Herman van de Bos sterkste We worden van tevoren klaar gestoomd11 sr':. 6.50 250 Hockeyj eugd Vlissingen is op dreef 1.49 139 JUNIORENVIERDAAGSE GROOT-AXEL HEEFT STERKE BEZETTING Ad Mulder vierde in Zandvoort Karei van Goethem koploper De Windt op dreef 5? W. de Kok Bel Bric Brac Breda 872348 in- en verkoop gebr. meubelen ZWARE BLB-MOTORCROSS IN KALLO meubelen en EF 7K KOKS WILLY VAN DE BERGE EN PAUL DE BUCK WIELERKLASSEMENT Co Dieleman zevende in nationale titelstrijd Y erlies Groecb Livramento van Middelburg naar Breskens T oernooivoetbal _A56 T.K. droog kap, z.g.a n f 20,-tel. 076-612504. T.K. kinderbureau, f 25 Tel. 076-414493. T.K.A. kinderfietsje Qr 27,50, tel. 076-148431 10,-. TERRAIUMBAK 076-138369. 'N KLEINTJE IN DE STEM DAARMEE HEB JE T VOOR 'T ZEGGEN Brabantse Metaalhandel voor al uw metaalafval Wieringenstraat 56, t6i 076-874858. Speelhuisplein 12 t.o. Faam WOENSDAG 28 ME11986 ftALLO - In het zware zand van het BLB-motorcrosscir- cuit van Kallo stonden de Ne derlandse specialisten hoog genoteerd in de prognoses, maar de meeste aandacht on der de supporters van de Zeeuwen was natuurlijk ge richt op de man die het pink- sterweekeinde zo verrassend uithaalde: Herman van de Bos. De motorcrosser uit Koe wacht verbaasde toen ieder een door met drie reeksover winningen de Pinkstertrofee op zijn naam te schrijven. De taak om te bewijzen dat die prestaties geen toevalstreffers waren, drukte als een zware last op de schouders van Van de Bos. Zodra het starthek in de 500 cc-klas junioren voor de eerste keer gevallen was, waren alle zenuwen plotseling verdwe nen en opnieuw dook Van de Bos als eerste de bocht in. En alsof het de gewoonste zaak van de wereld was bleef de Husqvarna-piloot ook aan de leiding, rustig het wedstrijd tempo bepalend. In de tweede reeks paste Van de Bos de zelfde tactiek toe. De leiding pakkend bij de start ging Van de Bos op zijn derde achter eenvolgende totaalzege af. Met de thuiswedstrijd op het Axelse Smitschorrecïrcuit voor de boeg, wordt Van de Bos uiteraard opnieuw de te kloppen man. In de 250 cc-klas internatio nalen stelde Johan Scheele eveneens zijn kandidatuur voor de wedstrijd in Axel. Hij moest nog zijn meerdere er kennen in Ad Valentijn die beide reeksen op zijn naam schreef. Met een derde en een tweede plaats in de reeksen eindigde Scheele op de tweede plaats in de eindstand. Bij de 250 cc-internationalen was Martien Jansen uit Sluiskil weer van de partij, nadat hij door een gebroken enkel en kele weken verstek had laten gaan. Uitslagen debutanten 125 cc: 1. Tom Ver hulst, België; 15. Dominique de Rechter, Hulst. Junioren 125 cc: 1. Leslie van Puy- velde, België; 3. Ronnie Walhout, Sluis kil. 250 cc: 1. Wil van Hoqf, Bladel; 2. Jan Jansen, Hoek; 3. Steven Mangnus, Vogel waarde; 5. Ronald Doens, Biervliet; 9. Marlon Hemelsoet, Westdorpe; 11. Jean Pierre de Bleyser, Heikant; 12. Jacco Bol, Yerseke; 21. Patrick Sponselee, Klooster- zande. 500 cc: 1. Herman van de Bos, Koewacht; 12. Chris de Pooter, Axel. Na- tionalen 250 cc: 1. Jan de Rijk, Rucphen; 3. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 4. Eric Blaeke, Sluis. 500 cc: 1. Van Looy, België. Internationalen 250 cc: 1. Ad Va lentijn, Rucphen; 2. Johan Scheele, Zaamslag; 15. Martien Jansen, Sluiskil 500 cc: 1. Pierre Schroyen, België. KINDERSURFTUIG compl., max. 25,-. 076- 132202. Walter van Acker is optimistisch „Frans" koopt en verkoopt de betere gebruikte Leijsenhoek 19, Ooster hout, tel. 01620-50777. GEVRAAGD patroontje voor peuterspijkerjack mt. 86. Tel. 076-614343. IAAS- PELSAP 1 liter >ELSAP 1 liter Door Rinus Verberkmoes AXEL - „In het begin dachten we, laten we het een jaar of drie aankijken. Inmiddels zijn we aan ons eerste lustrum toe. Een jubileum dat we vieren met een vierdaagse in plaats van de driedaagse. Een etappewedstrijd waarin nu alles zit. Een volledig programma dus," aldus Walter van Acker, voorzitter van de stichting wielerpromotion Groot-Axel en mede-organi sator van het junioren-wielrenfestijn. Want dat het evenals de voorgaande jaren een inte ressante koers wordt, staat buiten kijf. Temeer, omdat ie junioren, 128 man sterk, er gewoontegetrouw van meet af aan fiks tegenaan gaan. WONDER CHIPS laturel, ITJES >5-.... DMATEN- jPgram 2^1.89 ELLE RITS BLIK Oml.89"f\J onen fijn C 0 ml.-8fr/JJ iEF 7C Oml.79-J ine de legumes 0 ml. 79/-J combinatie Q 2)956-/■" DER En dat maakt deze koers tot een van de mooiste, volgens insiders de mooiste, koers voor lunioren in Nederland. Zelfs van Europa. Een etiket waar- nee de organisatie zich ver guld voelt. „Het is niet alleen een belangrijke koers voor de itreek, maar ook ver daarbui ten,aldus Van Acker. Dat de gemeente Axel dit ik zo aanvoelt, is voor de or ganisatoren mooi meegeno men. Temeer, omdat Axel een 1 donatie geeft in de kos- Iten die begroot zijn op 22 mille. Eveneens 'adopteren' deed loon Dey deze koers. Deze Axelaar en wielerliefhebber bij uitstek - zijn vakantie is altijd in de periode van de Tour de France, hij volgt dan ie karavaan van dag tot dag loor het Franse land - steunde ie stichting wielerpromotion Groot-Axel als geen ander. Een geste die meer dan alleen «aardering kreeg. De vierdaagse begint voor i renners en ploegleiders londerdag 29 mei met een of ficiële ontvangst in het Axelse .uihuis. Om 18.00 uur vertrekt iaarna de eerste formatie voor «n ploegentijdrit over 25,6 ki- jmeter met als vertrekpunt IcBerlaerestraat in Koewacht en aankomst in Axel. Vrijdag 30 mei wordt een rit in lijn over 103,5 kilometer verreden met start en aankomst aan de Burchtlaan te Axel. De vol gende dag krijgen de renners een individuele tijdrit voorge schoteld met vertrekpunt Koewacht en aankomst in Zuiddorpe. Een race tegen de klok over 9 kilometer, waarna een rit in lijn volgt over 96 ki lometer met als start en finish het Dorpsplein te Zuiddorpe. Op de slotdag, zondag 1 juni, wordt de zwaarste etappe ver reden. Een dagrit Koewacht- Koewacht over 96 kilometer met als scherprechter de kas- seienweg onder Moerbeke. Een rit die gewoontegetrouw de definitieve scheiding teweeg brengt. Vorig jaar was het hier onder andere de huidige favoriet Zanoli die door pech afhaakte voor de topplaats. Dat deze rit over de Belgische kasseien jaarlijks terugkeert, kan dankzij de welwillende medewerking van het ge meentebestuur van Moerbeke. Van Acker: „Een briefje is al voldoende. In tegenstelling tot de papierwinkel die hier door genomen moet worden, is dat een verademing." Ondanks dat alle toezeggin gen nog niet binnen zijn, kan Walter van Acker, de grote man achter de juniorenvier- daagse van Groot-Axel. - foto de stem cor j. de boer er vanuit gegaan worden dat er minimaal 128 renners deel nemen aan de internationale vierdaagse. De formaties, tel kens vier man, komen uit de verenigingen WSV De Pedde laars uit Hoogeveen met kans hebbers als Rudi Nagengast en Richard Luppes; de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaande- Ylysses uit Amsterdam, Wa terland uit Medemblik, T en W Pijnenburg uit Tilburg, WV Ede, de IJsselstreek uit IJssel- stein, RC De Hoekse Renners uit Puttershoek, HSV De Kampioen uit Haarlem, De Viking uit Amsterdam, RSC De Zuidwesthoek met Niels Elzakker en Eric de Crom als favorieten voor de eindzege; Willebrord Wil Vooruit met Anton Tak als kopman; R en T Tempo uit Soest, Westland Wil Vooruit uit De Lier met Frank van Adrichem en Leon Over- gaag als de te kloppen man nen; WC 't Luchtschip met Eric Engelbert als sterkste ren met hoofdrollen voor Eddy Cromheecke en Robin van Hecke, John van de Ameele en Marco Pijpelink. Verder de wielervereniging Theo Middelkamp, PRC Delta uit Spijkenisse, WTC Woer den, WV Zeeland uit Arne- muiden, R en TC Presto uit Drunen, De Jonge Renner uit Oosterhout, UWTC Uithoorn met topper Michel Zanoli; WV Steenbergen, WSV Emmen, ZW Diana uit Zundert, WV Kolonel Cole uit Best, WV Breda, WV Terheyden, ARC renner en een Engelse ploeg, waavan de namen nog niet be kend zijn. De inschrijving van een Franse afvaardiging is nog onderweg. Hetzelfde geldt voor die van de Italiaanse equipe. Of er een Belgisch viertal meedoet, is twijfelach tig. In België mogen de junio ren niet meer dan twee koer sen achtereen rijden. Toch starten zou een schorsing kun nen betekenen. „Ik heb er goede hoop op dat de Belgen alsnog komen. Men zou het dan bij een berisping van de renners laten. En dat risico wil men wel nemen," aldus Van Acker en zijn secondanten Harry de Mul, Nancy van Ac ker, Peter Goethals, Jo Ver- schuuren en Cees de Kraker. De wedstrijdleiding van de vierdaagse is in handen van Adrie de Winter. De taak van ronde-miss heeft Chantal van Passel op zich genomen. Deze 15-jarige schoonheid uit Sluis kil is momenteel eveneens in training om goed voor de dag te kunnen komen in het wiel rennen. Haar debuut op het smalle zadel hoopt zij volgend jaar te kunnen maken. Eerder trad zij als miss op tijdens de Wim Hendriks-trofee In Koe wacht. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Tijdens natio nale wegraces op het circuit van Zandvoort kwamen de Zeeuwse deelnemers weer tot uitstekende prestaties. In de 750 cc-standaardklas eindigden Kees van der Endt uit Goes en Ad Mulder uit Le- wedorp respectievelijk op de derde en vierde plaats. In deze klas ontstond enige opschud ding, omdat na de eerste reeks, die zaterdag werd verreden, iedereen gediskwalificeerd werd wegens verscherpte technische eisen. Ook de start van de tweede reeks zondag verliep niet gladjes. In de openingsronde kwam Tom Nout ten val, waardoor er opnieuw gestart moest worden. Bij de herstart kwam Van der Endt slecht weg, maar na een geweldige inhaalrace, waarbij de Goese- naar het ronderecord met 141,996 kilometer per uur op zijn naam bracht, slaagde Van der Endt er toch nog in de derde plaats te bemachtigen. Ad Mulder moest in de slot- ronden onder de druk van Van der Endt capituleren om zo uiteindelijk vierde te worden. Winnaar van de 750 cc-stan daardklas werd Ad Verstoep. In de 350 cc-standaardklas reed Henk de Winter een re gelmatige wedstrijd. In beide reeksen reed de coureur van Het Gouddopperfje-team naar de zesde plaats, wat ook zijn eindklassering werd, daarmee manager Jos Rentmeester weer tot grote tevredenheid stemmend. Door Rinus Verberkmoes AXEL - In het legertje mannen dat je zelden of nooit ziet tij dens de juniorendriedaagse, in dit uitzonderingsgeval vier- - daagse, vormen Willy van de Berge en Paul de Buck een verhaal apart. Dit duo zorgt namelijk voor de inwendige mens. Een broodnodige zaak die veel tijd en aanpassing vraagt. Het koppel Van de Ber ge/De Buck is in het junio renspektakel een onmisbare schakel. Immers, waar vindt men zo gauw twee 'gekken' die dag en nacht klaar wil len staan om te koken en al les wat daarbij hoort? Paul de Buck: „Het begint eigen lijk steeds al in de winter maanden. Walter van Acker, voorzitter van het organise rende comité, werkt bij ons en stooft ons in die tijd al wat voor. Dit gaar maken gaat net zolang door tot we eigenlijk geen nee meer kunnen zeggen. En dan hang je dus." Dat dit hangen niet zo let terlijk genomen moet wor den, valt op te maken uit het feit dat deze twee koks al voor de vijfde achtereenvol gende keer de renners, bege leiders en alles wat daarbij lioort, van voedsel voorziet. Voor Willy van de Berge, °oit zelf zes jaar verdienste lijk wielrenner in het ama teurpeloton en diverse keren deelnemer aan de Tour du flic in Terneuzen, begon het voedsel bereiden voor ren ders al in 1978 tijdens de ieugdtoer. Zijn tijdelijk on derkomen was toen het do micilie van Verbiest in sporthal Den Dullaert te Hulst. Willy: „Om dit te doen teoet je een beefje gek van '"elrennen zijn. Want welk jjddere normaal mens zou jtet anders in zijn hoofd ha- om werkdagen van 's morgens vijf tot 's avonds elf J® gaan draaien. Wij doen omdat ik me sterk tot het "ielrennen voel aangetrok ken en Paul omdat hij een prima collega is. Want ook buiten de juniorendrie daagse werken wij samen in de DOW-keuken. Met mede werking van die firma kun nen wij dit er bij doen. Te meer, omdat wij elkaar af lossen. De ene dag ben ik daar in de ochtenduren en de andere dag is Paul er. In ons Axelse onderkomen in het cultureel centrum De Halle gaat het net anders om." Dat het duo zich in blijft zetten voor de renners, ligt niet alleen aan het feit dat zij betrokken willen zijn bij het hele driedaagse gebeu ren, maar ook omdat: „Het een enorm fijn werk is dat prima gewaardeerd wordt door de coureurs en leiding. En dat de kleppers goede sportlui zijn met een uitste kende mentaliteit waar nimmer problemen mee zijn." Vandaar ook dat zij met genoegen een week van tevoren zich al bezig houden met de voorbereidingen, zo als het doen van inkopen en dergelijke zaken. Dat al hun inspanningen niet altijd ten volle gewaar deerd worden, ontdekten Van de Berge en De Buck twee jaar geleden. Hoe dat kwam ziet de 51-jarige Ter- neuzenaar Willy van de Berge nog als was het giste ren gebeurd voor zich. „Dat was om acht uur in de mor gen. Gewoontegetrouw wordt dan ontbeten. Een ontbijt dat aangepast is aan de wensen van de renners. De rest moet zich daar naar onze mening aan aanpassen. De koks Paul de Buck en Willy van de Berge (rechts) in 'training' ter noorbereiding op hun werk tijdens de juniorenvierdaagse van Groot-Axel. foto wim kooyman Die morgen hadden we forel met knoflookboter en spag hetti op het menu staan. Een ontbijt dat de door de cou reurs op juiste waarde werd getaxeerd, maar bij de rest niet zo best aansloeg. En dat lieten ze merken ook. We hadden voldoende over om de volgende dag hetzelfde voor te zetten. Uit medelij den hebben we dat maar niet meer gedaan." Dat het Terneuzen-Zaam- slag-duo deze combinatie voorlopig niet meer uitvoert, mag duidelijk zijn. „Dat we voornamelijk op de behoef ten van de renners letten, hoeft nog niet te betekenen dat we de rest die aan de ta fel zit, weg moeten jagen. We proberen daarom nu de middenweg te bewandelen. En dat bevalt uitstekend," aldus Paul de Buck, die evenals zijn collega ook dit jaar weer volop meewerkt om de juniorenvierdaagse tot een succes te maken. Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - Op sportpark Voorborch te Middel burg zijn voor de eerste keer de Zeeuwse jeugdkam pioenschappen hockey gehouden. De titelstrijd werd een groot meisjes en D-jongens ging de succes, waarbij vooral Vlissin gen goed op dreef was, want in vier leeftijdscategorieën werd deze vereniging Zeeuws kam pioen. Zaterdag kwamen de A- en B-jongens en A- en B-meisjes in actie. Vlissingen bleek zo wel bij de A-jongens als de A- meisjes over de beste jeugd te beschikken. Bij de B-jongens ging de eerste plaats naar Middelburg, maar bij de B- meisjes domineerde Vlissin gen weer. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door oud international en de huidige manager en coach van het Ne derlandse herenteam, Frans Spits. Zondag was het de beurt aan de C- en D-jongens en de C- en D-meisjes. Bij de C-jon- gens was Vlsisingen weer de sterkste. Toch was deze dag het Terneuzense Olympia goed op dreef, want bij de C- eerste plaats naar Terneuzen. Middelburg werd bij de D- meisjes kampioen. Na afloop van deze sportieve dag reikte burgemeester Rutten van Middelburg de prijzen uit. Door het succesvolle verloop komt er zeker een vervolg vol gend seizoen en dan zal waar schijnlijk HSD uit Zierikzee de organisatie op zich nemen. De demonstratiewedstrijd tussen het Batavieren-team en het Zeeuwse herenteam ein digde in een 1-1-gelijk spel. De fair play-cup ging naar de D- meisjes van Goes. Eindstand A-jongens: 1. Vlissingen, 2. Middelburg, 3. Olympia, 4. HSD, 5. Goes. A-meisjes: 1. Vlissingen, 2. Middelburg, 3. Olympia, 4. HSD, 5. Goes. B-jongens: 1. Middelburg, 2. Goes, 3. Vlissingen, 4. HSD, 5. Olympia. B-meisjes: 1. Vlissin gen, 2. Olympia, 3. Middelburg, 4. Goes. C-jongens: 1. Vlissingen, 2. Middelburg, 3. Olympia, 4. Goes. C-meisjes: 1. Olym pia, 2. HSD, 3. Goes, 4. Middelburg, 5. Vlissingen. D-jongens: 1. Olympia, 2. Goes, 3. Vlissingen, 4. Middelburg, 5. HSD. D-meisjes: 1. Middelburg, 2. Olym pia, 3. Vlissingen, 4. Goes. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Met nog vijf wedstrijden in het vooruit zicht staat Karei van Goethem aan de leiding in de voorjaars editie van het Zeeuws- Vlaamse wielerklassement. Een initiatief van de KNWU-jury in samenwerking met een aantal wielercomité's in dit gebied. De hoofdprijs in dit klasse ment is een racefiets met daarnaast nog een aantal geldprijzen van 250, 150, drie keer 100, twee keer 75 en drie keer 50 gulden. De zaak wort gesponsord door de Zeeuws- Vlaamse Rabobanken. Naast dit voorjaarsklasse ment komt er ook nog een na- j aarsklassement met start in Westdorpe op 8 juli. Voor het voorjaarsklassement staan nog op het programma; 30 mei Sluis, 7 juni Lamswaarde, 16 juni Zuiddorpe, 21 juni Vogel waarde en de finale 1 juli in St.-Jansteen. De stand voor Sluis ziet er als volgt uit: X. Karei van Goethem 121 punten, 2. Ab Verplanke 88,3. Patrick van Passel 84, 4. Antoine Goense 75, 5. Niek de Taeye 68, 6. Matti de Baat 65, 7. Kees Vleugel 56, 8. Danny Lippens 55, 9. Toon van der Steen, Werner Wieme en Erik Vereecken allen met 50 punten. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Tijdens een internationale rallycross in het Duitse Harsbergen heeft rallycrosser Hermie de Windt uit Hulst voor enkele uitste kende resultaten gezorgd. De wedstrijd, die een ver volg was op de Nederlands- Duitse landenwdstrijd eerder in Valkenswaard, leverde in de A-finale een overiwinning op voor de Nederlander Piet Dam. Hermie de Windt reikte in de toaalklassering naar de elfde plaats. De Windt won zijn eerste reeks, werd tweede in de tweede manche en zegevierde opnieuw in de derde reeks, waarna hij ook de C-finale op zijn naam schreef. Hiermee was hij gesplaatst voor de B- finale, maar omdat in de laat ste ronden de versnellingsbak van zijn Ford Escort het had begeven, verscheen hij hierin niet meer aan de start. Omdat deze wedstrijd meetelde voor het Nederlandse kampioen schap en De Windt in Hars- bergen tweede Nederlander werd, schoof hij in het NK op van de achtste naar de zesde plaats. Pechvol was Bram van de Wege in de A-klas. Hij lag in de eerste reeks aan de leiding, toen ook bij hem de versnel lingsbak verdere diensten weigerde. Van onze biljartmedewerker OEGSTGEEST - Co Dieleman van de biljartvereniging BCD is zevende geworden in het kampioenschap van Neder land derde klas bandstoten. Na drie ronden telde Co Dieleman nog volop mee, want toen stond hij met twee winst partijen achter zijn naam. De eerste in 33 en de derde in 23 beurten. Daarna lukte er niets meer en moest hij met vier ne derlagen op rij genoegen ne men. „Maar het was een hele eva- ring en ik heb er geen moment spijt van dat ik meegedaan heb," iiet hij beslist niet gedes illusioneerd weten. Co Diele man scoorde een moyenne van 2.02. Kampioen werd Henk Dijkstra van het district Friesland met 11 matchpun- ten, een algemeen gemiddelde van 2.35 en een hoogste serie van 13. GROEDE - In het kader van het nederlaagtoernooi heeft het eerste elftal van Groede maar nipt met 0-1 van Oost burg verloren. Een stand die bij de pauze al bereikt was door een doelpunt van Piet Blomme. De wed strijd werd gekenmerkt door aanvallend voetbal van beide zijden en verschillende sco ringskansen die onbenut ble ven. Het duel tussen Groede 2 en Oostburg 2 werd door de be zoekers met 0-3 gewonnen. Voor Oostburg 2 scoorden Ro nald Seghers (2x) en Christian Francke. De ruststand was 0- 0. Bij het nemen van straf schoppen won Oostburg 1 met 3-4 en Oostburg 2 met 1-2. BRESKENS Lohnny Livra mento, vaste kracht in het eer ste elftal van de voetbalver eniging Middelburg, gaat de hoofdstedelijke ploeg verlaten. Livramento heeft over schrijving aangevraagd naar Breskens, de ploeg die onlangs degradeerde naar de derde klas van de KNVB. SAS VAN GENT - De senioren kwamen in het afgelopen weekeinde eveneens volop aan hun trekken tijdens toernooi- voetbal. Zo miste Koewacht op een haar na de toernooizege bij DTVO en won Axel 2 het eigen toernooi. De resultaten van die toernooien zijn samengevat in het onderstaande overzicht. DINTELOORD Slechts één doelpunt maakte het verschil uit tussen het in de competitie zo succesvolle Koewacht en OBCC uit Oude-Tonge. Eind stand: 1. OBCC, 2. Koewacht, 3. OW, Rockanje; 4. Alblasser- dam, 5. DIVO. AXEL - Bij Axel kwamen in het kader van het 75-jarig be staan de tweede en derde elf tallen in actie. Scheidsrechters waren De Putter, Pijpelink, De Rijck en Lensen. Eindstand tweede elftallen: 1. Axel, 2. Vogelwaarde, 3. Philippine, 4. Clinge, 5. Hontenisse, 6. Bres kens. Derde elftallen: 1. Vogel waarde, 2. Axel, 3. Hontenisse, 4. Breskens, 5. Terneuzen, 6. Clinge. WESTKAPELLE - De voet balvereniging Noormannen heeft het eigen toernooi voor standaardteams gewonnen. Eindstand standaardteams: 1. Noormannen, 2. Patrijzen, 3. Robur, 4. Kwadendamme. La gere elftallen: 1. Kwaden damme 3, 2. Patrijzen 4, 3. Noormannen 4, 4. Middelburg combinatie.

de Stem | 1986 | | pagina 9