linstens nd als dukten internationale experts inspecteren tsjernobyl Israel ontkent plannen voor aanval op Syrië Veel vrouwen in Noorse regering Verzuring ernstiger dan gedacht Iritse Conservatieven >oeten aan aanhang in IEUWSOVERZICHT OOODD Vrinnnnnnn BUITENLAND TEL.: 01650-53280 ;BUITENLAND: RABIN SPRAK OVER VERGELDING Fündamentele hervorming belasting VS MEESTE SCHADE ONHERSTELBAAR Spanje wijst Libische consul uit Irak valt opnieuw Iran binnen Bonn steunt VS in chemische wapens Honderden arrestaties in Santiago Perez de Cuellar wil VN verlaten Meer dan 1.500 doden in Zuid-Afrika Grafische bond krijgt vermogen terug Sjerpa Tenzing overleden VOOR HET LAATSTE POPNIEUWS, PAKJE GEWOON DE TELEFOON. Voorlopig troika in Afghanistan |IS v°orbeeld van de nieuwe reeks 06-9 informatienummers. Voorde volledige lijst kunt u 'Ss1i;ïatls) Ob-0108 bellen. Bij elk 06-9 nummer staat altijd duidelijk de prijs per minuut vermeld, max. jsa i cent.En betalen gaat automatisch via de telefoonrekening. Dus óók als u iets wilt weten over ■computers, het weer of over voetbal, pak dan gewoon de telefoon, ptt telecommunicatie PRODUCTIEBESTURING BEL micro plan b.v. Italië wijst Libiërs uit Zon en maan Hoogwater Scheepsberichten T47 ZATERDAG'O ME11986 T21 PAGINA 5 de middag. De 50- ig fabrikant van ;n zaden, ziet toe hoe van zijn nieuwe en Beschuitfabriek at het binnenkort ;uw Verkade. Een ,enlijk niet eens zo ie afgrond geraakt mercieel beleid is juist de blik vastberaden deze eeuweling valt moois voor het sjes, oude en nieuwe Grafietkern uitgebrand MOSKOU (RTR/ UPI/DfA) - De tem peratuur in de kern reactor van Tsjernobyl blijft hoog. Maar de brand in de grafiet kern van de reactor is gedo«fd. De® voorlopige conclusie is aftomstig van een team van nternationale deskun dige» van het Internationale Bureau voor Atoomenergie (IAEA) in Wenen. Dit team bezocht' donderdag onder leicing van IAEA-directeur Hais Blix de kerncentrale in Tsemobyl. /olgens een verklaring vm het IAEA, die vrijdag op een persconferentie in Mos kou werd uitgegeven, staat verder dat thans geprobeerd wordt de hele reactor van boven en van onderen in be ton te 'verpakken'. In een door Tass gepubli ceerde gemeenschappelijke verklaring van de Sovjet- Unie en de IAEA zeggen de Sovjet-autoriteiten dat ze overwegen hun kerncentra les uit te rusten met mecha nismen die moeten waar schuwen als zich een lek voordoet dat ook gevaar op levert voor andere landen. De Sovjet-autoriteiten heb ben Blix laten weten bereid te zijn informatie over het ongeluk in Tsjernobyl te verstrekken „zodra deze be schikbaar is". Tegelijkertijd hebben ze duidelijk gemaakt dat het ongeluk geen invloed zal hebben op de uitvoering van het kernenergiepro gramma in de Sovjet-Unie. Hans Blix ontkende op de persconferentie dat de Sov jet-Unie alle kerncentrales van hetzelfde type als die in Tsjernobyl heeft stilgelegd, zoals eind vorige week in de westerse pers was gemeld. Volgens de deskundigen vond de eerste explosie, waarbij radioactief mate riaal vrijkwam, plaats op vrijdag 26 april om half twee 's nachts tijdens een „van te voren geplande onderhouds beurt" toen de reactor op ze ven procent van zijn nor male capaciteit werkte. De ontploffing veroorzaakte een brand in het reactorhuis en de reactorkern werd zwaar beschadigd, aldus de Ameri kaan Rosen. Het personeel van de kerncentrale werd voor een deel beschermd te gen de vrijgekomen radioac tiviteit omdat het zich op dat uur binnenshuis bevond. De evacuatie begon niet voor zondag. In totaal werden 84.000 mensen geëvacueerd uit een zone van 30 kilometer rond de verwoeste reactor. De brand in het grafiet van de reactor, die werd bestre den met zand omdat water en chemicaliën in dit geval onbruikbaar zijn, is nu ge doofd, aldus Rosen. Rosen zei dat bij het onge luk twee personen om het le ven zijn gekomen en dat 204 mensen het slachtoffer zijn geworden van radioactieve straling. Zij liepen doses op van de eerste tot de vierde graad. De 204 slachtoffers zijn overgebracht naar Mos kou en sommigen hebben daar inmiddels beenmerg transplantaties ondergaan, aldus Rosen. Deze zomer zal op het hoofdkwartier van de IAEA een bijeenkomst worden ge houden om de gevolgen van het ongeluk met alle leden te kunnen bespreken. Blix noemde het ongeluk in de Sovjetunie het ernstig ste in de geschiedenis van de nucleaire industrie. De Sov jet-autoriteiten hebben vol gens Blix in hun gesprekken met het IAEA een „zeer posi tieve houding" aan de dag gelegd. In een voorlopige samen vatting van de bevindingen van het IAEA-team staat dat de Sovjetunie geen sys tematische gegevens heeft verstrekt over de stralings niveaus. Volgens de samen vatting is een van de twee doden gestorven aan brand wonden die waren veroor zaakt door vrijkomende stoom. De ander werd slachtoffer van vallende ob jecten. Onze correspondent in Moskou, Elfie Siegl, meldt dat er in Kiev veel is veran derd. De verkoop van ijs en drankjes op straat is stilge legd, de wegen en huizen worden dagelijks grondig met water gereinigd, omdat stof radioactiviteit aantrekt. Alle levensmiddelen, die deels uit verre uithoeken van de Sovjet-Unie naar Kiev komen, worden twee maal gecontroleerd: voor het transport en voor de ver koop. Controleurs gewapend met geigertellers behoren tot het dagelijkse straatbeeld in de stad, 130 km ten zuiden van Tsjernobyl. Op radio en televisie is de bevolking van de Oekraïne aangeraden geen melk te drinken, bladgroente goed te wassen en geen lange wan delingen te maken. Het staatspersbureau Tass meldt dat de radioactiviteit even wel niet zo hoog is en dat het niet nodig is om geneesmid delen in te nemen. Wie de kans heeft de stad te verlaten, doet dat. De schoolvakanties zijn ver vroegd en de kinderen gaan zo snel mogelijk naar va kantiekampen ver van het rampgebied. [JERUZALEM (AFP) - Israëli sche politieke en militaire [kringen hebben vrijdag alle moeite gedaan een eind te ma ken aan de volgens hen 'over- L dreven' geruchten dat Israel zich voorbereidt op een 'aan- zienlijke aanval' tegen Syrië. Er is in het geheel geen spanning aan de Israëlisch/ iSyrische grens en er zijn aan I beide zijden geen troepenbe wegingen, zo werd vernomen |in kringen raid het kabinet. Amerikcanse omroep- naatschappij CBS meldde donderdagavond onder aan haling van orbekend gebleven bronnen in westerse inlichtin gendiensten, dat Israel 'gaat slaan ir Syrië'. Reden aarvoor zcu kunnen zijn de op het vlieg/eld Heathrow van onden ortdekte en verhin derde pogiig tot een aanslag op een vligtuig van El Al met O mensei aan boord. De Israëlische functionaris sen verluiden niet Syrië te be- houwei als de 'onverzoen- lijkste vijand van Israël', naar wizen ieder idee van op handen zijnde militaire con- Irontate met dat land op ini tiatief 'an Israel van de hand. Volgns CBS heeft de Israë lische minister defensie, Yitz hak Rabin, tegenover ver scheidene Amerikaanse func tionarissen privé verklaard dat Israel de poging tot aan slag op het El-Al-vliegtuig zal vergelden. Al eerder-deze week stelde Rabin Syrië verantwoordelijk voor de mislukte aanslag. On der aanhaling van deskundi gen van inlichtingendiensten in Washington en West- Europa meldde de omroep dat Israel een belangrijke mili taire aanval op Syrië voorbe reidt. Het doorgaans goedinge- lichte dagblad Al Ittihad in Abu Dhabi schreef donderdag dat 'de Syrische strijdkrach ten in volledige staat van pa raatheid zijn gebracht en dat Syrische oorlogsvliegtuigen woensdag en dinsdag boven Damascus vlogen om aanval len te voorkomen na Ameri kaans/Israëlische dreigemen ten'. Syrië ontkende donderdag dat het betrokken was bij de verhinderde aanslag op Heathrow en de recente aan slag op een discotheek in West-Berliin. De nieuwe Noorse premier mevrouw Gro Harlem Brundtland (in het midden, wit jasje) heeft vrijdag haar kabinet gepresenteerd. De sociaaldemocratische rege ring telt 18 ministers, onder wie acht vrouwen, een we reldrecord aldus commenta toren in Oslo. De belangrijk ste posten zijn echter wegge legd voor mannen. - FOTO AP Wat Eric Verkade betreft :al dat vooralsnog in zelfstan- ligheid gebeuren. „Zo lang d» ;oed is voor het voortbestaan pan de onderneming", bee bet, maar: „Als aansluiting sen ander beter is, ben je mo reel verplicht dat serieus w overwegen". Toen Verkade in 1984 in grote nood kwam (e® verlies van 14 miljoen) wa ren er wel ondernemingen trek hadden in deze onderne ming met haar ijzersterk' naam. De directie en de co» missarissen hebben toen boot afgehouden. Intussen zit er een dubb» slot op de deur om ondern mingen te weren die een over val in gedachten zouden hev ben. Verkade heeft er wee vertrouwen in en wil eigen lot bepalen. Vorig l» leverde per saldo nog veri op, maar in de tweede werd alweer 1,5 tot 2 joen verdiend. Ook de eet maanden van het lopende waren positief, aldus Verkap „Als we ons al bij een ana.s zouden willen aansluiten, dit een slecht moment. We ons immers aan het verst» ken en dan maak je je prijs leen maar hoger". INIEN (AFP/DPA) - De Britse conservatieve partij heeft in de tissentijdse verkiezingen van donderdag het kiesdistrict 'es Derbyshire met een meerderheid van maar 100 stemmen htuden. De conservatieve kandidaat, Patrick McLoughlin, kreeg 39,5 'ocent der stemmen (19.896), tegen zijn liberale tegenkandidaat stopher Walmsley 39,4 (19.796). De in West Derbyshire uitgebrachte stemmen heeft men in de icht van donderdag op vrijdag driemaal moeten tellen. Het overweldigende overwicht van de conservatieve partij in let district was bij de laatstgehouden Lagerhuisverkiezingen log 55,9 frocent geweest. Dondetdagavond had Neil Balfour in Ryedale in het noorden in Engeland het met 41,3 procent van de stemmen (22.672), meten afleggen tegen de kandidate van de sociaal-democra- -ich-liberale coalitie Elizabeth Shields, met 50,3 procent .612). Ealfour had in 1983 gewonnen met een meerderheid van '■000 stemmen. De conservatieven verloren in de gelijktijdig gehouden ver- lezinge» voor 1.914 zetels in plaatselijke raden ongeveer 600 ze- ils. In tveederde van de gevallen werden ze gewonnen door de ibourjartij. De Labourleider, Neil Kinnock, zag in de uitslag de voorbode 'an eenoverwinning van zijn partij in de volgende Lagerhuis- irkiezingen. De leider van de conservatieve partijNorman Tebbit, had het 'er ee» 'grote ontgoocheling', maar hoopte niettemin dat zijn 'hij zch zou herstellen bij de parlementsverkiezingen die in Fgevtl in 1988 moeten worden gehouden. De gjote werkloosheid en de steun van het kabinet-Thatcher °°r de Amerikaanse aanval op Libië waren de hoofdthema's andeverkiezingscampagne. WASHINGTON (UPI) - Het Amerikaanse Congres heeft een grote stap gezet naar fun damentele hervorming van het belastingstelsel. Die her- vormipg moet leiden tot belas tingvermindering voor de meeste Amerikanen. Ook dé financiële situatie van duizenden ondernemin gen verandert. De financiële commissie uit de Senaat heeft iedereen verbaasd door una niem goedkeuring te geven aan drastische verminderin gen van de inkomstenbelas tingen. AMSTERDAM (ANP) - In Europa is inmiddels zes mil joen hectare bos door de zure neerslag aangetast. Ook de schade aan landbouwgewas sen, het water van de meren en aan cultuurgoederen is gro ter dan men had gedacht. De huidige maatregelen tegen de luchtverontreiniging door verzurende stoffen zijn onvol doende om de schadelijke ge volgen een halt toe te roepen. Wetenschappelijke onder zoekers die deze week in Am sterdam deelnamen aan de in ternationale conferentie van landen uit het westen en het oostblok zijn vrijdag tot deze slotsom gekomen na bestude ring van eikaars stukken. In veel gevallen is de schade die door de zure neerslag wordt aangericht onherstel baar. Er zullen veel strengere maatregelen genomen moeten worden om de nog steeds toe nemende luchtverontreiniging terug te dringen. Minister Winsemius van milieubeheer had het initiatief genomen voor de conferentie. Hij vroeg de deelnemers uit te zoeken welke grens aan de neerslag van de verzurende elementen moet worden ge steld om beter aan te kunnen geven tot welke niveau's de luchtverontreiniging door deze stoffen moet worden te ruggebracht. Het gaat om zwaveldioxyde, stikstofoxy- den, koolwaterstoffen en am moniak. De wetenschappelijke onderzoekers menen dat ook ozon een belangrijke bijdrage levert aan de kwalijke gevol gen van de verzuring van het milieu. Op de conferentie, die werd gehouden in samenwerking met de Economische Commis sie voor Europa (ECE), maak ten verschillende landen mel ding van de grote schade die de zure neerslag aan de land bouw berokkent. De Ver enigde Staten schat deze op 1,2 tot 2,4 miljard dollar per jaar. In Nederland wordt ze ge raamd op 625 miljoen gulden per jaar. Ook in Rusland is een verminderde opbrengst ten gevolge van de verzuring aan zienlijk. De 14.000 meren in Canada en de 30.000 wateren in Scan dinavië die de laatste jaren door de neerslag zijn verzuurd vertonen ondanks de .inmid dels verminderde uitstoot van verzurende elementen in deze gebieden weinig of geen ver betering. De toevoeging van kalk aan het water heft de verzuring weliswaar op maar de visstand is daar niet mee geholpen. Wat eenmaal is aan getast moet als verloren wor den beschouwd. Hetzelfde geldt in meer of mindere mate voor de bossen. In enkele kleine bosstreken is enige verbetering geconsta teerd, maar in grote gebieden gaat de bossterfte als gevolg van de verzuring van het mi lieu gewoon door. De weten schappelijke onderzoekers zijn van mening dat de gevolgen van een jarenlang verzuurde neerslag door opeenhoping van de schadelijke stoffen in de grond nog tientallen jaren zullen blijven doorwerken. De effecten van de zure neerslag voor cultuurgoederen en installaties zijn niet meer te keren, zeggen de deelnemers aan de internationale verzu- ringsconferentie. Inschatting van de in feite onherstelbare schade, die aan kerken, monu menten en andere historische gebouwen wordt aangericht is moeilijk te maken. Ze loopt ze ker in de miljarden guldens. MADRID - De Spaanse regering heeft vrijdag de onmiddellijke uitwijzing gelast van een Libische diplomaat wegens het arran geren van een geheime ontmoeting tussen de Libische leider Moammar Gaddafi en een extreem-rechtse Spaanse legeroffi cier. In een officiële verklaring werd gezegd dat de regering con sul-generaal Saad Ismail had gelast Spanje met onmiddellijke ingang te verlaten „wegens deelname aan activiteiten die niet in overeenstemming zijn met zijn diplomatieke status". De rege ring maakte voorts bekend dat luitenant-kolonel Carlos Meer de Rivera in hechtenis was genomen op grond van een onderzoek dat in januari tegen hem was ingesteld nadat hij een onderhoud had gehad met de uitgewezen diplomaat en vervolgens naar Li bië was gereisd om Gaddafi te ontmoeten. De officiële woord voerder zei dat de Spaanse regering overwoog de diplomatieke betrekkingen met Libië geheel te verbreken als gevolg van dit jongste incident. BAGDAD/MANAMA (AP) - Iraakse troepen hebben vrijdag een aanval uitgevoerd op Iraans grondgebied. Daarbij werden, volgens een militaire woordvoerder, twee gewapende Iraanse pantserdivisies verwoest. De woordvoerder verklaarde tegen over radio Bagdad dat de centrale troepen van het meer dan een kilometer lange oorlogsfront een „grootscheepse aanval" hebben uitgevoerd op de Iraanse troepen. Ze bezetten daarbij 100 vier kante kilometer Iraans grondgebied. De niet met name ge noemde woordvoerder zei verder dat het bezette gebied vijf heu vels en een vallei behelst in het gebied Jam Hindy en Sa-Ali Ke- zeh in het woestijnachtige gebied bij de oostelijke Iraakse grens plaats Fuka. Na de jongste aanval heeft Irak nu meer dan 375 ki lometer Iraans grondgebied onder controle. Vrijdag is in het zui delijke gedeelte van de Perzische Golf de onder Liberiaanse vlag varende supertanker Aristoteles Onassis door Iraanse gevechts vliegtuigen beschoten. Twee Griekse opvarenden kwamen bij de aanval om het leven. BONN (RTR) - De Duitse Bondsrepubliek gaat in principe ak koord met het Amerikaanse voornemen een nieuwe generatie chemische wapens in produktie te nemen. Dit is vrijdag in rege ringskringen in Bonn vernomen. De zegslieden zeiden dat de overeenkomst werd bereikt in gesprekken tussen president Rea gan en bondskanselier Kohl tijdens de economische topconfe rentie in Tokio. In die gesprekken werden Westduitse bedenkin gen tegen procedures met betrekking tot de stationering van chemische wapens weggenomen, zo verluidde in Bonn. Het Amerikaanse Congres staat op het standpunt dat het geen fond sen vrij zal maken voor de aanmaak van nieuwe binaire chemi sche wapens, tenzij de produktie ervan als NAVO-beleid wordt aanvaard. De vertegenwoordigers van de verschillende NAVO- landen zullen volgende week in Brussel de produktie van nieuwe chemische wapens bespreken. SANTIAGO (AFP/RTR) - Leger en politie hebben vrijdag bij een razzia in een arbeiderswijk in de Chileense hoofdstad San tiago 500 mensen opgepakt, zo is van ooggetuigen vernomen. De troepen sloten de wijk af voordat ze tot actie overgingen om zo als de autoriteiten zeiden 'delinquenten' en 'subversieven' op te pakken. De aartsbisschop van Santiago, Juan Francisco Fresno, deed donderdag nog een beroep op de regering om een eind te maken aan de razzia's in arbeiderswijken die op 29 april begon nen. De razzia's zijn zijns inziens „een aantasting van de waar digheid van de mens" en scheppen een klimaat van angst. Vol gens de autoriteiten is donderdag in de wijk Maipu een grote hoeveelheid wapens ontdekt en zijn vijf vermeende guerrilleros garresteerd. NEW YORK (RTR) - Xavier Perez de Cuellar, de secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties heeft donderdag te kennen ge geven dat hij geen tweede termijn ambieert als hoogste functio naris van de volkerenorganisatie. Hij zei voorts dat de VN voor het eind van dit jaar aan de rand van het bankroet zal staan ten zij de lidstaten instemmen met het beperken van de kosten. In voor hem ongebruikelijk harde bewoordingen, noemde Perez de Cuellar de bezwaren van de Derde Wereld tegen zijn economisch herstelplan 'absurd'. JOHANNESBURG (AP) - Het dodental bij de rassenonlusten in Zuid-Afrika is in de afgelopen 20 maanden gestegen tot boven de 1500. Alleen al in de maand april kwamen 143 mensen om bij het politieke geweld in het land. Dit zegt het South African Institute of Race Relations, een particuliere Zuidafrikaanse organisatie. Volgens de organisatie kwamen er tussen september 1984, toen de onlusten begonnen, en eind april van dit jaar 1559 mensen om het leven. In het jaar 1985 kwamen, volgens de organisatie, 879 mensen om. Bijna alle slachtoffers zijn zwarten. De cijfers zijn gebaseerd op politierapporten en kranteberichten. Volgens eer der gepubliceerde rapporten is meer dan de helft van het totaal aantal slachtoffers door de politie gedood. LONDEN (RTR/DPA) - De Britse grafische bond Sogat 82 krijgt zijn vermogen terug, zo heeft een rechtbank in Londen donder dag bepaald. Op het vermogen van de bond was in februari be slag gelegd nadat leden van de bond hadden geprobeerd de dis tributie van bladen van de krantenmagnaat Rupert Murdoch te verhinderen. De secretaris-generaal van de bond, Brenda Dean, bood voor de rechtbank haar verontschuldigingen aan voor het feit dat Sogat 82 een verbod op het verstoren van de distributie had genegeerd. Ze beloofde dat dat niet meer zou gebeuren. De actie tegen Murdoch begon nadat de persmagnaat 6.000 grafici had ontslagen en zijn imperium had overgebacht naar een ultra moderne drukkerij in Wrapping. NEW DELHI (RTR) - Tenzing Norgay, de eenvoudige 'sjerpa' - berggids - die zich een plaats in de geschiedenis verwierf toen hij en Sir Edmund Hillary de eerste mannen werden die de hoogste berg van de wereld, de Mount Everest, 'veroverden', is vrijdag op 72-jarige leeftijd in de Indische stad Darjeeling over leden. Dit is bekendgemaakt door het persagentschap Press Trust of India. Hillary en Tenzing, die in Nepal was geboren, be reikten de 8.848 meter hoge top van de Mount Everest op 29 mei 1953. (ADVERTENTIES) ISLAMABAD (RTR) - De nieuwe Afghaanse communis tische leider Najibullah lijkt een uit drie man bestaand lei derschap te hebben gevormd, een zogenoemde 'troika', naar het model dat Moskou meestal gebruikte nadat een machtige leider was vervangen. Dit hebben Afghaanse bal lingen vrijdag in de Pakis taanse hoofdstad Islamabad verklaard. Najibullah, die afgelopen zondag werd benoemd tot par tijleider na een gespannen driedaagse zitting van het Centraal Comité, verscheen donderdag bij officiële gele genheden in het gezelschap van president Babrak Karmal en premier Sultan Ali Kisht- mand. De verschijning van het trio bij een vergadering van het Politburo en een Russische plechtigheid in Kabul ter her denking van de overwinning in de Tweede Wereldoorlog, geven aan dat de voormalige partijleider Karmal een ze kere openbare rol zal blijven spelen, ondanks zijn degrada tie en herhaalde kritiek aan zijn adres door Moskou. ROME (AFP) - Italië heeft onlangs 12 Libiërs het land uitgewe zen, alsmede 12 Noordafrikanen en 15 personen van 'Slavische' herkomst. Dit is vrijdag vernomen in goedingelichte bron in Ro me. Tot de uitwijzingen werd besloten na een reeks onderzoeken en verhoren door de Italiaanse politie. Hoewel het onderzoek ge zamenlijk werd verricht door de anti-terrorismepolitie en de immigratiedienst, is de reden voor de uitwijzing, zo verluidt, dat van de betrokken personen de verblijfsvergunning was verlo pen. De Spaanse regering heeft vrijdag de Libische consul-gene raal in Madrid uitgewezen. Een kolonel van het Spaanse leger is in dezelfde zaak gearresteerd op verdenking van spionage voor Libië. Dit blijkt uit een officiële verklaring die in Madrid is uit gegeven. VANDAAG/ Zon op: 05.54. Zon onder: 21.19. Maan op: 06.10. Maan on der: 23.34. MORGÉN/ Zon op: 05.52. Zon onder: 21.21Maan op: 06.42. Maan onder: MAANDAG/ Zon op: 05.51Zon onder: 21.22. Maan op: 07.18. Maan onder: 00.41 VANDAAG/ Bath: 05.03-17.22. Hansweert: 04.38-16.58. Terneuzen: 04.03-16.24. Vlissingen: 03.43-16.04. Wemeldinge: 05.17-17.35. MOR GEN/ Bath: 05.36-17.54. Hansweert 05.10-17.29. Terneuzen: 04.36- 16.56. Vlissingen: 04.16-16.35. Wemeldinge: 05.49-18.06. MAANDAG/ Bath: 06.09-18.27. Hansweert: 06 41-18.59. Terneuzen: 05.09-17.28. Vlis singen: 04.49-17.07. Wemeldinge: 06.20-18.35. GROTE VAART/ BARKEN 12 verw. te Tyne, CINULIA 10 vewr. te Stanlow, FULGUR 25 verw. te Hobart, FUSUS 10 verw. te Gibraltar, NISO 11 verw. té Blang Lancang, ONDINA 9 te Garryville, STELLARIS 10 verw. te Chiba. KLEINE VAART/ BLACK SEA 9 verw. te Stettin, BONTEGRACHT 9 te Rot terdam, JACOBUS BROERE 8 vn. Rotterdam nr. Dagenham, MARE MAG NUM 8 te Amsterdam.

de Stem | 1986 | | pagina 5