Modem enuit 't juiste hout gesneden. RT ZEEUWS Boerman de Flic DE LAATSTEN DER KLEUTERLEIDSTERS: Kampioenschappen handboogschieten Gedeputeerde krijgt boekje Vliedbergen M MeubelÊbriekOisterwijk. Free Lance Band in Breskens igina zeeland 3 vrijdag 30 me11986 'S VOOR ULLEMS Jeer rumoer m erfpacht raad Sas lanco oek T20 pagina zeeland 4 VANZEELAND MIDDELBURG - „We krijgen over veertien dagen een diploma voor een beroep dat niet meer bestaat. Heb je een diploma op zak en dan moet je nog een jaar gaan studeren om er werkelijk mee te kunnen gaan sollicite ren", vertellen de 20-jarige Yvonne Leijten en de 22-jarige Brigitte Jespers, twee van de groep 'laatsten der kleuterleidsters'. Ge-eiktgoed. Vergadering kampeerboeren ZANKER Vriendelijk voor het milieu. Oostburg examens gd en datzelfde gold vooi Verplanke. Wiskerke woi ploegenklassement met ggen als tweede, e uitslag van de vierde etappe; rilly de Feber, Mobach (B); 2, 3 Wullems, Wiskerke (A); 3' k Peters, Mobach (B); 4. Pa- l van Straten, Vluggen (A); 5. aid Bleijenberg, Dallinga (Al tto van de Bossche, NSM (B); 7, nie Smit, Dallinga (B); 8. Ber- Dees, Vluggen (B); 9. Hessel ïelink, Vluggen (A); 10. Jan ibeldam, Dallinga (B); 11. Jan s, Wiskerke (B); 12. Rudie de ker, Mobach (A); 13. Cor Ver- ike, Mobach (B); 14. Carloe rman, Witte-Boussen (A); 15, Bosma, Wiskerke (A); 16. Mark eman. Vluggen (A); 17. Jos de er, Binnenvaart (A); 18. Ko ms, Wiskerke (A); 19. René boer, Wiskerke (B); 20. op 1.48 nie van Bunder, Steelant iklassement: A-categorie: 1. c. rman; 2. P. van Straten; 3. K. ms; 4. R. Bleijenberg; 5. H. Ha- ink; 6. M. Dieleman; 7. R. de ker; B-categorie: 1. C. Ver- ïke; 2. R. Heyboer; 3. H. Peters; Moes; 5. J. Dubbeldam; 6. W. ëber; 7. J. Bosma; 8. B. Dees. Van een onzer verslaggevers S VAN GENT - 'On- lijke behandeling, on- terheid, onrust en on- idelijkheid.' De ver- jten stapelden zich op, n de Sasse gemeente' ad gisteravond op- ;uw de kwestie van de fpachten besprak. )e aanleiding is een forse hoging van erfpachtca- is, waarmee zo'n negentig senaren vorig jaar, zeer tot 1 ongenoegen werden ge- fronteerd. Vanwege alle idische procedures en com ities sleept de zaak zich altijd voort. Dat het nog wel even kar ren, bleek zonneklaar uit de icussie. Ook de verantwoon lijke wethouder J. Plat- ïorre ontkwam er niet aan te geven dat de hele zaai gemeente een beetje boven t hoofd is gegroeid. Juridi ie adviseurs hebben han- nvol werk en kosten tien izenden guldens. En id is nog lang niet in zie 1 het overzicht te behouden de wethouder een 'rustpe- de' inlassen. „Dan kunnen de zaken eens goed op een je zetten." De raad vond dat op zich en gek idee, maar CDA 1 2D hielden wel hun kritii lande. Rustperiode of niet, onzekerheid en de rechts- jgelijkheid tussen verschil- ide Sasse erfpachters is a creëerd en zou zo gauw mo- lijk ongedaan moeten wor- n gemaakt. De belofte var ïthouder Platschorre dat ir ni een overzicht op tafel za men, was uiteindelijk voor meerderheid van PvdA er imeentebelangen Groot-Saf tegen 6 stemmen) aanleidinf 1 hem te volgen. Dat de Sasse raad onrustig ren voor de boeg heeft, me lie oppositie van CDA VD, bleek gisteren ook in an re opzichten. Aan de stem ing over het benoemen van meentelij ke vertegenwoor- gers in intergemeentelijk ganen als het woonwagen hap en de Dethon, wilde dl ipositie niet meedoen. De zes adsleden van die twee frac- is stemden consequent blaft nadat de ra adsmeerderheil id geweigerd om de benoe- ingen een maand uit te stel- 1. Toen CDA-voorman L. va aes gniffelde om een nieuw rie blanco stemmen -e ompt werd berispt door bi meester W. Dusarduyi «rde hij aan dat 'met DA-lijst van kandida en rekening is gehouden, lat hebben we wel gedaar aar we hoeven uw lijst nie lemaal over te nemen, vam de burgemeester fel te* ig. Hij waarschuwde VVD j DA ook om 'niet al te politie' denken.' „Het gaat hier orr rtegenwoordigers van ■meente, niet van uw fractie ïdenk dat u een eed heeft ge- lan op het belang van de eente," aldus Dusarduyn. izaar - De Nederlands hei£ irmde gemeente te Hoe» ludt vandaag (vrijdag) orgen in en nabij het ker" ntrum aan de Langestra n bazaar.Morgen is er ve -ns een rommelmarkt en ka en zich tegoed doen aan ibakken wafels. De Diploma voor beroep dat niet meer bestaat Van een onzer verslaggevers Zij zijn niet de enigen, die de papieren voor een officieel 'uitgestorven beroep' gaan krijgen. Ook de laatste onderwijzers worden dit jaar van de Peda gogische Academies afgeleverd. Het zullen er en kele honderden zijn in Nederland, die dit jaar als laatsten deze diploma's verwerven. De soep wordt echter niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend. Het beroep is vrijwel gelijk gebleven, maar de opleidingen en de namen zijn veranderd: de 3- jarige kleuterleidstersoplei ding en de 3-jarige Pedago gische Academie verande ren in de 4 jaar durende op leiding op de Pabo en de kleuterleidster en de onder wijzeres) gaan straks le- ra(a)r(es) basisschool heten. Wel bevoegd „Van de afgestudeerden komt er niemand op de ar beidsmarkt. Ze gaan alle maal als vierdejaars verder voor het zogenaamde b-di- ploma, inclusief de applica tie-cursus. Hebben ze dat papier op zak dan zijn ze volledig bevoegd als le raar/lerares basisonder wijs", zegt directeur De Graaf van de Rijks Pedago gische Akademie in Middel burg. Ze volgen dan de zoge naamde Edoka (Eenjarige Dagopleiding Kleuterleid ster met A-akte) zodat ze straks bekwaam zijn om on derwijs te geven aan de ge hele groep 4- tot 12-jarigen in het basisonderwijs. Nu beperkt hun bekwaamheid zich voornamelijk tot de 4 tot 7-jarigen. Ook voor de nu afstuderende onderwijzers is het zinvol om een applica tiecursus te volgen". Volgens ingewijden be stond er in het verleden on duidelijkheid over de ver plichte applicatiecursus voor de reeds gediplomeerde kleuterleidsters. „Ik heb pas een brief van het ministerie binnen gekregen, waarin staat: „Het is nooit onze be doeling geweest dat ver plicht te stellen", aldus een directeur van een Pabo in Breda.. Pabo Met de kleuterleidsters en de onderwijzers komt tevens een einde aan het oplei dingsinstituten voor kleu terleidsters en de 'Pedagogi sche Academies'. Er is echter nog een pro bleem. Als er nu te veel mensen voor deze opleidin gen zakken, zullen zowel de opleidingen als de vervolg opleiding met een jaar moe- Brigitte Jespers (links) en Yvonne Leijten. ten worden uitgebreid. Re gionaal wordt dan gedacht aan een soort 'bezemklas'. Dat hangt echter at van het - FOTO DE STEM JOHAN VAN GURP aantal studenten dat strui kelt over het examen. (ADVERTENTIE) Bij Meubelfabriek jljOisterwijk weten ze fraai eiken en moderne vormgeving perfect te combineren. En daard oor vo elen onze meubels zich thuis in ieder interieur. Klassiek èn modern. Roosendaal. Dr. Brabersstraat 24,01650-69142. (koopavond vrijdag), Oisterwijk. Heusdensebaan 65.04242 19012. (koopavond vrijdag). Hulst (Z.V Absdaalseweg 1.01140-11498, (koopavond vrijdag). ■engst is bestemd voor tbreiding en restauratie va ;t kerkorgel. Van een onzer verslaggevers CADZAND - De Vereni ging van Kampeerboeren, Vekabo, afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen, krijgt een officiële status. Tijdens een algemene le denvergadering stelt het voorlopig bestuur voor om tot oprichting van de ver eniging over te gaan en te vens een definitief bestuur te kiezen. Tijdens de vergadering, maandag 2 juni in café Du Commerce te Cadzand, houdt de chef technische dienst van het West- Zeeuws-Vlaamse water schap 't Vrije van Sluis, J. Boekhout, een inleiding over de waterkwaliteitsta- ken van het schap. Na de pauze kunnen de aanwezi gen vragen aan hem stel len. von een onzer verslaggevers BRESKENS - Om tien uur vanavond treedt in café Du Commerce in Breskens de Freelance Band uit Den Haag op. De formatie bestaat uit zes musici en bevat ex-leden van onder meer Q 65 en Livin' Blues. De muziek van de groep is vooral geïnspireerd door de rhythm and blues. Vrijdag 6 juni geeft de Bel gische cabaretgroep Krisiska- baret pm 20.30 uur een voor stelling in Den Hoekzak in Oostburg. Beide evenementen worden georganiseerd door Jongeren Organiseren Evenementen West. Van een onzer verslaggevers BROUWERSHAVEN - In Brouwershaven worden dit en het komende weekend de regionale kampioenschappen handboog- schieten voor het gewest Zeeland, Zuid-Holland en westelijk Noord-Brabant gehouden. Er wordt zowel inidividueel als in korpsen geschoten. In het eerste weekend, 31 mei en 1 juni, komen op zaterdag de corpsen in de B- en C-klasse en de zondag de ere- en de A-klasse aan bod. Het volgende weekend treden zaterdags de klassen 3 en 4 en op zondag de klassen 1 en 2 aan. De wedstrijden vallen in een periode waarin Brouwershaven zijn 700-jarig bestaan viert en daarom zullen de wedstrijden een extra feestelijk tintje hebben. De schietingen beginnen steeds om 11.00 uur in de botenstalling van Van Ast en tellen mee voor de voorselectie voor het Nederlands Kampioenschap. O MIDDELBURG - Afscheid di recteur SVRZ - De heer M.L. Almekinders zal per 1 februari 1987 zijn functie als algemeen directeur van de Stichitng Verpleeg- en Rusthuizen Zee land (SVRZ) neerleggen we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Het stichtingsbestuur van SVRZ heeft inmiddels in prin cipe besloten in zijn plaats twee algemeen directeuren te benoemen. In eerste instantie werd nog uitgegaan van één te vervullen vakature, maar tij dens de al in gang gezette sol licitatieprocedure rees de vraag of de in de loop der ja ren sterk gegroeide stichting nog wel door één algemeen di recteur zou kunnen worden geleid. Het bestuur heeft dan ook in principe besloten tot het reali seren van een tweehoofdige algemene directie. Het perso neel van de stichting is door een bestuursmededeling op de hoogte gebracht van deze nieuwe ontwikkeling. De Stichtingsraad, het hoogste orgaan van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland, zal worden gevraagd om in stemming en vaststelling van de noodzakelijke wijziging van de statuten. Middelburg - Unie BLHP - Het districtskantoor van de vakbond voor hoger admini stratief, technisch en commer cieel personeel, Unie BLHP, te Middelburg wordt opgeheven, evenals het kantoor te Den Haag. Per 1 juni zijn deze twee afdeling, Zeeland en Zuid- Holland, gehuisvest in één nieuw kantoor te Rotterdam, Mathenesselaan 324. Vrijdag 6 juni wordt er een 'open huis' gehouden tussen 15.00 en 17.30 uur. GOES - Rode Kruis - De kring Zeeland van het Rode Kruis houdt de algemene vergade ring op donderdag 5 juni om 19.30 uur in De Prins van Oranje te Goes. Op de onder meer de oprichting van de Stichting Samenwerking Ne derlandse Rode Kruis met be trekking tot de rampenbestrij dingsorganisatie in de regio Zeeuwsch Vlaanderen. Voorts moeten een secretaris en een penningmeester geko zen worden van deze Stich ting. De heer E. Vermandei van de afdeling Hulst staat op de nominatie voor secretaris en de heer J.H.F. Jansen van de afdeling West Zeeuwsch Vlaanderen als penningmees ter. Ook de stand van zaken bij het Jeugd Rode Kruis, het rode Kruis Korps en het Vrijwillige Welfarewerk komen aan de orde. (ADVERTENTIE) 20% wasmiddelbesparing De nieuwe ZANKER- volautomaten hebben een extra sop-kringloop. waardoor geen korrelt|e wasmiddel ver loren gaat En dat betekent tot 20% besparing! Maar ZANKER biedt nog meer biizonders. zoals ■'mix-programma" om witte en bonte was tegeli|k te wassen, soft-start voor zorg vuldiger centrifugeren, be- hoedzaam "halve-kracht wol programma Kortom biizondere was- machines, die uw was speciale aandacht geven. Voor folders en dealeradressen: Zanker Nederland, Postbus 432, 2400 AK Alphen a d Rijn Tel 01720-80454. Plaatselijk nieuws Bridge - De Oostburgse Brid geclub hield een competitie wedstrijd. In beide groepen werd een howell met 8 paren gespeeld. Uitslag A-groep: 1. echtpaar Brugge, 2. dames Ba- rendregt-De Vries, 3. me vrouw Christiaansen-de heer Wagenaar. B-groep: 1. me vrouw Van Wanrooy-de heer De Badts, 2. dames Belderok- Visser, 3. heren Lako-Baren- dregt en dames Faas-Luteijn. AXEL - Christelijke streekschool voor mavo De Welle: Carola An- dré, Jean-Pierre Audenaerdt, Jo landa Bakker, Marian Beeldens, Mary Bisschops, Annet Boeije, Ma- riska Borgt, Monique Cox, Isabella Cuelenaere, Anja Dieleman, Ankie Dieleman, Jacqueline Dieleman, Janet Dieleman, Patricia Diele man, Karin van Espen, Diana le Feber, Natasja Florussen, Krijn Hamelink, Wendy Hendrikse, Ed win Heijnsdijk, Nancy Huppertz, Tanja van Immerseel, Astrid Jans sen, Jolanda Koekkoek, Perry Kruisifikx, Christine Meerman, Karrie de Moor, Dorianne Moor- thamer, Karin Murre, Evelien Noens, Bart Oegema, Tim Oegema, Marloes Ollebek, Ellen de Putter, Huub de Ridder, Marleen Rouw, Nicole Schieman, Diana van der Sijpt, Annelies Wakker, Veerle Willaert, Ankie Witte, Axel; Lynda Mckenna, Hulst; Edwin de Maat, Koewacht; Nicole Keesen, Overslag; Angelique Samijn, Mi- chiel Wiesnekker, Sas van Gent; Pim de Graaf, Sluiskil; Brenda Daemen, St.-Jansteen; Harry Bak ker, Bram van Harn, Leon van den Hoven, Terneuzen; Endy van der Goes, Danny de Vrieze, Westdor- pez; Marja Donze, Claudia van Hoorn, Corine Kusee, Trudy van Langevelde, André Verschelling, Zaamslag; Ingeborg Verstraeten, Zuiddorpe. EINDHOVEN - Technische Hoge school, doctoraal Elektro Techniek, J. van de Linde, Sas van Gent. HULST - St.-Josephmavo: Peter Biesbroeck, Bart Bouwens, Sa- brina van Eetvelt, Peggy van Eek, Fabio Ferket, Mario Heirman, Rob d'Hondt, Dirk van den Hurk, Ma rina de Koning, Rudy Koole, Mi chel Kopmels, Ludo Noens, Karin van Oosten, Karin Prenen, Pauline van Remortel, Carsten Schrader, Micha de Vliegere, Wendy War nier, Conny van Zuidland, Anne- marie Langedijk, Hulst; Gino An- driessen, Christianne Baart, Re- nato Boeting, Natasja de Bruijn, Natgja de Caluwe, Judith Florenti- nus, Danny Franssens, Bart van Kampen, Anja Reunis, Sandra Schakelaar, Heidi Tieleman, An- niek Voet, Kloosterzande; Bryan Baart, Cindy van den Brande, Johny van Eetvelt, Sandra de Ke- sel, Wendy Segers, Erwin Vermeu len, Petra Verschueren, Clinge; Jo landa Baart, Walsoorden; Ineke van Belleghem, Mario van den Broecke en Linda Vercauteren, St.-Jansteen; Paul Boeykens, Ben nie Cappendijk, Chantal Man- naert, Gwendolyn Scheerders, Heide Serraerens, Claudette van der Veeken, Astrid Verbunt, Ludo Wauters, Marco Wauters, Peter Vink, Vogelwaarde; Linda Boone, Erick Danckaert, Lamswaarde; Mirja Brooijmans, Terhole; Ewald de Bruijn, Peter Cooijmans, Robert Reijn, Heikant; Carla Gijsel, Philip de Groot, Patrick de Kloe, Jaap Willem Ottens, Marc Seij, Cindy Vervaeck, Koewacht; Vonny Dillis en Robby Praet, Nieuw-Namen; Marco Buijs, Judith Fassaert, Mi- riëlla Mahu, Bart van Water schoot, Graauw; Frank Mei en Liane Verrassel, Hengstdijk. HULST - Mavoschool Sint-Cle- mens: Eric Meerschaert, Mare de Moor, Luc Vermeersen, Clinge; Sylvia de Cauwer, Jean Pierre van Himste, Anneke Mangnus, Joost Mangnus en Pieter Verhaegen, Graauw; Frank Broeckaert, Wendy van Geersdaele, Isabella Nachtegael, Shirley Nice, Wim van Remortele, Cindy Schalkens, Pa trick Tack en Mario Willaert, Hei kant; Etienne Boonman, Desieree de Booy, Ivo Collet, Natascha Crombeen, Karin de Deckere, Na thalie Deltour, Martine Duerinck, Manuel van Goethem, Anneja Gorter, Natasja Gorter, Frank Ke- gelaer, Edwin Kentie, Petra de Klerk, Jacqueline de Kock, Peter Leppens, Ingemar Mattens, Bas Metsers, Marjan van Overmeir, Serge Pieters, Veronique de Poor ter, Michael Saman, Erwin Schout, Eric Schuurbiers, Margriet Smid, Anique Vermandei, Hulst; Hanne- lore Arens, Mark Baert, Martij n Burm, Stefan Burm, Nanda Deij, Robin de Frel, Saski d'Hont, Bianca van Hove en Peter Laffe- ber, Kloosterzande; Jacqueline Bleijenberg, Kitty van Nieulande, Sonja Oomens, Lise Lotte de Vlie gere, Alexander van Waesberghe, Koewacht; Winand van Haelst, Nieuw-Namen; Claudine de Brou wer, Vivian van Bunder, Paul Ing- hels, Erwin Saman, Tanja Saman, Lars Strijdonk, Richard Vaandra ger, Miranda van de Wiele, Mi reille Wöginger, Wim Wuyts, St- Jansteen; Bart Dobbelaar, Patrick Freijzer, Eric Nieland, Jürgen Ver meulen, Terhole; Koen Delaere, Pascal van Dijk, Natascha Jans sen, Margriet Keim, Sylvia Kindt, Edwin Roels, Chantal Verschueren en Arno Wauters, Vogelwaarde. HULST - Jansenius scholenge meenschap. VWO: Tineke van Ac ker, Ineke Baert, Mariska de Badts, Michel van Bremen, Ma- rella de Bruijn, Marcel de Bruijn, Heidi Buijsrogge, Peter Burm, Eric de Cock, Birgit Deiman, Jacqueline Duerinck, Freek van Eeden, Sa bine van Gassen, Christine Huijs- kens, Martine van de Hurk, Anne lies Kant, Peter Kerckhaert, Anne- miek de Kock, Anton de Kock, Jannie Lockef eer, Bram Majoor, Li es be th Niesten, Alex de Nijs, Alice Pelgrim, Dannique van Rie, Aukje de Rijcke, Marcel Schelf hout, Esther Smid, Sandra Smul ders, Angela Snuverink, Karin Vael, Lex Vogelaar, Arno Zwegers, Hulst; Laura Antheunis, Monique van Deursen, Edwin Ringoot, Ale xandra Wentzler, Stephan Wil laert, St-Jansteen; Linda van de Bergen, Wilfried van Waterschoot, Hengstdijk; Anique de Beyn, Eric de Deckere, Bianca Luitwieler, Sandra Wullaert, Clinge; Paul de Boeij, Ronnie Boogaart, Mirjam Verdurmen, Nicole Vereecken, Claudia Verschueren, Jolanda van Vliembergen, Kloosterzande; Sandra Broekaart, Patricia Ver beek, Graauw; Monique Doffe- mont, Pedro Herwegh, Christel van Hooije, Heikant; Jos van Dors- selaer, Nicole Heijens, Rens He- melsoet, Westdorpe; Saskia de Feyter, Godelieve Kleuskens, Christa de Kort, Axel; Bettina Gel derland, Chantal van de Meyden, Vogelwaarde; Wilbert van Hoecke, Noud Marquinie, Sas van Gent; Jacqueline Misset, Sarina Pielaat, Werner de Schepper, Mare Vink, Carl de Waele, Koewacht; Berna- dette Neve, Walsoorden; Johan Verdurmen, Ossenisse; Monique van de Vijver, Overslag. Havo: Olaf ADam, Ilse Goossens, Paul lauwers, Marion de Letter, Ad van Mosselvelde, SJouke Ottens, Danis Rietjens, Anton Thoen, Koewacht; Marion Antheunis, Axel; Saskia de Block, Eef Blommaart, Luc Blom- maaert, Veerle brand, Erica Col man, Luc FErmont, Angelo Gijsel, pasal van Gimst, Edwien Hame link, Reggy Heijens, André de Kock, Myriam van de Neste, Es ther Otten, Dolores Oudshoorn, Anne-Marie de Potter, Claudia Steel, Desiree Timmermans, Jea- nine van de Veeken, Jhn Vermere- sen, Richard Vermorekn, Jacque line van de Voorde, Koen Wee- maes, Michiel van de Wielen, Wim vande ZEe, Hulst; Cindy de Bock, Wetdorpe; JOlanda dse Boer, De- nis Steyaert, Colidna VErras, Graauw; Nacny Boone, Lamw- waarede; Ab Brink, Marco de Klerk, Petra Pardon, Aida Schelf hout, Petra Smet, Jos Verstraten, marina de Vet, Mariska de Wert, nadia Willaert, Clinge; Eddy van DAm, Nieuw-Namen; nandy Geus, Ronald Hermans, Bart Kindt, Nadja Serrarens, Angelique Storb- be, Domin8ique Van de Veeken, Inge van de Veeken, Carlos Ver schuren, patrick Verschueren, Vo gelwaarde; Jannie goossens, Nicole Hoof man, Wim 't Hooft, timo Jan sen, Diana van Keckhoven, Inkeke de kock, bas Rijk, Jerry roctus, Cladudia Schillemans, mario de Smet,Kloosterzande; Frnak INg- hels, Petra Martens, Werner Pie ters, Veerle POlspoel, Nacy Roelns, Claudia Vanadrager, St.-Jansteen; Angela Nice, Angelo van RAttin- gen, Benny Thuy, Cindy de Vliege re, Steven van Waes, heikant; Mi randa Picavet, mare de Theije, Stekene; Stefan van der Poel, Abs- dale; Armand de la Ruelle, sAS vna gent; Miranda Verschueren, Kuitaart; Annick WArens, Kapel- lebrug. MIDDELBURG - Christelijke Pe dagogische Akademie voor Zee land. Applicatiecursus volledig be voegd onderwijzeres): Ovezande: E.M.C. de Baar, Goes: P.J.H. Baar- ends en J.C. Breas-Zuidweg. Vlis- singen: N.M. Keijts-Boot, P.J. Bu- teijn, M. de Lima-Latuheru. Axel: M.J. van Sterkenburg-ten KKorte- naar, L.C. Minderhoud-de Regt, R.J. Schut-Verwaal, M.J. van Vliet-Wij nmaalen. Middelburg: H.J. Flipse-de Kraker. Aagterker- ke: C.S.C. Wisse-Notschaele. Mid- delharnis: N. van 't Hoff-Peursum. Kats: J.A. de Looff-de Wild. 's- Gravenpolder: T.J. Blok. TERNEUZEN - Zeldenrustcollege Mavo: Esther Bakker, Ludwig Cammaert, Francois Dophemont, Marijke Fackeldey, Werner de Koeyer, Petra de Kraker, Petrella Lion, Sacha Pasveer, Alex de Rid der, Ronnie Verhelst, Marion Vi- veen, Axel; Tosca Nyssen, Bier vliet; Franklin Dieleman, Marco Dieleman, John van Gaal, Anita Geensen, Erik Kos, Christiaan Pladdet, Mieke Schout, Evelien van Was beek, Hoek; Dominique van Hurck, Monique Lankreyer, Ivo Mohnen, Manon Tieleman, Barry Wiskerke, Philippine; Johnny van den Berghe, Anjo Buyze, Kitty Fokker, Edwin Hei nis, Hans de Jonge, Chantal Reme- ry, Mario Riemens, Annet Vercou- teren, Sas van Gent; Larry Crom- bach, Peter Jacobs, Sluiskil; Bar- bra Boddaert, Anto Dik, Olaf van Haelst, Geertjan De Smet, West dorpe; Mariene den Hamer, Hanny van Hoeve, Marcia de Jong, Marita Scheele, Michelle de Volder, Zaam slag; Hans Bakker, Terry Bardoul, Eline Barendregt, Violet van der Beek, Anita Bolleman, Dick Boon, Sarien de Braai, Jacco de Bruyne, Nathalie Chouchena, Erik Dees, Frans Dekker, Winanda den Deur waarder, Barbara Doolaard, In grid Ekkebus, Vanessa Elliott, Mo nique van Es, Marloes Eysackers, Janneke Faas, Gerda de Feyter, Johnny de Feyter, Rudy van Fraeyenhove, Johnny Haak, Jeras van Harn, Sylvia Hoekstra, Gino D'Hont, Kees Hoogerheide, Ronny Janssen, Erwin van Kasteren, Christiaan Kind, Remco Kinke laar, Miranda Klaassen, Ellen Koeman, Johnny de Kok, Els Ko- lijn, Thierry Kroes, Jacco de Kuy- per, Petra Lauret, Maurice Laurys, Karin Lensen, Conny Leunis, Mar griet Levi en, Nannet Loof, Frank van der Maas, Chantal Mahu, Si- grid Martin, Inge van der Mooren, Hans van den Nieuwendijk, Ab van Overbeeke, Patrick Over- gaauw, Veronique Pierssens, Petra Rekkers, Rowena de Reu, Mar- greet Roose, Mirjam van Rooyen, Suzie Ruben, Marcel Sanderse, Ro nald de Schepper, Judith Schoone, Rudy Schoone, Karolien Steyaert, Pemla Streefkerk, Anja Tange, Kees van Tiel, Mylgia van Uytrecht, Willy Vergouwe, Johan van Vliet, Marco de Virs, Birgit Willaert, Anique de Witte, Nicole van Wijck, Jacqueline de Zeeuw, Jan de Vries, Terneuzen. Havo: Marco de Bakker, Emmy Bakx, Linda Braai, Arjan Dekker, Lizy Groenewoud, Anja Hamelink, Reggie van Immerseel, Marja Kielman, Annet de Klerk, Annet de Kraker, Krijn Oorschot, Her man de Putte, Heieen Schuitvlot, Regien Storp, Cor Ypma, Axel; Cor-Elly Dieleman, Hans van de Griendt, Lianne Klaassen, Edith Verhoef, Daphne de Visser, Hoek; Carlo de Deckere, Hulst; Lonneke Noten, Philippine; Irmi de Caluwé, Claudia Cleemput, Inge Coone, Lucy van Oosten, Werner Tak, Sas van Gent; Annette Dees, Domini que De Kerf, Benedicte Rommens, Sluiskil; Yolanda Sol, Frank Bun, Walsoorden; Marian de Kever, Maaike Remery, Myriam de Win- ne, Westdorpe; Ardieneke Boone, Tom van Poecke, Ria de Pooter, Zaamslag; Veronique Francke, Zuiddorpe; Marcel Bax, Marina Bil, Tanja Boksic, Helenique Bou- man, Cora Bouwman, Desiree Cor- nelisse, Ingrid van Driel, Erik van Dijk, Hugo Fermont, Harry Ha- merlinck, Karin herwegh, André van den Heuvel, Jolanda Jager, Martin van Kampen, Lydia ten Kate, Andrea Kuyser, Vivian Knol, Viola de Kock, Angelique van Lae- re, Martine van Langevelde, Mar- tine Nijsten, Edith Oostdijk, Mu riel Pey, Rianne de Pooter, Ellen Riemens, Hja de Rijk, Ellen van de Sande, Sandra Schoones, Winanda de Smet, Inge Speleman, Anneke Vermeire, Luuk van de Vijver, Dianne Weug, Sandra van Winkel, Margreet Zegers, Peter Zegers, Terneuzen. VWO: Ingeborg Bak ker, Mariene Dieleman, Felix Du- puis, Edwin de Feijter, Mark de Fouw, Ria Haak, Sandra Heijnes, Ankie Meeusen, Jan Verhelst, Gil bert Verschelling, Gert van Vliet, Frans Wieles, Axel; Ellen Bakker, Nathalie Johary, Lilian Koster, Adrie de Putter, Rianne de Putter, Hoek; Hanco van den Akker, Her man Kaptijn, Edo Schramm, Ellen Spuessens, Philippine; Wies van den Berghe, O tto Dehulsters, An nelies Korst, Diederik van Leeu wen, Ingrid Vervaet, Sas van Gent; Gerda Goossen, Spui; Ha va Sah- paz, Sluiskil; Werner van Haelst, Steven Obrie, Veronique Obrie, Joris Spuessens, Westdorpe; Karin Dielman, Anneke Haak, Henri Moeliker, Zaamslag; Hans Agten, Patricia Bastiaansen, Margriet van den Bergen, Mark Bramer, Frans Dieleman, Marc van Dom melen, Heidi van Driel, Masjenka Dubbeldam, Pascale Duclos, Moni que Elve, Monique van den Enden, Cleola van Eijl, Edwin Hage, Ard Harinck, Ronald van der Hooft, Arie Hoogendoom, Frank Kentin, Nico van Keulen, Marco Kind, Bram de Klerck, Nanette Koers, Johnny de Kraker, Ellen Lambert, Michel Laurijs, Albrecht Meeusen, Arthur Neele, Collete O'Prinsen, Bram Oostdijk, Peter van Over- .beeke, Michel van der Peijl, Alex Poot, Erik de Pooter, Hannie de Putter, Pascale van de Rijt, Ruud van Sabben, Hielke Schoonewelle, Claudia Slock, Rudy de Smet, Mir jam Sonke, Monique Steijaert, Guido Stompff, Therese Vennix, Monique Vermeulen, Alexander Verpoorte, Marko van der Voort, Terneuzen. TERNEUZEN - Rijkscholenge meenschap Petrus Hondius: VWO: Martin van Amersfoorth, Wilma Andriessen, Marjolijn van Battum, Arnold Breur, Christianne van de Broek, Madeion de Buck, Paul Die leman, Marco Dirven, Marjolein van Driel, Danny Dürselen, Ma- riëlle Elenbaas, Conny Faas, Jenny Hamelink, Ira Jann, Max Jansse, Carla Jonker, Edwin Koning, Mo nique Koopman, Miranda Kr is te- lijn, Jolanda de Meijer, Marjolein Metsers, Hilde Poppe, Elly de Put ter, Eric Roeland, Mia de Ruyter, Nancy Sander, Jeroen Scheers, Brigitte van de Stam, Bart Tingen, Jaap den Toonder, Denis Verstrae ten, Nicole Visscher, Terneuzen; Marco van Avermaete, Ilse de Maesschalk, Sluiskil; Godfried Blaeke, Marian Mooijer, Philippi ne; René Coppoolse, Pierre Hame link, Gert-Jan Verbrugge, Hoek; Philippe van Gassen, Hulst; Ste ven Jansen, Waterlandkerkje; Ka rin van Maarleveld, Esther Ver- braeken, Axel; Stephan Mercx, Barbara van Santen, Zaamslag. Havo: Albert van de Bos, Anja van de Broecke, Angelique van de Burght, Eric van Doorn, Jacque line Geensen, Christina de Haas, Lilianne van Ham, Jolanda Harte, Frank Hilbrands, Tjerk Hoek, Mi- chèle Huisman, Eric Huyzen, Ca roline Jansen, Etiënne Kamper man, Michel Kerskes, Marcel Knoester, Leonie de Krijger, Caro line Kruijt, Hans van de Lugt, Youri Perotti, Carla Petiet, Moni que de Ronde, Walter de Roo, Pre- ben Seuntjes, Ingrid van Soest, Ed ward Tollenaar, Tony Verlinde, Robert Vliegenhardt, Diana We ber, Barbara IJsebaert, Annemarie de Zeeuw, Carla Zegers, Margot Zweedijk, Terneuzen; Sandra Cor- nelissen, Claudia van Hulle, Chris tianne Rademakers, Ton de Witte, Sas van Gent; Winfred Dingeman- se, Biervliet; Silvie Janse, Elsie Lams, Carin Maas, Edwin Mar- teijn, Ronny de Pré, Peter Roelse, Monique Seghers, Axel; Marnix Jurriëns, Marlon Rammeloo, Phi lippine; Vincent van O vost, An nette de Pooter, Liesbeth Schrie- mer, Sandra de Wandel, Kurt de Werd, Ilse Westerik, Hoek; Mark de Putter, Sandra van Santen, Zaamslag; Tiny Strijdonk, Hulst; Tanja Verhoef, Westdorpe. Mavo: Mireille Acke, Petra Beernaert, Jacqueline Bijsterbosch," Esther van de Brande, Jean-Paul Caste- leijn, Corine Dieleman, Danny Dieleman, Kitty Dieleman, Reina de Haan, Pascale Hagg, Andrea Hamelink, Angelique Hamelink, Angelique van Hecke, John Hegge, Daniëlla van Herwaarde, Sandra Huysman, Geor Keesom, Tülay Külesen, Rachel Matthijsse, Carlo Meeusen, Desiree Meeusen, Erik van Mossevelde, Mario Paulusse, Erik Ploegaert, Ingrid de Reus, Pe ter van de Ruit, Michel Roos, Tanja Roose, Hans van de Sande, Bianca Schot, Sylvia Stoffels, Paulien Ta- mis, Eddy Verberkmoes, Reny Verplanke, Franny Visser, Mark de Vos, Esther Vrolijk, Caroela Wauters, Edwin de Zeeuw, Ter neuzen; Charlotte Andeweg, Wal soorden; Katya van Bale, Jelle de Groote, Wendy Knol, Ineke de Meijer, Hoek; Mirella de Beer, Axel; Eddy van Bezu, Erno Poot, Hulst; Belinda Cambier, Frank de Mul, Francois Swint, Angelique Thomas, Petra Vermeire, Ka tja Zegers, Philippine; Arno Colsen, Koewacht; Karin Kox, Ossenisse; Pascal de Rijcke, Sas van Gent; Diana van Santen, Zaamslag; Christine de Waele, Biervliet. TERNEUZEN - Steelant-mavo: John Bakker, Frank Bernard, Jac queline de Bliek, Karin Faes, Rudy Geysels, Eric Riemens, Nicole van Straaten, Geert van Tiel, Eldert Tollenaar, Monique van 't West einde, Nancy Wullaert, Terneuzen; Mare belfroid, Pascale Gillis, Ma- riëtte Landa, Wendy van Vugt, Hoek; Benedicte van de Bergen, Zaamslag; Victor Berkelaar, Peter Boutens, Robin Bracke, Mare Claeys, Andrea de Groene, Jerom van Hoecke, Corina ten Hoor, Ma- non van Leemput, Sas van Gent; Petra Breepoel, Sluiskil; Angela van Brussel, Biervliet; Stefan Dij kers, Philippine; Saskia Mangnus, Wendy van de Vijver, Vogelwaar de. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Tijdens een bijeenkomst in het provincie huis in Middelburg heeft ge deputeerde mr. J. Boersma het eerste exemplaar gekregen van het boekje 'Vliedbergen - tekens van tijd in het Zeeuwse landschap'. Deze uitgave, van de hand van Kees Bos en Bas Oele, is gerealiseerd door de Stichting Natuur- en Recrea tie-informatie (NRI). Vliedbergen zijn nog steeds een kernmerkend element in het Zeeuwse landschap, hoe wel er vele zijn verdwenen. Op deze hoogtes zochten vroegere bewoners van Zeeland een toevlucht indien het water hen te zeer belaagde. Van de 50 vliedbergen op Schouwen-Duiveland bestaan er overigens nog slechts twee. Op Walcheren en Zuid-Beve land is momenteel de grootste concentratie te vinden, hoewel er al veel vrdwenen zijn door ruilverkavelingen. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn nog drie vliedbergen te vin den, waarbij er één de kans loopt te verdwijnen tenge volge van stadsuitbreiding. Het boekje is een neerslag van grondig historisch en ar cheologisch onderzoek dat de laatste decennia naar vlied bergen (en holle stellen) is ge daan. Het resultaat van dat onderzoek is in een voor breed publiek toegankelijke tekst weergegeven.

de Stem | 1986 | | pagina 11