HOW Brabant krijgt kunstfaculteit Willibrordusschool speelt musical in Blaauwe Hoeve AMER 1LAND ipleet !0-systeem f1698- Voor 2,5 miljoen verandering aan wegen vliegbasis Steltkluut viert dertig jaar met feestprogramma PvdA Bergen op Zoom is bezorgd over 'Doel' FUSIE DRIE INSTITUTEN KATHOLIEKE LEERGANGEN fhsVoet DE STEM \2osVoet wmm ZosVoet BB<®i Uitslagen wedvluchten VAN ZEELAND ;ers. 1 werktuigen, installatie in [n enz. enz. U bent van harte welkom lienten tot klanten ïleintjes letten) advertentiekolommen Ikt of niet missen mag: \an de meest modieuze tot een met korting tgeven katoentje. lillik reen goed examen buro van Pelt* losterhout Orgelconcert Basiliek Hulst Vlaamse kermis bejaardenhuis Kloosterzande Muzikaal succes Mario Willaert GEVOLG VAN TOENAME VERKEER De Dobbelaere wint Compiègne Plaatselijk nieuws Axel St.-Jansteen Heikant Hengstdijk DERTIEN VRAGEN AAN COLLEGE autoalarm Mini-triathlon in Koewacht weekenddiensten T22 PAGINA ZEELAND 2 Itaart, door de krant. 3jaargaran: bn dit muzieksysteem speciaal voor de Firpen. Het Beosystem 10 is een stereo Bbouwde luidsprekers. Draagbaar, maar I ale beugel aan de muur te bevestigen En I nheid gekompleteerd met de Beogram Leler, die als geen ander bestand is tegen I u een mooiere manier bedenken om Ik te wensen? Trouwens, u mag uzelf lekte tweede installatie kado geven. .OW <£&■- Van onze onderwij sredac tie TILBURG - Brabant krijgt als eerste provincie in Neder land een Faculteit der Kun- Die wordt als zelfstandige eenheid ondergebracht in de Hogeschool Katholieke Leer gangen Tilburg. Hij onstaat door een fusie van drie insti tuten van de Leergangen: de Akademie voor Beeldende Vorming, de Akademie van Bouwkunst en het Brabants Conservatorium. In de faculteit zullen alle belangrijke opleidingen op het terrein van het kunstonder wijs worden ondergebracht Doel van de samenvoeging is het opheffen van de traditio nele versplintering van het >4500 -55292 5* kunstonderwijs. De faculteit zal worden geleid door een driehoofdige directie, die zal worden gerecruteerd uit de drie instituten. Aan de faculteit zullen 330 docenten lesgeven aan naar wordt verwacht 1500 studen ten nu en meer dan 2500 in 1990. De Leergangen heeft bij het opzetten van de faculteit ge bruik gemaakt van de vrijere regelgeving voor het hogere beroepsonderwijs. De Katho lieke Leergangen is overigens door minister Deetman aange wezen als 'proeftuin'. De kunstfaculteit zal veel nieuwe studieprogramma's en activiteiten aanbieden. Stu denten zullen de kans krijgen vrije studierichtingen te kie zen naast de vaste program ma's. Bij de Akademie voor Beeldende Vorming is inmid dels al ervaring opgedaan met zo'n vrije studierichting, die in tegenstelling tot de 'gewone' niet opleidt voor een onder wijsbevoegdheid. Studenten die voor een vrije studierich ting kiezen, kunnen individu eel hun studiepakket samen stellen. De opleiding kan bij voorbeeld gericht worden op toegepaste vormgeving of op Vormgeving voor educatieve doeleinden. Bij de nieuwe opzet wordt gebruik gemaakt van de eigen kennis en identiteit van de fu-' siepartners. Dat levert een uitbreiding op van de moge lijkheden die de drie ieder voor zich niet zouden kunnen realiseren. Voorbeelden daar van zijn 'audiovisuele vorm geving' (samenwerking Aka demie Beeldende Vorming en Conservatorium) en 'theater vorming' (samenwerking Akademie Beeldende Vor ming, Conservatorium en Akademie van Bouwkunst). Daarnaast is er sprake van integratie en uitbouw van technieken, bijvoorbeeld het ruimtelijk ontwerpen met be hulp van computertechniek. Voor dat laatste beschikt de Akademie van Bouwkunst over de basisapparatuur. Maar er zijn nog meer moge lijkheden. Zo kunnen studen ten in de beeldende vakken overstappen naar de opleidin gen voor bouwkunst. In de opzet van het onder wijs zal worden aangesloten bij wat heet 'de maatschappe lijke behoefte'. Maar dat niet alleen. Zoals bij alle instituten voor hoger beroepsonderwijs 'lonkt' ook de Hogeschool van de Leergangen naar maat schappij en bedrijfsleven voor (betaalde) opdrachten op ge bied van projektontwikkeling en advisering. y SINDS 1910 VERTROUWD VAKMAHSCHAP NET EVEN AHOERS A autoradio/cassetterecorder FM/MG/LG van 405.-voorJ Z99.- I tol 01150-13456 A tel 01148- 1412 j» Van onze correspondente HULST - In Hulst zijn de zo merse orgelconcerten in de loop der jaren een vaste tradi tie geworden. Vaste organist van de Willibrordusbasiliek Jo Ivens maakt zich met en kele orgelmuziekliefhebbers al jaren sterk om deze traditie in stand te houden. Vandaag, vrijdag, begint een reeks van zes uitvoerin gen. De Finse organiste Elina Somppi bijt de spits af met een gevarieerd programma. Aan vang 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het ter rein van het bejaardenhuis St. Antonius te Kloosterzande wordt vrijdag 13 en zaterdag 14 juli weer omgebouwd tot een Vlaamse kermis. Het evenement is voor iedereen uit de wijde omtrek te bezoeken. Burgemeester A. Kessen verricht vrijdags om 13 uur de officiële opening. Daarna beginnen verschil lende spelen zoals puiten, pie ken, gaaibollen, pieren, kege len en schreven. Voor de gok kers draait om 18 uur het rad van avontuur. Na de prijsuit reiking van de spelen start om 20 uur een dansavond. Op vrij dag staat deelname aan de spelen enkel open voor 55- plussers. Zaterdags is de kermis toe gankelijk voor alle inwoners van Hontenisse. Die dag duren de spelen van 13 tot 17 uur. De boerenkapel Alte Kameraden uit Kloosterzande luistert het gebeuren muzikaal op. Gedu rende de Vlaamse kermis wordt de muziek verzorgd door medewerkers van het be jaardenhuis. Op beide dagen kan ook de inwendige mens worden versterkt met drank jes, broodjes en snacks. Van onze correspondent HEIKANT - Mario Willaert, lid van de rk muziekvereni ging Heikant, heeft zondag met succes deelgenomen aan de landelijke kampioenschap pen van de FKM voor solisten en kleine ensembles te Tege- len. Mario Willaert is leerling aan de Zeeuwse Muziekschool en krijgt les van E. Buijl. Hij behaalde in de eredivisie op percussion (compleet slag werk) een eerste prijs met 103 punten. MGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulsten Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, EugèneVerstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C- Menu, privé tel. 01150- 95839. 85-10 Van onze correspondente HULST - Als de on derwijzeres last krijgt van haar amandelen en daarom enkele dagen naar het ziekenhuis moet staat de boel wel op zijn kop in haar klas. De leerlingen van de Wil- librordusbasisschool in Hulst kunnen hier over mee praten. Maandenlang heb ben ze onder leiding van Me vrouw M. Martens-Suy ge repeteerd om dit probleem, dat de kerngedachte vormt van de musical 'Zeg eens AAAHH', onder de knie te krijgen. Zondag voeren zij het stuk op voor de bewoners van het bejaardencentrum de Blaauwe in Hulst. Veel plezier hebben de 10- en 11-jarige leerlingen van de 5a en 5b groep er al aan beleefd. De vier doktoren die Benny Vreeden in zijn mu ziekwerkje vakkundig de amandelen laat knippen, de juf zelf en haar nogal onstui mige leerlingen, speelden in mei tijdens het jubileum van mevrouw F. Hamelink voor eigen publiek en direct na Pinksteren voor de ouders. Beide keren in de gemeen schapsruimte van de school. Tijdens deze laatste opvoe ring opperde een van de Zeg eens AAAHH, ook in Hulst. ouders dat het leuk zou zijn om dit produkt ook aan de bewoners van de Blaauwe Hoeve aan te bieden. De leerlingen en leer krachten stelden direct een brief óp en boden de uitvoe ring aan. Zeer snel kregen zij een enthousiast antwoord en de spelers waren bereid am hun vrije weekend er aan te geven. Zondag 8 juni zingen en vertellen zij aan de bewoners van het bejaar dencentrum, die ook hun fa- - FOTO WIM KOOVMAN milie kunnen uitnodigen, wat de juf met haar ontsto ken amandelen allemaal moet meemaken. Aanvang 15.00 uur in de aula. Van een onzer verslaggevers WOENSDRECHT - In het centrale deel van de vliegbasis Woensdrecht wordt het we genstelsel ingrijpend veran derd. Met die veranderingen is een bedrag van 2,5 miljoen gulden gemoeid. Het oude wegenstramien, dat nog door de Duitsers tij dens de Tweede Wereldoorlog is aangelegd, verdwijnt daar door voor een groot deel. Aan leiding om de zaak te verande ren is de toename van het ver keer op de vliegbasis, die in verband met plaatsing van de kruisraketten een veel grotere bezetting heeft gekregen. Op de vliegbasis wordt nu een aantal wegen dusdanig verbreed dat daarop het ver keer in twee richtingen kan rijden. Momenteel is op de huidige smalle wegen veel eenrichtingsverkeer. De vijf sprong aan het begin van de basis wordt drastisch veran derd in een driesprong. Door alle maatregelen wordt volgens een woordvoer der van de vliegbasis de ver keersveiligheid verbeterd. Bo vendien worden diverse ge bouwen gemakkelijker te be reiken. Ook komen er op de vlieg basis Woensdrecht diverse nieuwe gebouwen bij. Bij de hoofdpoort komt een kantoor gebouw te staan, waarin onder meer het infocentrum van de basis wordt ondergebracht. Verder komen er diverse nieuwe legeringsgebouwen. Momenteel moeten mensen van de vliegbasis Woensdrecht worden ondergebracht in de Wilhelminakazerne te Ossen- drecht. Tevens zijn er plannen voor de bouw van een be drijfsrestaurant. Als tijdelijke voorziening is een nieuwe keukeninstallatie aange bracht. Medio volgend jaar gaat dat allemaal over naar het nieuwe restaurant. J Cr SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS SET STOELHOEZEN v zwart, bruin of I blauw geruitJ IZ9.- X Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN tel Holt«Zandepleinl7 KLOOSTERZANDE tel Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Postduivenvereniging Steeds Sneller te IJzendijke hield met en deelname van 740 duiven een wedvlucht vanuit Compiègne. Winnaar werd een duif van Herman de Dobbelaere uit Biervliet met een snelheid vart 1122 me ter per minuut 2. A. Noteboom, 3. I. de Cocq, 4. A. Dusarduijn, 5. Gé de Boevere, 6. Jeroen van der Vlies, allen Uzendijke; 7. M. Deveneyns, Biervliet; 8. L. van de Wege, Groede; 9. Ch. de Graaf, Middel burg; 10. combinatie De Smet, IJzendij- ke. CC Zuid-Beveland, 1847 duiven, 1106,99 mpm: 1. J. Bras, Wemeldinge; 2. L. de Putter, Goes; 3. J. Timmerman jr, Yerse- ke; 4. M. van Iwaarden, Kruiningen; 5. E. Vermast, Yerseke; 6. J. Polfliet, Lewe- dorp; 7. H. van Noorden, Kruiningen; 8. P. Hengsdijk, Kapelle; 9. Wagenaar- Toonder, Kloetinge; 10. Krijger en.zoon, Goes. Eerste de Beste Schoondijke, 165 duiven, 1018,39 mpm: 1 en 4. J. Huigh, 2 en 8. Cl. de Wever, 3 en 6. P. Cornelis, 5. A de We ver en zoon, 7. J. de Poorter, 9. J. Buijze 10. J. Dhont Blauwe Doffer Hansweert, 117 duiven, 1048,12 mpm: 1. J. Zandstra, 2 en 4. P. Oc- ké, 3 en 10. C. Lepoeter, 5. L. van Ertvel- de, 6. J. Blom, 7. combinatie De Visser, 8. A. Bogers, 9. H. Vermeulen. De Zeeuw Goes, 295 duiven, 1101.7 mpm: 1. L. de Putter, 2 en 6. Wagenaar-Toon der, 3. Krijger en zoon, 4. C. van de broek, 5 en 9. Steenhard-Pri^cen. 7. D. Brouwer, 8. A. Mulders, 10. Witte-De Pan. De Postduif Lewedorp, 135 duiven, 1089 mpm: 1. J. Polfliet, 2. J. Buise en zoon, 3 en 8. C. Rijk, 4. A. Hazen, 5. P. Pieters, 6. C. Rijk, 7. G. Steenbakker, 9. S. Traas, 10. AuDriedijk. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 156 dui ven, 1037 mpm: 1. P. van de Waart, 2. A, van de Dries, 3. A. van Bremen, 4. Joh. van de Dries, 5. A. Westdorp, 6. P. de Vos, 7. P. Kerkhove, 8. P. Rijk, 9. Sj. van Eyke- ren, 10. H. Janse. De Ui ver 's-Heer Arendaker ke, 221 dui ven, 1060 mpm: 1. J. van Maldegem, 2,5 en 7. Joh. Poelman, 3. J. Geluk, 4 en 10. D. Rijk, 6. M. Koens, 8. J. van de Velde, 9. J. Polderman. Overvliegen Ovezande, 65 duiven, 1069 mpm: 1 en 4. J. Oele, 2. J, Doene, 3 en 5. P. Rentmeester. De Snelle Duif Clinge, 51 jaarlingen: 1. M. Willaert 2. A. van Goethem, 3. P. Leeraert, 4. S. van Duyse, 5. E. van Heese. Met 33 oude duiven: 1. C. van Duyse, 2 en 3. E. van Heese. Vanuit Quievrain met 71 jonge duiven: 1 en 4. P. Goossens, 2. G. de Letter, 3. S. Bolsens, 5. R. Ferket Met 23 oude duiven: 1 en 2. Ch. Willaert, 3. E. Verstraeten. Met 12 jaarlingen: 1. E. Ver- straeten, 2 en 3. Ch. Willaert CCZB vanuit Moulins, 1363 duiven, 1286,92 mpm: 1. F. Glerum, 2. M. van Iwaarden, 3. C. Aerts, allen Kruiningen; 4. J. Blom, 5. J. Zandstra, beiden Hans- weert; 6. F. Franse, Kwadendamme; 7. L. Schmid, Goes; a M. Poley, Kruiningen; 9. H. Janse, 's-Heerenhoek; 10. J. en P. Voois, Kruiningen. 1 Rommelmarkt - Praat-in Axel houdt haar jaarlijkse rommelmarkt 11 juni in de foyer van De Halle aan de Rooseveltlaan van 9.30 tot 12.30 uur. Grote hoeveelheden zijn het hele jaar door verzameld en zowel kleding als ver- bruiksartikelen gaan voor lage prijsjes van de hand. De hele opbrengst is bestemd voor een goed doel. Parkietenshow - De parkieten speciaalclub Zeeuwsch- Vlaanderen houdt zaterdag in gemeenschapscentrum De Warande een babyshow voor parkieten, met name graspar kieten, agapornieden en grote parkieten. De dieren dienen wel in 1986 gekweekt te zijn. Deze show dient als informa tieve bijeenkomst voor de le den en andere parkietliefheb bers. Vanaf 09.00 uur beoorde len de keurmeesters de 60 tot 80 aangevoerde vogels. De show sluit om 14.00 uur. Bingo - De Gehandicapten Organisatie Nederland afde ling St.-Jansteen houdt zater dag 14 juni een bingomiddag, aanvang 14.00 uur, in De Wa rande. Behalve bingo wordt in de pauze een film vertoond over het zwemmen in De Drie hoek te Hulst. Ook worden op namen vertoond van de uitrei king van het zilveren brevet, onder andere aan enkele le den, door de burgemeester. Handwerkclub - In de maand juni is er geen handwerkclub voor de gehandicapten. Dit vanwege de vakantieperiode. Schieting - Zaal 't Helleken, bejaardenschieting, 43 schut ters: hoge vogel: A. van Him- ste, Hellestraat; eerste zijvo gel: A. Leenknegt, Heikant; tweede zij vogel: J. van Kerck- hoven, St.-Jansteen; grootste aantal (4): A. de Vilder, Steke- ne. Hengelen - Hengelsportvere niging De Vogel heeft de data voor de viswedstrijden dit sei zoen vastgesteld. Er wordt ge vist op de volgende dagen: 14 juni, 29 juni, 9 augustus en 6 september. Alle wedstrijden vinden plaats aan de weide van de heer de Kok aan de zuidzijde van De Vogel. Van een ozner verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De PvdA-fractie in de Bergse ge meenteraad maakt zich zorgen over de situatie rond de kern centrale in Doel. Ze heeft zich de afgelopen weken met deze problematiek bezig gehouden en dit resul teerde in dertien vragen, die aan B en W zijn voorgelegd. De fractie wil hierover tijdens de eerstvolgende commissie vergaderingen van algemene juridische zaken en die van volkshuisvesting en milieu discussieren. Zo vragen de socialisten zich af op de kranteberichten, die over de kerncentrale zijn verschenen wel juist zijn. Ook willen ze weten in hoeverre het Bergse rampenplan bere kend is op calamiteiten in Doel, of het college voorlich ting geeft over eventuele ge volgen van de problemen daar, of er een evacuatieplan be staat voor de Bergse bevolking en hoe de signalering van pro blemen in de kerncentrales bij Doel naar de diverse overhe den verloopt. De PvdA-fractie wil verder weten of een overzicht be schikbaar is met gegevens van de mate van radioactieve stra ling in deze streek en wat de rol van de gemeenteraad in deze materie is. De vraag in welke mate er overleg is tus sen het dagelijks bestuur van Bergen op Zoom en andere overheden op milieugebied houdt de PvdA evenzeer bezig. Cf SINDS 1910 VERTROUWO VAKMANSCHAP NETEVEf nu vanaf 99,- Fred van Eedenstraal 1 TERNEUZEN lel 01150-13456 4 Hol 10 Zandep'oin 17 KLOOSTERZANDE tel 01148- 1412 f KOEWACHT - In samenwer king met de zwemclub Koe wacht en de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt de voetbalvereniging Koe wacht zaterdag 7 juni de eer ste "Wiveko mini-triathlon'. Aan deze recreatieve wed strijd wordt deelgenomen door zo'n 75 jeugdleden van vereni gingen uit de kern Koewacht. De onderdelen zijn gesplitst in vijf categorieën voor ver schillende leeftijden. Voor de jeugd jonger dan elf jaar die niet kan zwemmen, is er de gelegenheid de afstand lopend door het water af te leggen. De afstanden zijn voorts zo geko zen dat iedereen de afstanden kan volbrengen. De inschrij ving voor deze 'Wiveko mini- triathlon' is nu gesloten. Ge zien de toeloop van deelne mers zal vólgend jaar een open inschrijving mogelijk zijn. De eerste leeftijdsgroep voor de mini-triathlon ver trekt om 10.30 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - Natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut wil haar dertig ste verjaardag dit jaar niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zaterdag 5 juli wordt de leden in de oude Mare chausseekazerne aan de Nieuwstraat in Terneuzen een uitgebreid feestpro gramma aangeboden. De dag begint, geheel in de geest van de bezigheden van De Steltkluut, met een excursie naar de vloedlijn van de Westerschelde. De trip wordt om 16.30 uur nog eens herhaald. Het avondprogramma begint rond 20.00 uur in de oude kazerne met een pre sentatie van de jubileu muitgave 'Kleine land schapselementen onbe schermd en bedreigd'. Daarna, zo vermeldt de uitnodiging, wordt de ruimte vrijgegeven voor 'ernst en luim, drankjes en hapjes, levende muziek, humor en poëzie'. In het kader van de jubi leumviering past ook een tentoonstelling van negen kunstenaars in het Ter- neuzens museum aan de Burg. Geillstraat. De expo sitie loopt van 4 juli tot en met 2 augustus. Alle deel nemende kunstenaars von den hun inspiratie in het Zeeuws-Vlaamse land schap. Er is werk te zien van H. van Assche, R. Ivens, A. Kruithof van de Krogt, P. van Laake, W. Neve, C. Riemslag, E. Sponselee-Kerckhaert, E. Verwilghen-Robesin en T. Verwilligen. De exposistie wordt vrijdag 4 juli ge opend. Aanvang 17.00 uur. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter G. Hars kamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en Uzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogs tr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter L. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskezis en Groede - Dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter M. Kooiman, Beesten markt 1, Goes, tel. 01100-14450. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenen dijk 52, Kloosterzande, tel. 01148- 1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Helnkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van dokter Lips en dokter Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst wordt waargenomen door dokter J. Lips, tel. 11674, Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter P. Polderman, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17- 17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter C. Risseeuw, tel. 01130- 1566. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter A. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 26483. Zondag dokter F. Buijten- dijk, Noord weg 353, tel. 12460. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter P. Vercauteren, J.v. Lennepstr. 87, praktijk: Beet- hovenhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Meijerink, Serlippensstr. 11, prak tijk: Beethovenhof 3b, tel. 01150- 13768. Spreekuur spoedgevallen zat en zond. 11.30 en 17 uur. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Postduivenvereni ging Eendracht Maakt Macht te Terneuzen hield met 179 duiven een wedvlucht vanuit Rouen, 1451,49 mpm: 1. D. Deurwaarder, 2,6 en 8. P. Zegers, 3 en 5. gebroe ders Scheele, 4 en 9. P. de Vos, 7. De Bruijne-Zegers, 10. G. Neels en zoon. Vanuit Bourges met 86 dui ven, 1350,71 mpm: 1 en 2. P. Zegers, 3. W. van Hoeve, 4. De Bruijne-Ze gers, 5. gebroeders Scheele. De Reisduif Breskens, vanuit Rouen, 87 duiven, 1490,2 mpm: 1. J. Buize, 2. F. Scheele en zoon, 3 en 5. A. Ribbe, 4. J. Bakker. Vanuit Bourges met 61 duiven, 1265,69 mpm: 1. J. Bakker, 2 en 4. mevrouw Simpelaar, 3. F. Scheele en zoon, 5. P. de Jonge. Scheldeklievers Ossenisse, vanuit Rouen, 60 duiven, 1400 mpm: 1. C. Machielsen, 2 en 5. J. Dobbelaar, 3. Van Poorten-Boeij, 4. E. de Waal. Vanuit Bourges met 80 duiven, 1331 mpm: 1,5 en 8. Van Poorten-Boeij, 2,3 en 6. E. de Waal, 4. C. Machiel sen, 7 en 10. G. de Waal, 9. P. Rens. Moulins De Getrouwe Duif Cadzand, 131 duiven, 1283,65 mpm: 1 en 7. Aart Vasseur, 2. A. van Landschoot, 3 en 6. J. Huigh en zoon, 4. Sj. Visser, 5 en 10. J. de Mey, 8. D. van Kerkho ven, 9. A. van Houte. De ScHeldevlieger8 Oostburg, 96 duiven, 1228,08 mpm: 1. F. Brevet, 2. R. van Hee, 3. L. Verheije, 4. J. d Krijger en zoon, 5. J. Simpelaar, 6. R. Jansen, 7. A. van Hijfte, 8 en 10. A. Risseeuw sr, 9. G. Tas. Nog Sneller Breskens, 82 duiven, 1250,39 mpm: 1,7 en 10. G. (Staf) Dusarduijn, 2. A. Vermeulen en zoon, 3. E.Simpelaar, 4. Iz. den Dekker, 5. gebroeders Van Grol, 6 en 8. J. Reynvoet, 9. J. van Oosten- brugge. Strijd in Vrede Groede, 67 duiven, 1250,39 mpm: 1 en 9. G. (Staf) Du sarduijn, 2 en 7. J. Faas, 3 en 4. E. Ulijn, 5. M. Elfrink, 6. J. van Hoeve, 8. mevrouw Buijze, 10. George Du sarduijn. Hoop Biervliet, 56 duiven, Ï225.54 mpm: 1. Ch. de Graaf, 2. M. Deve neyns, 3 en 5. P. Dingemanse, 4. J. duPuy. Eerste de Beste Schoondijke, 56 duiven, 1163,04 mpm: 1 en 3. W. van de Velde, 2 en 4. G. de Wever, 5. P. Cornelis. De Zeeuw Goes, 405 duiven, 1236,46 mpm: 1. L. Schmid, 2,7 en 8. Wage naar-Toonder, 3. R. van der Pijl, 4. Steenhard-Princen, 5. R. Remijnse, 6. C. Dominicus, 9. W. de Witte, 10. M. van Hekken. Blauwe Doffer Hansweert, 80 dui ven, 1243,9 mpm: 1. J. Blom, 2. J. Zandstra, 3. De Klerk en zoon, 4. L. van Ertvelde, 5. H. Vermeulen. CC West-Zuid-Beveland, 310 dui ven, 1231,74 mpm: 1 en 8. H. Jansen, 's-Heerenhoek2. J. Polfliet, Le- werdorp; 3 en 5. P. Oele, Oude- lande; 4. P. Rijk, 's-Heerenhoek; 6. D. Rijk, Heinkenszand; 7. J. Oele, 's-Gravenpolder; 9. J. van Malde gem, Heinkenszand; 10. A. Hazen, Lewedorp. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter W.v. Ouwerkerk, tel. 65498. Van zat 24 tot zond. 24 u. dokter Snij der, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts dijk - Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden -Zeeuwsch - Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts J Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel, 01155- 1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Die renkliniek, tel. 01155-1488. Spreek uur 11-12 u. Zondag volgens af spraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Po likliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425 Spreekuur zat. 12-13 u. .Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v Diemenstr. 83, Terneuzen, tel- 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel, 01178-1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts I. Buize, praktijk Nieuwstr. 55, Oostburg, tel, 01170- 3580, privé: Poolster 54, Oostburg tel. 01170-2498. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Brasseur, praktijk: Beethovenhof 3a, tel. 01150-18042, privé: tel. 01150-17722. Spreekuur zat 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12- 12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts J Schauteet, Grote Maagdenstr. 24 Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuui zat. en zond. 9-10 u. Walcheren - Tandarts P. Bruijn zeel, Londensekaai 35, Middelburg tel. 01180-25963. Spreekuur zat. er zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts P. Akkerman, Voorstad 33a Goes, tel. 01100-14314. Spreekuui zat en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6 tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 er 16-17 uur. Verder uitsluitend vooi spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, d< Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Zoetevaart Hulst Geop. zat. 11-12 uur en 15-1' uur, zond. 15.30-16.30 uur. Vooi spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apothekers assistente thuis bereikbaar ondei nr. 14255. Middelburg - Apotheek Ringeling Lange Delft 133, tel. 12538. (vana vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-11 u. Vlissingen - Apotheek J.v.d. Sande Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis te] 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEEF Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150 12200.

de Stem | 1986 | | pagina 15