ISSU raadscommissie oostburg S ACTIE Vloemans worstelt zich door barrière Visuele poëzie Hoera, 3 foto's extra! Maxi! Groots show-weekend met Barbershopzang SSLUISSLJ I NOSTALGIE Oostburg stelt spreekrecht uit VAN SLUIS Vlaamse landschappen VERWACHT Schietingen AGFA DE MARKT VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 4 IN VLISSINGEN URANT OSSEL- EN GHUIS i 't groen ubriand janoff menu's KOEKEN :LS EN EIGNETS ADERIE SLUIS ngesteld. ankopen of otaal n 7 en 8 juni j In heel Europa verkrijgbaar. TIJDENS COMMISSIEVERGADERINGEN Plaatselijk nieuws Eede Schoondijke St. Kruis C. van Acker wint Compiègne A52 DONDERDAG 5 JUN11986 en kleinveeshow feren shows tonstelling PvdA: T20 ren mogen niet uitbreiden Van onze correspondent VLISSINGEN - De Barber shop Harmony Club The Flus hing Boy Barber Friends uit Vlissingen houdt zaterdag en zondag in het Scheldekwartier te Vlissingen een grote Bar bershop-happening. Het motto is 'We have a song to sing'. Het gebeuren zal bestaan uit een 'workshop' voor kwar- 31178-1233-Sluis ialiteit: iddags brtige hapjes et terras Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Kam peerboerderijen mo gen geen minicam- pings worden, dat moet beslist voorko men worden. Dit stelde gisteren het Oostburgse PvdA- raadslid J. van de Ree-Slabbekoorn, tij dens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Haar fractie wil om die reden voorlopig niet ak koord gaan met bet voor stel van het college van B en W om de kampeerboe- ren straks toe te staan om tien eenheden per bedrijf te hebben. „Hoe weten we dat die tien niet binnen een paar jaar worden op gekrikt naar vijftien een heden", zei ze. Ze verwees naar het recente verleden. In '81 mochten Oost burgse kampeerboeren maxi maal drie eenheden op hun erf, twee jaar geleden werd dat aantal verhoogd naar vijf, dit jaar wil de gemeente het weer verhogen en op tien brengen, mist er voldoende en goede sanitaire voorzieningen zijn. „Hoe weten we dat er straks weer geen stijging zit aan te komen", vroeg ze burgemees ter C. Spijkerboer. Deze kon haar meededelen dat het col lege voorlopig echt niet aan een verdere verhoging denkt, maar dat hij natuurlijk niet te ver vooruit kon kijken. „Het heeft er natuurlijk mee te ma ken met welke wijzigingen een regering komt", zei hij. Spij kerboer wees er echter wei op dat de kampeerboeren alleen tien eenheden mogen hebben als ze een lozingsvergunning van het waterschap krijgen. Groede Van de Ree kreeg steun van D&T-er H. van der Weegen die voorlopig ook geen goed keuring wil geven. Hij gaat de zaak binnen zijn fractie be spreken. CDA en WD maak ten zich niet ongerust inzake deze kwestie, ze willen af wachten welk advies de re creatiecommissie zal geven. Tijdens de rondvraag op perde Van der Weegen het idee om een wandelpad in Groede aan te leggen vanaf de Gouverneurswijk naar de Mo lenstraat om er zo voor te zor gen dat de vele oude bewoners van de wijk makkelijker en sneller bij de bushalte kunnen komen. Nu is het nog zo dat die inwoners een flink stuk moe ten omlopen. K. Malcorps (WD) ondersteunde het idee en zei dat de gemeente een huis in de Molenstraat kan aankopen, in de benedenver dieping een doorgang maken en de bovenverdieping veran deren in een éénpersoonswo ning. De burgmeester beloofde de zaak zo spoedig mogelijk te onderzoeken. Volgens hem moet het plan uitvoerbaar zijn. CLINGE - „Vanaf de kleu terschool hebben anderen en ik geprobeerd er iets van te maken. Het is ons niet ge lukt. Ik werd er zowat gek van". Voor de Bredanaar Piet Vloemans zijn de onvol komenheden in het aards bestaan en de beperkingen van de menselijke geest een bron van voortdurende on rust. „Gelukkig maar", zegt hij, „anders had ik de stap naar het tekenen en schilderen nooit gezet. Ik had niets te verliezen en durfde einde lijk. Ik schilder en teken di rect wat in me opkomt, elke dag. Zo stoot ik onverwacht door de barrière van rede lijk denken en geef gestalte aan gedachten en gevoelens die de basis vormen voor al mijn handelen." De worsteling van Piet Vloemans met de wereld en zichzelf leidt vaak tot explo sieve, expressieve schilder werken, waarin frustraties te lijf zijn gegaan met krachtige kleurschakerin gen en-een spannende vlak verdeling. Schilderen is voor Vloemans eerder noodzaak dan doel. Zijn werk is niet in eerste instantie gericht op verkoopbaarheid, maar moet de stoot geven tot ver dere aktie. Het mag/ moet knabbelen aan heersende ideeën en vastgeroeste op vattingen. In Galerie Esprit (Gra venstraat 99) te Clinge gaat Vloemans momenteel de confrontatie aan met het Zeeuwsvlaamse publiek. Tot 30 juni wordt daar werk van hem geëxposeerd. De Breda naar, opgeleid aan de St. Joost Academie, is lange tijd werkzaam geweest als vormgever/graficus. Vijf jaar geleden besloot hij zich volledig op het schilderen te werpen. Vloemans brengt structuur aan in zijn werk door vele lagen olieverf over elkaar heen te schilderen. Krassen leggen soms de on derliggende lagen bloot. Vloemans schildert niet alleen. Hij schrijft minstens twee uur per dag. Ook daar bij probeert hij zich los te maken van de vertrouwde Werkelijkheid en de gebrui kelijke maatschappelijke patronen. Open: elke dag (behalve dinsdag) 13.30 - 18 uur en op afspraak. Tijdens deze ex positie besteedt de galerie ook extra aandacht aan de Een doek van Piet Vloemans, te zien in Clinge sculpturen van Joz. de Loose, een beeldhouwer die een onuitputtelijke inspira tiebron vindt in de mens. FOTO WIM KOOYMAN HEINKENSZAND - 'Visuele pozie' en olieverfschilderijen zijn de ingrediënten van een tentoonstelling die Kunstkring De Kern in Heinkenszands gemeenschapscentrum De Stenge heeft ingericht. Het iverk is afkomstig van het kunstzinnig diplomatenechtpaar Maarten Mourik en Margrieth Zijlstra. Het gaat om een omvangrijke expositie van meer dan 70 werkstukken. Maarten Mourik studeerde economie en ivas onder meer ambassadeur bij de Unesco. Zijn kunstzinnige liefhebberijen zijn talrijk. Zo maakt hij ook gedichten, die zich onderschei den door een sober woordgebruik en een verbondenheid met het onafwendbare, het onontkoombare. Zijn 'visuele poëzie', waarvan ruim 40 voorbeelden in De Stenge zijn te vinden, kenmerkt zich door eenzelfde soberheid, zo niet van gekun steldheid. Op grafische wijze geeft hij zijn poëtische bedenk sels op vaak (al te) voor de hand liggende wijze vorm. Som migen echter zullen zich door zoveel eenvoud juist laten charmeren. Klassieke degelijkheid kenmerkt de olieverfschilderijen van Margrieth Zijlstra. Ze maakt stillevens, portretten en naakten. Dat gebeurt zeer natuurgetrouw. Met name de naak ten voorden daardoor welhaast aanraakbaar. Te zien tot 1 juli. Open: maandag t/m vrijdag 13.30 -17 uur, woensdag en vrij dag ook 18 - 20 uur. St. Anna ter Muiden. Voor malig gemeentehuis. Zater dag opent de Sluisse burge meester J. Asselbergs de vijfde Zomertentoonstelling. Deze keer zijn er werken (grafiek, sculpturen en foto grafie) te zien van Nico van Bekkum, Horst De Blaere, Liesbeth Hüser, Ernest Joa chim, Theo Jordans en VVim Krull. De opening begint om 15 uur. Jeanette Vergou wen-de Caluwé stelt de kunstenaars daarna voor. Te zien tot 31 augustus. Open: vrijdag 17.30 - 20 uur, zaterdag en zondag 14 - 17 uur. Arend B.V. Vlissingen. De directeur van het Zeeuws Museum, drs. I. Szénassy, opent vrijdag de eerste van een reeks grafiektentoon stellingen in de toonzaal van Ahrend B.V. te Vlissingen. Het gaat om kleuretsen van Guido Eckhardt. Aanvang 15 uur. In het kader van deze reeks vinden deze zomer on der de noemer Grafiek-Gala ook exposities plaats in Ga lerie Marquis, Hotel Britan nia, restaurant De Gevan gentoren en de NMB-bank. Een van de Vlaamse landschappen die in Aarden burg worden geëxposeerd AARDENBURG - De bo venverdieping van het Aar- denburgs gemeentemuseum is weer in gebruik genomen als ruimte voor wisselende exposities. Een bezoekje aan het museum levert daardoor niet alleen een kijkje op in het verleden van het stadje (de Romeinse tijd en de mid deleeuwen), men wordt er nu ook geconfronteerd met hedendaagsere cultuur uitingen. De wisseltentoonstellin gen zijn deze week begon nen. Er hangen schilderijen van Gregoir Verstrynge en - FOTO WIM KOOYMAN mevrouw M. de Wandel, bei den uit Maldegem. De schil ders laten vooral Zeeuwse en Noord-Vlaamse land schappen zien, verder ook enkele stillevens. Het wérk van Verstrynge vertoont een strakke opbouw, waarbij vooral bomen een rol spelen. Het werk van mevrouw Wandel doet naief aan. Haar luchten vallen het meest op. Te zien tot 13 juni. Open: zondag t/m vrijdag 13.30 - 17.uur; dinsdag t/m vrijdag ook 9-12 uur. Entree f 1,00, kinderen de helft. TERNEUZEN - De Vlaamse Eliane van de Walle exposeert zeefdrukken, olieverfschil derijen en pastelkrijttekeningen in Galerie Trouvaille in de Axelsestraat in Terijeuzen. De uit het Vlaamse Meetjesland afkom stige kunstenaresse heeft een voorkeur voor realistisch - impressionistische landschap pen en stillevens, die een hang naar nostal gie verraden. Vooral opvallend zijn haar zeefdrukken, waarvan er één in het oog springt omdat deze bestaat uit verschillende lagen en kleuren over elkaar heen. In totaal zijn er in Galerie Trouvaille 23 werken van haar hand te bezichtigen. Het is de eerste keer dat de Vlaamse in Nederland exposeert. Te zien tot 29 juni. Open tijdens de winkeluren. Een werk van Eliane van de Walle, dat tot 29 juni te zien is in Trouvaille Terneu- Zen - FOTO WIM KOOYMAN tetten op de zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Uit England komen vier gespecia liseerde mensen naar Vlissin gen om de barbershop-tech- nieken aan de deelnemers te leren en te verfijnen. Verder wordt de happening gevuld met een show op de za terdagavond en en koffiecon cert op zondag. In de twee shows zullen naast de Flus hing Boy barber Friends op tredens worden verzorgd door onder anderen The Sea Sound Singers, kwartet Why Four, The Priorities en de dames kwartetten Crystal Sound en Golden Waves. Ook speciaal uit Engeland komt het heren-kampioens- kwartet uit 1985, namelijk On Spec. Verder zal ook het Ame rikaanse Barbershopkwartet van the Seventh Army Cho rus, gelegerd in het Duitse Heidelberg, optreden. In deze shows zullen naast vele songs ook enkele komische acts wor den gebracht. Samenzang Het Barbershopzingen be staat uit een vierstemmige sa menzang zonder begeleiding van muziekinstrumenten. Daarbij speelt niet alleen het muzikale aspect een rol, maar ook de kostuums en de bewe gingen van de zangers zorgen voor een harmonieus geheel. Deze manier van zingen is ontstaan rond 1900 in de Ame rikaanse kapperszaken. Dit waren geen kapperszaken zo als tegenwoordig, want men hielp ook mensen met kiespijn etc. Niet iedere stad of dorp had zo'n barbershop, zodat de klanten van heinde en ver kwamen. De wachtkamers za ten dan ook overvol. Lange wachttijden dus, en om deze tijd te overbruggen gingen de klanten zingen, waaruit het Barbershopzingen is ontstaan. Populair In Amerika wordt het Bar bershopzingen erg veel beoe fend. Ook in Engeland is deze zang na de oorlog erg populair geworden. In Nederland wodt deze zangkunst beoefend sinds tQflO In Vlissingen bestaan sinds drie jaar een dameskoor, The Sea Sound Singers, en een herenkoor, The Flushing Boy Barber Friends. Het Barber shopzingen is in Nederland dus nog vrij nieuw en om hier aan meer bekendheid te geven, vooral in de provincie Zee land, organiseert het Vlis- singse herenkoor dit show weekend. AARDENBURG St.-Sebas- tiaan: blok vogel: F. de Dijker, Axel. Wip 1: eerste hoge vogel: N. van Daele, Aardenburg; tweede hoge vogel: S. Goovaert, Knokke; eerste zij vogel: G. Stijns, Knokke; tweede zij vogel: M. Stijns, Knokke; derde en vierde zij vogel: Th. Roets, Maldegem. Wip 2: eerste hoge vo gel: D. Donze; tweede hoge vogel;: M. Wisse, jr. Schoondijke; eerste zij vogel: Th. Roets, Maldegem; tweede zij vogel: G. Desmalle, Eeklo; derde zij vogel; M. Bonte, Knokke; vierde zij vogel: M. Wisse, jr. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, liggende wip, bejaarden- schieting, 25 schutters: eerste hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede hoge vogel: F. Ossewaarde, Doel naar Hoger; eerste zij vogel: C. Wouterse, Victoria; tweede zij- vogel: C. Remijn, Spes Nostra; derde zij vogel: P. Verheijke, Zorg vlied; vierde zij vogel: L. de Jonge, Concordia; grootste aantal (9): L. de Jonge, Concordia. De volgende schieting is dinsdag 10 juni. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Hoewel de Oostburgse raadsfracties in de beleidsafspraken overeen ge komen zijn dat buitenstaan ders spreekrecht krijgen aan het begin van de vergaderin gen van de raadscommissies, moest A. Lohman uit Breskens gisteren onverrichterzake ver trekken. Hij mocht de commissie ruimtelijke ordening nog niet toespreken, omdat het spreek recht nog niet officieel is inge voerd. Lohman was samen met J. Zagers naar de vergadering van de commissie gekomen om daar zijn zaak te bepleiten. Lohman wil de Breskense broodfabriek overnemen om daar een supermarkt te begin nen. Momenteel heeft hij een grootwinkelbedrijf in Bres kens, maar zijn zaak is te klein geworden en om die reden wil hij verhuizen. Samen met hem wil de Cadzandse bakker Za gers in de broodfabriek trek ken, maar de gemeente wil daarvoor geen toestemming geven. Tijdens de commissie zou de kwestie aan de orde komen en om die reden was Lohman af gereisd naar Oostburg. Aan het begin van de vergadering stelde burgemeester C. Spij kerboer voor om Lohman zijn zegje te laten doen, maar daar waren de vertegenwoordigers van PvdA en D&T het niet mee eens, omdat het spreek recht nog steeds niet officieel is geregeld zodat de tegenpar tij, de eigenaar van de Bres kense Micromarkt die tegen de verhuizing van Lohman is, niet op de hoogte was van de mogelijkheid om zijn kant van de zaak onder de aandacht te brengen. De burgemeester vond dat argument sterk genoeg om de Bressiaander geen toestem ming te geven. G. van Schaick (CDA) was daar echter niet erg gelukkig mee. „Als raad hebben we afgesproken be drijfsvriendelijk te zijn. Wat we nu doen is het tegenover gestelde. Op deze manier hou den we onze bevolking voor de zot, waarom maken we nog beleidsafspraken", sprak hij. Tijdens de rondvraag kwam de christen-democraat nog eens terug op de zaak. Hij deelde mee dat hij het een slechte zaak vond dat de kwestie van de broodfabriek weer een maand vooruit was geschoven. Andere commissie leden vielen hem bij, waarop besloten werd om de kwestie volgende week in een extra vergadering opnieuw aan de orde te stellen. In de tussentijd zal het college het spreekrecht een officieel karakter geven, waardoor de belanghebbenden dan hun woordje kunnen doen. Cambrinus - Cambrinus hield de vijfde clubbolling. Uitslag: 1. W. de Taeye-A. de Baets-W. Gijsels, 2. R. Verschelling-R. Goethals-P. Staelens, 3. R. de Vriend-M. Verwulst-E. van Rie. Grensbolders - Bij mevrouw De Geeter werd de laatste clubbolling van de Grensbol ders gehouden. Kampioen werd Mario Wieme uit Oost burg met 28 punten. Tweede werd A. Standaert met 27 pun ten en derde J. Blondeel. Uit slag bolling: 1. P. Staelens-G. Dhoore-O. Rodts, 2. H. Her- wegh-J. Blondeel-R. van Rie, 3. W. Pauwels-J. Scherbeijn- P. Martens. De eerste zondag van juli wordt de koningsbol- ling gehouden. Soos - De soos voor alleen staanden groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag een bingo en een ver loting in zaal Wijfels. Een or kest zorgt voor dansmuziek. De avond begint om acht uur. Burgemeester - Burgemeester E. Jongmans en zijn vrouw bezoeken ook St.-Kruis. Dat gebeurt dinsdag 10 juni, de in woners zijn vanaf 20.00 uur welkom in het Dorpshuis. Het bezoek vindt dus niet dinsdag 20 juni plaats. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN De kring Centrum Zeeuwsch-Vlaanderen hield met een deelname van 675 jaarlingduiven een concours vanuit Compiègne. 1. C. van Acker, Westdorpe, 1108,43 meter per minuut; 2. H. van de Hemel, Philippine; 3. A. de Feijter, Axel; 4. P. de Blaeij, Terneuzen; 6. gebroeders Visser, Sluis kil; 6. H. van de Veeke, Westdorpe; 7. R. de Caluwé, 8. B. van de Berghe, beiden Sas van Gent; 9. E. en L. Breepoel, Hoek; 10. J. en J. Nolet, Axel. De Vrede Sas van Gent, 240 duiven, 1093,6 mpm: 1 en 3. B. van de Berghe, 2 en 10. R. de Caluwé, 4,5 en 9. Th. van Zeele, 6. J. du Puy, 7. gebroeders Mar tens, 8. F. Kox. De Eehdracht Terneuzen, 281 duiven, 1105 mpm: 1. P. de Blaeij, 2. R. de Schoolmeester, 3. P. Visser, 4. Koch- Riemens, 5. A. Arens, 6. J. Vermorken, 7. M. Risseeuw, 8. H. de Boevere, 9. R. van de Veeke, 10. Joh. Zegers. De Reisduif Sluiskil, 153 duiven. 1099,39 mpm: 1 en 10. gebroeders Visser, 2,4,7 en 9. J. Dane, 3. combinatie Feber-Maas, 5 en 6. combinatie Klerk-Dhaene, 8. J. Pi- cavet. Verwachting Axel, 284 duiven, 1106,6 mpm: 1 en 2. A. de Feijter, 3. J. en J. No- let, 4. L. Vorstenbosch en dochter, 5. B. Liplijn, 6. G. Meijer, 7. R. Herman, 8. Joh. de Waal, 9. J. van Bellen, 10. com binatie De Mui-Kop. Eerlijk Vreest Niemand Stoppeldijk, 101 duiven, 1063,6 mpm: 1,5 en 9. B Burm, 2 en 10 .R. Dueeinck, 3 en 8. J. Boeijkens, 4 B. van Leemput, 6 en 7. J. van de Bulck. Volharding Westdorpe, 102 oude dui ven, 1098,62mpm. 1. H. van de Veeke, 2 en 3 P. Baecke, 4. W de Fouw en zoon, 5. W. Verhaegen, met 92 jaarlingen. 1108,43mpm. 1. C. van Acker, 2. H. van de Veeke, 3 W. de Fouw en zoon, 4. P. Baecke, 5. Ed. de Smet. VZV,Hoofdplaat, 271 duiven, 1070,34 mpm: 1. C. de Poorter, 2 en 7. P. Scher- beijn, 3. Th. van de Velde, 4. H. Calon, 5. W. de Ruijsscher, 6. J Boone, 8. P. de Poorter, 9. J. Steijaert, 10. J. Temmer man. Recht voor Allen Sluis, 111 duiven, 1016.54 mpm: 1,8 en 9. F. Baas en zoon, 2. O. Moens, 3. A. Dierick, 4 en 5. Coppens- Focke, 6. E. Visser, 7. A. van Land schoot, 10. H. van Damme. De Bonte Duif Aardenburg in samen spel met De Grensvliegers Eede, 126 jaarlingen, 1033,3 mpm: 1. J. de Vreeze, 2. R. de Clerck, 3 en 9. W. Standaert en zoon, 4. L. Matthijs, 5 en 10. A. Dezutter, 6. J. Gernaert, 7. O. van Queckelberghe, 8. Ph. Rammelaere. Met 129 oude dui ven, 1089 mpm: 1. E. de Vreeze, 2. E. Rijckaert, 3. A. de Baerdemaeker, 4. A. Breijaert, 5. J. Gernaert, 6. A. Dezutter, 7. V. de Vreeze, 8. J. van Ommen, 9. C. de Cock, 10. W. Standaert en zoon. Nog Sneller Breskens, 139 duiven, 1074,05 mpm: 1 en 6. Ch. de Looze, 2,3 en 9. W. Daansen, 4. gebroeders Pijcke, 5 en 8. H. Mookhoek en zoon, 7 en 10. J. Donze. Strijd in Vrede Groede, 203 duiven, 1074,23 mpm: 1 en 10. L. van de Wege NS, 2. Ch. Ras, 3. mevrouw Buijze, 4. A. Ekkebus, 5. A. Schaap, 6. O. de Zutter en zoon, 7. G. Dusarduijn, 8. G. Schautteet, 9. J. van Hoeve. Hoop Biervliet, 150 duiven, 1122,29 mpm: 1. Her. de Dobbelaere, 2. Jac Ver- sluijs, 3. M. Deveneyns, 4. U. Kouijzer, 5. P. Weeda, 6. J. Moens, 7. J. van Ee, 9. J. Lecluijze, 10. A. de Boevere. De Getrouwe Duif Cadzand, 162 duiven, 1093,65 mpm: 1. M. de Lijser, 2. J van de Plasse, 3. W. de Die, 4 en 7. A. Duininck, 5 en 9. J. de Mey, 6. J. Kools, 8. combina tie Riemens-Van Unen, 10. D. van Kerkhoven. De Reisduif Philippine, 241 duiven, 1110.55 mpm: 1,6 en 7. F. Roegiest, 2,3,9 en 10. H. van de Hemel, 4 en 5. E. en L. Breepoel, 8. J. Kornelis. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 107 jaarlin gen, 1100,72 mpm: 1. G. Kouijzer, 2. L. van Vlienberghen, 3. G. van Daalen, 4. gebroeders De Koster, 5. Jos van Laere, 6. Alf. d'Hondt-De Waal, 7. J. van de Berg en zoon, 8. De Baer-De Roeck, 9. P. de Caluwé, 10. A. Verbiest. Met 72 oude duiven, 1103,83 mpm: 1. Jac. van Grol en zoon, 2. G. Kouijzer, 3. L. van Vlien berghen, 4 en 5. Alf. Kouijzer Herleving Kloosterzande, 138 jaarlin gen, 1095,88 mpm: 1. A. Lauret, 2,4 en 5. R. de Kort, 3. Rudy van Goethem, 6. Verschuren-Andriessen, 7. C. Bisschop, 8. P. Verschuren, 9. Th. Voet, 10. F Maas. Met 135 oude duiven, 1066,06 mpm; 1 en 3. L. de Waal en zoon, 2 en 6. A. Lauret, 4. All. Beaurain, 5. W. Voet en zoon, 7. J. van Goethem, 8. R. Mahu, 9. Jo Voet, 10. A. Vercauteren Nieuw Leven Koewacht, 160 jaarlingen, 1073,88 mpm: 1. R. de Laruelle, 2. R. de SChepper, 3. G. Jansen, 4. G. van der Heijden, 5. L. Rombout, 6. O. van Dam me, 7. F. Herwegh, 8. P. van Goethem en zoon, 9 en 10. Joh. de Block. Met 113 oude duiven, 1117,93 mpm: 1. Jos Ele- geert, 2. G. Jansen, 3 en 4. G. van der Heijden, 5. R. de Laruelle, 6. J. Rom bout, 7. L. Seghers, 8. R. Clapdorp, 9. O. Bonne, 10. Joh. de Block. De Postduif Heikant, 151 jaarlingen, 1124,28 mpm: 1 en 6. Ed Verschuren, 2. L. Hazevoet, 3 en 10. G. Smet, 4 en 7. Adri Thijs, 5. L. Herwegh, 8. gebroeders Sturm, 9. J. Braet. Met 121 oude duiven, 1094,01 mpm: 1. D. Nice, 2. L. Herwegh, 3 en 9. gebroeders Sturm, 4. A. Cocquit, 5 en 10. Adri Thijs, 6. Cam. de Beule, 7. P. Vonck, 8. G. Smet. Samenspel Hulst en Sint Jansteen, 146 oude duiven, 1100,73mpm. 1 en 2 W. Timmerman, Steen, 3. Aug. van Hels- land, 4. H. Berkelmans, beiden Hulst, 5 en 6 Jos. de Wit, Steen, 7 J. de Witte, Hulst, 8 en 9. R. Danckaert, 10 R. Ver morken, beiden Steen, met 262 jaarlin gen, 1105,39 mpm. 1. P. Sturm, Steen, 2. Ed. de Nijs, 3. Ed. van der Walle, beiden Hulst, 4. J. de Waard, 5. Joh. van Spaandonck, beiden Steen. 6. P. An- theunis, 7. P. Goossens, beiden Hulst. 8 en 9. R. Danckaert, Steen. 10. G. Leb- binck, Hulst.

de Stem | 1986 | | pagina 17