Leid alas' come-back tot stilstand gebracht eesd Zeeuwse crossers op dreef in Axel Marokko is blij met gelijk spel tegen Polen jof voor ploegleiders ijdens Tour du Flic Reynierse wint in Tegelen sNA SPORT 2 ■WOENSDAG 4 JUN11986 ROLAND GARROS [ngaarse uiten irijven ,eg af ESiBBSl Traangas oorzaak uitschakeling T ransfernieuws erhagen is sterkste in Wolphaartsdijk Engels voetbal weer op TV Weer verlies voor Timman Toestand Surer nog steeds kritiek Basketbalteam ingedeeld in groep met Italië De Vries klimt met besten mee SPORT IN 'T KORT Beek succesvol De Vlieger wint halve marathon T14 PAGINA SPORT 2 riek blijft zichzelf verbazen el in Queretaru ipARIJS - Het sprookje van Guillermo Vilas is wordt in Mexico dat van Johan Kriek duurt nog minstens jen wedstrijd. Spierbundel nummer een, die tot vorige week van ravel eigenlijk alleen maar wist dat het spul rood en leestal stoffig is, versloeg de op de Parijse gravelba- ,en gepokte en gemazelde spierbundel nummer twee, ie in zijn 33ste levensjaar aan een opmerkelijke ome-back begonnen is. iran de dood, ge. Denemarken et rk geacht. be nu 24-jarige aan- I middenvelder heeft jph één der grootste fan het toernooi te 1 Francescoli, wiens Italië komen, is een speler, zowel in als t veld. twaalfde reeds te- zijn eerste contract Üerers, welke clufc voor een miljoen lan het Argentijnse Jte verkocht, dat in I, zoals Francescoli in genoemd wordt, de De eerste kwartfinale, die isteren tijdens de open Frans >nniskampioenschappen op .oland Garros werd afge perkt, bracht de 15.000 toe- chouwers in ieder geval alles Pat een tenniswedstrijd op ravel maar kan bieden. Het rerd een ware uitputtings lag, die bijna vier uur in be jag nam, voordat Kriek, die ivolger voor Mara- tot dit jaar de gemalen bak- ;een meed als de pest, er tot ijn eigen stomme verbazing ad. De Zuidameri- Jetballer van het jaar, |ige weken geleden; Franse Racing de Pa- 15 miljoen gulden| ven. Iscoli vormt een hecht! de aanvallers Jorge] |(Atletico Madrid) Ramos (Lens). Del éde van Uruguaj| en maar grote, spij spelers, Guttierez fcn Diogo zijn de bes- (geroutineerde, 35-ja- Tlman Rodolfo Rodri- vanavond ontbreken meter lange keepei [tos werd onlangs van dedarm verlost, en klein land als Uru- |t zijn vier miljoen in- lis, heeft de regerem In van Zuid-Amerik: voetbaltraditie. He wel twaalf jaar gele Uruguay voor he een WK-eindronde Kwoordigd was. In 1974 In zij in Hannover mei Ie wedstrijd. tchter kwam dat hij zijn spel tje ook op langzamere banen lan gras en cement toch tot ijn recht komt. Alleen al de fers wijzen uit dat het duel issen de twee body-builders lp het scherp van de snede erd uitgevochten: 3-7, 7-6 (8- j,7-6 (7-5) en 7-6(7-3). I' Vooral in de vierde set wer en de tenten aan de Boule- ard d'Auteuil bijna afgebro- en, toen Vilas op 4-5 en 0-40 :gen drie schijnbaar onover- omelijke matchpoints aan- eek. Met drie schitterende cties werkte de Argentijnse eteraan ze weg, pakte de vol- ende twee voor de game, om ervolgens, tot grote vreugde an het publiek, Kriek's ser- ice voor 6-5 te breken. Het ïocht allemaal niet baten, rant Kriek aapte dat wapen- ;it meteen na, en won vervol- ens voor de derde maal de ie-break, en ditmaal daarmee nederlaag tegen Ne- om vervolgens als i laatste in de groep Van onze eciale verslaggevers JDAPEST - De Hon- se dagbladen hebben tt gereageerd op de streuse nederlaag 1-6 tegen Rusland in lato. Volgens de paarse sportkrant Iport was het lang )en dat het nationale zo'n wanvertoning |e grasmat liet zien. ontbrak het Hon- Ise spel aan organisa- len tactiek", aldus fport. ar ook andere kran- ieten zich niet onbe- in hun kritiek op ;pel van de nationale ,De Russische ploeg op alle fronten supe- vooral op snelheid tactisch gebied", ■f Nepszabadsag in commentaar. De lunistische krant de daar toe dat het gaarse elftal al moe voordat de wedstrijd >n. Volgens Nepsza- ag is het onwaar- jnlijk dat de Hon- se ploeg zich nog de tweede ronde kan tsen. I Zodat de tot Amerikaan ge naturaliseerde Zuid-Afrikaan, enkele weken geleden in [de in de eerste ronde kans- is opzij gezet werd door ïilio Sanchez, nu in de halve ïales staat. „Dit is Disneyland", aldus riek, „als iemand mij veer- len dagen geleden verteld zou toben dat ik de halve finales Parijs zou halen zou ik hem bor gek verklaard hebben. Ik heb helemaal niets meer te verliezen, ik kan alleen nog maar winnen. Ik denk zelfs dat ik een goede kans heb te gen Lendl of Gomez, ook al heb ik op gravel nog nooit te gen hen gespeeld". Vooruitgang De voornaamste reden voor de vooruitgang in zijn spel, af gezien van technische facetten zoals een versterkte pols, ligt volgens Kriek in het gegeven dat hij zich de laatste maan den te buiten is gegaan aan een stapeltje boeken over sportpsychologie. Goed, alleen het woord al, maar volgens Kriek is dat de reden dat hij nu nooit meer het hoofd laat hangen en altijd in de wed strijd kan blijven. Hij had natuurlijk ook ge woon een voorbeeld kunnen nemen aan zijn tegenstander, die overigens ook met de lite ratuur geflirt heeft, zij het als schrijver van enkele senti mentele gedichtbundeltjes, maar die zich nog nooit ge wonnen heeft gegeven voor hij een meter of twee onder de grond getrapt was. Zelfs dan kan Vilas nog terugkomen, want wie had er nog een cent gegeven voor na wat een vroegtijdig einde van zijn car rière leek, weet U nog wel, de Rotterdamse soap-opera, de startgeldaffaire van 1983? Wie er nou precies in de fout ge gaan is nooit precies bewezen, net zomin als de schuld van Vilas, maar aan het spelen van toernooien kwam hij nauwe lijks meer toe, zodat hij voor het eerst sinds 1974 uit de top tien verdween. Vilas heeft vooral in Parijs een indrukwekkende erelijst opgebouwd, want sinds 1972 heeft hij er vrijwel jaarlijks meerdere wedstrijden gewon nen, zodat zijn totaal op Ro land Garros op 54-13 staat, met als hoogtepunt de titel in 1977, toen hij Brian Gottfried in de finale slechts drie games gunde. Dat jaar was ook het jaar waarin Vilas een record vestigde wat er nog steeds staat: een serie van 46 over winningen, die hem tussen neus en lippen 15 toernooize ges opleverden. Bovendien is hij nog steeds Koning van het gravel, want van de 61 toer nooien, die hij tot nu toe ge wonnen heeft, pakte hij er 49 op die ondergrond. Nummer twee is Lendl, maar die heeft pas 21 toernooien op gravel ge wonnen. In Rotterdam raakte Vilas naam besmeurd door de al vermelde affaire, waarin zijn Johan Kriek: tot eigen verbazing op gravel winst op Vilas. - FOTO ANP Van onze speciale verslaggever PARIJS - De Australiër Kim Warwick heeft zich deze week te rug moeten trekken uit de open Franse tenniskampioenschap pen, omdat hij traangas in de ogen had gekregen. Bij een ruzie over de afrekening van een taxi-rit voelde de ta xi-chauffeur zich zo bedreigd, dat hij zijn spuitbus op de ogen van de Australiër richtte. Na zon 'behandeling' duurt het vier a vijf dagen eer het gezichtsvermogen weer normaal is. toenmalige trainer Ion Tiriac waarschijnlijk een dubieuze rol heeft gespeeld. Dat Tiriac zich inmiddels heeft ontfermd over een andere kip met gou den eieren, de heer Becker, mag genoegzaam bekend wor den verondersteld, de naam van Vilas nieuwe trainer, ene Bettencourt, spreekt nog niet erg tot de verbeelding. Hoe dan ook, een toeschou wer op de tribunes hield een grote zonnebril op, ook toen donkere wolken zich samen pakten boven het centrecourt. Alsof hij liever niet wilde dat de nog immer langharige dichter/tennisser op de baan hem zou herkennen. Het was Wim Buitendijk, toernooidi recteur van het ABN-toernooi, een van de sleutelfiguren in de startgeldaffaire. Het zou dan ook waanzin zijn om te veron derstellen dat Buitendijk in Parijs was om Vilas te strik ken voor het komende Rotter damse toernooi. Een voorstel in die richting zou hem wel eens op een blauw oog kunnen komen te staan. Uitslagen: heren enkelspel, kwartfina les: Kriek (VSt)-Vilas (Arg) 3-6, 7-6, 7-6, 7-6; Ivan Lendl (Tsj)-Andres Gomez (Equ) 6-7 (4-7), 7-6 (7-3), 6-0,6-0. Heren, dubbelspel, kwartfinales: Gün- thardt (Zwi)/McNamee (Aus)-Flach/Se- guso (VSt) 6-2, 6-1; Edberg/Jarryd (Zwe)-Casal/Sanchez (Spa) 6-4,6-2. Dames enkelspel: kwartfinales: Martina Navratilova (VSt) - Kathy Horvath (VSt) 7-5,6-4; Helena Sukova (Tsj)-Mary-Jo Fernandez (VSt) 6-2,6-4. Jongens enkelspel: tweede ronde: Javier Sanchez (Spa) - Jacco van Duyn (Ned) 6- 3,6-1. Meisjes enkelspel: tweede ronde: Hellas te Riet (Ned) - Gabriela Mosca (Pol) 6- 0,6-1. Van onze sportmedewerker ERNEUZEN - In het Zelden- ïstcollege in Terneuzen wer- :n de winnaars van de Tour ii Flic in de bloemetjes gezet, ij de A-renners ging de over- inning naar Carlos Boer- an. Cor Verplanke mocht ch laten huldigen als laure- at van de B-categorie. Het ganisatiecomité van de Tour u Flic liet de gebeurtenissen og eens de revue passeren. Iet leek er tijdens de laatste appe op dat de dertiende uit- ave een ongelukkige was. ammer van de valpartijen. ploegleiders hebben zich oorbeeldig gedragen. Vroeger 'aren dat nog wel eens cow- oys die naar niets keken, laar dit jaar leken het wel lakke schaapjes," aldus voor- Itter Jan Roovers. Over de houding van de inners voor de start van de ierde etappe was de organi- tie nu bepaald niet zo te 'reken. „Een onsmakelijke atoning," noemde men het. renners moesten op volg- 'de van de ploegenrang- 'hikking staan en niet ieder- n wilde zich daar aan hou- :n, zodat de jury bijna moest pgrijpen. Maar voordat de inners allemaal aan hun ver achting hadden voldaan was eerst wel een grote chaos 'tstaan. Voor twee renners uit elke loeg was er een reisje naar Nederlands kampioen- ihap wielrennen in Geulle 'eggeiegd. Niet alleen de winnaars erden gehuldigd, ook de annen die op de ereplaatsen ;slag wisten te leggen en de nnende equipe van Wis- pi'ke ondergingen de huldi ng. Patrick van Straten 'fgde nog voor een bijzonder ortief gebaar. De Vluggen- trimmer eindigde op de tweede plaats. „Maar dat die tweede plaats heb ik te danken aan het feit dat Henk Dees ge vallen is," liet hij weten. De bloemen die hij kreeg over handigde hij dan ook onmid dellijk aan ploegmakker Henk Dees, die present was. Als 'souvenir' aan deze Tour du Flic hield hij een aantal hech tingen over. Marnix van Laere verblijft nog steeds in het zie kenhuis van Terneuzen. Hij werd aan het hoofd gewond. De trimmers kunnen op 27 juni de Tour du Flic nog eens zien op het 'witte doek' in café De Instuif in Hoek. Voor de ploegen die wat minder voor de dag zijn gekomen is er in juni een revanchewedstrijd tijdens de 'ronde van Denoek' in Hoek. Eindstanden Tour du Flic, A-ca- tegorie: 1. C. Boerman, Witte Bous- sen; 2. P. van Straten, Vluggen; 3. K. Harms, Wiskerke; 4. R. Bleij en- berg, Dallinga; 5. H. Hamelink, Vluggen; 6. M. Dieleman, Vluggen; 7. R. de Bakker, Mobach; 8. T. Wul- lems, Wiskerke; 9. J. de Ritter, Binnenvaart; 10. B. Hamelink, Binnenvaart; 11. M. Willems, Stee- lant; 12. H. Dellaert, Wiskerke; 13. R. Martens, Broomchemie; 14. P. van Hulle, Walhout-De Visser; 14. A. Manhave, Witte Boussen. B-ca tegorie; 1. C. Verplanke, Mobach; 2. R. Heyboer, Wiskerke; 3. H. Peters, Mobach; 4. J. Moes, Wiskerke; 5. J. Dubbeldam, Dallinga; 5. W. de Fe- ber, Mobach; 6. J. Bosma, Wisker ke; 7. B. Dees, Vluggen; 8. B. Smit, Dallinga; 9. J. Herentals, Witte Boussen; 10. C. de Rooy, Binnen vaart; 11. B. van Bunder, Steelant; 12. P. Harms, Dallinga; 13. O. van de Bossche, NSM; 14. J. Gillissen, Vluggen; 15. R. Lammens, Wal- hout-de Visser. Ploegenklasse- ment: 1. Wiskerke, 2. Vluggen, 3. Mobach, 4. Dallinga, 5. Witte Bous sen, 6. Binnenvaart, 7. Steelant, 8. Walhout-de Visser, 9. Broomche mie, 10. NSM, 11. De Schelde, 12. Van de Linde-Nieuwelink, 13. Stoffels, 14. Maison Magdalena, 15. Bierwinkeltje/Bee, 16. De Instuif, 17. De Griete-Verhulst,; 18. dames Boussen-De Bruijn. Beeld, van de strijd in de zijspanklasse tijdens de BLB-cross in Axel. Fel gevecht in de blub ber. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker GROEDE/AARDENBURG - Afdelingstweedeklasser Groede krijgt ook dit jaar ver sterking. Naast speler-trainer Piet de Koeyer komt ook Theo de Waele, één van de Hoofd plaat-doelmannen, naar de blauw-witten, terwijl ex- Breskens-speler Jimmy Pie- tersz eveneens plannen heeft om bij Groede zijn rentree te maken. Bij afdelingseersteklasser Aardenburg zag men niet al leen Hans Riteco vertrekken, maar ook de geroutineerde middenvelder Marnix van Rie, die naar het Belgische Knesse- lare gaat. Daarnaast heeft spits Henk van Sprundel aan gekondigd zijn loopbaan te beëindigen. bijna niet te betalen. B yor de gemiddelde Me - fotoI Van onze sportmedewerker fOLPHAARTSDIJK - De Brabander Mar- fcl Verhagen is zaterdag winnaar geworden JJn 4e trimkoers in Wolphaartsdijk. Verha len toonde zich de rapste in de eindsprint Tl 4e A-renners, die in een grote groep op f streeP afstoven. Een superpremie voor de pnner die 25 seconden winst zou kunnen pmen tijdens deze wedstrijd moest niet lorden uitgekeerd, want niemand slaagde g'n een 4ergelijke voorsprong op te bou- k°e' Slis deed weliswaar een moedige po ng, maar reikte niet verder dan een voor- prong van vijftien seconden. Bij de B-ren ners was Johan Gijzel de snelste en in de C- categorie waren de bloemen voor Toon Pe- tie. Uitslag A-categorie: 1. M. Verhagen, Sehaijk; 2. R. Meijer, Putte; 3. C. van de Corput, Ossendrecht; 4. W. Hoondert, Heinkenszand; 5.1. Koeman, Wolphaartsdijk; 6. J. Tolhoek, Yerseke; 7. J. van Oers, Rijsbergen; 8. C. Konings, Hoogerheide; 9. T. Wullems, Heikant; 10. J. Hendrikx, Roosendaal. B-categorie: 1. J. Gijzel, Yer seke; 2. H. Boeren, St.-Willebrord; 3. A. van Ree, Wil lemstad; 4. C. van der Horst, Standdaarbuiten; 5. J. Smet, Nisse; 6. J. Smeijers, Bergen op Zoom; 7. J. Cats- man, 's-Heer Arendskerke; 8. F. van Oirschot, Putte; 9. T. van Maastricht, Souburg; 10. J. Potappel, St.-Maar- tensdijk. C-categorie: 1. T. Petie, Bergen op Zoom; 2. C. Beenhakker, 's-Heer Arendskerke; 3. A. Kemps, Nispen; 4. W. Vermeulen, 's-Heerenhoek; 5. C. Spanjersberg, Hoogvliet; 6. R. Grim, Lewedorp; 7. N. Zweedijk, Krab- bendijke; 8. J. van den Dries, 's-Heerenhoek; 9. J. Maas, St.-Willebrord; 10. C. Tak, Oudenbosch. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Voor de Zeeuwse mo torcrossers is de internatio nale BLB-motorcross op het Axelse Smitschorrecircuit suceesvol verlopen. Behalve enkele grote winnaars en even grote pechvogels, was er ook nog een knaap die alle be staande reputaties aan de kant zette: Patrick Piessens uit St.- Jansteen. De 14-jarige atheneum B- leerling, die dit seizoen deb- tueert in de 125 cc-klas van de RES-competitie, pakte in de eindstand van de 125 cc-klas debutanten de tweede plaats en vormde daarmee toch wel de grootste uitschieter in de boeiende, maar bijzonder natte BLB-motorcross. Om niets een perfecte orga nisatie in de weg te laten staan, was er de dag voor de wedstrijd nog rijkelijk met water gesproeid op het zand- circuit, om overmatige stof vorming tegen te gaan. Deze maatregel bleek 24 uur later volstrekt overbodig geworden. Door de wijd opstaande he melsluizen werd het flink sop pen op het loodzware par koers. In de de 125 cc-klas debu tanten maakten de jeugdige talenten Gianni de Jonghe en Patrick Piessens een gastop treden in de BLB-rangen. Piessens viel vorig jaar al op in de 80 cc-klas van de RES- competitie en schreef in dat seizoen ook De Stem-toe- komsttrofee op zijn naam. Op het zware Axelse circuit deed hij zonder meer iedereen ver steld staan. Met een derde en een vijfde plaats in de reeksen mocht Piessens als tweede het erepodium beklimmen. Uitslagen debutanten 125 cc: 1. Tom Verhulst, België; 2. Patrick Piessens, St.-Jansteen; 8. Domini que de Rechter, Hulst; 11. Gianni de Jonghe, Sluiskil. JunioTen 125 cc: 1. Luc van Clapdorp, België; 2. Ronnie Walhout, Sluiskil; 8. Marco Roos, Axel; 10. Gerton Traa, West- dorpe; 12. Marco de Smet, Terneu zen. 250 cc: 1. Jan Janssen, Hoek; 4. Chris Marcusse, Borssele; 5. Ro nald Doens, Biervliet; 7. Steven Mangnus, Vogelwaarde; 9. Marlon Hemelsoet, Westdorpe; 14. Patrick Sponselee, Kloosterzande. 500 cc: 1. Herman van de Bos, Koewacht; 12. Chris de Pooter, Axel. Nationalen 250 cc: 1. Marcus van Kempen, Souburg; 4. Eric Blaeke, Sluis; 8. André van de Graaf, Goes. 500 cc: 1. Van Loey; België. Internationa len 250 cc: 1. Patrick van Poelvoor de, België; 4. Johan Scheele, Zaam- slag; 12. Martien Jansen, Sluiskil. 500 cc: 1. Pierre Schroyen, België; 5. Jacky Lensen, Philippine. LONDEN (DPA) - De Britse voetbal-fans kunnen weer rustig gaan slapen. De ko mende twee seizoen zullen de wedstrijden uit de En gelse league weer wekelijks op hun televisie-scherm verschijnen. De Engelse voetbalbond bereikte deze week een overeenkomst met de televi sie-maatschappijen BBC en ITV. Voor twee jaar ont vangt de FA bijna twintig miljoen gulden. Armin Görtz vertrekt van het Belgische Waregem naar het Westduitse l.FC Köln. Hij tekende een contract voor twee jaar bij de Bun- desliga-vereniging. Görtz is de derde aankoop van de Westduitsers na Thomas Al lots en Michael Wollitz. Ernst Happel raakt ander maal een basisspeler kwijt. Michael Schroder stapt van Hamburger SV over naar VfB Stuttgart. De 26-jarige middenvelder moet in Stutt gart de vacature opvullen die Karl-Heinz Förster schiep met zijn vertrek naar Marseille. Het transfersbe drag van Schroder bedraagt ruim 750.000 gulden. Alan Brazil vertrekt bij Coventry City. De 26-jarige aanvaller, die door slechte prestaties in de competitie niet in aanmerking kwam voor een plaats in de Schotse selectie, speelt volgend sei zoen bij Queens Park Ran gers. De Londense club wordt zijn vijfde werkgever in drie jaar tijd. Bij Coven try, dat hem in januari con tracteerde, scoorde Brazil slechts twee keer in vijftien wedstrijden. Eredivisieclub Fortuna Sittard heeft de 22-jarige linkermiddenvelder Anton Janssen van NEC voor twee jaar gecontracteerd. Janssen behoorde tot de spelers, die het sterk verlaagde contract bij NEC weigerden te teke nen. MW heeft in de laatste fase van de sanering een nieuw bestuur gekregen. De wegenbouwer Bert Lieben is de nieuwe voorzitter en oud speler Giel Haenen vice- voorzitter. Oud-voorzitter Leon Melchior blijft voorzit ter van de Raad van Beheer. BUGOJNO (RTR) - De Joegoslavische lucht blijkt Jan Timman absoluut geen goed meer te doen. De Nederlandse schaak-groot meester leed in de zevende ronde van het sterk bezette toernooi in Bugojno, zijn derde nederlaag. Dit keer was de vroegere wereldkampioen Boris Spassky, die na zes remises zijn eerste overwinning behaalde, te sterk. De te genwoordig de Franse nationaliteit bezittende Spassky kwam door die overwinning, met zwart, alleen op de eerste plaats met vier punten. Tweede staat de Brit Antony Miles. Hij brak zijn partij tegen de Sovjet Anatoly Karpov af. Miles heeft 3,5 punt en een afgebroken partij. Timman is laatste met 1,5 punt en een af gebroken partij. Uitslagen zevende ronde: Joesoepov (Sov)-Sokolov (Sov) 0,5-0,5, Timman (Ned)- Spassky (Fra) 0-1, Ljubojevic (Joe)-Portisch (Hon) 0,5-0,5, Karpov (Sov)-Miles (GB) afg. Stand: 1. Spassky 4 punten; 2. Miles 3,5 1 afg.; 3. Ljubojevic en Sokolov 3 2 afg.; 5. Portisch 3 1 afg.; 6. Karpov 2,5 2 afg.; 7. Joesoepov 2,51 afg.; 8. Timman 1,51 afg. FRANKFORT (AFP) - De toe stand van de Formule I-cou reur Marc Surer is nog steeds kritiek. Die situatie zal waar schijnlijk nog twee weken voortduren. Dit heeft een van de dokto ren van het ziekenhuis van Giessen, waar de 35-jarige Zwitser wordt verpleegd, meegedeeld.Surer en zijn bij rijder Michael Wyder botsten zaterdag tijdens de rally van Hessen met hun bolide tegen een boom. Het voertuig vloog onmiddellijk in brand. Wyder overleed op weg naar het zie kenhuis aan zijn verwondin gen. Surer liep bij het ongeluk ernstige been- en bekkenfrac turen en brandwonden op. ATHENE (DPA) - Het Neder lands basketbalteam, dat en kele weken geleden uitkwam bij het Europese titeltoernooi voor B-landen in Antwerpen, is voor de strijd om het Euro pees kampioenschap in de A- grioep in één poule ingedeeld bij Italië, Tsjechoslowakije, Israel, Polen en West-Duits- land. Het toernooi wordt van 3 tot en met 15 juni 1987 in Grieken land gehouden. Nederland speelt zijn wedstrijden in Sa- loniki. De tweede poule be staat uit de Sovjet-Unie, Spanje, Frankrijk, Joegosla vië, Roemenië en Griekenland. Deze groep speelt in Glifa. De Sovjet-Unie is wereld- en Europees kampioen. Italië won het Europese titeltoer nooi, dat eens in de twee jaar wordt gehouden, in 1983. MONTERREY - De wedstrijd tussen Polen en Marokko, maandagnacht, was voorbe stemd een doelpunten-festijn te worden. Immers, de Polen zouden geen enkele moeite hebben met de tegenstander, die voor het eerst sedert 1970 weer deelnam aan een eind- toernooi. Uiteindelijk werd Polen - Marokko de eerste partij van het WK-toernooi in Mexico, die doelpuntloos ein digde. Polen bleek niet veel geleerd te hebben van de laatste twee WK-toernooien. Zowel in Ar gentinië (magere 1-0 zege op Tunesië) als in Spanje (0-0 te gen Kameroen) bleek de ploeg juist tegen Afrikaanse ploegen problemen te hebben. Het lag dus voor de hand, dat het dit keer tegen Marokko geen ri sico zou nemen en, uitgaande van de eigen kwaliteiten, de tegenstander meteen op eigen helft vast zou zetten. Maar ook nu speelde de overschatting een rol, want Polen verzuimde tempo te maken en liet Ma rokko op het middenveld zo veel ruimte, dat de 'underdog' zeker in de eerste helft een stempel kon drukken op het gebeuren. De Europeanen pakten de zaken in de tweede helft ener gieker aan. Boniek, Smolarek en Bumcol bemoeiden zich na drukkelijker met de gang van zaken en dat leidde tot enkele gevaarlijke momenten voor het Marokkaanse doel. Maar lang duurde dat niet. Het duel ging vervolgens als een nacht kaars uit, omdat Marokko - blij met 0-0 - ook nauwelijks meer interesse in aanvallende operaties had. POLEN - MAROKKO 0-0. Scheidsrechter: Martinez (Uruguay). Toeschouwers: 12.000. Gele kaart; Timoumi (Mar). Polen: Mlynarczyk; Wojcicki; Ostrowski (46. Przybys), Ma- jewski, Matysik; Kubicki, Ko- mornicki, Buncol, Boniek; Dziekanowski (56. Urban) en Smolarek. Marokko: Zaki; El-Biyaz; Khalifa, Bouyahiaoui, Lam- riss; Dolmy, Bouderbala, Ti moumi (89. Khairi); El-Hada- oui (89. Souleimani), Kirmau Merry en Moustafa Merry. Van onze sportredactie DEN HAAG - Kim Reynierse heeft in Tegelen een halve ma rathon gewonnen. De Middel burgse atleet liep de ruim 21 kilometer in 1 uur, 3 minuten en 55 seconden. Reynierse had bijna twee minuten voor sprong op de Belg Ronnie Ag- ten. Bij de dames zegevierde Carla Beurskens. De Lim burgse atlete, de beste Neder landse op de marathon, fi nishte na 1.11.33, één seconde na veteraan Piet van Alphen. LEOGANG (ANP) - Voor het eerst sinds jaren kan Neder land weer bogen op een wiel renner met uitgesproken klimmerscapaciteiten. De pas negentienjarige Ger- rit de Vries leidde woensdag het deelnemersveld van de Ronde van Oostenrijk bru taalweg over de Grossglock- ner. Kilometers lang leidde hij de beklimming totdat hij bij sprint om de punten van het bergklassement naar achteren werd geduwd. De Vries maakte daarna deel uit van de negen man sterke kopgroep, die zich in de afdaling formeerde. In het al gemeen klassement schoof hij deze derde zware bergetappe op naar de zesde plaats. De uitslag: 1. Herbert Seitel (Oos) 134 km in 3.46.27, 2. Urs Graf (Zwi), 3. Helmut Wetzelberger (Oos), 4. Libor Majteka (Tsj), 5. Richard Trinkler (Oos), 9. Gerrit de Vries (Ned), allen in dezelfde tijd als Seitel, 31. Patrick van Passel (Ned) op 3.06, 52. Herbert Dijkstra (Ned), 62. Arjan Jagt (Nedj, 64. Tom Cordes (Ned), allen in dezelfde tijd als Van Passel. Stand na zeven van de tien etappes: 1. Wetzelberger 18.20.28, 2. Trinkler op 1.35, 3. Majteka op 2.34,4. Joeri Pavlik (Joe) op 3.37, 5. Yves Bonnamour (Fra) op 4.44, 6. De Vries op 443, 23. Van Passel op 12.44, 46. Jagt op 16.37, 42. Cordes op 20.21, 58. Dijkstra op 32.38. JOHN DE CROM, de amateur uit Hoogerheide, zegevierde gisteren in het Belgische Star broeck. Edwin Rovers uit Roosendaal werd vierde, Rene Boeren uit Sint Willebrord elfde en Henk Mouwen uit Steenbergen twintigste. Juni betekent dat de Belgische grens voor de Zeeuws- Vlaamse renners weer open is. Dat was meteen merkbaar in de amateurwedstrijd in Me- relbeke-Schelderode, waar niet minder dan zes Zeeuws- Vlamingen in de prijzen re den. ERIK VEREECKEN uit St.- Jansteen werd er vijfde, COR VERVAET uit Walsoorden achtste, CHRIS GOEREE uit Graauw negende, CONNO VAN DE SANDE uit IJzen- dijke twaalfde, PAUL HIEL uit Ossenisse veertiende en CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge twintigste. Dit in een veld van 27 deelnemers. In Den Haan, waar 35 renners van start gingen, eindigde JOS VAN BAAL uit Schoondijke als veertiende. FRANK GEENSEN uit Ter neuzen werd tiende in Gent- Drongen in een veld van 55 deelnemers. Bij de junioren was er een tweede plaats voor MARCO GEENSEN uit Terneuzen in Lokeren-Daknam, waar 32 renners van start gingen. CARLOS BOERMAN won bij de BWF in Eernegem in een veld van 38 deelnemers. Bij de WAOD-dames was er een tweede plaats voor BRI GITTE WIELES uit Sluiskil in Asper, waar 16 dames aan de start verschenen. Van onze atletiekmedewerker HOORN Tijdens de Coupe Nationale Nederlanden in Hoorn legde B-junior Ivan Beck van RKHAV zowel met de kogel als de discus op een tweede plaats beslag. Met de kogel kwam hij tot 15.85 meter en de discus daalde na 44.04 meter neer. Van onze atletiekmedewerker OUD-BEIERLAND - Johan de Vlieger behaalde in de Vierdorpenomloop in Oud- Beijerland zijn mooiste zege uit zijn loopbaan. De 27-jarige atleet uit 's-Heer Arendsker ke, die de afgelopen tijd van de ene narigheid in de andere viel, won die halve marathon in 1.09.50. De Vlieger was de grote ani mator van de kopgroep en spurtte in de slotfase van zijn gezellen weg. Adri van Tigge- len van Spirit werd tweede in 1.10.20. In het ruim 500-kop- pige deelnemersveld werd Jaap Oele van AV'56 zesde in 1.12.03, Sam Polderman ne gende in 1.13.40, Adrie Joziasse tiende in 1.14.38 en John Mat- tijsse 28e in 1.17.12. Bij de vete ranen eindigde Ron Abuijs als vierde in 1.13.25 en Giel Boone als zesde in 1.15.48.

de Stem | 1986 | | pagina 9