ACTIE TEGEN TWEEDE WONINGEN Ook gifgrond uit Zeeland naar Dordrecht 'Emmaus gegroeid naar een verzorgingstehuis Hoechst ruimt afvalberg op PNEMPLEM naar Tilburg Basisschool Op Dreef in actie voor Nepal entatie van Gent Kantoor WMZ Oostburg is nu definitief gesloten GINA ZEELAND 3 WOENSDAG 28 ME11986 VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 >SEN CORPS •ootscheepse mpenoefening Vlissingen Scholieren Sas maakten afvaart Aan Lesse UZENDUKS BEJAARDENOORD BESTAAT 25 JAAR A. Vasseur wint kringconcours vanuit Orleans Plaatselijk nieuws Oostburg Hoofdplaat Breskens Statenleden kunnen uit georganiseerd overleg markten echtpaar Patrick vrijdag een boeiend amma. De organist een Fantasie van Ku- [18e eeuw), een sonate osef Rheinbergen en iet slot een Fantasie s 20e eeuwse componist Bowen. Prudence zingt drie aria's van ïl en Bach en later in ogramma liederen van en Joubert en vier van Ronald Corp, een daagse componist. Een niek programma voor uzen met werken die log niet gehoord zijn. oncert begint vrijdag lf negen. Van onze correspondent VLISSINGEN - Het in Vüs- singen-oost gevestigde chemi sche concern Hoechst Holland y.V. gaat zelf de berg van SO.OOO ton chemisch afval te lijf, die sinds vijf jaar op een ses hectare groot terrein van Hoechst in Vlissingen-oost ligt ipgeslagen. In die 60.000 ton grote berg filterkoeken, een afvalprodukt van de natzuur- reinigingsfabriek, bevinden zich zware metalen en fosfor. Hoechst Vlissingen heeft nu in eigen laboratoria een me thode uitgedacht waardoor de afvalberg voor hergebruik ge schikt kan worden gemaakt. Er wordt een speciale verwer kingsfabriek gebouwd die veertig ton per etmaal kan verwerken, zodat Hoechst zijn afvalberg over vijf zes jaar kwijt kan zijn en er zes hec tare terrein voor andere doel einden beschikbaar komt. De 60.000 ton afval werd vanaf 1977 tot 1980 met toe stemming van de overheid tij delijk op het terrein van Hoechst gestort. Vanaf 1980 zijn er nieuwe methodes ont wikkeld waardoor het afval direct na het produktieproces wordt gereinigd, zodat het dan resterende afval niet meer on der de wet chemische afval stoffen valt. Hoechst wil begin volgend jaar met de bouw van de nieuwe verwerkingsinstallatie beginnen. Daarmee is een in vestering van 1,3 miljoen gul den gemoeid. Volgens de woordvoerder van Hoechst kan ongeveer 7500 ton fosfaat en andere bruikbare stoffen uit de 60.000 ton afval worden teruggewonnen. Coalitie Aardenburg niet bij forum Eede tn Gent houdt zaterdag 31 omenteel uit 26 leden be ier 1985 en telt 16 spelende zaterdag naar buiten met uitgerust met een aantal net publiek voorstellen.;] EEDE - De Aardenburgse regeringscoalitie treven is eroD eericht hu (VVD, PvdA, D'66 en lijst Rammelaere) schit terde maandagavond door afwezigheid tijdens de forumavond in Eede waar alle raadsfrac ties voor waren uitgenodigd. Alleen de 'oppositie' (CDA, Gemeentebelangen en lijst Van Maele) was komen opdagen, op de bijeenkomst belegd door de dorpsraad. Van een onzer verslaggevers streven is erop gericht dit tal bij het eenjarig bestaan september te laten uit- :ien tot 20. Showband Sas Gent is daarom naarstig :oek naar met name trom- isten en slagwerkers. Be ;stellenden kunnen terecht voorzitter Paul van Oost of etaresse Carine Goethals. wband Sas van Gent is ier te zien donderdag 5 tijdens de slotavond van ivondwandelvierdaagse en ■rdag 21 juni tijdens de Ha feesten in Terneuzen. Van onze correspondent ISSINGEN - In het ka- van het gemeentelijk ipenplan van Vlissin- werd gisteravond een otscheepse oefening ge iden. Omstreeks 19 uur •den de brandweer, het le Kruis, de reddings ast, rijkspolitie te water Rijkswaterstaat gealar erd. n de monding van de Vlis- gse buitenhaven was een rboot in aanvaring geko rt met een tanker, die gela- was met amoniak. Bij de ivaring raakte de tanker vormde zich een amonia-; olk boven het gebied en stond op verschillende atsen op de veerboot brand iirect na de melding werd ie BB-kelder van het Vlis; j»se stadhuis een crisiscen- m ingesteld en werden van ir uit alle communicatie bindingen uitgetest. Leden het Rode Kruis haalden de vonden van boord en de ndweer bestreed de vuur- irden. De operatie verliep ir wens en omstreeks 22 uur iden de ruim 150 leden van oij deze oefening betrokken asten inrukken. Van onze correspondent 5AS VAN GENT - De undexamengroep van de Sasse nijverheidsschool (LHNO) maakte een af kaart van de rivier de Lesse, gelegen in de Bel gische Ardennen. Dit snoepreisje, waaraan ook ie docenten van de Sasse LHNO-school deelna- nen, gold als afscheid van de school en van elk- tar als examengroep. Kort voor Pinksteren ieden de leerlingen hun aatste examen. „Het leek >ns daarom leuk om op «n ludieke wijze van ■lkaar afscheid te ne- nen," aldus gymdocent lans Nanninga. Leerlin- ;en en docenten trokken :r daarom vrijdag samen ip uit en beleefden een 'raaie dag. „We hadden jrachtig weer en ieder- sen had het naar zijn n." Het 21 kilometer lange /aartraject op de Lesse verd bedwongen in weepersoons kayaks- ,Af en toe sloeg er De voorzitter van de dorps raad vindt het zeer jammer dat niemand van de coalitie is tomen opdagen. „Ik denk dat het gewoon desintresse is van de volksvertegenwoordigers. Ze willen blijkbaar de Eedese kiezers niet rechtstreeks ver tellen welke plannen ze heb ben en willen blijkbaar ook geen vragen van de inwoners beantwoorden", aldus voorzit ter W. Staelens. Hij vraagt zich af welk ver trouwen de bevolking nu moet hebben in de coalitie. „Ik vind dat raadsleden op zulke bij eenkomsten moeten verschij nen. Die mensen zijn gekozen MET OOG OP ZEELAND Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH - De elektrici teitsmaatschappijen van res pectievelijk Brabant en Lim burg, vinden dat het hoofd- kantoor van de gezamenlijk op te richten dochtermaatschap pij, waarin de produktiebe- drijven van beide elektrici teitsbedrijven worden onder gebracht, in Tilburg moet ko men. Van de totale bezetting van 1490 medewerkers van PNEM en PLEM die rechtstreeks bij de produktie van elektriciteit zijn betrokken, zullen er slechts 115 tot 120 in het hoofd kantoor in Tilburg werkzaam zijn. PNEM en PLEM hebben voor Tilburg als zetel van de nieuwe dochtermaatschappij gekozen gezien de gunstige ligging ook ten opzichte van Zeeland. PNEM en PLEM ho pen dat ook de PZEM, de Zeeuwse elektriciteitsmaat schappij, bij de fusie wordt betrokken. De PZEM is inmid dels geïnformeerd over de voorgenomen samenwerking van PNEM en PLEM, die op 1 april volgend jaar zou moeten "gaan. Als naam van de dochter maatschappij hebben PNEM an PLEM gekozen voor: NV Elektriciteits Produktiemaat- schappij Zuid-Nederland (EPZ). wel ïens eenlje om, maar dat con uiteraard de pret niet irukken," aldus Nannin ga. Het LHNO-gezel- schap besloot het dagje /aren met een avondlijk iineetje in Brussel. De ïindexamenkandidaten noeten nog even in sPa"~ ling zitten wachten op ue xamenuitslag. Deze crijgen de leerlingen vol gende week te horen. om onder andere zulke forums te bezoeken en hun beleid uit te leggen". Te laat Volgens raadslid H. van Rie (D'66) is niemand van de coali tie verschenen omdat de uit nodiging voor de avond veel te laat is verstuurd. „Veertien dagen geleden wisten we het pas en bovendien, iedereen had maandagavond belang rijke vergaderingen", aldus de democraat. Hij benadrukte dat er absoluut geen sprake is van een boycot maar dat de datum gewoon ongunstig was en te laat bekend. De voorzit ter van de dorpsraad vertelde echter dat de uitnodigingen op 21 april op de post zijn gedaan. De bijeenkomst is volgens hem speciaal na de verkiezingen gehouden om zo de forum avond geenpropaganda- avond te laten zijn. Huisjes Tijdens de bijeenkomst kre gen de vertegenwoordigers van de 'oppositie' te horen dat binnen tien jaar redelijk veel boerderijtjes in De Biezen leeg komen te staan. De bevolking vreest dat dan toeristen zullen proberen die huisjes in bezit te krijgen, wat niet erg bevor derlijk is voor het leefklimaat. De politici beloofden dat ze de zaak in de gaten zullen houden en alles doen wat in hun macht ligt om te voorkomen dat De Biezen een toeristisch- woongebied wordt. Ook werd gevraagd de toe gangsweg naar het industrie terrein te Eede te verbeteren en er bij de plaatselijke be drijven op aan te dringen meer Nederlands personeel aan te nemen. Er zijn daar nogal wat textielfabriekjes waar overwegend Belgisch personeel werkt. Volgens de politici is het echter onmoge lijk om te verordenen dat de bedrijven Nederlanders in dienst nemen, maar zal de kwestie informeel wel bespro ken worden. Ten slotte pleitte men er voor om een gemeentelijk sportraad op te richten en de verenigingen die de gemeente promoten, zoals de carnavals- en wielervereniging, extra subsidie te geven. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Sinds een week heeft de Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) geen districtskantoor meer in Oostburg. Het is opgeheven. Officieel was dat kantoortje al enkele jaren opgeheven, maar de beheerder van de Oost- burgse Watertoren, F. Brevet, woonde daar nog altijd. Inwo ners met klachten over de wa tervoorziening konden bij hem terecht en zijn huis werd ook gebruikt als uitrukpunt voor de dienst. Het huis is binnen kort te koop. Brevet gaat met pensioen, momenteel neemt hij zijn laatste vakantiedagen op. Hij wordt niet opgevolgd want de bediening van de watertoren gebeurt tegenwoordig volledig automatisch. De inwoners van West-Zeeuwsch-Vlaanderen die klachten hebben over de watervoorziening moeten nu bij het Terneuzense kantoor van de WMZ zijn. Met het opheffen van het districtskantoor is West- Zeeuwsch-Vlaanderen weer een semi-overheids-instelling kwijt. Nog niet zo lang geleden had de WMZ een grote vesti ging in de streek waar zo'n dertig personen werkten. Ook flink wat douaniers zijn ver trokken, alsmede een flink deel van de onderhoudsdienst van de PTT. Vorig jaar was er ook sprake van het opheffen van het Oostburgse belasting kantoor. Op het laatste mo ment besloot het ministerie toen om het kantoor voorlopig nog niet te sluiten maar als er weer een reorganisatie-golf komt, is de kans vrij groot dat het kantoor toch zijn deuren moet sluiten. Van een onzer verslaggevers DORDRECHT - Het gemeentebestuur van Dordrecht heeft ver gevorderde plannen om zelf een depot voor opslag en verwer- van gifgrond te stichten. Aanvankelijk was het de bedoeling dat deze gifgrond "it met name de Dordtse teuwbouwwijk Merwedepol- Jer op het industrieterrein Moerdijk zou worden ver kerkt. Voorop voor de gemeente Dordrecht staat dat ze op een "gen gifgronddepot haar "gen gifgrond kwijt kan. Te- gelij kertijd echter wil Dor- "feeht het depot open stellen "oor gifgrond uit de gehele Provincie Zuid-Holland en ook "oor de gifgrond uit de pro xies Zeeland en Brabant. Dordrecht zit, blijkens het 'Oorstel van het «college van B W aan de gemeenteraad, '"tig in haar maag met de Dtgrond. Dit uit zich in stag- 'ering van nieuwbouwplan- Den. Het wachten op een gifdepot 'PMoerdijk gaat Dordrecht te lang duren. In Moerdijk kan pas op z'n vroegst in 1988 een gifgronddepot worden ge opend. Als Dordrecht het heft in eigen hand neemt, boekt het volgens het college 1 tot 114 jaar tijdwinst. Verwacht wordt dat het Dordtse depot aan 60 tot 80 mensen werk zal bieden. De gemeenteraad van Dordrecht beslist 24 juni over het plan van B en W. Als de plannen doorgaan, betekent dit de zoveelste dom per voor het Industrie- en Ha venschap Moerdijk (IHM). Na het vrijwel zekere 'verlies' van een kerncentrale, de onzeker heid over het doorgaan van het Logistiek Centrum, dreigt nu dus ook het gifgronddepot aan de neus van het IHM voorbij te gaan. Rest dan al leen nog de opslag van radio- actief-afval, waarvoor het IHM wel goed Y de race ligt. Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - Huize Em- maus, het IJzendijkse be jaardencentrum bestaat 25 jaar. Dat feit wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan en daarom vinden er volgende maand enkele fes tiviteiten plaats. Het oord werd toendertijd gesticht omdat de ouderen uit IJzendijke, Hoofdplaat, Philippine en Biervliet al leen terecht konden bij fa milie of in Oostburg waar de zusters van Charitas een pension hadden. Het was de tijd van economische opbloei en men kwam er steeds meer achter dat ouderen een eigen plaats moesten hebben waar ze rustig hun oude dag konden beleven. Er ontstond ook steeds meer weerstand tegen de bestaande 'oude mannen en vrouwen huizen', waar een zeer strak regiem heerste. Die huizen waren veelal gescheiden en de be woners hadden bijna geen privé-leven. Ook het intrek ken bij zoon of dochter was in veel gevallen niet ideaal, daar hadden de ouderen ook geen echt privé-leven. Bo vendien, de behuizing was toen zeker nog niet zo ruim als tegenwoordig. In de loop der jaren is er een flinke verandering op getreden in Huize Emmaus. Bevolkten in de begindagen voornamelijk krasse oude ren het oord, tegenwoordig zijn het vooral mensen die verzorging nodig hebben. „Die verandering is met name tien jaar geleden be gonnen", zegt zuster Domi nica, de directrice van Huize Emmaus. „Sinds een decen nium krijgen we steeds meer mensen die veel hulp nodig hebben. Dat komt vooral door het overheidsbe leid, we mogen tegenwoor dig alleen mensen opnemen die niet meer zelfstandig kunnen wonen, vroeger was dat heel anders, toen kwa men er hier mensen echt uit rusten, genieten van hun oude dag, ze waren veelal nog zeer fit en actief". Een kopje koffie hoort er gewoon bij. Verpleging De zuster verwacht dat in de nabije toekomst dat pro ces nog verder zal gaan. „We zullen nog meer een ver pleegtehuis worden, ik denk dat over een niet al te lange tijd we een speciale afdeling krijgen voor verpleging en in een ander deel zullen dan de nog mobiele mensen wo nen. Wanneer dat gaat ge beuren, zullen we wel meer personeel nodig hebben. Daar is nu nog echter niets van bekend". De laatste tijd is het nogal onrustig in de wereld van de bejaardenhuizen. De eutha- nasie-affaire in het Haagse oord De Terp heeft voor de nodige onrust gezorgd onder de ouderen, maar ook de landelijke overheid heeft dusdanig forse bezuini gingsmaatregelen afgekon digd dat sommige tehuizen in de rode cijfers zijn geko men. De kachel moet daar lager en er is ook bezuinigd op het eten. Elke dag een toetje is er in veel oorden niet meer bij, laat staan da gelijks een portie vlees. In IJzendijke komen zulke za ken echter niet voor. „Volgens mij zijn dat echt Randstadproblemen, we moeten natuurlijk uitkijken met het geld dat we hebben, maar we hoeven nog steeds nergens op te bezuinigen. We hebben gewoon een goed beheer en dat werpt zijn vruchten af. Niet voor niets hebben we het laagste ka mertarief van Zeeuwsch- Vlaanderen", aldus Domi nica ((54) die sinds twaalf jaar de scepter zwaait over Huize Emmaus. „Wat we wel merken is dat het geld van de overheid nu veel la ter binnen komt, waardoor we af en toe wel eens moei lijk zitten, maar daar weten we nog altijd een mouw aan te passen". Euthanasie Over euthanasie is ze kort. „Dat komt bij ons niet voor", zegt ze beslist. „Wij proberen het leven niet on nodig te rekken, maar voor tijdig beëindigen, nee beslist niet. We weten allemaal dat de mensen hier komen om te sterven. De dood hoort bij het leven, maar het is onze instelling om de mensen hier de kans te geven om rustig naar hun einde toe te leven, dus zeker geen euthanasie. Als het enigszins mogelijk is, houden we de mensen ook hier. We willen een echt te huis zijn, het mag geen doorgangshuis zijn, waar men weg moet als het even wat slechter gaat. Daar komt nog eens bij, wanneer weet je of iemand werkelijk euthanasie wil. Is zo'n wens niet een tijdelijke gedach te"? De provincie heeft enige tijd terug bekend gemaakt dat de bejaardenhuizen minder bewoners mogen hebben, de capaciteit moet omlaag. Doordat Huize Em maus veel tweepersoonska mers heeft, moeten er echter geen kamers leeg komen te staan. In zo'n grote kamer woont nu één bewoner waardoor de feitelijke capa citeit toch omlaag is. Er be staat een flinke wachtlijst voor IJzendijke. Dertien personen willen in Huize Emmaus komen maar moe ten wachten tot er ruimte is. Op dit moment bewonen 74 ouderen het oord en er wer ken 31 personeelsleden. Privé Huize Emmaus heeft een katholieke signatuur, maar mensen van alle geloofsrich tingen zijn welkom. Een van de bijzonderheden van het oord is dat het een kapel heeft. Sinds de opening van het oord hebben er flink wat verbouwingen plaats gevon den. Zo is er een bewoners vleugel bij gekomen, de keu ken heeft enkele aanpassin gen ondergaan en er is een extra lift geplaatst. Een be langrijke verandering is ook dat er een nieuw voedsel- verdeelsysteem is. Vroeger was het zo dat de ouderen tesamen in de grote zaal de maaltijd tot zich namen, te genwoordig krijgt iedereen zijn eten op zijn eigen ka mer. Dat nieuwe systeem is vooral ingevoerd omdat de bewoners steeds meer hulp FOTO «VIM KOOYMAN en hulpmiddelen nodig heb ben. Baas „Het belangrijkste van deze instelling is dat we de bewoners een eigen tehuis geven. Wanneer ze de deur van hun kamer dicht doen, dan doen ze dat maar. Hun kamer is hun privé-domein, daar zijn ze de baas en dat hebben wij maar te respec teren", zegt de directrice. „Wij helpen alleen als dat noodzakelijk is, als het zon der hulp echt niet meer kan. Betuttelen doen we echt niet, de mensen zijn hier vrij". Vrijdag 27 juni is de grote feestdag. Om 9.30 uur is er een eucharistieviering, daarna vindt er een receptie voor bewoners en personeel plaats. Om 14.30 uur start het officiële gedeelte. Dan wordt een kunstwerk 'De Emmaüsgangers' van J. Boekhout uit Breskens ont huld en zullen enkele men sen een speech houden. Ver volgens is er van 16.00 tot 17.30 uur een receptie en om 19.30 uur geven de Ijzen- dij kse drumband en fanfare een concert. De volgende dag voert Henk Out een show op voor de bewoners en zondag ver zorgt de accordeon-club uit Assenede een uitvoering. Tot slot verzorgt het perso neel maandagmiddag nog een gezellig samenzijn met als afsluiting een Brabantse koffietafel. Van onze duivensportmedeiverker TERNEUZEN - De kring West-Zeeuwsch-Vlaande ren/Walcheren hield met 1949 oude duiven een concours vanuti Orleans. Winnaar werd een duif van Abr. Vasseur uit Cadzand met een snelheid van 1398,24 mpm. 2. J. Broeke, Sou burg; 3. J. Maas, Vlissingen; 4. J. Danmman, Middelburg; 5. Iz. de Kruyter, Breskens; 6. R. Peeman, Schoondijke; 7. D. van Houte, Cadzand; 8. C. Baute, St.-Kruis; 9. Aart Vas seur, Cadzand; 10. C. Verhoe ven. Suoburg. Compiègne VZV Hoofdplaat, 334 duiven, 1840,7 mpm: 1 en 8. combinatie Den Hamer, 2. E. Temmerman-Dorp, 3. P. de Poorter, 4. C. de Poorter, 5. H. Calon, 6. H. Riemens, 7. Th. Steij- aert, 9 en 10. J. Steijaert. c Steeds Sneller IJzendijke, 260 dui ven, 1806,56 mpm: 1. B. Provoost, 2,5 en 7. A. Noteboom, 3. P. Dellaert, 4. M. Rodts, 6. J. Groosman, 8. Gé de Boevere, 9 en 10. A. Plasschaert. Herleving Kloosterzande, 209 jaar lingen, 1803,38 mpm: 1. R. de Kort, 2. L. de Waal en zoon, 3. Joh. Buij- ze, 4 en 5. A. Hulshout, 6. All. Col- paert, 7. A. Hemelaar, 8. J. de Waal, 9. W. Voet en zoon, 10. R. Mahu. Met 81 oude duiven, 1791,33 mpm: 1. J. Laffeber, 2. A. Lauret, 3. All. Colpaert, 4. J. Voet, 5. A. Hemelaar, 6,7 en 8. L. de Waal en zoon, 9 en 10. R. Mahu. Samenspel CC Hulst en St.-Jan- steen, 328 jaarlingen, 1786,98mpm: 1. E. van Deursen, 2. P. van Looij, beiden St.-Jansteen; 3. R. van Kerckhoven, 4. mevrouw Rent meester, 5. gebroeders Kramers^, allen Hulst; 6. R. Danckaert, 7. J Antheunis, 8. P. Rottier, allen St- Jansteen; 9. Ed de Nijs, Hulst; 10. R. Vermorcken, St.-Jansteen. Met 236 oude duiven, 1820,19 mpm: 1. R. Danckaert, 2. E. van Deursen, 3 en 9. P. Rottier, 4. W. Timmerman, 5. J. Antheunis, allen St.-Jansteen; 6. H. Everaard, 7. T. Taalman en zoon, 8. Alf. Nijs, 10. Aug. van Hels- land, allen Hulst. De Postduif Heikant, 204 jaarlin gen, 1798,3 mpm: 1. Ch. de Beule en zoon, 2. J. Verschuren, 3. Adri Thijs, 4, 7 en 8. gebroeders Van Houten, 5 en 10. Ed Verschuren, 6. gebroeders Thijs, 9. P. Vonck. Met 149 oude duiven, 1822,95 mpm: 1. D. Nice, 2,6 en 8. Adri Thijs, 3 en 4. J. Gijsel, 5. L. Hazevoet, 7. F. de Maaier, 9. L. Herwegh, 10. W. Lau ret. Verwachting Axel, 264 duiven, 1824,3 mpm: 1 en 6. J. van de Berg- he, 2 en 5. J. van Bellen, 3. C. de Poorter, 4. J. Verschuren, 7. C. den Engelsman, 8. A. Peersman, 9. Vis ser-Lensen, 10. J. Giele. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 121 duiven, 1776,3 mpm: 1,8,9 en 10. R. Duerinck, 2 en 4. B. Burm, 3 en 7. combinatie Wentzler-Pau- wels, 5. J. Duerinck, 6. J. Boeijkens. Gevonden voorwerpen - Bij de politie kan men inlichtingen krijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: kinder wagen, dameshorloge, lange paarse rok, koffertje met kin derspeelgoed, portemonnee met foto, geld en schoolpas, huissleutels, handschoenen, gereedschap, sleutels aan hoesje, autosleutels, groene overall, sierveld. Koor - De eucharistieviering wordt zondag om 10.30 uur in de parochiekerk van de H.- Eligius verzorgd door het West-Zeeuws-Vlaams Grego riaans Koor. Clubwedstrijd - Aan de derde clubwedstrijd van HSV De Schelde werd deelgenomen door 21 vissers. Er werd ruim 2 kilogram vis gevangen. Uit slag: 1. C. Dijl 787 punten, 2. M. Verherbrugge 221, 3.1. Simpe laar 216, 4. P. van Hanegem 201, 5. P. Rieteco 178 punten. De volgende clubwedstrijd is 22 juni van 14.00 tot 17.00 uur. Hengelen - De tweede wed strijd om het West-Zeeuws- Vlaamse kampioenschap tus sen Hoofdplaat, Breskens en Cadzand wordt 8 juni te Hoofdplaat gehouden. Er wordt gevist vanaf 14.30 uur. Na de eerste wedstrijd leidt Breskens met 4876 punten. Hoofdplaat behaalde 2409 punten en Cadzand 1578 pun ten. Kindervakantiespelen - In verband met de kindervakan tiedagen, die gehouden wor den maandag 18 en dinsdag 19 augustus, is er woensdag 28 mei een bijeenkomst voor alle vrijwilligers en medewerken den van vorig jaar in het dorpshuis. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. De Zeekrab - Hengelsportver eniging De Zeekrab hield de 0 derde clubwedstrijd. Hieraan namen 37 vissers deel die sa men 79 vissen op het droge haalden. Uitslag: 1. S. Verhage 675 punten, 2. J. van de Broeke 429, 3. P. van Puyenbroek 426, 4. F. Bakker 419, 5. M. Verher brugge 413 punten. Jeugd: 1. Raoul de Poorter 223, 2. Edwin Hamelinck 185 punten. De vol gende clubwedstrijd is 21 juni om 12.45 uur. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Sinds 1964 maken drie Statenleden deel uit van het georganiseerd overleg (werkgevers/werkne mers) bij de Provincie Zee land. Door instelling van de commissie bestuurszaken, tot wiens taakveld ook personele aangelegenheden behoort, zouden de Statenleden zich uit de commissie van het georga niseerd overleg kunnen terug trekken. GS geven Provinciale Sta ten in overweging de verte genwoordiging van de staten leden in het overleg niet lan ger te handhaven. GOES, 27 mei - Winston: kil: 70/80 1,36, 60/70 0,41-0,59; kl2 65/75 0,33, 60/70 0,32-0,43. Gloster: kil: 91 0,62- 0,66, 80/90 9,75-0,80, 70/80 0,70-0,82, 60/70 0,51; kl2: 80/90 0,50, 70/80 0,50- 0,56, 60/70 027-0,28. Golden Deli cious: kil: 80/90 1,25-1,48, 70/80 1,16-1,33, 60/70 0,54-0,61; kl2: 80/90 1,00-1,28, 70/80 0,73-1,05, 65/70 0,53, 60/760 0,32-0,51, 60/65 0,33. Jona gold: kil: 80/90 2,21-2,64, 70/80 2,27- 2,56, 60/70 1,34-1,35; kl2: 91 1,98, 80/90 1,47-1,77, 70/80 1,45-1,74, 65/70 1,00, 60/65 0,41. Appelen industrie wit 15,30. Conference: kl2: 55/65 0,86, 45/55 0,26. Aardbeien glas ds x 200 gr: kil 0,76-0,95, kl2 0,67-0,75. Frambozen glas doos x 150 gr. kil 0,30. Totaal aantal colli 14658. AMSTERDAM, 27 mei - In Bintje 50mm van de oogst 1986 werden 59 contracten verhandeld tegen f 30,50 tot f 30,40 per 100 kg voor levering april. De stemming was kalm. Van onze correspondent AARDENBURG - De rk basisschool Op Dreef uit Aardenburg heeft een geslaagd schoolfeest gehouden ten bate van de eigen school en voor de actie Zeeland helpt Nepal. Het was een drukte van belang in en rond de school, waar tal van activiteiten werden gehouden. In de school was een grote fototentoonstelling opge zet met foto's uit het schoolleven van de laatste decennia. Verder was er een poppententoonstelling door Christiane van de Vijver-Claerhoudt uit Sluis, Schilderijen en boetseerwerken van Li- liane Hollevoet uit Aardenburg, aquarellen van Walter Cusse uit Aardenburg en potlood tekeningen van Sandra Corthals. Het buitengebeuren bestond uit gaaibollen, sjoelen, vogelpiek en rad van avontuur, terwijl de jeugd mee kon doen aan wedstrijden snoep happen, eendjes vissen, jojoën en sjoelen. Het succesnummer bleek het groot spektakel, waarbij men tegen betaling natte sponzen mocht gooien naar de leerkracht of schoolbe stuurder die men eens te grazen wilde nemen. Koffie met gebak vond gretig aftrek en alles bij elkaar werd dit schoolfeest, gehouden door de ouderraad en leerkachten, een daverend succes. Voor de actie Zeeland helpt Nepal wordt een bedrag van ongeveer 400 tot 500 gul den beschikbaar gesteld.

de Stem | 1986 | | pagina 17