheer- ness onderhoudt. Deze waar schuwde de rijkspolitie te wa ter in Vlissingen. Een boot van de verkeersdienst voer naar de opgegeven lokatie, doch vond niets. CADZAND - Aan Boulevard de Wielingen is ingebroken in de woning-winkel van de heer de G.. Via een keukenraam is men binnen gekomen en heeft men winkel en woning door zocht. Er wordt wel een kassa vermist, doch de geldla bevond zich niet in de kassa. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De inwoners van de gemeente Oostburg krijgen dezer dagen een tip- paspoort. Met deze actie wil de gemeente iedereen mobilise ren om te helpen bij de ver koop van grond op het Bres kense industrieterrein Delta- hoek. Ook verscheidene in stanties buiten de gemeente, zoals architecten- en advies- bureau's krijgen het pas toe gestuurd. Op het terrein is nog een flinke lap grond beschikbaar om verkocht te worden, die onverkochte lap zorgt voor een hoge rentelast. Daar komt nog eens bij dat elk nieuw bedrijf voor werkgelegenheid zorgt, zodat de inwoners er zeker voordeel bij hebben om de ge meente te tippen. Wie nu een tip geeft over een bedrijf dat zich in Bres kens wil vestigen krijgt vijf procent van de verkoopsom van de grond als de transactie door gaat. Zo krijgt de tipge ver bij verkoop van bijvoor beeld 4000 vierkante meter in- dustieterrein 8500,- uitge keerd. Als een bedrijf zich zelf tipt, krijgt het ook geld. Eén lapje grond is via een tip reeds verkocht, de tweede transactie is ook al rond, de raad moet wel nog haar fiat geven, en de gemeente is mo menteel in onderhandeling met een derde bedrijf dat naar Breskens wil komen. Officieel is Oostburg nog geen lid van de keten van tip- gemeenten, maar dat is slechts een formaliteit. Officieus is al les echter al rond. SLUIS - De atletiekvereniging De Wielingen houdt, vandaag, vrijdag, de Wallenloop in Sluis. Een trimloop met als af standen 4,5 en 9 kilometer over de schilderachtige wallen van het Belfortstadje. Het startschot voor beide afstanden wordt om 19,30 uur gegeven. Er kan worden inge schreven vanaf 19.00 uur aan het Walplein, waar ook het startschot wordt gegeven. OOSTBURG - Na het zomer seizoen wordt op de St. Bavo dijk bij Nieuwvliet een fiets pad aangelegd. De Oostburgse raadscommissie voor open bare werken ging zonder pro blemen akkoord met het voor stel, het moet nog wel de goed keuring van de raad krijgen. Momenteel ligt op die dijk geen fietspad. Vooral in het hoogseizoen is het daar niet veilig fietsen, omdat zeer veel strandgangers gebruik maken van die weg aldaar. Vanaf de Dorpsstraat zal het asfaltpad eerst aan de rechterkant wor den aangelegd, halverwege de dijk komt het echter aan de linkerkant. Ondanks de komst van het fietspad aldaar blijven er vol doende parkeermogelijkheden op die dijk. Het wegdek is niet helemaal in orde, maar het waterschap is niet van plan om op korte termijn de weg te herstellen. Van onze correspondent BRESKENS - Bij Cadzand spoelde gisterochtend een lege rubberboot aan van het type Zodiac. Het bootje was door een passagiersschip van de Olau-line gesignaleerd. De kapitein van dat schip sloeg alarm. Vanuit Breskens voer een aantal boten uit Zij gingen op zoek naar de gesignaleerde rubberboot. Inmiddels was de boot afgedreven in de richting Cadzand, waar hij op het strand terecht kwam. Een inwoner van Cadzand vond de boot, die de naam Achilles draagt. Tot op heden heeft nog niemand zich ge meld bij de politie om vermis sing van de boot op te geven. Van onze correspondent TERNEUZEN - In het deke naat Zeeland is per 1 augustus D. van Waterschoot aange steld als districtskatecheet voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij volgt dan drs. J. Voeten op, die gaat werken in het pa rochiepastoraat Koewacht, St.-Jansteen en Heikant. De heer Van Waterschoot is thans werkzaam als katecheet in Den Helder. T16 PAGINA ZEELAND Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Oostburgse weekmarkt wordt voorlopig niet verplaatst. Het college van B en W voelt daar weinig voor, ondanks het verzoek van twee plaatselijke hotelhou ders. De eigenaars van 'De Eenhoorn' en 'Du Commerce' willen namelijk tijdens de marktdag ook hun terrassen laten staan en zijn zelfs bereid op eigen kosten beplanting en verlichting aan te brengen. Het dagelijks bestuur is echter van mening dat sprei ding van de weekmarkt over de Markt, Ledelplein en Eras- musstraat niet haalbaar is, onder andere omdat de hande laren daar tegen zijn en een compacte markt een veel gro tere aantrekkingskracht op het publiek heeft dan een ver spreide markt. De kwestie komt dinsdag 10 juni ter sprake tijdens de bij eenkomst van de Midden standscommissie. De vergade ring begint om 14.00 uur in de commissiekamer van het ge meentehuis. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De verschil- lende groepen van dansstudio Anita Boone geven zondag 15 juni een voorstelling in het Zuidlandtheater. Anita Boone verzorgt zelf de choreografie. Er wordt onder meer gedanst op populaire muzieknummers als Brand New Day, Power of Love en Axel F. De uitvoering begint om 15.00 uur en de entreeprijs is 5 gulden. Het diamanten echtpaar Van onze correspondent PHILIPPINE - Het echt paar P. van Hurck-Hende- rick vierde gisteren het dia manten huwelijksfeest. Beiden genieten nog een re delijk goede gezondheid en wonen nog zelfstandig aan de Weststraat 19 te Philip pine. De heer Van Hurck is een geboren en getogen Philip- pinenaar en is 87 jaar. Zijn echtgenote is 81 jaar en haar wieg stond in het Bel- Van onze correspondent TERNEUZEN - Ondanks het slechte weer hebben 2540 wan delaars de elfde avondwandel vierdaagse, georganiseerd door AVV Bram de Meijer uit Terneuzen, uitgelopen. Velen stonden langs de route om de wandelaars te be lonen met een bloemetje. Om 18.00 uur gingen alle afstanden van start vanaf het parkeer terrein nabij sporthal 't Zwaantje. Het startsein werd gische Assenede. Het echt paar heeft een dochter, een klein- en twee achterklein kinderen. Van Hurck was zijn leven lang landarbeider. Vele ja ren woonde het echtpaar in de Kanaalpolder. Het harde werk op de akkers en de vele uren die daar dagelijks mee waren gemoeid, gaven maar weinig vrije tijd voor hobby's. Toch zag hij kans buiten om zijn werk bij de boer een liefhebberij uit te oefenen. Die bestond dan uit gegeven door burgemeester C. Ockeloen. Zowel de route voor de vijf, de tien, als de vijftien kilometer leidden de wande laars via de polders richting Westerschelde. Begeleid door - FOTO WIM KOOYMAN het houden van enkele schapen, die in feite ook weer het nodige werk met zich mee brachten. Nadat het diamanten paar een gedeelte van de dag had doorgebracht bij de dochter en schoonzoon in Sas van Gent, toog het naar Philippine. In restaurant De Zwaan werd gisteravond een druk bezochte receptie gehouden. Vele vrienden, buurtgenoten en bekenden kwamen hun gelukwensen aanbieden. vijf muziekkorpsen legden de vierdaagselopers via de Bella- miestraat de laatste kilome ters af. In de sporthal aangekomen vermaakte Pommetje Horle piep jong en oud met zijn al lernieuwste show. Na afloop konden groepen, scholen en individuele wandelaars, waaronder wandelaars uit België, de avondvierdaagse medaille of herinnering opha len. Volgend jaar wordt de avondvierdaagse gehouden van 1 tot en met 4 juni. Van onze correspondente MIDDELBURG - De 32- jarige Middelburger A. M. had het al maanden aan de stok met de katten uit de buurt, die zijn los lopende konijn voortdu rend belaagden. Een in drukwekkende gaasaf rastering rond zijn ach tertuin vermocht de in dringers niet tegen te houden en toen op 27 augustus de zwarte kater van de buren opnieuw 'als een gek' achter het konijn aan ging, was voor M. de maat vol. Met een van zijn broer geleend luchtdrukgeweer vuurde hij enkele ko geltjes op de buurkat af en later bleek een van de projectielen het beest te hebben getroffen. Hoewel er geen al te grote schade was aangericht, deed de eigenaar van de kater aangifte van mishande ling en donderdag stond de Middelburger voor de politierechter. De rekening van de dierenarts had hij intus sen betaald en problemen met de buurman had hij niet meer, zo verklaarde hij desgevraagd. Maar nog steeds wel met de kat, zo voegde hij hieraan toe. Politierechter mr. De Wilde waarschuwde M. dit conflict voortaan op een andere manier op te lossen en veroordeelde hem tot een boete van 150 gulden. DoorRinus Verberkmoes TERNEUZEN - „Schieten is een echte doe-sport. Als kijk spel stelt het weinig voor", zegt Rob Kinkelaar, actief bestuurslid van de schietver eniging Dow. Die club houdt van 7 tot en met 14 juni wed strijden luchtgeweer en luchtpistool, in het eigen on derkomen in de Willemspol der bij Terneuzen. Twee jaar geleden bestond deze vereniging nog niet. Kinkelaar was een van de mannen die het zaakje van de grond tilde. Hoe dat in zijn werk ging, vertelt hij: „Toen ik vanuit Arnhem verhuisde naar Terneuzen, bleek dat ik me hier vrij vlot aan kon sluiten bij een schietvereni ging. Dit heb ik gedaan en kwam zodoende uiteindelijk bij De Schutterij in Clinge te recht Toch bleek er behoefte te bestaan aan een club in Terneuzen. Samen met Giel Clemens en Levien de Putter ben ik toen rond de tafel gaan zitten en zodoende is er een initiatief ontstaan dat weer de oprichting van een eigen schietvereniging tot gevolg had." Zolder Na deze oprichting ging het vlot met de Terneuzenaren. In korte tijd kreeg men de be schikking over een zolder van een boerenhuis. Een onderko men dat omgetoverd werd tot een schuttershome met vier banen voor staand schieten, één voor liggend knallen en één voor knielend vuren. Zes banen waarop van tien meter de roos getroffen kan wor den. De trajecten voldoen aan de voorschriften van de Zeeuwse Schietbond en de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie. Naast het aanleggen van deze ba nen, verbouwde de schietclub een deel van de benedenwo ning tot clubhuis. En zo- voor we tachtig schutters verwachten. Schutters die voldoende zelfdiscipline op kunnen brengen om correct met wapens om te kunnen gaan. Want hoewel het hier luchtdrukwapens betreft, zijn en blijven het gevaar lijke dingen in onbekwame handerC' aldus Kinkelaar. Eveneens actief is de schie- club in provinciaal verband en zelfs buiten de provincie grenzen. En niet zonder suc ces. Dat bleek onlangs in Tholen waar het kwartet Clemens, Van Overmeeren, Den Brasem en De Putter de wisselbeker korps klasse D pakte. De Putter is in dit rijtje de absolute topper met zijn H-brevet. Samen met Babijn, eveneens uitkomend in de H-klas, vormt hij de top in de Terneuzense schietclub. Een club die als het ware nog in de kinderschoenen staat, maar al beschikt over 22 ac tieve schutters. Een aantal dat, zoals Rob Kinkelaar zegt, 'in de toekomst nog fors zal stijgen.' De schutters van Dow in actie. De Terneuzense club timmert flink aan de weg Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De PvdA-gedeputeerden W. Don en J. Boersma en de statenfractie moeten nadrukkelijk afstand nemen van het nieuwe plan om onder de Westerschelde een tunnel aan te leggen, als dat betekent dat de veerver- binding tussen Breskens en Vlissingen wordt opgeheven. Dit stelt het bestuur van de PvdA-afdeiing West- Zeeuwsch-Vlaanderen in een brief aan de sociaal-de mocratische statenfractie. Als het plan doorgaat zal die tunnel waarschijnlijk ten oosten van Terneuzen komen te liggen. Volgens het bestuur hebben de beide GS-leden zich op nog geen enkele wijze kritisch uit gelaten over 'dit in onderdelen absurde plan', schrijft de se cretaris van de afdeling. Ook de statenfractie heeft nog geen eensluidend standpunt inge nomen inzake het plan, dat de West-Zeeuwsch-Vlamingen toch zeer ter harte gaat. Veel streekbewoners wonen en werken op Walcheren. Zon der veerverbinding zullen ve len van hen verhuizen naar Walcheren of moeten ze min stens honderd kilometer om rijden. Er wordt momenteel wel gesproken over het in stand houden van een veer voor voetgangers en fietsers, maar het is nog maar de vraag of dat werkelijk zal gebeuren als de tunnel er eenmaal ligt. De afdeling snapt niet dat de beide PvdA-gedeputeerden ermee akkoord zijn gegaan dat het WOV-plan naar de in formateur is gestuurd zonder dat er eerst overleg is gevoerd met de betrokken gemeente besturen. Met name Oostburg en Sluis zijn daar ook erg kwaad over, vooral omdat het plan wel eens erg nadelig voor hun inwoners kan uitvallen.

de Stem | 1986 | | pagina 16