Van Loenhout wint in Hulst SPANJAARD BEHAALT EINDZEGE EN WINT TIJDRIT Gerrie Knetemann bijna de oude Vanderlijde ronde verder litzendburo Dalglish haakt af voor WK in Mexico )ff Makelaars SAGE BREDA oor dames/ lodebedrijf ipper Jan Jonkers wint koers in België Hans Yerel tekent bij Borghi naar AC Milan Bondscoach Sovjet-Unie ontslagen A691 WOENSDAG 14 ME11986 STOFFELEN PAGINA SPORT f 040-123525 DERDE ZEGE IN VIJF DAGEN e Ronde van Spanje i JEREZ DE LA FRONTERA - Alvaro Pino Counago, sinds gisteren winnaar van de 41ste Ronde van Spanje, vreest de komende maan den. „Het zal moeilijk worden om gewoon te blijven. Ik word nu al bedolven onder uitnodi gingen om op feesten en dergelijke te verschij nen. [Magisch Programma NK amateurvoetbal britse trainers Spanje in Audi trekt zich terug uit WK rally LIMBURGER VERSLAAT DEEN BIJ WK UITSLAGEN lljarts sportprl|zai| Openingstijden: dinsdag, woensdag,donderdag, vrijdag 09.00-18.00 uur Donderdags tot 21.00 uur T19 VAKANTIE- U REIZEN ORGANISEREN? Ze raken volgeboekt door een advertentie in de rubriek U bereikt immers meer dan 1 miljoen Nederlanders! Daaronder zijn er zeker een groot aantal die bij u zullen boeken. De rubriek verschijnt elke zaterdag SPECIALE TARIEVEN vraag de folder aan met alle informatie bij N.V. AUDET Advertentieald. Postbus 65, 5900 AB Venlo IS NIET SOMS OOK WEL: ITZENPBURO ïlijk werk gaat) i vele banen M/V: k(st)ers 3A nivo ers irs breda tel. 076-22361':! ais met showroom plaats. n 1 te Oud Gastel. DOO,- k-k. js o.g. ijfsobjecten jstbus 973 ïn door geheel Nederland issage in het hartje va ngend gelegen. Een uni®'1® bekend punt over te n.» i grond 50 m2, 1e vera- r herlokatie van een 9®' drijf. Ook zoeken wil nüa Door Peter Snelders HULST - Bekeken, anders kan de zege van Jan Willem van Loenhout uit Nieuw- Vossemeer niet omschreven worden. In de slotronden forceerde hij de opening. Twee ronden voor tijd plaatste hij de beslissende sprong. Ook Wies van Don gen kon Van Loenhout niet van de zege afhouden. Van Loenhout, die zijn derde zege in dit seizoen be haalde, verkeert momenteel in grote vorm. Ga maar na, vrijdag winst in Lewedorp, zondag een zege in Stam persgat en gisteren de bloe- men in Hulst. Een sterk staaltje. „Het draait op moment goed. Wat precies de reden is, weet ik ook niet, maar het vérrouwen is er. Ik maak me niet druk als er renners weg zijn en wacht gewoon het naar mijn inziens juiste mo ment af. En dat pakt", was zijn korte, maar alleszeg gende commentaar na af loop. In Hulst hoefde de renner uit Nieuw-Vossemeer niet zo nauwlettend de zaak in de gaten te houden. De koers had geen levendig verloop. Overtuigende ontsnappings pogingen waren er niet. De gehele wedstrijd vielen er pogingen te signaleren. Maar pas toen een groepje met klinkende namen zoals Bijvank, Van der Steen, Tol- hoek, Van Goethem en Van Winkel op avontuur ging, leek iedereen in een serieuze onderneming te geloven. Ook die ontsnapping was echter tot mislukken ge doemd. In feite was de meest inte ressante strijd nog die om de leidersprijs. Tot vijf ronden voor het einde stonden Ar nold Kurvink en Rob Bij vank op gelijke hoogte. In de slotfase besliste Bijvank het duel in zijn voordeel. Met Rob Bijvank is ook de renner genoemd die het meest actief was. Vrijwel geen enkele ontsnappings poging viel te constateren zonder de blonde coureur. In de ultieme strijd om de overwinning speelde hij evenwel geen rol. Daarin domineerde Willen-Jan van Loenhout, de sluwste van ■het gezelschap. UITSLAGEN Amateurs: 1. W.J. van Loenhout, Nieuw-Vossemeer, 96 km. in 2.16.30, 2. W. van Dongen, Breda, op 10 sec, 3, A. Versluis, Ameide, 4. C. Vleugel, We- meldinge, 5. M. de Baat, Steenbergen, 6. R. Bijvank, Westdorpe, 7. R. Boeren, St.-Willebrord, 8. J. van der Horst, Oost-Souburg, 9. A. Kurvink, Rilland- Ba th, 10. L. van Mook, Oosterhout, 11. Th. Fase, Oud-Vossemeer, 12. A. Ver- planke, IJzendijke, 13. A. van der Steen, Bruinisse, 14. P. Tolhoek, Yer- seke, 15. A. de Bruijn, St-Willebrord, 16. B. de Wit, Zegge, 17. K. van Goe them, Kloosterzande, 18. N. de Taeye, Eede, 19. C. Swinkels, Tilburg, 20. C. Vervaet, Walsoorden. Liefhebbers: 1. N. Westerbeke, West- kapelle, 48 km. in 1.10.48, 2. L. de Jon- je, Lewedorp, 3. J. Boshuijer, Zuid and op 10 sec., 4. P. Sager, Oud-Beij- erland, 5. Ch. van de Bergh, Oud- Gastel op 12 sec., 6. D. de Ridder, Ter- heijden, 7. C. van de Made, Moerdijk, 8. F. Meijaard, Wemeldinge, 9. J. Gommers, Roosendaal, 10. M. Dij kwel, Yerseke, 11. W. Wielhouwer, Som- melsdijk, 12. L. van der Wiel, Breda, 13. N. van Belzen, Middelburg, 14. J. Bakkers, Breda, 15. J. Alewijnse, Vlis- singen. Willem-Jan van Loen hout. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN LONDEN (Reuter) - De Schot Kenny Dalglish, de spe ler-manager van de Engelse landskampioen en beker winnaar Liverpool, heeft noodgedwongen afgezegd voor de eindronde van het wereldkampioenschap MIMe triomf voor Alvaro Pino |Toch zal ik veel van die invitaties naast me neerleg gen. Ik heb niet voor niets zes jaar op dit succes moe ten wachten. Ik laat me niet over de kop jagen". Het klinkt logisch uit de |mond van de 29-jarige prof uit ■Galicië, die vandaag de bloe- Jmenkrans van de Vuelta '86 op het graf van Alberto Fer- Inandez, zijn vroegere kopman en vriend, die twee jaar gele iden bij een auto-ongeluk om ■het leven kwam, zal leggen. „Alles is betrekkelijk. Ook ■deze overwinning". Alvaro Pino is een verras- Isende winnaar van de Ronde |van Spanje. Tot aan gisteren Iwon hij in zes jaar tijd slechts Jtwee criteriums. Maar de ma gische kracht van de gele lei- Jderstrui bracht hem er twee Itegelijk. Niet alleen zegevierde ■hij in het eindklassement, hij schreef ook de twintig kilome ier lange tijdrit, die de Vulta |afsloot, op zijn naam. Pino, die voor het eerst een in een etappewedstrijd «haalde, kwam via een zesde plaats in de tij rit in Vallalodid aan de leiding in de Ronde van Spanje. Daarna klampte hij de concurrentie aan en [sloot daarnaast een overeen- met de formatie van •aurent Fignon. De Schot Mil- bleef op die manier als jenige en laatste bedreiging over. De poging om hem afge- jlopen zondag te 'elimineren' in "i rit naar Puerto Real werd |0p het laatste moment verhin derd door een uiterste lachtsinspanning van de Pa- jiasonics. Daarom was het gisteren even afwachten in de race tegen de klok tussen het auto- [circuit van Jerez de la Fron ts naar het centrum van de pisch Spaanse stad. Pino liet ter niets aan de onzeker- i over, overtrof zichzelf en won. iasse Alvaro Pino verdient het fuet om met de Italiaan Rab- botini, de winnaar van de Tir- reno Adriatico van dit seizoen, vergeleken te worden. PDM- ploegleider Roy Schuiten: „Die Rabbotini zat per ongeluk een keer in de goede ontsnapping en is daarna nooit meer aan gevallen. Pino heeft keihard moeten werken voor deze triomf. Zoals afgelopen vrij dag in Sierra Nevada. Daar pareerde hij de aanval van Millar toch met grote klasse". En Panasonic-stalbaas Walter Planckaert: „Koers is onvoor spelbaar. Tot half in de wed strijd stonden de wegen vol met de naam van Delgado, daarna was het Pino. Millar heeft zondag zitten slapen. Om hem terug te brengen moest mijn ploeg tot de bodem. Daarom konden wij niet meer aanvallen. Iedereen zat er door". Uitalag laatste etappe: 1. Alvaro Pino (Spa) 20 kilometer in 25 minuten en 43 se conden, 2. Laurent Fignon op 0.07,3. Sean 0.25,4. Rob ook 2 te vullen. Deze unit is n 't drukbezochte p'~ Ireco B.V., Bakkerstraat 28' ard. tel. 04902-40775. EIST (ANP) Het programma Foor de strijd om het Neder- •lands amateurkampioenschap ^voetbal ziet er als volgt uit: ^"HtDAG-VOETBAL: 19 mei: Heer- E™ "ACV, 24 mei: ACV - Quick Eli, "weervogels, 28 mei: Quick Sl mi meervoSels Heerjansdam, .roe»: Heerjansdam - Quick Boys/IJs- wsrvogels, 4 juni: ACV - Heepans- Js-ACvT Q11"* Boys/1Jsselmeervo- WD™t0BrBAL; 25 mei: De Tref- TOP. 28 mei: AFC/Unitas - De ■™g,ljuni:TOP- AFC/Unitas,4ju- tV,7D<! Treffers, 8 juni: AFC/Uni- itas iuni: Treffers - AFC/ ■OfflEEL KAMPIOENSCHAP: 14 ju- opri ow. mpioen - zondagkam- -urii: zonclagkampioen - zater- ^P'oen, 25 juni: eventuele beslis- dstrijd. hwND,EN (AFp) - trainers li.,1^enables (Barcelona) en Siii Toshack Weal Sociedad) j>en volgend seizoen in de ,L ?se eewpetitie gezelschap '^genoten. SeviUa en Lpt d •l^n in onderhandeling firl'56 oefeomeesters. feviii verlanglijstje van IVtT ,staan Jock Wallace, L^Ug trainer van Glas- ïton u ngers' de Engelsman idieaa °ye en Ian Porterfield, EL an aet eind van afgelopen Carii!n^rsena( verlaten heeft, boerrt 1 gesprekken ge- K» =i Bobby Moore, die in fc'lil aanvoerder het En- feidde naar de wereldtitel Inaki Gaston (Spa) op 0.41, 8. Raimund Dietzen (WD1) op 0.53, 9. Jean-Luc Van- denbroucke (Bel) op 1.02, 10. Marino Le- jarreta (Spa) op 1,05, 11. Juan Martinez (Spa) op 1.06,12. Gerrie Knetemann (Ned) op 1.11,13. Lucien van Impe (Bel) op 1.24, 14. Fabio Parra (Col) op 1.29,15. José Re- cio (Spa) op 1.42,17. Erwin Nijboer (Ned), 19. Pedro Delgado (Spa) en Stefan Mutter (Zwi) op 2.12,30. Peter Hoondert (Ned) op 3.04, 38. Guy Nulens (Bel) op 3.26, 40. Pe ter Winnen (Ned) op 3.27, 52. Gerard Veldscholten (Ned) op 3.50, 67. Henk Boeve (Ned) op 4.09, 72. Gert-Jan Theu- nisse (Ned) op 4.19, 81. Theo de Rooy (Ned) op 4.40, 91. René Beuker (Ned) op 5.06. Eindklassement: 1. Pino 98 uur, 16 minu ten en 4 seconden, 2. Millar op 1.06, 3. Kelly op 5.19,4. Dietzen op 5.58, 5. Lejar- reta op 7.12, 6. Cabestany op 7.26, 7. Fig non op 7.29, 8. Parra op 7.44, 9. Fuerte op 10.50, 10. Delgado op 11.50, 11. Van Impe op 14.26, 12. Gaston op 14.51, 13. Hernan dez op 21.47,14. Yvon Madiot op 24.07,15. Winnen op 24.13, 19. Mutter op 29.26, 31. Veldscholten op 57.36, 41. Nijboer op 1.12.19, 48. Nulens op 1.22.47, 59. Knete mann op 1.34.30, 63. Boeve op 1.41.34, 79. Theunisse op 2.02.01, 89. De Rooy op 2.14.20, 94. Hoondert op 2.19.43, 96. Beu kers op 2.22.38. Peter Winnen: „In de Tour wil ik me nog eens goed laten zien" - FOTO ARCHIEF DE STEM Van onze speciale verslaggever JEREZ DE LA FRONTERA - Negen Nederlanders hebben de 41ste Ronde van Spanje uitgereden. Dat zijn Peter Winnen, Gert-Jan Theunisse, Theo de Rooy (allen Panasonic), Gerrie Knete mann, Gerard Veldscholten, Peter Hoondert, Rene Beuker, Henk Boeve (allen PDM) en Erwin Nijboer (Seat). Vier Nederlanders gaven op: Hans Langerijs, Jan van Wijk, Jos Lammer- tink en Peter Harings. De uitblinkers wat de Nederlanders betreft waren zonder twijfel Peter Winnen (beste in het eindklassement) en Gerrie Knetemann. Peter Winnen toonde aan dat hij opnieuw met de bes ten omhoog kan en Gerrie Knetemann bewees dat hij - behalve in tijdritten - weèr op het niveau zit van voor zijn zware val in Dwars door België, nu twee jaar geleden. Qua prestaties valt er niet zo veel te melden. De kortste uitslag werd gereden door Jos Lam- mertink, die een keer zesde werd. Niet verwonderlijk eigenlijk, omdat de va derlandse coureurs in hun ploegen in dienst treden van Robert Millar (Pana sonic) en Pedro Delgado (PDM). De meningen van de negen Neder landse uitrijders: Peter Winnen: „Ik had dichter bij de eerste plaats in het eindklassement kunnen komen als ik meer vrijheid had gekregen. Nu moest ik steeds bij Millar blijven. In de Tour de France zal ik la ten zien dat ik nog steeds aardig kan fietsen. Hier speelden te veel andere belangen mee". Gerrie Knetemann: „Ik ben nog niet helemaal. de oude, maar het gaat de goede kant op. In het begin van de ronde met dat slechte weer heb ik het moeilijk gehad. Als het regent ben ik nog steeds zo bang als een wezel". Erwin Nijboer: „Blij dat ik de eind streep gehaald heb. Ik was hier vooral om te leren. In eendags wedstrijden mag ik van mijn Spaanse sponsor mijn gang gaan, in etappekoersen rijd ik voor Cabestany en Lejarreta. Daar voel ik me wel bij". Gert-Jan Theunisse: „Die Spanjaarden spelen allemaal onder een hoedje. Als ik Peter Post was zou ik hier nooit meer een ploeg naar toe sturen. Ze flik ken je waar je bij staat". Gerard Veldscholten: „Jammer dat het zo laat mooi weer werd, anders had ik zeker nog een etappe gewonnen. De laatste dagen zat ik zingend op de fiets". Theo de Rooy: „Een erg zware ronde. Geen dag rust. Spanjaarden rijden als amateurs. Vliegen er steeds in. Maar ik mag niet klagen, want mijn moeder zegt altijd dat ik dan maar een ander vak had moeten kiezen". Peter Hoondert: „Verschrikkelijk zit ten sterven, maar mooie ervaring. Ik heb veel geleerd. Zoals dat ik in de laatste meters voor de top van een col harder voor mezelf moet zijn. Ogen dicht en doorstampen". Renê Beuker: „Uitrijden was mijn voornaamste doel. Met mijn twintig jaar mag ik nog niet verwachten dat ik gelijk met de grote mannen van voren koers. Dat komt nog wel, hoop ik". Henk Boeve: „De ronde had van mij een week langer mogen duren. Ik be gon juist lekker te draaien. In het begin heb ik veel last gehad van mijn ge kneusde rechterhand. Dat was jam mer, anders was ik korter gekomen in het klassement". voetbal in Mexico. Dalglish maakte het trieste nieuws maandagavond be kend, twee dagen nadat hij met Liverpool op Wembley in de Cup-final met 3-1 had ge wonnen van stadgenoot Ever- ton. Tijdens die wedstrijd liep Dalglish een knieblessure op. Die bleek zo ernstig, dat hij het advies kreeg drie weken absolute rust te nemen. De afwezigheid van de 35- jarige routinier is een fikse te genvaller voor Schotland, dat in Mexico in eerste instantie moet aantreden tegen West- Duitsland, Uruguay en Dene marken. De Schotse trainer Alex Ferguson voegde maandag, nadat hij het slechte nieuws had gehoord, ijlings Steve Ar chibald aan de selectie toe. De Van onze sportredactie LUTLOMMEL - Jan Jonkers behaalde gisteren een over winning in een profkoers over 150 kilometer in de Belgische plaats Lutlommel. Het bete kende de derde overwinning van de Transvemij-Van Schilt-ploeg in dit seizoen. Twee kilometer voor het einde sprong de coureur uit Oud-Gastel weg uit een kop groep van vijf man, waarin ook Jelle Nijdam (tweede), John Bogers (derde) en Henri Manders (vijfde) zaten). Klassering overige Nederlanders: 11. Theo Appeldoorn, 16. Martin Kemp, 17. Mario van VHmmeren. INGOLSTADT (SID/DPA/ RTR/AFP) - Audi heeft zijn fabrieksploegen met onmid dellijke ingang voor de lo pende strijd om de wereldtitel rallye teruggetrokken. Dat is dinsdag in Ingolstadt bekend gemaakt. De leiding van de wedstrijdstal had tevoren overleg over deze maatregel gepleegd met de teams Walter Röhrl/Christian Geistdörfer en Hannu Mikkola/Arne Hertz. Audi-leider Wolfgang Hab- bel zei, dat de maatregel is ge nomen naar aanleiding van de serie fatale ongelukken in de rallysport. Onlangs nog kwa men de Fin Henri Toivonen en de Italiaan Sergio Cresto tij dens de rally van Corsica om het leven. Daarop besloot de Internationale Autosport Fe deratie (FISA) met ingang van 1 januari a.s. geen wedstrijden meer voor zogenoemde 'High tech-wagens' in de B-klasse te houden. Deze wagens stonden algemeen bloot aan kritiek en werden vaak 'formule eén auto's in vermomming' ge noemd. Röhrl en Mikkola zijn bei den in hun carrière wereld kampioen rallyrijden geweest. Röhrl benadrukte nog eens dat hij volledig achter het besloot van zijn bazen staat. „Ik kan het er alleen maar mee eens zijn", zei hij. „Wel hoop ik, dat dit niet het einde van mijn wedstrijdloopbaan is. Ik denk het niet. Voorlopig heb ik ge duld tot volgend jaar". Habbel verklaarde dat men zich bij Audi nog zou beraden over toekomstige bezigheden in de rallysport, waarin vol gend seizoen alleen nog serie wagens in de A-klasse worden toegelaten. RENO (ANP) - Arnold Van- derlijde heeft in Reno zijn eer ste wedstrijd in het toernooi om de wereldkampioenschap pen boksen voor amateurs ge wonnen. De 23-jarige Limbur ger, die door zijn zege de kwartfinales bereikte, ver sloeg de Deense zwaargewicht Klaus Borge Nielsen op pun ten. De uitspraak van de jury was unaniem: 5-0. Vanderlijde was tegen de wild aanvallende Deen voort durend in de meerderheid, hoewel hij duidelijk nerveus was voor zijn eerste optreden in de Amerikaanse ring. Niel sen probeerde vanaf de eerste gongslag de partij te forceren. Zijn rechts voorstaande tegen stander slipte echter voortdu rend weg en scoorde met de rechterhand op het hoofd van Nielsen. De moedige Deen viel ook in de tweede drie minuten wild en ongecoördineerd aan in zijn pogingen door de veel langere reach van Vanderlijde heen te breken. Nielsen slaagde er welis waar wat meer in bij zijn op ponent te komen maar hij raakte hem vrijwel nooit. In het gevecht op halve afstand probeerde Vanderlijde zijn te genstander weg te houden maar Nielsen dook steeds on der de lange armen van de Limburger door, waardoor de Nederlander moeilijk zelf wat kon doen. De Deense strijd wijze kwam Vanderlijde in de tweede ronde op een openbare waarschuwing wegens vast houden te staan. Vanderlijde liet zich daar door niet in de war brengen. Op advies van zijn Hongaarse trainer Gyula Bodis bleef hij op techniek boksen. Al vrij snel in de laatste ronde liep Nielsen op een zuivere rechtse hoek op het hoofd, waarna de arbiter de Deen acht tellen staande rust gaf. Op dat mo ment had Vanderlijde de par tij volledig in handen. Hij ging snel door de ring en zijn ver moeide tegenstander was kansloos tegen de priemende linkse en rechtse stoten. De vijf juryleden gaven de over winning op punten unaniem aan de Nederlander. In de nacht van woensdag op donderdag ontmoet Arnold Vanderlijde in de kwartfina les Magne Havna uit Noorwe gen. Havna won direct na na het duel tussen Vanderlijde en Nielsen met minimaal verschil in een matig gevecht op pun ten van de Italiaan Antonio Cinotti. Drie juryleden gaven de overwinning aan de Noor, twee .zagen in Cinotti de win naar op punten. Havna is geen onbekende voor Vanderlijde. Bij interna tionale toernooien in het ver leden heeft de Limburger de Noor altijd verslagen. Wan neer dat in de kwartfinales opnieuw gebeurt, is de Neder landse kampioen in elk geval zeker van een bronzen medail le. De verliezende halve fina listen zijn namelijk beiden ze ker van brons. Wanneer Vanderlijde via Havna de halve finales be reikt, krijgt hij de Russische wereldkampioen van 1982 in München, Alexander Jagoeb- kin of de Amerikaan Michael Bent tegenover zich. De twee plaatsten zich voor de kwart finales via overwinningen op Domico DAmico (Can, wop, 4- 1) en Duke Okoromaye (Nige ria, interventie tweede ronde). De Limburger zag hen beiden in actie. Jagoebkin is geen onbe kende voor de Nederlander, Drie jaar geleden, toen Van derlijde zijn debuut maakte in een groot internationaal toer nooi bij de Europese titelstrijd in Varna, ontmoette hij Ja goebkin in de eerste ronde. De grasgroene Vanderlijde ver loor dat duel op punten. „Ik ben niet bang voor Jagoebkin. Hij is inmiddels al bijna dertig en ik heb de afgelopen jaren toch wel wat routine opge daan. Ik heb meer respect voor Bent. Hij' is een zeer sterke bokser met een behoorlijke stootkracht. Ik groei echter in een toernooi. Daarom was ik ook zo blij, dat ik eindelijk in de ring kon. Het is niets wan neer je zo lang moet wachten". Arnold Vanderlijde is bij de loting terechtgekomen in het onderste gedeelte van het schema van de zwaargewich ten. In de eerste helft komt o.a de Cubaan Felix Savon uit, die in de eerste ronde op punten won van Gyula Alvics. De Hongaar Alvics versloeg een jaar geleden bij de Europese titelstrijd in Boedapest Van derlijde in de halve eindstrijd. Met Savon gingen de Fin Ko- pola, de Bulgaar Russinov en Castello uit Ecuador over naar de kwartfinales. In de tweede ronde van het bantamgewicht kwam de jury dèppel in actie. De Rus Joeri Alexandrov werd door de jury met een uitslag van 3-2 verlie zer tegen de Joegoslaaf Lju- bisa Simic. Volgens de regle menten van de Internationale Amateur Boks Associatie (AIBA) moeten alle uitslagen met 3-2 worden voorgelegd aan de jury déppel, die het recht heeft de uitspraak te wijzigen. Het beroepscollege wijzigde de uitslag en maakte Alexandrov met 4-1 winnaar. aanvaller van Barcelona was door de Amsterdamse fysio therapeut Richard Smith net op tijd fit gekregen voor de Europacup-finale tegen Steaua Boekarest. Dalglish, die de eerste Britse voetballer zou zijn geweest, die in vier wereldkampioen schappen actief was, zei het verschrikkelijk te vinden. „Ik heb geen moment kunnen be vroeden dat die blessure zo ernstig was. Het was een schok dat te horen. Ik vind het niet alleen erg voor mijzelf, maar ook voor Ferguson. Hij heeft dit seizoen zo veel voor me gedaan". Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Hans Verel ondertekent het contract, dat hem binnen enkele dagen door RBC wordt aangeboden en dat hem tot en met seizoen '88/'89 aan de club bindt. Dé oefenmeester heeft in de afgelopen dagen getracht de toezegging te krijgen zijn technische staf te mogen uit breiden. Hij stelde zijn aan blijven in Roosendaal daarvan afhankelijk en dreigde serieus te gaan onderhandelen met Volendam. „Ik blijf", zo stelt Verel. „De club heeft me volledige inzage gegeven in de boekhouding. Daar begreep ik ook wel uit dat er weinig meer mogelijk is. Ik ben de laatste die RBC aan de rand van de financiële af grond wil biengen. Daarom ga ik maar akkoord. Ik heb daar Volendam ook van in kennis gesteld. Het deed me wel goed dat die club het in me zag zit ten. Dat streelt je toch. Nu is de keuze voor RBC echter de finitief". BUENOS AIRES (SID) - Drie weken voor bet begin van het toernooi om het wereldkam pioenschap is een spectacu laire transfer tot stand geko men. De Argentijnse aanvaller Claudio Borghi van Argenti- nos Juniors gaat voor een be drag van vijf miljoen gulden over naar AC Milan. Borghi is de vijfde speler die de Italiaanse club de laatste weken heeft aangetrokken. Eerst versterkte Silvio Berlus coni, de eigenaar van de in Italië populaire commerciële zender Canale 5, die onlangs alle aandelen van AC Milan overnam voor een bedrag van tien miljoen gulden, de club met doelman Giovanni Galli en Daniele Massaro, die van Fiorentina werden overgeno men. Daarna volgden Roberto Danadoni (Atalanta) en Dario Bonetti (Roma). Het is de be doeling dat Borghi in Milaan in de aanval naast Paolo Rossi gaat spelen. MOSKOU (TASS) - Nog geen drie weken voor het begin van de eindronde van het wereld kampioenschap voetbal in Mexico is de Sovjetrussische bondscoach Eduard Malofejev ontslagen. Volgens het persbureau Tass gebeurde dat op eigen verzoek en vanwege het feit dat in het nationale Sovjetrus sische team elf spelers van Di- namo Kiev zijn opgenomen. Malofejev, die de Sovjet- Unie door de kwaiificatieron- den loodste, zal worden opge volgd door Valeri Lobanovski, de 47-jarige trainer van Di- namo Kiev. Deze club ver overde onlangs de Europa Cup H. WIELRENNEN UiUlag zevende etappe Vredeakoera 1. Zdzislaw Wrona (Pol) 148 km in 3.15.49; 2. Olaf Ludwig (OD1); 3. Asjat Saitov (Sov); 4. Uwe Raab (OD1); 5. Slawomir Krawczyk (Pol); 6. Petar Petrov (Bul); 7. Josef Regec (Tsj); a Mario Kummer (OD1); 9. Ivan Romanov (Sov); 10. Marek Szerszynski (Pol) allen zelfde tijd. Algemeen klaaaement: 1. Josef Regec (Tgj) 21.03.23; 2. Hristo Zaikov (Bui) op 0.17; 3. Olaf Ludwig (OD1) op 0.51; 4. Vla dimir Poelnikov (Sov) op 1.31; 5. Viktor Klimov (Sov) op 1.40.

de Stem | 1986 | | pagina 9