Ouderen vermaken zich kostelijk Heikant komend weekend in teken van de muziek gom VVV OVER BEZWAAR TEGEN STREEKPLAN: Plaatselijk nieuws t DAIHATSU I Ie wereld aan. Kleding okénu de schoenen nog Strandwacht Perkpolder voortaan ook in de week I ad naar uithoek, ïen drukke baan >r een rustig ^rflat, eveneens, eenzaam. Dat 't ie. Maar wat doe m beseft, dat "die ezelfde situatie r eenzaam gevoel, oekt, komt u wel- nen, volleybal, een )f samen gezellig samen koken de schoolkantine? DERTEM d: de eenzaamheid r. De een pakt een ke vriendin. buurt en als u het nummer van op de achterzijde :ntrale nummer weg wijst naar de informatie over de plaats. 130 Honden en bazen [wedstrijd in Koewacht /atermaatschappij J-West-Nederland jHUWING VAN ZEELAND OPTREDEN TIENTAL MUZIEKKORPSEN Pascal Smit sportman van HVV'24 Hulst Nieuw-Namen Schietingen examens AXEL - Als de gemeente Axel, net als Terneu zen, Oostburg en Hulst, in het provinciale streekplan aangemerkt wil worden als 'regio naal centrum' zal Axel er ook wat voor moeten doen. VAN DUYSE-MAHU <ÜARA6f BUPONTl Terrassen Advertentie-exploitatie UIT HET ZAKENLEVEN Tuinshow bij Konraad Zwemvierdaagse in Plaatje Axel Kloosterzande Walsoorden Koewacht Axel TIJDENS ZOMERVAKANTIE BIJ MOOI WEER A1J Ikkerstraat 8,4462 ET Goes fest Zeeuwsob-Vlaanderen .■nheden aan de transportlei- naar Oostburg is op vrijdag- lg 7 juni 1986 de kans aan- T uit de kranen komt dat vlek- hterlaten. in die periode voorzichtig te h kleding en dergelijke en in fet water te laten doorstromen |heden kan tijdelijk een druk- N.V. Watermaatschappij IZuid-West-Nederland (WMZ) Ir. P. Stoter, direkteur pr>KinFRDAG 5 JUN11986 T22 PAGINA ZEELAND 3 Van een onzer verslaggevers HEIKANT - Het dorp Heikant staat zaterdag en zondag ge heel in het teken van de mu- Dan wordt het 39e muzike- festival gehouden voor drum bands en muziekgezelschap- Pe'zo er al muziekliefhebbers zijn die denken dat festivals een aflopende zaak aan het 1 worden zijn", zo stelt het be- stuur, „het 39e Heikantse fes tival bewijst dat dit beslist op een misverstand berust". Dat blijkt uit het feit dat vrijwel alle zusterverenigingen aan het festival meedoen. Zaterdag 7 juni opent de plaatselijke rk Muziekvereni ging Heikant om 14.30 uur het muzikaal evenement met een rondgang door het dorp. In ge meenschapscentrum 't Heike treden vanaf 19.45 uur vijf drumbands voor het voetlicht. Het zijn die van Heikant, Kloortje uit Kloosterzande, drumband Hulst, De Volhar ding uit Zaamslag en de Vlie gende Hollander uit Terneu- zen. Zondag zijn er vanaf 11 uur concertuitvoeringen in het Heike. De Koninklijke Stede lijke Harmonie Hulst bijt de spits af. Na een pauze treden dan vanaf 15 uur de Muziek vereniging Heikant, fanfare Nooit Gedacht uit Graauw en harmonie de Vliegende Hol lander uit Terneuzen op. Het Heikantse muziekfestival wordt 's avonds besloten met concerten door harmonie de Verenigde Vrienden uit Sas van Gent de en Koninklijke Harmonie St. Cecilia uit Kloosterzande. De toegang is bij alle optredens gratis. ^ngt U als U Uw onder en van De Stem bet u het dan. Als u ruim- Ep een van onze kantoren Jopstuurt, dan garanderen Ie Felicitatiedienst |ijk pakket met e- en reductie- Imerkartikelfa- Axel is nauwelijks regionaal centrum Van een onzer verslaggevers HULST - Pascal Smit is gekozen tot jeugdsport- man 1986 van de voetbal vereniging HW'24. Hij werd gehuldigd tij dens een feestelijke bar becue-avond. Pascal Smit kreeg uit handen van voorzitter Peter van Eeckelen de prijzen die bij deze titel behoren. Pascal werd voorname lijk geroemd om zijn prima wedstrijdmentali teit, trainingsbezoek en verenigingsbelang. Sportvrouw van het jaar werd Suzy Everaard. Voor het feest was die midag al een tienkamp voor alle leden op touw gezet. De winnaars: 31 jaar en ouder: Theo van de Gucht, 25 t/m 30: Paul Seghers, 18 t/m24: Theo Warrens, Dames: Angelina de Ja ger, Al: Bas Metsers, A2: Mare van Kerckhoven, BI: Gert-Jan van Rie, B2: Micha de Vliegere, Cl: Pascal de Smit, C2: Gino Strobbe en C3: Jean-Pierre de Jonghe. Jeugd Rode Kruis - Onder het toeziend oog yan de leidster van het Jeugd Rode Kruis Hulst, mevrouw Mahu-Ver- mandel, werd aan dertig jeugdleden examen afgeno men voor het EHBO-getuig- schrift A. Iedereen slaagde. Gemeenschapsdienst - Zater dagavond wordt een gemeen schapsdienst gehouden in de kapel van de Blaauwe Hoeve. Het thema is 'neem even de tijd, heel even maar'. Mede werking wordt verleend door combo en jongerenkoor. Aan vang 19 uur. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de eerste wedstrijd van de zomercompetitie. Uitslag: groepen a,b,e: 1. dames Wendels-de Booy, 2 en 3. gelijk mevr. Bruyns-dhr. van Wijnsber- gen en dames Aronson-Vroome, 4. mevr. Snuverink-dhr. Romsom, 5. heren Biesbroeck-Voermans. Groep D: 1. heren Toth-Nijpels, 2. dames Franken-Peeters, 3. heren Tieleman-Kindt, 4. dames Per- daems-de Rijcke, 5 en 6 gelijk mevr. de Wolf-dhr. Boddaert en heren Franken-Peeters. Feestavond - Zaterdag houden vV lag bezoek van de ZUIDDORPE - Koningsschieting, staande wip, St.-Sebastiaan, 32 schutters: koning: R. van Haelst; i eerste minister: H. D'Hondt; tweede minister: G. de Clerck, al- I len Zuiddorpe. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 30 schutters: hoge vogel: F. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: J. van r Damme, Moerbeke; tweede zijvo gel: A. de Waal, Koewacht; groot- ste aantal (5): mevrouw De Mey, Zuiddorpe en E. van Hoeke, West- Idorpe. 'HULST - R.-k. MDGO en r MHNO: Jolande Vermeulen, j Clinge; Ingrid van Water- schoot en Ilona Zuidland, Hulst; Diana Goossen, Nicol van Leemput, Sylvia Voet, Kloosterzande; Chantal Bo- gaerd, St.-Jansteen, Judy Buysse en Rita de Rijk, Wal soorden. i KAPELLE - Groene School, 1LAS/ILO: Jenny van Goe- them, Kloosterzande; Marlies Meinhardt, Terneuzen; Judith t Vinke, Ossenisse. Van een onzer verslaggevers Enkel volstaan met een briefje naar GS waarin ge wezen wordt op de bovenlokale functies die Axel ver vult is niet genoeg. Getracht moet worden op korte termijn het recreatief/toeristisch karakter te verster ken. erk. huw.: GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE DELFTS BLAUW Potc. «es MAKKUM - Tichelaar WEDGWOOD - Servieien ROYAL ALBERT HUMMELFICUREH LUXE GESCHENKEN Steenetraat 19 - Hulst Telefoon 01140-14376-12068 Dit schrijft de VW Axèl in een brief aan de gemeenteraad die in de laatste vergadering B en W toestemming gaf GS aan hun jas te trekken over de sta tus die Axel in het vooront werp-streekplan van de pro vincie is toebedeeld. Zoals ge meld kreeg Axel daarin het etiket 'overige kern' opge plakt. De gemeente voelt zich daarmee in vergelijking tot Terneuzen, Hulst en Oostburg, tekort gedaan. Maar de VW vindt dat Axel eigenlijk weinig recht van spreken heeft. Met name op recreatief, cultureel histo risch- en toeristisch terrein verdient Axel dat etiket nau welijks. „Wat er in Axel op sportief terrein gebeurt is uniek. Maar je moet dan ook wat te bieden hebben om de officiële dealer verkoper: Bertrand Vael TËRNEU2EN BV. Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NECERIAND Adressen en telefoon- ■net de Stichting Ideële Reclame SIRE Von onze correspondent KOEWACHT - De Zeeuws-Vlaamse kynologenclub houdt za terdag teamwedstrijden om de Jhr. Gockinga-bokaal. De Jhr. Gockinga-bokaal werd in 1969 ingesteld en de wedstrijd erom is sindsdien elk jaar gehouden. Elk jaar nemen er clubs uit het hele land aan deel. Dit jaar doen er vijftien clubs mee, onder an dere uit Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. De wedstrijd om deze bokaal, die in 1985 door de kynologen club Hilversum werd gehouden, is toen gewonnen door een team van de Zeeuws-Vlaamse kynologenclub. De club die de bokaal wint, heeft de verplichting de volgende wedstrijd te organiseren, zodat nu de beurt is aan de Zeeuws-Vlaamse kynologenclub. De wedstrijd gaat om de onderdelen gedrag- en gehoorzaam heid (GG1 en GG2) en behendigheid (springen). Vooral de be hendigheid is bijzonder Spectaculair, niet alleen voor de bazen en de honden, maar ook voor de toeschouwers. Mede door dit on derdeel wint de hondensport nationaal en internationaal aan bekendheid. De strijd om de Jhr. Gockinga-bokaal, waaraan zo'n 130 hon den met hun bazen deelnemen, is in de LM-hondentrainings- school te Koewacht, Matthijsstraat 22, aanvang 10.00 uur. De "egang is gratis. mensen die voor de sport naar Axel komen in Axel te hou den", licht voorzitter L. den Doelder de brief toe. De VW geeft de raad in overweging om aan een aantal zaken te gaan werken. Gewe zen wordt op het Szydklows- kiplein waarvoor hernieuwde belangstelling bestaat van on dernemerszijde. Het verbete ren van de terrasfaciliteiten voor de horeca-ondernemers wordt genoemd. De restaura tie van de Axelse molen (de molen van Josef) en het nog maals grondig onderzoeken van de watersportmogelijkhe den in Axel. „Als VW bestuur zijn wij ervan overtuigd dat deze as pecten reeds enige tijd uw aandacht hebben. De voorbe reiding rond de besluitvor ming hierover neemt naar onze mening echter te veel tijd in beslag. Het financieel kost bare CIMK rapport wacht reeds enige jaren op een ver volg. Behoudens de gereali seerde doorsteek Tuinstraat/ Kerkdreef kan naar onze me ning veel meer met dit rapport worden gedaan", aldus de brief van de VW, die als doel heeft de raad uit te lokken tot een 'pittige discussie'. „Wij ho pen dat u, als raad, dit schrij ven niet opvat als een verwijt, doch als een aansporing tot een meer daadkrachtig beleid op dit terrein". ummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen; Rein van der Helm (editie-chef). Jan Jansen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst; Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Clé van Katwijk. Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. De firma Konraad Ijzerwaren vakhandel in Axel houdt vrij dag van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een Black Decker tuinshow en demonstratie met 'doe het zelf-machines'. Bij aankoop v een machine is er een sta- 1, Koffer gratis. Een fabrieksvertegenwoor- diger van Black Decker zal deze dagen aanwezig zijn om de verschillende Black Dec- ker-produkten te demonstre ren. Tevens worden er advie zen verstrekt hoe het gazon mooi en sterk te houden. De bezoekers kunnen tevens kennismaken met een grote show van tuinmeubelen. Enkele deelnemers bij het 'midget-spel'. Van onze correspondent HULST - In het bejaardendienstencentrum De Lieve in Hulst werd gistermiddag een tienkamp gehouden, waaraan zeventig ouderen meededen. De leiding was in handen van de twee stagiaires van de St. Martha school, Carly Kruithof en Heieen Hoogerheide. De ouderen werden in groepen verdeeld, kregen een kaart om de punten bij te houden en konden aan de slag. De spelen be- FOTO WIM KOOYMAN stonden onder meer uit vogelpiek, een kikkerspel, doelwerpen, poorthockey, blikgooien, kegelen en sjoelen. In de pauze kregen de ouderen een kop koffie aangeboden, terwijl het orkest The Old Timers onder leiding van de heer Zaman enkele vrolijke nummers liet horen. Mevrouw Laureijs zong een paar liedjes uit de oude doos. Aan het eind van de middag kregen de twee beste groepen een taart als prijs. Alle deelnemers kregen een herinneringsvaantje aan deze tienkamp. Van een onzer verslaggevers ZUIDDORPE - Op het eer ste gezicht geen gezicht. Maar over een paar maan den is het een vertrouwd beeld. Zuiddorpenaren ge stoken in Middeleeuwse kle dij om de viering van het ze venhonderdvijftig jarig be staan extra cachet te geven. De originele kleding is echter niet meer voor han den. Vandaar dat noeste vrijwilligers elke maandag avond in 't Kaaike voor ieder die wil een namaak- pak op maat maken. Allesbehalve namaak zijn de voorbereidingen voor het twee maanden durende fes tijn. De nagenoeg uitver kochte voorraad tegels met het wapen van Zuiddorpe en Boekweitbier is daar het beste bewijs van. Wat ook hard loopt is de voorin schrijving voor het boek over de geschiedenis van het dorp. Etienne Van Damme iegt momenteel de laatste hand aan het ruim tweehon derd pagina's tellende boek werk. Er worden 750 exem plaren van gedrukt. De feestelijkheden in Zuid dorpe beginnen officieel op 15 augustus. Jasje en broek lijken er al op. Maar aan die schoe nen en sokken moet nog het een en ander gebeuren. - FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers AXEL - Voor de liefhebbers van een frisse duik staat van 30 juni tot en met 4 juli in Axel de zwemvierdaagse voor de deur. Het evenement is, inmiddels alweer voor de twaalfde keer, op touw gezet door zwemclub De Otters en wordt gehouden in het zwembad 't Plaatje. Volgens het bestuur van De Otters zijn er op dit moment slechts tien personen die aan alle twaalf zwemvierdaagsen heb ben meegedaan. Deelnemers kunnen kiezen uit dagelijkse af standen van 250 en 500 meter. Wie dat haalt krijgt een medaille. Bovendien worden ook de oudste en jongste deelnemers in het zonnetje gezet. De prijsuitreiking is op vrijdag 4 juli om 19 uur op het zwembadterrein. De zwemvierdaagse wordt iedere dag gehouden van 16 tot 18.30 uur en de kosten bedragen drie gulden per persoon. fanfare De Scheldezonen en het zangkoor St.-Cecilia hun jaarlijkse feest. Dit keer wordt het een barbecue-avond. Le den die willen meedoen moe ten zich opgeven bij J. van der Heyden in de Kauterstraat 71 of bij Anja Pollet in de Hom- bachstraat 14. De muziek wordt verzorgd door 'El Djed- da'. Kaarting - Uitslag kaarting bij Rich. Thilleman: 1. J. Ver- meeren en G. Bogaert, 2. Rich. Thilleman en Th. Praet. Kaarting - Aan de kaarting in café Du Commerce deden 30 kaarters mee. Uitslag: 1. J. van Campen en R. Sturm, 2. L. van Roeyen en J. de Loos, 3. P. Praet en J. Vermeersen. Kaarting - Aan de kaarting in café De Veehandel, deden zes tig kaarters mee. Uitslag: 1. W. Sorbert, Graauw; 2. A. Burm Nieuw-Namen; 3. G. Mari- man, Hulst; 4. G. van Mullem, Meerdonk; 5. dhr. Linthout, Axel. Kaarting - Kaartclub Ons Vermaak hield een prijskaar- ting in Hof ter Nesse, waaraan 70 personen deelnamen. Uit slag bieden: 1. O. Conserrie, St.-Niklaas; 2. Th. Vercaute- ren, Kloosterzande; 3. me vrouw Rottier, Ossenisse; 4. Ed. Ottjes, St.-Jansteen; 5. C. Rijk, Ossenisse. Jokeren: 1. mevrouw Van Poorten, Osse nisse; 2. mevrouw Neve, 3. me vrouw Asselman, beiden Kloosterzande. Gaaibolling - Gaaibolclub De Dwarsliggers hield in Hof ter Nesse een gaaibooling, waar aan 51 personen deelnamen. Hoge vogel: Amedé Roelands, België; linker zij vogel: Arnold Remijn, Ossenisse en Karei de Waal, Rotterdam; rechter zij- vogel: Hubert de Waal, Osse nisse; extra hoge vogel: Louis de Koster, Walsoorden; extra linker zijvogel: Antoin de Ke ver, Ossenisse; grootste aantal (6): Greet Hiel, Ossenisse. Bingo - Het feest- en activitei- tencomitié hield in Hof ter Nesse een bingo-avond, waar aan 82 personen deelnamen. Uitslag:; 1. Anita Valckx, 2. Cindy van Heese, 3. Anja Ver- rassel, allen Ossenisse; 4. fa milie Van de Ven, Klooster zande; 5. Hubert de Waal, Os senisse. Gaaibolling - Gaaibolclub De Dwarsliggers hield in Hof ter Nesse een gaaibolling, waar aan 46 personen deelnamen. Hoge vogel: Th. Asselman, Kloosterzande; rechter zijvo gel: Hubert de Waal, linker zijvogel: Ed. de Maat; grootste aantal (5): A. Rottier en Johan Verdunnen, allen Ossenisse. Hengelen - Watersportvereni ging De Sloebers hield een vis wedstrijd in het Schaar van Ossenisse. Er namen tien bo ten aan deel met 28 deelne mers. Uitslag: 1. Dennij de Bruijn, Kloosterzande; 2. M. Brakman, 3. Maurice Verbra ken, beiden Lokeren; 4. Anton Gelderland, Vogelwaarde; 5. Jochem Vervaert, Walsoorden. Hengelen - Hengelsportvere niging Koewacht hield de eer ste clubwedstrijd voor junio ren. Er waren tien deelnemers. Uitslag: 1. R. Baert 450 gram, 2. R. de Schepper 360, 3. A. Rietjens 240, 4. D. Oppeneer 220,5. Ph. van Waesberghe 220 gram, allen Koewacht Zondag 15 juni is de tweede elubwed- strijd voor senioren. Hengelen - Hengelaarsvereni ging GOA (Geduld Overwint Alles) hield voor haar vetera nen onder de leden een vis wedstrijd op de kleine kreek. Winnaar werd C. Kayser uit Axel, die 1060 gram vis ving. 2. J. de Cock, Waehtebeke 530; 3. G. Droesbeke, Westdorpe 270; 4. R. Laheijne, Zuiddorpe 170; 5. A. Overdulve, Axel 150 gram. Van een verslaggevers PERKPOLDER - De Red dingsbrigade Kloosterzande wil proberen in de zomerva kantie op zonnige dagen de strandwacht bij Perkpolder ook op doordeweekse dagen te bemannen. Tot nu toe werd enkel in het weekeinde een oogje gehouden op de vele zonnebaders, zwem mers en surfers die bij mooi weer op de Westerscheldedijk vertoeven. Of het nieuwe plan doorgaat zal voornamelijk afhangen van het feit of er op die be wuste dagen genoeg leden voorhanden zijn. De strand- post moet worden bemand door minimaal vier personen. De tijdens van de strandbewa- king zijn van 10 tot 17 of 18 uur. Door deze extra service verlening wil de reddingsbri gade zich van de goede kant laten zien. Immers, de ge meente heeft een keet beschik baar gesteld die in de zomer als onderkomen kan dienen. Bovendien is er met geld dat is geschonken door de plaatse lijke Rabobank een splinter nieuwe boot aangeschaft. Inmiddels gaan de weke lijkse oefenavonden voor de leden nog even door. Alleen vandaag (donderdag) niet Dan is het zwemmen van de agenda geschrapt, in verband met de avondvierdaagse die aan de gang is. Er wordt nog wel geoefend op 12,19 en 26 ju ni. Daarna is het voor iedereen vakantie tot 21 augustus. Tijdens de matig bezochte jaarvergadering van de red dingsbrigade werd de heer J. Schipper tot nieuwe secretaris gekozen. Tevens werden al wat activiteiten voor het ko mende seizoen vastgelegd. Via een loterij wil men wat extra geld in de clubkas krijgen. Ook wordt de nieuwe boot nog officieel te water gelaten. Voorts zijn er nog de club kampioenschappen en op 27 september de Zeeuwse kam pioenschappen voor junioren en senioren. Naar alle waar schijnlijkheid in het zwembad te Hulst. Dit kampioenschap voor reddingsbrigades wordt georganiseerd door het be stuur van de district Zuid- West, in samenwerking met de Reddingsbrigade Kloosterzan de.

de Stem | 1986 | | pagina 13