a wint rit RCN Oostburg uit de beker ULSTER AMBACHT IN DEGRADATIEGEVAAR ile score] mtrio Toernooi BC Kolibrie in Goes groot succes Clinge wint toernooi Groot-Hulst PIET WESTERWEELE WINT 4KRAB BELOOP DE 9>TYmSDCrvC ludoka's lit Zeeland iucccesvol tiveraert [erug l)ij Morres TOERNOOI DE STER IN HULST Triathlon Breskens Toernooi De Hoop WOENSDAG 21 ME11986 BREUK MET OPERATIE 71 DEFINITIEF Fignon naar Ronde van Midden-Zeek fames van EWC P jacht naar Me divisie HULST - Ondanks het gegeven dat de tennis- competitie voor het eerste team van Hulster Ambacht weinig succesvol verloopt, ziet Mark Leenknegt toch nog een lichtpuntje. „Zondag tegen DOS moet het gebeuren". Het eerste team van de Hulsterse tennisvereniging ver keert in de gevarenzone. Jo Everaert wil betere aanpak volleybalj eugd Jubileumtoernooi voetbalclub Axel T14 PAGINA SPORT 2 yfln onze basketbalmedewerker lumbiaanse klimspecialist eede etappe van de Clasit stroefd, inclusief de Fr rijn poging de Columbiaai in de hitte van het Andes- van de Mijnvalleien gewon nen. Cruz kwam in de finistj plaats Tineo alleen over eindstreep. Juan Fernandi zegevierde op minder dan f minuut van de winnaar in c sprint van de achtervolgend) groep. Lucien van Impe, die derdj werd, behield de leiding in 1 algemeen klassement, heeft ruim een minuut voor^ sprong op Tomas Martinez. Uitslag derde etappe: 1. Jesus Cruz (Spa 183 km. in 4.56.49, 2. Juan FernanC (Spa), 3. Lucien van Impe (Bel), 4. Je Portillo (Spa), 5. Juan Martinez (Spa), Algemeen klassement: 1. Van lm; 11.13.01, 2. Tomas Martinez (Spa) opl.! 3. Felipe Yanez (Spa) z.t, 4. Juan Sal (Spa) op 3.12, 5. Francisco Espinosa (Sp op 3.23. Vredeskoers Olaf Ludwig is dinsdag leen leider geworden in klassement van de Vrede koers. De Oostduitse rennej won de dertiende etappe vaj Karlovy Vary naar Pilsen i de sprint, vlak voor medelei der Vladimir Poelnikov. Uitslag dertiende etappe: 1. Olaf Ludwj (OD1) 152 km. 3.28.08, 2. Vladimir Poelnl kov (Sov), 3. Anton Novosad (Tsj),j Iwan Romanov (Sov), 5. Sergei Oeslar" (Sov), 6. Thomas Barth (OD1), 7. Y~ Zaikov (Bul), 8. Dan Radatkle (01 Valentin Zjikov (Bul), 10. Petar Petn (Bul). Algemeen klassement: 1. L 43,10.05, 2. Poelnikov op 0.04, 3. Klimov (Sov) op 1.08,4. Asiat Saitov (So op 1.11, 5. Oeslamin op 1.16, 6. P op 1.27. IdOSTBÜRG - Operatie'71 I" [l de halve finale om de Iwuwse beker niet gehaald. ILamo'70 toonde zich in de lïïum de meerdere van de ILtburgers. Maar dat had |;?°1 anders kunnen lopen, als IJ, communicatie tussen bas- liiballend Operatie en het I'hoepelende bestuur beter Ijj gefunctioneerd. 1pe problemen begonnen in late veertien dagen geleden. Lr een ambtelijk misver- I was de Oostburgse r'rthal De Veerhoek per on- ?uk aan twee verenigingen (gelijkertijd verhuurd. Ope- ■jtie moest daarom noodge drongen de wedstrijd tegen ludiamo een week uitstellen, j exacte datum moest nog astgesteld worden. Loek jen, voorzitter en wedstrijd- Itretaris van de (overkoepe- lende) handbalvereniging Operatie'71, had na overleg met Dynamo'70 en de scheids rechters de wedstrijd vastge legd op afgelopen woensdag. Han Moerman was erg ver baasd over deze beslissing: „Operatie (de basketbalvere niging red.) kan midden in de week niet over de hele selectie beschikken. Er zijn jongens die studeren of die elders in het land werkzaam zijn. Ik heb dan ook via Edwin de Dobbelaere laten weten dat zaterdagmiddag onze voor keur had. Zonder succes overi gens, woensdagmiddag heb ik dan contact opgenomen met Leo Dekker en die bevestigde dat de wedstrijd wel degelijk 's avonds door moest gaan. Nou, dat vind ik ongehoord. Het is toch het toppunt dat je eigen voorzitter en wedstrijd secretaris niet eens de moeite neemt om contact op te nemen met het eigen team. En dat terwijl zowel Dynamo als de twee arbiters op de hoogte ge bracht waren"! Het conflict tussen de bas ketbalvereniging en handbal vereniging Operatie'71 heeft duidelijk een nieuw hoogte punt bereikt. De scheiding die enige tijd geleden uitgespro ken werd, kan dus als defini tief beschouwd worden. Vol gend jaar zullen de Oost burgse basketballers een eigen vaandel voeren. Han Moerman: „Volgend seizoen gaan we als BV Oost burg aan de start verschijnen. Er is al een voorlopig bestuur samengesteld, bestaande uit Geert Lybaert, Eddy Evers- dijk, Ruud van de Runstraat, Jan Moggré en ikzelf. Op 13 juni wordt in café De Windt in Oostburg de oprichtingsbij eenkomst belegd, waarbij uiteraard alle belangstellen den welkom zijn. Het werd de hoogste tijd dat we uit de ver eniging traden. Deze situatie benadrukt dat nog eens heel duidelijk. Iedereen was gemo tiveerd om te vechten voor een halve finaleplaats. Maar op zo'n manier is het niet moge lijk prestaties te leveren. Dat is verschrikkelijk". Overmacht De wedstrijd zelf was overi gens een formaliteit. Operatie had op papier een minimale achterstand (drie punten). Maar de gehavende Oost burgse selctie had weinig in te brengen tegen een volledig Dynamo. Binnen vijf minuten was de bonusvoorsprong van tien punten achterhaald (10- 12). En de Middelburgers gin gen door. Halverwege was het verschil al opgelopen tot twin tig punten: 38-58. De Oost burgse foutenlast was inmid dels fors gestegen. Han Moer man - hij speelde met een in gezwachtelde knie - verliet veiligheidshalve het terrein met vier persoonlijke fouten. De overige Oostburgers voch ten voor wat ze waard waren. Maar de Middelburgse over macht was te sterk. Dynamo sloot af bij 76-106 en gaat door naar de halve finale. Overige uitslagen: Dames: Sou burg 2-Marathon 3 41-39 (Souburg finalist), Marathon 2-Smokkelhoek 53-41. Meisjes: Souburg 2-Mara thon 155-29 (Souburg finalist). nenknegt: 'Tegen DOS sleutelduel' Het Nederlandse damti van de dam-Olympiade de twaalf deelnemende lai haald. een internationale grootme ter hebben, maar in die tear zitten drie spelers die r hebben geplaatst voor het reldkampioenschap, dat ini vember in Groningen wor gehouden. De Brazilianen waren ke nelijk in hun element. Hoev zij vorige week tijdens f oefenduel een zwakke indi achterlieten, overtroffen duidelijk de verwachting; van het Nederlandse gre meester-trio, dat drie minut te laat in de zaal kwam va wege een technische bespr king. Met name De Teixe» bood Clerc uitstekend tege stand en in een spanne" tijdnoodfase misten beiden beste voortzetting. De Bral liaan zou mogelijk nog M remise hebben kunnen atv kelen, maar Clerc liet het zo ver komen. Ton Sijbra en Jannes van der Wal had weliswaar al vroeg positie' i voordeel, doch het omzetten winst vergde de nodige tij Uitslagen eerste ronde: Israël - Polen 5-1: Galtenn-D Schwarzman-Miksa 1-1, Li 001 Italië - België 2-4: Laporta-ConarfJ Simonelli-Oscar Verpoest 1-1. j Verschueren0-2; r„ne Nederland - Brazilië 6-0: Clerc g xeira 2-0, Van der Wal-Ortlz l brands-Pinho 2-0; Ts Frankrijk - Suriname 3-3. j Autar 0-2, Biagianti-Roetnoi 1 giore-Chitani 2-0; ut,„ Sovjet-Unie - Verenigde SU»^ Gantwarg-Kaplan 2-0, man 1-1, Mitsjanski reglementair Joegoslavië - Ivoorkust ^eleJi Kouame 0-2, Petnsevic-Memel lj Lepsic-Niamke 1-1. Van onze sportredactie BREDA - Laurent ff? gaat zaterdag definit start in de klassieke van Midden-Zeeland. 1| De organisatoren gisteren de definitieve tiging van de komst Franse renner, die dit de Waalse Pijl op z«n schreef. c0id Morgen verneemt n .jj té Ronde van Midden- f of ook Sean Kelly, de ,aS. het Super Prestige- ment, aan de start vers pTEMARK - In het Belgi- be Kortemark pakte Peter [eyboer uit Breskens een zen plak. In dit prima be- internationale judotoer- al kwam bij de heren Jan uit Oost-Souburg even goed voor de dag. Hij I in zijn groep tweede, it damesteam van Delta als derde. Voor deze jqwpe kwamen Marion van lorssen, Maddy van de Bran- Karin Klaassen, Monique en Sandra Bogaert op mat. Eerste werd in deze smwedstrijden Duinkerken ér Kortemark. [Robbert de Moor werd tij- ;CIOS-wedstrijden in Sit- krd winnaar. Dit houdt in dat eAxelaar samen met zijn zus iaud en Marion van Dorssen komen in CIOS-wed- i in Frankrijk. Een suc- er eveneens voor Ter- leuzenaar Jan van Driessen. judoka behaalde in loirle zijn tweede dan jiu-jit- |fü#Mue volleybalmedewerker De eerste herense- itie van Morres uit Hulst i voor volgend seizoen de doren zoon' Michel Eve- [rt weer in de armen slui- De 23-jarige spelverdeler il het Bredase TDK Brevok, N Pierre Matthieu de trai te gaat verzorgen, de rug fkeren. Everaert had nog lis contacten met zijn oude genoten en had toch nik met de Bredase aan- it [.De hele ploeg is ook vol- N seizoen compleet," aldus [Everaert. „Misschien komt P'ita Roodzand er ook weer f tenminste mocht hij naar [land terugkeren. We zitten weer op de goede weg en •fflen de vereniging weer te uitbouwen." rdag 24 mei speelt Mor- bekerwedstrijd tegen Sterre, aanvang 19.30 uur sporthal Den Dullaert te ist l'" "ree volleybalmedewerker iINGEN - EWC uit 'fun moet opvullings- 'trijden spelen voor een 118 to de derde divisie da- "it is na gezamenlijk 8 besloten. „Ik ben blij Wet willen doen," aldus Witte, trainer van de ■„''ngse dames. iSjfdag 24 mei speelt '-togen Ready, terwijl 1 legen Jerondo moet wor- sangetreden. De winnaar «ze nacompetitie wordt ^'nde derde divisie opge- n in verband met het te lken van Den Bosch. Ij' BR°°IJMANS reed r' vijftiende plaats in ""bateurwedstrijd te bipart in een veld L' deelnemers. JOHN uit Terneuzen '""am de junioren in het n»e Stampersgat een ui, tets. Daar gingen 90 ten start. Door Kees Hamelink Niet zo verwonderlijk. Van het vorig jaar kampioen geworden team zijn alleen Mark Leenknegt en Chan- tal Baecke overgebleven. Sandra Begijn koos uitein delijk voor België, terwijl Menno van den Hout reeds vo rig seizoen te kennen gaf Hulst te verlaten. „Het vertrek van Van den Hout werd ruim schoots gecompenseerd door de terugkeer van Jan Willem Bartz, maar het vertrek van Sandra deed uiteindelijk de deur dicht", verzucht Mark Leenknegt. Het team verkeerde vorig seizoen in de 'winning-mood'. Het werd kampioen in de derde klas en bekroonde dat kampioenschap met promotie naar de tweede klas. Het team was daar rijp voor. Een ver eniging zoals Hulster Am bacht, met zo'n 600 leden, is het nu eenmaal aan 'zijn stand' verplicht een tweede klas team in zijn gelederen te heb ben. Zoals zo vaak, geldt ook in Hulst de regel dat het ene seizoen niet vergelijkbnaar is met het andere. Heeft degra datie vaak het vertrek van spelers tot gevolg, in Hulst geldt het tegenover gestelde. Mark Leenknegt daarover: „Als spelers willen vertrek ken, gaan ze toch. Het is daar bij niet meer van belang of het team promoveert of degra deert. Ga maar na, Maaike en Jeroen Verstraeten vertrok ken naar Smash en Sandra speelt in België. Met deze spe lers had men wel degelijk een Van onze volleybvalmedewerker HULST - Jo Everaert, al jaren trainer-coach van het Hul sterse Morres, heeft nieuwe plannen om de aanpak van de Zeeuwse volleybaljeugd te be vorderen. Zoals wellicht be kend, staat Everaert zowel landelijk als provinciaal als een uitstekende trainer be kend. Vooral zijn persoonlijke jeugdaanpak is befaamd. Enkele collega-trainers van Zeeuwse verenigingen hebben al belangstelling getoond voor deze trainingswijze. „Ik ben van plan om voor het nieuwe seizoen een soort training te verzorgen, waarbij de jeugd vooral op spelvastheid wordt getraind. We hebben geen ge heimen, dus iedereen kan er misschien wat mee doen," al dus Jo Everaert. Van onze sportmedewerker HULST - Zaalvoetbalvereni- ging De Ster uit Hulst houdt zaterdag een toernooi in Den Dullaert. De wedstrijden be ginnen om 11.00 uur. Aan dit toernooi doen acht teams mee waaronder Mortsel uit Antwerpen. Deze ploeg won het toernooi al twee keer. De wedstrijden worden afge- werkt'in twee poules. Scheids rechters bij dit toernooi zijn de heren Leenknegt, Seghers en Van Hese. De prijsuitreiking vindt plaats om 20.00 uur in café De Ster. goed team kunnen opbouwen". Een echte topper is Leen- kengt nooit geweest. Zo'n tien jaar geleden nam hij de ten nisracket ter hand. „Ik voet balde eerst, maar iedere week reserve staan werd ik beu", al dus de 21-jarige Leenknegt. Ik was als 11-jarige te oud voor de regio-trainingen, maar werd toch opgenomen en ver drong een jaar later niemand minder dan Serge Carpentier in de fase-training". De keuze voor tennis was gemaakt en Leenknegt wist zich dan ook spoedig te ont wikkelen tot een van de ster kere spelers van zijn club. „Kijk ik terug naar het vorige seizoen toen wij met 4-4 gelijk speelden in de promotie-wed strijd, dan doet het mij goed dat de drie-setter van mij uit eindelijk beslissend was voor onze winst", kijkt hij nog eens terug. Dit seizoen moet Hulster Ambacht de strijd aanbinden tegen het Vlissingse DOS om degradatie te ontlopen. In de eerste confrontatie tussen die teams eindigde het duel in 4-4. Een krachtmeting met maar liefst zes drie-setspartijen. Denkt Leenknegt op Hulsterse bodem tegen DOS de zaak recht te kunnen zetten? „Het begin is wat moeilijk geweest. Zowel Chantal Baecke als Ma rion Schellekens zaten met eindexamens en dat resul teerde zelfs in het gewonnen geven van partijen. De achter stand op DOS is nu twee pun ten. hetgeen inhoudt dat we minstens met 5-3 moeten win nen. Dat is niet onmogelijk, want zowel Jan Willem Bartz als Chantal Baecke moeten kunnen winnen". Een lichtpuntje volgens Leenknegt, maar is Hulster Ambacht bij handhaving in de tweede klasse er zeker van dat het volgend seizoen een team van dat niveau op de been kan brengen „Dat weet ik niet. Van irlezelf vind ik dat ik een goede derde klas-speler ben", aldus Leenknegt veelbeteke nend. Het duel tegen DOS, ko mende zondag, zal over het lot van Hulster Ambacht beslis sen. Mark Leenknegt: „Zondag valt de beslissing'. FOTO ERIK OSSEWMRDE Van onze badmintonmedewerker GOES - In het Goese'Sportcentrum werd het Pinkster-badmintontoernooi van BC Kolibrie gehouden. Voor dit laatste badmintontoernooi in Zeeland van dit seizoen hadden 179 deelne mers ingeschreven en werden er 304 partijen gespeeld. In de hogere categoriën A2 en B, kwamen geen Zeeuwse spelers in de einduitslagen voor. Het toernooi verliep vlekkeloos. Het duurt nu tot augustus voordat men weer aan de bak kan. Dat is tijdens het Onderdak-toernooi dat traditiegetrouw in Zierikzee het nieuwe sei zoen in zal luiden. Eindstanden: HE: 1. H. Nijhof, 2. H. Schippers. DE: 1. M. van de Berg, 2. J. Vervest. HD: 1. R. Schippers/M. Schippers, 2. H. Nijhof/M. Schippers. DD: (Poule- vorm) 1. P. Kouwenberg/K. Wildschut. GD: 1. V. Schippers/M. Schippers, 2. K. Wildschut/P. Hijling. B: HE: 1. D. Hooyer, 2. V. de Haas. DE: 1. T. Boerlij- der, 2. A. Versteeg. HD: F. Buyze/F. van Duivenbode, 2. G. Saya/J. Voll. DD: 1. N. van Lassenberg/A. Ver steeg, 2. I. Geschiere/B. Verdest. GD: 1. D. Hooyer/C. Fabrie, 2. E. van de Heuvel/M. van de Berg. C: HE: 1 E. Scholte, 2. R van de Nerff. DE: 1. J. Meyering, 2. D Verheezen. HD: 1. J. Peek/E. Scholte, 2. P. Scholten/P. Malcorps. DD: 1. N. Berense/J. Meyering, 2. C. Paau- we/P. Pekar. GD: 1. S. Polvliet/M. Lumey, 2. F. Ock- huyzen/J. Meyering. D: HE: 1. J. Fiedeler, 2. L. Over- beek. DE: 1. N. Molendijk, 2. F. Lambrechts. HD: 1. F. Theuns/C. Smit, 2. J. Fiedeler/ L. Mensingh. DD: 1. M. Molendijk/A. Eijsvogel, 2. J. Baanvinger/C. Martens. GD: 1. C. Groeneveld/A. Eijsvogel, 2. C. Smit/R. Prin sen. Vdn onze sportmedewerker HULST - Clinge heeft het jaarlijkse Groot Hulst voetbaltoernooi gewonnen. In de beslissènde wed strijd klopte die formatie het team van de organise rende vereniging HVV'24 met 2-0. Met dat duel kwam een eind aan een aantrekkelijke voet baldag die bezocht werd door 400 bezoekers. Die waren er getuige van dat Clinge in de slotwedstrijd net iets slag vaardiger was dan HW'24. Toch duurde het tot drie mi nuten voor tijd eer Clinge een 1-0-voorsprong kon nemen. Het alles-of-niets-offensief dat daarna door HW'24 inge zet werd, leverde geen treffer op. Wel aan de andere kant toen Clinge via een counter 2-0 scoorde en daarmee de beslis sing forceerde. Beide ploegen waren onge slagen aan dat duel begonnen. Met de beste papieren voor HVV'24 dat aan een gelijk spel genoeg had. HW'24 had eer der met 2-1 en 2-0 van respec tievelijk Graauw en Hulster- loo gewonnen en had tegen STEEN met 1-1 gelijk ge speeld. Clinge moest tweemaal een 0-0 stand toestaan tegen STEEN en Graauw. Van Hul- sterloo won Clinge met 1-0. Opvallend was de derde plaats voor Graauw dat op doelsaldo STEEN achter zich liet. Na af loop reikte wethouder Gerard van de Voorde de prijzen uit. Eindstand: 1. Clinge 6 punten, 2. HW'24 5, 3. Graauw 4,4. STEEN 4, 5. Hulsterloo 1 punt. Tweede elftal len: 1. HW'24 7 punten, 2. Clinge 6, 3. STEEN 5, 4. Hulsterloo 2, 5. Graauw 0 punten. Goes Goes heeft het sterk bezette Hollandia-toernooi dat de voetbalvereniging Kloetinge hield, gewonnen. In de finale klopte Goes het C-team van de Belgische eersteklasser Loke ren met 1-0. Daarvoor had Goes zich enkele malen net, via strafschoppen, voor deze finale moeten plaatsen. In de poule eindigde Goes met Zierikzee op de eerste Van onze atletiekmedewerker BRESKENS - De triathlon van Breskens is- uitgegroeid tot een volwassen gebeuren. Kleefden er met name afge lopen jaar nogal wat schoon heidsfoutjes aan dit in opzet recreatieve evenement, dit sei zoen op zaterdag 5 juli laat het comité Triathlon Breskens, dat samen met AV De Wielin gen de zaak regelt, niets aan het toeval over. „Het moet de triathlon van het westen worden," aldus Jaap van Peperstraten, voor zitter van De Wielingen, die zich de kritiek van vorig jaar, toen er hier en daar nogal wat mis ging (men kon onder meer de looproute niet te best vol gen) aantrok. Deze triathlon omvat een 100 meter zwem men in de Breskense Kaai, 45 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen. Het startschot wordt om 13.00 uur gegeven. Er wordt gestreden in drie ca tegorieën, te weten heren on der de 35 en boven de 35 jaar en dames. De minimum leef tijd om mee te mogen doen is 16 jaar. Voor meer informatie is Jaap van Peperstraten al tijd bereikbaar. Van onze atletiekmedewerker HOOFDPLAAT - Atleet Piet Westerweele heeft goede vorm weer te pakken. Na maanden lang sukkelen met een knie blessure schreef hij de derde uitgave van de Hoofdplaatse Krabbeloop (9500 meter) op zijn naam. In de openingsfase liet Wes terweele zich verrassen door het duo Mare Groosman/Wal- ter Snouwaert. Dit duo ging dusdanig hard van start dat de Aardenburgse postbode twee kilometer moest jagen om mee voorop te geraken. Dit trio bleef tot het buurt schap Hogeweg bij elkaar. Toen moest Mare Groosman als eerste lossen. Even later was ook Snouwaert niet be stand tegen het tempo van Westerweele die met elf se conden voorsprong zegevierde. Op de 4500 meter ging de zege naar Westerweele's trai ningsmaat Peter van Waes, terwijl Christian Oosterling de kortste afstand, de 2000 me ter, voor zijn rekening nam. In totaal waren 102 lopers naar 't Durp gekomen, waar de oudercommissie van de RK Basisschool De Hoge Plaat sa men met AV De Wielingen voor de organisatie tekende. Uitslag 2000 meter: 1. Christian Oosterling 8.32; 2. Peter de Zeeuw 8.37; 3. Frits Brinkman 8.42; 4. L. Nicolai 9.02; 5. Jeroen de Zeeuw 9.30, allen Breskens. 4500 meter: 1. Peter van Waes, Aardenburg 14.24; 2. Lou Dingemanse, Zoutelande 14.26; 3. Connie Bouman, Breskens 14.36; 4. Peter van Vlierberghe, Oostburg 16.32; 5. M. Blaakman, Breskens 17.05. 9500 meter: 1. Piet Westerweele, Aardenburg 29.37; 2. Walter Snouwaert, Eede 29.48; 3. Mare Groosman, Hoek 30.02 4. Bert Wille, Oostburg 31.24; 5. Adri Versluys, Oostburg 32.19. Pieters Gilbert Pieters won met overmacht de 10 kilometer tij dens de NSM-trimlopen in Sluiskil. De Belg, bepaald geen onbekende in het Zeeuws- Vlaamse trimloopgebeuren, had ruim 50 seconden voor sprong op Fons Warrens, ter wijl nummer drie Piet Zeegers meer dan een minuut moest inleveren. Ondanks het over wicht van Pieters toch een knappe prestatie van het Sluiskilse duo. Op de 5200 meter ging de zege naar Herwald Gelder land. Voor eigen publiek klopte hij Axelaar Wim van Halderen. Op de kortste af stand van 2600 meter werd het een Jasperse-festival. Bas, de jongste van het broederpaar, won voor Hans-Jan. Op ruime afsand werd Dennis Rodrigo derde. Voor deze door de trim- club NSM gehouden loop, kwamen 114 deelnemers naar Sluiskil. Uitslag 2600 meter: 1. Bas Jasperse, Axel 9.06; 2. Hans-Jan Jasperse, Axel 9.54; 3. Dennis Rodrigo, Ter- neuzen 10.29; 4. Roland Lijbaert, Sluiskil 10.32; 5. André de Zoete, Sluiskil 10.40. 5200 meter: 1. Herwald Gelderland, Sluiskil 16.39; 2. Wim van Halde ren, Axel 16.54; 3. Martin Faas, Zaamslag 17.09; 4. A- Rodrigo, Hulst 18.15; 5. Wies Martens, Hulst 18.20. 10.000 meter: 1. Gilbert Pie ters, België 32.02; 2. Fons Warrens, Sluiskil 32.55; 3. Piet Zeegers, Sluiskil 33.24; 4. Jo David, Koe wacht 33.35; 5. Francois Steyaert, Graauw 33.39. Picavet Gezelligheid kenmerkte de eerste editie van de Boerenbe- schuittrimloop tijdens de Mo lenstraatfeesten in Klooster- zande. Een loop die als afstan den 3,6,9 en 12 kilometer op de agenda had staan. Eerder op de dag was de jeugd aan zijn trekken gekomen met de Pan nenkoekenloop. Pieter Picavet uit Hulst, al lang geen onbe kend meer in het loopgebeu- ren, klopte op de 12 kilometer Eddy Vink, Johan Smits en Fons Warens. Een kwartet dat er zijn mag. Hulstenaar Huib Boon ver trok verdiend met de bloemen op de 9 kilometer, waar hij nummer twee Jack Boekhout ruim op afstand hield. Hans Jasperse zorgde er voor dat er toch een Jasperse zegevierde. Dit op de 6 kilometer. Broer Bas werd immers een keer ge klopt op de kortste afstand van 3 kilometer. Degene die daarvoor verantwoordelijk was, was Carlo von Immerseel uit Hulst. Met 119 deelnemers op een eerste pinksterdag mochten de organisatoren, het Molenstraatcomité en SV Aloy, zeker niet mopperen. Uitslag 3 km: 1. Carlo van Immer seel, Hulst 10.12; 2. Bas Jasperse, Axel 10.30; 3. André Dieleman, Terneuzen 11.20; 4. Annie Huls hout, Kioosterzande 12.16; 5. Freddy Dieleman, Terneuzen 12.25. 6 km: 1. Hans Jasperse, Axel 21.48; 2. M. Sandrini, Zaamslag 22.26; 3. S. van Waterschoot, Walsoorden 23.18; 4. T. Vervaet, Walsoorden 23.20; 5. Willy van Gimst, Terneu zen en L. van Damme, Kiooster zande 23.55. 9 km: 1. Huib Bun, Hulst 31.58; 2. Jack Boeckhout, Terneuzen 32.30; 4. A. van Damme, Kioosterzande 34.55.12 km: 1. Peter Picavet, Hulst 40.10; 2. Eddy Vink, Westdorpe 40.18; 3. Johan Smits, Schore 41.41; 4. Fons Warrens, Sluiskil 42.40. plaats. Dat bracht het eerste strafschoppen-avontuur met zich mee dat succesvol ein digde voor Goes. In de kruisfi nale tegen Kloetinge kwam Goes niet verder dan 0-0 en moesten opnieuw strafschop pen uitsluitsel brengen. En ook nu weer toonde Goes zich een meester in het nemen van de elfmetertrappen. In feite kwam Lokeren overtuigender de finale binnen. In zijn poule werd die ploeg afgetekend eerste en in de kruisfinale werd Zierikzee met 2-0 opzij geschoven. In de finale viel er weinig op de zege van Goes aan te mer ken. De ploeg toonde - en dat aan het slot van een toernooi - nog veel werklust en liet daar naast met regelmaat goed voetbal zien. Het was dan ook verdiend dat die ploeg door een .doelpunt van Gé Wolters toernooiwinnaar werd. Eindstand: 1. Goes, 2. Lokeren C, 3. Kloetinge, 4. Zierikzee, 5. Groot Borsele, 6. Zeeuws afdelingsteam, 7. Arnemuiden, 8. Hock JJyg^ Het damesteam van de voetbalvereniging Hoek heeft het eigen toernooi gewonnen. In de finale werd het Belgi sche Gistel met 1-0 verslagen. De strijd met als inzet een derde plaats tussen Vlissingen en AZW eindigde in 0-0. Na strafschoppen mocht Vlissin gen de derde plaats voor zich opeisen. Er was veel publieke belangstelling voor dit toer nooi. Eindstand: 1. Hoek, 2. Gistel uit Brugge, 3. Vlissingen, 4. AZW, 5. Philippine, 6. Spui, 7. Serooskerke, 8. Gent. Koewacht Het A-juniorenteam van Koewacht heeft het eigen toernooi gewonnen. Afgete kend werd die ploeg eerste voor het Belgische Luchtbal Boys uit Antwerpen. Jammer voor de organisatie was, dat het Belgische St.-Gillis zonder zich af te melden niet ver scheen. Nu werd met vijf ploe gen een halve competitie af- gwerkt. Eindstand: 1. Koewacht, 2. Lucht bal Boys, 3. RIA, 4. Zaamslag, 5. AZW. Van onze sportmedewerker AXEL - In het kader van het 75-jarig bestaan houdt de voetbalvereniging Axel een toernooi voor derde, vierde en vijfde elftallen. Dit sportieve treffen wordt zaterdag 24 mei gehouden. De eerte wedstrijden begin nen om 11.00 uur. De laatste wedstrijd rond kwart over vier. Een uur later worden de prijzen in de kantine van de organiserende vereniging uit gereikt. Een dag later is het de beurt aan de tweede en derde elftal len. De tijstippen van aanvang en sluiting zijn hetzelfde als op de zaterdag. In de poule met de derde en vierde teams komen de formaties Axel 4, AZW 4, Terneuzense Boys 4, Zaamslag 3 en Spui 3 uit. In de groep vierde een vijfde teams spelen Axel 5, AZW 5, Ter neuzense Boys 5, Zaamslag 4 en Spui 4. Bij de derde teams gaat de strijd tussen de équipes Axel 3, Clinge 3, Hontenisse 3, Ter neuzen 3, Vogelwaarde 3 en Breksens 3. In de groep tweede teams komen in de groene rechthoek de formaties Axel 2, Clinge 2, Hontenisse 2, Philip pine 2, Vogelwaarde 2 en Bres kens 2. Van onze sportmedewerker AXEL - Op de terreinen van de voetbalvereniging AZW houdt het voetbalteam van De Hoop uit Terneuzen een toer nooi. Aan dit sportieve treffen op 24 mei wordt deelgenomen door een achttal teams. In dé eerste groep zijn inge deeld de teams van Bemag Hoorn, Stoel van Klaveren, transportbeton Diemen en Mebin Hilversum, In de tweede groep komen uit Mebin Rotterdam, De Hoop Terneu zen, Mebin Amsterdam en ZCGB. De eerste wedstrijden beginnen om half tien.

de Stem | 1986 | | pagina 7