Draften Blues succesvol in Vlissingen Spannend waterpolo-toemooi van Temeuzense basisscholen Geluidsisolatie voor woningen Zoetevaart IN PROVINCIAAL STREEKPLAN Verkoop Bellemans fotoboek valt tegen AVONDVIERDAAGSE IN HULSTER WIJK Buurten in Zaamslag korfballen Expositie woonvormen ouderen in Hulst Hobbymarkt grote trekpleister Axel helpt Nepal Muziekdag voor jeugd in Clinge DONDERDAG 22 ME11986 VAN ZEELAND 4 HULST KRIJGT SUBSIDIE VAN RIJK AXEL - De gemeente Axel voelt zich achter gesteld in het voorontwerp streekplan van de provincie Zeeland. Axel wordt in het voorge stane woonspreidings- en kernenbeleid aange merkt als 'overige kern'. Dagrecreatie Leefbaar Boekenverkoop Hulster bibliotheek GEMEENTE AXEL VANGT STROP OP E. Verschueren schutterskoning Axel Clinge De Klinge Graauw Hulst Kloosterzande Nieuw-Namen Ossenisse Vogelwaarde T16 PAGINA ZEELAND Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst willen bij vijftien woningen aan de Zoetevaart geluidwerende voorzieningen laten aanbren gen. Daarmee is 90.000 gulden gemoeid, maar dat geld krijgt de gemeente terug van het Rijk. Met dit project willen B en W ervaring opdoen voor even tueel op latere termijn uit te voeren grotere saneringsope raties. Uit een onderzoek is namelijk gebleken dat er heel wat woningen in de gemeente met een te hoge geluidsbelas ting worden geconfronteerd. In principe zulln voor al die woningen maatregelen moe ten worden getroffen. Voor Hulst is dit jaar een bedrag van 90.000 gulden sub sidie gereserveerd. Daarmee kan slecht een klein aantal woningen aangepakt worden. Zodoende is de keus gevallen op de huizen langs de Zoete vaart. Van de vijftien wonin gen ter plaatse worden er vier belast met het zeer hoge ni veau van 71-75 decibel en ligt de gevelbelasting van tien wo ningen tussen de 66 en 70 deci bel. Aan de Zoetevaart worden momenteel al geluidwerende voorzieningen in de vorm van een geluidwal getroffen. Met dit project erbij zal de hele straat voldoen aan de eisen van de wet geluidshinder. Bij de voorzieningen aan de huizen moeten worden ge dacht aan zaken als dubbele beglazing, kozijnnaaddichting, nieuwe ramen of deuren, het plaastsen van suskasten en het treffen van voorzieningen aan het hellend vlak. Volgens B en W heeft de praktijk al uitge wezen dat het subsidiebedrag genoeg is om de voorzieningen te treffen zonder bijdrage van de betrokkenen. Elf eigenaren en gebruikers hebben al laten weten positief te staan tegenover de plannen. Wellicht, zo meent het college, zullen er van de resterende be langhebbenden tijdens het vorderen van het project als nog besluiten tot deelname. De komende jaren, zo beloven B en W de raad, zal geprobeerd worden nog veel meer geld te vangen zodat aan een groter aantal woningen voorzienin gen kunnen worden getroffen. Axel wil status van regionaal centrum Van een onzer verslaggevers B en W vinden dat Axel net als Terneuzen, Hulst en Oostburg de status van regionaal centrum moet krij gen. HULST - Meer dan tachtig procent van de ouderen in Ne derland woont nog in een ge wone woning of maakt ge bruik van de faciliteiten van een servicefiat of bejaardewo ning. Bijna tien procent ver blijft in een bejaardenoord en een kleine groep wordt ver pleegd in tehuizen of leeft in een aanleunwoning. Deze situatieschets over de diverse woonvormen voor ouderen wordt door middel van foto's, teksten en platte gronden gepresenteerd in de tentoonstelling die nog tot za terdag in de hal van den Dul- laert is opgesteld. De Hulster woningbouw vereniging wil naar aanlei ding van deze, door het minis terie van volkshuisvesting sa mengestelde, tentoonstelling een gespreksavond houden. Dinsdag 27 mei om 19.30 uur wil men in 'de Lieve' praten over het tekort aan plaat singsmogelijkheden in bejaar denhuizen en de vergrijzing van de bevolking en de wijze waarop de overheid hier op in speelt. Uit de resultaten van de ge spreksavond kan men nagaan hoe de behoefte aan huisves ting is bij mensen boven de vijftig jaar. Inschrijfformulieren liggen in den Dullaert. Van onze correspondente HULST - De buurtvereniging den Dullaert in Hulst houdt van dinsdag 27 tot en met vrijdag 30 mei de jaarlijkse avondvier daagse. Ook dit jaar hoopt men op een record-aantal deelne mers. Voor de vrijdagavond wordt een feestelijke intocht voorbe reid. Dan krijgen de deelnemers hun aandenken. Nieuw deze keer is de invoering van de vijf en tien kilometer tochten. In voorgaande jaren liep men zeven of vijftien kilome ter. Dit bleek vooral voor de wat jongeren een moeilijke klus en daarom is de 'gezinvriendelijke' vijf kilometer route in het pro gramma opgenomen. De inhaaldag wordt gehouden op maandag 2 juni. Inschrij vingen vinden plaats op maandag 26 m ei in den Dullaert, of even voor aanvang op dinsdag 27 mei. De aanvang is steeds om 19.00 uur. KLOOSTERZANDE - Na een periode van instuderen van nieuw repertoire heeft de popgroep Draften Blues uit Kloosterzande bij een hernieuwde kennismaking met het publiek voor een mooi succes gezorgd. De groep trad samen met drie Walcherse groepen op in De Piek te Vlissingen, om een plaatsje te bemachtigen voor Het college schrijft dat aan GS in een eerste reactie op het voorontwerp streekplan. De aanduiding 'overige kern' houdt voor Axel onder meer in dat woningbouwactiviteiten onder het huidige peil zakken. Regionale kernen zijn volgens de provincie plaatsen die be langrijk zijn voor de regio waarin ze liggen. „Naast de eigen utbrei- dingsbehoefte is het beleid erop gericht om ook een deel van de uitbreidingsbehoefte van de 'overige kernen' op te vangen", aldus het streekplan. Axel verdient volgens B en W wel het predikaat 'regio naal centrum', omdat Axel een aantal bovenlokale functies vervult. „Axel vraagt een be nadering die veel meer tege- moet komt aan de specifieke omstandigheden van de kern", aldus het college, dat vindt dat de provincie aan die omstan digheden voorbij gaat. Het college wijst in dat verband op het omvangrijke verzorgings- en voorzieningenapparaat in de kern dat functioneert voor een groter gebied dan enkel de eigen gemeente. Aangehaald wordt verder 'de belangrijke dagrecreatieve functie van de kern', 'de gun stige ligging van de kern ten opzichte van een belangrijk, omvangrijk en in het vooront werp ook verder te ontwikke len industrie- en werkgele- genheidgebied', 'de omvang van de kern' en de tot op he den voor de kern geldende taak van kern met aanvul lende woonfunctie waarop mede bestemmingsplannen zijn afgestemd'. Dit alles rechtvaardigt vol gens het college een taaktoe deling voor de kern Axel die verder strekt dan uitsluitend het voorzien in de eigen woon behoefte. „Er moet ruimte worden geboden voor een, zij het beperkte, opvangtaak in zake zich mogelijk aandie nende vestigingsoverschot ten", aldus B en W. Kritische kanttekening plaatst het college ook bij het hoofdstuk Stads- en dorpsver nieuwing. Daarin wordt ge steld dat er bijzonder aan dacht besteed moet worden aan de mate en wijze van uit breiding van de kern, maar dan niet in de richting van de Axelse Vlakte en aan de ver betering van het woonmilieu. Gezegd wordt ook dat de kern als leefbare kern behou den moet blijven en dat extra groei onaanvaardbaar is. Vooral die laatste opmerking doet zeer. Daarnaast is de con statering 'geen uitbreiding naar de Axelse Vlakte' in strijd met het door GS ak koord bevonden rapport 'uit breiding woongebied Noord polder'. Daarin wordt juist een uitbreiding naar de Axelse Vlakte, zij het binnen beperkte grenzen, aangegeven. De reactie van het college, die als voorlopig commentaar naar GS is toegestuurd, wordt dinsdag 27 mei voorgelegd aan de raad. De raadsvergadering begint om 19.00 uur. ZAAMSLAG - De korfbalver eniging Zaamslag houdt van daag, donderdag, haar jaar lijkse buurtkorfbal toernooi. Van 18.45 tot ongeveer 21.30 uur strijden twaalf teams om de titel buurtkorfbalkampioen van Zaamslag. Dit evenement, waarmee Zaamslag enkele ja ren geleden is gestart, brengt altijd groot enthousiasme te weeg. Met veel inzet (soms ook niet meer dan dat) wordt er om de punten geknokt. De organiserende vereni ging legt er bij de bevolking van Zaamslag dan ook veel eer mee in, omdat diezelfde bevol king rechtstreeks er bij wordt betrokken. In vier poules van drie ploegen strijdt men voor de finaleronde, waarna uitein delijk in de finale de kam pioen wordt aangewezen. De deelnemende teams zijn: A-poule: West, Molenhof en 't Fort. B-poule: Mikpunt 1, Vier Heren 1 en Noord. C-poule: 1. Reuzenhoek, Drie Gehuchten 2 en Mikpunt. D-poule: Vier Heren 2, WSV Zeldenrust en Drie Gehuchten 1. I Van een onzer verslaggevers HULST - Liefhebbers van boeken kunnen komende za terdag 24 mei wellicht een voordeeltje opdoen. Die dag verkoopt de openbare biblio theek in Hulst namelijk haar afgeschreven boeken. Vanaf 10 uur is iedereen welkom. De openingstijden zijn van 10 tot 12 uur en van 13 tot 17.30 uur. Beeld van de finale bij de jongens, tussen de ploegen van de Scheldeschool en De Hille (met witte badmuts) - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent TERNEUZEN - Gistermiddag leverden in het overdekte zwem- en instructiebad De Honte in Terneuzen vijftien ploegen van negen basisscholen strijd op waterpologebied. Bij de meisjes was het de ploeg van Op de Hoogte die met de hoogste eer ging strijken. Bij de jongens won de ploeg van de Scheldeschool. Bij de meisjes hadden zes scholen ingeschreven voor dit waterpolo-toernooi. Er werd gespeeld in twee poules. Om de vijfde en zesde plaats speelden de meisjes van De Meerpaal en De Golfslag. De Golfslag won met 3-1. Om de derde en vierde plaats speelden Oudevaart en De Hille, uitslag 3-2 voor Oudevaart. In een spannende finale kwamen de ploe gen van Op de Hoogte en De Stelle tegen elkaar uit. Op de Hoogte won overtuigend met 5-2. Bij de jongens waren er negen ploegen verdeeld in twee poules.Om de derde en vierde plaats speelden de ploegen van De Golfslag en De Stelle. De Golfslag wist met 3-1 te winnen. In de wedstrijd om de eerste en tweede plaats werd strijd geleverd door de ploegen van De Scheldeschool en De Hille. De Scheldeschool versloeg De Hille met 4-1. Van onze correspondent AXEL - In het weekeinde van 13 en 14 juni staat Axel vrijwel geheel in het teken van de actie Axel help Ne pal. Veel verenigingen en personen uti Axel trachten tijdens dit Nepal-weekeinde zoveel mogelijk geld bijeen te brengen met het doel om hiervan een schooltje in Ne pal te laten bouwen. Men probeert door de organisatie van tal van activiteiten een bedrag van 8.800,- bijeen te brengen, hetgeen met de provinciale bijdrage vol doende is voor de bouw van zo'n schooltje. Grote attractie tijdens dit weekeinde is de hobbymarkt die in en om cultureel cen trum De Halle wordt gehou den. Vele hobbyisten en ver enigingen hebben al toege zegd actief aanwezig te zijn bij de hobbymarkt. Er zijn vele soorten hob- by's te zien, waarbij door vele hobbyisten actief aan de hobby wordt gewerkt. Naast schilderen, houtsnij den, handwerken en kant klossen zijn minder beoe fende liefhebberijen als bijen houden, modelboot- bouw, speleologie en para chute springen vertegen woordigd. Teneinde een zo groot mo gelijk aanbod van verschil lende hobby's te bieden, wordt hobbyisten gevraagd aan dit grote gebeuren mee te werken. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opge ven bij het actiebureau Axel helpt Nepal, bij Hans Jonge- pier, Graafjansdijk 68 te Axel. De overige activiteiten die worden gehouden zijn onder meer een zangavond vrijdag 13 juni en een prijskaarting en play back-wedstrijd za terdag 14 juni. De scouting Axel houdt zaterdag 14 juni een sponsorloop, waaraan naast de eigen leden wordt deelgenomen door leerlin gen van de Axelse scholen en leden van de scouting groepen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Daarnaast verzorgen tij dens de hobbymarkt diverse verenigingen in de theater zaal van De Halle uitvoerin gen. Vrijwilligers die mee willen werken aan het wel slagen van deze Nepaldag, kunnen zich eveneens mel den bij het actiebureau. AXEL - Het fotoboekje 'Mo derne Kunst en 1984', een uit gave van galeriehouder Roby Bellemans in Axel, heeft niet de verwachte verkoopcijfers gehaald. Van het boekje, dat deels met gemeentegeld is ge financierd, zijn niet meer dan 142 exemplaren verkocht. Er zijn er 500 van gedrukt Van de overgebleven exem plaren neemt de gemeente er 250 terug.De rest mag Belle mans alsnog aan de man pro beren te brengen. Een en an der is destijds overeengeko men bij het verstrekken van een renteloze lening van 3000 gulden aan Bellemans. Dat geld was nodig om het boekje te kunnen laten drukken. Omdat Bellemans zo weinig exemparen heeft verkocht en de opbrengst van dat geld niet eens voldoende was om de ne- venkosten te dekken, moet Bellemans het geleende geld niet terug betalen aan de ge meente. B en W willen dit postje uit de algemene midde len betalen. Het boekje is gemaakt als afsluiting van een project over moderne kunst. In het kader van dat project werden naast diverse tentoonstellingen le zingen op scholen gehouden om de jeugd in aanraking te brengen met moderne kunst. Vanwege ondermeer de edu catieve waarde ervan droeg de gemeente het project een warm hart toe. Dat is ook de reden waarom het college Bel lemans niet met een financiële kater wil laten zitten. het jaarlijkse Rhytm 'n Booze festival in het Vlissingse Nol- lebos. Ieder jaar een van de zo- merhoogtepunten in Vlissin gen, waar soms zo'n tiendui zend belangstellenden op af komen. Draften Blues werd door de jury unaniem tot win naar van de avond uitgeroe pen en kwalificeerde zich. Naast de Oost-Zeeuws- Vlaamse formatie treden op 31 juli tijdens het festival nog de winnaars op van de vier an dere voorronden. Voor de beste groep ligt een hoofdprijs te wachten die bestaat uit een studio-opname en de aanmaak van 1000 singels, alsmede op tredens in den lande. Inmiddels heeft Draften Blues zich opnieuw aan het 'eigen' publiek voorgesteld. Dat gebeurde tijdens de voor bije Molenstraatfeesten in Kloosterzande. Op een podium voor Disco Love bracht de band het grotendeels nieuwe repertoire ten gehore voor een overvolle Cloosterstraat. Draften Blues bestaat uit Kees van Hoof (zang), Charles Heizier (gitaar,zang), Peter de Maat (bas), Ronald Platjouw (sax,piano) en Willem Rijn (drums). De groep wordt se dert de oprichting in 1977 ge managed door Tinus Sponse- lee. ST.-JANSTEEN - Tijdens de jaarlijkse koningsschieting van St.-Jan opende titelverde diger A. van Dorsselaer de strijd. Al in de eerste ronde werd de vogel afgeschoten door E. Verschueren. Alle twintig schutters hadden recht op drie kansen. Niemand lukte het de vogel neer te halen. De koningstitel met een ko ningsvogel en een tinnen bord kwamen in het bezit van E. Verschueren. Hij vertegen woordigt 21 juni de vereniging bij de konings- en keizers- schieting van de Zeeuws- Vlaamse Bond in Rijen. Ook is hij 27 juni aanwezig bij de schieting van de Neder landse Bond te Kwadendam- me. Na de koningsschieting werden de minstertitels ver schoten tijdens een surprise- schieting. Eerste minister werd voorzitter J. van Remor- tel en tweede minister E. Seg- hers. Van onze correspondent CLINGE - De afdeling Zeeland van de rk West brabantse en Zeeuwse Muziekbond houdt zon dag 25 mei een jeugdmu- ziekdag in zaal Malper- tuus te Clinge. Belang stellenden voor het slot- concert kunnen gratis komen luisteren. De jeugdmuziekdag staat onder leiding van A Jan- sen-Hoefeyzers "uit Kloosterzande. Het programma ziet er als volgt uit: 09.00-10.45 uur: ontvangst deelne mers; 9.30-10.45 uur: re petities; 10.45-11.45 uur: play-in met een optreden van een blaastrio uit Roosendaal; 11.45-12.45 uur: koffietafel; 12.45- 14.15 uur: repetities; 14.30-15.30 uur: bingo; 15.45-17.15 uur: repetities; 17.15-18.30 uur: maaltijd; 19.45 uur: slotconcert door St.-Jan uit St.-Jan- steen onder leiding van L. Verstiggel. Bridge - Bridgeclub Am speelde en pinksterdrive i, cultureel centrtum De Hall, Uitslag A-groep: 1. heren Ar. noldi-Bode, 2. heren Mari.' Grootveld, 3. echtpaar Huys man. B-groep: 1. heren He! melsoet-De Wever, 2. echtpja, Ysebaert, 3. dames Van j, Casteel-Van der Heyden en nf heren Vermunt. C-groep; heren Moeliker-Goedhart! heren Bisschop-De Maagt, 3 echtpaar Herrebout. Bejaardenschieting - In Ca|$ Klinge Grens wordt donder, dag 22 mei een schieting j houden voor schutters bov.„ de 55 jaar en invaliden jjjjj schieting begint om half drie Chiro inter - De Chiro-jeugd. beweging houdt zondag 25 mei een grote ledenwerfactie Hiervoor worden jongeren van 7 tot 13 jaar uitgenodigd voor een chiromiddag in hei clubhuis van twee tot vijf uur De chiro heeft speciaal het woordje inter in haar opgenomen, omdat er zowei Belgische als Nederlandse le. den zijn. De jeugdbeweging telt zo'n 50 leden. Kaarting - In het gemeen schapshuis wordt donderdag 22 mei om 14.00 uur een kaar ting voor bejaarden gehouden. Bridge - Bridgeclub Huls! speelde de 15e wedstrijd voet de competitie. Uitslag A- groep: 1. dames Biesbroeck- Goossen, 2. heren Biesbroeck- Geuzenberg, 3. heren Reunis- d'Hondt, B-groep: 1. mevrou» Bruyns-de heer Van Wijns- bergen, 2 en 3. gelijk, dames Weemaes-Verstaeten en me- vrouw-Sandrini-de heer Meu- lenberg. C-groep: 1. here Heyndrickx-Deltour, 2. dames Hillege-Van de Velde, 3. mes Wendels-De Booy. Toernooi - Hockeyclub Rapid; hield het tweede toernooi voo basisscholen. Uitslag ervare teams: 1. Moerschansschool.l St.-Willibrordusschool, 3. No- belhordst. Onervaren teams: 1, St.-Bernardusschool, 2. Nobel- horst, 3. St.-Willibrordus school. Teams beneden 10 jaar; 1. Moerschansschool, 2. Ark,l St.-Bernardusschool 2. Oud papier - Leden van c voetbalvereniging halen za terdag 24 mei weer oud papi: op vanaf 09.00 uur. Kaarting - In café De Veehan del werd een kaarting 1 den. Uitslag: 1. K. van Water schoot-P. Praet, 2. R. Vlegek G. Bogaert, 3. L. van Roeyes A. Thielens. Kaarting - In café Marjo wet een kaarting gehouden. Uit slag: 1. G. Verhulst-K va: Waterschoot, 2. P. Praet~Th Praet, 3. R. Sturm-W. Schelf hout. Koningsschieting - Willen Tel hield de jaarlijkse konings schieting. Voor de derde keer in successie werd L. Vermen len koning. Hij mag nu c predikaat keizer dragen. Kaarting - Kaartclub Vermaak hield de vijfde kaar ting voor de competitie in H Ter Nesse. Uitslag bieden: mevrouw Bogaart-Rott Ossenisse; 2. mevrouw Waal-Kint, Kloosterzande;! Jo van Damme, Walsoorden;1 mevrouw Van Heese-Rotttë- Kloosterzande; 5. P. van i Velpen, Ossenisse. Jokeren:: mevrouw Van Gink, Axel;* mevrouw Sponselee, Warr 3. mevrouw Freijser-A man, beiden Kloosterzande, Kermis - In verband met - kermis worden enkele activ; teiten gehouden. Kaart Ons Vermaak houdt zatert 24 mei in Hof ter Nesse kaarting om 20.00 uur. spelsoorten zijn bieden zont roem en jokeren. De Dwaff liggers houdt zondag 25 f een gaaibolling om 14.301 op het terrein van Hof ter N<s se. Maandag 26 mei is er j 19.00 uur een binnengaan# ling in Hof ter Nesse. feest- en activitietencon» houdt zondag 25 mei een g^ bingo-avond in Hof ter NS De opbrengst hiervan ka- ten goede aan de verenig voor activiteiten in het mende jaar. Receptie - Ter gelegen! van het kampioenschap het zaterdagelftal van devtf balvereniging Vogelw^- wordt zaterdag 24 mei 18.00 tot 20.00 uur een fees^ lijke receptie gehouden ik' kantine van de vereniging Sportdag - Zaterdag 24 wordt een sportdag geho"' voor de senioren van de v* balvereniging Vogelwaa-' Vanaf 13.00 uur staan erv schillende spelen op hetP gramma. L

de Stem | 1986 | | pagina 20