24 DAGEN ONTBIJT West-Zeeuw sch-Vlaander en straks een groot 24 DAGEN ilNA ZEELAND 3 ZATERDAG 31 ME11986 VAN ZEELAND olitierapport DE PAMFLETTEN met WOV-NEE hangen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen nog niet voor de ramen, maar het zal niet lang meer duren of er komt in dit gebied een breed verzet tegen de plannen van Gedeputeerde Staten om ten oosten van Terneuzen een tunnel onder de Westerschelde aan te leggen. xposities abdij iddelburg vondvierdaagse t.-Jansteen gesloten examens markten DE STEM „de 4in1 krant T20 PAGINA ZEELAND 4 - Vermoedelijk door ij den met een te hoge :id raakte de automobi- de B. uit Zaamslag don- gavond in de buurtschap wijk in een bocht de t over het stuur kwijt, wam op linker wegge- en vervolgens met zijn lig in een naast de weg ;n sloot terecht. Daarbij het voertuig aanzienlijk adigd. iELBURG - Bij een don- cht gepleegde inbraak in looi voor Beroeps Bege- id onderwijs aan het Mo- iter te Middelburg zijn ïlectronische schrijfma- s verdwenen. Een scha t van ruim 1000 gulden, was het gebouw binnen nen door het vernielen en ruit. GEUZEN - De bromfiet 1. R. uit Sas van Gent gistermorgen rond negen >p rijksweg N 252 tussen ïuzen en Sas van Gent bij enzijdig ongeval gewond, ongeman werd met een dwond en een hersen- dding per ambulance ;ebracht naar het Elisa- nekenhuis te Sluiskil, loedelijk kreeg de jonge- tijdens het rijden een out waardoor hij de it over het stuur verloor vam te vallen NEUZEN - De 19-jarige if ietsster mejuffrouw A. t Terneuzen werd gister- ag bij een verkeersonge- ip de Axelsestraat in haar ïplaats licht gewond en ambulance overgebracht het Juliana ziekenhuis.) ongeval gebeurde doordat utomobiliste mevrouw K. lit Hoek, die vanuit ge- ade straat de Van Cant oraat wilde inrijden, geen rang verleende aan de op •ijwielpad rijdende brom- ster. tegen WOV komt weer op gang Door Emile Calon Zeker als die plannen betekenen dat de veerdienst Breskens-Vlissingen wordt opgeheven of verandert in een pontje voor voetgangers en fietsers. 'an een onzer verslaggevers >DELBURG - Vanaf za ag 31 mei is in de klooster- ;en van het abdijcomplex Middelburg een tentoon- ing over het zeekleiland- ip te zien. De expositie dt gehouden in het kader de jubileumactiviteiten de stichting Het Zeeuwse dschap, dat 50 jaar be an de hand van tekenin- laat de tentoonstelling hoe het zeekleilandschap ntstaan en hoe het land- ip in de loop der eeuwen anderd is. Het bureau Na- r en Landschap en de te- kamer van de Provinciale nologische Dienst en het eau voorlichting van de vincie hebben de expositie rbereid. Na de zomerva- tie wordt de tentoonstel- op acht plaatsen in de vincie opgesteld. In Mid- jurg is zij tot en met 21 juni elijks te bezichtigen van tot 17.00 uur, behalve op idag. 'anaf 31 mei tot 14 juni is er een tentoonstelling in de lij over in Zeeland uitge- :rde landschapsarchitec- ir door Staatsbosbeheer. Als rolg van de Deltawerken en vele ruilverkavelingen is eland zeer nauw betrokken veest bij de activiteiten van latsbosbeheer. Van onze correspondente '.-JANSTEEN - Het aantal indelaars dat aan de avond- irdaagse te St.-Jansteen eft deelgenomen, viel enigs- is tegen. Dit was te wijten n het feit dat de data van de indeltochten gelijk vielen ït die van de avondvier- agse in Hulst. Toch werden 'n tachtig dappere wande- ars na een geslaagde avond- erdaagse feestelijk inge- ald. Met muziek begeleid, liepen het laatste stukje van de jf, respectievelijk tien kilo eter met lichte tred naar het imeenschapscentrum De arande. Mejuffrouw N. de ock reikte daar namens de 'enementencommissie van stichting De Warande een ïrinneringsspeld uit aan de inen, die de avondvierdaags^ itgelopen hadden. Zover nu bekend zijn de meeste inwoners en over heidsinstanties in de Kanaal zone en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen wel ingenomen met het nieuwe plan, in het westen ligt dat echter totaal anders. „Een onzalig en idioot plan", zegt de Oostburgse PvdA- fractievoorzitter J. de Vries na bestudering van het 'privé- initiatief', zoals hij het noemt, van de gedeputeerde R. Barbé. De sociaal-democraat drukt zich zeer fel uit, veel streekge noten delen zijn mening hoe wel ze zich niet zo bits uitla ten. 'Het lijkt mij geen goede zaak', 'ik zie die tunnel er nog niet liggen', 'nadelig voor de streek', 'een slecht plan', zijn kreten die nu te horen zijn in het westen. Toen gedeputeerde R. Barbé drie weken geleden zijn plan lanceerde was iedereen ver rast, geen Brug-Tunnel bij Perkpolder maar een tunnel bij Terneuzen. Dat was nieuw, iedereen had even tijd nodig om aan dat idee te wennen, maar nu het nieuwe er af is, beginnen ook de negatieve re acties los te komen. De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) kwam snel met een re actie, ze vrezen dat het tracé het Zuid-Bevelandse natuur schoon zal aantasten. Hiermee trok de ZMF zich niets aan van de oproep van Barbé om als één Zeeuws front naar bui ten te treden en geen nega tieve geluiden te laten horen. Ook de Zeeuws-Vlaamse Ka mer van Koophandel smeekte, bij monde van voorzitter H. Kok, om alleen positieve reac ties te laten horen, want bij verdeeldheid zou Den Haag wel eens de knip gesloten kun nen houden. De afdelingsvoorzitter van het CDA West-Zeeuwsch- Vlaanderen, R. Jacobs, deelt de mening van Barbé en Kok en is daarmee een van de streekbewoners die het plan positief beoordeelt. Hoewel hij zijn leden nog niet heeft ge polst vindt hij dat alle instan ties positief moeten reageren. „We mogen onze onderhande lingspositie met het Rijk niet verzwakken", zegt hij. Voorop stelt hij dat er hoe dan ook een oeververbinding moet komen. „Laten we daar in de eerste plaats voor zorgen. Als CDA zullen we er voor vechten dat we een goede verbinding krij gen met de overkant". Hij maakt zich geen grote zorgen over de toekomst van het veer Breskens-Vlissingen. „Die verbinding zal er wel blijven, daar ben ik echt niet bezorgd over, maar we mogen onze on derhandelingspositie niet in gevaar brengen door nu te gaan kisse-bissen. Zodra we van het Rijk de toezegging hebben dat de WOV er mag komen, moeten we de conse quenties gaan bekijken, maar ik verwacht echt niet dat het veer moet worden opgeofferd, dat zou ook niet zo'n goede zaak zijn", aldus de christen democraat. O. de Milliano uit Sluis, be stuurslid van de Kamer van Koophandel, houdt zich niet aan de oproep van zijn voor zitter. Hij vindt wel dat er een oeververbinding moet komen, maar het voorgestelde tracé wijst hij pertinent af. „De tun nel moet hoe dan ook ten wes ten van Terneuzen komen of het veer Breskens-Vlissingen moet intakt blijven. Het is on aanvaardbaar als West- Zeeuwsch-Vlaanderen nog meer geïsoleerd komt te lig gen", zegt De Milliano. tuur Walcheren, de Middel burgse markt en de Boulevard te Vlissingen. Campings West-Zeeuwsch-Vlaanderen is op dit kaartje niet te zien. Velen vrezen dat Barbé de belan gen van deze streek over het hoofd heeft gezien door bekend te maken dat het veer Breskens- Vlissingen in te leveren ten gunste van een tunnel. Goede hoop Hij heeft echter wel goede hoop dat er een tunnel komt. „De Oosterscheldewerken zijn bijna klaar en we hebben een nieuw prestige-project nodig. Wij moeten onze naam hoog houden als waterstaat-kun dige natie. Zo'n tunnel is een uitdaging voor iedereen maar ik blijf er bij, zoals Barbé het nu wil kan echt niet". Vergeleken met een decen nium geleden, toen het brug- tunnel-idee bij Perkpolder in het nieuws was, zijn de be zwaren van de West- Zeeuwsch-Vlamingen nu van geheel andere aard, ze zijn nu vooral van economische aard. Zo'n tien jaar geleden, toen er in de streek onder leiding van onder andere de IJzendijkse dierenarts Pol van de Vijver, ook nogal wat verzet bestond tegen de oeververbinding wa ren ze vooral van emotionele aard. De vrèmden zouden de streek overspoelen en de rust zou weg zijn. Bovendien ging het toen nog redelijk goed met de veerdiensten en zou, hoe dan ook, de lijndienst Bres kens-Vlissingen behouden blijven, zodat dat argument toen niet speelde. Verhuizen Nu zijn emotionele bezwa ren natuurlijk niet minder be langrijk dan economische, maar het voordeel van de laat ste is dat ze ook mensen van buiten de regio aanspreken en moeilijker weerlegd kunnen worden. En die economische bezwaren zijn niet mis. In het westen wonen veel mensen die op Walcheren werken of stu deren. Zonder pont moeten die straks zo'n 100 kilometer om rijden met het gevolg dat een aanzienlijk deel van deze groep in de toekomst zal ver huizen naar de overkant. Hierdoor zal het voorzienin- genpeil in de regio dalen, on der andere minder winkels. Het voortbestaan van het Oostburgse ziekenhuis komt dan ook op de tocht te staan, want minder inwoners bete kent minder potentiële patiën ten. Daar komt nog eens bij dat bedrijven zich wel twee keer zullen bedenken voor ze zich in Breskens zullen vesti gen. Die plaats zal tot een van de echte uithoeken van ons land gaan behoren. Toerisme De Vries: „Straks wordt West-Zeeuwsch-Vlaanderen een groot bejaardetehuis, jon geren trekken toch al meestal weg om te studeren, straks zal de uittocht nog groter zijn. De in-actieven blijven over met alle nadelige gevolgen van dien voor de regio". Niemand weet wat er met de belangrijkste peiler van de streek, het toerisme, zal ge beuren als er een tunnel komt. Vast staat echter wel dat de veerverbinding een van de beste 'elkweervoorzieningen' is welke de streek rijk is. Flink wat toeristen laten zich regel matig heen en weer varen, puur voor de lol. Voor het lut tele bedrag van 1,50 kan je uren heen en weer varen. Ver der is het veer de verbinding met enkele belangrijke toeris tische attracties, zoals minia- J. de Vries: Een onzalig plan. FOTO AFICHIEF DE STEM R. Jacobs: Laten we eerst proberen de WOV binnen te halen en dan zien we wel verder. - FOTO WIM KOOYMAN Campinghouders willen wel reageren op de plannen, maar blijven liever anoniem. Zo zegt een grote campingbeheerder dat hij hoopt dat de tunnel er zo snel mogelijk komt. „Met die WOV wordt de regio open gegooid en dat is prima. Ver der moeten we niet te moeilijk doen over de mogelijke ver dwijning van de pont. We moeten flexibel denken, de huidige situatie is toch on houdbaar met die gammele veerponten". Een andere campinghouder, eveneens anoniem, is echter tegen het plan van Barbé. „Hij vindt dat de veerboten tussen Breskens en Vlissingen moe ten blijven varen". Hij wijst op het attractieve element van de veerboten en op de korte verbinding met Walcheren. Verder vreest hij dat met de komst van de tunnel de rust in de regio zal verdwijnen. Meer dere collega's delen zijn me ning en vrezen toestanden als in Renesse waar de jeugdige toeristen regelmatig met elk aar op de vuist gaan. De eerste campinghouder maakt zich daar echter niet zoveel zorgen over. „Zulke toestanden heb ben niets met een tunnel te maken, maar alles met de tijd waarin wij leven. Die vech tersbazen blijven hier echt niet weg als we geen vaste oeververbinding hebben". Bedenkelijk De voorzitster van de West- Zeeuws-Vlaamse camping houders, mevrouw C. Bolijn- Hertzberger wil wel met naam en toenaam in de krant, hoe wel ze nog geen contact heeft gehad met haar leden. Ze stelt dat de bootverbinding moet blijven en vindt het tunnel plan maar een zeer bedenke lijk idee. De bedrijven op Walcheren die veel mensen uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen in dienst hebben, hebben nog geen standpunt bepaald in zake de mogelijke opheffing van het veer. Ze staan erg po sitief tegenover het tunnel plan, aldus verschillende woordvoerders, maar willen nog even afwachten hoe de kwestie van de veerverbin ding zal lopen. De middenstanders'in Oost burg, Sluis en Aardenburg gaan onzekere tijden tege moet. Het verdwijnen van het veer bij Breskens kan voor hen erg nadelig uitvallen om dat West-Zeeuwsch-Vlaande ren dan nog geïsoleerder komt te liggen dan nu al het geval is. G. van Daele, de voorzitter van de stichting Promotie Sluis, begrijpt niet waarom de tunnel ten oosten van Terneu zen is geprojecteerd. „Iedereen weet toch dat de Belgen de Liefkenshoek-tunnel bij Doel willen aanleggen. Wij hebben ons altijd al verbaasd dat de ontwerpers de oeververbin ding in het oostelijk deel wil len terwijl ten westen van Terneuzen toch veel meer voor de hand ligt". Hij verklaart dat zijn organisatie al het mo- Met een kleine aanpassing kan dit affiche weer voor de ra men in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. gelijke zal doen om te komen tot een goede en korte verbin ding met Walcheren. Het Oostburgse bestuurslid A. Legrand van de plaatselijke winkeliersvereniging signa leert twee kanten aan het plan. „Oostburg wordt met een tunnel beter bereikbaar waar door de transportkosten voor ons afnemen en wij makkelij ker onze relaties kunnen be zoeken". Het verdwijnen van het veer vindt hij echter nade lig. „De aantrekkelijkheid van de streek is juist dat je er makkelijk in en uit kan, als de boten weg zijn wordt dat wat moeilijker". Hij wijst daarbij op de brug bij Sluiskil over het kanaal Gent-Terneuzen. Die brug staat gemiddeld per uur zo'n minuut of 15 open en met de auto dwars door Terneuzen rijden is ook niet echt ideaal". De voorzitter van de Bres- kense Bedrijfs-Belangenvere- niging, P. de Baare, is ook voor de aanleg van de tunnel als de veerverbinding maar blijft bestaan. „We moeten snel bij de vismijn in Vlissingen kun nen zijn en omgekeerd". Verder wijst hij op de enorme kapitaalsvernietiging als het veer wordt opgeheven. Bij Vlissingen en Breskens zijn net twee nieuwe fuiken aangelegd voor de dubbeldek ker. Als de vaste oeververbin ding er komt en het veer moet weg, liggen die fuiken, met een gezamenlijke waarde van bijna dertig miljoen gulden, er werkloos bij evenals de nieuwe dubbeldekker van ruim 55 miljoen gulden. Geld Ook De Vries wijst hier op. „Het hele financiële plaatje klopt niet. De aanleg van de tunnel gaat ruim één miljard kosten tegen acht procent rente per jaar. Dit betekent, dat de vaste oeververbinding ons zo'n 100 miljoen Rost, ter wijl de staat 'slechts' 33 mil joen per jaar aan de PSD kwijt is. Voor de tunnel heb je dus drie bootdiensten". Verder vertelt hij dat bij Barbé ook geen rekening heeft gehouden met de kosten van de aanleg van de aan- en afvoerwegen. „En dan is ook voorbij gegaan aan het verlies van ruim 350 banen bij de PSD", Ook de burgemeesters van Oostburg en Sluis staan niet te juichen. Ze nemen het GS zeer kwalijk dat de brief naar Den Haag is gestuurd zonder eerst overleg te voeren met de Zeeuwse gemeenten. Geen front Al met al staan niet veel mensen en organisaties in 'het westen' te juichen over het plan van GS. Zolang dat plan maar dient om de discussie over een vaste oeververbin ding gaande te houden, heb ben er niet veel mensen be zwaar tegen, maar als het werkelijkheid wordt, dan zal Barbé nog een moeilijke tijd tegemoet gaan. Het is echter de vraag in hoeverre hij reke ning houdt met West- Zeeusch-Vlaanderen, een ge bied waar krap 25.000 mensen wonen en dat momenteel al een van de meest vergrijsde gebieden van het land is. Hoe dan ook, het zal waarschijnlijk nog jaren duren voor er be kend wordt of het plan door gaat of niet. Het is Barbé ech ter wel gelukt om de discussie weer op gang te krijgen, maar als hij had gehoopt op een ge sloten Zeeuws front naar Den Haag, dan is dat niet gelukt. renroute. Een toertocht ach- r voorrijders over een af- and van 100 kilometer. In_ hrijven voor deelname hier in is mogelijk op zondag 1 ni vanaf acht uur 's-mor- >ns in café Neutraal aan de ieuwstraat te Terneuzen. De art is om negen uur EINDHOVEN - Technische Hoge school, doctoraal elektrotechniek, P.H.M. Marteijn, Oostburg. OOSTBURG - Scholengemeen schap 't Zwin: Mavo: Samina As- lam, Sjonny de Nooijer, Bianca Blok, Jolanda van de Broecke, Serge van Eetveldt, Andrè de Ex- ter, Annemarie Pielaat, Riny Ros- seel, Breskens. Patrick Baumgarte, Tonny Bracke, Erwin de Meijer, Nancy de Pré, Biervliet. Paul Blomme, Mariska Buijsse, Herman Faes, Manon Fierens, Aniek van Maele, Andrê Spaans, Jos van Veen, Mare van Vlierberghe, Ma ria Volkers, Antonella de Graaf, Lydia Groenendaal, Peter Herre- bout, Mona IJben, Paul Weterings, Oostburg. Anja Bruggeman, Pa trick Goethals, Jörgen Pleijte, Pa tricia Rootsaert, Saskia Rootsaert, Johnny Rijckaert, Olaf Vriends, Mirjam Blaakman, Frank van Eenepnaam, Natasja van Heijst, Aardenburg. Bruno de Croock, Marion de Jaeger, Mare Prijs, Ronny van de Wynckel, Eede. An- ne-Marie van Damme, Martin van de Wijnckel, Arjen Bakker, Anja Boeije, Robert Kruidenier, Ijzen- dij ke. Dennis Kerckhaert, Groede. Martin Minnebo, Nancy van Poec- ke, Sluis. Patrick Rossen, Water landkerkje. Trudy Thomaes, Hoofdplaat. Els de Bliek, Nieuw- vliet. Jeannette Bruijnooge, Mar jolein Gijs, Saskia van der Slikke, Loes de Smit, Schoondijke. Jacky Dees, Ursula den Herder, Bianca de Houck, Petra Provoost, Björn Wielakker, Cadzand. Corina la Gasse, Mirjan Rijnberg, Zuidzan- de. Nathalie Sentse, St-Kruis. Havo: Chantal van Acker, Sandra Geerse, Esther van Gorp, Saskia Leenhouts, Bianca de Smit, Judy Bergwerff, Christian Francke, Mare Haartsen, Raino Hamelink, Erik de Kant, Lilian Meesen, Cyn thia Niezing, Anneloes de Ruiter, Renate Schotman, Conny Tanghe, Monique Ton, Annemarie Verberg, Oostburg. Ewald van Belleghem, Karin Herman, Dominique Tas, Eede. Aganta Blaszyk, Mare Boer- jan, Desiree Lecluyze, Biervliet. Sabine Champion, Raoul Hubregt- se, Sluis. Carlos de Crook, Nancy van Zeele, Marietta Basting, Rinus Jansen, Serge Laprade, Caroline Oskam, Lucille Seus, Ronny Sim- pelaar, Carlo de Smit, Breskens. Anniefc Dierikx, Albine van Don kelaar, Petra Lampo, Sabine Ma- besoone, Monique Rootsaert, Mi chel van de Walle, Lies Beun, Jaco le Grand, Ingrid van Hermon, Aardenburg. Petra van Hevele, St.-Kruis. Marleen Maes, Anne- Mieke Thomaes, Marisca van Voo- ren, Cobie Dees, Hoofdplaat. Ca therine Noë, Tonnie Willems, Eric Triou, Waterlandkerkje. Madelon Prins, Mia Luteijn, Tanja Verhage, Zuidzande. Jolanda Steijaert, Mo nique Tournois, Cynthia Verpoor- te, Marion Boeckhout, Schoondij ke. Luc Veraart, Ronald Veraart, Janine van der Meulen, Claudia Pielaat, Martine Speijer, Ann van de Vlies, IJzendijke. Theo Boerjan, Edwin de Kam, Cadzand. Kees Brakman, Jack Buijze, Jaap d'Hont, Angelina Dhont, Lars Hoe- demaker, Ingeborg Reynvoet, Groede. Lucie Loete, St.-Niklaas België. Atheneum: Jean Paul Ba kermans, Renê Delnad, Hugo Spruijt, Oostburg. Eliane Eijn- wachter, Aline de Koeijer, Aarden burg. Ellen Gevaert, Ingrid Root saert, Sluis. Harmke Haak, Jack van de Vijver, Lucy van de Vijver, Schoondijke. Vivian Maas, Bier vliet. Ronny Nobus, Eede. Frank van de Vijver, IJzendijke. VWO: Marc Dees, IJzendijke. Daniël Dekker, Waterlandkerkje. Erika Feenstra, Cornelis Geldof, Helene Hoyset, Marena Kok, Miriam van Kuijk, Michiel de Rijcke, Ingeborg Smits, Stevie Tan, Oostburg. Bar bara du Fossé, Sluis. Jan-Willem van Hermon, iris Trapman Aar denburg. Caro van der Lijcke, Jan- Bernard Macrander, Jeanne Salo- mé, Cadzand. Stefanie de Melker, Bernhard Verhage, Groede. Bram Schilleman, Biervliet. Willem Ver- kruysse, Schoondijke. TERNEUZEN - Scholengemeen schap voor beroepsonderwijs De Leeuwtjes, eerste tijdvak: LHNO: Sylvia Agema, Miranda de Blaeij, Bertina van de Bovekamp, Carla Dhaene, Corina de Feijter, Anousahka van Fraeyenhove, Mo nica Iotti, Anita Kastelein, Beppie ten Kate, Norma Kraayenbrink, Anita Michielsen, Marianne On- stenk, Jeanine van den Ouden, Elif Ozden, Cindy Pielaat, Marian Prins, Mickaela de Waal, Sarien Witte, Annuska van de Zwart, Ineke Bouwman, Ineke van Braak, Rian Deij, Marjolein Doesburg, Karin de Feijter, René Florussen, Marion Geluk, Annette Hogerhei- de, Ariadne Holthaus, Jolanda Kaatman, Maijon Kersbulck, Do- rien Millenaar, Miranda Nijssen, Ilona Pijpelink, Sharon de Ruijter, Natasja Smit, Monique Smole- naers, Gerlinde Sussenbach, Co rina Verboom, Linda Oord, Odette Lambert. LEAO: Sandy Dobbeleir, Judith van Doorn, Joke Faas, Arianne van Grol, Lilian Klaassen, Wendy Nieuwenhof, Lenie de Poorter, Marina van Urk, Angeli- que Verstraten, Esther van Walra ven, Sylvia Wolff, Natasja van de Zwart, Meta Bakker, Lisetta Bak ker, Gijsbert van Buuren, Frank den Hoed, Michel van Maele, Johnny Otterloo, Bianca Pauwels, Sylvia Riemens, Lilianne Verpoor- te, Shahaira Willems, Teun Brooij- mans. IHNO: Nancy de Boer, Marjo van Delft, Bianca Fuchs, Karin de Jong, Wilma Julliot, Pe tra Sijtsma, Ingeborg Verlinde, Kitty Verhoeven, Miranda Ver- helst, Sultan Yigit, Esther Dhae- nens, Nancy van Boven, Diane Dijkstra, Yvonne Engels, Liesbeth Huigen, Crisel Julia, Nellie van de Klooster, Sharon Pelt, Marjanca Prins, Sabine Rauli, Vanessa Ro- we. Schakelopleiding: Sylvia Burm, Jacqueline Cpppieters, Henk Kiel, Antoinette de Knecht, Ilse Murre, Diana Oosterling, Claudia Visser, Marie-Therese Visser, Tanneke van Vooren, Ellen te Wieske, Carla van Wijck, Wendy de Wolf. TERNEUZEN - Avondscholenge meenschap Zeeuwsch-Vlaande- ren: VWO: R. Pollet-Audenaerd, R. van Riet, Axel. N. Bakker, E. Dirven, J. Drenth-Van Eek, R. Hulsman, P. Kalloe, E Koning, M. van de Lugt, O. Risseeuw-Over- weel, R. van Rijnen, Terneuzen. A. Franken, Hoek. M. Inghels, J. Bui- se-Rogiers, Hulst. M. Kerckhaert, Hengstdijk. G. van de Slikke-Kot- vis, Groede. J. Vereecken, Kloos- terzande. R. Vermorken, Nieuw- vliet. Havo: M. Andeweg, H. Wille- La Gasse, E. van Moorten, H. IJ- ben-Schol, Oostburg; L. Aude- naerdt, N. Bours, W. Romers- Kruijsifix, J. Reinarz-Lauret, M. Mortier-Van Remortel, E. de Roo- ver-Taelman, J. Langendijk-Zeil- stra, Hulst; M. Beaurain, D. Houte pen, Sas van Gent; H. van Bende- gem, C. van de Bergh, A. de Graaf - Buitendijk, R Buyze, M. Cappen- dijk, N. Das, L. Reewinkel-Derk- sen, N. Dieleman, M. Drayer, N. Piek-Elenbaas, W. Slee-Van Gel der, F. Heeringa, A. van de Hemel, E. Heijens, M. de Jonge, C. Kay- Kiel, C.Poppe-Kouwer, J. de Bokx- Van Langevelde, J. Lieuw-On, S. Liplijn, M. Maas, M. Martens, W. Joensen-Meeusen, M. Mel, H. Mar- tinu-Molewjjk, C. Boswinkel-Van Pienbroek, A. van Urk-Puister, P. Slabbekoorn, H. van de Brande- Slock, S. Sloover, R. de Rijk-Strob- be, E. Verplanke, R. Verseput, R. Verstraete, C. van Vliet, W. Betke- Wijnhoven, C. Aarts-Wouters, C. Lourens-De Zeeuw, Terneuzen; P. van de Bos, E. Dieleman, A. de Maat-Van de Dries, M. Peeters, J. van Rijs, Axel; B. Bouchaut, Kloosterzande; W. de Bruijne, Sluis; A. Khemissie-Calle, Spui; Y. Wisse-Coppejans, Dieleman-Van Hoeve, Hoek; D. de Vijlder-De Ko ning, Lamswaarde; G. van de Slik- ke-Kotvis, Groede; E. van de Lin den, S. Sponselee-Van Remoortere, P. Weemaes-De Schepper, M. Ver- helst, St.-Jansteen; W. Mahu, J. Verschueren, Vogelwaarde; S. Ma- hu, Graauw; J. Traas, Philippine. Mavo: R. Agema, V. Kay-Van As- sche, M. de Smit-De Bart, A. Bas- tiaansen, J. Bootsgezel, E. van de Brande, M. Meeusen-De Bruijne, S. Burm, W. Camonier, E. Corduwe- ner, P. van Damme, C. Drabbe, D. van Es, M. Wisse-Van Goethem, K. Hamelink, A. van de Have, J. van Houcke, A. van de Velde-Huisman, M. Hulsman, H. van de Hulst, E. de Jonge, H. Kellner, E. Kindt. H. de Koster, T. Sol-De Kraker, C. Lantsheer, M. Cammaert-De Let ter, S. Hamelink-Meeusen, W. van Dries-Oostdijk, M. Damen-Van Opstal, M. Penraat, O. Penraat, A. Visman-Rip, F. Scheele, J. Schol ten, C. van Gelderen-Schouwe- naar, C. Stoffels, C. Moeliker-Van Straten, C. Tempelman, P. Tholen, J. Bezemer-Vissers, A. Moes-Van Vooren, J. Wisse, S. van Aalst-De Zoete, Terneuzen; E. van Poucke- Blaeske, J. de Regt, IJzendijke; J. Wouters-De Blijzer, N. van de Brande, M. Braspennincx, J. P. Buijsrogge, E. Schillemans-Dan- kaart, A. de Deckere, A. Leenk- negt-Lampo, M. Pharasijn, L. van Dorselaar-Reunis, R. van Roeyen, G. Rottier, A. Valckx, E. Verhey- den, Hulst; R. Kindt-De Bruijn, Vogelwaarde; P. Cornelis, M. Ha- melinck-Hendriks; Ch. Kosten- Hubregtse, M. Lucieer, C. van de Sande, E. van de Lijke, Breskens; J. Dobbelaar, M. Elve, V. Vaal- Geerinck, C. Hamelink, P. Groene- woud-De Munter, J. Murre, J. van de Sijpt, Axel; C. de Dobbelaere, Biervliet; F. Elve, L. Heyboer- Scherbeyn, A. van de Velde, Hoek; M. Picavet-Verhelst, F. Lindekeit- De Ridder, J. Simons-Pijnenburg, C. Roose-Gans, Zaamslag; C. van Goethem, Kloosterzande; P. Her man, A. Steen-Meijdam, Sas van Gent; P. d'Hert, E. van Dam-Kor- teweg, A. Cauwels-De Smit, Sluis kil; J. van Laun, Zuidzande; L. Misilje, Cadzand; R. de Moor, P. Stevens, L. van Damme-Stevens, Clinge; F. Mortier, Kapellebrug; J. de Poorter, Nieuw-Namen; M. Kools-De Ridder, Zuiddorpe; E. Heykoop-Rijlaarsdam, H. van Steenberge, P. Mooij er-Tulen, Phi lippine; J. Quist-Stoter, Aarden burg; D. Swinne, St.-Jansteen. NIJMEGEN - Katholieke Univer siteit. Doctoraal wiskunde, cum laude: P.E.M. Borm, Terneuzen. TILBURG - R.K Hogeschool. Doc toraal economie: Mark Pauwels, Graauw. HULST - Jansenius Scholenge meenschap. VWO: Michael de Nijs, Hulst. AXEL - LHNO school Het Molen- kwartier. Vrije afstudeerrichting: Ingeborg Dogge, Axel, Liza de Fouw, Axel, Esther de Groen, Axel, Yolanda van Ham, Axel, Silvia de Ligt, Axel, Brenda Marossi, West- dorpe, Marice Moison, Axel, Anja van Vuuren, Axel, Dianne van Overdulve, Spui, Karin Peeters, Axel, Roxane Platjouw, Axel, Pa tricia Thomaes, Terneuzen, Bianca van de Velde, Axel, Monique Ver- berkmoes, Axel, Esther Verduyn, Axel, Nataschia Verlinde, Axel, Nathalie Walraven, Axel, Ellis Wattèl, Axel, Simone van Zwam, Axel. Afstudeerrichting verzorgende beroepen: Sandra Andriessen, Axel, Anneke Baart, Axel, Anita de Braai, Zaamslag, Petra van Broeke, Axel, Karin de Caluwé, Axel, Cindy Drubbel, Axel, Ange- lique van Dijk, Axel, Carla Dijk stra, Sluiskil, Anita de Feyter, Axel, Annemieke de Feijter, Axel, Sandra de Feijter, Axel, Hetty Ha melink, Zaamslag, Diana Oord, Spui, Miriam Vinke, Axel, Sandra van de Ploeg, Axel. OOSTBURG - CNS-mavo. Aar denburg: Edwin Roelofs en Ilze Roelofs. Breskens: Sandra du Bois, Aline van Opdurp, Peter Roest. Cadzand: Evelyn de Bruijne. Hoofdplaat: Bart Roelse. Oost- burg: Annemieke de Bliek, Shirley Corijn, Christa Geldof, Cony Scheele, Marlies Versprille. Philip pine: Hans van Driel, Ellen Wave rijn. Sluis: Frédérique Burkin. Terneuzen: Marian Meertens, Pe ter Pijpelink. AMSTERDAM, 30 mei - Aardap pel termijnmarkt. In Bintje 35-50 mm werden 22 contracten verhan deld voor levering april tegen 18.00. De stemming was kalm. In Bintje 50 mm werden 2 contracten verhandeld voor levering novem ber bij een prijs van 24.50 per 100 kg, alsmede 85 contracten levering april tegen ƒ30.50 tot ƒ30.20. De stemming was kalm voor novem ber en prijshoudend voor april. (ADVERTENTIE) Dat kan. Met zo'n lll| vrijblijvend proef-op-de- som aoonnement op die allemenselijk gevarieerde 4-in-l-krant. Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen i naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, I 4800 VB BREDA Bellen kan ook; 076-236911.

de Stem | 1986 | | pagina 21