ing chts Minder wachtgeld voor politici Nefarma gispt het medici jndossier' DOUWE EGBERTS DREIGT HERMANS TE BOYCOTTEN Geheime akkoorden in de kleinmetaal MENSENWEB BINNENLAND KRAPPE MEERDERHEID REDT SOCIAAL STELSEL Industriebond FNV: over 36 uur RIJKSWEG 16 AFGEZET Bomalarm bij Shell-pomp Agent schiet man dood in Eindhoven I )eTe|yd Goedendag 'Stem verklaring' STEM 1986 verkiezingen tweede kamer Boos Klacht Staphorst NCW: PvdA in kabinet is schadelijk Lubbers: PvdA is geweldige Januskop T5 PAGINA 2 WOENSDAG 14 ME11986 T28 PAGINA3 £ia het idee van di- erhandelingen zou besloot de Sovjet- x dat de toenade- •ekken in de oude noesten gaan - een >nend gebaar, al- Cordovez. vertrek van de Af leider en partij se- abrak Karmal aan vond van de ge- de in Genève wordt s een belangrijke ntwikkeling in de gen. Zijn vervan- eraal Najibullah, ischouwd als een Moskou's hart, en waarnemers zijn ng dat hij het soort :is regering in Af kan samenstellen :ou kennelijk poli- Izakelijk acht voor :re verloop van de delingen. iet hervatten van de igen zijn er weer igrij ke stukjes van lanse puzzel inge- :n is overeengeko- het terugtrekken ivjettroepen tegelijk beëindigen van de inmenging moet >n en niet pas daar- de Russen eerder eëist. ,HT THE GUAR DIAN/DE STEM iet voldoende kan in de vraag naar tiegoederen. Het ge- at bijna al die goede- ten worden geïmpor andere delen van n veel gevallen met agens wat tijdro- geldverslindend is. ilai Lama heeft tot negatief gereageerd tellen van Peking om loek te brengen aan Ja de liberaliserings onder Deng zijn er in geweest wat heeft ot bezoeken van vier les namens de Dalai an Tibet. Voor China ireven van de Tibeta- ar een onafhankelijk en doorn in het oog. i mede als buffer met :htige buurland India, goede voet staat met- jetunie, van veel te rategisch belang voor lom op te geven. |de andere kant voelt i Lama er niets voor r te leggen bij de arde van de Chinese dat hij zich vestigt in Hij zou dan wel af en oeken aan Tibet mo- ingen maar er nooit onen. Peking is be- dat de Tibetaanse be- t weer in opstand zal als de god-koning eer vestigt in haar fens verhalen van toe- in journalisten die Ti- .'zochten is de Dalai 37 jaar na zijn vertrek reds enorm geliefd bij 'olking. De bezoeken delegaties, nu al weer jaren geleden, leidden tre volksoplopen. En ijnt zo te zijn dat men >etaan geen groter ple in doen dan hem (of ren foto van de Dalai te geven. igen na deze bijeen- de documenten van de eime dienst, gingen de kolonel Meer, Assiego per auto op weg naar het Spaanse dorp Duero, ruim voor de ise grens, onderbrak persoonlijke redenen keerde in z'n eentje te- adrid. Carlos Meer en en de tocht voort in de Ronda die zij op het iarajas nabij Madrid uurd, aldus het gede- elaas van de Spaanse nst die het tweetal op ;ft gevolgd. Op 24 ja- len zij aan op het vlieg- ij Parijs. De naar Ma- ekeerde fascist Moreno ;he diplomaat Saed AI- n daar inmiddels aan- et Iberia-vlucht 656 uit t viertal is op Orly uit- de Spaanse geheime tografeerd. Vanuit Pa- i het viertal met de 135 naar Tripoli. In de oofdstad vroeg Carlos iciële steun aan zijn dafi voor het plan dat met de consul-generaal ideerd. Volgens de nëime dienst heeft Gad- mciële steun ook daad- toegezegd. Tijdens hun Tripoli bezochten Meer, Moreno enkele militaire en overnachtten in het n Palace, gelegen tegen- ren van Tripoli. Via Pa rcelona keerde kolonel Spanje terug, waar ml vrijdag is gearresteerd- it hij opgesloten in de aakte gevangenis Alcala s nabij Madrid. Zowel r als de inmiddels uitge- ische diplomaat hebben teleggingen hardnekkig Van ome Haagse redactie PEN HAAG - De voltallige Kamer wil het wachtgeld van politici verlagen van 80 naar 70S. De Kamer heeft daartoe ris teren een motie van de PvdA aangenomen. Ook CDA en WD stemden voor, zij het niet van harte. Beide fracties noemden de motie overbodig en uitstekend passen in de voorstellen van de commissie Dees. Deze com missie heeft de aanpassing van salarissen en uitkeringen van politici voorbereid, maar binnenskamer zijn de politici het nog steeds niet met elkaar eens. De PvdA besloot in het zicht van de verkiezingen die pat stelling te doorbreken door de motie in te dienen, in de op vatting dat politici ambtena ren moeten volgen. Ook als er op de uitkeringen wordt ge kort. Het wachtgeld (ww-uiit- kering) van ambtenaren werd al veel eerder verlaagd naar 70% van het laatstverdiende loon. Een motie van de PSP om werkloze politici helemaal ge lijk te schakelen met andere werklozen, haalde het niet. Afhankelijk van hun staat van dienst hebben kamerleden en ministers recht op een wachtgeld van twee tot maxi maal zes jaar. Het eerste jaar wordt 80 uitgekerd, het tweede jaar 70 en vervolgens 60%. De 80% van het eerste jaar moet nu op voorstel van de Kamer verlaagd worden naar 70%. Met een krappe meerder heid heeft de Kamer gisteren het nieuwe stelsel voor de so ciale zekerheid aanvaard. Staatssecretaris De Graaf kreeg voor alle zeven wetsont werpen de steun van CDA en WD. Steun kwam er ook van de kleine rechtse partijen, maar alleen in die gevallen waarin geen sprake was van de gelijke behandeling van ge huwden en ongehuwd samen wonenden. De linkse fracties stemden tegen alle wetsontwerpen. D66 stemde alleen voor de Toesla genwet, die voorkomt dat in komens onder het bestaansmi nimum zakken. Volgens CDA-leider De Vries gaat slechts 3% van de 3,5 miljoen uitkeringsgerech tigden er door de stelselherzie ning op achteruit. Hij zei er van overtuigd te zijn dat na deze ingrijpende herziening de rust op het uitkeringsfront kan terugkeren. Koffie onder bodemprijs Van een onzer verslaggevers SOEST - De supermarktketen Jac. Hermans verkoopt vanaf vandaag koffie beneden de bo demprijs van ƒ5,25, maar krijgt van Douwe Egberts geen DE-Roodmerk-koffie meer gele verd als het bedrijf daarmee doorgaat. Vanaf vandaag verlaagt het bedrijf de prijs van 5,49 tot 5,19 per 250 gram. „Wij wijzen Hermans er op dat hij in strijd handelt met onze verkoopvoorwaarden", aldus een woordvoerder van DE. Er volgt één dringende waarschuwing om er mee te stoppen. Doet hij dat niet, dan schorten wij onmiddellijk onze leveringen op en is Hermans in een dag of drie door heel zijn voorraad heen." De direc tie van Van Nelle 'heeft een reactie in beraad', aldus een woordvoerster. De bodemprijs is gebaseerd op verkoopvoorwaarden en betekent dat een produkt in de winkel niet lager mag worden geprijsd dan inkoopsprijs plus BTW. Voor DE-koffie en Van Nelle Supra is dat 5,25. Met die regeling moet 'stunten' worden voorkomen en moeten de marges voor vooral klei nere winkeliers worden be schermd. Hermans deelde gisteren mee te willen komen 'tot een algehele prijsverlaging van koffie in Nederland'. Naast DE-Roodmerk werden Supra Van Nelle en Gala vandaag 20 cent per half pond goedkoper. Albert Heyn en Edah reage ren niet op de prijsverlagin gen. „Wij zitten op de bodem prijs en daar gaan we niet doorheen", aldus de Edah- woordvoerder. „Wel zullen we zonodig de prijs van ons eigen merk - waarvoor geen bodem prijs geldt- aanpassen als de plaatselijke concurrentie dat nodig maakt." Ook Albert Heyn heeft de prijzen voor DE-Roodmerk en Supra Van Nelle sinds kort tot de bodemprijs van 5,25 laten dalen. De prijs voor koffie is vanaf 1 januari met ƒ1,50 gestegen als gevolg van de hogere prij zen op de wereldkoffiemarkt. Hermans zegt de vraag te wil len vergroten door de prijzen te verlagen en 'rekent er op dat andere levensmiddelenbe- drijven dit vóorbeeld zullen volgen'. Voorlopig is daar wei nig kans op, gezien de reacties van Douwe Egberts, Edah en Albert Heyn. UTRECHT (ANP) - Terwijl de centrale werkgeversorganistie in de kleinmetaal, de FWM, dwarsligt over invoering van een 36-urige werkweek, heb ben inmiddels volgens de In dustriebond FNV 23 bedrijven in deze bedrijfstak op eigen houtje en merendeels in het geniep met de bonden afspra ken gemaakt over invoering van een 36-urige werkweek. Drie van die bedrijven haal den met naam en toenaam in middels de publiciteit, de ove rige twintig bedongen ge heimhouding omdat ze er vol gens de bond geen trek in had den om hun eigen werkge versorganisatie openlijk in de wielen te rijden. De meeste ondernemers kwamen overigens pas over de brug, nadat de vakbonden met een staking hadden gedreigd. In enkele gevallen nam men ook zelf het initiatief, aldus bestuurder T. Hagen van de Industriebond FNV aan de vooravond van de zoveelste Poging (vrijdag) van werkge vers en vakbonden om het cao-overleg vlot te trekken. De drie bedrijven die de open baarheid niet schuwden, wa ren Naef in Lochem, Ten Have in Vorden en Smit carrosse- rieën in Joure. Bij de bedrijven die „door de bocht" zijn gegaan, werken al met al overigens slechts 500 werknemers. In de kleinme taal gaat het in totaal om circa 26.000 bedrijven met 230.000 werknemers. Bij Unilever is gisteren een informeel onderhandelingsre sultaat bereikt voor de ruim 6000 werknemers. Unilver legde gisteren overwachts een nieuw bod op tafel. Voor 2300 werknemers wordt per 1 ja nuari 1987 de 36-urige werk week ingevoerd. De cao-on derhandelingen worden nu formeel hervat en de stakin gen worden opgeschort. De Industriebond FNV legt het onderhandelingsresultaat bij het chemisch concern Akzo (23.000 werknemers) neutraal voor aan de leden. Bij Akzo zijn geen concrete afspraken tot stand gekomen over de 36- uren week. De hernieuwde cao-onder handelingen in het wegver voer dreigen voglens de Ver- voersbond FNV opnieuw in het slop te raken nu de werk gevers geen cao willen afslui ten op basis van de voorstellen die de bemiddelingscommissie aan beide partijen heeft ge daan. Gisteren is weer de hele dag vruchteloos onderhandeld. Donderdag is er nog een ge sprek en dat is voor de FNV- bond ook het laatste, aldus woordvoerder Grein. ZWIJNDRECHT/ROTTERDAM (ANP) - De rijkspolitie in Dor drecht heeft dinsdag een half uur het verkeer op rijksweg 16 'ussen Dordrecht en Rotterdam stilgelegd, nadat was gemeld bat een bom was geplaatst bij een Shell-station in Zwijndrecht. "^Projectiel zou rond half drie afgaan. Bij het onderzoek werd niets van een bom aangetroffen. De gemeentepolitie van Zwijndrecht had ook maandag al aandacht Moeten schenken aan vernielingen van een bezinepomp. Gisteren zijn ook vernielingen aangericht aan pompstations ln "azerswoude en Gouda. Daarmee komt het aantal plaatsen waar vernielingen werden aangericht op elf. Alle pompstations van Shell die maandag werden beschadigd °°r actievoerders uit protest tegen de aanwezigheid van Shell Zuid-Afrika, zijn dinsdag weer in gebruik genomen. Dit heeft ten woordvoerder van Shell in Rotterdam meegedeeld. Het uit gebrande station in Wezep blijft voorlopig buiten bedrijf. De 25-jarige T.K uit Amsterdam, die maandagochtend in Amstelveen als enige werd gearresteerd in verband met de ac- >es tegen Shell-pompstations, weigert nog altijd te praten over aar motieven en mede-actievoerders. UTRECHT (ANP) - De voorzitter van de Nederlandse Associatie van de Farmaceutische Industrie, dr. J.C. Sanders, heeft kritiek op het dossier dat Health Action International (HAI) dinsdag in Genve op de bijeenkomst van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft gepubliceerd. HAI is een samenwerkingsverband van vijftig consumenten- en ontwikkelingsorganisaties uit de hele wereld. Het dossier noemt de meeste geneesmiddelen onveilig, niet doeltreffend of onnodig en het heeft met name kritiek op de manier waarop ze in ontwikkelingslanden aan de man worden gebracht Volgens Sanders bevat het dossier voornamelijk oude be schuldigingen die al zijn weerlegd of opgelost of waarover de deskundigen van mening verschillen. Vrijwel alle medicijnen zijn schadelijk bij verkeerd gebruik en de meeste hebben bij werkingen. „Wij zeggen wel eens: de hoofdwerking is de voor naamste bijwerking", aldus Sanders. Maar de autoriteiten in de verschillende landen moeten nu eenmaal de voor- en nadelen tegen elkaar afwegen. Op een WHO-bijeenkomst vorig jaar november in Nairobi is overeengekomen, dat consumenten, industrie, WHO en natio nale auoriteiten gezamenlijke afspraken over geneesmiddelen zullen gaan uitwerken. Sanders neemt het HAI dan ook kwalijk, dat ze nu uitsluitend met kritiek komt. 'Vrouwen voor Vrede' heeft gisteren op het Binnenhof in Den Haag een vredesmanifestatie gehouden. Met behulp van bollen wol hadden de vrouwen van zichzelf één groot web gemaakt om duidelijk te maken dat de mens onderdeel is van een groter geheel. De actie was geïnspireerd door de jaarlijkse Pentagonactie van Amerikaanse vrouwen. - fotoanp EINDHOVEN (ANP) - Een Eindhovense politieagent heeft maandagavond om streeks elf uur een 23-jarige man uit die plaats doodge schoten. De agent werd door de man bedreigd met een sa bel. Hij loste daarop twee schoten. De politie was te hulp ge roepen bij huiselijke moeilijk heden. Na aangebeld te heb ben werd de woning geopend door de 23-jarige man met in zijn hand een sabel. Hij be dreigde de politiepatrouille. Een van de agenten vluchtte in het smalle trappenhuis naar boven, achterna gezeten door de man. Daarop vuurde de agent de schoten af, aldus de politie. De rijksrecherche stelt een onderzoek in. Joke Smit-prijs DE EERSTE Joke Smit-prijs is gisteren uitgereikt aan drie organisaties, die zich inzetten voor de bestrijding van seksu eel geweld tegen vrouwen en meisjes. Het zijn de stichtin gen Tegen Haar Wil in Gro ningen en Amsterdam en de stichting Tegen Seksueel Ge weld in Utrecht. Volgens het juryrapport zijn deze organi saties „exponent van allen die zich inzetten voor de bestrij ding van seksueel geweld." Staatssecretaris Kappeyne noemde tijdens de officiële uitreiking van de prijs het be strijden en voorkomen van seksueel geweld, een essentieel onderdeel van het streven naar emancipatie. Kraker Kok DE AMSTERDAMSE kraker Hans Kok is vorig jaar ver moedelijk overleden als gevolg van een bacteriologische in fectie aan de longen en een overdosis methadon. Dat con cluderen de hoogleraren Bec ker (pathologische anatomie) en De Wolff (toxicologie), die door de vertrouwensarts van de familie Kok, H. Schuma cher, gevraagd waren een on afhankelijk onderzoek naar de doodsoorzaak van Hans Kok uit te voeren. Uit een onder zoek door het gerechtelijk la boratorium was gebleken dat Hans Kok was overleden aan concentraties methadon, li brium en alcohol. (ADVERTENTIE ii 'ji V <5/ l? - .ik Waar moet dat heen met de Ne derlandse politiek? De CéW- trumpartij is failliet en dié partij had zo graag een minis* ter van financiën geleverd. "i" De strijd is hard. Nijpels, Lub-» bers en Den Uyl zitten zich elke avond op de tv zo vreselijk sterk te maken voor de Kiezer dat ze na afloop slap en suf af* gevoerd moeten worden. '30 Het komt nog een keer zo ver dat Lub en Uyl met de koppen tegen elkaar klappen. Dan hebben we de grootste kern ramp uit onze geschiedenis. Wim Kok is actief op de ach tergrond. Hij is lijstduwer. Dat is echt een baantje voor eèn potige vakbondsjongen. „1, Kok is bezig met het wereld,* duw-record. "g Laatst deelde hij rozen uit in Maastricht. Hij schijnt name lijk ook nog een kwekerijtje te hebben. Maar zie, plotseling dook daar de vijand op, in ée persoon van OnnoRuding! >A "'Z Volgens het krantebericht riep hij dingen naar Kok metover slaande stem'. Dat geloof i,k niet. De stem van Ruding slaat nooit iets over. Daarvoor is hij veel te zuinig. Ruding zat op een terras. Zou hij gedronken hebben? Ben j<> gek. Hij nuttigt alleen maar melk. Nee, het verhaal kloftp niet. Misschien is het een sim pel geval van allergie voor roe zen geweest. KJlI 4 Ach, het is allemaal maar spel. Ruding zat daar lekker. Hij leunde een beetje naar (klein,) rechts en observeerde de pas santen om te zien waar hij ze in de komende vier jaar kan knijpen. MERIjN Akzo-Du Pont Akkoord over aramide in de maak Van een onzer verslaggevers ARNHEM - Akzo en Du Pont de Nemours werken aan een wereldwijd geldend akkoord over de fabricage en de ver koop van de supersterke ara- midevezel. Op initiatief van Akzo hebben maandag in het Amerikaanse Wilmington de legaties van beide onderne mingen besprekingen gevoerd over licenties voor het gebruik van omstreden octrooien. Hoewel vooraf de partijen optimistisch waren over de uitkomst, keerde het Akzo-ge- zelschap, onder leiding van voorzitter jhr. mr. A. Loudon van de Raad van Bestuur, gis teren zonder akkoord terug. De gesprekken zullen in een later stadium weer wordën voortgezet. Akzo en Du Pont zijn al ja renlang in een juridisch con flict gewikkeld over het schenden van eikaars octrodi- en. Het conflict heeft beide partijen samen de afgelopen jaren naar verluidt ongeveer 100 miljoen aan juridische adviezen gekost. DEN HAAG - „Goedendag! U spreekt met Ed Nijpels van de WD! Ik ben blij dat u ons belt! Op 21 mei kunt u weer kiezen!". De kiezer aan de Cöte d'Azur en in Tel Aviv wer den persoonlijk bezocht, maar wie vanuit Nederland het omfloerste stemgeluid van WD-leider Nijpels wil horen, kan terecht op num mer 602813 in Den Haag. Nijpels belooft daar - hoe vaak je hem ook belt - meer werk, meer koopkracht en 'een vrij Nederland in de ko mende generatie'. Prioriteiten die overigens ook in de programma's van nog een paar andere par tijen voorkomen. Wellicht daarom dat Nijpels aan het eind van het bandje de kie zer die vóór economische groei is opwekt, liberaal te stemmen. Goedendag! DEN HAAG - Kamervoor zitter Dolman ontnam giste ren op de laatste vergader dag van de Kamer CDA- fractieleider De Vries tot driemaal toe het woord. De Vries ging in strijd met de reglementen tijdens een 'stemverklaring' in op af zonderlijke opmerkingen van PvdA-Kamerleden over de stelselherziening. Een stemverklaring geeft een Kamerlid of fractie de mogelijkheid om uit te leg- gen waarom vóór of tegen een bepaald voorstel is ge stemd, maar De Vries haakte in op opmerkingen van financieel specialist Wöltgens van de PvdA, die in een artikel enkele weken geleden twijfels uitte aan de betaalbaarheid van verho ging van de uitkeringen van 70 naar 75 Dolman onderbrak hem geïrriteerd met het verzoek zich te beperken tot de eigen stemverklaring. De Vries ging echter door en ditmaal was Den Uyl de pineut. Dol man greep opnieuw in. Maar opnieuw tevergeefs, zodat Dolman dringend aan De Vries verzocht zijn betoog af te ronden. Waaraan De Vries uiteindelijk morrend gevolg gaf. een inwoner van Emmen is een advertentie van de PvdA in strijd met de waar heid. De Emmenaar heeft daarom een klacht inge diend bij de Reclame Code Commissie. In de advertentie zegt de PvdA dat zij tegen kern energie „was, is en blijft". Maar volgens de man uit Emmen vergeten de sociaal democraten dat het kabinet- Den Uyl er in 1976 drie kern centrales bij heeft willen bouwen. „Als het aan de PvdA gelegen had, hadden wij nu in Nederland vijf in plaats van twee kerncentra les." De Emmenaar herin nert zich dat de PPR-minis- ters toentertijd voorkwa men dat er meer kerncen trales werden gebouwd. In het verleden zijn enkele klachten over uitlatingen van politieke partijen bij de Reclame Code Commissie gedeponeerd. Deze zijn vol gens de woordvoerster bijna allemaal afgewezen. Een eventuele uitspraak van de commissie duurt overigens ongeveer twee maanden. AMSTERDAM Volgens DEN HAAG - Als Kamer voorzitter Dick Dolman (PvdA) Kamervragen gaat stellen is er iets bijzonders aan de hand. Bijvoorbeeld naderende verkiezingen. In bondige formuleringen vraagt hij aan minister Smit-Kroes opheldering over een advertentie, waar aan zij meewerkte om be halve voor de museumkaart ook reclame te maken voor de openbaar-vervoerkaart én een beetje voor zichzelf. Dolman heeft daar op zich geen bezwaar tegen, maar wel tegen het feit dat de ad vertentie gesponsord wordt door een beleggingsmaat schappij, de Robeco-groep. Dolman vraagt of Smit- Kroes zich de advertentie herinnert, waarin een hand geschreven mededeling van de bewindsvrouw staat. Na tuurlijk zal ze zich dat her inneren. En vervolgens: „Sinds wanneer aanvaardt de regering financiële steun uit het bedrijfsleven om haar beleid te propageren?" Het antwoord wordt nog vóór de verkiezingen ver wacht. GRONINGEN - Lijsttrekker Schutte van het Gerefor meerd Politiek Verbond wil af van de term 'Staphorster variant'. Die politieke va riant houdt in dat klein rechts (SGP, GPV en RPF) een minderheidskabinet van CDA en WD aan een parle mentaire meerderheid helpt. Volgens Schutte is Stap horst niet representatief voor het GPV. „En de nega tieve lading van conserva tisme die de term vertegen woordigt, is zeker ook niet terug te vinden in het GPV- programma", zei hij gister avond in Groningen. Schutte vindt dat de 'Groninger' va riant een betere term is. Maar daar zal WD-voor- zitter Jan Kamminga, woonachtig in Groningen, wel bezwaar tegen maken. En anders PvdA-voorzitter Max van den Berg, ex-Gro ninger. Beiden willen eigen lijk helemaal niets horen van welke rechtse variant dan ook. DEN HAAG (ANP) - De maatregelen die de PvdA wil nemen als zij in een vol gend kabinet zit, zullen het bedrijfsleven ronduit schade toebrengen, aldus prof. drs. J. Weitenberg, algemeen di recteur van het Nederlands Christelijk Werkgeversver bond (NCW). Hij wil dan ook dat het beleid van het hui dige CDA-WD-kabinet op hoofdlijnen wordt voortge zet, zo zei hij dinsdag op een persconferentie van zijn verbond. De NCW-directeur ver wijt de PvdA een volstrekt ongeloofwaardig beleid, om dat de partij mikt op meer banen bij de overheid en in de gesubsidiëerde sector en dit door een forse lastenver zwaring wil financieren. Het NCW zegt dat herstel van de koppeling van van ambte narensalarissen en sociale uitkeringen aan de loonont wikkeling in het bedrijfsle ven een ramp zouden bete kenen. Weitenberg erkent daarbij dat de bevriezing van de ambtenarensalaris sen zoals die de afgelopen jaren heeft gegolden niet kan doorgaan. Het NCW vindt de winstgevendheid in het bedrijfsleven nog te laag. DEN HAAG (ANP) - CDA- lijsttrekker Lubbers meent dat de PvdA een geweldige Januskop is. Hij zegt dat in een vraaggesprek in de CDA-krant van deze week. „Wel roepen dat het CDA het volstrekt fout heeft ge daan, maar tegelijkertijd - als gevraagd wordt hoe doen jullie het dan? - antwoor den: ongeveer op dezelfde manier als het CDA het ge daan heeft", aldus de minis ter-president. In het artikel breekt hij de staf over de voorlichting van de PvdA, die -zo zegt Lub bers- „niet altijd zuiver is, ook al is de manier van cam pagnevoeren de laatste week iets beter geworden". Het voorstel van Den Uyl om Lubbers in een PvdA- CDA-kabinet als minister van Buitenlandse Zaken te laten fungeren noemt hij „belachelijk, in ieder geval onzakelijk".

de Stem | 1986 | | pagina 3