IIEUWE ZWEEDSE STER DUIKT IN PARIJS OP Frits Bakker naar NK bandstoten Ladies-week Animo van start Ijaagt iten left de zicht Heger geen bondscoach meer ingeland struikelt •ver Portugezen JubiJeumkoers Lamswaarde Elliot wint Gerrit de Vries handhaaft koppositie in Oostenrijk JA SPORT 2dqNPERDAG 5 JUN11986 ij da rn in ►g iburg ROLAND GARROS PARUS - Begon het er eindelijk eens op te lijken dat dit jaar alle Zwe ien vroegtijdig van het Parijse gravel geknikkerd zouden worden, ;omt er eentje uit Amerika overwaaien om Boris Becker te verslaan. Spits Metz naar Emmen Italiaanse voetbalbond wil Knobel als docent HARREWIJN OPVOLGER BIJ BASKETBALTEAM verslaat Treffers V kampiod KOT-BILJARTER ONTWIKKELT ZICH STERK leceptie iTEEN MET AMATEURS, JUNIOREN EN NIEUWELINGEN Kwaliteit Deelnemers titelstrijd bandstoten T14 PAGINA SPORT 2 [jke spel (1-1) in iimpioen Italië, lgaarse eiftaj egen Zuid-Ko- liatste groepswed-1 |uid-Korea, tegen I lie I ÏG (AFP/Rtr) nateurwielrenner heeft in de pro. open Ronde van I alle azen verrast tn de regen van dt pan het groother- arin slechts weinl o's durfden te ne-j 3400 meter langt) Rezze met veel }aar de overwin- ader dan een se. Stlgd door Willen] t België, lam, de specialistl feg van Jan Raas, op anderhalve se- Rezze. Steven en Gerard Veld- b) waren de andere frs, die zich bij de klasseerden. Ber- aault, vijfvoudig lar, deed het rustig proloog en eindigde de helft van hel op zestien secon-| winnaar. k de proloog van de Rondtl Jirg, over 3400 meter: 1 |(Fra/ama) 4 minuten en 2. Willem Wijnants (BelJ b N ij dam (Ned) 4.54,29; 1 I (Lux) 4.54,60; 5. Jean-Mw T) 4.55,31; 6. Christophe La- 4.55,70; 7. Steven Rooki 8. Gerard Veldscholten| 9. Philippe Leleu (Fr») ■wig Wijnants (Bel) 4.57,64 ecker struikelt over Perofors Met een verweerde kop, die verrassend veel overeenkomsten met die van Ken Host-wall vertoont, het kapsel van een marinier en het accent van een Texaanse owboy, maar wel met een Zweeds paspoort. Iemand moet het toch sponsor-contract had onderte kend, er maar eentje nodig om zijn wraakactie tot een goed einde te brengen. Maar toen, bij 5-0 en 40-30 in de vierde set, was het al lang duidelijk dat de dingen zouden lopen zoals ze liepen en dat Becker, tegen zijn gewoonte in, zich daar al net zo lang bij had neergelegd. „In de tweede set had ik een break-point" aldus Becker, die zich eens te meer een verliezer van het goede soort toonde, „en dat wist ik niet te winnen. Meteen daarna brak hij voor het eerst door mijn service en vanaf dat moment was het een andere wedstrijd. Hij kon in eens alles, sloeg de ballen op de lijn als hij ze daar nodig had en ging, notabene met zijn lengte, ook nog eens aces slaan. En als hij dan slagen, waar ik normaal gesproken de punten mee moet pakken, als 'winners' terug slaat, wat moet ik dan nog doen. Nee jon gens, er was vandaag geen be ginnen aan, ik zie jullie wel weer in 1987". Resteert de vraag hoe het fenomeen Boris Becker nou eigenlijk op zijn werkelijke waarde ingeschat moet wor den. Die klemmende vraag zal hij de komende weken zelf moeten beantwoorden, want de toernooien van Queens en Wimbledon, waar hij zich een jaar geleden in de internatio nale prijzenkast sloeg en ver volgens ziel.en zaligheid aan een groot aantal sponsors ver kocht, staan weer voor de deur. Het staat buiten kijf dat de rossige reus over meer dan middelmatige kwaliteiten be schikt, en men mag ook niet vergeten dat het hier nog steeds om een jongen van pas Bende slagen te retourneren. achttien jaar oud gaat, maar Gisteren had Pernfors, die, het moge intussen toch ook duidelijk zijn dat het hysteri sche gehuil, dat vooral in de Westduitse media van geen en" zo grinnikte deze Mikael ërnfors, nadat hij Boris Bec- er als een beginneling alle eken van de baan had laten den (2-6,6-4,6-2,6-0). Daarmee doelend op een il- ster gezelschap van niet linder dan 12 landgenoten, lie het vorige week in Parijs llemaal vroegtijdig af had- en laten weten. Onder hen filander, Nystrom, Jarryd, vensson, om er maar eens een te noemen. En niet te Jrgeten Stefan Edberg, die al ki de tweede ronde door Pern- irs zelf te grazen werd geno- len. Een nieuwe Zweedse ster in het tennisfirmament der ive, die zich de laatste vier iar voornamelijk in Amerika ift opgehouden, ingeschre- m als student in de economie, n de Universiteit van Geor- ia, maar die zich daar, zoals ,t in Amerika gaat, louter iet het bedrijven van tennis ig gehouden heeft. Niet onverdienstelijk, want ie maal werd de 22-jarige ■eed, die het met zijn lengte n 1.73 meter bepaald niet in zijn service zou moeten ibben, de officiële 'College lampion' van de Verenigde ten. Bovendien had hij nog m appeltje te schillen met het iyestduitse idool, want in het irste toernooi waaraan Bec ker vorig jaar na zijn opzien- irende opmars op Wimble- in deelnam, lapte Pernfors im al bijna pootje in de eer- ronde. Vijf matchpoints moest ker destijds in Indianapo lis wegwerken tegen de kleine izewind, die iedere keer r als een duveltje uit een ije achter onhaalbare bal len opduikt om ze als win- :nde slagen te retourneren. Gisteren had Pernfors, die, en dat was achteraf nou weer niet zo slim van hem, precies een dag eerder een nieuw ophouden weet, nu wel wat bijgesteld zou kunnen worden. Net als de prijs van een in terview met de 'Wunderkid', die volgens zijn gisteren nogal chagrijnig ogende manager Ion Tiriac nog steeds pakweg 150.000 dollar zou moeten be dragen. Ivan Lendl moet de afgelo pen dagen wel breed hebben zitten grijnzen als hij de ont wikkeling aan de Boulevard d'Auteuil een beetje gevolgd heeft. Want met Kriek als te genstander in de halve finales en Pernfors of Leconte in de finale moet hem normaal ge sproken toch weinig kunnen gebeuren op weg naar zijn tweede Parijse titel. Voor de sfeer hier zou het in ieder geval het beste zijn als zondag het potje Lendl-Le- conte op het programma zou komen te staan. Dat betekent ongetwijfeld een herhaling van de vrolijke uitbarsting van nationalisme van drie jaar geleden, toen Noah in de finale Wilander versloeg. Zover is het echter nog niet, want Lendl kan zich altijd nog lelijk vergissen in Johan Kriek, terwijl Leconte alle zei len bij zal moeten zetten om langs die verduivelde Pernfors te komen. Leconte had gisteren geen Boris Becker maakte gisteren een knieval voor de Zweed Pernfors. enkel probleem met een an dere revelatie, de Moskoviet Chesnokov, die na drie sets een illusie armer, maar een paar zakken roebels rijker was (6-3,6-4, 6-3). De Rus wist niet wat hem overkwam toen hij het Stade Roland Garros op zijn gemak langs de voor deur dacht te verlaten en hij ineens een horde gillende kostschoolmeiden op zijn nek kreeg, die elkaar om een on leesbare handtekening zowat de ogen uitkrabden. Tien meter verder onder vond old-timer Ken Rosewall eens te meer hoe vergankelijk de roem is. Hij kwam bezweet van een bijbaan, waar hij zo juist in drie sets een vetera- nendubbel winnend had afge sloten en probeerde zich in zijn tenniskloffie een weg te banen door het leger handte keningenjagers dat op Leconte en Chesnokov stond te wach ten. Niemand herkende hem en sommigen reageerden zelfs geïrriteerd toen deze 'Lion in Winter' zich door de massa probeerde te wurmen. Een van de grootste tennissers uit een toch tamelijk recent verleden. Heren enkelspel: kwartfinales: Mikael Pernfors (Zwe) - Boris Becker (WDl) 2- 6,6-4,6-2,6-0; Henri Leconte (Fra) - An drei Tsjesnokov (Sov) 6-3,6-4,6-3. Indeling halve finales: Ivan Lendl - Jo han Kriek. Henri Leconte - Mikael Pern fors. Damesdubbel, kwartfinales: Graff/Sabatini (WDl/Arg) - Malejeva/ Malejeva (Bul) 6-3, 6-3; Mandlikova/ Turnbull (TSj/Aus) - Smith/Walsh (VSt) 6-2, 6-1; Navratilova (TSj)/Temesvari (Hon) - Jordan/Moulton (VSt) 7-6,7-6. Dames dubbelspel: kwartfinales: Clau dia Kohde-Kilsch/Helena Sukova (WDl/Tsj) - Svetlana Parkhomenko/La- rissa Savsjenko (Sov) 4-6,6-1,6-1. Indeling halve finales dames dubbelspel: Claudia Kohde-Kilsch/Helena Sukova (WDl/Tsj) - Steffi Graf/Gabriela Saba- tini (Wal/Arg); Martina Navratilova/ Andrea Temesvari (VSt/Hon) - Hana Mandlikova/Wendy Turnbull (Tsj/Aus). Gemengddubbel, kwartfinales: Reggi (Ita)/Casal (Spa) - Perez-Roldan (Arg) Viver (Ecu) 6-2,6-3. Junioren damesenkel, derde ronde: Jana Novotna (Tsj) - Hellas ter Riet (Ned) 6-1, 5-3. BOURNEMOUTH (Rtr) - Malcolm Elliot heeft woens dag de negende etappe van de Ronde van Groot-Brittannië, een rit over 145 kilometer van Exeter naar Bournemouth, ge wonnen. INNSBRUCK (APA) - De Ne derlandse wieleramateur Ger rit de Vries heeft in de achtste etappe van de Ronde van Oos tenrijk zijn zesde plaats in het algemeen klassement behou den. Hij eindigde in de door de Oostenrijker Popp gewonnen rit over 137,5 kilometer in het grote peloton. De best geklas seerde Nederlandse amateur in de etappe was Tom Cordes. De oud-wereldkampioen bij de junioren eindigde als zesde. Ploeggenoot Arjan Jagt werd zevende. Voor de meeste opwinding zorgde Helmut Wechselberger. De leider in het algemeen klassement kwam na zo'n veertig kilometer zwaar ten val. Met veel pijn voltooide hij de resterende 100 kilometer naar Innsbruck. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat er niet zoals aanvankelijk werd gevreesd sprake was van een sleutelbeenbreuk. Slechts de banden die het schouderge wricht omkapselen waren verrekt. Met een rekverband hoopt de Oostenrijker de ronde te kunnen volbrengen. Uitslag achtste etappe: 1. Popp (Oos) 137,5 kilometer in 2 uur, 53 minuten en 33 seconden; 2. Hoebenov (Bul); 3. Blumel (Oos); 4. Pedersen (Noo); 5. Traxl (Oos); 6. Tom Cordes (Ned); 7. Arjan Jagt (Ned) allen zelfde tijd als Popp. Algemeen klassement: 1. Wechselberger (Oos) 21.14.01; 2. Trinkler (Zwi) op 1.35; 3. Matejka (Tsj) 2.32; 4. Pavlic (Joe) 3.37; 5. Bannamour (Fra) 3.43; 6. Gerrit de Vries (Ned) 4.13. EMMEN (ANP) - Rudy Metz speelt de komende twee seioe- nen voor de eerste-divisieclub Emmen. De 27-jarige Metz kwam uit voor Heracles, dat het afgelo pen voetbaljaar uit de eredivi sie degradeerde. Metz heeft al tien seizoenen betaald voetbal op zijn naam staan. ROOSENDAAL - George Knobel, thans trainer van Seiko in Hongkong, is door de Italiaanse voetbalbond aange zocht om hoofd opleidingen trainers te worden met ais .standplaats Florence. Knobel vertrekt binnenkort naar Italië om twee weken als gastdocent voor de Italiaanse voetbalbond te werken. Na deze periode beslist hij of hij het aanbod van de Italiaanse voetbalbond zal aanvaarden. AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Basketbalbond heeft woensdag Vladimir He ger ontheven van zijn taak als bondscoach bij de heren. Di recte aanleiding voor die maatregel was de gang van zaken bij de strijd om de Chal lenge Round, twee weken ge leden in België. Als voorlopige vervanger is aangesteld Ruud Harrewijn, oud-international en vorig seizoen nog coach van Leiden. De Nederlandse heren plaatsten zich in België door een vierde plaats verrassend voor de strijd om het Europees kampioenschap basketbal voor A-landen, volgend jaar juli in Athene. In de duels bleek echter dat de verstandhouding tussen de groep en de Tsjechoslwaak verre van optimaal was. Vooral de wijze van coaching riep binnen de selectie grote weerstanden op. Direct na het toernooi kwam het bestuur van de Topsport Liga op ini tiatief van voorzitter Jan Loorbach bijeen. Ook hij had in Antwerpen kunnen vast stellen dat Heger eigenlijk niet meer als coach van de heren was te handhaven. De onte vredenheid binnen de selectie was te groot om de Tsjechoslo- waak de groep ook nog te laten begeleiden bij de strijd om de wereldtitel in juli op het eiland Tenerife. Volgens de ambtelijk secre taris van de Topsport Liga, Van der Haar, blijft Heger echter gewoon in dienst van de NBB. „Hij pakt nu weer zijn taken als topsport-coördinator op. Heger is ook niet ontsla gen. Hij is alleen geen coach van de heren meer." De opvolging door Harre- wijn is slechts een interim-op lossing. De aanstelling van de vroegere international, die niet met de ploeg is besproken, geldt tot en met de wereldti telstrijd. „Daarna gaan wij weer rond de tafel zitten. Ruud is de meeste logische op lossing voor de korte termijn. Hij is min of meer bij de NBB in dienst als direct oproep- bare-invaller voor alle heren selecties, van senioren tot ka- detten. Van die mogelijkheid en het feit dat hij momenteel geen nieuwe vereniging heeft, hebben we dus goed gebruik kunnen maken", verklaarde Van der Haar. knieën is Veen| |eduel op de be ronde hebben dtf en op de ene no| na het resultaalj |De Waalwijken ms, zetten de ner| ïmaal klem, maai) |n, verzekerde traint na de eliminatie val £g. „We zullen 01 duur mogelijk verkc aat er voor ons niel het spel", bnuwachtig Veendai Iprong ook vasthield diende die zeker. mislukt tikje-tei Iren, greep Klompsl fan om de score te o] i. RKC kwam snel twoord. Van Vel t een vrije schop in idam had tegen an de eerste helft na de wisseling i volledig in handen. - RKC 3-2 (2-1). a 1-0, 27. Van Velzen 1- ge 2-1, 60. Klompstra Velzen 3-2 (strafscf (chter Van Swieten. s 8.000. Hoekstra; De Hi Hiddink en Steei Nijgh en Keukens; Mi >mpstra (Dieterman) Imeijer). irards; Joore, Bogers, VI Bruurmijn (Cornelissf [Gouda), Bosz en Bra" Lammers en Van Vel Van onze speciale verslaggever IONTERREY - In groep F heeft Portugal voor de tweede ver assing gezorgd. Na het gelijke spel van Marokko tegen Polen, Dopte het Engeland met 1-0 door een treffer van Carlos Manuel. ANP) - TOP h( agavond de derde wi n de beslissingsroi zondagamateurs De ploeg uit Oss vi >e Treffers uit Gr et 2-1. jers maakte in de vi minuut de beslissei TOP en De Treffi ie eerste plaats na ij den. De Treiters 3-3 (5-2); TOf: itas 2-2 (2-2). JANSDAM (ANP) is woensdag kampi<] het zaterdag-amak il geworden. Ie voorlaatste wedsti le beslissingsronde ttionaal kampioensd le de eersteklasser 1-1 tegen Heerjansd bracht Heerjansdam J g minuten spelen jrong. Eén minuut v«l uze herstelde Kenter e. d: ACV 3-5 (8-2); IJsselrr (3-4); Heerjansdarn 4-3 (3-8) In het snikhete en uitermate ihtige Monterrey kende En- land gedurende het grootste il van de wedstrijd wel een irwicht, maar kwam het it verder dan een paar kan- via vooral Lineker. e veel zuiniger met hun ichten omspringende Zuid- 'opeanen, die met slechts spits, Gomez (later Futre), ilden, vonden het allemaal a. lij één van de schaarse Por- [ese pogingen om over de .ddenlijn te komen, begon mantino in de 75e minuut een volle ren op rechts. Hij 'eikte de meegelopen Carlos inuel met een voorzet op maat Peter Shilton was te laat, Portugal leidde met 0-1. I(i' Engelsen waren zo aan jagen, dat ze niet eens tot slotoffensief kwamen, irker nog, Engeland verloor controle over het duel. Por- lal kwam nauwelijks meer gevaar en kreeg zelfs de 'gelij kheid om een tweede 'fer te produceren. (Hodge); Lineker, Hateley en Waddie (Beardsley). Stand in groep F i. Portugal 1 1 0 0 2 1-02. Marokko 10 10 10-03. Polen 10 10 1 0-0 4. Enge land 1 0 0 1 0 0-1 Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - Eén van de biljarters die zich de laatste seizoenen nadrukkelijk in de kijker speelde is Frits Bakker van de vereniging KOT uit Terneuzen. Samen met Johnny Rottier en Jean Paul de Bruijn trad hij het meest op de voorgrond als er hoofdprij zen te verdelen waren. Juist ook met die spelers behoort Frits Bakker tot de categorie die serieus met de biljartsport bezig is. Vanuit dat oogpunt bezien is het niet meer dan bil lijk dat zij met de meeste eer gaan lopen. In dat kader past helemaal de kwalificatie die de 37-jarige Bakker voor het nationaal kampioenschap bandstoten afdwong. Van vrijdag 6 tot en met zondag 8 juni is het zover. Dan vertegenwoordigt hij het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond tijdens het Nederlands kampioenschap eerste klas bandstoten in het Limburgse Schaesberg. Een knappe afsluiting van op nieuw een succesvol seizoen. Een greep uit zijn erelijst van de laatste jaren; drie keer kampioen beker-kader van het district Zeeuwsch-Vlaan deren, twee keer officieus Zeeuws kampioen en twee keer afgevaardigd naar een nationaal kampioenschap. Een erelijst die in schril contrast staat met zo'n jaar of zeven terug. Toen gaf hij de bekende pijp aan Maarten. Hij zegt daarover: „Ik zag het niet meer zitten. Het liep allemaal zo soepel niet meer en de in druk ontstond dat ik aan het plafond zat. De ambitie ver minderde daardoor en op een gegeven moment vond ik het wel goed." Een rem op zijn ontwikkeling? „Dat geloof ik niet. Al blijft dat moeilijk in te schatten. In ieder geval had ik zelf de indruk dat ik na die pe riode dat ik op non-actief stond sterker terug kwam dan daarvoor." In het begin nog wat schoor voetend en in de schaduw van biljarters als Louis Dallinga en Theo Platjouw, maar daarna kwam hij ijzersterk terug. Nu Dallinga en Plat jouw het rustiger aan doen heeft Bakker zich op provin ciaal niveau ontwikkeld tot een van de betere spelers. Het bewijs daarvan levert hij doorlopend door moyennes, vooral in het kader 38/2, neer te zetten die het niveau van het tweetal Platjouw-Dallinga benaderen. Maar door dat spelletje drukte Bakker ook het etiket op zich als zou hij een specifieke kader- en libre- speler zijn. „Bandstoten en ze ker driebanden," zo werd er geopperd, „ligt hem niet". Die veronderstelling heeft hij in middels weerlegd door in het bandstoten een moyenne van 6.45 te draaien. Frits Bakker: „Het werd me steeds duidelijker dat je in het bandstoten en driebanden je mannetje moet kunnen staan. Vooral doordat er tegenwoor dig zoveel drie- en vierkam pen gespeeld worden is het no dig dat je ook in die spelsoor- ten thuis bent. Ik heb nu wel goed gespeeld in het bandsto ten, maar om nu te zeggen dat ik niets anders dan specifiek bandstoten getraind heb gaat te ver. Doordat ik vaak drie banden speelde ben ik sterker over band gaan spelen. Als ik voorheen een ruime aan- vangsstoot kreeg in het kader of bandstoten keek ik daar als een berg tegenop. Nu maak ik me daar minder druk om. Ik ben daardoor ook trefzekerder geworden en dat komt tot uiting in het algemeen gemid delde." „Ik dacht op een gegeven moment inderdaad dat ik geen bandspeler was. Als ik zag hoe sterk routiniers als Platjouw, Dallinga en Rottier dat spel speelden, dacht ik dat nooit te kunnen. Nu heb ik daar mijn twijfels over en geloof zelfs dat een moyenne van zes, ze ven in de toekomst regelmatig haalbaar moet zijn. Let wel, je kunt nooit van tevoren zeggen dat je in dat of dat toernooi zes of zeven gaat spelen. Daarvoor is het bandstoten een link spelletje." „Neem nu zo'n nationaal kampioenschap. Ik ben daar voor wel als eerste geplaatst, maar dat zegt niets. Die spe lers kunnen het spelletje alle maal afwerken en in feite zijn het over het algemeen nog sterkere driebandspelers dan mij. Daarom vermoed ik dat het een loterij wordt. Belang rijk is dat je goed kunt starten, dan ontloop je de sterkere spe lers in het begin en kun je in het kampioenschap groeien." „Ik zie wel wat het gaat worden. Het is al mooi dat ik daarbij ben. Een paar jaar te rug dacht ik dat ik nooit meer dan 4.50 zou spelen. Dat is dus mede door het driebanden an ders gebleken. Nu voel ik dat ik meer kan, sterker ben. WTl'GAL - ENGELAND 1-0 (0-0). Carlos Manuel 1-0. Scheidsrech- Roth (WD1). Toeschouwers: Gele kaarten: Pen wiek en :her (Eng), Pacheco (Por), tugal: Bento; Alvara; Frederico, peira, Inacio, Diamantlno (Jose inio), Andre, Carlos Manuel, Pa- oen Sousa; Gomes (Futre). (eland: Shilton; Gary Michael 'ens, Fenwick, Butcher en San- Hoddle, Wilkins en Rohson Van onze sportmedewerker i-JANSTEEN - De voetbalvernenlging STEEN houdt vrijdag 6 juni een kampioensre- eptie van 19.00 tot 21.00 Uur in gemecnschapscen- pum De Warande. Leden, supporters en ?naere belangstellenden Runnen de spelers, bege leiders en bestuursleden feliciteren met het beha- en van het kampioen- «hap van het eerste elf- rtaJvierde klas van peKNVB. Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE - Lams waarde staat zaterdag in het teken van de wielersport. Dan viert het actieve wie- Iercomité Lamswaarde het 10-jarig bestaan. Reden om in het kerkdorp Lams waarde drie categorieën aan de start te laten verschijnen. Hoofdmoot vormt de tiende editie van de Leon Strobbe- in-memoriam-wedstrijd voor amateurs. Deze wed strijd begint 's avonds om zeven uur. 's Middags strij den de nieuwelingen en de junioren. Het wielercomité van Lamswaarde heeft er weer alles aan gedaan om de Leon Strobbe-in-memoriam-wed strijd op poten te zetten en dat is, gezien het deelne mersveld, volledig gelukt. „We wilden vanwege dit ju bileum iets speciaals doen. En met de junioren, nieuwe lingen en amateurs is ons dat gelukt. We zijn ook blij met de medewerking van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. Die club heeft tot hu toe altijd een belang rijk steentje in de organisa tie bijgedragen," aldus een woordvoerder van het wie lercomité. Ook het financiële gedeelte zit in Lamwaarde wel goed. Dit mede door de giften van de bewoners uit Lamswaarde zelf en ook door een goed gevuld pro grammaboek] e. „Zonder die steun kun je geen koers meer organiseren. We zijn daar zeker tevreden over," aldus het wielercomité. De inschrijvingen verlie pen dit seizoen ook weer via Peter Wisse uit Terneuzen, hoewel die dit eigenlijk niet meer doet. „Maar," zegt Adrie Dondt, „vanwege ziekte van onze voorzitter heeft hij dat toch willen doen en daar zijn wij hem erkentelijk voot." Over de animo van ren nerszijde valt niet te klagen. Bij de amateurs, die 100 ki lometer moeten afleggen, komen meer dan 50 renners aan het vertrek in de Dreef. Streekfavorieten zijn Karei van Goethem, de verras sende winnaar van de Ronde van Midden-Zeeland, Cor Vervaet, in België altijd goed voor een prijs, Frans van Waterschoot, Erik Ver- eecken, Werner Dhondt, pas hersteld van zijn val in Wa terlandkerkje, Chris Goeree en Cyriel Hoefnagels. Ook Joop Brooijmans uit Schijn- del, uitstekende resultaten geboekt in Luikse wedstrij den, is van de partij. Naast dit legertje streek favorieten komen verder Rob Bijvank, Frank Geen- sen, Hans Moens, Guus Bar- horst, Werner Wieme, reeds vier overwinningen, Frank Gommers, Theo de Krijger, Wilfried de Krijger, Mark de Smit, Jan Mobach, Peter van Acker en de gebroeders Pe ter en Nico van de Klundert naar Lamswaarde. Ook de renners van Theo Middel kamp zijn van de partij met onder andere Gerard van Antwerpen, Jackie van der Horst en Kees de Nooijer. Om 13.30 uur wordt de wielerdag geopend met een koers voor nieuwelingen over 40 kilometer. Aan de start komen onder andere Arjen de Ridder, Kroon, Tolhoek, Van Dijke en Kroonen. De junioren beginnen om 15.00 uur. Zij moeten 70 kilo meter afleggen. Rudie de Vries, Robin van Hecke, Eddy Cromheecke, Marco Geensen, Rudie Rabout en Marco Pijpelink zijn hier te kloppen mannen met na- Werner Wieme, één van de favorieten in de amateur- koers te Lamswaarde. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. tuurlijk ook nog een aantal Brabantse renners, zoals Van Ginnéken, Tak en Roks. Voor de drie wedstrijden heeft de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen een leidersprijs ter beschikking gesteld. De permanence is deze keer in verenigingsge bouw De Luifel in Lams waarde. T Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - De deelnemers aan het Nederlands kampioenschap eerste klas bandstoten te Schaesberg, met het door hen behaalde algemeen gemid delde, zijn: 1. Frits Bakker, Terneuzen 6.45; 2. L. Koomen, Wervershoof 5.88; 3. E. Veen, Nijkerkerveen 5.60; 4. A. van de Ouweland, Gilze 5.60; 5. M. van de Slik, 's-Gravendeel 5.50; 6. J. van Erp, Gemert 5.45; 7. P. Kraayvanger, Me- demblik 5.40; 8. J. Bleeker, Tuitjenhorn 5.32. Van onze tenntsmedewerker TERNEUZEN - Het eerste ge organiseerde tennisevenement van dit zomerseizoen is de achtste editie van de ladies- week van de tennisclub Animo op het nieuwe tennispark Oude Vaart te Terneuzen. De organisatie, gevormd door Nell Hendrikse en Anita Nijs- ten, ging ook dit seizoen uit van de succesformule van voorgaande jaren, waarbij het gezellgiheidskarakter centraal staat, maar waarbij wel dege lijk strijd wordt geleverd. Het toernooi, dat is onder verdeeld in een categorie voor gevorderden en voor begin ners, wordt op tijd gespeeld waarbij de duur van de par tijen is vastgesteld op drie kwartier. Na drie dagen spelen be reikte Ina van Doorn bij de ge vorderden de halve finale. Zij won achtereenvolgens van Hetty Lacroix met 5-3 en bleek daarna ook te sterk voor Elke Corlemeijer, die zij met 7-4 versloeg. Voor de kwartfinales plaatste zich Meta de Heus via een 8-2-zege op Elly Lippens. Ook Greet Bochardt speelde zich een ronde verder door met 9-4 te winnen van Anita Boeije, terwijl Elke Corle meijer op het nippertje baas bleef over Sari Hamelink: 6-5. In de categorie dubbelspelen plaatste het duo Magda Roe- lofs/ Ineke van der Klis zich voor de halve finale. Het duo won van het koppel Wisse/ Hamelink met 11-4 en was daarna te sterk voor de combi natie Joke Veraart/Corrie Bos: 9-5. Het toernooi wordt vrijdag afgesloten met de fi nalepartijen. Enkele uitslagen: gevorderden, voor ronden: Ria van den Akker-Monique Lipjes 7-5, Yvonne van Straaten-Carla Doesburg 7-2, Joke Louwerse-Ineke van der KJ is 11-2, Pia Vos-Carla de Visser 11- 2, Ria Wisse-Joke Bac 5-4, Willenden Dros-Loes Molster 9-5, Anneke Mein- hardt-Tiny van Zweeden 8-4, Magda Roelofs-Elly van der Hooft 12-2. Begin ners: Olga Slootweg-Martha Kuiper. 6-5, Helma Sens-Lia van Raalten 8-4, Els Visser-Marlies van de Walle 6-3, Lenie Tenbroek-Miriam Blom 10-4, Willy Lie- denbaum-Violet Huybrechts 6-5, Me van der Heijden-Mattia Corbeij 6-5, Ursula Ta mis-Els Visser 10-3.

de Stem | 1986 | | pagina 9