ELD VAN PROVINCIE VOOR PHILIPPINE ELD VAN PR 0RSEL Duizenden bezoeken eesten Nieuw onderkomen voor Pinokkio r~tiinde 0mf J Veel belangstelling verwacht voor 13e braderie in Sluis Minder publiek, toch tevredenheid na rommelmarkt in Sas van Gent UAUUD Plaatselijk nieuws TREKKER-TREK HOOGTEPUNT IN WATERLANDKERKJE VANZEELAND FEEST VOOK PEUTERSPEELZAAL SLUIS DDELBURG/ SAS VAN GENT - Aan de Jeringproblemen in de kern Philippine mt wellicht spoedig een eind. VAN 6 TOT EN MET 8 JUNI OPBRENGST VOOR DEELNEMENDE VERENIGINGEN SOORTEN GEBAK N VAN DIPLOMA KORTING CLINGE ijf'tig jongelui moeren op igdmuziekdag Kinder-rommelmarkt Aardenburg De Griete Sas van Gent Terneuzen Westdorpe Zaamslag Sportdag NSM: Ruim 500 deelnemers Brullende motoren bij de trekker-trek-wedstrijden fotowim kooijman WATERLANDKERKJE - Vele duizen den zijn in het afgelopen weekeinde getuige geweest van de Meerminne- feesten in Waterlandkerkje. Natuur lijk waren zaterdagmiddag de trekker- trek-wedstrijden goed voor veel bezoe kers, terwijl ook de grote feestavond, zaterdag, met tweeduizend bezoekers een grandioos succes is geworden. Stof, sensatie, spanning plus een handvol artiesten, Danny Christiaan, José, Saskia en Serge en Koos Alberts, waren goed voor een uitstekend volks feest. De organisatoren hadden dit week einde duidelijk de weergoden op hun hand. Zaterdagmorgen bleek de rom melmarkt al een schot in de roos, ter wijl ook de eerste rookpluimen van de trekkertrek-wedstrijden al velen naar het oergezellige West-Zeeuws- Vlaamse dorpje hadden gelokt. In de middaguren probeerden stan daardtractoren, mini-pullers, maar ook de Spetters Green Spirit, Double, Trouble en Deer Hunter, die zijn turbo opblies, de sleepwagen Lucky Luck zo ver mogelijk weg te slepen.Ruim 1700 bezoekers genoten in het zonovergoten dorp van een groots spektakel. „We hebben geen enkele negatieve reaktie mogen ontvangen", aldus Ronald Lip pens, een van de organisatoren van de trekker-trek. „Vooral de demonstraties vielen goed in de smaak". De trekker-trek liefhebbers kunnen trouwens zaterdag 26 juli terecht in Cadzand, waar dan, mede met het oog op de toeristen, vanaf 17.00 uur wed strijden worden gehouden. Gisteren stond er een wielerkoers op het programma. Oud-IJzendijkenaar Werner Wieme wist bij de amateurs de eerste prijs in de wacht te slepen. Daarna barstte in de grote feesttent het slotbal los, waarmee deze editie werd beëindigd. De uitslagen van de trekker/trek-wed- strijden zijn als volgt: Standaardtractoren 0- 2600 kg: 1. Willem Dekker, Biervliet; 2. An- niek de Regt, Biervliet; 3. Peter Lippens, Biervliet. 2600-3400 kg: 1. J. Guiljam, Hoek; 2. Jan Wolfert, Hoek; 3. D. Dekker, Biervliet. 3400-4400 kg: 1. A. Verhulst, Roosendaal; 2. Ina Buyze, Groede; 3. Jacco de Nood, Water landkerkje. 4400-5700 kg: 1. Mare Buyze, Groede, 2. Koen Verheye, St.-Kruis; 3. Mare Dossche, St.-Kruis. Specials 0-2600 kg: 1. Astrix, Fijnaart, 2. Superspetter, Kruisland; 3. Mathilde, Cadzand. 2600-3400 kg: 1. Astrix, Fijnaart; 2. Spinola, Halsteren; 3. Superspet ter, Kruisland. 3400-4400 kg: 1. Lucky Looser, Limmen; 2. Boomer, Hoofdplaat; 3, Spinola, Halsteren. A^ftANDAG 26 MEM 986 erbouwen van een I Zoutestraat 84 te van de Wiele, wo- ders van de gemeente re kennis dat zij voorne- het ter plaatse geldende -Hulst" met toepassing t op de Ruimtelijke Orde- an de Woningwet vergun- erbouwen van de garage t 74 te Hulst, kadastraal 783. rage is gebouwd heeft de ende bij „woondoelein- bestemming mogen voor een maximum van 40 ma. edraagt 3 m arage gaat gebruiken voor gen, voldoet hij niet meer bestemmingsplan „Nieuw- van de garage voor detail- t overschrijden van de op- gte is in strijd met de be ndoeleinden". 86 ligt het bouwplan gedu- de afdeling algemene za- etarie voor een ieder ter in- tegen het bouwplan, kunt u mde termijn schriftelijk in- -n wethouders. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Peuterspeelzaal Pinokkio in Sluis heeft zaterdag met een druk bezocht open huis het nieuwe onderkomen aan de St. Jacobstraat in gebruik genomen. Pinokkio zat al negen jaar in het medisch centrum maar was daar eingelijk uitgegroeid. Een mogelijkheid tot verkassen deed zich voor toen de nieuwe wet op het basisonderwijs van kracht werd. De voormalige kleuter school De Bezig Bijtjes kwam daardoor leeg te staan. Aan de open dag ging een korte officiële openinghan deling vooraf. Dit gebeurde door mevrouw Masclee, die een een gordijn wegtrok. Speeches waren er van mevrouw Van Pouckle van de stichting Pinokkio en de heer Martin van de diaconie van de hervormde gemeente, eigenaar van het gebouw. De peuters namen meteen na de officiële opening be zit van de speeltoestellen. - FOTO WIM KOOIJMAN e burgemeester, r. F.A.W. Jacobs, e secretaris, .F. van Denderen. in zicht van ioleringsprobleem T6 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers GS zijn in principe bereid 240.000 gulden aan Sas iGent te geven om het rioolstelsel in Philippine te mieuwen. Met de klus is een totaalbedrag van iOOO gulden gemoeid. Sas zelf kan slechts 55.000 gul- nop tafel leggen. In het kader van ons 75-jarig bestaan is hier onze volgende AKTIE Van 27 tot en met 31 mei a.s. hebben wij in onze etalages en in onze zaken geel-zwarte driehoeken staan. In deze driehoeken presenteren wij een artikel uit onze kollektie, dat je alleen deze week voor een zacht prijsje kunt kopen. Loop even binnen en dat doe je natuurlijk helemaal vrijblijvend bij ons HlGE - Met medewerking de Westbrabantse en iwse muziekbond is giste- in gemeenschapscentrum Iferdus in Clinge door de «ivs-Vlaamse afdeling een Muziekdag gehouden, "aan door meer dan 50 Sdige muzikanten uit Oost- JRvsch-Vlaanderen werd genomen. De leiding van muziekdag was in han- ran mevrouw A. Jansen- %ers uit Kloosterzande. ieeds in de morgenuren de deelnemers ont- ta in de foyer van Mal- fe door de voorzitter van afdeling Zeeland, Gabriël ere, waarna direct met repetities werd begonnen, vijftal muzieknummers S ingestudeerd. Tussen de ®ies door was er nog het Wen van een blaastrio uit ®endaal, dat bestond uit Cartens (fluit), Lenie Uwers 7klarinet) en Peter fers (fagot). Een drietal "mers werd door hen ge- ■'d, terwijl vooraf uitleg gegeven over de be- i'de instrumenten. ,ade middag werden de re- voortgezet en ter af deling een spelletje bingo Wd. 's Avonds kwam het ®jaat van de ingestu- r®e muzieknummers tot *8 Begonnen werd met de ®Byn Tonic. Daarna volg- "'eekend Overture, Largo '«di en Musié to relax. Het van de jeugd werd met de mars Long pdixie van Abel. !a deze jeugdmuziekdag de muziekvereniging St. St. Jan op met enkele iters. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Harmonie De Vereenigde Vrienden kan terugzien op een geslaagde rommelmarkt. Droog weer, een flinke publieke belang stelling en tevreden gezichten van de tien deelnemende Sasse verenigingen. Met de op brengst van de door hen ver zamelde en weer verkochte spullen zijn deze verenigingen in de gelegenheid de clubkas enigszins te spekken. Reeds zaterdagmorgen in alle vroegte -om zes uur- wa ren de eerste belangstellenden, Turkse handelaars uit het Belgische Gent, al aanwezig om de eerste koopjes weg te kapen. De rommelmarkt startte om acht uur en bracht toen al veel mensen op de been. Het publiek uit Sas en naaste omgeving kwam gedu rende de gehele dag een kijkje nemen of er iets van hun ga ding was tussen de allerhande waar. „Hoewel de belangstel ling iets minder was dan in voorgaande jaren, kunnen we toch terugzien op een geslaagd evenement en een gezellig ge beuren", zo liet De Vereenigde Vrienden-secretaris Eddy Kalfsvel weten. Dit jaar koppelde de Sasse harmonie een voetbalwed strijd aan het gebeuren, die gespeeld werd tussen het oude derde en vierde team van Corn Boys op sportpark De Valcke. Het derde won deze wedstrijd met 2-0 en mocht tijdens een 's avonds bij Staf de Reu gehou den rommelbal een fraaie be ker in ontvangst nemen. Het rommelbal betekende overi gens een gezellige afsluiting voor de deelnemende vereni gingen van de dag. De muziek van dit bal werd verzorgd door de Jacky Eddijn-band. Tussendoor hield men nog een aantrekkelijke loterij. Voor de veldsporten moest deze keer worden uitgeweken naar sportpark Oude Vaart in Terneuzen, omdat de velden in Sluiskil wegens een grote on derhoudsbeurt niet beschik baar waren. Ook dit jaar weer werden de evenementen over verschillende dagen gespreid. De prijzen werden uitgereikt door bedrijfsdirecteur ir. G. Huijs en hoofd van de perso neelsdienst J. Derwaele. Een tweepersoonsbed voor vijf gulden. Het kon zaterdag op de rommelmarkt in Sas - FOTO WIM KOOIJMAN De uitslagen zijn als volgt; toertrimtocht over 70 kilometer: 1. TC Westdorpe. Trimloop 2ti km: 1. B. Jaspers, 2. H. Jaspers, 3. D. Rodi- go. 5 km: 1. H. Gelderland, 2. W. Halderen, 3. M. Faas. 10 km: 1. G. Pieters, 2. C. Warrens, 3. P. Seg- hers. Kaarten heren: 1. W. Goet- hals; dames: 1. mevrouw Poppe. Biljarten: 1. W. Goethals, 2. R. Roodhuijzen, 3. F. Raas. Hengelen heren: 1. R. Pieters; dames: 1. me vrouw Van Heese; junioren: 1. Serge Zegers. Gaaibollen: 1, D. Strijdonck, 2. L. Koppejan, 3. R. Droesbeke. Voetballen: 1. Nitraat, 2. NSM Brussel, 3. Verlading, 4. Centrale/Meetdienst. Volleybal: 1. Volley Begerse, 2. PEZET, 3. dames 1. Tennis dames: 1. B. Stoffels, 2. G. Ramselaar, 3. R. de Bokx; heren: 1. M. Feijen, 2. W. Adriaansen, 3. A. Cornelissen. en voordelig! ien verpakt in eciale doos. 'e maand MEI EN JUNI ketbakkerij burg, tal. 01170-2221 problemen spelen al een tijd. De kern Philippine it, als gevolg van een ber- jstekort in het rioolstelsel, il punten rechtsreeks een watergang van het wa- ïhap De Drie Ambachten. s watergang staat in itstreekse verbinding met oppervlaktewater in het ilippinekanaal en de iskmankreek. Jmdat direct geloosd wordt, it geen zuivering van het to plaats. Het waterschap Drie Ambachten gaat niet ger meer akkoord met die uier van werken. heeft de keus uit twee jelijkheden. De goedkoop- 12.500 gulden, is de water- I van het waterschap ko en deze geschikt maken tergingsriool. Deze oplos- is echter maar tijdelijk, Jjstens voor vijf jaar. De tweede is het vergroten en vernieuwen van een aantal rioolstrengen. Dat kost bijna drie ton. Het gulle gebaar van GS, die uit het sub fonds voor riole ringswerken en milieuhinder- lijke bedrijven wil putten, wordt eerst voorgelegd aan de commissie voor economische zaken en bestuurszaken. De raad van Sas vergadert donderdag, 29 mei, zelf over een aantal financiële zaken, waarvoor weinig geld nodig is. Voor de stichting De Blokken uit Terneuzen, een instantie die zich inzet voor uitkerings gerechtigden, hebben B en W geen cent over. Vanwege de slechte financiële positie van de gemeente is de afgelopen jaren in eigen huis flink ge sneden in allerlei subsidies. Het college vindt niet dat in stellingen buiten de gemeente mee moeten eten uit de Sasse ruif. Bovendien was het subsi dieverzoek te laat ingediend. Wat coulanter stelt het col lege zich op ten aanzien van een subsidieverzoek van schaakvereniging Het Witte Paard. Voor de dertiende keer houdt HWP dit jaar het inter nationale jeugdschaaktoer nooi. Door een hogere bijdrage van de sponsor, een provin ciale subsidie en een subsidie van de Koninklijke Neder landse Schaakbond is de opzet van het tournooi aanzienlijk groter dan in andere jaren. Omdat de toernooien in de schaakwereld inmiddels een begrip zijn geworden en een hoge publiciteitswaarde heb ben, wil het college HWP 2.500 gulden geven. Gevraagd is om 3.000 gulden. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Van onze correspondent SLUIS - Het actiecomité Hier is Sluis houdt van vrij dag 6 tot en met zondag 8 juni, onder auspiciën van de stichting Sluis Promotie, voor de 13e keer de braderie in Sluis. Een evenement dat ondanks het feit dat Zeeuwsch-Vlaanderen in de zomer bol staat van der gelijke festijnen, nog steeds een groeiende belangstel ling geniet. „Het is opvallend dat bij de Sluise VW vanaf het begin van het jaar tientallen schrif telijke en telefonische verzoe ken, vooral uti België, maar ook uit Engeland en Duits land, om inlichtingen binnen komen naar de datum waarop dit jaarlijkse festijn wordt ge houden. Hierdoor blijkt toch wel dat van deze braderie een extra stimulans uitgaat om het Sluise winkelcentrum te bezoeken," aldus het actieve comité. Ook tijdens deze braderie zet het Sluise bedrijfsleven weer zijn beste beentje voor om de bezoekers met attracties en extra koopjes tegemoet te treden. Met circa 100 deelne mers binnen het aantrekke lijke en dan speciaal autovrij gemaakte koopcircuit, is dit de grootste braderie die in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gehouden. Het actiecomité is er ook nu weer in geslaagd een 'elk was wils'- en attractief pro gramma samen te stellen. De braderie start vrijdag 6 juni met de traditionele week- en antiekmarkt en wordt 's mid dags om 17.00 uuT officieel ge opend door burgemeester mr. J. Asselbergs, die vanaf het bordes van het stadhuis het startsein geeft voor een lan ding van zes parachutesprin gers. Verder staat voor vrijdag een boetseerwedstrijd op het progrmama voor kinderen vanaf 16.00 uur en een touw trekwedstrijd voor dames en heren op het Moleneind, vanaf 19.00 uur, waarvoor ploegen van vijf deelnemers zich op kunnen geven in De Frietstal. Vanaf 19.30 uur, start vanaf het Walplein, wordt een re creatieve Wallenloop gehou den door de West-Zeeuws- Vlaamse atletiekvereniging De Wielingen. Het programma voor vrij dag wordt afgesloten met een spectaculaire catch-wedstrijd, aanvang 20.00 uur, op het wa ter in het kanaal Sluis-Brug- ge, waaraan ook vrouwelijke catchers kunnen deelnemen. Deze internationale wedstrijd bestaat uit drie onderdelen middengewichten met Geert Debruyne uit België tegen Ka mikaze uit Duitsland; dames met Gerta Straub uit Luxem burg tegen Rita Lopez uit Frankrijk en zwaargewichten met Mephisto uit Frankrijk tegen Luc Simunovic uit Po len. Zaterdag wordt in de Vrij- straat en omgeving de kinder rommelmarkt gehouden, waarbij vooral de jeugdige middenstanders hun verkoop- talenten tonen. Straatorkes ten, zoals Het Reesteam, De Vreukers en De Peestekers, zorgen 's middags weer voor de karakteristieke Sluise bra deriesfeer. Verder treedt za terdagmiddag ook de volks dansgroep Mediobrugum op in originele Zeeuwse kleder dracht. Ook zondag, de slotdag, is een straatorkest op het par koers aanwezig. Als hoogte punt op die dag wordt ge noemd het optreden vanaf 15.00 uur van Les Joyeuz Gil les Lion d'Or, een kleurrijke groep. Als afsluiting zorgt het Sluise muziekgezelschap Apollo, dat de laatste tijd aan zienlijk is versterkt, voor een daverende taptoe. Verder is er zaterdag- en zondagmiddag een modelbotenshow in De Kaai en zorgen de pluimvee- en konijnenhouders-vereni ging Oostburg en Omstreken en de Sluise Vogelvereniging Tropica met hun leden voor een aantrekkelijke show in de Nieuwstraat. Naast het officiële pro gramma zijn er nog talrijke activiteiten die door de diverse wijken worden gehouden, zo als op het Walplein, waar naast de antiekmarkt, het ge heel een tropische sfeer wordt gegeven met onder andere op tredens van een Zuid-Ameri kaans orkest. Zaterdagmiddag van 15.00 tot 18.00 uur is er een optreden van The Happy Sound Big band, terwijl er zondag een Harley Davidson- show wordt gehouden. Zater dag- en zondagmiddag is er een modeshow in de Meermin- nestraat. In de raadskelder van het stadhuis houden Omer Gielliet en Geard van Grieken uit Breskens een tentoonstel ling van hun werken. Inzameling - Door de stichting Mensen in Nood wordt woens dag, 28 mei, een kledinginza- meling gehouden. Goederen kunnen bezorgd worden in de r.-k. kerk aan de Weststraat, liefst op 27 mei. Bejaardenreis - De r.-k. be- jaardensoos maakt woensdag, 28 mei, een dagtocht door Zee land en Zuid-Holland. In Rot terdam wordt een bezoek ge bracht aan de haven en in Al phen aan de Rijn wordt AvL fauna bezichtigd. De thuisreis wordt gemaakt via Antwer pen. Fietspuzzelrit - Volleybalclub De Kikkers hield een fietspuz zelrit, waaraan door 89 perso nen werd deelgenomen. Uit slag: 1. Robin van Vooren, Hoofdplaat; 2. Martin van Bel- legem, Eede; 3. Nicole Pieters, Aardenburg; jongste deelne mer: Carolien de Baerdemae.- ker; oude deelnemer: Eugene Lippens; pechprijs: Danny Moens en Veronique Galle. De bakfietstrial op het Kaaiplein werd gewonnen door Peter van Waes en Carla de Rijcke. Tweede werden Piet en Jacqueline Haak. Tijdens het aansluitend fietsbellenbal werden de heren van Kikkers 1 in de bloemetjes gezet voor het behaalde kampioenschap. Sterrit - Toerclub De Griete houdt woensdag, 28 mei, een fiets-sterrit. Deelnemers hier aan kunnen starten van 18.00 tot 20.30 uur bij het clublokaal van de toerclub, café De Grie te. Doctoraal - Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde voor doctoraal tech nisch ingenieur J.P. van de Linde uit Sas van Gent. NWH - De afdeling Terneu zen van de Nederlandse Vere ning van Huisvrouwen houdt morgen, dinsdag 27 mei, de jaarlijkse slotavond van het seizoen. Deze wordt gehouden in de zaal van de Goede Her derkerk, aanvang 19.30 uur. Hij wordt verzorgd door Miep Spierings. Ze spreekt over '1000 jaar damesmode'. De pre sentatie van deze historische mode wordt gedaan door mid del van van een collectie van veertig handgemaakte pop pen. KVO - Leden van de Katho lieke Vrouwen Organisatie hebben een uitstapje gemaakt naar Kortrijk in Belgisch Vlaanderen. Daar stond de koffie klaar en werd het vlas museum gezocht. Na de lunch werd het stadhuis bekeken en werd een wandeling gemaakt langs de Grote Markt, via het Belfort naar de St.-Maartens- kerk. Er was veel aandacht voor de Begijnhof, de histori sche Onze Lieve Vrouwekerk, de Broeltorens en het stedelijk museum. Ook werd er gewin keld. Op de terugweg werd in motel Nazareth het diner ge bruikt. Kaartcompetitie - Leden van de kaartvereniging DW speelden in café Het Wapen van Zeeland de vijfde ronde in bieden zonder roem die mee telt voor het clubkampioen schap 1986. Uitslag: 1. J. Ha melink, 2. Jac. de Koeyer, 3. R. Wieland, 4. A. de Zeeuw, 5. D. de Waal. Stand na vijf ronden: 1. C. van Doorn 250 punten, 2. J. Hamelink 240, 3. H. Stoutha- mer 236, 4. Jac. de Koeyer 234, 5. Jac. van Doorn 230 punten. SLUISKIL - De 27ste uitgave van de NSM-sportdag in Sluiskil heeft dit jaar 530 deel nemers getrokken.

de Stem | 1986 | | pagina 7