Andersen hangt jaar schorsing boven hoofd Van de Velde in vorm Langzaam-aan-actie in hitte MM GEEN VERVANGER VOOR JAN BASTEN AANGEWEZEN Wensen Yerel voor RBC niet haalbaar Ikorting degelijk :ept ïniware Franz Beckenbauer ontevreden over Augenthaler 624.00 PC 10 624.00 102.50 50.00 32.50 nt »- 245.00 meerwaarde Aanhangwagen nodig? '4 i't DEEN ONLANGS TWEEMAAL POSITIEF Schapers in tweede ronde Nacompetitie 2B VELP - In vrijwel dezelfde samenstelling als op 9 april, toen een moeizame 0-0 remise tegen de Schotse ploeg geboekt werd, zal het Neder lands voetbalelftal morgen tegen West-Duits- land aantreden. Ravasio in coma Ronde van Spanje A86 UURPRODUKT BELEGENHEID GEHAD ËURS TE BEZOEKEN AL ONZE kan besparen [itvloer boven de 10 m2 ATLAK en KURKKIT AAKEN MET KURK prijs NU (nooit meer lakken) len Plafonds enz. ze kurktegels 3VC-coating Korte Geere 15 Middelburg Tel. 01180-38363 re |estiging van j 13 mei staan vd te maken met pienlijke Imatiseren is 1 software, lemadviseurs [ngsplan wordt passingen aan die een gedegen gaan en alle rijf van alle 'ize te bieden. leuren volgende lullen wij U ook [sautomatisering 16 mei linistratiesyst eem.) gereed. pan eerst naar de specialist f^ee^ulslsan39 1 Breda- 076-710418 DINSDAG 13 ME11986 Van onze speciale verslaggever SCIACCA - Drie van de be tere wielrenners gingen op bet laatste moment niet van start in de 69ste Ronde van Italië: de Deen Andersen, de Oostenrijker Maier en de Westduitser Gölz. Kim Andersen, voormalig gele-truidrager en etappe winnaar in de Ronde van Frankrijk, zou als rechter hand fungeren voor de Amerikaanse favoriet Greg Lemond. De Deen werd ech ter beschuldigd van doping bij twee gelegenheden: in de Waalse Pijl (tweede plaats) en de Ronde van Noord- West Zwitserland (derde). Omdat hij vorig jaar sep tember iri de Ronde van La- zio ook al was betrapt, wacht hem een onvoorwaar delijke schorsing van een jaar. Andersen kreeg van zijn sponsor, de Franse mag naat Tapie, voorlopig ont slag. Dat wordt definitief als DE STEMJS het uitgebreide medische onderzoek, dat Andersen op het ogenblik in Aarhus on dergaat, niet bewijst dat zijn lichaam op natuurlijke wijze de stof nor-efedrine produceert. Andersen heeft zich verweerd met dat argu ment. De Deen was een der best betaalde renners van Europa. De Oostenrijker Harald Maier en de Westduitser Rolf Gölz stootten hun hoofd aan het egoïsme van de Ita liaanse campionissimi Fran cesco Moser en Giuseppe Sa- ronni. Maier bestond het on langs de semi-klassieke Ronde van Prato te winnen. In plaats van een compli mentje van zijn kopman Moser werd hij voor dit ini tiatief gestraft. Maier kon zijn koffers voor de Giro, het hoogtepunt van het Ita liaanse wielerseizoen, weer uitpakken. In de Italiaanse ploegen wint alleen de kop man en niemand anders. Dat heeft ook Rolf Gölz ervaren. De Westduitse ach tervolger maakte vorig jaar een droomdebuut bij de profs met de overwinning in de Ruta del Sol. Daarna werd hij klein gehouden. Heel af en toe kreeg Gölz de kans te laten zien dat hij een van de beste jonge renners van Europa is. In een enigs zins normaal wielermilieu had hij dit jaar de Sici- liaanse wielerweek gewon nen. In de laatste etappe controleerde hij in de slot fase een ontsnapping van Longo. Gölz stond beter in het klassement, dus hij zou altijd gewonnen hebben. Plotseling echter kwam ploegleider Algeri naast hem rijden en gaf het bevel te stoppen en Saronni bij te staan in de achtervolging. Saronni won uiteindelijk de koers. Gölz was woedend, maakte 's avonds in het ho tel ruzie en werd prompt niet opgesteld voor de Tir- reno Adriatico en Milaan - San Remo. Vervolgens deed Gölz net zoiets 'doms' als Maier. Hij won de semi- klassieke Ronde van Cam- panië. Dit persoonlijke eer gevoel kostte hem z'n plaats in de ploeg voor de Ronde van Italië. De Belg Pevena- ge, die al vier jaar lang het vuile werk voor Saronni op knapt, trok partij voor de Westduitser en kon de Giro eveneens vergeten. In Italië is er nu sprake van dat Jan Raas Gölz mee neemt naar de Ronde van Frankrijk. Als Westduitser zou hij een tussentijdse transfer kunnen maken. Zijn huidige sponsor moet ermee akkoord gaan. Gezien de goede contacten van Raas met de invloedrijke fietsen- bouwer Colnago - mate riaalsponsor van zowel Del Tongo als Kwantum - be hoort dit tot de mogelijkhe den. ROME (RTR) - Michiel Schapers heeft maandag de tweede ronde bereikt van het open toernooi om de Italiaanse tennistitels. De lange Rotterdammer won op de openingsdag in drie sets van de Carlos di Laura. Uitslagen eerste ronde he renenkelspel: Michiel Scha pers (Ned) - Carlos di Laura (Per) 4-6, 6-1, 6-4, Mats Wi- lander (Zwe) - Jimmy Brown (VSt) 6-2, 6-2, Andrej Tsjes- nokov (Sov) - Guy Forget (Fra) 6-4, 7-6, Aaron Krick- stein (VSt) - Mike de Palmer (VSt) 6-2, 6-4, Eric Jelen (WD1) - Jorge Arrese (Spa) 7- 5, 7-5, Henri Leconte (Fra) - Peter Lundgren (Zwe) 6-4, 6- 1. Oranje voorlopig taboo voor Kieft UITSLAGEN TENNIS Dam es toernooi Houston Uitslagen: finale damesenkelspel: Chris Evert-Lloyd (VSt) - Kathy Rinaldi (VSt) 6-4,2-6.6-4 finale dubbelspel: unris jwert- Lloyd (VSt)/Wendy Turnbull (Aus) - Elise Burgin/Joanne Rus sell (VSt) 6-2,6-4. WIELRENNEN Uitslag zesde etappe Vredeskoers: 1. Petrov (Bul) in 4.21.15, 2. Ludwig (OD1) op 0.08, 3. Kravczyk (Pol) op 0.11, 4. Port (Tsj) op 0.14, 5. Raab (OD1) z.t., 6. Poelnikov (Sov) z.t. Algemeen klassement: 1. Regec (Tsj) 17.47.28,2. Saikov (Bul) op 0.17, 3. Ludwig (Odl) op 0.57, 4. Poelni kov (Sov) op 1.31, 5. Klimov (Sov) op 1.40,6. Staikov (Bul) z.t.. Van onze sportredactie BREDA - Het programma van de de nacompetitie in de tweede klas B van het KNVB- zondagvoetbal, met als inzet een degradatieplaats, ziet er als volgt uit: 17 mei: 17.00 uur: Wilhelmina Boys - Breskens, Middelburg - Sluiskil; 19 mei: 17.00 uur: Breskens - Middelburg, Sluiskil - Wilhel mina Boys; 24 mei: 17.00 uur: op nader overeen te komen neutraal terrein: Breskens - Sluiskil. Wilhelmina Boys - Middel-* burg. De nu wel beschikbare Ruud Gulit zal John van 't Schip als centrumspits vervangen, Wilbert Suvrijn neemt naar verwachting de de plaats van de gebles seerde Valke als linkshalf in, terwijl de rentree van Ronald Spelbos nauw samenhangt met het optreden van Dieter Höness bij de Westduitsers. Bondscoach Rinus Michels Wouters moest zich te veel met zal overigens pas kort voor de wedstrijd, die om 20.15 uur be gint, de opstelling bekend ma ken. Doordat Marco van Basten gistermorgen ook door bonds- arts Frits Kessel officieel niet fit verklaard werd, krijgt John Bosman opnieuw een kans als centrumspits. Wim Kieft heeft het na zijn rode kaart in Brussel zodanig ver bruid, dat, ofschoon hij be schikbaar is, Oranje voorlopig taboe is voor de Pisa-speler. Michels wees geen vervan ger voor Van Basten aan: „Het maakt in de praktijk weinig verschil of je met 15 of met 16 man gaat. Alleen als iemand in de aanloop iets zou overko men, is het even lastig. Van Basten wilde graag spelen, maar het kon echt niet. Het zelfde gold voor Simon Taha- mata, die zaterdag liet weten niet fit genoeg te zijn. Ben Wijnstekers bevindt zich in een te zwakke vorm om gese lecteerd te worden". De straftijd van Wim Kieft, naar aanleiding van diens rode kaart, zit er inmiddels op. Maar Michels wil eerst nog eens een stevige noot kraken met de speler, voordat hij hem ooit weer voor Oranje selec- teert. Michels: „Kieft heb ik nu niet nodig. Ik heb Bosman in deselectie gebracht en die jon gen heeft een tweede kans verdiend. Hij heeft recht op deze wedstrijd. Met Wim Kieft wil ik eerst eens een uitvoerig gesprek hebben over wat er in Brussel voorgevallen is. Ieder een kan wel eens iets overko ken, maar dit was buiten alle Proporties. Het blijft moeilijk sPelers in de selectie op te ne- roen, die in kwalificatiewed strijden op een dergelijke wijze door het lint gaan. In de loop van juli zal ik met hem Praten, telefonisch heb ik al contact met Kieft gehad. Ik wd van hem weten of hij erop voorbereid is aan de top te werken". Na de geslaagde exhibitie ®gen Oost-Duitsland en de «duidend minder overtui gende opvoering tegen de «hotten is dit voor Oranje de „aa~te ,.in een serie van drie wedstrijden, di^ moet leiden rot een voorlopige selectie van Plusminus 20 spelers, die de ^kwalificatie gaan spelen. Miv) i s" „Aangezien we in j Cderland de groep maar zel en bij elkaar hebben, misten e tegen de Schotten de auto matismen, die er in de prak- Jk, op de training en met !'a ingeslepen moeten orden. We moeten dus appel- .,Il®n aan het inzicht en de Jff van Je spelers, individu al en collectief". de"?egen Je Schotten werkte nval niet' Joordat de or- de^ Je ontbrak. Het mid- niot ?i lag vrÜ en Jat was 'Z de bedoeling. Het beste sr»ouan ■t*e PloeS. Je Jef ensie, 'Je in feite te statisch. defensieve zaken bezighouden. Er was meer ruimte, die ge vuld had moeten worden door meer beweging van spelers zonder bal. Dat soort dingen kun je op een training leren, maar dan moet ons wel de ruimte gegeven worden". Michels keek daarbij voor uit naar donderdag, wanneer de clubs zich uitspreken over nieuwe competitie-opzet, waarin de agenda enige ruimte voor trainingsstages van Oranje biedt. Rinus Michels bezocht zon dagavond West-Duitsland- Joegoslavië. „Het wordt voor beide paHajen een zeer be langrijke oefenwedstrijd, waarbij de nadruk op oefenen komt te liggen. Net als wij zoe ken de Duitsers een concept. Zij kijken vooruit naar Mexico en zullen met een andere in stelling dan normaal spelen. Beckenbauer zal het accent meer op de verdediging leggen dan hij normaal in een thuis wedstrijd zou doen. Wij kun nen, omdat er geen punten op het spel staan, met wat meer risico's spelen. Gezien deze uitgangspunten is er een hoop prestige van de wedstrijd af, maar er blijft nog wel wat over. Gelukkig maar, dat geeft tenminste nog wat spanning". Mogelijke opstelling Nederland: Van Breukelen (PSV); Blind (Sparta), Koeman (Ajax), Van Tiggelen (Gro ningen) en Silooy (Ajax); Vanenburg (Ajax), Wouters (Utrecht) en Suvrijn (Fortuna Sittard); Bosman (Ajax), Gullit (PSV) en De Wit (Ajax). Van onze speciale verslaggever SCIACCA - De eerste etappe van de Ronde van Italië werd overschaduwd door een val partij tien kilometer voor de eindstreep, waarbij onder an deren de Italiaan Emilio Ra vasio was betrokken. De 24-jarige renner uit de ploeg van Cribiori krabbelde net als de rest weer overeind en bereikte zeven minuten la ter dan winnaar Santimaria de finish. In zijn hotel aange komen zakte Ravasio echter bewusteloos ineen. Rondedok ter Tredici liet hem met spoed naar de intensive care-afde- ling brengen van een zieken huis in Palermo. De coureur lag maandagavond nog in co ma. MARTIN KEMP uit Made ein digde gisteren als derde in een profkoers over 150 kilometer in Beringen. T0T0/L0TT0 DEN HAAG (ANP) - De resultaten van de sportprijsvragen van afgelo pen weekeinde: LOTTO 19: le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 416.280,80 ontvangt, 2e prijs: 11 winnaars, die elk bruto f. 13.636,30 ontvangen, 3e prijs: 279 winnaars, die elk f. 564,80 ontvangen, 4e prijs: 8.439 winnaars, die elk f. 18,60 ontvangen, 5e prijs: 77.391 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen. CIJFERSPEL19: 6 cijfers goed: geen wi.inaar, 5 cijfers goed: 1 winnaar, 4 cijfers goed: 22 winnaars, 3 cijfers goed: 211 winnaars, 2 cijfers goed: 2.263 winnaars. TOTO 19: le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 22.165,10 ontvangt, 2e prijs: 21 winnaars, die elk f. 703,60 ontvangen, 3e prijs: 392 winnaars, die elk f. 94,20 ontvangen. TOTO-GELIJK 19: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 19 winnaars, die elk f. 117,50 ontvangen, 4e prijs: 461 winnaars, die elk f7,40 ontvangen. KAISERAU (SID/DPA) - Klaus Augenthaler was, vol gens Franz Beckenbauer, de hoofdschuldige aan het on zekere spel van de verdediging van West-Duitsland in de oefenwedstrijd van zondag tegen Joegoslavië. Maandag stelde de coach onomwonden, dat Mathias Herget morgen in Dortmund tegen Nederland speelt. ROOSENDAAL - Het wen senpakket, dat Hans Verel heeft ingediend bij het bestuur van RBC, is voor de Roosen- daalse eerste divisievereni ging financieel niet haalbaar. De oefenmeester uit Raams- donksveer kreeg dat gister avond tijdens een langdurige bijeenkomst op sportpark De Luiten in Roosendaal te horen. Het bestuur heeft Verel een tegenvoorstel gedaan, dat de jonge trainer even wilde laten bezinken, voordat hij over contractverlenging wenste te beslissen. Hans Verel, die niet wilde ingaan op welke zaken niet gerealiseerd zouden kun nen worden: „Ik heb een goed gesprek gehad met de pen ningmeester, inzage gekregen in de totale begroting. Ik heb er begrip voor dat RBC niet kan inwilligen wat ik wil. Over het tegenvoorstel wil ik een nachtje slapen. Ik wil alles nog eens op een rijtje zetten en dan beslis ik morgen (vandaag - red.)". "5 De Italiaan Sergio Santimaria houdt vijftig meter over op het jagende peloton aan het eind van de eerste etappe. - fotoap PALERMO/SCIACCA - In een krankzinnige vorm van wielrennen op de eerste dag van de Ronde van Italië ren deerde een mini-trainings kamp van Johan van de Vel de. De kopman van Peter Post toonde op Sicilië zijn vorm aan het einde van een broeierige dag met een frisse sprint naar de vierde plaats. Zo sprokkelde hij de eerste bonificatieseconden voor het algemeen klassement en de eerste punten voor de paarse trui bijeen. De Zwitsers Urs Freuler en de Italiaan Ser gio Santimaria kregen de eerste roze truien. Johan van der Velde startte in Palermo de 69ste Giro met twee doelen. „Ik moet maar zien hoe het uit pakt. De bergen komen pas over twee weken. Tegen die tijd kan ik altijd nog kiezen tussen het punten- en het al gemeen klassement". De Brabander dankte zijn voortvarende start aan een mini-trainingskamp, dat hij met ploeggenoot Teun van Vliet had opgetrokken. Om te wennen aan temperatu ren van boven de 25 graden en de exceptionele werkom standigheden installeerde het duo zich vorige week woensdag al in Palermo. Terwijl de regen in Neder land met bakken uit de lucht viel, draaiden Van Vliet en Van de Velde letterlijk warm, al was het elke dag een wonder dat ze heelhuids uit het chaotische verkeer van Palermo kwamen. Van de Velde had geen ge luk, dat de Giro op een nooit vertoonde wijze begon. Een proloog van één rechte kilo meter. Meer ruimte viel er in het stinkende gekrioel van de tienduizenden ge deukte autootjes in Palermo niet te maken. De Zwitsers Urs Freuler liet zien een specialist te zijn geweest op de kilometer. Niet voor niets staan de officiële wereldre cords op de baan, zowel in door als in de open lucht, op zijn naam. Zo'n enkele kaarsrechte kilometer tijdrit was niets voor Van de Velde. Hij ein digde dan ook pas op de 93ste plaats. In de direct daarop ge starte eerste etappe van Pa lermo naar Sciacca in het zuiden van het eiland ont snapte DSergio Santimaria anderhalve kilometer voor het einde. Hij hield op de streep vijftig meter over. In de massasprint om de tweede plaats sprintte Freu ler niet mee. Dat was een bittere tegenvaller voor Jean-Paul van Poppel. De Tilburger had zijn sprint op de Zwitser afgestemd. Van de Velde pikte de vierde po sitie in. Hij was daarmee in zijn nopjes. „Dit bewijst dat de vorm er is. IJitüUg proloog: 1. Urs Freuler (Zwi) de 1.000 meter in 1.08,264 (gemiddelde snelheid 52,728 km/u), 2. Giuseppe Sa ronni (Ita) 1.09307. 3. Silvestro Milani (Ita) 1.09,650, 4. Guido Bontempi (Ita) 1.09,840, 5. Francesco Moser (Ita) 1.10,419, 6. Alan Peiper (Aus) 1.11; 7. Stefano Allocchio (Ita) z.t.; 8. Enrico Grimani (Ita) z.t.; 9. Eric Vanderaer- den (Bel) z.t 10. Francesco Cesarini (Ita) z.t; 11, Lech Piasecki (Pol) z.t; 12. Roberto Gaggioli (Ita) z.t; 13. Roberto Pagnin (Ita) z.t.14. Adriano Baffi (Ita) 1.12; 15. Daniele Caroli (Ita) z.t.; 22. Teun van Vliet (ned) z.t.; 33. Henk Lubberding (Ned) 1.14; 34. Greg Le mond (VSt) z-t; 42. Eric Breukink (Ned) z.t.; 47. Jean-Paul van Poppel (Ned) z.t.; 52. Fons de Woll (Bel) 1.15; 62. Ludo Giesberts (Bel) z.t.; 64. johan Lammerts (Ned) z.t.; 74. Jac van der Poel (Ned) 1.16; 76. Gert Jakobs (Ned) z.L; 93. Johan van de Velde (Ned) 1.17; 96. Adri van Houwelingen (Ned) z-t.; 99. Ludo de Keulenaer (Bel) z.t.; 104. Eric van Lancker (Bel) z.t.; 119. Hen- nie Kuiper (Ned) 1.18; 124. Sergio San timaria (Ita) z.t; 126. Nico Verhoeven (Ned) 1.19; 132. Jean Habets (Ned) z.t.; 155. Jac van Meer (Ned) 1.21; 171. en laatste Martin Early (Ier) 1 25 Uitslag eerste etappe; 1. Sergio Santi maria (Ita) 135 km in 3.34.35 (39,145 km/uur; 2. Paolo Rosola (Ita) op 0.01; 3. Guido Bontempi (Ita); 4. Johan van de Velde (Ned); 5. Erik Pedersen (Noo); 6. Domenico Cavallo (Ita); 7. Jo han Lammerts (Ned); 8. Stefano Al locchio (Ita); 9. Jean-Paul van Poppel (Ned); 10. Frank Hoste (Bel); 11. Ste fano Colge (Ita); 12. Silvano Ricco (Ita); 13. Patrizio Gambirasio (Ita); 14. Mario Amadori (Ita); 15. Daniele Asti (Ita); 16. Francesco Moser (Ita); 23. Giuseppe Saronni (Ita); 24. Henk Lub berding (Ned); 26. Eric van Lancker (Bel); 37. Greg Lemond (VSt); 55. Hen- nie Kuiper (Ned); 56. Urs Freuler (Zwi); 60. Alan Peiper (Aus); 70, Jean Habets (Ned) 83. Teun van Vliet (Ned) allen zelfde tijd als Rosola; 99. Fons de Wolf (Bel) op 0.17; 107. Adri van Hou welingen (Ned) z-t.; 118. Jac van Meer (Ned) z.t.; 135. Gert Jakobs (Ned) op I.43, 140. Nico Verhoeven (Ned) dp 2.39; 146. Eric Breukink (Ned) op 4.06; 165. Eric Vanderaerden (Bel) op 11.0/166. Ludo de Keulenaer (Bel) z.t.; 169. Jac van der Poel (Ned) op 16.43; 170. en laatste Ludo Giesberts (Bel) z.t.; opge geven: Enrico Galleschi (Ita). Algemeen klassement: 1. Santimaria 3.35.33; 2. Rosola op 0.02; 3. Bontempi op 0.03; 4. Freuler op 0.11; 5. Saronni op 0.12; 6. Moser op 0.13; 7. Allocchio op 0.14; 8. Gaggioli z.t.; 9. Peiper z.t; 10. Grimani z.t; 11. Hoste op 0.15; 12. Asti z.t; 13. Steve Bauer (Can) z-t.; 144Ce- sari Cipolini (Ita) z.t; 15. Frederico Gamier (Fra) z.t; 17. Van de Velde z.t; 18. Van Vliet z.t; 27. Van Poppel op 0.17; 28. Lubberding z.t; 32. Le mond z.t; 39. Lammerts op 0.18; 56. Van Lancker op 0.20; 67. Kuiper op 0.21; 74. Habets op 0.22; 93 De Wolf op 0.34; 104. Van Houwelingen op 0.36; 121. Van Meer op 0.40; 135. Jakobs op 2.01; 138. Verhoeven op 3.00; 141. Breu kink op 4.22; 163. Vanderaerden op II.15; 167. De Keulenaer op 11.21; 169. Giesberts op 17.00; 170. en laatste Van der Poel op 17.01. JEREZ DE LA FRONTERA - De hitte, de smalle wegen en de wind hebben gisteren de 20ste en voorlaatste etappe van de Ronde van Spanje to taal verlamd. Pas in de laatste twintig kilometer - de renners hadden toen al een achter stand van anderhalf uur op het langzaamste schemajn het route-boek opgelopen - werd er even serieus gekoerst voor de etappe-overwinning, die uiteindelijk naar de Fransman Marc Gomez ging, die de Spanjaard Iglesias en de Ier Kelly na een ware gooi- en smijtpartij voorbleef. Verveling troef dus in de karavaan. En dat ondanks het feit dat er toch serieuze bergen in het parkoers waren opgeno men. Zelfs een van buitenge wone categorie, de Puerto de las Palomas, die tot 1357 meter hoogte reikte. De drie beklim mingen werden echter door de coureurs in gesloten peloton genomen. Peter Winnen: „Ik geloof dat niemand iets durfde te ondernemen. De hitte (gis teren boven 30 graden celsius, red.) ontnam iedereen de moed. Als we echt waren gaan koersen, zouden we in de lucht zijn gevlogen. Ik weet eigen lijk niet wie het sein heeft ge geven om niets te doen. Ineens reden we nog maar 20 in het uur en dat is zo bijna de hele etappe gebleven". Gert-Jan Theunisse: „Het parkoers was ook veel te gevaarlijk. Zeer smalle wegen en vele bochten. Zeker in de afdalingen was het levensgevaarlijk en daarom heeft iedereen er maar een rustdag van ge maakt". De langzaam-aan-actie, want daar had het toch veel van weg, in de'groep leverde Gerrie Knetemann 20 punten in het bergklassement op. De Westbrabander bedwong na melijk als derde de Puerto de las Palomas. Iets dat grote hi lariteit veroorzaakte. „Ik als oude man ga toch nog klim men leren. Dat heb je nu kun nen zien", grapte Knetemann op de zeer drukbevolkte finish in Jerez de la Frontera, waar vandaag de 41ste Ronde van Spanje wordt afgesloten met een tijdrit over 20 kilometer. „Niemand had nog puf over na drie weken keiharde koers. Kijk, in de Tour de France krijg je meer de kans om na een zware inspanning te her stellen dan hier. Vandaar mis schien die actie van vandaag". Ondanks het feit dat zelfs een niet-klimmer gisteren de meute in de rit tussen Puerto Real en Jerez de la Frontera over 234 kilometer had kunnen bijhouden, sneuvelden toch twee Nederlanders. Jos Lam- mertink en Peter Harings ga ven er na zo'n 100 kilometer de brui aan. Harings: „Ik heb zondag in die jacht op de kop groep om Millar weer vooraan te brengen mijn laatste jas uitgedaan. Ik was steendood. In die tijdrit kan ik toch niks meer doen voor Millar. Dus forceren had geen zin meer". Jos Lammertink: „De pijp is leeg. En voordat je jezelf over de kop jaagt, moet je dat kun nen toegeven. Ik heb vandaag zo lang mogelijk mijn werk gedaan". Aanvankelijk had Lammer tink de bedoeling om bij de eerste bevoorrading na 76 km. de koers te verlaten. Fred De- bruyne, gisteren bij Panasonic in functie als soigneur, omdat Piet Boot naar de Ronde van Italië afreisde, verhinderde dat. „Daar kan ik me ver schrikkelijk boos over maken. Laat zo'n jongen dan in het hotel blijven. Nu komt hij voor de start met een tasje bij mij. Ik moest dat voor hem meene men. Ik voelde gelijk wat er aan de hand was. Na overleg met Walter Planckaert moest Lammertink toen toch door gaan", aldus Debruyne, die ge zworen heeft nooit meer in de Ronde van Spanje terug te ko men. „Ze bestelen je, ze schop pen je, en ze trekken je bij je eigen coureur weg. En dan dragen die 'ze' nog politie-uni- formen ook. Mij zien ze hier echt nooit meer terug". Intussen bereidt Alvaro Pino zich voor op de zegetocht over 20 km., die vandaag in en rond Jerez de la Frontera wordt verreden. Naar schating zullen zeker een kwart mil joen mensen langs het par- koérs staan om de nieuwe held van Spanje toe te juichen. Enige onzekerheid vormt nog Robert Millar, die tenslotte slechts 33 seconden achter Pino als tweede in het alge meen klassement staat. Pino heeft echter de wetenschap dat hij de Schot tijdens de eer ste tijdrit over 29 km. in Valla- dolid 41 seconden achter zich liet. Uitslag twintigste etappe: 1. Mare Gomez (Fra) 8 uur, 7 minuten en 49 seconden, 2. Miguel-Angel Iglesias z.t, 3. Sean Kelly (Ier) op 0.07, 4. Benny van Brabant (Bel), 5. Vladimir Moeravski (Sov), 6. Jesus Suarez Cueva (Spa), 7. Stefan Mutter (Zwi), 8. Guido van Calster (Bel), 9, Viktor Demidenko (Sov), 10. Sabino Angoi- tia (Spa), 11. Casimiro Moreda (Spa), 12. Alvaro Pino (Spa), 13. Inaki Gas ton (Spa), 14. Alfonso Gutierrez (Spa), 15. Robert Millar (Sch), 20. Peter Hoondert (Ned), 21. Laurent Fignon (Fra), 23. Gerrie Knetemann (Ned), 26. Pedro Delgado, 30. Peter Winnen (Ned), 36. Gert-Jan Theunisse (Ned), 49. Theo de Rooij (Ned), 64. Guy Nu- lens (Bel), 71. Erwin Nijboer (Ned) al len in dezelfde tijd als Kelly. 83. Ge rard Veldscholten (Ned) op 1.26, 85. Henk Boeve (Ned), 94. Renê Beuker (Ned) allen in dezelfde tijd als Veld scholten. Algemeen klassement: 1. Pino 97.50.21, 2. Millar op 0.33, 3. Kelly op 4.54, 4. Raymund Dietzen (WD1) op 5.05,5. Marino Lejaretta (Spa) op 6.07, 6. Fabio Parra (Col) op 6.15, 7. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) op 6.51, 8. Fig non op 7.22, 9. Anselmo Fuerte (Spa) op 7.41, 10. Delgado op 9.38, 11. Van Impe op 13.02,12. Gaston op 14.10,13. Omar Hernandez (Col) op 17.36, 14. Winnen op 20.44, 15. Yvon Madiot (Fra) op 20.59, 19. Mutter op 27.04, 31. Veldscholten op 53.46, 43. Nijboer op 1.10,19, 50. Nulens op 1.19.21, 60. Kne temann op 1.33.19,64. Boeve op 1.37.25, 78. Theunisse op 1.57.42, 88. De Rooij op 2.09.40, 93. Hoondert op 2.16.39, 95. Beukers op 2.17.32, 107. en laatste Fatsjenko op 2.17.32.

de Stem | 1986 | | pagina 7