Orgelconcert in Terneuzen Van Straten en Heyboer winnen ACTIE Ook gifg Zeeland naar Doi Soortenrijkdom Braakman groeit door onderhoud REORGANISATIE-VOORSTEL IN TERNEEZEN Bestuur van voetbal vereniging Clinge stapt op Mare de Loose kampioen van de Drie Vlaanderen Kort geding tegen lozing uitgesteld PNEMPLEM naar Tilburg WOENSDAG 28 ME11986 VAN ZEELAND TERNEUZEN - De voorgestelde maatregelen om de woningbouwvereniging Terneuzen 'op het goede spoor te krijgen', gaan dit jaar vol gens een ruwe schatting een ton extra kosten. politierapport GEEN VERSCHUIVINGEN IN TOUR DE FLIC Plaatselijk nieuws Philippine Sluiskil Terneuzen Westdorpe NU EEN VOLWASSEN CORPS Officiële presentatie showband Sas van Gent BEHEERSPLAN WIJZIGT SITUATIE INGRIJPEND: Grootscheepse rampenoefening in Vlissingen Scholieren Sas maakten afvaart van Lesse WOENSDAG 28 MEI EEDE - De AardenbiJ (VVD, PvdA, D'66 en lil terde maandagavond dd de forumavond in Eedl ties voor waren uitgeno T16 PAGINA ZEELAND 3 Bouwvereniging is ton extra kwijt Van een onzer verslaggevers Organisatie-deskundige F. van Eindhoven van het Nederlands Christelijk Instituut voor de Volkshuis vesting (NCIV) heeft dit bedrag gisteren voorgelegd aan het bestuur van de vereniging. Van Eindhoven is ook de man die op verzoek van de kibbelende partijen -bestuur en directie enerzijds, personeel en bonden anderzijds- een on derzoek instelde bij de vereni ging en vervolgens voorstellen deed om tot een reorganisatie te komen. De partijen ver klaarden zich bij voorbaat ak koord met de aanbevelingen, die neerkomen op een geleide lijke inkrimping van perso neel, een strakker manage ment, een deskundiger be stuur en een andere opzet van de werkorganisatie. Om een en ander in goede banen te leiden is volgens Van Eindhoven de instelling nodig van een stuurgroep, waarin alle betrokkenen bij de wo ningbouw zijn vertegenwoor digd. Bovendien zou met het zelfde doel een bedrijfsleider moeten worden aangesteld. Alleen het laatste al gaat 40.000 tot 60.000 gulden kosten. Om de man te werven -via landelijke advertenties- is een bedrag nodig van nog eens 10 tot 15 mille. De stuurgroep zal naar verwachting 30.000 gul den opslokken. Dit om de ver goedingen voor de -deskundi ge- leden en de kosten van een onafhankelijk secretariaat te dekken. drukkelijk worden gezien als een investering in de toe komst. Alles wat ik heb voor gesteld is uiteindelijk een ge volg van de situatie, waarvan iedereen vond dat er wat aan moest worden gedaan. Voor niks krijg je dat niet voor elk aar," aldus Van Eindhoven. De NCIV-man zal in ieder geval op dinsdag 17 juni naar Terneuzen komen om zonodig zijn aanbevelingen te verdedi gen tijdens de algemene le denvergadering die dan in de Veste zal worden gehouden. „Hoewel ik weinig problemen verwacht. Alle partijen wilden het uiteindelijk anders." Van Eindhoven verwacht dat de instelling van de stuurgroep en de werving van de bedrijfs leider begin juni op gang gul len komen. „Het spel moet op de wagen, maar we mogen op het moment van de vergade ring nog niet zover zijn dat we helemaal niet meer terug kun nen." Investering „Het lijkt veel, maar het is maar eenmalig. Dit moet na- GOES - De zeventienjarige A. Z. uit Waarde is gistermiddag op de Kapelseweg bij een ver keersongeval zwaar gewond en per ambulance overge bracht naar het Bergzicht zie kenhuis te Goes. Het ongeval gebeurde rond half vijf ter hoogte van de Tervatenseweg waar de jongeman met zijn bromfiets een bocht veel te ruim nam en frontaal tegen een hem tegemoetkomende personenauto botste, die be stuurd werd door T. R. uit Rotterdam. De bromfiets werd vernield. KAPELLEBRUG - De auto mobilist M. de W. uit Evergem (B) verleende gistermorgen op de Gentsevaart te Kapellebrug geen voorrang aan de brom fietser M. P. uit Kloosterzande. Bij de aanrijding werd de bromfiets aan de voorzijde zwaar beschadigd. TERNEUZEN - De gemeente politie te Terneuzen heeft maandagavond de Terneuze- naar M. van M. aangehouden en ingesloten. De man wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn bij een in nacht van 19 op 20 april gepleegde inbraak bij groothandel De Brug aan de Langereksestraat te Ter neuzen. VLISSINGEN - De kotter ARN 46 kreeg gistermorgen tijdens het vissen in de Noord zee op ongeveer tien mijl uit de kust van Walcheren een plastic vaatje met fosforzuur in de netten. Aan de hand van het opschrift kon de eigena resse, een firma te Antwerpen, worden opgespoord. Volgens de rijkspolitie te water in Vlis- singen was het vaatje net lek en is vermoedelijk tijdens het vervoer per schip op een of an dere manier over boord ge raakt. Van onze correspondent CLINGE - Gisteravond is het bestuur van de voetbalvereni ging Clinge in een buitenge wone ledenvergadering opge stapt. De reden daarvan is, dat de leden hun steun verleenden aan een voorstel van Alex Drumont om de schorsing van zes maanden voor de vier jeugdtrainers M. de Kimpe, P. van der Heyden, P. de Wilde en Alex Drumont ongedaan te maken. Het bestuur bleef una niem op zijn standpunt staan. In de maand maart had het bestuur de vier jeugdtrainers geschorst omdat zij volgens het bestuur de belangen van de voetbalvereniging bena deeld hadden. Dit alles was begonnen met het bestuursbe sluit, dat de jeugdleden zich na de trainingen niet meer zou den douchen. Op een daarop volgende bijeenkomst met de ouders van de jeugdleden in de kantine, was het er flink aan toe gegaan, omdat de vier jeugdtrainers de ouders eerst thuis hadden bezocht. De harde uitspraken op die bij eenkomst hadden het bestuur ten zeerste geïrriteerd, van daar dat de maatregel volgde van een schorsing van zes maanden. Gezien het bestuur voor de rehabilitatie van Alex Dru mont niet wilde bezwijken, kwam er gisteravond een grimmige stemming. De ver gadering werd even geschorst voor bestuursberaad. Daarna kwam het bestuur terug met de mededeling dat het voorstel van Drumont als een motie van wantrouwen tegen het be stuur werd gezien. Bij de ge houden stemming werd het bestuur in het ongelijk gesteld en vertrok meteen. Van onze correspondent TERNEUZEN - In de Grote Kerk van Terneuzen wordt vrijdag 30 mei het laatste orgelconcert van dit voor jaar gegeven. Hiervoor zijn twee musici uitgenodigd. De Engelse sopraan Prudence Lloyd en de eveneens En gelse organist David Pa trick, beiden als echtpaar woonachtig in Londen. Prudence Lloyd heeft al een indrukwekkende car rière achter de rug. Zij zong diverse partijen uit het ora- toriumrepertroire in de Royal Festival Hall, Queen Elisabeth Hall te Londen en ook in de Fairfield Halls te Croydon. Ook in veel kathe dralen. Zij is veel gevraagd in Holland, Denemarken en Zweden als solist. Zij heeft een omvangrijk repertoire en verscheen daarmee al op televisie en deed diverse ra dio-opnamen. Ook grammo foonplaten. David Patrick heeft al een lange rij van concerten ach ter zich. Veel in Engeland, maar ook in Skandinavië, Luxemburg, Nederland en andere landen van Europa. Hij is daarnaast koordiri gent en in die hoedanigheid gaf hij cursussen koortrai ning in Denemarken en leidde de première van een opera. Hij is ook examinator van de organisatie van Royal Schools of Music, het geen hem in vele landen van de Gemenebest brengt. Zo was hij laatst nog in Hong Kong. Het echtpaar Patrick heeft vrijdag een boeiend programma. De organist speelt een Fantasie van Ku- char (18e eeuw), een sonate van Josef Rheinbergen en aan het slot een Fantasie van de 20e eeuwse componist York Bowen. Prudence Lloyd zingt drie aria's van Handel en Bach en later in het programma liederen van Grieg en Joubert en vier songs van Ronald Corp, een hedendaagse componist. Een vrij uniek programma voor Terneuzen met werken die hier nog niet gehoord zijn. Het concert begint vrijdag om half negen. Van onze correspondent WESTDORPE - Niet minder dan 67 karabijnschutters waren zondag naar Westdorpe gekomen voor het kampioenschap der Drie Vlaanderen, dat voor de eerste keer is gehouden. Dat ge beurde in Het Oude Raedhuys, het clublokaal van de West- dorpse vereniging Molenkreek. Ook voor dames en voor jeugd- schutters tot en met 16 jaar werd een kampioenschap gehouden. Tijdens dit Vlaamse treffen werd een kampioensploeg bekend gemaakt. Uitslag heren: 1. Mare de Loose, Autobus België; 2. Gustaf Taeymans, Dingo België; 3. Patrick van Damme, Dingo België. Dames: 1. Lieve de Vos, Dingo België; 2. Anna Ekhaut, VBS België; 3. Adriana van den Ber gen, Molenkreek. Jeugd: 1. Ingeborg van Brussel, VBS België. Ploegen: 1. Dingo België, 2. Van Beverschutters, België; 3. Autobus, België. Zondag 1 juni houdt Molenkreek de maandelijkse schieting in Het Oude Raedthuys te Westdorpe. Vrolijk duo temidden van de anderen FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - Gisteren stond de tweede etappe op het programma voor de deelnemers van de Tour du Flic. Re ne Heyboer won de spurt van een tien man sterke kopgroep en Patrick van Straten bleef met een neuslengte leider Carlos Boerman in de A-categorie voor. Heyboer en Boerman bleven de leiderstrui om hun schouders hullen. Vandaag staat de rit van de waar heid op het programma, een race tegen de klok over zeven kilometer. In de A-categorie, onder de 35 jaar, werd er een strak tempo aangehouden waardoor er heel wat renners een ronde aan de broek kregen. Zo'n twin tig renners bleven in de spits van de wedstrijd met daarin alle renners uit de eerste twintig van het klassement. Het was de dag van de formatie 'Vlug gen', want bijna elke ontsnappingspo ging kwam tot stand door een renner uit deze blauwe brigade. Henk Dees, Patrick van Straten en vooral Hessel Hamelink probeerden de zege weg te kapen, maar telkens was het Carlos Boerman die alles rechtzette. In de laatste kilometers probeerde Han Dek ker aan de haal te gaan. Hij kreeg hon derd meter voorsprong, maar werd te rug ingelopen, zodat de twintig leiders in de spurt moesten beslissen wie de snelste was. Dat werd Van Straten. In de B-categorie waren het vooral de Mobach-boys die het spel dicteerden met Heyboer als uitstekende bewaker. Hij hield alles nauwkeurig in het oog. In de voorlaatste ronde sprong Joop Dubbeldam, een van de tien koplopers, weg maar hij werd teruggepakt. Hey boer en De Feber vochten een fel duel uit dat opnieuw in het voordeel van Heyboer eindigde. De uitslagen: A-categorie; 1. P. van Stra ten; 2. C. Boerman; 3. K. Harms; 4. R. de Bak ker; 5. H. Dellaert, 6. T. Wullems; 7. P. van Hulle; 8. H. Hamelink; 9. E. de Schrijver; 10. B. Hamelink. B-categorie; 1. R. Heyboer; 2. W. de Feber; 3. H. Peters; 4. J. Dubbeldam; 5. J. Moes; 6. J. Bosma; 8. C. Verplanke; 9. P. Harms; 10. J. Dubbeldam. Dagklassement ploegen (A): 1. Wiskerke; 2. Vluggen; 3. Wal- hout de Visser. De rangschikkingen: A-cate- gorie; 1. C. Boerman; 2. K. Harms z.t.; 3. op 8 sec. P. van Straten; 4. P. van Hulle; 5. M. Die- leman; 6. R. Bleijenberg; 7. R. de Bakker; 8. T. Wullems; 9. H. Hamelink; 10. B. Hamelink. B-categorie: 1. R. Heyboer; 2. W. de Feber z.t.; 3. H. Peters, z.t.; 4. J. Dubbeldam, z.t.; 5. J. Moes, z.t.; 6. C. Verplanke; 7. J. Bosma; 8. B. Dees; 9. J. Herentals; 10. C. de Rooy. Koor - Zaterdag 31 mei ver zorgt het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans koor on der leiding van Walter Dierick de eucharistieviering van 17.00 uur in de parochiekerk. Het koor zingt de wisselende ge zangen van sacramentsdag Cibavit eos. Ouderen - De Stichting Wel zijn voor Ouderen Sluiskil no digt alle 60-plussers uit het dorp uit maandagmiddag 2 juni hun wensen voor de acti viteiten in het nieuwe seizoen bekend te maken. De in spraakmiddag wordt gehou den in het dienstencentrum De Sterre en begint om 13.30 uur. Reis - Donderdag 19 juni kun nen ouderen, alleenstaanden en mindervaliden uit Sluiskil deelnemen aan de jaarlijkse 'reis van Colsen'. Het organi serend comité heeft een bus reis uitgestippeld naar België via Epen in Limburg, waar een koffietafel klaar staat, en de Belgische Voerstreek naar een plaats waar 'de beentjes van de vloer kunnen', 's Avonds om 20.00 uur worden de reizigers door de fanfare in Sluiskil weer welkom thuis geheten. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de heer Klaassen in de Rabobank op het Lelyplein. Voetbaltoernooi - Omdat het hoofveld van de voetbalver eniging Sluiskil deze zomer gerenoveerd wordt en er geen toernooien gehouden kunnen worden, wil de voetbalvereni ging begin juni een onderling toernooi houden op het tweede of het DOW veld. Aansluitend zullen de spelers aan een bar- beque-avond deelenemen. De organisatie is momenteel in volle gang. Predikant - De vacante predi kantsplaats in de wijkge- meente Zuid van de her vormde gemeente in Terneu zen wordt met ingang van zondag 8 juni bezet door ds. C.L. De Rooij uit Zierikzee. Hervormd predikant ds. C. Hoogendoorn bevestigt zijn komst om 10.00 uur in de Grote Kerk. Ds. De Rooij hoopt 's middags om 14.00 uur zijn in trede te doen in de Opstan- dingskerk. Collecte - De collecte voor het Nederlands Astma Fonds heeft 14.402,45 opgebracht. Dit is als volgt onderverdeeld; Biervliet 606,30, Hoek 1.030,50, Sluiskil 1.059,20, Zaamslag 1.680,15, Veerboten PSD 886,60 en Terneuzen 9.139,70. Gemengd koor - Het paro chieel gemengd zangkoor is zaterdag 31 mei te gast in de parochies Hoofdplaat en IJ- zendijke. In deze twee plaat sen verzorgt het koor de muzi kale opluistering van week endkerkdiensten. Naast een Nederlandse mis van Ignace Desutter zingt het koor ver scheidene meerstemmige mo tetten. Het is de zesde keer dat de Westdorpse zangers en zan geressen hun stemmen laten klinken in kerken van Hoofd plaat en IJzendijke. SAS VAN GENT - Showband Sas van Gent houdt zaterdag 3] mei de officiële presentatie. Deze momenteel uit 26 leden be. staande band is opgericht in september 1985 en telt 16 spelende leden. Showband Sas van Gent komt zaterdag naar buiten net gloednieuwe uniformen en is tevens uitgerust met een aantal nieuwe instrumenten. De presentatie bestaat uit twee gedeelten. Om 13.30 uur presenteert Showband Sas van Gent zich aan het college van B en W, pers en genodig den, waarna het Sasse publiek kennis kan maken met de nieuwe band tijdens een rond gang door Sas. Vanaf 14.30 uur neemt de band deel aan het braderieprogramma van mid denstandsvereniging Sas'70. De eerste presentatie is in zaal Planetarium, het repetitielo kaal van de showband. Be halve genodigden zijn ook an der belangstellenden welkom. Het bestuur van Showband Sas van Gent heeft bewust zo lang gewacht met de eerste presentatie. „Niets overhaas ten, niets te groot oppakken, maar het geheel heel lang zaam laten uitgroeien tot een volwassen korps," zo luidt de motivatie van het bestuur. „Alleen op deze wijze is het mogelijk het geheel te laten uitgroeien tot een groter ge heel. Anders is het zowel fi nancieel als organisatorisch onmogelijk te functioneren." Vandaar dat ook maar 16 spelende leden zich zaterdag ANTWERPEN - Het kort ge ding dat Greenpeace samen met andere milieuverenigin gen, waaronder de Zeeuwse milieufederatie en de stichting Zeeuws Landschap heeft aan gespannen tegen het Vlaamse gewest, de stad Antwerpen en de naamloze vennootschap Tessenderloo Chemie is uitge steld tot 10 juni. De klagers willen langs ju ridische weg verhinderen dat de 'proef' van de Belgische mi nister Lenssens om gedurende een week afvalwater van Tes senderloo via een lang geleden aangelegde collector in de Schelde te lozen, doorgaat. Uit een rapport van het Belgische ministerie van volksgezond heid is met name gebleken al dus Greenpeace, dat zelfs bij gunstige lozingsnormen de ge middelde concentratie cad mium in de Schelde zou ver dubbelen, dat de concentratie van radio 226 mogelijk zou verviervoudigen. De toename van het zoutgehalte daarente gen zou beperkt blijven. Daarnaast loost Tessender loo echter nog een reeks an dere stoffen, waarover het be drijf niets wil zeggen. Op basis van het genoemde rapport vindt Greenpeace het echter onverantwoord zelfs maar een proeflozing van een week te laten doorgaan. Overigens is het onmogelijk om op basis van zo'n korte periode een evaluatie van de lange termij neffecten te maken. De proef is dus niet alleen schadelijk, maar ook volledig zinloos, zeg gen de milieuorganisaties. Volgens hen is de enige goede oplossing dat Tessenderloo zijn afvalstoffen ter plaatse behandelt en pas daarna loost. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De noorde lijke punt van het schiereiland in het gebied De Braakman zal over enige jaren een geheel andere aanblik bieden. Een beheersplan waarin maaien van de te dichte plantengroei en het laten grazen van klein vee centraal staan, moet er voor zorgen dat de natuurhis torische waarde van het ge bied wordt vergroot. Op verzoek van de familie Van den Bosch, eigenaar van het recreatie- annex natuur gebied De Braakman, heeft de natuurbeschermingsvereni gingen De Steltkluut en 't Duumpje een plan opgesteld ter bescherming van het ge- bied, dat gisteren gepresen teerd werd. Thijs Kramer, me dewerker van de Zeeuwse Mi lieu Federatie, noemde het op merkelijk dat een recreatie- -ondernemer de verantwoor delijkheid voor een natuurge bied op zich had genomen en toenadering had gezocht bij twee natuurbeschermingsver enigingen. „In de Braakman zijn recreatie en natuurbe houd nauw met elkaar verwe ven. De vraag was hoe deze twee aspecten op elkaar af te stemmen," aldus Kramer. Na de indijking in 1952 ver anderde De Braakman aan zienlijk. Door het uitblijven van de getijdenwerking en de toestroom van zoet water kreeg het gebied een veel dich tere begroeiing. Op het mo ment domineren er slechts en kele soorten planten, met name elzen en wilgen. Tevens zijn er veel rietvogels en is er een kokmeeuwenkolonie. Door de begroeiing jaarlijks te maaien willen de natuurbe schermers de grond voedselar- mer maken, zodat de dichtheid van de begroeiing afneemt. Andere plantensoorten krij gen dan een kans en die trek ken op hun beurt weer meer dere soorten vogels aan. Om de verscheidenheid zo groot mogelijk te laten zijn, is in het plan opgenomen dat het westelijk deel van het schier eiland door schapen of geiten afgegraasd gaat worden. Peter Maas, voorzitter van De Steltkluut: „Als alles volgens plan gaat, zullen er over en kele jaren regionaal of zelfs landelijk zeldzame soorten planten en vogels aanwezig zijn." De heer Kramer zei dit par ticulier initiatief zeer positief te vinden, maar wilde geen pleidooi houden voor de priva tisering van het natuurbe houd. Dat was een overheids taak, stelde hij. Tevens pleitte hij voor een herziening van het bestemmingsplan waaron der De Braakman valt, dat uit 1960 dateert. De voorzitter van het recreatieschap, de heer J. van Rooijen, kon daar aan toe voegen dat er gewerkt werd aan een herziening van het plan." aan net publiek voorstellen. Het streven is erop gericht dit aantal bij het eenjarig bestaan in september te laten uit groeien tot 20. Showband Sas van Gent is daarom naarstig op zoek naar met name trom pettisten en slagwerkers. Be langstellenden kunnen terecht bij voorzitter Paul van Oost oi secretaresse Carine Goethals, Showband Sas van Gent i verder te zien donderdag 5 juni tijdens de slotavond van de avondwandelvierdaagse zaterdag 21 juni tijdens de Ha venfeesten in Terneuzen. Van onze correspondent VLISSINGEN - In het ka der van het gemeentelijk rampenplan van Vlissin gen werd gisteravond een grootscheepse oefening ge houden. Omstreeks 19 uur werden de brandweer, het Rode Kruis, de reddings dienst, rijkspolitie te water en Rijkswaterstaat gealar meerd. In de monding van de Vlis- singse buitenhaven was een veerboot in aanvaring geko men met een tanker, die gela den was met amoniak. Bij to aanvaring raakte de tanker lek, vormde zich een amonia- kwolk boven het gebied er ontstond op verschillende plaatsen op de veerboot brand. Direct na de melding werd in de BB-kelder van het Vlis- singse stadhuis een crisiscen trum ingesteld en werden va! daar uit alle communicatie verbindingen uitgetest. Leden van het Rode Kruis haalden de gewonden van boord en de brandweer bestreed de vuur haarden. De operatie verliep naar wens en omstreeks 22 uur konden de ruim 150 leden van de bij deze oefening betrokken diensten inrukken. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De eindexamengroep van de Sasse nijverheidsschool (LHNO) maakte een af vaart van de rivier de Lesse, gelegen in de Bel gische Ardennen. Dit snoepreisje, waaraan ook de docenten van de Sasse LHNO-school deelna men, gold als afscheid van de school en van elk aar als examengroep. Kort voor Pinksteren deden de leerlingen hun laatste examen. „Het leek ons daarom leuk om op een ludieke wijze van elkaar afscheid te ne men," aldus gymdocent Hans Nanninga. Leerlin gen en docenten trokken er daarom vrijdag samen op uit en beleefden een fraaie dag. „We hadden prachtig weer en ieder een had het naar zijn zin." Het 21 kilometer lange vaartraject op de Lesse werd bedwongen in tweepersoons kayaks „Af en toe sloeg er wel eens eentje om, maar dat kon uiteraard de pret niet drukken," aldus Nannin ga. Het LHNO-geze!' schap besloot het dage varen met een avondlijk dineetje in Brussel. De eindexamenkandidaten moeten nog even in span ning zitten wachten op "e examenuitslag. Deze krijgen de leerlingen vol gende week te horen. Van onze correspondent VLISSINGEN - Het in Vlis- singen-oost gevestigde chemi sche concern Hoechst Holland N.V. gaat zelf de berg van 60.000 ton chemisch afval te lijf, die sinds vijf jaar op een zes hectare groot terrein van Hoechst in Vlissingen-oost ligt opgeslagen. In die 60.000 ton grote berg filterkoeken, een afvalprodukt van de natzuur- reinigingsfabriek, bevinden Coa niet Van een on Alleen de 'oppositie' (CDA, i Van Maele) was komen op belegd door de dorpsraad. De voorzitter van de dorps raad vindt het zeer jammer dat niemand van de coalitie is komen opdagen. „Ik denk dat het gewoon desintresse is van de volksvertegenwoordigers. Ze willen blijkbaar de Eedese kiezers niet rechtstreeks ver tellen welke plannen ze heb ben en willen blijkbaar ook geen vragen van de inwoners beantwoorden", aldus voorzit ter W. Staelens. Hij vraagt zich af welk ver trouwen de bevolking nu moet hebben in de coalitie. „Ik vind dat raadsleden op zulke bij eenkomsten moeten verschij nen. Die mensen zijn gekozen MET OOG OP ZEELAND Van een onzer verslaggevers o A- i;tj j.-isnjp. DEN BOSCH - De elektrici teitsmaatschappijen van res pectievelijk Brabant en Lim burg, vinden dat bet hoofd kantoor van de gezamenlijk op te richten dochtermaatschap pij, waarin de produktiebe- drijven van beide elektrici teitsbedrijven worden onder gebracht, in Tilburg moet ko men. Van de totale bezetting van 1490 medewerkers van PNEM en PLEM die rechtstreeks bij de produktie van elektriciteit zijn betrokken, zullen er slechts 115 tot 120 in het hoofd kantoor in Tilburg werkzaam zijn. PNEM en PLEM hebben voor Tilburg als zetel van de nieuwe dochtermaatschappij gekozen gezien de gunstige ligging ook ten opzichte van Zeeland. PNEM en PLEM ho pen dat ook de PZEM, de Zeeuwse elektriciteitsmaat schappij, bij de fusie wordt betrokken. De PZEM is inmid dels geïnformeerd over de voorgenomen samenwerking van PNEM en PLEM, die op 1 april volgend jaar zou moeten ingaan. Als naam van de dochter maatschappij hebben PNEM en PLEM gekozen voor: NV Elektriciteits Produktiemaat- schappij Zuid-Nederland (EPZ). Van een onzer versla DORDRECHT - Het gemeentebest gevorderde plannen om zelf een king van gifgrond te stichten. Aanvankelijk was het de bedoeling dat deze gifgrond met name de Dordtse Pieuwbouwwijk Merwedepol- jter op het industrieterrein Moerdijk zou worden ver kerkt. Voorop voor de gemeente Dordrecht staat dat ze op een e|gen gifgronddepot haar Pigen gifgrond kwijt kan. Te gelijkertijd echter wil Dor drecht het depot open stellen voor gifgrond uit de gehele Provincie Zuid-Holland en ook Voor de gifgrond uit de pro vincies Zeeland en Brabant. Dordrecht zit, blijkens het voorstel van het «college van B W aan de gemeenteraad, danig in haar maag met de g'lgrond. Dit uit zich in stag- Pering van nieuwbouwplan- ben. Het wachten op een gifdepot °P PSoerdijk gaat Dordrecht te gi oi ir V( ja bi D h< be P« ve he ee he he no aa vo lee ac IH

de Stem | 1986 | | pagina 16