GAAN BU STORK PMT EEN BESTE TOEKOMST TEGEMOET Verantwoordelijke onderhoudsjob bij 3 van onze fabrieken WERELDT GENERAL EUCTRIC PLASTICS R.V. jongeneel Shake hi TECHNISCH WERKVOORBEREIDERS OP HTS- EN MTS-NIVEAU 1V MULTI Tt ADVISEUR (M/V) medewerker m/v sales promotion Cehave nv Veghel FOKKER B.V. WOENSDRECHT r F V i commercieel medewerker (m/v) waarnemend hoofdverpleegkundige Strenge instructie DE STEM VAN ZATERDAG 31 ME11986 De werkzaamheden De functie De kandidaten informatie en sollicitatie Stork PMT B.V. Ervaren mechanisch onderhoudsmonteurs .Pilot 1911-1986 Fokker is een begrip in Nederland en de wereld. Meer dan 1000 Fokker vliegtuigen zijn op alle continenten in gebruik bij honderden operators. Momenteel staan de nieuwe types, Fokker 50 en Fokker 100, in het middelpunt van de belangstelling. Het ontwerpen en bouwen van vlieg tuigen, de reparatie en het onderhoud ervan en "product-support" zijn Fokker's dagelijkse activiteiten. Maar ook in hoger sferen dan de lucht vaart vindt Fokker zijn werkterrein. De ruimtevaartdivisie ontwierp tot nu toe twee satellieten en levert compo nenten voor de ruimtevaartindustrie. Als speerpuntindustrie geeft Fokker niet alleen richting aan de ontwik keling van de vliegtuigindustrie als zodanig, maar ook aan de Nederlandse bedrijven die daaraan meewerken. De afdeling Elektromontage van Fokker Bedrijf Woensdrecht heeft vacatures voor: Fokker Bedrijf Woensdrecht/ELMO - een modern geoutilleerd bedrijf met ca. 300 medewerkers - is gespeciali seerd op het gebied van hoogwaar dige elektrische en elektronische systemen ten behoeve van vliegtuigen. De zeer uiteenlopende activiteiten hebben betrekking op de vervaardi ging, revisie, modificatie en reparatie van bekabeling, schakelkasten, panelen en printed circuits. De taken van de technisch werk voorbereider worden gekenmerkt door afwisseling en veelzijdigheid. Onder meer vertaalt hij opdrachten op bovengenoemde gebieden op produktietechnische consequenties. Hij ontwerpt produktieplanningen, inventariseert de voor de produktie noodzakelijke materialen en hulp middelen, coördineert uit te besteden werk, stelt produktie-documentatie samen en verzorgt de werkopdrachten en bedienings-instructies. Ook bege leidende, controlerende, corrigerende en rapporterende werkzaamheden maken deel uit van dit technisch uitdagende takenpakket. Voor het invullen van deze verantwoordelijke en aan trekkelijke functie gaan de gedachten uit naar praktisch ingestelde medewerkers op HTS- en MTS-niveau, elektrotechniek/ elek tronica. Afhankelijk van kennis, ervaring en eigen voorkeur kunnen zij zich ontwikkelen in de technisch/ administratieve richtingen, waartoe zij zich voelen aangetrokken. Zelfstan dig en alert optreden, goede contac tuele en communicatieve vaardig heden (zowel mondeling als schriftelijk) alsmede kennis van tenminste één vreemde taal (waaronder Engels) zijn eveneens vereist. Een gevolgde cursus op het gebied van arbeids- studie en organisatie strekt tot aanbeveling. Kandidaten, die zich verder willen ont plooien in een bedrijf met een uitge sproken hightech-signatuur, nodigen wij gaarne uit om voor meer infor matie contact op te nemen met de heer H. Gesink, tel.: 01646-8212. Uw schriftelijke reactie zien wij met belangstelling tegemoet op het volgende adres: Fokker B.V., Bedrijf woensdrecht, Postbus 3, 4630 HA Woensdrecht. FREZERS EN DRAAIERS Stork PMT te Dongen is een produktieafdeling van Stork PMT te Boxmeer. Stork PMT te Boxmeer -één van de werkmaat schappijen binnen de groep Vlees- en pluimvee-industrie van het Vmf-Storkconcern- mag zich beroemen op een aanzien lijke reputatie op het gebied van hoogwaardige machinebouw, engineering, elektronika en technologie. Met de produktie van met name pluimveeverwerkings- apparatuur en -installaties werd een sterke marktleiders positie opgebouwd. Daarnaast verwierf Stork PMT zich een inmiddels jarenlange reputatie in ontwikkeling en techniek: de meest moderne produktie- technieken werden in het be drijf geïntroduceerd. Tezamen met de zuster organisaties in de groep wordt geopereerd via een wereld omspannend netwerk van pro- duktiebedrijven, verkoop- en servicekantoren, dat momen teel bijna 1000 medewerkers telt De organisatie kan bogen op een suksesvolle en winst gevende bedrijfsvoering en er is sprake van voortreffelijke groeiprognoses. Ze bieden nieuwe medewerkers evenzo- vele perspektieven voor hun karrièreplanning. Door een groeiende orderportefeuille hebben wij het machinepark in onze mechanische afdeling belangrijk uitgebreid, met numeriek bestuurde machines voor draaien, frezen en kotteren. Voor de bediening hiervan zoeken wij enthousiaste vakmensen, die willen doorgroeien tot C.N.C. frezers en draaiers op een groot aantal bewerkingscentra binnen deze afdeling. Uiteraard na een gedegen inwerkperiode, die ze in staat stelt, deze hoogwaardige machines zelfstandig in te stellen en te bedienen, waarbij u tevens kontrole- aktiviteiten uitvoert. Dit vragen wij Een LTS-opleiding met eventuele vervolgkursus. Ervaring met soortgelijke werkzaamheden. Bereidheid om in 2-ploegendienst te werken. Dit bieden wij Zelfstandig werk met een flink stuk verantwoordelijk heid voor de verzorging van het totale produkt. Plezierige arbeidsomstandigheden in een sterke onderneming, waar vakwerk hoog gewaardeerd wordt. Salaris volgens C.A.O.-regeling, inklusief ploegen- toeslag. Een ruim pakket aan secundaire arbeidsvoorwaarden. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan Stork PMT B.V., Postbus 46,5100 AA Dongen. T.a.v. de heer H. Derks. Je zult maar200 rol één winkel tege IS TOCH GOEDK GEP General Electric Plastics B.V., gevestigd te Bergen op Zoom, is een dochteronderneming van General Electric Company uit de U.S.A. en houdt zich in Nederland voornamelijk bezig met de fabricage van zogenaamde "Engineering Plastics", kunststoffen voor technische toepassingen. General Electric Plastics BV is koploper in ontwikkeling, fabricage en marketing van industriële kunststoffen. In Bergen op Zoom staat, op een terrein van 100 hectare, het Europese hoofdkwartier: zeven fabrieken, onderzoekscentra en kantoren. Hier werken in totaal zo'n 1000 mensen. Voor 3 van onze fabrieken zoeken wij Bij Co/Util/WT gaat hij zich in hoofdzaak bezighouden met het uit voeren van revisies, reparaties en modificaties aan o.a. seals, veilig heden en afsluiters. Tevens verricht hij in overleg met de afdeling Inspecties speciale opdrachten op onderhoudsgebied. Hierbij ligt de nadruk, méér dan bij de twee andere functies, op verspanende werkzaamheden. Bij Noryl en BPA is hij belast met het oplossen van storingen en het preventieve onderhoud van procesapparatuur, produkt-transport- systemen, centrale systemen met o.a. blowers, pompen en verpakkingssystemen. Voor eerstgenoemde vacature zoeken wij iemand met LTS-machinebankwerken aangevuld met Bemetel- machinebankwerken of fijnmechanische techniek. Daarnaast heeft hij enige jaren ervaring met fijnmechanisch onderhoudswerk. Voor beide andere vacatures zoeken wij mensen met een MTS-Werktuigbouwkunde opleiding, aangevuld met minimaal een jaar ervaring. Leeftijdsindicatie: 25-35 jaar. De functies worden verricht in dagdienst waarbij de ervaren onderhoudsmonteurs om toerbeurt consignatie lopen. Wij bieden een uitdagende baan met goede doorgroei kansen bij een modern expansief bedrijf, vanzelf sprekend een goed salaris -volgens onze eigen CAO- en uitstekende secundaire voorzieningen, zoals een 13e maand, premievrij pensioen en een verhuis- en herinrichtingskostenregeling. Bergen op Zoom is een plezierige plaats met alle mogelijkheden op cultureel, recreatief, onderwijs- en woongebied. Er zijn goede verbindingen met de rest van het land. Belangstelling? Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de heer G.J.G. Dejonghe, Manager Employee Relations van General Electric Plastics B.V., Postbus 117, 4600 AC Bergen op Zoom, bij wie u ook nadere informa tie kunt vragen. Telefoon (01640) 3 22 03. Stichting Buro Pilot is een organisatie-adviesburo, dat zich gespecialiseerd heeft in vraagstukken op het gebied van personeel en organisatie in de meest brede zin. Tevens verricht het buro alle werkzaamheden voor het Brabants Centrum voor Personeels zaken. Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar een die voldoet aan de volgende kwaliteiten: - ervaring in verschillende soorten van organisaties (profit, non-profit; overheid; produktie- en/of handels-bedrijven), of ervaring in organisatie-advieswerk - adekwate opleiding op tenminste HBO-nivo - tenminste 35 jaar In de funktie heeft men te maken met beleidsaandragende en uitvoerende aspekten, en zijn rollen herkenbaar als adviseur, praatpaal/probleemoplosser, waarnemend HPZ. Een funktie, die zowel parttime, fulltime, als ingroeiend kan worden ingevuld. Van geïnteresserden verwachten wij een schriftelijke reaktie binnen 14 dagen na verschijning van dit blad onder vermelding van APZ. Uiteraard wordt uw sollicitatie vertrouwelijk behandeld. Ons adres Buro Pilot, Boordseweg 66,5671 AT Nuenen, 040-834609. Voor informatie kunt u terecht bij ons bestuurslid de heer H. v.d. Pol, direkteur van Staalimex B.V. tijdens kantooruren 076-873750, of bij onze adviseurs, de heer P. v. Cleef na 20.00 uur 04920-38258 en de heer J. Harms na 20.00 uur 040-520732. voor Personeel, Innovatie, Leidinggeven, Organisatievraagstukken, Training Jongeneel B. V. is een landelijk opererende organisatie die zich bezig houdt met de import en toelevering van een ruim scala van produkten aan de Bouw en toeleveringsbedrijven van de Bouw. Het leveringsprogramma omvat o.a. hard- en zachthout, diverse plaatmaterialen, deuren, kozijnen en isolatiematerialen. Ter versterking van verk'oopteams van vestigingen in Noord-Brabant zoeken wij voor indiensttreding op korte termijn een met een opleiding op MBO-niveau (MTS of MEAO) in de leeftijd tussen 25 en 35 jaar. Onze voorkeur gaat uit naar nieuwe medewerkers met branche- ervaring. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectie procedure. Belangstellenden wordt verzocht hun schriftelijke sollicitatie te richten aan Jongeneel B.V., afdeling Personeelszaken, Postbus 49, 3500 AA Utrecht. Tel. (030) 34 63 47. De Cehave nv te Veghel vraagt voor haar divisie Agrarische Bedrijfsbenodigdheden met een goederen stroom van ca. f 200 miljoen een die zal worden belast met het begeleiden van het totale winkelgebeuren in de Boerenbondwinkels die zijn geves tigd in het midden van de provincie Noord-Brabant. Van de kandidaten, die voor deze funktie in aanmerking wensen te komen, verwachten wij dat zij: minimaal een afgeronde MDS of vergelijkbare oplei ding hebben genoten; ervaring hebben met het winkelbedrijf; goede kontaktuele eigenschappen bezitten; woonachtig zijn op een centrale plaats in het werk gebied of bereid zijn zich daar te gaan vestigen. Leeftijd tot 30 jaar. Afhankelijk van leeftijd en ervaring zal het aanvangssalaris liggen tussen de f 3.011,- en 3410,- bruto per maand. Tevens bieden wij aantrekkelijke sekundaire arbeidsvoor waarden. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van PZZ 2843 (zowel op brief als envelop vermelden), te richten aan de afdeling Personeelszaken, Hoofdkantoor Cehave nv, Pater Van den Elsenlaan 4, 5462 GG Veghel. Het Diaconessenhuis Breda omvat een alge meen ziekenhuis met 261 bedden en een verpleegtehuis met 137 bedden De identiteit is protestant christelijk In ons verpleeghuis Aeneas ontstaat door vertrek van de huidige funktionaris de vakature van Samen met het hoofd en de le ziekenverzorgende maakt hij/zij deel uit van het leidinggevende team op een reaktiveringsafdeling. Het totale verzorgende team bestaat uit 21 personeelsleden. Om de funktie te kunnen vervullen, dient het waarnemend hoofd in het bezit te zijn van het diploma A-ziekenverpleging en de kader opleiding. Leidinggevende ervaring - bij voorkeur in een verpleeg huis - strekt tot aanbeveling. Benoeming geschiedt in F.W.G.-groep 45. Inlichtingen over deze funktie kunnen ingewonnen worden bij me vrouw S. Andriessen, direktrice Aeneas, telefoonnummer 076- 277911, toestel 600. Schriftelijke sollicitaties dienen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te worden gericht aan het hoofd Personeelszaken, Langendijk 75, 4819 EV Breda, onder vermelding van kodenurri- mer 020 op de enveloppe. ZESTIEN jaar geleden was inv de gele kaart op de wereld schappen voetbal in Mexico naar een sprankelend toernt liaans temperament, Italiaanse en Duitse dramatiek gaven h< 1970 volop kleur. In de hitte ei van het hooggelegen Mexico w niek het van de kracht. Nu, zestien jaar verder, zijn zover vervaagd, dat de subtiele vaker uitblijft onder dreiging v bijl. Terug in Mexico, wil de w balfederatie, net als in 1970, het nooi aangrijpen om de verruwi Door Henk Mees MEXICO STAD - Of de 43-jarit ambtenaar Erik Frederiksson v scheidsrechter bij de opening! tussen Italië en Bulgarije net z ten hond zal zijn als zijn col Tschenscher 31 mei 1970, zou nie derlijk zijn. De Westduitse sche bestond het zestien jaar geleden ductie van de gele kaart liefsi naar dit middel te grijpen. In de openingswedstrijd toen Sovjet-Unie en gastland Mexico Tschenscher streng maar ree elke tackle die volgens de moder schriften niet door de beugel keer ten nadele van de Russen, keer pakte hij een keer het thuis De onbegrijpende kijker, ge de geweld waarmee vooral Zuic nen in de jaren zestig wereldbe voor clubteams en de WK-toern '62 en '66 hadden ontsierd, reagi verbaasd. Maar het WK-toern vervolgens een soepel, vlot vei verademing was het. De destijds splinternieuwe rode kaart ho eens getrokken te worden. Overtredingen waarvoor Ts destijds de gele kaart te voorsc de, zullen ditmaal in Mexico 'rood' worden bestraft. Zo is h de bedoeling van de FIFA, die d rechters oproept tot een grot* piaak. De vorige week in Mexico ge; scheidsrechters hebben inmic week scholing in de nieuwe ord de rug. Bondscoaches en ander werden half april al voorbere ernst van de zaak. In het mem van 22 punten, dat ze in Züric uitgereikt, staat een paragraaf lijnd. Rode kaart voor elke unfai van achteren en elke tackle, die oordeel van de scheidsrechter kan veroorzaken. FIFA-generaal/secretaris Jose ter en scheidsrechters-baas Tom wijzen met nadruk op die en „Scheidsrechters maken te weinif van de middelen om ruw spel t< den. Een rode kaart is vaak de e gelijkheid", dicteert Wharton, e matige Schotse internationale toj rechter, met klem. „Wij vin scheidsrechters slecht gebruik he

de Stem | 1986 | | pagina 8