Fransen bang voor 'Russische Ajax' Veendam heeft eredivisie in zicht 'Ik ben voor niemand bang' nF,STEM.S£>Ot£ ITALIË-ARGENTINIË IN PUEBLA Bulgaars team jaagt op veel doelpunten, ÏIEUWE ZW Ingeland sti >ver Portug< Vos helpt Willem II aan winst in Arnhem Mineraalwater en Parmezaanse kaas Receptie STEEN DONDERDAG 5 JUN11986 PONDERDAG 5 JUN11986 PUEBLA - Jan Keizer ligt er misschien niet van wakker. Er aan denken zal de Neder landse arbiter zeker. TEGEN ZUID-KOREA tornt er eentje uit Amerika ove Jelle Nijdam derde in proloog Luxemburg Zico morgen tegen Algerije IVAN NIELSEN WIL ZICH OP WK IN DE KIJKER SPELEN TOP verslaat De Treffers ACV kampioi a»„. T19 PAGINA SPORT Van onze speciale verslagggevers LEON - Frankrijk, Europees kampioen en een van de favo rieten voor de wereldbeker, is bang. Een dag voor de wed strijd tegen de Sovjet-Unie, sluipt de angst de ploeg bin nen. De rust die er van het trainingskamp uitstraalt, is bedriegelijk. Aanleiding voor de groeiende nervositeit bij de Fransen is de eigen wanpres tatie tegen Canada en het op treden van de tegenstander van donderdag in het duel te gen Hongarije. Zelfs Michel Platini, Euro pees voetballer van het jaar, spreekt zijn bezorgheid uit over de tweede wedstrijd van zijn team in Leon. „We zullen onze prestatie van zondag enorm moeten verbeteren, willen we niet weggespeeld worden door de Sovjets". De middenveld regisseur van de Europese kampioen en de Italiaanse titelverdediger Juventus, weet waar de achil leshiel van de ploeg zit. „In de aanval. We hebben te veel kansen nodig om te scoren. Gezien de vele mogelijkheden die Papin en Rocheteau voor geschoteld hebben gekregen, hadden ze veel meer treffers moeten maken. Of zouden ze misschien graag zien dat het middenveld niet alleen de doelpunten voorbereid, maar ze ook nog eens maakt?". Tegen de Sovjets maakt Ro cheteau waarschijnlijk geen deel meer uit van de basis. De vleugelspits maaakte tegen Canada ook het eide van de wedstrijd al niet mee. Zijn vervanger toen, Stopyra, speelt donderdag van de eerste minuut mee. De angst van de Fransen voor de Sovjet-machine weer spiegelt zich ook in de taktiek. „Wij zullen Italiaans gaan spelen," lichtte Tigana alvast een tipje van de sluier. „Dat wil zeggen, spelen vanuit een gesloten verdediging en pro beren met snelle uitvallen te scoren. Het zal een aanpassing van het hele team vergen. De neuzen staan meestal alleen maar naar voren gericht. Dat staat tegen de Sovjets echter gelijk aan zelfmoord". De Russen laten voorlopig alle lof over hun optreden in het eerste duel rustig over zich heen komen. Er zich door laten beinvloeden doen de Oosteu ropenen nauwelijks. De complimenten van mid denvelder Alain Giresse en de Franse bondscoach Henri Mi chel dat het spel tegen Honga rije deed denken aan het Ajax van de jaren '70, doen assis tent-coach Nikita Simonian slechts glimlachen. „Hoe kun nen zij dat nu verklaren na slechts één wedstrijd. Laten we het maar onder de noemer taktiek rangschikken. Ajax, met Cruijff, maakte geschie denis, dat moeten wij nog maar waar zien te maken". De hoop van de Fransen, uitgesproken door doelpun tenmaker Jean-Pierre Papin, dat de dag extra rust die zij hebben gehad van invloed zal zijn in het duel tegen de Sov jets, wordt door Simonian di rect de grond ingeboord. „Mijn spelers zijn honderd procent hersteld van de wedstrijd te gen Hongarije. Ook mentaal staan ze niet meer bij dat duel stil. Hongarije speelde maan dag op een manier die ons spel zeker ten goede kwam. Daar kwam nog bij dat wij niet snel twee doelpunten in de eerste vier minuten zullen maken. Ik verwacht niet dat de Fransen ons eveneens met open vizier tegemoet zullen treden. Wij zullen ons zo min mogelijk aanpassen aan de tegenstan der en gaan ook dit keer weer zoveel mogelijk weer uit van onze kracht." Waar dat toe kan leiden hebben de Honga ren gemerkt. Papin is blij met zijn treffer tegen Canada. Toch was 'mae stro' Platini niet bijster tevreden over het optreden van de ex-Bruggeling. - fotoap Vrees Van ome speciale verslaggevers Vandaag leidt hij in het stadion van Puebla een van de meer belangrijke wedstrijden in de eerste ronde van de strijd om de wereldtitel tussen de kampioen van 1978, Argentinië, en de titelverdediger in Mexico, Italië. keiharde topper Een duel in groep A dat be slissend kan zijn over welk van de twee teams er door mag gaan naar de tweede ron de. De kansen voor de Zuida merikanen lijken het grootst. Zij wonnen hun eerste duel, 3- 1 tegen Zuid-Korea. De Italia nen kwamen ondanks een aar dige tweede helft tegen Bulga rije in de openingswedstrijd van het toernooi niet verder dan 1-1. De grote belangen die er op het spel staan, zullen ze ker hun weerslag hebben op het spel. De verwachtingen van waarnemers lopen uiteen van hard tot zeer hard, een rustig duel heeft bijna niemand in zijn gedachten. Gezien de re putaties van zowel de Zuida merikanen als de Italianen, niet vreemd. Alle 22 spelers op het veld, zullen in een voor hun team gevaarlijke situatie niet schromen hard aan de noodrem te trekken. Die hard heid is echter allang niet meer het alleenrecht van de twee teams. Ook de 'ontwikkelingslan den' in het voetbal, hebben wat dat betreft hun lesje ge leerd. Zuid-Korea maakte in het duel tegen Argentinië dui delijk dat het qua techniek en professionele overtredingen niets meer van hun opponen ten in Mexico hoeven te leren. Hun voornaamste slachtoffer was Diego Maradonna. De middenvelder werd door de Aziaten bijzonder hard aangepakt. Alleen al in de eer ste helft mocht hij tien keer een vrije trap nemen. De in Italië toch wel wat gewende Argentijn, liet zich er zelfs een beetje door uit het lood slaan. „Dit had weinig meer met voetbal te maken. Ik kwam nauwelijks aan het aannemen van een bal toe. Wat moet dat nou wel niet verder worden in dit toernooi? Spanje 1982 was misschien ook niet zachtzin nig, maar in dit ene duel is er met mij al meer gebeurd dan toen in het hele toernooi." De problemen waren voor de kleine, gezette middenvel der niet zo groot geworden als de Spaanse arbiter Sanchez de spelregels ook maar een beetje had gevolgd. Maar de man in het zwart vergat alle instruc ties en liet de Argentijn als een soort vogelvrij dier op het veld rondlopen. V.oor het duel tegen de Argentijnen heeft Mara donna zijn hoop gevestigd op Keizer. De Nederlandse arbiter staat ook bij de Zuidamerika nen hoog aangeschreven. Hij zal echter al zijn kunnen en gezag nodig hebben om het duel in de hand te houden. Want de Italianen zullen on- getwfijfeld één van hun tien veldspelers opofferen aan Ma radonna. Grootste kandidaat voor die ondankbare taak is Salvatore Bagni. Geen onbe kende van de Argentijn. Bagni speelt eveneens voor Napoli en mag zich tot de beperkte vriendenkring van de Argen tijn rekenen. Voor de Italianen staat er donderdag veel op het spel. Na de teleurstellende 1-1 tegen de Bulgaren, moeten zij eigenlijk winnen om hun favorietenrol in Mexico te kunnen waarma ken. Bondscoach Bearzot laat zich ondanks de moeilijke si tuatie echter niet van de wijs brengen. Hij vertrouwt in eerste in stantie weer op dezelfde spe lers die in de openingswed strijd in actie zijn gekomen. Doelpuntenmaker Alessandro Altobelli blijkt nauwelijks hinder te ondervinden van de blessure die hij tijdens de trai- nig opliep na een botsing met doelman Galli. De spits van Internazionale krijgt in het hart van de Argentijnse ver dediging waarschijnlijk weer te maken met Daniel Passa- rella. De libero van Argentinië maakte het eerste duel van zijn team niet mee omdat ook Diego Maradonna, zelf niet vies van een pittige overtreding op zijn tijd, maakt zich zorgen „Wat moet dit wel niet worden in dit toernooi?" over de hardheid in Mexico. - FOTOAP hij ten prooi viel aan de 'wraak van Montezuma'. Het treffen tegen de Italianen wil hij echter voor geen goud mis sen. Gezien de statistieken heb ben de Italianen donderdag de meeste kans op een overwin ning. Van de acht keer dat de teams tegenover elkaar ston den, zegevierden de Europea nen zes maal. Stand in groep F Ï.Portugal 1 100 21-0 2. Marokko 101010-0 3. Polen 101010-0 4. Engeland 10 010 0-1 Nog te spelen in groep F: 6 juni: Engeland - Marokko, 7 juni: Polen - Portugal, 11 ju ni: Portugal - Marokko en Engeland - Polen. Van ome speciale verslaggevers PUEBLA - Mochten de Italiaanse parade- paardjes erin slagen hun wereldtitel te pro longeren, dan hebben ze dat in belangrijke mate te danken aan de arts, de kok en aan de voorzorgsmaatregelen die dit tweetal nam. Om darmklachten te voorkomen, heeft de Italiaanse delegatie vrijwel al het voedsel uit het moederland meegebracht, tot aan de Par mezaanse kaas toe. Tot dusver lijkt de voor zichtigheid effect te hebben. Want alleen in het kamp van de wereldkampioen hebben zich nog geen gevallen van buikloop voorge daan. Teamarts Leonardo Vecchiet heeft de spe lers strenge voedingsvoorschriften gegeven. „De ellende begint bij het water. Dat ver trouwen we niet. We hebben een enorme hoe veelheid mineraalwater meegenomen. De spelers mogen geen ijs of ongekookt voedsel eten." Het verse voedsel dat in Mexico wordt gekocht, zoals vlees, rijst en pasta's, staat on der strenge controle van kok Lorenzo Lorini. De enige Italiaan die af en toe last heeft van zijn maag, is coach Enzo Bearzot. „Maar dat heeft niets te maken met het voedsel", verzekert de teamarts. „Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat heeft hij een pijp in zijn mond. Het is onvermijdelijk dat je daar uiteindelijk buik- en hoofdpijn van krijgt." Van ome speciale verslaggevers MEXICO STAD - Het verrassende gelijke spel (1-1) J de openingswedstrijd tegen wereldkampioen Italiitfo^RiJS - Begon het er eindelij heeft het zelfvertrouwen van het Bulgaarse elfljL vroegtijdig van het Pari] voor de resterende groepswedstrijden tegen Zuid-Kcw co j rea en Argentinië aanzienlijk versterkt. Tegen de Aziaten hopen de dag na de laatste groepswed. Bulgaren donderdag voor het eerst in de geschiedenis een wedstrijd tijdens de eindronde van een wereldkampioen schap te winnen. Dat zou dan met grote cijfers moeten ge beuren om de derde plek in groep A, die recht kan geven op een plaats in de tweede ronde, zeker te stellen. „Toch is dat niet het voor naamste doel van ons elftal. Wé zitten nog steeds in de race om een van de twee plaatsen die rechtstreekse kwalificatie betekenen", verklaart Alexan der Markov, de voor FC Metz uitkomende Bulgaarse inter national. Bondscoach Ivan Vutsov kan tegen de Zuidko- reanen waarschijnlijk toch beschikken over Stoyteho Mladenov, die tegen Italië ge blesseerd het veld moest ver laten na een botsing met de Italiaan Vialli. Het Zuidkoreaanse elftal legt zich niet bij voorbaat neer bij een nederlaag tegen de ploeg uit het Oostblok. De Aziaten, die vooral in de tweede helft tegen Argentinë indruk maakten, achten zich nog lang niet uitgeschakeld voor een plaats in de tweede ronde. Volgens de in West- Duitsland voetballende Bum- Kum Cha is zijn ploeg in staat Bulgarije van te winnen. „Wij verslaan Bulgarije, dat daarna nog van de Argentijnen ver liest. En dan gaan wij naar de volgende ronde", voorspelt de spits van Leverkusen. Zelfs wanneer de Aziatische ploeg in die opzet slaagt, zal één man er niet meer bij zijn. Dieter Trzolek, de Duitse masseur van de ploeg, heeft zijn terug reis op 11 juni geboekt. Eén strijd van Zuid-Korea, Italië. tege Met een verweerde kop, die verr; :osewali vertoont, het kapsel van w boy, maar wel met een Zweeds Iemand moet het toch n" zo grinnikte deze Mikael rnfors, nadat hij Boris Bec- jer als een beginneling alle ken van de baan had laten jen (2-6,6-4,6-2,6-0). Daarmee doelend op een il luster gezelschap van niet Hinder dan 12 landgenoten, het vorige week in Parijs LUXEMBURG (AFP/Rtr) De Franse amateurwielremit Dante Rezze beeft in de pre loog van de open Ronde vii Luxemburg alle azen verraai In de wind en de regen van tjj, tweede ronde door Pern- llemaal vroegtijdig af had- laten weten. Onder hen ilander, Nystrom, Jarryd, ensson, om er maar eens een ,ar te noemen. En niet te ■rgeten Stefan Ed berg, die al irs zelf te grazen werd geno- len. Een nieuwe Zweedse ster n het tennisfirmament der ive, die zich de laatste vier lar voornamelijk in Amerika ■ft opgehouden, ingeschre- n als student in de economie, in de Universiteit van Geor- ia, maar die zich daar, zoals it in Amerika gaat, louter iet het bedrijven van tennis zig gehouden heeft. hoofdstad van het groothe:| togdom, waarin slechts wei gen alle risico's durfden te men op het 3400 meter lai parkoers, reed Rezze met vi bravoure naar de ovei ning, op minder dan een conde gevolgd door Willi Wijnants uit België. Jelle Nijdam, de special» uit de ploeg van Jan Rai werd derde, op anderhalve conde van Rezze. Stevi Rooks (7e) en Gerard Veldïjsjiet onverdienstelijk, want scholten (8e) waren de andeifce maal werd de 22-jarige Nederlanders, die zich bij (Jjweed, die het met zijn lengte eerste tien klasseerden. Beifian 1,73 meter bepaald niet nard Hinault, vijfvoi zyn service zou moeten Tourwinnaar, deed het rust jbben, de officiële 'College aan in de proloog en eindigt hampion' van de Verenigde in de tweede helft van h( taten. Bovendien had hij nog klassement, op zestien secot (n appeltje te schillen met het den van de winnaar. festduitse idool, want in het De uitslag van de proloog van de Ron(| irste toernooi waaraan Bec- van Luxemburg, over 3400 meier. ,r vorig jaar na zijn opzien- Dante Rezze (Fra/ama) 4 minuten i a twt- li 52,84 seconden; 2. Willem Wijnants IB irende opmars op Wimble- 4 53,64; 3. Jeiie Nijdam (Ned) 4.54,25 >n deelnam, lapte Pernfors Pascal Trebel (Lux) 4.54,60; 5. Jean-Mi WJ,„_ Manfrin (Fra) 4.55,31; 6. Christophel im a' bijna pootje in de eer- vainne (Fra) 4.55,70; 7. Steven Rod e ronde. (Ned) 4.56,11; 8. Gerard Veldscholti 47jjf matehnointe tnrvet (Ned) 4.56,16; 9. Philippe Leleu (Fl marcnpOHlIS moest 4.57,64; io. Ludwig wijnants (Bel) 4.57,tppeker destijds in Indianapo- wegwerken tegen de kleine n [7^ r (,'CC 17 AT/"t?T Ti izewind, die iedere keer HAL Uil /LÓ)(Jf/il\Il/UIJ eer als een duveltje uit een Ijsje achter onhaalbare bal len opduikt om ze als win- :nde slagen te retourneren. J Gisteren had Pernfors, die, en dat was achteraf nou weer let zo slim van hem, precies in dag eerder een nieuw sponsor-i kend, er I zijn wrsf einde te 1 Maar de vierdl duidelijk lopen zo Becker, in, zich had neerl „In deT break- zich een van het| „en dat1 Meteen het eerstl vanaf daf andere eens alle de lijn had en g| lengte, slaan. E| waar ik i punten 'winnersl moet ik gens, er i ginnen weer in l| Res teel fenomeeg eigenlij li waarde den. Die| hij de moeten de toernl Wimble jaar gele nale prijj volgens een groofl kocht, s| deur. Het st rossige middelml schikt, el vergetenf steeds on achttien het mog duidelijk!' sche gehl Westduitf Van onze speciale verslaggevers GUADALAJARA - Zico, de witte Pele van Brazi lië, zal vrijdag in Guada lajara tegen Algerije spe len. Dat maakte de woord voerder van de Brazi liaanse voetbalbond Lu cas Neto bekend. Zico zat in de ontmoeting met Spanje (1-0) werkloos op de reservebank. Bij de training heeft Zico geen last meer van de blessure. Middenvelder Alemao moet zijn plaatsje af staan. Door Ted van Leeuwen JURICA - Voor Ivan Nielsen moet het wereldkampioen schap voetbal in Mexico de be langrijkste episode in zijn le ven worden. Niet alleen is een WK voor elke speler een hoog tepunt in zijn carrière, de Deense stopper moet zijn toe komst in financieel opzicht veilig stellen. Na zeven jaar Feyenoord wil hij nog één keer 'een klap per maken', zoals dat in het jargon heet. En daarom is een aansprekend optreden tijdens de Mexicaanse Mundial voor hem een vereiste. Feyenoord heeft Nielsen, één der steunpi laren toch, geen behoorlijk nieuw contract aangeboden, terwijl de speler zelf nog geen serieuze aanbieding heeft ge had. Nog vóór de wedstrijd te gen Schotland keek Nielsen terug op Feyenoord en dacht hardop na over zijn toekomst. „Ik wacht wel af, zorgen maak ik me niet. Een tijd gele den heb ik voor mezelf beslo ten dat zeven jaar Feyenoord wel genoeg was, ik wil wei eens iets anders". „Neë, Feyenoord heeft niet geprobeerd mij te houden. Ze hebben me inderdaad een nieuw contract aangeboden, maar dat was slechts voor de vorm, de aanbieding sloeg nergens op. Mijn transfersom stond overigens al vast, 500.000 gulden. Ik weet niet wat Feyenoord wil, ik hoor dat ze Van Herpen nu gekocht heb ben, daaruit concludeer ik dat ze mij niet meer nodig hebben. Tot nu toe heeft zich geen club voor mij gemeld, ik hoor wel eens wat, maar nooit komt er een serieuze aanbieding. En komt er niets, nou dan ga ik toch gewoon weer terug naar Denemarken. Ik kan zo weer bij mijn oude baas terecht. Wat ik deed? Loodgieter". „De WK moet mijn visite- kaartjeworden. Al is het eigenlijk wel gek dat er zich niemand heeft gemeld. Zo slecht heb ik toch niet ge speeld?" „Ik hoop echt dat Rinus Is rael er iets van maakt, want het laatste halve jaar was het echt een ongelooflijke puin hoop. Een complete ramp. Er is door de spelers geen klap meer uitgevoerd, ze zagen het ge woon niet meer zitten. Feyen oord heeft te vroeg bekend ge maakt dat Ab Fafié weg moest en dat zeven, acht spelers geen nieuw contract meer kregen. Maar aan de andere kant, het mag dan een foutje van Feyenoord geweest ziin. de jongens zijn toch full-profs, dan mag de club toch ver wachten dat die zich voor hon derd procent inzetten. Daar worden ze ook voor betaald?" De WK is natuurlijk een fantastische belevenis. Ik ben voor niemand bang, ik vind het juist prachtig tegen gasten als Rummenigge, Förster en zo te spelen. En wat hebben wij nu te verliezen, we doen voor het eerst mee, alle winst is meegenomen. Bovendien zit ten we in een dusdanig sterke poule, dat uitschakeling geen schande is. De groep is minder gespannen dan op het EK in Frankrijk, toen maakten we het voor de eerste keer mee." „Ik zou ook niet weten waarvoor we bang moesten zijn. Ookjiiet voor de Russen. De Hongaren stonden na vier minuten al 2-0 achter, dan krijg je een klap, waar je niet meer overheen komt. Wij heb ben de Russen in de kwalifica tie met 4-2 verslagen. Toen renden ze net zo rond als tegen Hongarije. Het enige wapen daartegen is meegaan, ook zo veel rennen. Wij zaten in de rust steendood, maar dan gaan ze toch twijfelen". „Van alle problemen zoals ze van tevoren afgeschilderd waren, heb ik hier geen last Ivan Nielsen: Wat heb ben wij nu te verliezen?" - foto archief de stem gehad. De wedstrijden zijn tot nu toe wel aardig en er wordt veel gescoord. Aan de hitte was het moeilijker wennen dan aan de ijle lucht. Wel ben ik hier vijf kilo afgevallen. Dat is ook niet zo gek, want bij Feyenoord heb ik in het laat ste halve jaar door mijn en kelblessure, misschien tien keer meegetraind, de andere keren liep ik alleen. Nog steeds heb ik er een beetje last van, maar ik laat me voor de wed strijden intapen, dan gaat het wel". „Het enige waarvan ik last gehad heb, is de balsnelheid. Zeker tijdens onze hoogtestage in Columbia, op 3000 meter, speelden we elke pass te lang. Een balletje met de binnen kant voet meenemen, sprong zes meter weg. Nu zijn we er aan gewend. Met de timing had ik geen problemen. Ge lukkig niet, want met een beetje geluk kan ik hier een leuk contract ergens verdie nen. Ik ben nu 29, het moet nog één keer kunnen". VEENDAM (ANP) - Met knikkende knieën is Vi dam ook in zijn derde na-competitieduel op de bi gebleven. Halverwege de promotieronde hebben Veenkolonialen de beste vooruitzichten op de ene ni vrije eredivisieplaats, terwijl RKC na het result) van woensdag is uitgeschakeld. De Waalwijki vochten verbeten voor hun laatste kans, zetten de net veuze thuisclub tegen het einde helemaal klem, ma) gingen toch met 3-2 ten onder. nen geven, verzekerde train Van onze speciale verslappe Het zag er na precies een uur naar uit, dat Veendam een benauwd slot, zoals een week eerder tegen Vitesse, bespaard zou blijven. Een doelpunt van Klompstra, na een lange rush van Mulder, vergrootte de marge tot twee (3-1). Maar RKC kwam al binnen twee minuten weer dichterbij. De bal stuitte tegen de arm van Hiddink en de strafschop was aan Van Velzen, na een mis leidende inleiding door Leo van Veen, goed besteed (3-2). De spanning viel daarna te snijden omdat RKC zelfs voor één puntje tot het uiterste bleef gaan. Ook zondag, wan neer beide ploegen elkaar in Waalwijk treffen, zal RKC zich niet bij voorbaat gewon- IONTERREY - In groep F heeft Portugal issing gezorgd. Na het gelijke spel van 1 Looyen na de eliminatie v lopte het Engeland met 1-0 door een treffj zijn ploeg. „We zullen or huid zo duur mogelijk ver) het snikhete en uitermate pen, al staat er voor ons ni|Pht'8e Monterrey kende En- meer op het spel". and gedurende het grootste Hoe zenuwachtig Veend) 'Lvande wedstrijd wel een de voorsprong ook vasthie lc*} 'naar kwam het l_» jf.1verder dan een paar kan- het verdiende die zeker. E via vooral Lineker. De veel falikant mislukt tikje-tei—, van Heeren, greep Klompsfa veel zmrueer ^et hun simpel aan om de score te o] n omspringende Zuj4~ nen (1-0). RKC kwam snelmet slechts een antwoord. Van Vel;P P!ts'00 kopte uit een vrije schop in 1). Veendam had tegen einde van de eerste helft dadelijk na de wisseling touwtjes volledig in handen] spits, Gomez (later Futre), ilden, vonden het allemaal ARNHEM (ANP) - In de waarschijnlijk te moeilijke aanloop naar promotie naar de eredivisie blijkt bij Vitesse het scoren plotseling in verval. Ondanks de aanwezigheid van het tot voor kort productieve duo Talan/Schouwenaar, slaagden de Arnhemmers er woensdag in de derde ronde van de nacompetitie niet in zich ten koste van het bezoekende Willem II te ver rijken. Integendeel, de formatie uit Tilburg behield door een over winning van 1-0 zijn kansen op een plaats in de eredivisie en liet Vitesse met de frustra ties achter. Achteraf mag Willem II zijn gelegenheidsaanvaller Henk Vos, vervanger voor de ge schorste Feskens, wel heel dankbaar zijn. Al in de vijfde minuut maakte de van PSV gehuurde spits na een draai ende voorzet van Van Straalen het enige en zeer fraaie doel punt. Die tegenslag kwam Vi tesse in het verdere verloop van de eerste helft niet te bo ven. Ook al omdat de midden velders Le Grand en Koenen zich steeds weer verslikten in overdadige pogingen de bal naar het front te brengen, waardoor ook het verrassings element goeddeels verloren ging- Pas na de hervatting explo deerde de Arnhemse daden drang wat heviger, maar ook in die periode van pressie, waarin Talan en Kreileman de kans op 1-1 voorbij lieten gaan, bleek de defensie van Willem II volledig voor haar taak berekend. Vitesse - Willem II0-1 (0-1). 5. Vos 0-1. Scheidsrechter Mulder. Toe schouwers: 4000. Gele kaart: Koe nen (Vitesse). Vitesse: Doesburg; Braams, Sta- fleu, Hartemink en Smand; Le Grand, Koenen en Tillmann; Schouwenaar, Talan en Kreileman (Neijenhuis) Willem II: Verkerk; Cohen, Schil ders, Busio en Hoffs; Smits, Van der Ven en Broeken; Maddock, Vos en Van Straalen. Uitslagen Vitesse - Willem II0-1 Veendam - RKC3-2 De stand: 1. Veendam3 3006 (7-4) 2. Willem II3 2 014 (4-2) 3. Vitesse31022(4-5) 4. RKC3 0030(4-8) Veendam - RKC 3-2 (2-1). Klompstra 1-0, 27. Van Velzen 35. Steenge 2-1, 60. Klompstra 62. Van Velzen 3-2 (strafscl Scheidsrechter Van Swieten. schouwers 8.000. Veendam: Hoekstra; De Wiebing, Hiddink en Steel Veldmate, Nijgh en Keukens; der, Klompstra (Dieterman) Gall (Redmeijer). RKC: Gerards; Joore, Bogers, ij één van de schaarse Por- ïse pogingen om over de denlyn te komen, begon mantino in de 75e minuut een volle ren op rechts. Hij eikte de meegelopen Carlos inuel met een voorzet op at. Peter Shilton was te t. Portugal leidde met 0-1. De Engelsen waren zo aan slagen, dat ze niet eens tot slotoffensief (Hodge); I (Beardsleyl 1. Portugal 1 0 1 0 11 land kwamen. srker nog, Engeland verloor controle over het duel. Por- ^er(^»iCOerBr#ai,^am nauwelijks meer De Koek, Lammers en Van Velz RTUGAL - ENGELAND 1-0 (0-0). Manuel 1-0. Scheidsrech- Roth (WD1). Toeschouwers: Gele kaarten: Fenwick en teher (Eng), Pacheco (Por), nogal: Bento; Alvara; FYederieo, veira, Inacio, Diamantino (Jose torno), Andre, Carlos Manuel Pa koen Sousa; Gomes (Futre). [eland^ Shilton^ Gary Michael De stand: De Treiters 3-3 (5-2); T0l (2-5); Unitas 2-2 (2-2). NS DAM (ANP) ■STFFIU jTb*".b. HEERJANSDAM ACV is van het zaterdag-amaf voetbal geworden. van de beslissingsronde Beuk bracht Heerjansdafl1 twintig minuten spelen voorsprong. Eén minuut de pauze herstelde KenteWaj schade. je KNVB. De stand: ACV 3-5 (8-2); IJsseln» ge)s 3-2 (3-4); Heer) ansdam 4-3 (3-D gevaar en kreeg zelfs de 'gelijkheid om een tweede ifer te produceren. OSS (ANP) - TOP woensdagavond de derde vr strijd in de beslissingsr van de zondagamateurs wonnen. De ploeg uit Oss slop? ne Treffers uit GrO ÏSJIW1'Buteher en San- sloeg De ire Iters uit urwom,- Hoddle, wiikins en Robson beek met 2-1. Spanjers maakte in de vc laatste minuut de beslisse treffer. TOP en De Tref delen de eerste plaats na wedstrijden. Van c - sportmedewerker ST.-JANSTEEN De 6611 kampioensre ceptie van 19.00 tot 21.00 in de voorlaatste wedst in rtp hnoliccinoerAnHp r Leden, het nationaal kampioenskan^"1'vJ^?°5t?;rs Jen speelde de eersteklasser gstellenden speelde ae eersteklasser ^kunnen HenTi 1 •eliciteren met het beha ten van het kampioen- >ehap van het eerste elf- Van c LAMSJ waard' teken Dan lercon 10-jar in hé waard de stag Hoofd editie in-me voor strijd zeven den d| junior Het I Lams\[ alles Strobll strijd dat mersvf „We' bileu En mei lingen I dat gel met del wieier Vlaand tot nu rijk st tie bijl woord| lercon

de Stem | 1986 | | pagina 8