Een gaatje als herinnering rerkiri Aardenburg ondersteunt WOV-plan van provincie RACTAATWEG VOLGEND JAAR IN GEBRUIK Auto overvallers Meerdonk in Graauw gevonden rRiJD V oorwaardelijke straf voor ishandelen Belg Stropers: Wij wilden politie slechts helpen Autobedrijf v. Dorst-Breda Afval centrale Borssele niet welkom in Gent HET WEER :hniek PRINS CLAUS BEZOEKT FUNDEX IN OOSTBURG TOYOTA I SDeelhuislaan 156 A. Breda-Noord. Tel. 076-712000 WOENSDAG 4 JUNI 1986 Herfstweer 5AGINA ZEELAND 1 k landbouwschuur, keuken of garage: is specialistenwerk, rk. Wij zijn erkend pisch installatiebedrijl elektrotechnische ïstallaties. je hoogte van norme l/oorschriften. i volledig in voor de betrouwbaarheid va irten installaties. Irijblijvend voor een loriëntatie. NA OVERVAL OP POSTKANTOOR aat 1, tel. 01176-1281 IJZENDIJKE Protestbrief voor Claus in Westkapelle •KERMIS 1986, vo laatste zondag 15 ju straat 6, 9960 Assen gedurende Valke-Ki d. Plaquette Wandeling van Bergen op Zoom naar Vlissingen Weer in Europa Slagwerkdiploma voor Sassenaar KANTONRECHTER: WEEK CELSTRAF Hermandad Goede bedoelingen Ongeloofwaardig Lichtflits Niet eerste keer Officieel Toyota-dealer voor Breda, Nieuw UinneKen. Prmsenbeek.Etten-Leur, Zundert. Rosbergen. Terheijden en Teteringen. 1 VAN ZEELAND {DENBURG - Aarden burg ondersteunt het onlangs Hoor Gedeputeerde Staten ge lanceerde plan om te komen ot een tunnel onder de Wes- .erschelde ten oosten van Ter- geuzen. Dit bleek gisteren tij de gezamenlijke bijeen- st van de commissies uimtelijke ordening en finan ciën. Tien van de elf raadsle den waren hierbij aanwezig. Onder leiding van de twee |;DA-raadsleden kwamen de ommissies tot het standpunt getracht moet worden om „i Zeeuws-Vlaams front te ïormen naar Den Haag toe, en T27 dat pas in een later stadium bekeken moet worden hoe men een veerverbinding tus sen Breskens en Vlissingen in stand kan houden. Het WOV-plan kwam ter discussie omdat Oostburg en Sluis aan Aardenburg ge vraagd hebben om een stand punt in te nemen in deze kwestie. Die twee buurge meenten keren zich namelijk tegen het plan, omdat de kans niet gering is dat de veerver binding ingeleverd moet wor den om op die manier de tun nel betaalbaar te maken. Zonder veerverbinding ra ken veel Westzeeuwsvlamin- gen in de problemen, omdat ze werken of studeren op Wal cheren. Nu Aardenburg echter dit standpunt heeft ingeno men, is de kans verkeken dat de drie westelijke gemeenten één front kunnen vormen. In het begin van de discussie wees H. van Rie (D66) er nog op dat in WOV-rapport hele maal voorbij gegaan is aan de belangen van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Maar nadat de CDA'ers G. van We- strienen-Dijs en R. van de Wijnckel een vurig pleidooi hielden voor een gesloten Zeeuws-Vlaams front, liet de democraat zijn kritiek varen. De burgemeester wees de raadsleden er wel op dat het niet uitgesloten is dat op deze manier het ene (tunnel) wordt binnengehaald maar dat het andere (veerverbinding) ver loren kan gaan. „Het finan ciële plaatje zal op de een of de andere manier rond moeten komen", sprak hij. bekostigt alsnog viaducten T erneuzen Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster politie heeft in Graauw de vluchtauto ge vonden die maandagmiddag vermoedelijk werd gebruikt bij een overval op het postkantoortje te Meerdonk, enkele kilometers over de grens. Daar drong rond drie uur 's middags een man met blauwe bivakmuts binnen en eiste geld. De man bleek ongewa pend. De kantoorhoudster sloeg de schrik om het hart en rende zo hard ze kon het kantoortje uit, gevolgd door de overvaller. Ook die bleek flink overstuur, want hij liet de geldlade on aangeroerd. De man ontsnapte in een gereedstaande BMW, waarin blijkbaar zijn metge zel zat. De boeven zetten via de expresweg koers richting Ant werpen. De rijkswacht zat hen een tijdje op de hielen, maar raakte uiteindelijk het spoor bijster. TERNEUZEN - Het Ministerie van verkeer en waterstaat stelt alsnog geld beschikbaar voor de bouw van twee viaducten over de Ver lengde Tractaatweg in de gemeente Terneu ien. Dat betekent dat het verkeer deze weg olgend voorjaar in gebruik kan nemen, on- anks enige vertraging. QC WITTE I Volgens de heer Everaars, hoofd van de afdeling fca„egen en oeververbindingen van Rijkswaterstaat in iddelburg, zal de aanbesteding waarschijnlijk nog oor de bouwvakvakantie gebeuren. Rijkswaterstaat en de ge meente Terneuzen hebben £ich ingespannen om het Rijk bewegen alsnog geld voor de Jriaducten beschikbaar te stel len. Als gevolg van de bezuini gingen was de aanleg voorlo pig uit de begroting geschrapt. Bet viaduct bij Axelsche Sas- WESTKAPELLE (ANP) - Prins Claus is dinsdag tijdens een bezoek aan het Waterschap Walche ren geconfronteerd met protesten tegen het ontei genen van woningen. In Westkapelle kreeg hij van enkele bejaarde inwoners een brief over handigd waarin zij hun ongenoegen kenbaar ma ken met de onteigenings procedure die het Water schap Walcheren tegen enkele bewoners van de en OD zaterdag 21 dijkhuizen heeft aange- spannen. Andere bewo ners hadden spandoeken op hun huisje gehangen, waarop meer geld voor de te verdwijnen wonin gen werd geëist 1AG 21 EN ZONDAG sing en een landbouwviaduct zorgen voor aansluitingen op de nieuwe weg. Voor burgemeester C. Ocke- loen komt de toezegging uit Den Haag niet echt als een verrassing. „Ik heb dit eerlijk gezegd wel aan zien komen. We hebben als gemeentebe stuur ons best gedaan de zaak alsnog rond te krijgen. Dat is nu gelukt", aldus Ockeloen. In antwoord op vragen van raadslid W. de Zeeuw (WD) liet burgemeester Ockeloen tijdens de raadsvergadering van vorige week weten dat het directoraat-generaal van het ministerie bezig was met het zoeken naar een 'tijdelijke op lossing', als alternatief voor de viaducten. Er zouden dan aan sluitingen komen zonder via duct. Dat zou echter veel te duur worden, want er lagen al grote zandhopen klaar voor de aanleg van de viaducten. „Ik was tegen een tijdelijke oplos sing," deelde Ockeloen giste ren mee, „want van uitstel komt maar al te vaak afstel." De ingebruikname van de Verlengde Tractaatweg loopt nu waarschijnlijk slechts vier tot vijf maanden vertraging op. De nieuwe weg heeft grote verkeerstechnische voordelen. De wegen van het kruispunt St.Anna in Terneuzen naar Zaamslag en Axel worden ontlast en er komt een nieuwe route beschikbaar voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Von ome correspondente DDELBURG - De bekende telgenmoppen ontaardden in nacht van 24 op 25 augustus een bar In Wemeldinge, tot •ote ergernis van een groep elgische toeristen, in een re- elrechte scheldpartij door n groep jongeren uit Yerse- ;e. Plotseling kreeg een Belgi- he vrouw een glas bier over teh heen en daarmee was [oor haar echtgenoot de maat Jol. Driftig haalde hij uit naar ue eerste de beste jongeman, overigens niets met het iergooien te maken had. De 20-jarige L. H. pikte de ap niet en sloeg terug, aarop de groep jongeren indrong op een vechtpartij Juiten het café. De Belgen wa- J re>' intussen naar buiten gelo- ■n en H. werd door zijn ma in achter hen aan geduwd, 'aar kreeg hij nog eens een eun, waarop hij plotseling (ver de rooie' ging. I In blinde woede stompte hij zijn tegenstander tegen de grond, die vrijwel onmiddel lijk bewusteloos bleef liggen. Maar toen begon het voor H Pas goed: uit pure razernij j sloi g en schopte hij het gezicht van 7"n slachtoffer ka not tot omstanders hem van de man wisten af te trekken. 'Een onsmakelijke geschie denis', zo beschreef officier van justitie mr. Tempel dins dag voor de politierechter in Middelburg de situatie. Hij achtte het opzettelijk toebren gen van zwaar lichamelijk let sel („dit is bijna poging tot doodslag", aldus mr. Tempel) bewezen en eiste hij een ge vangenisstraf van acht weken, waarvan vijf weken voor waardelijk. H. betoogde dat zijn slacht offer een goed pak slaag 'ver- diende'.Op de vraag waarom hij, toen zijn slachtoffer op de grond lag en geen teken van leven meer gaf, 'bijna beest achtig' tekeer was blijven gaan, antwoordde H.: „Die man was gewoon te ver ge gaan en op dat moment had ik een rood waas voor de ogen". Om hem te leren dit Tode waas' (waardoor hij al eerder met justitie in aanraking was gekomen) in de toekomst te beheersen, wilde politierech ter mr. Janzen van Oosten de gevangenisstraf geheel voor waardelijk opleggen. Ze ver oordeelde hem tenslotte tot vier weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee Met belangstelling bekijkt de prins het boren van een gaatje in hei beton, handgebaar 'Zo is het wel genoeg', zegt hij met een FOTO'S WIMKOOYMAN Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Een gaatje in de betonnen vloer van Ver- straeten Funderingstech niek, beter bekend als Fun- dex, te Oostburg zal een langdurige herinnering zijn aan het bezoek dat Prins Claus aan het bedrijf bracht. Dat gaatje werd aange bracht om te demonstreren dat een van de machines van het bedrijf zelfs in rotsen kan boren. Toen de boorkop enkele centimeters in de vloer was gezakt gaf de prins het teken dat het zo wel genoeg was. De prins bracht gisteren een werkbezoek aan Zee land. Het hoofddoel van zijn trip was Fundex, een bedrijf dat wereldwijd bekend is. Ze voeren funderings-opdrach- ten uit in vele landen in Azië, Afrika, Amerika en Europa. Momenteel zijn ze ook betrokken bij de reno vatie van het Concertge bouw in Amsterdam. Het bedrijf heeft een speciale machine die daar in de kel ders van het Concertgebouw rondrijdt en gaten voor hei palen aanbrengt. Prins Claus aan de knuppels van een van de moderne machines van Verstraeten Vorig jaar kwam het be drijf nog in de belangstel ling omdat het de Prins Wil lem I plaquette kreeg, een staatsprijs voor onderne mingen die erg veel aan in novatie doen. Die prijs kreeg L. Verstraeten, de directeur van Fundex, toen uit handen van prins Claus. Later ontmoette hij de prins nog eens op het kabi net van Claus toen Fundex de opdracht kreeg om een moskee in Noord-Jemen te helpen renoveren. Bij die gelegenheid liet de prins we ten dat hij graag eens op be zoek zou komen. Gisteren kwam het er dap van, in ge zelschap commissaris der koningin C. Boertien. Het gezelschap begaf zich naar het kantoor van het be drijf waar Verstraeten uit leg gaf over de technieken die het bedrijf toepast. Daarna werden twee machi nes, beide eigen ontwerpen, bezichtigd. De ene machine, een reusachtige mobiele hei installatie, trok vooral de belangstelling, omdat dit apparaat in vijf minuten 'in stelling' gebracht kan wor den. Volgens een van de werknemers van het bedrijf doen anderen er minstens een halve dag over om 'hei- klaar' te zijn. Prins Claus klom ook nog even achter de stuurknuppels van appa raat. Vervolgens werd de mo biele boormachine bekeken. Deze maakt gaten voor hei palen. Verstraeten was zo enthousiast aan het uitleg gen, dat hij het gaatje liet boren, hoewel de prins echt wel geloofde dat de machine tot veel in staat is. Hierna begaf het gezelschap zich wederom naar het kantoor voor een afscheidsborrel. Rond het middaguur ver trok de prins naar Breskens, waar hij de lunch gebruikte aan boord van het directie vaartuig van Rijkswater staat. In de middag bezich tigde hij de Deltawerken bij Westkapelle. Verstraeten was erg te vreden over het bezoek. „Het is een hele eer voor ons, want de prins bezoekt toch niet zomaar een bedrijf", zei hij na afloop. De directeur was verbaasd over de uitge breide kennis van Claus in zake boor- en heitechnieken. „Hij wist verdomd veel. Het was ook een leuk bezoek, we hebben veel gelachen", zei de directeur. Van onze correspondent GENT - De stad Gent ziet liever geen kernafval van de Nederlandse centrale in Borssele over zijn grondgebied ver voerd worden. In een unaniem goedge keurde motie dringt de Gentse gemeen teraad er bij de Belgische overheid op aan bij transport over de weg van hoog- radioactief materiaal de dichtbevolkte centra en dus ook Gent te mijden. Vroeger al sprak de raad zich uit tegen het kerntransport per spoor via Gent. Se dert enkele maanden wordt het afval van Borssele nu echter ook over de weg naar de opwerkingsfabriek in het Franse La De auto werd maandag avond door de Hulster politie ontdekt op het parkeerplaats] e in Graauw. Navraag wees uit dat het voertuig daar in ieder geval ook al was gestationeerd in de nacht van zondag op maandag, tussen 4.15 en 6.15 uur. Aanvankelijk werd nog getwijfeld of het wel inder daad om de vluchtwagen van de overvallers ging, omdat buurtbewoners meenden dat de BMW maandag de hele dag daar had gestaan. Gisteren werd echter duide lijk dat het (Belgische) kente ken klopte met het nummer dat getuigen in Meerdonk hadden onthouden. Nader on- derzoek wees uit dat het por- tierslot geforceerd was. Giste ren werd ook bekend dat de auto in de nacht van 1 op 2 juni gestolen was in Brasschaat bij Antwerpen. Van de overval lers ontbrak gisteren nog ieder spoor. Wel onderwierp de technische recherche het voer tuig aan een sporenonderzoek. BERGEN OP ZOOM - De Vlissingse wandelsportvereni- ging De Vrolijke Tippelaars houdt zaterdag 1 juni weer de traditionele nachtelijke wan deltocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen. Degenen, die deze 75 kilo meter niet denken te volbren gen, kunnen meedoen aan de 45-kilometer lange dagtocht van Hansweert naar Vlissin gen. Deze zestiende nachttocht begint om 24.00 uur bij cafe De Raaijberg in Bergen op Zoom. Hague gebracht. Het gaat om zo'n vijf tien ton per jaar, 1,5 ton per transport. Omdat de bruggen van de snelwegen op de zware lading niet berekend zijn dient het gevaarlijke transport in België langs gewone wegen en op sommige plaatsen door dichtbevolkte wijken ge leid te worden. Daaraan wil Gent dus een einde maken. Afwisselend opklaringen en meer bewolkte perioden met buien. Frisser weer. Maximum temperaturen van 12 tot 16 graden. Minimum temperatu ren van 7 tot 11 graden. Matige en langs de kust vrij krachtige westelijke wind. Vooruitzichten donderdag tot en met zondag: overwe gend veel bewolking met af en toe regen of buien. Het blijft fris. Amsterdamregen13 gr Eindhovenregen17 gr Vlissingenregen13 gr Aberdeenregenbui10 gr Barcelonaonbewolkt22 gr Berlijnzwaar bew.17 gr Boedapestzwaar bew.16 gr Bordeauxzwaar bew.20 gr Brusselzwaar bew.16 gr Dublinzwaarbew.15gr Frankfortzwaar bew.18 gr Genèvezwaarbew.19gr Helsinkiregen15 gr Innsbruckzwaarbew.17gr Klagenfurthalf bew15 gr Kopenhagen., zwaarbew.15gr Lissabononbewolkt25 gr Locarnolicht bew.23 gr Londenregen14 gr Luxemburg. regen13 gr Madridlicht bew.27 gr Malagaonbewolkt23 gr Mallorcaonbewolkt24 gr Moskouzwaarbew.27gr Munchenhalf bew. 15 gr Nice...onbewolkt20 gr SAS VAN GENT - Hessel de Groff uit Sas van Gent is za terdagmorgen aan de Acade mie voor Muziek en Beeldende Kunsten in het Belgische Eeklo geslaagd voor het di ploma hogere graad B. De mu zikale Sassenaar behaalde met een gemiddeld cijfer van 9.4 het hoogste aantal punten dit jaar in de sectie compleet slag werk. Dit leverde hem dan ook een diploma met onderscheiding op. Hessels docent was Rudy Steyaert Het examen werd afgenomen in het Stedelijk Auditorium met publiek ten overstaan van een examen commissie van het ministerie van Onderwijs. TERNEUZEN - Dat 'hulp' aan de politie niet altijd naar waarde geschat en beloond wordt, ondervonden W.T. uit Terneuzen en W. de F. uit Sas van Gent. Beiden zaten, zo verklaar den zij gisteren voor het Ter- neuzense kantongerecht, in de vroege uurtjes van 26 oktober 1984 bij een kennis in de Ca- nisvlietpolder onder West- dorpe een pintje te drinken, toen ze via een scanner hoor den dat er in de directe omge ving stropers bezig waren. Beide heren wilden zich daar van op de hoogte stellen en be gaven zich het nachtelijk duis ter in. Al spoedig zagen ze een auto staan, waarin een jachtge weer, munitie en en paar ha zen lagen. „Kom, laten we de poltie eens helpen," zo kwa men beiden tot de conclusie, „en de auto naar het politiebu reau rijden." Ver hoefden ze niet te rijden, want een paar honder meter verder, net door een bocht in de weg, reden ze regelrecht in de armen van de Hermandad, die daar op de loer zat en de auto al enige tijd had geobserveerd. Alle 'goede bedoelihgen' van de beide mannen ten spijt werden ze voor de daders aan gezien. Er werd een proces verbaal opgemaakt en alle jachtattributen plus de auto werden in beslag genomen, terwijl de 'echte' stropers vrij uit konden gaan. Kort samengevat was dat het verhaal dat T. gistermor gen voor het hekje van het Terneuzense kantongerecht afstak, daarbij toegevend dat het 'ongeloofwaardig' was. In het ongeloofwaardige van het verhaal werd kanton rechter mr. H. de Mul nog ge sterkt door het onder ambts ede' opgemaakte proces ver baal van de twee verbalisan ten. Een opsomming van feiten die heel anders luidde. Ze had den de bewuste auto voordat ze deze staande hielden, ruim twintig minuten nauwlettend in het oog gehouden. Al die tijd was er in de nabijheid van het voertuig niets te zien, dus geen in- of uitstappende per sonen. Wel een paar keer een licht flits boven de struiken als be wijs dat er vanuit het voertuig zou zijn geschoten. Bovendien, zo bleek bij de aanhouding, stonden alle raampjes van de auto open. Verder zou T. bij de aanhouding tegen zijn maat hebben gezegd: „Rustig....we zijn erbij, maar dat is het risi co." Dat T. enkele patronen in zijn zakken had weerlegde hij door te zeggen dat die toch maar gewoon op de achter bank lagen. Dat de raampjes van het voertuig open stonden, werd door beiden ontkend. Officier van justitie mr. D. van der Beid vond het verhaal al even ongeloofwaardig. Hij stelde dat het niet de eerste keer was dat beiden of een van hen zich schuldig hadden ge maakt aan een dergelijke overtreding van de j achtwet. Hij eiste een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van een week tegen beiden, met ver beurdverklaring van hun spullen. Mr. Asselbergs, die als raadsman voor beide verdach ten optrad, vond dat aan de hand van het proces verbaal kon worden bewezen dat zijn cliënten al die tijd dat deze door de politie in het oog werd gehouden, zich in de wagen bevonden. Dit dan gezien hun positie die ze innamen ten op zichte van het voertuig, en de afstand veel meer dan een paar honderd meter was. Zijn verzoek om vrijspraak, dan wel een voorwaardelijke vrij heidsstraf, werd door mr. De Mul niet gehonoreerd, want deze vonniste conform de eis van de officier van justitie.

de Stem | 1986 | | pagina 13