H et veilige maar di ire image van Mexico Denemarken in topvorm Uruguay gevreesd om zijn hardheid x>f' voor plo< ijdens Tour DE TWIJFELS VAN KARL-HE ILASCOM FRANK ARNESEN: 'ZO'N SFEER HEB IK NOG NOOIT MEEGEMAAKT ;rhag -WOENSDAG 4 JUN11986 mcoxo T19 PAGINA SPORT ■WOENSDAG 4 JUN11986 Deen Frimann uitgeschakeld GALINDO - Zo'n veertig kilometer ten zuiden van Queretaro, de stad waarin West-Duits- land vandaag tegen Uruguay speelt, ligt ver scholen in de bergen het gehucht Galindo. Een handvol krotten, gedrapeerd rond de tot hotel verbouwde burcht 'La Mansion Galindo'. Geloof Vo( Bambridge op matje geroepen Hongaarse kranten schrijven ploeg af en is stei Dz beveiliging van het WK-voetbal in Mexico in beeld. foto ap Van ome speciale verslaggever QUERETARO - 'Mexico es mas grandas de son proble- mas', 'Mexico is veel groter dan zijn problemen', houdt president Miguel de la Madrid zijn volk bijna dagelijks vanaf de buis voor. Dat is natuurlijk niet zo, maar Mexico ziet de Mundial als de laatste kans zich te pre- sénteren voordat volgende maand een commissie van de Amerikaanse senaat gaat on derzoeken in hoeverre het land financieel geholpen moet worden. Daarvoor hebben de Mexi canen een klimaat van 'vrede, veiligheid en democratische vooruitgang' geschapen, dat volgens de autoriteiten alleen nog maar verstoord kan wor den door aarbevingen en wer velstormen. „De hele wereld pers is nu in Mexico vertegen woordigd", heeft president De la Madrid gezegd, „en de re flectie van ons land is van vi taal belang voor de toekomst van Mexico's relaties in de rest van de wereld." Mexico moet tijdens de zo veelste 'greatest show on earth' dus vooral rust uitstra len. Een terroristische aanslag kan in dat streven helemaal niet gebruikt worden en daar voor zijn de Mexicanen na de Amerikaanse aanval op Libië nog steeds bang. Een hoogst mobiel, zestig man sterk commando-team, met scherpschutters en explo- sieven-opruimings-experts, staat dag en nacht paraat. FI- FA-president Joao Havelange blijft ontkennen dat er wat aan de hand is, maar maakt nimmer bezwaar tegen zijn dagelijkse escorte van acht politiewagens. Alleen al 5000 veiligheidsagenten waken over het welzijn van het En gelse team in Saltillo. Tussen de 30.000 en 40.000 gewapende mannen bewaken elftallen, pershotels, trainingsvelden en stadions, die af en toe de aan blik van een vesting hebben. De actie om alle bedelaars, wezen, straathandelaars, vuurspugers en andere min der gewenste burgers uit het blikveld van de toerist te ver wijderen, is goeddeels mislukt. Nadat zij buiten de stad gezet zijn, komen deze allerarmsten bij de eerste gelegenheid weer terug. Mexico presenteert zich deze maand op zijn best in een kostenverslindende race het de 'gringo's' naar de zin te ma ken. Nieuw aangeschafte, pe perdure apparatuur moet de indruk wekken dat Mexico een modern land is. Later hoopt Mexico die dol lars terug te verdienen, maar het is wat lastig investeren zonder geld. Misschien zou Mexico er beter aan doen met zijn armoe te koketteren, dan met zijn niet bestaande rijk dom. Niets immers is duurder dan net te doen of men rijk is. Van ome speciale verslaggever JULICA - De wraak van Montezuma heeft ook het Deense elftal bezocht. Enkele dagen voor de wedstrijd tegen de Schot ten in Nezahualcoyotl heeft een aantal spelers de Tourista' opgelopen, de gevreesde darmziekte die al zoveel ploegen van him krachten beroofd heeft. De helft van de selectie voelde zich niet lekker, en van die elf waren Laudrup, Jesper Olsen, John Eriksen, Christen- sen en doelman Troels Rasmussen er het slechtst aan toe. Ver wacht wordt echter dat allen inzetbaar zijn. Absoluut niet inzet baar is Per Frimann. De reserve van Anderlecht maakte in de oefencam pagne zo'n sterke indruk dat hij vrijwel verzekerd was van een basisplaats. In de laatste oefenwed strijd echter, kreeg hij zo'n schop op zijn enkel, dat spelen onmogelijk is. „Volgens mij kan Per net zo goed naar huis gaan", zegt Richard Smith, de Nederlandse fysiothera peut van de Denen. „Ik denk dat Piontek hem dat niet wil aandoen, maar die jongen speelt echt niet meer op de Mundial. Met een dergelijke bles sure lijkt mij dat uitge sloten". De Denen hadden na hun hoogtestage in Co lumbia 5000 liter water uit eigen land naar hun sprookjesachtige onder komen in Julica laten overbrengen. „Het kan toeval zijn", zegt Smith, „maar sinds dat Deense water hier is, is iedereen opeens ziek. Daarvoor had niemand ergens last van". 'Wel Door Ted van Leeuwen niet Het massieve, pompeuze gebouw werd al in 1570 door Mexico-veroveraar Hernando Cortez voor zijn maitresse La Malincha gebouwd. Ook aartshertog Maximilian von Habsburg woonde er als 'Keizer van Mexico'. Nu heeft een andere Kaiser er met zijn ge volg zijn intrek genomen, Franz Beckenbauer en het Duitse elftal hebben bezit genomen van de vesting. Inmiddels is het historische gebouw van alle comfort voor zien. Zelfs hebben de spelers een whirlpool in hun kamer. Er ligt een voetbalveld, tennis banen, een zwembad, noem maar op. Nu is dat ook wel no dig, want in een straal van veertig kilometer komt men behalve wat nederzettingen niets meer tegen. Een ideale plaats voor een trainingskamp derhalve. Karl-Heinz Rummenigge heeft weinig oog voor het fraaie oord. De sterspeler van Inter Milan en het Duitse elf tal tobt met de gevolgen van een knieblessure en wordt verscheurd door een innerlijke tweestrijd, spelen of niet. Me disch bezien is hij fit, maar geestelijk bevindt Rumme nigge zich nog niet in de ge wenste vorm. „Karl-Heinz be paalt zelf of hij speelt. Zegt hij oké, dan stel ik hem op", ver legt teamchef Beckenbauer de verantwoordelijkheid. De ve dette slaat de ogen neer en zucht. „Lichamelijk kan ik spelen. Ik kan schieten, alleen het sprinten is nog maar 90 pro cent. Maar of het voor dit ni veau allemaal voldoende is? Pas sinds donderdag heb ik met de bal getraind". Het is al meer dan zes en een halve week geleden dat Rumme nigge zijn laatste hele wed strijd speelt. Dat was op 16 april, in de Europa Cup wed strijd tegen Real Madrid. Rummenigge vormt samen met de pas herstelde Rudi Vol ler de wellicht slagvaardigste aanvalslinie van alle WK- deelnemers. Vier jaar geleden, tijdens de Spaanse Mundial, werd Rum menigge ook al gekweld door een zware blessure. Toen speelde hij echter gewoon door. „En dat was een fout die ik nooit meer zal maken", zegt de immer bescheiden gebleven 88-voudige international. „In Spanje kon ik eigenlijk ook niet spelen, want ik verging van de pijn. Maar ik wilde zo graag, dus speelde ik. Het ge volg was dat ik een drama tisch slecht toernooi afwerkte. Dat nooit meer, heb ik me toen voorgenomen. Vandaar dat ik hier rust genomen heb". „De knie voelt raar en in mijn hoofd zitten de twijfels. Forceer ik me niet weer, net als in Spanje. Ik wil me niet als een lafaard opstellen, maar Mexico is ongetwijfeld mijn laatste WK, ik word in sep tember al 31. Ik wil mijn WK niet verknoeien zoals ik dat in Spanje gedaan heb". „Misschien klinkt het raar, maar ik ben alle geloof in me zelf kwijtgeraakt. Rudi Voller had dat ook, maar is er na de wedstrijden tegen Joegoslavië en Nederland overheen ge groeid. Maar hij heeft ge speeld en ik niet. En dan in zo'n belangrijke wedstrijd be ginnen. Hoeveel schade berok ken ik de ploeg als blijkt dat het niet gaat." Over de ruzie tussen Bec kenbauer en de spelers wil de aanvoerder niet meer praten: „Wat heeft het voor zin. We hebben het uitgepraat. Ik ben het niet met Beckenbauer eens, maar hij is de baas. Er is hier zoveel gebeurd dat niets met voetbal te maken heeft. Door Ted van Leeuwen JULICA - „De sfeer in het Deense elftal is nooit slecht geweest, maar zo goed als die nu is, heb ik nog nooit meege maakt". PSV-speler Frank Amesen heeft toch al het no dige beleefd in zijn rijke car rière, maar verbaast zich des ondanks. Volgens Arnesen is Denemarken in zowel geeste lijke als lichamelijke topvorm. Het is voor de Dansk Bold- spiel-Union de eerste WK- eindronde en die moet goed verlopen. Arnesen: „Iedereen bij ons is in topvorm, echt iedereen, ook dat heb ik nog nooit meegemaakt. De spelers zijn vreselijk scherp. Vooral de kleintjes, Frimann, Jesper Olsen, Alan Simonsen spelen de sterren van de hemel, ikzelf overigens ook. Alan Simonsen ging omdat hij zoveel verdien sten had voor het Deense voet bal, eigenlijk mee als toerist, als 22ste man. Ik denk dat hij nu bij de beste zestien hoort". Arnesen ziet zichzelf nog niet in de basiself verschijnen: „Het gaat tussen Jesper, Berg- green en mijzelf om twee plaatsen. Jesper is in topvorm dus hij speelt, Berggreen is verdedigend sterker dan ik en dat telt tegen de Schotten. Maar ik vind het niet zo erg. Natuurlijk wil ik spelen, maar als het de eerste wedstrijd niet is, dan de tweede wel. En zo denkt iedereen erover. Je vindt het misschien naïef klin ken, maar bij ons heerst echt het gevoel: we zijn een ploeg, samen moeten we presteren. En dan moeten de besten spe len, ook al hoor je daar zelf op dat moment niet bij. Boven dien, je hebt op de WK 16 man nodig". „Ik zal je nog een voorbeeld geven van de veranderde sfeer. We mogen elke dag een biertje drinken. Je weet hoe dat vroeger in het buitenland toeging, dan bleef het vaak niet bij één. En nu ziet vrijwel iedereen van zelfs dat ene biertje af". Ook Jesper Olsen voelt zich fantastisch: „Ik speel eindelijk weer goed. Het kan komen omdat ik uit die sfeer van Manchester United weg ben, maar ik denk dat het met de mentaliteit van de Denen te maken heeft. Dit heb ik nooit meegemaakt, zo scherp als iedereen is. Een man of zestien is in topvorm. We hebben vre selijk hard getraind en nu moet dat er tegen de Schotten uit". Jan Mölby is de enige die niet zo opgetogen rondloopt. De letterlijk en figuurlijk grote man van Liverpool FC rekent niet op een basisplaats. Mölby: „Ik heb me een onge luk getraind, terwijl ik al zo moe was. Op twee na heb ik alle wedstrijden gespeeld voor Liverpool. De dag na de Cup finale al, ging ik meteen met het Deense elftal het trai ningskamp in. Ik moet wel voluit trainen, want anders acclimatiseer je niet. Boven dien ben ik op deze hoogte wel in het nadeel ten opzichte van die kleintjes bij ons. Mijn li chaam heeft veel zuurstof no dig". „Van al dat trainen word ik wel eens gek, er is nooit rust. Sepp Piontek is een Duitser en die is bang voor elke minuut vrije tijd. Maar verder is de sfeer optimaal, iedereen is in vorm, ik voel me overigens ook beter dan ooit. Ik kan het accepteren niet te spelen, maar niet zoals Frank, met een blij gezicht. Ik heb er moeite mee, want of ik nu moe ben of niet, spelen wil ik al tijd". Arnesen schuift weer aan. „We hebben het eerste record al te pakken", zegt hij, „voor we weggingen hebben we in Denemarken een plaat uitge bracht. 'Re-Sepp-ten' heet het ding, compleet met video-clip. Ik zing de eerste twee couplet ten solo. In één week zijn er 50.000 singles verkocht, dat was nog nooit vertoond in de geschiedenis van de Deense platen-industrie". „Dat draagt bij tot een prachtige sfeer waarvan ik elke dag met volle teugen ge niet. Gisteren kwam hier een enorme bus, een dubbeldekker voorrijden, gespoten in de Deense kleuren. Daarin zaten 23 personeelsleden van de SAS. Die hadden allerlei spon sors gevonden en zelf de man 600 gulden gelapt. Ze zijn naar Los Angeles gevlogen en heb ben daar een nieuwe dubbel dekker gekocht voor 400.000 gulden en er de namen van alle sponsors op laten spuiten. En nu toeren ze door Mexico met dat ding. Als het toernooi afgelopen is verkopen ze die bus weer en komen ze nog met een leuke zakcent thuis ook. Dat maak je toch nergens mee, behalve bij ons". Laten we ons nu maar eens op de wedstrijd tegen Uruguay concentreren." Beckenbauer heeft overi gens meer zorgen dan Rum menigge alleen. Matthias Her- get, volgens Beckenbauer ge zien het klimaat in Mexico de ideale libero, ondervindt nog erg veel hinder van de been blessure die hij overhield aan een botsing met doelman Tony Schumacher. Augenthaler is de tweede libero, maar over hem zegt Beckenbauer: „Klaus is al niet de snelste en als hij zich dan ook nog loom voelt zoals nu dan is hij hele maal niet vooruit te branden." Wonder boven wonder kon Beckenbauer, die al net zo kri tisch is als zijn soortgenoot Cruijff, ook nog een paar posi- De waarschijnlijke opstel ling van West-Duitsland: Schumacher; Eder, Berthold, Förster, Briegel; Matthaus, Rolf, Magath, Brehme; Vol ler en Allots. De geblesseerde knie van Karl-Heinz Rummenige kreeg gisteren bij de lichte training nog speciale aandacht. -fotoafp tieve dingen ontdekt. „Uwe Rahn, die ik eerst niet eens mee wilde nemen, is erg voor uit gegaan, hij heeft geloof ik begrepen waarom het draait. Over de trainingsintensiteit ben ik ook dik tevreden. Om dat ik weinig tijd heb, hebben de spelers zich de ziel uit het lijf gerend. Daar zijn ze nu zo ziek van, dat ze bijna het gras uit de grond eten. Ze willen te gen Uruguay het resultaat van al dat afbeulen zien". Door Ted van Leeuwen JURICA - Groep E, die vandaag zowel in Queretar PARIJS - Het sprookje van als in Nezahualcoyotl van start gaat, wordt in Mexii (jat van Johan Kriek c 'El Grupo de la Muerte', de groep van de dood, ge wedstriid. noemd. West-Duitsland, Uruguay, Denemarken Schotland worden ongeveer even sterk geacht. Voor Diego Maradona, de Argentijnse superster, is Uru guay, vanavond de tegenstan der van West-Duitsland, de favoriet. „Uruguay komt de eerste ronde zonder nederlaag door, daarop verwed ik al mijn geld", beweert de geblokte multimiljonair. Ook de Duitse teamchef Franz Beckenbauer is diep onder de indruk geko men van de kracht der Zuida merikanen. Andere insiders echter vinden het voetbal van Uruguay totaal verouderd en geven de ploeg van trainer Omar Borras geen schijn van kans. Maar over één ding zijn al len het roerend eens. Uruguay wordt gevreesd om zijn hard heid. Op dat gebied hebben de 'Celesta's' (hemelsblauwen, naar de kleur van het shirt) een treurige reputatie opge bouwd. „Onzin", ontkent de beminnelijke coach Omar Borras, die al heeft alten we ten na het wk te zullen stop pen, „we spelen fair, manne lijk voetbal". Borras is een veelzijdig man. Behalve voetbaltrainer was hij hoogleraar aan de uni versiteit van Montevideo, atle tiek- bondscoach tijdens de Olympische Spelen van '68 in Mexico en gewaardeerd bas ketbal- en zwemtrainer. Hij spreekt vier talen, is president van de Uruguyaanse EHBO en schreef een boek 'De decaden tie van het voetbal'. Dat Omar Borras zelf nooit gevoetbald heeft, schijnt niemand te de ren. Als voetbalcoach verkeert Borras in dezelfde positie als Sepp Piontek van Denemar ken. Ook zijn vedetten jagen geld en roem in het buitenland na. De afgelopen maanden heeft Borras niets anders ge daan dan de wereld afgereisd om zijn selectie bijeen te zoe ken. „In de laatste vier jaar zijn er 47 topspelers de gren zen overgetrokken. Dat zegt iets over de kwaliteit ons voet bal. Ik had overigens wel twee even sterke elftallen kunnen opstellen". In eigen land heeft Borras het makkelijker, want in de miljoenenstad Montevideo spelen dertien clubs in de eer ste en tien in de tweede divisie. Wat de Copacabana voor Bra zilië is, is Pocitos, het zand strand van Montevideo, voor Uruguay. Daar ook werd het talent van Enzo Francescoli Spierbundel nummer een, die ravel eigenlijk alleen maar wis ontdekt. De nu 24-jarige aar neestal stoffig is, versloeg de op vallende middenvelder heef ien gepokte en gemazelde spierl het in zich één der grootst jn zjjn 33ste levensjaar a< sterren van het toernooi t 1 :c worden. Francescoli, wier tome-back begonnen is. ouders uit Italië komen, is ee De eerste kwartfinale, die intelligente speler, zowel in al jsteren tijdens de open Frans buiten het veld. 5nniskampioenschappen op Op zijn twaalfde reeds te toland Garros werd af ge kende hij zijn eerste contrai perkt, bracht de 15.000 toe bij Wanderers, welke clu chouwers in ieder geval alles hem later voor een miljoe rat een tenniswedstrijd op gulden aan het Argentijns ravel maar kan bieden. Het River Plate verkocht, dat i rerd een ware uitputtings- de Prins', zoals Francescoli i lag, die bijna vier uur in be- Argentinië genoemd wordt, dl jiag nam, voordat Kriek, die ideale opvolger voor Mars to dit jaar de gemalen bak- dona vond. De ZuidamerMteen meed als de pest, er tot .kaans voetballer van het jaal Jkijix eigen stomme verbazing werd enige weken geledeSchter kwam dat hij zijn spel- door het Franse Racing de P; tje ook op langzamere banen ris voor 15 miljoen guldeBan gras en cement toch tot aangeworven. Kjn recht komt. Alleen al de lijfers wijzen uit dat het duel tssen de twee body-builders lp het scherp van de snede Verd uitgevochten: 3-7, 7-6 (8- j), 7-6 (7-5) en 7-6 (7-3). Vooral in de vierde set wer- heb verli< maar dat i) gen heb gen h Francescoli vormt een heef team met de aanvallers Jor| da Silva (Atletico Madrid) Verancio Ramos (Lens), achterhoede van Uruguaj kent alleen maar grote, spi, kerharde spelers, Guttiere en de tenten aan de Boule- Pereira en Diogo zijn de bes ten. De geroutineerde, 35-ja van Santos werd onlangs va zijn blindedarm verlost. Voor een klein land als Urn guay met zijn vier miljoen ij [ard d'Auteuil bijna afgebro- toen Vilas op 4-5 en 0-40 rige. doelman Rodolfo Rodri ;gen drie schijnbaar onover- guez zal vanavond ontbrekei omelij ke matchpoints aan- De 1.90 meter lange keepe eek. Met drie schitterende cties werkte de Argentijnse eteraan ze weg, pakte de vol- ende twee voor de game, om ervolgens, tot grote vreugde woners is, heeft de regeren an het publiek, Kriek's ser- kampioen van Zuid-Amerik een grote voetbaltraditie. Hi is alleen wel twaalf jaar gek den dat Uruguay voor hs laatst op een WK-eindrom vertegenwoordigd was. In 1! begonnen zij in Hannover ms een 2-0 nederlaag tegen Ni derland, om vervolgens vierde en laatste in de groep eindigen. GUADALARA - De FIFA heeft de Australische scheids rechter Christopher Bam bridge op het matje geroepen. Hij moet zich verantwoorden voor het feit dat hij het doel punt van de Spanjaard Michel in de wedstrijd Brazilië- Spanje heeft afgekeurd. De bal kwam via de lat achter de doellijn terecht, maar stui terde daarna weer terug in het veld. Volgens de neutrale waar nemer raadpleegde de arbiter niet snel genoeg de grensrech ter, die er beter voor stond dan hijzelf. De Spaanse voetbalbond heeft een officieel protest in gediend bij de FIFA. Aan de uitslag van de wedstrijd, 1-0 in het voordeel van Brazilië, kan echter niets meer worden ver anderd. Van onze speciale verslaggevers BOEDAPEST - De Hon- gaarse dagbladen hebben ontzet gereageerd op de desastreuse nederlaag met 0-6 tegen Rusland in Irapuato. Volgens de Hongaarse sportkrant Nepsport was het lang geleden dat het nationale elftal zo'n wanvertoning op de grasmat liet zien ,Het ontbrak het Hon gaarse spel aan organisa tie en tactiek", aldus Nepsport. Maar ook andere kran ten lieten zich niet onbe tuigd in hun kritiek op het spel van de nationale elf. „De Russische ploeg was op alle fronten supe rieur, vooral op snelheid en tactisch gebied", schreef Nepszabadsag in haar commentaar. De communistische krant voegde daar toe dat het Hongaarse elftal al moe was voordat de wedstrijd begon. Volgens Nepsza badsag is het onwaar schijnlijk dat de Hon gaarse ploeg zich nog voor de tweede ronde kan plaatsen. ice voor 6-5 te breken. Het ocht allemaal niet baten, ant Kriek aapte dat wapen- it meteen na, en won vervol- is voor de derde maal de ie-break, en ditmaal daarmee |e wedstrijd. Zodat de tot Amerikaan ge- jaturaliseerde Zuid-Afrikaan, ue enkele weken geleden in 'de in de eerste ronde kans opzij gezet werd door fmilio Sanchez, nu in de halve nales staat. „Dit is Disneyland", aldus riek, „als iemand mij veer den dagen geleden verteld zou bben dat ik de halve finales Parijs zou halen zou ik hem [oor gek verklaard hebben. Ik De de vo gezie zoals volge dat den een sport het KrieU nu n< hang< strijd Hij woon neme die o' ra tui schri; ment maar wonri een gronc kan want gegev vroeg rière Rotte start| PARI rug n pen, Bij xi-ch van c vijf d Van onze sportmedewerker ■ERNEUZEN - In het Zelden- ustcollege in Terneuzen wer en de winnaars van de Tour u Flic in de bloemetjes gezet. !ij de A-renners ging de over winning naar Carlos Boer- lan. Cor Verplanke mocht Ich laten huldigen als laure- at van de B-categorie. Het rganisatiecomité van de Tour Flic liet de gebeurtenissen og eens de revue passeren. Het leek er tijdens de laatste tappe op dat de dertiende uit- ave een ongelukkige was. jammer van de valpartijen. ploegleiders hebben zich [oorbeeldig gedragen. Vroeger aren dat nog wel eens cow- >ys die naar niets keken, aar dit jaar leken het wel akke schaapjes," aldus voor tter Jan Roovers. Over de houding van de nners voor de start van de erde etappe was de organi- atie nu bepaald niet zo te reken. „Een onsmakelijke rtoning," noemde men het. renners moesten op volg de van de ploegenrang- hikking staan en niet ieder- n wilde zich daar aan hou- zodat de jury bijna moest 'grijpen. Maar voordat de ■nners allemaal aan hun ver lichting hadden voldaan was I eerst wel een grote chaos ntstaan. Voor twee renners uit elke loeg was er een reisje naar et Nederlands kampioen- jïhap wielrennen in Geulle weggelegd. Niet alleen de winnaars werden gehuldigd, ook de tannen die op de ereplaatsen eslag wisten te leggen en de winnende equipe van Wis- prke ondergingen de huldi- Ing. Patrick van Straten rgde nog voor een bijzonder ortief gebaar. De Vluggen- trimn tweec tweec aan t vallei bloen hand dellij Dees, 'souvf Flic I tingel verbl kenh werd De juni zien De li ploeg de dE juni tij der in Ho Ein tegoric sen; 2. K. Hal berg, Vlugg 7.R. d lems, Binne Binne: lant; 1 R. Ma van H A. Ma tegori R. Hei Mobac Dubbf ber, N ke; 7. Dallin Bouss< vaart; 12. P. de Bo: Vlugg hout-c ment: Mobac sen, 6 Walhc mie, Van Stoffe Bierw 17. De Bouss De toegangskaartjes voor de wedstrijden van het WK-voetbal in Mexico zijn voor de inwoners zelf bijna niet te betalen, goedkoopste kaartje voor een staanplaats kost altijd nog drie dollar, het loon van een dag werken voor de gemiddelde Mi caan. Vandaar dat de jongetjes op de foto voor deze goedkopere oplossing hebben gekozen. - fo' Van ome sportmedewerker pOLPHAARTSDIJK - De Brabander Pi Verhagen is zaterdag winnaar gev an de trimkoers in Wolphaartsdijk. I. p toonde zich de rapste in de eindl PJ de A-renners, die in een grote grJ T strc<'P afstoven. Een superpremie vJ pnner die 25 seconden winst zou ku lemen tijdens deze wedstrijd moest forden uitgekeerd, want niemand sl] Ben* eCn derge»ike voorsProng op Koel Slis deed weliswaar een moedid ^ng, maar reikte niet verder dan een| °ng van vijftien seconden. Bij de 1

de Stem | 1986 | | pagina 8