Vijfde seizoenzege Werner Wieme s print-zege Wi Ilem-Jan van 1 Loen hout V an Goethem wint Midden-Zeeland SOLLEVELD WINT 27STE RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND VOOR PROFS kGINA SPORT 4 rmote wint ppe in ide L'Oise ïderland leidt damolympiade MAANDAG 26 ME11986 PAGINA SPORT 5 GOES - De 27ste ronde van Midden-Zeeland voor profs gaat sinds zaterdag de geschiedenis in als de eerste wielerwedstrijd die de Storm vloedkering Oosterschelde, het 8 miljard ver gende prestige-object van Rijkswaterstaat, over mocht. Ronde van Midden-Zeeland W aterlandskerkj e Etten-Leur IN RONDE VAN ETTEN-LEUR ste uitvaller in de de van Nederland in de formatie van e in de buurt van ilaatsen. dagen waren ook oegoslaaf Pintaric eloord en kwam er i hersenschudding i viel op de tweede I en een lichte her- i naam was Henk skernploeg. Groen enige tijd vermist, ichte hersenschud- 6. Meier (Odl) z.t.; 7. Ga- op 0,29; 8. Van de Akker l; 9. Harmeling (Ams) op (Odl) op 0,41; 11. Van Or- 12. De Vries (Bat) op 1,05; (Bat) op 1,14; 14. Meijer 15. Oemaras (Sov) op 1,18; (Sov) op 1,21; 17. Alberts 23; 18. Veenstra (Bat) op vtz (Mil) op 1,29; 20. Raas I; 24. Bol (Bzw) op 2,57; 32. f\ms) op 4,18; 41. Hopmans 51. Akkermans (Mil) op ;ers (Tijs) op 9,36; 62. Nij- 12,37. (end PIEGNE (AFP) - De se beroepswielrenner Mi- Vermote heeft zondag de le etappe van de Ronde de l'Oise, 106 kilometer Noyon naar Compiegne, nnen. was de snelste sprinter ;n kopgroep van vijf ren- Zijn landgenoot Philippe aire werd tweede, de wzeelander Eric McKen- ;rde. z van de proloog is: 1.Bruno Wojti- ra) 3100 m in 3.52, 2. Gilbert Du- •assalle (Fra) op 4 sec, 3. Miguel In- (Spa), Thierry Marie (Fra), Jean andenbroucke (Bel) en Carlo Bo- (Bel) allen op 5 sec. etappe: 1. Wojtinek 218 kilometer 5.29; 2. Bomans; 3. Rigobert Matt 4. Noel Dejonckheere (Bel); 5. Jea- ,es Philipp (Fra) allen zelfde tijd. g tweede etappe: 1. Michel Ver- (Fra) 106 kilometer in 2 uur, 40 mi- en 47 seconden; 2. Philippe Lau- (Fra); 3. Eric McKenzie (NZ1); 4 nique Lecrocq (Fra); 5. Mare Go- Fra) allen zelfde tijd; 6. Jean-Fran- 'hilipp (Fra) op 2 seconden; 7. Gert ie Walle (Bel) z.t.; 8. Thierry Bar- (Fra) z.t.; 9. Daniel Maquet (Fra sur) z.t; 10. Rigobert Matt (WDl) z.t LKENBURG (ANP) - Hal- vege de damolympiade in kenburg heeft het Neder- Ise grootmeestertrio de lei- genomen. Weliswaar ben de Sovjetgrootmees- evenveel wedstrijdpuntei :ide teams wonnen hun vijl lstrijden - maar het Ne- landse team was individu iets produktiever, waar- r de gastheren nu 27 bord iten hebben tegen de Sov >26. 12 )e strijd om de derde plaat nog volkomen open, omda daarvoor in aanmerkinf nende landenteams d' ekeinde (min of meer ge- ;lig) puntverlies opliepen ïitslagen van de wedstrijden voord de ronde van zaterdag *tin;™~ [ië 4-2; Dolata-Conard 2-0. Mik» poest 1-1, Martko-Verschueren l-'_ tel-Brazllië 3-3; Galperin-De i» ra 1-1, Schwarzmann-Ortis W, -Pinho 1-1 llë-Nederland 1-5; Laporta-Clerc 1 lonelli-Van der Wal 0-2, Alfataü-5» ndsO-2. Alltflr riname-Verenigde Staten 4-2; Au plan 1-1, Roethof-Birnman 1-1. uu i wint reglementair. nkrijk-Ivoorkust 2-4; IgfJgl uame 0-2, Biagianti-Memel Meiew laggiore-Niamke 1-1. r2 rjetunie-Joegoslavië 6-0; Gantw n c 2-0, Baljakin-Petricevic 2-0, iski-Lepsic 1-1. x,t uitslagen van zondag: 5e ronoe. Mand - Polen 6-0. Clerc - Dd*» n der Wal - Miksa 2-0, Si) brands irtko 2-0. T - azllle - Italië 3-3. Teixeira - Wg,, Ortis - Simonelli 1-1. Pinho - Igie - Israel 4-2. Conard - Verpoest - Schwarzman 2-u,. meren - Lison 1-1. Autal egosla vie - Suriname 2-4. Rejc- 2, Petricevic - Roethof 0-2, LeP5 oorkust - Sovjet-Unie 2-4. Koua^ intwarg 1-1, Memel Meless - 1, Niamke - Mitsjanski 0-2 r, ïr.Staten - Frankrijk 2-4. q. lene 2-0, Birnman - Biagxan" aggiore wint reglementair rJ0m and: 1. Nederland 10 pnt, 27 boraw n. 2. Sovjet-Unie 10 26,3. Suriname Ivoorkust 6 17, 5. Belgie 6 16, 6. is 7. Frankrijk 4 12,8. Polen 4 11. J-'J ^2,10. Ver.Staten 2 10.11. Brazilië* >egoslavie 19. Karei van Goethem (links) op weg naar de overwin ning in de ronde van Midden-Zeeland. Van Goethem was in de spurt net iets te sterk voor John de Crom (rechts). FOTO WILLEM MIERAS. DQor Eddy de Schrijver GOES - Karei van Goethem zette zaterdagmiddag dan eindelijk de kroon op het werk door de klassieker de ronde van Midden-Zeeland op zijn naam te schrijven. Na uitstekende uitslagen bij elkaar gereden te hebben ver schalkte Van Goethem onverwacht in de spurt zijn met gezellen De Crom, Lippens en De Baat. En dat had nie mand voor mogelijk gehouden. „Tsjonge, tsjonge," sta melde Van Goethem direct na afloop. „Dit had ik natuur lijk niet verwacht, maar ik reed wel sterk vandaag." Niemand kon dat ontkennen en zelfs John de Crom gaf het grif toe. „Van Goethem is een verdiende winnaar. Hij reed weer erg sterk. Misschien dat ik de spurt te vroeg in zette." liet de Zeeuwse kampioen, nota bene in een direct duel met Van Goethem veroverd, weten. De ronde van Midden-Zeeland voor amateurs was nog maar nauwelijks op gang of Sint Nicolaas, Sienders en Van Berkem gingen tegen het asfalt. Jac Sienders moest voor nader onderzoek naar het ziekenhuis worden ver voerd. Er deden zich trouwens toch veel valpartijen voor. In St.-Laurens konden Nap Hage, Harrie Akkermans, Kleijn, Lucien Gödde en Suikerbuik een kruisje zetten door hun kansen vanwege een val. Later in de wedstrijd reed Sips van De Zuidwesthoek frontaal tegen een auto. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis en moest daar ter observatie blijven. Marcel Remijn liep alleen schaaf wonden op. Na 53 kilometer ontstond er een eerste groep van 53 renners waarin bijna alle favorieten. Alleen Ab Ver- planke ontbrak op het appèl. Hij reed in een achtervol gende groep met De Nooijer en Francois Franse, maar het nut van de achtervolging werd door Verplanke ingezien en hij staakte teleurgesteld de strijd. Aansluiting Danny Lippens liet zien een 'eindje' te kunnen fietsen door van de ene waaier naar de andere te rijden en hij vond de aansluiting na 58 kilometer. Op weg naar Nisse ontstond er een kopgroep met daarbij Patrick van Passel, Jan Mobach, Niek de Taeye, Lippens, Den Braber, Van Goethem, De Crom, Vleugel, Van Heeswij k, Haast, Zoontjes, Nico van de Klundert, Bijvank, Evers en Slin ger. Even later sloten Van den Dries, Liveski, Vermue, Pe ter van de Klundert, Hodages, Van Kooten, Reijneveld, Mol, Van Putten en De Baat aan. Na 97 kilometer had deze groep anderhalve minuut voorsprong op een groep met onder andere Pirard, Sienders en Piet Hoondert. Ook Patrick van Passel verzeilde in deze groep na een lekke achterband. De leiders kregen nooit meer dan 2 minuten voorsprong, maar uit de achtervolging kwam niemand meer opdagen. De kopgroep viel enkele keren uit elkaar en bij Wis- senkerke plaatste Karei van Goethem een plaagstootje. Danny Lippens beantwoordde de aanval vrijwel direct en reed het gat in een mum van tijd dicht. Bij de achtervol gers leek er eerst weinig samenwerking ondanks de over macht aan renners van de wielerverenging Zeeland. Lip pens en Van Goethem vonden het nog te ver en lieten zich terugzakken. Eenmaal terug in de groep dicteerden Lippens en Van Goethem het 'spel'. Beide renners losten elkaar beurte lings af, zodat de rest flink met de neus in de wind kwam te zitten en die tactiek wierp vruchten af. Eerst moesten Zoontjes, Van Putten, Reijneveld, Mol en Vleugel de goede trein laten gaan en later nog een aantal renners, onder wie de goed rijdende Niek de Taeye. Direct daarna gingen Lippens en Van Goethem weer op de pedalen staan en alleen Peter van de Klundert, John de Crom, Bijvank, De Baat, Mobach (reed sterk) en Willem van Kooten konden het duo Van Goethem-Lippens volgen. Het slagveld was echter nog niet compleet. Eerst moest Jan Mobach lossen en even later was het de beurt aan Rob Bijvank. Nog geen kilometer later vonden Willem van Kooten en Peter van de Klundert hun Waterloo, zo dat De Baat, Van Goethem, Lippens en De Crom overble ven in de finale. Karei van Goethem probeerde enkele keren nog alleen weg te komen, maar dat lukte niet. In de eindsprint leek eerst Lippens en dan John de Crom te gaan winnen, maar in de laatste meters kwam Van Goethem op de '12' voor bij flitsen en schreef hij zijn eerste grote overwinning op zijn naam. Door Fred Rabout WATERLANDKERKJE - Terwijl iedereen zich giste ren in het Zeeuwschvlaamse Waterlandkerkje al zat op te maken voor een vinnig spurtduel tussen Werner Wieme, Rob Bijvank en Ka- rel van Goethem kwam Wieme op zijn eentje de Steurboutsstraat opge draaid. Onbedreigd pakte hij op deze manier de vijfde sel- zoenpalm. „Die twee man nen zaten steeds naar elkaar te kijken, dus ben ik op een drietal kilometer maar al leen gegaan", aldus de ex- IJzendijkenaar, die sinds zijn huwelijk in het bij Brugge gelegen Moerbrugge woont. Voor de rappe Bijvank was er niet meer weggelegd dan de tweede plaats, terwijl een bewonderenswaardige Karei van Goethem een dag eerder nog triomfator in de ronde van Midden-Zeeland, als derde binnenkwam. Dit trio overleefde de uit val van een negental dat in ..deze door de wind loodzware koers overeind was geble ven. Een negental dat elkaar al na 15 kilometer koers vond. Dit nadat in de ope ningsronde na een vijftal ki lometer een valpartij al slachtoffers had gemaakt. Werner Dhondt ging onder uit, Frank Gommers tui melde over hem heen en een aantal renners waaronder de weer debuterende Hans Moens mocht er al gelijk een kruis overmaken. De tweede schifting, dus na 15 kilometer wedstrijd, toen Werner Wieme, Matti de Baat, Conno van de San- de, Ab Verplanke, Frans van Waterschoot, Karei van Goethem, Gerard van Ant werpen, Hans Vis en Rob Bijvank voorop kwamen. Daarachter een peloton van een 21-tal renners met on dermeer Peter van 't West einde, Niek de Taeye, Cor Vervaet, Eric Vereecken en Jos van Baal. Achtereenvol gens Piet Hoondert, Cor Ver vaet en Jos van Baal tracht ten de tegenaanval op gang te brengen, maar hun acties droegen nooit verder dan en kele tientallen meters. En het was Werner Wieme - wie anders - die de leidersprijs meepikte. Vijftien kilometer voor de streep luidde diezelfde Wieme de finale in. Een sterk pedalerende Gerard van Antwerpen, Matti de Baat, Rob Bijvank en Karei van Goethem waren mee. Op een demarrage van Karei van Goethem, vielen Van Antwerpen en De Baat weg. Bijvank en Wieme immers haakten tijdig aan. Het was uiteindelijk dus Wieme die het laatste woord had. Bij de junioren bleven 14 man overeind. Bij het ingaan van de laatste ronde 'sloop' Marco Pijpelink er tussen uit. Robert de Jonge was de enige, die bij machte was de Terneuzenaar te antwoor den om met een dertigtal meter voorsprong te winnen. Achter Pijpelink regelde John van Ameele de pelo tonsspurt. Stormvloedkering breuk in koers Door Rob van Deursen Kosten noch moeite werden gespaard om de autori teiten over de brug te halen. Na de uiteindelijk door Gerrit Solleveld van de Kwantum-formatie van Jan Raas in Goes gewonnen koers mogen echter dikke vraagtekens gezet worden achter het uitstapje van de karavaan van Walcheren naar Schouwen-Duiveland. Immers, om de Stormvloed kering te passeren moest de wedstrijd stilgelegd (slecht wegdek, nauwe passages) worden. En dat nu ging totaal fout. Op de Veersegatdam op weg naar Vrouwenpolder na ongeveer 135 kilometer koers, waarin niets maar dan ook he lemaal niets gebeurde, ont stonden namelijk met de ste vige zuidwester in het voor deel van de coureurs drie de pijlerdam niet meer dan dertig seconden zou bedragen, we de zaak bij elkaar zouden laten komen. Door het ongedi- ciplineerd gedrag van de ren ners is het fout gegaan". Drie waaiers. De eerste groep bereikte de pijlerdam met 35 seconden voorsprong. Op dat moment had de jury moeten ingrijpen. Slechts twee officials stonden echter op de plek om de groe pen uit elkaar te houden en na de passage (negen kilometer lang inclusief het werkeiland Neeltje Jans) met de tijdsver schillen de wedstrijd te laten vervolgen. Dat mislukte dus falikant. Met als gevolg dat de koers na het tweede vertrek opnieuw kon beginnen. Wed strijdleider Wim Jeremiasse: „Zonde van de koers. Volgens mij hoort zo'n Stormvloedke ring, als je er niet normaal over heen kunt, niet thuis in een wielerwedstrijd. De ren ners wilden niet stoppen. Ze gingen er met zestig in het uur die dam op. Dan sta je machte loos". Adri van der Poel, toch nog goed gestemd omdat zijn ploegmakker Solleveld zege vierde: „Dat mag niet voorko men. Het was eigenlijk een zelfde situatie die ontstaat als je in de koers met kopgroepen en dergelijke voor een gesloten spoorwegovergang komt te staan. Dan moeten er maar linten gebruikt worden om het zaakje uit elkaar te houden. Nu raasde de tweede groep over de eerste heen en dan blijf je natuurlijk niet staan. Dan ga je mee". Maarten Du- crot; „Dit sloeg werkelijk ner gens op. Ik zat net in de volle jacht om terug te komen na een lekke band. En bij die dam stonden allemaal auto's dwars over de weg terwijl de cou reurs al weer wegwaren. Dan ben je gezien". En Jan Raas, die zelf samen met de organi satie en de Zeeuwse DSL Ar- jaan de Schipper het af te leg gen traject keurde: „De jury treft hierin blaam. Het spijt me dat ik het moet zeggen. Er hadden gewoon meer mensen moeten staan". Jeremiasse nog een keer: „Vooraf hadden we in de vergadering besloten dat als het eventuele verschil tus sen groepen bij het begin van Aan de doorkomst over de Stormvloedkering was een in drie delen (ook bij de Zeeland- brug en de eerste doorkomst in aankomstplaats Goes) gesplit ste tussensprint-super-premie van 15.000 gulden verbonden. Een forse som, die werd ge wonnen door Marco van der Hulst van Skala, die de eerste twee spurtjes op zijn naam schreef en die in Goes via een vijfde plaats het beslissende puntje (ten opzichte van Twan Poels) veroverde. Het was het enige foutje dat sloop in de re gie van Jan Raas voor deze naar erkenning hunkerende 'klassieker' in zijn eigen pro vincie. Raas stuurde zijn ploeg met twee opdrachten uit start plaats Vlissingen weg. In de eerste plaats moest er zo ge- manoevreerd worden dat de Panasonic's de slag zouden missen en in de tweede plaats moest ter meerdere glorie van de ronde van Midden-Zeeland tweevoudig Tour-winnaar Laurent Fignon in de finale zijn rol mee kunnen spelen. Beide opdrachten werden per fect uitgevoerd toen na de pij lerdam 21 man op kop kwa men. Bij die 21 zes man Van Kwantum (Manders, Poels, Priem, Solleveld, Van der Poel en Wijnands) en verder Van der Hulst, Mackay (beiden Skala), Bogaert, Jonkers, Ver- leyen (Transverriij), Arras, Hoondert, Van Wijk (PDM), Dhaenens, Rogiers, Haex (Hi tachi), Cabestany, Hermans, Nijboer (Seat) en Fignon. Bij het opgaan van de Zeeland- brug tussen Zierikzee en Noord-Beveland bedroeg de voorsprong 1 minuut van 45 seconden en bij het afgaan 3 minuten. Met andere woorden de koers was wat de achter blijvers betreft gedaan. Voldaan Nu aan de voorwaarden van 'stalbaas' Raas was voldaan konden de mannen van zijn ploeg het spel gaan spelen. Om beurten demarreren dus. Eerst gingen Wijnands en Solleveld. Zij kregen Cabestany mee. De Spanjaard leek Priem te ge- UITSLAGEN 7oetbal OOR DE achtste keer is W amo Berlijn zaterdag v0~ alkampioen in Oost-De1- ind geworden. Op de la3^ peeldag behield de ploeg vee punten voorsprong ok Leipzig door in eigen n tahl Riesa met 4-0 te V in. De overwinning .eipzig op Wismut Aue (3*. /as daardoor niet belani leer. ^uitslag van de ronde van Midden stand voor profs; 1. Gerrit Solle nd (Ned) de 240 kilometer met start 11 Vlissingen en finish in Goes in 5 3M1 minuten en 1 seconde, 2. Rudy Jaenens (Bel) z.t., 3. Twan Poels Jd) z.t., 4. Rudy Rogiers (Bel) op 11 Jonden, 5. Wim Arras (Bel) op 13 J°nden, 6. Jan Boogaerd (Bel) z.t., 7. Jathieu Hermans (Ned) z.t., 8. Frank Wen (Bel) z.t, 9. Ad Wijnands Jd) z.t., 10. Adri van der Poel (Ned) U. Ron Mackay (Ned), 12. Henri janders (Ned), 13. Peter Hoondert ^d). 14. Jos Haex (Bel), 15. Marco J® der Hulst (Ned), 16. Cees Priem Wl 17. Laurent Fignon (Fra), 18. Jf2 Cabestany (Spa), 19. Jan Jon- (Ned), 20. Erwin Nijboer (Ned), pheo Appeldoorn (Ned), 25. Vester (Nea), 26. Jac Hanegraaf (Ned), pateurs: 1. K. van Goethem, WV Juwsch-Vlaanderen, 175 kilometer H03.57; 2. J. de Crom, WV Zeeland; kü- Lippens, Bellem België; 4. M. de R Diana Zundert; 5. W. van Koo- JWV Theo Middelkamp op 12 se- SJen; 6. P. van de Klundert, WV r*land; 7. r. Bijvank, WV Zeeland H seconden; 8. J. Mobach, Diana seconden; 9. K Vleugel, Theo Jr^delkamp op 40 seconden; 10. A. den Dries, Pijnenburg; 11. P. Mol, Theo Middelkamp; 12. F. Reij neveld, De Mol; 13. A. van Putten, WV Zeeland; 14. K Evers, Pijnen burg op 1.40; 15. N. van de Klundert, WV Zeeland op 2.40; 16. B. Zoontjes, Pijnenburg, 17. C. Slinger, De Bataaf; 18. B. Godes, Engeland; 19. A. Blets- ky, West-Duitsland; 20. N. de Taeye, WV Zeeuwsch-Vlaanderen; 22. R. Haast, WV Breda; 23. A. Vermue, Theo Middelkamp; 24. R. Bril, De Zuidwesthoek; 26. P. Hoondert, Theo Middelkamp; 27. E. Vereecken, WV Zeeuwsch-Vlaanderen op 8.15; 28. G. van Antwerpen, Theo Middelkamp; 29. S. Kole, Theo Middelkamp; 30. A. Polvorosa, Willebrord Wil Vooruit. Uitslagen ronde van Waterland kerkje: Amateurs: 1. W. Wieme (Moer- brugge-B) 80 kilometer in 2.05.12, 2. op 18 sec. R. Bijvank (Westdorpe), 3. K. van Goethem (Kloosterzande), 4. op 23 sec. M. de Baat (Steenbergen), 5. G. van Antwerpen (Driewegen),.6. op 35 sec. A. Verplanke (IJzendijke), 7. op 1 min. 8 sec. H. Vis (Saulnes-Fra.), 8. op 1.50 C. van de Sande (IJzendij ke), 9. F. van Waterschoot (Graauw), 10. op 3 min 6 sec. E. Vereecken (St. Jansteen), 11. P. van 't Westeinde (Biervliet), 12. N. de Taeye (Eede), 13. F. Franse (Kwadendamme), 14. Chr. de Baat (Steenbergen), 15. F. Rijne- veld (Zwijndrecht), 16. Wickens (Dunstable-Eng.)17. C. de Caluwé (Terneuzen), 18. C. Vervaet (Walsoor den), 19. T. Vermeule (Kloetinge), 20. P. Hoondert (Heinkenszand). Junioren: 1. R. de Jonge (Lewedorp) 60 kilometer in 1.41.29, 2. op 5 sec. M. Pijpelink (Terneuzen), 3. op 12 sec. J. van de Ameele (Terneuzen), 4. J. For- trei (Breskens), 5. J. Schroevers (Ar- nemuiden), 6. R. van Hecke (Sas van Gent), 7. L. Goeree (Kruiningen), 8. W. Geys (Kwadendamme), 9. J. Brans (Rucphen), 10. R. de Vrieze (Goes), 11. T. Moonen ('s-Heeren- hoek), 12. A. Masseurs (Steenbergen), 13. A. Hurenkamp (Driebergen), 14. J. van Stel (Wemeldinge), 15. op 2 min 20 M. Martens ('s Heerenhoek), 16. M. Marijs (Arnemuiden), 17. P. van Bel- zen (Middelburg), 18. R. Geijsels (Deinze), 19. R. Rabout (Zuidzande), 20. R. Jetten (Rotterdam). Uitslagen ronde van Etten-Leur: Amateurs: 1. Willem-Jan van Loenhout (Nieuw Vossemeer) 100 km in 2.18.22, 2. H Rovers (Roosen daal), 3. N van de Klundert (Hoo- gerheide), 4. L van Mook (Ooster- nout), 5. A Overbeke (Dordrecht), 6. R Brouwers (Teteringen), 7. J Ge vers (Rijsbergen), 8. P van de Klundert (Hoogerheide), 9. C de Jong (Rucphen), 10. J de Crom (Hoogerheide), 11. P Barten (Ze venbergen), 12. T van Loon (Zegge), 13. F Laurijssen (Zundert), 14. G de Leeuw (Ermelo), 15. B de Wit (Zeg ge), 16. C Nuiten (Fijnaart), 17. E Knuvers (Den Bosch), 18. R Mar tens (baarle-Nassau), 19. P Jaspers (Sint Willebrord), 20. H Bogers (Fijnaart); Junioren: 1. L Overgaag ('s-Gra- venzande) 60 km in 1.27.19,2. M Za- noli (Wilnis), 3. V Timmermans (Hoogerheide), 4. R Hopman (Den Haag), 5. R Farenhout (Spijkenis- se), 6. R van Loon (Zevenbergen), 7. F van Son (Zevenbergen), 8. E de Crom (Hoogerheide), 9. A Frijters (Rijsbergen), 10. J van Ginnekens (Etten-Leur), 11. J Melsen (Roosen daal), 12. J van de Boom (Roosen daal), 13. D de Jong (Raamsdonks- veer), 14. F Breure (Sint Maartens dijk), 15. C Wouters (Zevenbergen), 16. R van Wezenbeek (Heerle), 17. N van Elsakker (Hoogerheide), 18. B van Aarssen (Bosschenhoofd), 19. R Tak (Oudenbosch), 20. T Steijger (Delft); Nieuwelingen: 1. F Scheer (Ouden hoorn) 40 km in 59.07, 2. D Over gaag ('s-Gravenzande), 3. P de Bruin (Andel), 4. R Kroon (Oud- Gastel), 5. M van de Meer (Leeu warden), 6. R de Groot (Overschie), 7. R van Kappel (Made), 8. P Kroo- nen (Raamsdonksveer), 9. R Kroes (Hattem), 10. P Konings (Roosen daal), 11. M van de Wolf (Rotter dam), 12. M de Kort (Oisterwijk), 13. J van Zoelen (Culemborg), 14. W Kulik (Stolwijk), 15. K Scheer (Oudenhoorn), 16. P Diepstraten (Papendrecht), 17. G Hommes (Delft), 18. P Kila (Leidschendam), 19. E Daemen (Rijsbergen), 20. P van Raffen (Berkel Rodenrijs). Gerrit Solleveld (rechts) klopt na voorbereidend werk van Poels de Belg Dhaenens in de eindsprint van de 27ste ronde van Midden-Zeeland. - foto willem mieras vaariijk voor een eventuele eindsprint en dat kwam de ge routineerde Zeeuw met in zijn wiel de Belg Rogiers zijn twee ploegmakkers vooraan 'even' vertellen. Opnieuw dus. En weer was het Gerrit Solleveld die uithaalde. De uitval van de Zuidhollandse tomaten-kwe ker werd beantwoord door Dhaenens, Rogiers en Poels, toen nog kanshebber voor de eerste plaats in het klassement van de super-premie. Dat zag Marco van der Hulst ook in. Hij 'zwom' tot aan de eerste doorkomst in Goes tussen kop groep en peloton in; pakte op die manier een punt mee en wist dat zijn taak volbracht was. De vier bleven ondanks de TV-motor weg. En dat bete kende dat Poels zich in dienst moest stellen van Solleveld. Niet voor niets, want Solleveld won eigenlijk vrij gemakke lijk. „Ik voelde me net zo zeker als toen ik vorig jaar die Tour etappe in Pont Audemer won. Ik heb tegen Poels een kilome ter voor de streep geroepen dat hij moest gaan. Alleen Dhaenens reageerde en vanaf dat moment was het een fluitje van een cent". Door Willem Dielemans ETTEN-LEUR - Willem-Jan van Loenhout was in de ronde van Et ten-Leur rapper dan zijn directe tegenstrever Hennie Rovers. Van Loenhout pakte daarmee zijn derde over winning in dit seizoen. „Het was een lastige wedstrijd", aldus Van Loenhout. „Al vroeg reed er een groepje weg, waardoor het tempo hoog lag. Bo vendien was deze wedstrijd 100 kilome ter lang, hetgeen 20 kilometer meer is dan de meeste wedstrijden tegenwoordig. Die honderd kilometer, dat is voor d<j meeste coureurs, zeker met deze warmte te veel". Met nog vijf ronden te rijden demarreerde Willem-Jan van Loenhout uit de kop groep. Alleen Hennie Rovers kon hem vol gen. In de laatste ronde probeerden beide renners, die in de spurt aan elkaar gewaagd zijn, elkaar te verrassen door om beurten te demarre ren. Beiden gaven elk aar geen ruimte, waardoor de eind sprint de winnaar moest opleveren. Dat werd dus met een fietslengte verschil Willem-Jan van Loenhout. De ronde van Etten- Leur was gisteren na afwezigheid van elf jaar weer terug in het centrum van het Winaar Willem-Jan van Loenhout met Hennie Rovers in zijn wiel. - foto de stem/ben steffen Westbrabantse stadje. „We hebben anderhalf jaar keihard moeten werken", aldus mede organisator en spea ker Kees Maas. „Grote struikelblokken wa ren het politie-bureau en de brandweer-ka zerne, die binnen het parkoers lagen. Door het traject te wijzigen konden we dit pro bleem oplossen, maar toen bleef nog de af sluiting van de rijks weg over. Toen we dat opgelost hadden was de weg vrij om de ronde weer door het centrum te laten ver rijden". Dat laatste bleek gisteren een gouden greep. Het talrijke- en enthousiaste publiek kon genieten van boeiende wedstrijden, waarin alleen de al- lersterksten overeind bleven. In de wedstrijd van de amateurs waren het Nico van de Klun dert, Hennie Rovers en Ruud Brouwers, die de aanzet gaven tot een vroege- en naar later zou blijken beslissende ontsnap ping. Jos Gevers voegde zich even later bij hen. John de Crom haakte ook aan. Daar achter vormde zich een tweede groep met onder anderen Arie Overbeke, Cor de Jong, Patrick Wouters en Godert de Leeuw. Vanuit het peloton sprongen steeds meer renners naar de tweede groep, zodat de vaart er uit ging. Even na half koers vond Willem-Jan van Loenhout het tijd worden om op zoek te gaan naar de koplo pers, waar John de Crom inmiddels was weggevallen. Hij kreeg Cor de Jong, Louis van Mook en Arie Overbeke mee. Daar achter volgde een tweede volggroep bestaande uit Peter van de Klundert, Rudy van Vlimmeren en John de Crom. Deze twee groepen liepen samen. Eendrachtig samenwerkend knab belden zij ronde na rondeseconden van hun achterstand af. Met nog 25 kilometer te rijden werden de koplopers ingelopen. De rest van het ren- nersveld was inmid dels op grote achter stand gereden. Willem-Jan van Loenhout had er zin in. Alleen of met an deren probeerde hij een beslissing te for ceren, maar de con currentie gaf hem nauwelijks ruimte. Tenminste tot vijf toertj es voor het ein de. Toen lichtte Van Loenhout zijn achter werk van zijn zadel voor een ultieme po ging. Alleen Hennie Rovers was in staat hem te volgen. Het bleek uitstel van exe cutie, want in de sprint bleek Van Loenhout toch de sterkste.

de Stem | 1986 | | pagina 13