's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. ch Bijval behoud Ledelt] WEINIG A. Diamante Autob' v. Dors Acht witte bolletjes keurig bij elkaar verpakt voor maar 99 cent, dat kan een mens toch niet ongemerkt voorbij laten gaan. Acht bruine bolletjes op dezelfde wijze verpakt en voor dezelfde prijs al evenmin. Dus vergeet niet om even langs de bolletjes te lopen, als u bij de 99-jarige boodschappen gaat doen. Witte of bruine bollen, zak 8 stuks f 0.99. pagina zeeland 1 Wïnl MIDDELBURG - Een Zeeland wordt jaarlij winkeldiefstallen. lik Hierbij wordt het Zeeuws I 14 miljoen gedupeerd. Eenl schat aan schadepost van rq hebben. Tien procent denkt aan het I dubbele. Vijftien procent komt met bedragen die variëren van 10.000-50.000 gulden. Ondanks deze forse bedragen is de aan giftebereidheid van de besto len winkeliers in Zeeland ge- ring. Dit zijn enkele conclusies I van een vorig jaar gehouden enquête over winkeldiefstal in Zeeland, uitgevoerd door het Regionaal Bureau Voorko ming Misdrijven in samen werking met de Kamers van Koophandel. In 1985 werd in 1992 gevallen de politie ingeschakeld en uit eindelijk werd in 399 gevallen daadwerkelijk een proces verbaal ondertekend. Dat be tekent dat van elke honderd door de winkeliers geconsta teerde winkeldiefstallen ('he terdaadjes') er slechts zeven een strafrechterlijk staartje kregen. Dat we 99 jaar zijn geworden is niet iets om je over op te winden. Alhoewel? Aanbieding is geldig van woensdag 28 t/m zaterdag 31 mei a.s. Volgens een woordvoerder van het Regionaal Bureau wijkt het beeld in Zeeland niet af van het landelijk gemiddel de. Aanleiding tot de enquête waren signalen dat het aantal gepleegde winkeldiefstallen zou toenemen terwijl tevens een verharding in het gedrag van sommige daders werd verondersteld. Dit laatste nu blijkt mee te vallen. „Wij heb ben niet de indruk dat meer geweld bij winkeldiefstal wordt toegepast", zo werd gis teren gezegd. Brand Op het lijstje 'onaange naamheden' die een winkelier kunnen overkomen komt win keldiefstal op de derde plaats. Als eerste staat 'brand' ver meld en als tweede 'een boze klant die een ingezonden brief 1 a Y I OOSTBURG - De noodkreet yan het duo Peter de Lijser en |!ram Heyboer om het Oost- jmrgse Ledeltheater voor uëst-Zeeuwsch-Vlaanderen te behouden kreeg gisteravond "i de bovenzaal van Chez René aardig wat bijval. Dit van een êfoot aantal verenigingen uit ie regio en de politieke par- fijen die aan de oproep van de initiatiefnemers gehoor had den gegeven. Zoals bekend wil de huidige eigenaar van het theater, de 'leer Standaert uit Terneuzen, 'n september de zaak gedeel telijk dicht gooien, onder an- tel iere voor de toneelactivitei- ge ten. Geruime tijd al is een gi< ambtelijke ad hoc-commissie Li; Ldeltheater bezig de moge- coi ''ik heden tot behoud te onder- va zoeken. Maar nu er haast ge- sei - ...il men wat meer- Hé Van onze corres; TERNEUZEN - Het echtpJ Regt herdacht gisteren het M geleden in de echt werd ver] Haak, geboren te Hoek, is I genote, die het eerste leven zag, is een jaar jonger. Beid steeds een goede gezondheid. Ij Het echtpaar heeft één kil kinderen. In hun woning aa Zwijgerlaan kwam ook burj] keioen namens het gemeent licitaties aanbieden en ov Officieel Toyota-dealer voor Breda, Nieuw Gi Prinsenbeek.Etten-Leur, Zundert, Rijsbergen, Speelhuislaan 156 fl, Breda-Nooij

de Stem | 1986 | | pagina 12